DESTEM KNVB zwicht voor Peper: Feyenoord speelt zondagmiddag -1 Chaos dreigt in [betaalde voetbal Schultz eindigt niet pij beste tennissters Feyenoord ziet af van transfer Rus Semak <ct. Becker voelt zich even Rocky in Hannover EREDIVISIE UITSLAGEN standen i software Het prettigste ekie in huis. wm De beuk erin. Café met feestzaal in Kritiek clubs op brief KNVB Feyenoord en KNVB zwijgen I &w York (rtr/anp) - Zestien aces I P'oduceerde Brenda Schultz te- |8® Aranxta Sanchez-Vicario, I ®aat °P de belangrijke punten «gen de returns van de Spaan- I«rnimel als granaten in. De 25- jwge speelster uit Heemstede I E« lang in het spoor van haar I genstandster, maar een verras- 1,!e^en^e z'ch 8een moment af I v, Madison Square Garden in In u k, 4-6 6-7. lu i derde Masters verloor I voor de twee(Te keer in de I li» k ronde' ^aar kerstgratifica- Ptetond uit 39.000 dollar, de 1° ®je voor de verliezer. Maar 'tz beëindigde het jaar niet Zware boete voor Agassi B1 UITSLAGEN STAND KARAKTERISTIEKEN SPORTNIEUWS KORT Bowlster Van den Boogaart in finale 'Kwaliteit in alles' op WK hockey Nieuwe trainer Van Langen Muntz goed op dreef in Sydney BADMINTON BASKETBAL BOWLING SKIËN SNOOKER SQUASH DAMMEN VOETBAL i— X 61 Uw Exact softwarecentre met maatwerkoplossingen Sport te-model in MDF-uitvoering. sen uit 12 kleuren. Inclusief Pelgrim koelkast, gaskook- iemkap, keukenblad, kraan, en... 1; Ii ze beuken cassette-MDF- alileitskeuken is in 12 kleuren erbaar, kompleet met Etna lelkast (160 liter), gas-electro* »mbinatie, wasemkap, verlich- ng, keukenblad, kraan etc. Niet voor niets ontmoeten ruim 260.000 lezers en adverteerders uit Zuid-West Nederland elkaar dagelijks in De Stem. Want in De Stem gebeurt 't elke dag opnieuw. VOOR MEER INFORMATIE BEL(076)5 312 550 VOOR HET OPGEVEN VAN EEN KLEINTJE (076) 5 312 313 I poor Henri van der Steen Zeist - Het staat 2-0 bij de wedstrijd Rotterdam-Zeist. Enkele weken gele den won Feyenoord al een tussenvon nis van de KNVB, gisteren haalde de voetbalbond nog eens bakzeil: Feye- noord-Ajax wordt zondag om half drie gespeeld - zoals burgemeester Peper het belieft - en niet om 18.00 uur, zoals de KNVB had bepaald. Daarmee is definitief wat al definitief c de klassieker komt niet anders op iT.k.a. POSTZEGELS van Engeland eilanden,. Nederland, Frankrijk, tei. 0165-550248 Rode lap STOF 3.50m L. 230Br. mooi v. kerstversier. 15,-0164-257767. HERENJAS d.grijs w°' maat 56 ƒ25,-- °416' 311366 televisie dan 's avonds in samenvatting. Feyenoord was al tegen een live-uitzen ding omdat de club meent zelf over de rechten van de thuiswedstrijden te kun nen handelen; bij monde van voorzitter Van den Herik en directeur Edelenbos was ook al min of meer aangekondigd dat een live-uitzending zou worden ver hinderd. Via ingrijpen van burgemeester Peper - die om veiligheidsredenen niet wil dat er in het donker wordt gespeeld - kan de KNVB nu Feyenoord niet boos aankij ken. Evengoed heeft Van den Herik be reikt wat hij wilde bereiken: geen telev isie-uitzending. Will van Rhee, manager competitiezaken van de voetbalbond, wilde gisteren ech ter niet van een knieval horen. Enkele uren eerder, woensdagavond, had hij nog stoer geroepen dat de bond niet overstag zou gaan. Als Peper bij zijn standpunt blijft, dan wordt er zondag helemaal niet gespeeld, zo was de mening toen. Giste ren bleek de KNVB er alsnog de voor keur aan te geven de ruzie, die steeds vuilere trekjes ging vertonen, niet hele maal uit de hand te laten lopen. Peper krijgt dus zijn zin, het pijnlijke vreugde- gehuil van Feyenoord nemen ze in Zeist dan maar op de koop toe. „We moeten in deze zaak emoties aan de kant houden," aldus Van Rhee. Het probleem rond de klassieker kon gis teren ook door de KNVB niet in enkele woorden worden geschetst. Na ampel beraad was maanden geleden een com petitieprogramma in elkaar gedraaid waarin alle partijen (bond, clubs, politie, burgemeesters, televisiezenders) zich konden vinden. Bij calamiteiten en ver anderde omstandigheden zou overleg worden gepleegd. Volgens burgemeester Peper waren de omstandigheden onlangs veranderd; Feyenoord-Ajax kon dus maar beter niet op de afgesproken tijd van 18.00 uur op zondag worden ge speeld; te gevaarlijk met allerlei gespuis uit Amsterdam in zijn stad om rellen te trappen. Er was zelfs een mailing op in ternet gesignaleerd waarin Ajax-fans werd opgeroepen zondag Rotterdam op stelten te zetten en de plaatselijke politie te gaan provoceren. Peper prefereerde derhalve een kick-off om half drie, bij daglicht dus. Den Haag (anp) - Op initiatief van Martin de Jager, voorzitter m Excelsior, komen zaterdag de voorzitters in het betaalde voetbal bijeen voor overleg. Het voorzittersoverleg is een po ging tot het sluiten van de rijen, die door toedoen van Ajax, Feyenoord en PSV uit elkaar zijn gereten. De ophef is ontstaan na de brand brief die het sectiebestuur van de KNVB eerder deze week naar de clubs heeft gestuurd. Het bestuur liet in die brief doorschemeren op I te stappen als de gelederen in het betaalde voetbal zich niet sluiten. Devoorzitters Van Praag van Ajax en Van den Herik van Feyenoord I uitten eergisteren hun afkeuring t de brief. Als het zo moet, dan I slapt het bestuur maar op, was de strekking. „Arrogantie van de macht," zei Van Praag onder meer. Preses John Peek van NAC noem- het schrijven 'een vorm van ïantage'. Frans Derks van Dord- recht '90 was evenwel enthousiast: Jk zou 'm zelf geschreven kunnen I hebben. Ik sta onvoorwaardelijk achter dit bestuur." Scheuring k de brief gaat het bestuur diep- I zinnig in op de scheuring die igt binnen het betaalde voet- kal. Oorzaak is vooral het gekra- 1 over de tv-rechten, die zijn I verkocht aan Sport7. Met name Zeist (anp) - Feyenoord en de KNVB hebben gisteren een tweede gesprek gehad over hun geschil rond de televisie rechten. De bijeenkomst krijgt binnenkort een vervolg. Beide partijen wilden na af loop geen inhoudelijke mede delingen doen. Feyenoord praat met de bond als gevolg van een tussenar- rest van het gerechtshof in Amsterdam. De Rotterdamse club vindt dat het de televisie rechten van de thuiswedstrij den gedeeltelijk in eigen bezit behoot te hebben. De KNVB verkocht die eerder namens alle clubs aan Sport 7. Van den Herik, Feyenoords voorzitter, sprak donderdag opnieuw van een 'construc tief' gesprek. „Het is een moeilijk probleem, we praten er zakelijk over. Er zit inmid dels meer schot in dan een week geleden. Er zal een der- Feyenoord en Ajax hebben op- en aanmerkingen. FC Zwolle-voorzitter Sporre nam naar aanleiding van alle commotie spoorslags het initiatief tot een bijeenkomst van de regiovoorzit ters. Dat zijn de voorzitters die de clubs in een bepaalde regio verte genwoordigen: Groels (Willem H, west), Pickée (Roda, zuid), Nieuw- dorp (vice-voorzitter Go Ahead, midden) en Sporre zelf (oost noord). „Het is tijd om heel snel te weten hoe de vlag erbij hangt," al dus Sporre. Sporre is bang dat de volgende vergadering, op 7 december, uit draait op een waar pandemonium. De herverkiezing van Staatsen (voorzitter) en Van Duivenbode (technische zaken) werd afgelopen maandag tijdens de roerige na jaarsvergadering van de agenda gehaald en doorgeschoven naar december. Sporre: „In de beker zitten nu toch ingrediënten die tot bijzondere drankjes kunnen lei den." Handdoekje „Jammer dat het via deze weg moet. Voor het merendeel van de clubs was deze brief niet noodza kelijk geweest. De clubs weten wel wat gaande is. Uit het schrijven spreekt iets wanhopigs. Voor mij is het toch een verkapt handdoekje dat in de ring wordt geworpen. Een bestuur moet met gezag be sturen. De vraag is of je langs deze weg gezag aansterkt of, als je dat al gedeeltelijk kwijt bent, her wint," aldus de Zwolle-voorzitter. In de brief van het sectiebestuur staat onder meer: „Zoals bekend heeft Feyenoord verschillende ju ridische acties tegen de KNVB geïnitieerd. Die kosten de KNVB veel tijd, menskracht, geld en een belabberd imago. Voorts - en dat vinden wij van wezenlijk belang - dragen zij bij aan de negatieve publicitaire spiraal waarin Sport7 verkeert (terwijl Sport7 al de handen vol heeft aan het op lossen van de eigen problemen)." Het sectiebestuur van de KNVB raadt overigens onderling overleg tussen de 36 clubs over de crisis in het betaald voetbal af. Vanuit Zeist is een brief met een dergelij ke strekking naar de clubs ver stuurd. (Spa/3) - Schultz (Ned) 6-4 7-6, Mar- tinez (Spa/4) - Wiesner (Oos) 6-1 3-6 6-4, Novotna (Tsj/5) - Coetzer (ZAf) 6-4 6-1. Indeling kwartfinales: Graf - Daven port, Sanchez-Vicario - Novotna, Martinez - Majoli, Date - Hingis. Dubbel, eerste ronde: Gigi Fernan- dez/Zvereva (VSt/WRu/2) Wild/Smylie (VSt/Aus) 6-1 6-2. I dpi ~W1 HiacuS in de top tien van I èrt'ere!t!'Ze worrit uitgeluid als I J1 ,®de. een lichte tegenvaller. duel Schultz - Sanchez-Vica- jemwid boek. Beide speel- ooit dikke vriendinnen,' meer dan twintig keer er elkaar. Schultz won er l® Key Biscayne 1994. In de lu'® ontmoetingen waren de II van Sanchez altijd beter oe opslag van Schultz. Zo ^^■srtagavond in Madison |W, UITSLAGEN gulden asters vrouwen'3'5 m"~ fe ronde: Sanchez-Vicario Hannover (rtr) - Andre Agassi heeft gisteren een boete ge kregen van 50.000 dollar, een slordige 85.000 gulden. De Amerikaanse tennisser moest vijf procent van zijn prijzen geld dit jaar als geldstraf be talen omdat hij voor het ATP Masters WK in Hannover niet verscheen op twee bijeenkom sten: de loting en een perscon ferentie. In zijn eerste partij kreeg Agassi een afstraffing van zijn landgenoot Pete Sampras. Daarna besloot hij ook de rest van het toernooi voor gezien te houden. Hij gaf een verkoudheid en opspelen de maag op als redenen. Hannover (anp) - Boris Bec ker kreeg gisteren in Han nover vlak voor zijn Super- spiel tegen Pete Sampras een visioen. Terwijl de mu ziek van Rocky als begelei ding van de intocht der gla diatoren door de reusachtige Europahalle schalde, voelde Becker zich ineens in de huid kruipen van een we reldkampioen boksen. Twee uur en tien minuten later had hij zich met bewonderens waardige wilskracht langs de nummer één van de wereld ge knokt: 7-6 (12-10) 7-6 (7-4). Daarmee was de titelverdediger zeker van een plaats in de halve finales van het ATP Tour WK. Het was Becker vreemd te moe de toen hij bovenaan de tribu nes met 15.600 fanatieke toe schouwers stond te wachten om naar de baan af te dalen. „Ik raakte helemaal bezeten door de meeslepende muziek. Ik kreeg de neiging me met boks- bewegingen een weg naar bene den te slaan. Het leek wel of ik het nirwana binnen zweefde." Idioot Het duurde even tot Becker de juiste lengte van zijn slagen te pakken had. „Ik was zo opge fokt dat ik veel te hard sloeg. Ik ging als een idioot alles riske ren. Dat'Kwam omdat het pu bliek van het begin zoveel van me verlangde." De Beckerma- nia bereikte in Hannover een nieuw hoogtepunt. De hal schudde op zijn grondvesten. De Amerikaan bleef na afloop beleefd maar het was duidelijk dat hij zich in de entourage niet bijster prettig voelde. „Ik wist wat me te wachten stond want een paar weken geleden stond ik in Stuttgart vijf sets tegen over Becker. Ook toen ging het publiek nogal te keer en won hij. Ik begin het een beetje zat te worden in Duitsland tegen hem te moeten spelen. Het wordt tijd dat ik hem nu eens op de US Open tegen kom." Adembenemend Het treffen was adembene mend. Becker, die 24 aces sloeg tegen Sampras vijftien: „Ik ben sprakeloos van het hoge peil dat ik haalde. Niet alleen met mijn service, maar in alle on derdelen van het spel en zeker tot mijn verbazing ook vanaf de baseline." Eens te meer bleek Becker op de momenten waar het echt op aankwam te be schikken over ongekende Boris Becker bedankt het publiek dat hem in Hannover massaal steunde in het adembenemende duel met Sampras. De Duitser won in twee sets, 7-6 en 7-6. foto reuter krachtbronnen. Op Wimbledon was hij een zielig hoopje mens toen hij een zware polsblessure opliep. Tegen alle voorspellin gen in plaatste hij zich toch voor het eindejaarstoernooi van de ATP, vooral dankzij de triomfen in Stuttgart en We nen. Sampras kreeg in de heksenke tel meer dan voldoende kansen, maar altijd had Becker een ant-. woord klaar. Sampras liet niet minder dan negen breekpunten liggen, hij verspilde in de eerste reeks op 5-4 en in de tiebreak in totaal vijf setpunten. In de ne gende game van de tweede set forceerde de Amerikaan einde lijk een doorbraak waarna Bec ker prompt revanche nam en opnieuw in de tiebreak toe sloeg. „Het was om moedeloos van te worden. Laten we maar zeggen dat het mijn geschenken waren voor de verjaardag die Becker vrijdag viert. Hij is nog niet van me af. Ik hoop hem zondag in de finale weer tegen te komen. Dan ga ik het weer proberen." Hannover. ATP-finale, mannen, 5,5 miljoen gulden, derde dag. Witte groep: Chang (VSt) - Ivanise vic (Kro). 6-7 7-6 6-1. Stand: 1. Ivanisevic 3-2, 2. Krajicek (Ned) 2- 1, 3. Muster (Oos) 2-1, 4. Chang 3-1. Rode groep: Becker (Dui) - Sampras (VSt) 7-6 7-6, Kafelnikov (Rus) - Enqvist (Zwe) 6-3 7-6. Stand: 1. Becker 2-2, 2. Sampras 2-1, 3. Ka felnikov 2-1, 4. Enqvist 1-0. Programma vandaag: Sampras-Ka felnikov, Becker-Enqvist, Muster- Krajicek. Rotterdam (anp) - Feyenoord ziet af van een transfer van de 20-jarige Rus Sergei Semak. De getalenteerde middenvel der van CSKA Moskou blijkt bij zijn huidige club al een nieuw voorcontract te hebben getekend. Daardoor is hij voor de Rotterdamse club te duur geworden. Feyenoord wil niets meer met de zaak te maken hebben. Volgens manager Hans Hagelstein zijn in Rusland bedreigingen tegen Se mak geuit. Ook FIFA-makelaar Louis de Vries uit België is van uit Moskou belaagd. „Daarom hebben we besloten alle onder handelingen te staken," zei Ha gelstein. Feyenoord is maandenlang met de transfer bezig geweest. Per soonlijk was Semak al rond met het Rotterdamse bestuur over een meerjarig contract. Feye noord wilde deze week met CS KA Moskou de deal afronden en de Rus eind deze maand in de Kuip presenteren. Doordat de belangstelling van Feyenoord uitlekte in Moskou, had voorzit ter Jorien van den Herik geen vrijheid van handelen meer. Trainer Arie Haan was donder dag teleurgesteld over het afket sen van de transfer. Hij wil op korte termijn zijn selectie met een middenvelder versterken. Het liefst zou hij Paul Bosvelt tij dens de winterstop in de Kuip begroeten. De middenvelder van FC Twente tekende onlangs een driejarig contract in de Kuip. Voorzitter Cees Anker weigert echter Bosvelt tussentijds aan Feyenoord af te staan, ook niet voor een forse afkoopsom. De enkelblessure van Frank de Boer valt mee. Uit onderzoek in het VU-ziekenhuis in Amster dam bleek donderdag dat er geen sprake is van een breuk of scheur in het linker gewricht. De Boer ging dinsdag tijdens de training voor het duel met Auxerre in de Champions League door de en kel. Zijn blessure moet te verhel pen zijn met fysiotherapie. Het is nog onduidelijk hoeveel wed strijden hij zal missen. Bij het wereldkampioenschap in 1998 in Frankrijk maakt de wereldvoetbalbond FIFA geen gebruik van de golden goal (wie het eerst in de verlenging scoort, wint). Joao Havelange, voorzitter van de FIFA, heeft dit tegenover journalisten verklaard. Na de ne gatieve ervaringen bij het EK voetbal in Engeland gingen er in juli al stemmen over afschaffing op. Later werden deze uitlatin gen weer tegengesproken. Have lange zegt nü dat de regel volle dig wordt afgeschaft. „In Frank rijk keren we terug naar het oude systeem," zei de voorzitter. „We gaan werken met twee normale verlengingen en eventueel daar na strafschoppen." De Spaanse club Valencia heeft Jorge Valdano aangetrok ken als trainer. De voormalige oefenmeester van Real Madrid heeft een akkoord bereikt met de club. Valdano tekende een con tract voor 2,5 jaar. Hij volgt Luis Aragones op, die woensdag ont slag nam na problemen met voorzitter Francisco Roig. Kort na het opstappen Aragones werd de naam van Johan Cruijff ge noemd als nieuwe trainer. Officials van de Portugese club Porto hebben George Weah beschuldigd van het geven van een kopstoot. Na afloop van het duel tussen AC Milan en Porto (1-1) zou de Milanese aanvaller deze hebben uitgedeeld aan ver dediger Jorge Costa. Clubarts Jo se Carlos Esteves verklaarde dat Costa de neus heeft gebroken. De dokter was getuige van het inci dent. „Weah gaf Costa een kop stoot. Hij had niet eens tijd om zichzelf ertegen te verdedigen," zei de arts. Op de televisiebeel den was te zien dat de spelers van beide teams na afloop van het duel met elkaar in de clinch lagen. Volgens trainer Antonio Oliveira van Porto hebben officials van de UEFA het incident gerappor teerd. De UEFA verklaarde de rapportages te zullen bestuderen alvorens zich te bezinnen op maatregelen. Costa werd gister middag aan de neus geopereerd. De Europese voetbalbond heeft Regi Blinker voorlopig ge schorst voor alle UEFA-competi- ties. Blinker tekende in maart een contract voor zijn huidige club Sheffield Wednesday. Vlak daarvoor was de oud-Feyenoor- der ook een verbintenis aange gaan met Udinese uit Italië. Grasshoppers mist in de wèd- strijd tegen Ajax voor de Cham pions League aanvaller Kubilay Türkyilmaz en verdediger Bernt Haas. Het duo liep tijdens het duel van woensdag tegen Glas gow Rangers de tweede gele kaart op en is geschorst. Grasshoppers-Ajax, op 4 decem ber in Zürich, is beslissend. Ajax moet winnen om zeker te zijn van een plaats in de kwartfinales. Te genover de afwezigheid van de twee geschorsten, van wie top schutter Türkyilmaz de be- langrijskte is, staat de terugkeer van Viorel Moldovan en Murat Yakin. Zij zaten woensdag een straf uit. Yakin maakte in Am sterdam uit een vrije trap van grote afstand de enige treffer in het duel met Ajax. I I I I VRIJDAG 22 NOVEMBER 1996 FC Twente - Heerenveen 2-1 Graafschap - Groningen 2-0 PSV 16 11 3 2 36 46-13 Feyenoord 16 11 2 3 35 27-18 Graafschap 16 9 3 4 30 28-18 FC Twente 16 8 4 4 28 24-15 Ajax 16 7 6 3 27 20-13 Heerenveen 17 7 6 4 27 28-18 Vitesse 16 7 5 4 26 26-18 Roda JC 16 6 6 4 24 18-21 FC Utrecht 16 3 9 4 18 22-22 Volendam 16 4 6 6 18 16-21 NAC 16 5 3 8 18 14-24 Sparta 17 5 3 9 18 18-22 AZ 16 5 2 9 17 16-20 NEC 16 3 7 6 16' 18-25 Willem II 16 4 4 8 16 16-27 Fortuna S. 16 3 6 7 15 13-27 Groningen 16 3 5 8 14 16-28 RKC 16 2 4 10 10 14-30 FC TWENTE - HEERENVEEN 2- 1 (1-0). 30. Bosvelt 1-0, 69. Bosvelt 2-0, 71. Tomasson 2-1. Scheids rechter: Helmstrijd. Toeschou wers: 6250. Gele kaart: Bosman (FC Twente). FC TWENTE: Boschker; Oude Kamphuis, Hoogma, Karnebeek en Ter Avest; Bosvelt, Van Halst, Ten Caat en Petrov; Bosman en Bruggink (58. Ajoepov). HEERENVEEN: Vonk; Tobiasen, Straal (46. Wouden), Hansma en Sier; Meinseth (56. Talan), Pas toor, Kornejev en De Visser; Ech- teld (72. Nygaard) en Tomasson. DE GRAAFSCHAP - FC GRO NINGEN 2-0 (0-0). 65. Hendriks 1-0, 85. Viscaal 2-0. Scheidsrech ter: De Graaf. Toeschouwers: 7700. Rode kaart: 56. Magno (2x geel). Gele kaart: Schultz, Victoria (De Graafschap), Esajas (FC Gro ningen). DE GRAAFSCHAP: Olyslager; Victoria, Vreman, Hendriks en Lindenbergh; Lukassen (75. Nok), Fuchs, Schultz en Godee; Viscaal (88. Van der Haar) en Ibrahim (66. Breetveld). FC GRONINGEN: Lodewijks; At- teveld, Koeman en Veenhof; Bee- rens, Huizingh, Gorré en Esajas (56. Elshot); Magno, Bombarda (58. Sion) en Rosèn (83. De Kruijff). Belfast - Annemiek van den Boogaart heeft zich geplaatst ais vierde geplaatst voor de finaleronde van de World Cup bowling in Belfast. Ze verzamelde na 24 games 8191 pins, ruim 200 minder dan de Maleisische Shalin Zulkifli. Bij de mannen werd Michael Sassen uitgeschakeld. Hij eindigde als 31e. In de finaleronde, waarvoor de beste acht zich kwalificeerden, wordt gespeeld vol gens de zogenoemde stepladdercompetitie. Daarin begint de nummer acht tegen de nummer zeven, de winnaar daarvan speelt tegen de nummer zes enzovoort. Utrecht - Kwaliteit in alles. Dat is het motto van de wereldkam pioenschappen hockey voor mannen en vrouwen in 1998 in Utrecht. „We leggen de lat voor onszelf heel hoog," zei Bod Da- vidzon, voorzitter van het Nederlandse organisatiecomité, don derdag in de Domstad. Het dubbele toernooi heeft plaats van 20 mei tot en met 1 juni 1998. Stadion Nieuw-Galgenwaard (14.300 toeschouwers) en een tijdelijke accommodatie (Frockey-stadion, 5000 plaatsen) funge ren als speellocatie voor de 84 wedstrijden. Aan het evenement nemen twee keer twaalf landen deel. Den Haag - Ellen van Langen heeft een nieuwe trainer. Het gaat om Ronald Klomp, die de olympisch kampioene op de 800 meter van 1992 intensief gaat begeleiden. Klomp, inwoner van Sprang- Capelle, is de opvolger van Frans Thuys. Van Langen en Thuys braken afgelopen zomer met elkaar, nadat de atlete uit Hilversum door een dijbeenblessure moest afhaken voor de Olympische Spe len van Atlanta. Van Langen, die de laatste jaren veel grote toer nooien miste door fysiek ongemak, speelde zelfs even met de ge dachte haar loopbaan te beëindigen. Klomp is inspanningsfysio loog. Hij is full-time trainer. Sydney - Een pak voor de broek. Zo was het eerste rondje golf van 's werelds super-golftalent tegen 's werelds nummer één het best omschreven. In een rechtstreeks duel op de openingsdag van het Australian Open tegen Greg Norman raakte Tiger Woods twaalf slagen achter: 79 tegen 67. Hij speelde ook acht slagen slechter dan de Nederlander Rolf Muntz, die zich op de negende plaats nestelde. Rolf Muntz was na de eerste ronde een tevreden man. Hij maakte drie birdies en twee bogeys. Hij had zich goed inge steld op de wind en de snelheid van de greens, speelde sober en behoorde tot het tiental spelers op een totaal van 126 dat onder par speelde. „Risico's heb ik uitgebannen, dat moest wel op deze uitdagende baan." Op de eerste dag van de kwalificatiewedstrijd voor de Europe se Tour van 1997 hebben de drie Nederlandse golfers teleurstel lend gepresteerd. Op de baan van Sotogrande had Chris van der Velde met een 75 (+3) nog de beste score. Sydney. Australian Open. Stand na eerste ronde: 1. Norman (Aus) 67 slagen, 2. Eriksson (Zwe) 68, 3. Stephens (Aus), 4. Howell (Eng), Grady (Aus), Evans (Eng), Partridge (Aus), Green (Aus) 70, 9. Muntz (Ned), Davis (Aus) 71, 92. Woods (VSt) 79. Kaapstad. World Cup. Stand na eerste ronde: 1. Zuid-Afrika 136 slagen, 2. Denemarken 138, 3. Schotland 139, 4. Argentinië, China 142, 5. Italië, Colombia, Wales 143, 6. Frankrijk 144, 7. Canada, Zwitserland, Duitsland, Ierland, Spanje 145, 8. Taiwan, Namibië, Verenigde Staten 146, 9. Nieuw-Zeeland 147, 10. Mexico l48. Kwalificatietoernooi Europese Tour Sotogrande, Spanje Stand na eerste ronde: 1. Davis (Eng) 65; 2. Goggin (Aus), Thompson (Eng), Tinning (Den) 67; 5. Rojahn (Noo), Skold (Zwe), Cruse (Zaf), Gar- bero (VS), Bickerton (Eng) 68 111. Van der Velde (Ned) 75; 124. Steenka mer (Ned), Derksen (Ned) 76. Silkeborg. WK jeugd. Mannen, derde ronde: Palyama (Ned/3-4) - Wu Fang Chi (Tai) 15- 8 15-8. Vrouwen, derde ronde: Meulen- dijks (Ned/3-4) - Cann (Eng) 11-0 11-4,- Deuk Lee Soon (ZKo/5-8) - Severien (Ned) 11-2 11-2, vierde ronde: Meulendijks - Boonyarak (Tha) 11-0 11-4. Mannen, eredivisie: Den Hel- der-Dunckers 84-51. Belfast. World Cup. Mannen: 1. Nepomuceno (Fil) 6941 pins, 2. Montfort (Spa) 6717, 3. Bulegato (Ita) 6710, 32. Sassen 4638. Vrouwen: 1. Zulkifli (Mal) 8397, 2. Aalto (Fin) 8298, 3. Honeychurch (Aus) 8228, 4. Van den Boogaart 8191. Valneris 8, 4. Georgiev, Tzizjov 7, 6. Gantwarg, Prosman 6, 8. Bu- zinski, Keisels, Zeba 5, 11. Balja- kin 4, 12. Sekongo 3. Park City (VSt). Reuzenslalom, wereldbeker, vrouwen. 1. Panzanini (Ita) 2.38,50 (1.18,88+1.19,62), 2. Wachter (Oos) 2.39,12 (1.19,36+1.19,76), 3. Sei- zinger (Dui) 2.39,31 (1.19,72+1.19,59), 4. Pretnar (Slo) 2.39,74, 5. Ertl (Dui) 2.39,75. New Plymouth (NZe). WK ama teurs: Poulewedstrijden: De Haas (Ned) - Bell (Wal) 0-4, De Haas - Manaio (Fil) 4-2, Fabrie (Ned) - Moosa (Mau) 4-2. Karachi. World Open. Mannen, halve finales: Jansher Khan (Pak/1) - Nicol (Sch/4) 15-9 15-9 15-8, Eyles (Aus/2) - Walker (Eng/5) 15-12 15-7 14-15 4-15 15-14. Abidjan. WK mannen. Zesde ronde: Buzinski (Lit) - Clerc (Ned) 1-1 Baljakin (Rus) - Pros man (Ned) 1-1, Georgiev (Rus) - Sekongo (Ivo) 2-0, Tzizjov (Rus) - Keisels (Let) 1-1, Gantwarg (WRu) - Zeba (Ivo) 1-1 Schwarzman (Rus) - Valneris (Let) 1-1. Stand: 1. Clerc, Schwarzman, Belo Horizonte (Bra). Zuid-Ame rikaanse SuperCup. Eerste wedstrijd: CRUZEIRO (Bra) - VELEZ SARSFIELD (Arg) 0-1 (0-0). 86. Chilavert 0-1 (straf schop). Toeschouwers: 61.641. Re turn: 4 december. hmmm

de Stem | 1996 | | pagina 9