6 Kritiek op drugsbeleid hypocriet' GRATIS! BEL (035)6711911 staal expc Eurofabelsmoeten eind maken aan misverstanden over Europa 'ffet had ook een van ons kunnen Schmitz past beleid asielzoekers iets aan Oefenen in schietbioscoop van de landmacht Sorgdrager voelt niets voor CD A-kampement 9 Een video met I PAUL DE LEEUW, HERMAN FINKERS, YOUP VAN 'T HEK Hand in hand DE STEM BINNENLAND Sorgdrager bijt van zich af: en vele anderen. Voor wie nü lid/abonnee wordt van VARA TV 1 MAGAZINE: voor EEN TIENTJE TOT 1 APRIL! -Vara TV Magazine, het enige televisie - tijdschrift van Nederland. Los: fl,40 DESTEM COMMENTAAR BINNENLAND KORT Zwartvissers massaal tegen de lamp 'Geen twijfel aan bemanning Hercules' Erfgenamen betalen vaak te veel belasting Waterschade Kamer 3,5 miljoen gulden Nieuwe fase in taalstrijd op Antillen 'Markerwaard beste plaats luchthaven' Vice-premier België mag aanblijven 11111 VRIJDAG 22 NOVEMBER 1996 A4 Van onze Haagse redactie Den Haag - De folder met Eurofa bels somt alle misverstanden over de Europese Unie nog eens op. 'Europa veel te duur?' 'Welnee, elke Nederlander betaalt jaar lijks 656 gulden aan de Europese Unie; de Nederlandse begroting kost per persoon 13.000 gulden'. 'Het stikt in Brussel van de dure ambte naren?' 'Nee hoor, de Europese Unie heeft 16.000 ambtenaren in dienst; Amsterdam alleen al 24.000'. De gisteren gepresenteerde Postbus 51- folder met 'Eurofabels' maakt onderdeel uit van een grootscheepse informatiecam pagne over de Europese Unie. Via spotjes op radio en tv, advertenties, folders en debatten worden Nederlanders de komende maanden bestookt met infor matie over de Unie. Want de gemiddelde burger heeft steeds minder op met Euro pa en dat is zorgwekkend, vinden het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, het Eu ropees Parlement en de Europese Com missie. Bovendien is Nederland van januari tot juli 1997 voorzitter van de Europese Unie. Tijdens die periode wordt wellicht het Verdrag van Maastricht uit 1991 - waar mee de EU in de plaats kwam van de 'oude' EEG - herzien. En wie weet nog waar Maastricht over ging? Het blijft maar tobben met die burger en Europa. De betrokkenheid is ver te zoe ken; immer ontmoeten Europarlementa riërs en andere Eurogangers argwaan en vooroordelen. Het nieuwe voorlichtingsbombardement moet dat euvel verhelpen. Zo wil de cam pagne 'Wij Europa' in de Hollandse polders geestdrift opwekken voor het Ne derlandse voorzitterschap. En voor de In tergouvernementele Conferentie (IGC), die beslist over de toekomst van de Unie. Moet Europa bijvoorbeeld democrati scher en socialer worden? „Waarom een voorlichtingscampagne over de IGC? Omdat wij wijs zijn gewor den van Maastricht," zegt staatssecretaris Patijn (Buitenlandse Zaken). In 1991 zijn de burgers en nationale par lementen te weinig betrokken geweest bij de afspraken die leiden tot het Verdrag van Maastricht. Gevolg: „Hachelijke si tuaties," aldus Patijn, toen de nationale parlementen het Verdrag moesten goed keuren. „Er is geen Europese publieke opinie," klaagt Europarlementariër Brinkhorst (D66). En mensen hebben geen flauwe no tie wat hun rechten zijn binnen Europa. Daar richt de campagne 'Europa binnen bereik' zich met name op. 'Wist u dat u, wanneer u bijvoorbeeld in een andere lid staat van de Unie gaat studeren, werken of van uw pensioen gaat genieten, dezelf de rechten heeft als de inwoners van dat land?', meldt de folder 'Wonen in een an der land van de EU'. Er komt volgend jaar nog een derde voor lichtingscampagne, gericht op de toe komstige Europese munt. Europa is een lachertje, beweren veel mensen. En dan denken ze aan de einde loze discussies over het formaat van ba nanen. Ook dat is een Eurofabel. 'In Brussel willen ze kleine appels en kromme bananen verbieden?' 'Welnee, er is voor bananen en komkom mers wel één Europese indeling in ver schillende kwaliteitsklassen. Om die in deling vroeg overigens het bedrijfsleven zelf. De commissie heeft nooit kleine ap pels verboden, zoals Deense fruittelers beweren. Alleen: er wordt geen subsidie meer voor gegeven'. Dat u dat maar weet. Van onze Haagse redactie Den Haag - Minister Sorgdrager (Justitie) vindt de kritiek in Europa op het Nederlandse drugsbeleid 'hypocriet'. In Europa zijn er immers meer landen die een aanpak kennen zoals Ne derland. „Zeker in de praktijk is dat zo, ook in Frankrijk," al dus Sorgdrager. De minister zei dat gisteren tij dens een overleg met de Tweede Kamer over een Europese verkla ring voor harmonisatie van het drugsbeleid. Nederland heeft bezwaar tegen de ontwerptekst van deze verkla ring, omdat die ruimte biedt voor verschillende uitleg. Daardoor zou het risico kunnen ontstaan dat andere lidstaten Nederland straks dwingen af te stappen van het liberale beleid ten opzichte van softdrugs. Onderuit halen Sorgdrager haalde gisteren fors uit naar Europese landen die pro beren het Nederlandse drugsbe leid onderuit te halen. Ze doelde daarbij met name op Frankrijk, die de verklaring heeft ingediend in Brussel. Ze verweet daarbij EU-voorzitter Ierland zich voor het karretje, van .de Fransen te hebben laten spannen. De Tweede Kamer stemde giste ren in met de wijzigingen die de Nederlandse regering wil aan brengen in de ontwerptekst. Volgens Sorgdrager moeten deze wijzigingen ertoe leiden dat 'ondubbelzinnig' komt vast te staan dat het Nederlandse ge doogbeleid niet verboden kan worden. Geen Haags veto De regeringsfracties WD, D66 en PvdA verklaarden het met het kabinet eens te zijn dat huidige tekst 'niet acceptabel' is. D66 en de PvdA vinden dat Ne derland desnoods maar een veto moet uitspreken als de andere lidstaten niet akkoord gaan met de Nederlandse wijzigingen. De VVD wilde zo ver niet gaan. De fractie gaat er vooralsnog vanuit dat de EU-landen voor de top in Dublin, half december, overeenstemming bereiken. Het CDA is helemaal niet te spre ken over de Nederlandse opstel ling. Als Nederland blijft dwars liggen, zou dat een 'doem' leggen op het komende Nederlandse voorzitterschap van de Europese Unie, dat in januari ingaat. Het CDA vindt daarom dat de Neder landse regering maar beter nu kan instemmen met de verkla ring. Volgens Kamerlid De Hoop Scheffer kan het buitenland het Nederlandse gedoogbeleid niet meer volgen. Hij doelde metmab me op het - illegaal - verkrijgen van XTC, LSD en cocaïne in, of bij koffieshops en de grensover schrijdende effecten van het be leid (Frans drugstoerisme). Eurotop De Europese ministers praten volgende week donderdag in Brussel over de drugsverklaring. Sorgdrager maakte gisteren dui delijk niet te verwachten dat er dan al overeenstemming wordt bereikt. Ze hoopt dat het wel lukt voor de top in Dublin, zodat die niet be last hoeft te worden met het Eu ropese geschil over het drugsbe leid. „We zijn ons bewust van de klem waarin wij zitten," aldus de minister. Den Haag (anp) - Minister Sorgdrager van Justitie voelt niets voor de instelling van speciale opvoedingskampementen voor moeilijk hanteerbare allochtone jongeren. Het voorstel,van het CDA brengt volgens haar een onwenselijke schei ding naar etnische herkomst met zich mee en is bovendien overbodig, omdat de bestaande justitiële jeugdinrichtingen al in reïntegratie voorzien. Ook het argument van CDA-Kamerlid Van de Camp dat de huidige capaciteit voor de opvang van jeugdige delinquenten onvoldoende zou zijn, wijst zij van de hand. Eind volgend jaar zijn er ruim 1430 plaat sen beschikbaar, een toename van 60 procent vergeleken met 1994, al dus de bewindsvrouwe. Zij wil zich niet uitspreken over een verbod op het gebruik van hypno se voor het verhoren van verdachten, zoals gevraagd door het D66- Kamerlid Dittrich. „Ik heb grote aarzelingen bij het gebruik van deze methode. Een verdachte moet greep kunnen blijven houden op zijn proces. Maar als de methode in alle vrijwilligheid plaatsvindt met goedkeuring van de rechter, treed ik terug," aldus Sorgdrager. ia 1st tsh r-ill ?tacj-TS}RO Van onze verslaggever Eindhoven - Mooier kon het slot bijna niet zijn. Scholie ren uit Lommei laten per blokfluit het vredeslied, de 'Negende' van Beethoven horen. Een groepje Nederlandse en Belgische jongeren legt op dat moment de laatste hand aan een immense ansichtkaart op de vloer van het Eindhovense Beursgebouw. 'Samen Sterk' staat erop, als steunbetuiging van Nederland se jongeren aan de Belgische kinderen. Joris uit Lommei heeft het laatste woord: „Laten we samen blijven werken aan een betere wereld." Op de beursvloer is het licht in middels ontstoken, zodat de an sichtkaart als symbool van soli dariteit goed zichtbaar is. Wat als idee in een Utrechtse kroeg is ontstaan, is werkelijkheid geworden. De bedoeling was massaal steun te betuigen aan slachtof fers en betrokkenen in de zaak- Dutroux. En aan de Belgische jeugd in het algemeen, want de vrees voor verdwijningen, sek sueel misbruik en moord leeft nog heel sterk, bevestigen de leerlingen van het St. Jozefs college in Neerpelt. „Zeker," zegt Sylvia (12), „wij gaan 's avonds niet meer over straat." En schooldirecteur A. Goris vindt het 'formidabel', deze ac tie van Nederlandse jongeren. Die zijn zelf ook dik tevreden. In drie weken tijd hebben de initiatiefnemers van de Hoge- Op de vloer van het Eindhovense Beursgebouw wordt hard gewerkt aan de grootste ansichtkaart te wereld. foto jurriaan balke school voor de Kunsten Utrecht en van de Pedagogisch-Techni- sche Hogeschool in Eindhoven honderdduizenden voorge drukte kaarten verspreid. Er waren er tot gistermiddag weliswaar veel minder onderte kend teruggekomen (zo'n 50.000 stuks) dan vooraf was gehoopt, maar dat zat 'm vooral in de korte tijd die men zich ge gund had. „En er zijn er nog tienduizen den onderweg. Die worden alle maal nog in België verspreid," zegt initiatiefnemer Henk-Jan Oosterink. Tientallen Utrechtse en Eindhovense studenten zijn gisteren de hele dag aan het lij men, plakken en leggen geweest om de steunkaarten (onderte kende en blanco exemplaren) aaneen te leggen tot de grootste kaart ter wereld. Later op de dag zijn nog leer lingen van Kempenpoort in Eindhoven ingezet om het pro ject op tijd af te ronden. 'Sterk te met alles', staat op veel kaar ten, of: 'Heel erg, wat het mon ster Dutroux heeft gedaan'. De 'plakkers' zijn veelal op ver zoek aan het werk, maar ook uit volle overtuiging. „Wie zegt dat er ook in Nederland niet van al les mis is?" vraagt er één. En de actie is zeker niet te laat. „Aandacht voor de kinderen blijft nodig", zegt Anita van Donick, voorzitter van het Steunfonds voor Ontvoerde en Vermiste Kinderen in België. „Ook bij ons begint die aan dacht al minder te worden. Al les richt zich nu op de politiek." Later zal een van de Belgische kinderen nog zeggen: „Het had ook een van ons kunnen zijn." (ADVERTENTIE) Dat blijkt uit het antwoord van staatssecretaris Schmitz van Jus titie op vragen van de Tweede Kamer. De omstandigheden kun nen onder andere ernstige ziekte, zware handicap, zwangerschap en geboorte zijn. De andere Schengenlanden heb ben weliswaar onderkend dat dit soort humanitaire omstandighe den reden kunnen zijn om gezins leden niet van elkaar te scheiden, maar van een formeel besluit is nog geen sprake. Afgewezen Zaïrese asielzoekers worden voorlopig niet terugge stuurd naar hun land als ze beho- ONVERZOENLIJKHEID is geen basis voor oplossingen. Zei de verklaarde tegenstanders Fidel Castro en paus Johannt Paulus II beseffen dat. De Cubaanse president is op audiëntie geweest bij Zijne Heiligheid en de paus mag een 'onvoorwaar delijk' bezoek aan Cuba brengen. Wie dat tien jaar gelede» voorspeld had, zou voor gek versleten zijn. Niet dat beide leiders nu ineens vrienden dreigen te worden of dat ze zelfs maar begrip krijgen voor eikaars standpunten, ie. der handelt uit eigen belang. Fidel en zijn land lijden onder de Amerikaanse onverzoenlijkheid. De Cubaanse economie, door het wegvallen van de Sovjetsteun en -markt toch al ernstig ge handicapt, wordt zeer geschaad door het Amerikaanse embar go. De aanscherping van de boycot door de VS heeft Cuba non meer in een isolement gebracht. Castro doet daarom zijn uiter ste best overal, waar hij maar enigszins welkom is, zijn gezicht te laten zien. Dus ook, of zelfs juist, bij de paus. Johannes Paulus II, als bekend een fel tegenstander van het communisme, wil zijn schaapjes op het afgezonderde eiland niet alleen graag bezoeken en een riem onder het hartsteken hij streeft naar omverwerping van het marxistisch bewind op Cuba. En zoals zijn bezoeken aan Oost-Europa indertijd kataly serend gewerkt hebben op de Fluwelen Revolutie, zo hoopt hij nu een zelfde rol op Cuba te vervullen. Niet dat Castro zo iets zou verwelkomen, maar toch komt een bezoek van de paus aan zijn land hem goed uit. Daarmee denkt hij, als de vroegere leiders van het communistische Oostblok in eigen land en daarbuiten te kunnen bewijzen dat hij hele maal niet zo'n onderdrukker is. Zelfs zijn grootste ideologische vijand is welkom. Of hij sterk genoeg in het zadel zit om de on rust en kritische geest die het pausbezoek ongetwijfeld teweeg zal brengen te weerstaan, moet de toekomst uitwijzen. Castro heeft echter nog een ander doel voor ogen met de nodiging aan de paus. Johannes Paulus II is een verklaard te genstander van embargo's waar de bevolking de dupe van wordt. Dat bewijst hij eens te meer met zijn voorgenomen be zoek. De Verenigde Staten, in feite de enigen die iets zien inde boycot van Cuba, zullen aan het denken gezet worden door het pausbezoek, hoopt Fidel. Vandaar dat hij bereid is het risico van een tijdje onrust te lopen. De kans dat Clinton internatio naal alleen komt te staan, weegt ruimschoots op tegen de ge varen van een pausbezoek. In de schietbioscoop van de Koninklijke Landmacht in Havelte oefent een militair met een raketwerper, terwijl op het doek een tank als doelwit voorbij raast. Sensoren aan het wapen verraden elke beweging en elk foutje. De Johannes Post-kazerne beschikt over ver schillende bioscoopzalen, waarin het schieten met uiteenlopende wapens kan worden geoefend. Uiteindelijk wil Defensie 47 schietcabi- nes in 20 kazernes inrichten. foto anp Den Haag (anp) - Vluchtelingen die met elkaar een gezinsrela tie hebben maar krachtens de Schengen-bepalingen in ver schillende landen de asielprocedure moeten doorlopen, worden door Nederland niet meer van elkaar gescheiden als er sprake is van klemmende humanitaire omstandigheden. ren tot de Tutsi-bevolkingsgroep of afkomstig zijn uit Oost-Zaïre, heeft Schmitz de Kamer meege deeld. Zaïrese asielzoekers die niet tot deze categorieën behoren en uit geprocedeerd zijn, lopen wel kans te worden teruggestuurd. Niet groepsgewijs maar op indi viduele basis en na zorgvuldige toetsing, aldus Schmitz. Ze zet ook voorlopig de behande ling stop van nog lopende asiel aanvragen van Zaïrese Tutsi's en van Zaïrezen afkomstig uit de oostelijke regio van het Afri kaanse land. Den Haag - De medio juni ingevoerde vispolitie is een groot suc ces, schrijft minister Van Aartsen, die belast is met de (sport)vis- serij, aan de Eerste Kamer. De vispolitie moet hengelaars controleren op het bezit van een visakte. De agenten, die officieel buitengewoon opsporingsamb tenaren heten en onbezoldigde burger-vrijwilligers zijn, opereren vooralsnog in slechts twee proefregio's: Friesland en Amsterdam- Hilversum. Maar daar hebben ze tussen medio juni en eind september al wel ongeveer 1000 zwartvissers tegen de lamp laten lopen. De minis ter overweegt de vispolitie op termijn uit te breiden tot 25 'agen ten' die in het hele land actief zullen zijn. Den Haag - Defensie twijfelt niet aan de kwaliteiten van de be manning van de in juli verongelukte Hercules. Staatssecretaris Gmelich Meijling zegt dit in antwoord op schriftelijke vragen van CDA en AOV. Bij de ramp op vliegbasis Eindhoven kwamen 34 inzittenden om het leven. Berichten als zou het ongeluk mede het gevolg zijn van de onervarenheid van de Belgische piloten, ont kent Gmelich Meijling. tti /ip rv Advies: bbU s met privatiseren Rijswijk - GGD's moeten niet worden geprivatiseerd. Openbare gezondheidszorg behoort net zoals de politie en defensie tot de ta ken van de overheid. Gemeenten hebben de plicht om goede open bare gezondheidszorg te leveren. Dit stelt de commissie Versterking Collectieve Preventie in haar eindrapport, dat gisteren is verschenen. Borst (Gezondheid) en staatssecretaris Vondervoort (Binnenland se Zaken) wijzen privatisering ook van de hand. GGD's voeren een aantal wettelijke taken als het vaccinatie- pro gramma uit. Daarnaast houden zij zich bezig met zaken als de verslavingszorg. Den Haag - Slechts een klein deel van degenen die een testament laten opmaken, doet dat op een fiscaal aantrekkelijke manier, blijkt uit een onderzoek van het bureau Coopers Lybrand. Niet meer dan ongeveer 16 procent van de mensen die de bestem ming van hun nalatenschap bij de notaris hebben laten vastleg gen, heeft dat gedaan op een manier dat over de erfenis niet de volle mep aan successierechten betaald hoeft te worden. Dat kan onder meer door een combinatie van schenkingen tijdens het le ven en een erfenis na overlijden. Overigens blijkt dat een derde van de mensen die in een huishou den het meeste geld inbrengen een testament heeft laten opma ken. De meesten (55 procent) hebben dat gedaan om echtgenoot, echtgenote of kinderen goed verzorgd achter te laten. Den Haag - De waterschade in het parlementsgebouw die op 3 november door een gesprongen waterleiding ontstond, wordt ge schat op 3,5 miljoen gulden. Aanvankelijk werd de schade becijferd op ongeveer een miljoen gulden. Maar in een voorlopig rapport van het Nederlands Exper tise Bureau staat een omvangrijk schadelijstje: het Kamerstuk ken-archief, roltrapen en liften, elektrische installaties, compu ters, stalen puien, deuren, wanden, natuurstenen vloeren en vloerbedekking. Het had allemaal in meer of mindere mate te lei den van het water. De Tweede Kamer en de Rijksgebouwendienst stellen het Duin waterbedrijf Zuid-Holland verantwoordelijk. Het schade-onder- zoek wordt voortgezet. Willemstad - Het conflict over de invoering van het Papiamento als instructietaal in het basis-onderwijs op de Benedenwindse ei landen van de Nederlandse Antillen is een nieuwe fase ingegaan. De rechter besliste gisteren dat het Rooms-katholiek Schoolbe stuur bevoegd is tweetalige scholen op te richten. Daarin kan zo wel in het Papiamento als Nederlands worden onderwezen. De rechter oordeelde dat het Europese Verdrag voor de Rechten van de Mens vrijheid garandeert bij de inrichting van het onder wijssysteem. Minister Martha Dijkhoff van Onderwijs noemde de uitspraak van het gerecht niet correct. „Alleen de overheid kan het on^r' wijsbeleid uitstippelen. Als anderen het recht wordt gegeven dat ook te doen, worden de poten onder mijn stoel doorgezaagd. Dijkhoff kondigde aan tegen het vonnis in beroep te zullen gaan. Lelystad - Als er een tweede nationale luchthaven komt, dan wat minister Jorritsma van Verkeer betreft de Markerwaard de meest voor de hand liggende locatie. Vooral de snelheid waarmee een vliegveld daar kan worden aangelegd noemt de bewinds vrouw een groot voordeel. Jorritsma was gisteren in Lelystad, waar Rijkswaterstaat de ai ronding van het Zuiderzee-project vierde. Ondanks haar uitg8' sproken Voorkeur voor een tweede luchthaven in de Marker waard, vindt zij dat de discussie over de inpoldering van het ge bied nog niet aan de orde is. Eerst moet de vraag beantwoord worden of een tweede nationale luchthaven nodig is. „En als ik de discussie in de Tweede Kan» hoor, dan ben ik daar nog niet zo zeker van," meent Jorritsma' „Wanneer er toch een luchthaven moet komen, dan is de Marker waard de beste oplossing. Een vliegveld aanleggen in de Noordze bij IJmuiden bijvoorbeeld, zal veel meer tijd vergen." DB STEM yar onze correspondent Newark - Op de foto die de t nails laten zien, kijken Amy berg en Brian Peterson zoals horen te kijken. Gelukkig, on elkaar en op het leven. D Delaware vindt dat beiden de straf verdienen. Tn een motelkamer in Newark bra. het kind dat Amy heimelijk had sen ter wereld om het vervolgen In' Vorige week werd het lichaar vonden in een vuilnisbak bij het m schedel was gebroken. Brian en Amy, achttien en eersteje legestudenten, zijn beiden kinde rijke ouders. Ze brachten hun jeu Peking/Washington (dpa/al hebben 'specifieke afsprak beëindiging van Chinese e Datheeft VS-minister van her verklaard tijdens zijn b< vernomen uit Peking. De Washington Times meldde in tussen, dat China volgens een ge heim CIA-rapport nog in de afge lopen maanden raket- en rader technologie, geschutsonderdelen en 5.000 ton andere militaire uit rusting aan Iran leverde, kenne lijk voor de modernisering van Irans scheepsdoelraketten. De leveranties zijn in strijd met internationale exportverboden op wapentechnologie, maar Was hington heeft eerdere soortgelij ke berichten van het blad beves tigd noch tegengesproken. De VS zien een eind aan Chinese wapenleveranties aan landen zo als Iran, Pakistan en Syrië als voorwaarde voor samenwerking met Peking. Washington wil die verbeteren en daarbij ook de nu cleaire samenwerking oppakken. VS-president Clinton spreekt Brussel (anp) - Op de dag dat bijna de helft van het Belgische volk via een enquête te kennen gaf dat de van pedofilie verdach te vice-premier Elio di Rupo moet aftreden, heeft de politiek de socialis;ische voorman don derdag het voordeel van de twij fel gegeven. De Kamer van Volksafgevaardigden vond zijn aftreden n:et nodig, premier De- haene sprtk zijn vertrouwen in de vice-prëmier uit. Di Rupo toeft zich van de Kamer niet onmiddellijk voor het hof van Cassïtie te verantwoorden, zijn onsclendbaarheid als parle mentslid iwordt niet opgeheven. Het Hof, het hoogste rechtscolle ge in Bdgië, krijgt wel de op dracht on de beschuldigingen te gen Di Rupo te onderzoeken. Bin nen twee weken moet het Hof la ten weten of er daadwerkelijk een aarklacht wegens seks met jongenslvolgt. Premier Jean-Luc Dehaene ver klaarde na afloop van het gehei me Kamerdebat over de positie van de vice-premier, dat deze normail kan blijven functione ren. H&t was de eerste keer dat Dehaeie zich openlijk over de af faire, illeen omdat de Kamer dat nad geëist. Nagenoeg de helft van de Belgen (49,3 procent) vindt dat Di Rupo moet opstappen. Een groep van procent vindt zijn vertrek met nodig. /gelijkertijd rees gisteren ook ?e nodige twijfel over de hecht- eid van de aanklacht tegen de aalse socialist. Verscheidene /anten, nneldden, dat de 22-jari- 5® getuige een fantast is. Olivier ■rusgnach, die nu in de gevange ns van Genk zit wegens diefstal an juwelen, gaf zich bij voor in graag uit als baron en vice- 'helle Van e^an^engroeP Sey- mjn moeder meent dat de verkla- gen van haar zoon niet altijc vHft°Uw,baar zijn. Dat hij op zijr 7 Pende jaar seksuele contacten r> en onderhouden met Di Po is volgens haar onmogelijk ïvier was toen een snottebel n®ge.ns van afwist." Justitie de verl,Zijn uuderzoek alleen op hi. ai 'ng van He jongen dat 2n als Puber seks met Di Rupc z°u hebben gehad.

de Stem | 1996 | | pagina 4