Voorkant Verwennen Techniek Hondenbaan Nachtkluis ZEELAND RK-KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN PC-KERKDIENSTEN *?ree vaa de VERDOMD AT GEEN WAOR IS! Klapdeur Dorpsraad Hoofdplaat bijeen Liever stoppen HET LIED VAN DE K.J.V. Mooie presentatie ZATERDAG 23 NOVEMBER 1996 Hengstdijk - H. Catharina. zond. 11.00 u. Heikant - H. Teresia. zond. 9 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 11.00 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zond. 10.30 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19.00 u. Nieuw-Namen - H. Joseph, zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 9.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19.00 u. Sluiskil - St. Antonius. zond. 9.30 WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zond. 9.15 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. Breskens - H. Barbara, zond. 10 u. Eede - H. Maria ten Hemelopne ming zat. 19 u. Groede - H.-Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. Oostburg - H. Eligius. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 09.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zond. 10.30. Sluis - H. Johannes de Doper, zond. 10.30 u. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Clinge - H. Henricus. zat. 19 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopne ming. zond. 9.30 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau- lus. zond. 9.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Ze stond eind oktober in de krant. Op de foto, ter gelegen heid van de Baomessefeesten in Oostburg. Ze was onherkenbaar, want gefotografeerd op de rug. Maar van de week viel er bij de fotografen in de bus een envelop pe. Met daarin een foto en een kort begeleidend schrijven, on dertekend door Els van der Haar. Dit stond er: V heeft me met achterkant gefotogafeerd bij de Baomessefeesten. Welnu: dit is mijn voorkant'. Wij staan met de mond vol tan den. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.30 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zond. 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus (Tri- niteitskerk). zond. 11 u. Verrezen Christus: zat. 19 u. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 11 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Van zond. 12 u. tot maand. 20 u. Past. A. de Nijs, tel. 0115-482062, (bgg. Ziekenhuis Oostburg: tel. 0117-459000). KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid dorpe - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. W. Vervaet, tel. 0115- 561532. Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pasto rie te bereiken. OOST-ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. A. Ruyloft, Graauw, tel. 0114-635272. WEST-ZEEUWS-VLAANDE- REN Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. van Ek. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen: (De Kandelaar) 10 u: dhr. T. van Nes. zaterdag 23 november ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderkerk) 10 u. L. de Rond. Middelburg (Doopsgezinde kerk) 10 u. ds. J. Engelgeer (HA). Vlissingen ('t Anker) 9.30 u. ds. M Peroti. VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Breskens: 09.30 u. mevrouw I. Vis. Retranchement: 11.00 u. mevrouw I. Vis DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10. 30 u. ds, T. Post- ma. Vlissingen: 9.30 u. ds. mw. C. Re- zelman (gezamenlijke dienst met Middelburg). S.O.W. DIENSTEN Aardenburg: (St.-Baafskerk), 10.30 u. ds. H. Valk. Oostburg: (v. kerk), 10 u. dhr. M. Peterse. Oostburg: (Gereformeerde kerk), 10 u. ds. J. Riesebos. DE zakenman uit Hoek is een kenreis naar Parijs. Hij parkeert bereisd persoon. Zijn werk zijn auto en noteert in zijn agen- brengt hem door heel Europa, da 'Rue Barrée.' Meestal gaat hij met de auto. Na gedane zaken gaat de zaken- De man heeft echter een onheb- man terug naar zijn auto. Hope- belijkheid: op de plaats van be- loos verdwaald schiet hij een stemming parkeert hij de auto aardige gendarme aan en vraagt en dompelt zich onder in zaken, naar de Rue Barrée. De Franse Daarbij vergetend waar hij de diender begint hartelijk te lach- bolide stalde en dat leidde al ten. Met handen en voeten komt meerdere keren tot tijdverlies. de vertaling van de gendarme, Aangezien ook voor deze Hoeke- 'weg opgebroken', over. Na twee nees tijd geld is, heeft-ie zich uur zoeken komt de Hoekenees aangeleerd altijd de straatnaam weer bij zijn auto. te noteren. Hij heeft nu een Frans woorden- Zo ook tijdens zijn laatste za- boek in de auto. (JJ) zondag 24 novenber GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10 u. ds. R. van Elderen, 17 u. ds. A. de Haan. Terneuzen: (Opstandingskerk) 10.30 u. ds. A. Klap. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. A. de Haan. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. leesdienst. Hoek: 9.30 en 15 u. ds. C. Bijl. Terneuzen: 9.30 u. ds. J. Burger en 15 u. leesdienst. Zaamslag: 9.30 u. ds. L. Leeftink en 15 u. ds. J. Burger, Axel. CHRISTELIJK GEREFORMEER DE KERKDIENSTEN Zeeland Rond verschijnt elke zaterdag in de Zeeuwse editie van dag blad De Stem. Bijdragen deze week van Jan Jonkman, Jeanette Verg ouwen, Wim Kooijman en Eugene Verstraeten. De redactie stelt reacties op prijs. Geen anonieme inzendingen, en niet op rijm. Voor tips, wetenswaardigheden, op- of aanmerkingen belt u: 0115 - 645769. U kunt ook schrijven naar: Postbus 145, 4530 AC Terneuzen. CHRISTENGEMEENTE DE HOEKSTEEN Oostburg: (De Hoekzak) 10 u. dhr. J. Davidse. Hoofdplaat - De Stichting Dorpsraad Hoofdplaat houdt komende dinsdag vanaf 20.00 uur haar jaarvergadering in het dorpshuis. Naast de gebruikelijke jaarverslagen staat ook een bestuursverkiezing op het programma. T. Martens en J. van Dierendock treden af maar zijn herkiesbaar. Nieuwe kandidaten kunnen nog opgeven bij A. Ver- meere of A. Voogdt. Na de vragenronde aan vertegenwoordigers van de gemeente houdt Froukje de Vries van het Gidsenteam Promotie Zeeuws Vlaanderen een diapresentatie over verschillende interessan te plekken in Zeeuws-Vlaanderen. BIJ het Hulster biljartteam gaat het er gezellig aan toe. Natuur lijk tellen de caramboles wel mee, maar het plezier staat voorop. Een pintje drinken, eens lekker lachen en kletsen. Aan dat laatste komen de meeste teamleden echter niet toe. Want er is er altijd één die het hoogste woord heeft. Ook deze week was dat ook weer het geval toen het team een uitwedstrijd moest spelen. Ze kwamen er maar niet tussen. „Jij hebt zeker bij dat bedrijf daar gewerkt," zei een van de biljarters, wijzend op een in het etablissement hangend reclame-affiche van serres met toebehoren. „Hoezo," vroeg de spraakwaterval. „Wel, omdat daar staat automatische klap deur..." Doen sommugste da't'r nou om of zijn z'echt overgevlogen deur Onze Lieveneer? Belgen bedoel'k! En lomp zijn! Echt waor, ik én d'r de schurft in keer op keer an d'r mensen zijn die iets over n'n Belg zeggen. t'Slao nergest op, t'is nie waor, eer 't tegendeel! In mijn ogen lopen d'r ier meer stommeriken rond as daor. Daor keuj nog zo vast van overtuigd zijn en da d'iedere keer zeggen atta past, loopte d'r toch enees 's enen tegen't lijf die a d'ouw geloof dagun aontast! k'Za't vertellen. k'Was in Ulst gewist en ik was op wegt om naor Klooster te gaon. Kom'k bij de Dubbele Poort en daor zienk ne vrachtwaogen meej'n rooje plaot stil staon. IJ most wel want ij zat klem: ij was net 'n tiksken t'oog voor da gat. Die sjaffeur nie weinug vervelend vaneigen! A'd't ammel wa tegenzat kostij die kap gaon afbreken en ij wout'n volgenden boot aolen zeettij. Gelukkug aoitij al n'n oop mee adviseurs: Herard Dingen die wast'r bij. Lewie Oe-eettij mee zijn ondsjen 'Kom-ier' liep t'r al aontrent en diene vlinderman Edie Taoleman was toevallug ook weeral present. Ik most ook stoppen vaneigen en dus hooideken wij ook maor in de strijd en nie dan kik nou zonen slimmen zijn, maor ik zag toch gelijk 'n mogelekeid. „Agg' ou banden wa leeg laot zalt wel lukken,zeej'k tegen dienen man, „want 't gao maor over 'n alf centemeterken, voor zo wijd an'k 't zien kan. En gloeiendug verdomd, ge zult nie geloven eeh, maor weette wattie vent zeej? ,r't Zal nie elpen meneer, daor ouw't'm nie, 't zit'm van boven eeh!" IJ meenden da! IJ lachten daor nie mee! Zijn wezen bleef doodserieus staon. ,,'t Is eel vriendeluk aongebojen meneer, maor dan zalt evegoed nog niet gaon!" Ik was as deur d'and Hods geslogen en die andere mannen aoient nie eens in de gaoten. Ik zijn last t'andere poort naor uis gerejen en ik èn'm wijjer maor bezug gelaoten. VRAAG hem in wat voor auto hij rijdt, en je krijgt een idee van zijn karakter. Urenlang kan hij vertellen over zijn injectiemo tor, het automatisch opengaan van ramen, de ingenieuze aan steker waar je ook nog eens van alles op kunt aansluiten, de ge weldige voor- en achterbumpers en niet te vergeten het onover troffen alarmsysteem. Als bezit ter van een Polo die lekker rijdt en me brengt waar ik moet zijn intrigeert me al deze informatie. Een auto is voor mij een ver voermiddel en liefst geen luxe, ingewikkeld technisch vernuftig systeem. Voor hem wel, hoe wel...zijn enthousiasme is deze week gedaald tot beneden het vriespunt. Een avondje uit leek hem gezel lig. Keurig van de drank afblij ven, maar wel lekker eten en een praatje na. De auto werd op het parkeerterrein gezet en met zijn automatische weet ik veel sloot hij met een klik de deuren. Een kleine drie uur later stond de auto er nog steeds maar de voor- en achterlichten knipoogden zwakjes. De opmerking 'wat een vriendelijke auto' veroorzaakte een schok bij de trotse autobe zitter. Hij had de lichten verge ten uit te doen en de accu sput terde zijn laatste restje energie uit. Automatische zaken hielpen niet meer, de accu was leeg en de deuren bleven dus gesloten. Ge lukkig voor hem was er nog de zaktelefoon, hiermee kon hij technische hulp oproepen. (JV) Aflevering 486 VOLKOMEN anoniem kregen we navolgend lied in de bus ge stopt: een blanco envelop, wel een bekend handschrift, maar niet te plaatsen, maar wel een aardig streekliedje. Leuke melodie bo vendien: Daar bij die molen. Een liedje uit het Rijke Roomse Le ven uit de tijd van 19-toen. Zonder titel daarom zullen wij het maar een naam geven: AAN de Verrekijker in Sint- Jansteen is het bar en boos met geparkeerde vrachtauto's. Die mogen daar helemaal niet staan en het Hulster raadslid Frans de Vries kaartte de kwestie deze week nog maar eens aan. „Wij hebben het wel aan de politie doorgegeven," liet wethouder Gerard van de Voorde weten. »Dus ik neem toch aan dat ze er regelmatig langs rijden." »Nou," mopperde De Vries. «Dat kan wel zijn, maar ik heb bever dat ze er eens stoppen." WAAR gebeurd te Kloosterzan de. Maandagmiddag. Er wordt aan de deur gebeld. 'Goedemiddag, mevrouw.' 'Goedemiddag meneer. Wat een hondenweer hè.' 'Zegt u dat wel, mevrouw. Ik ben van de belasting. Mag ik u vragen: Hebt u een hond.' 'Neen.' 'Had u vorig jaar een hond.' 'Neen, ook niet.' De man maakt een aantekening op een lijst. 'Ik heb bij de buurvrouw aange beld, maar daar werd niet open gedaan.' 'Dat klopt. Die werkt.' 'Heeft uw buurvrouw een hond?' 'Neen, alleen een poes.' 'Goed zo. Wilt u haar zeggen dat zij gecontroleerd is?' 'Komt in orde hoor, meneer.' 'Dank u wel, mevrouw. Tot ziens.' 'Dag meneer.' Maar 's avonds komt de buur vrouw thuis met... een lief klein hondje. 'Net opgehaald uit het asiel', roept ze enthousiast. 'En? Hoe heet-ie?' 'Je raadt het nooit. Fiskes!' Nee toch. (Ingezonden bijdrage: M. van Damme, Kloosterzande) (of liever: De streken van Het was op een koude dag, De twaalfde maand van 't jaar. Toen kwamen er op de Groenendijk Veel mensen bij elkaar. De jongens van de K.J.V. En de meisjes uit de school. Die maakten daar van alles mee, Maar het meest nog pret en jool. Refrein: Daar bij die scholen, Die mooie scholen, Daar kwamen de jongens en meisjes bij elkaar. Daar bij die scholen, Die mooie scholen, Daa waren de jongens en meisjes de sigaar. Er was er ook nog eentje bij, Die vluchtte voor het kabaal. Hij nam toen vlug zijn pet en jas En vluchtte uit de zaal. Hij had altijd het grootste woord, Hij moest het altijd doen. Maar toen het erop aan kwam, ja, De moed zakt' in zijn schoen. Refrein: IN Hulst willen ze bakken n( DE woninginrichter uit Zuid- zande had goede zaken gedaan en stuurde zijn medewerker Jo hn met een aanzienlijk bedrag naar de bank. Bij aankomst bleek de bank zijn deuren al ge sloten te hebben. Geen nood, dan maar gebruik maken van de nachtkluis, dacht John. Het geldbedrag werd netjes in de daarvoor bestemde koker ge daan. Even een code intikken en daar verdween de koker, om even later weer tevoorschijn te komen. „Nog maar eens probe ren," dacht John. Dit tafereel herhaalde zich zes keer. Iedere keer werd de koker terug geplaatst. Inmiddels werd hij het behoorlijk beu. Er wer den allerlei knopjes ingedrukt en hield John de resetknop al bijvoorbaat vast. Uiteindelijk bleef de koker weg en kon hij met een gerust hart naar huis. De maandag daarop ging hij naar de bank om een nieuwe ko ker te vragen en te klagen over de apparatuur. „Oh was U die grappenmaker," zei de bankbe diende. „Er zaten zes lege kokers in de nachtkluis. U krijgt namelijk nadat u een koker in de kluis ge deponeerd hebt een nieuwe lege koker terug." Met het schaamrood op de wan gen verliet hij de bank met ...een nieuwe koker. (JJ) De zaak die had een vlug verloop, Behalve maar voor een. Die vroeg excuus met goede moed, Maar ja, men gaf er geen. Maar ja, daar geven wij niet om, Wij maken pret en jool En zeggen dan tegen elkaar: Niet Happen uit de school! Refrein: Ons is het wat mysterieus, maar insiders zullen wel weten wie er precies bedoeld worden en wanneer dit voorval zich afspeelde. Niet dat wij nieuwsgierig zijn, maar.... Pegam.

de Stem | 1996 | | pagina 27