Scheldestroom pakt draad weer op Zaalvoetbalteams van DOW en Van Haperen blijven onderaan htSr ■oopt °ver §eacci- 'Ik weet waar de knelpunten zitten in het parcours' Waterpolo-trainer Frans Verplanke: 4We beginnen onze draai te vinden' Tijdsignaal dwarsboomt Belg Van Puymbrouck t tot complicaties et de nieren. slechtziendheid ereld? ites. Onderzoek :omplicaties. zoek. Geef het DESTEMSPORT ZEELAND B2 ZAALVOETBAL WATERPOLO Voltallig bestuur I tennisvereniging Boskreek stapt op Mosselloop in I Westenschouwen bij hetZ,Start 6n finish liggen Terneuzense atleet Erik Goossen klaar voor trimklassieker Terneuzen-Graauw ATLETIEK 2000 SPORTNIEUWS KORT STANDEN TENNIS In tennistoernooi Den Dullaert Hulst TENNIS Springconcours hippique in manege Heikant Konisjev naar Roslotto VRIJDAG 22 NOVEMBER 1996 Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse van het regionale zaalvoetbal is het duel tussen IZV en Wentz- ler/Pauwels pechvol verlopen voor Nico Mahu. In de Axelse sporthal kwam hij dermate ongelukkig te vallen dat hij zijn pols brak. Het duel ein digde uiteindelijk in 5-8. Voor de laagst geklasseerden in de ze groep, Van Haperen en DOW, was opnieuw weinig succes weggelegd. Ron's Fashion klopt Van Haperen met 8-5 en DOW ging met 5-0 te gen FIAT/Maas de boot in. De Gravin-ZVH Morres 3 eindigde in 7-3, Gemeente-HKC in 4-3 en ZVH Morres 2-Corn Boys/De Graaft in 7-4. IZV-WENTZLER/PAUWELS 5-8 - Dit duel onderging een na re wending. Na 3-2 halverwege werd het 4-4 waarna Nico Mahu ongelukkig ten val kwam en zijn pols brak. Toen hij afgevoerd werd naar het ziekenhuis, was zijn ploeg van slag en liet zich in de laatste minuten inpakken. Patrick de Bruyne (3x), Arno Wauters en Nico Mahu troffen doel voor IZV. De winnende groep werd bijeengetikt door Edward Tieleman (3x), Patrick Vonk (3x) en Wim Delaere (2x). DE GRAVIN-ZVH MORRES 3 7-3 - De mannen uit Westdorpe waren sterker en lieten dit mer ken door meer te scoren dan de Hulstenaren. Gerben Dierickx, Gamal Nouali, Thoe Goethals en Willem Bouwens (4x) tekenden voor de zegevierdende serie. Hans Picavet, Jan Pijpelink en Erwin Dey scoorden tegen. GEMEENTE-HKC 4-3 - Na 2-3 werd het alsnog 4-3 voor de Ter- neuzense ambtenaren. Piet de Blaey, Edo Lucieer en Alex De- hulsters (2x) voltrokken het vonnis over HKC. Voor deze equipe scoorden Frank Piepers, Menno Sandrini en Johan Pla- mont. RON'S FASHION-VAN HAPE REN 8-5 - De ploeg uit Hoek deed het aardig tegen de hek kensluiter. Eddy Breepoel en Frank Hemelsoet namen elk drie treffers voor hun rekening. Joh nny Dieleman en Jan Mieras maakten het achttal vol. Moha- med Anbar (2x), Ibrahim Basgac (2x) en Henny Rouw scoorden voor Van Haperen. FIAT/MAAS-DOW 5-0 - De cij fers spreken voor zich. DOW was machteloos en verloor daar om dik. Voor de winnende doel punten kwamen Jan Cornelissen (3x), Ronald Gort en Wim de Blaey in beeld. ZVH MORRES 2-CORN BOÏS/DE GRAAFF 7-4 - De Sassenaren hadden geen wissels op de bank en dat brak op. ZVH Morres 2 had het daarom niet al te moeilijk en zegevierde via treffers van Fabian du Puy (3x), Johnny Smits en Boudewijn Rietjens (3x). Lex Janse (3x) en Martin Kalfsvel scoorden tegen. STAND: ZVH Morres 2 8-22, FIAT/Maas 9-22, Wentzler/Pauwels 9-19, De Gravin 9-19, Corn Boys/De Graaff 10-16, GTI 8-15, Gemeente 9-13, Ron's Fashion 9-12, IZV 10-12, HKC 9-9, ZVH Morres 3 8-6, DOW 9-3, Van Haperen 9-3. Door Fred Rabout Breskens - Het waterpolo leeft weer bij Scheldestroom. Een jaar of tien was men buiten competitie. Dit seizoen werd de draad weer opgepakt. Frans Verplanke (46 jaar), Eudy van de Vijver (48 jaar) en Louis Wondergem (45 jaar) zorgen voor de routine. Samen met de jeugd, be staande uit Thijs Salomé, Jean-Jacques van de Vijver (zoon van Rudy), Michiel Wondergem (zoon van Louis), Martin de Milliano, Machiel Weimar, Patrick van de Voor de en Stefan Anthonisse, beschikt men uit een uitgeba lanceerd team. Voor de thuiswedstrijden zijn verder ook nog de gebroeders Buijsse, Arjan en Martin, be schikbaar. Van de Vijver en Ver planke waren er in het 'eerste po loleven' van Scheldestroom ook al bij. Wondergem, de huidige I voorzitter van de Breskense zwem- en poloclub, leerde en speelde het spelletje bij het Vlis- singse Stormvogel. De Schelde- stroom-jeugd heeft goed inge haakt en ondanks dat de compe titiestart gekenmerkt werd door een viertal verliespartijen op rij is men enthousiast. Frans Verplanke: „Rudy van de Vijver is samen met Louis Won- de drijvende kracht. Me de dankzij hen wordt er weer po lo gespeeld in West-Zeeuws- Vlaanderen. Breskens - Het bestuur van Ten nisvereniging De Boskreek is tij dens een buitengewone ledenver- 'en bloc' afgetreden. 1 Wel vormen penningmeester Hans Gussenhoven en jeugdbe- stuurslid Vera Blaakman een in- i terimbestuur in afwachting van algemene ledenvergadering van24 januari '97. Een speciale commissie, bestaan de uit Charl van Leeuwe en de le den van de financiële commissie, tegen die tijd een nieuw bestuur te kunnen presenteren. De met onmiddellijke ingang op gestapte bestuursleden zijn Geert de Bruyckere (voorzitter), Jaap Carels (secretaris), Mario Nelisse (accommodatie) en Charlotte Adam en Jaap de Bae (kantinebe- I heer). Als reden geeft het vertrekkende I bestuur 'demotivatie en tijdsge brek' op. Van onze atletiekmedewerker Westenschouwen - De Mossel loop in Westenschouwen heeft sinds jaar en dag grote aan- trekkingskracht op atleten en Atletes van buiten de provin cie grenzen. Set is dan ook altijd een van j de sterkst bezette wedstrijden 'an de winterkalender. Dat is I zaterdag 23 november tijdens ae 29e editie wellicht niet landers. Vanuit het Zeeuwse heeft trou- ens °°k John Vermeule zich j -Adpffleld. Het organiserende Lvu "tb met een I maagvullend programma. Om 0 uur beginnen de scholieren 0 "un kampioenschap van 1 I ouwen-Duiveland. De trim" ilUn°Ver '*909 meter staat om I «O uur gepland. Om 13.15 uur i be veteranen op pad ge- I «bord voor hun 9000 meter ter- k!i ,„!rouwen om 14.05 uur aan '"eginn meter lange wedstrijd de onhnn°fdn!enu is °ng«twijfeld sm; m voor de mannen- s, ®en' dic om 14.30 uur op ov»f X,dt gesch°ten. Trimlopen de J i en 9000 meter vormen Ru ting. Hun starttijd is Mer in de rUW Staatsbosbe' ■Het nven. Het is voor ons gewoon een lee- jaar. De resultaten blijven onder geschikt. Hadden we ons trou wens op voorbereid, want we zijn aan het seizoen begonnen zonder maar een enkele verwachting of doelstelling. Ons enige doel was en is de basis leggen voor een weer gezonde polotak binnen on ze vereniging. Stimulans Er is ondertussen ook wat veran derd. Vroeger moesten we onze thuiswedstrijden spelen in het Belgische Moerbeke, omdat er in Oostburg geen geschikt wed strijdbal aanwezig was. Dat geeft weinig binding met de club. Nu kunnen we in de nieuwe sporthal in Oostburg terecht en zitten er bij onze thuiswedstrij den weer mensen langs het bad. Onze wedstrijden zijn nog niet 'uitverkocht', maar zoiets geeft voor een sportman toch een sti mulans. Dat we in onze eerste duels zwaar klop kregen gingen geeft niets. Het gebeurt in elk leerproces." Ommekeer De ommekeer voor Schelde stroom kwam er in de uitwed strijd tegen OZC'57. In Oister- wijk werd met 3-6 gewonnen. Verplanke: „Het zat er aan te ko men. Eerlijkheidshalve moet ik er wel bij vertellen dat OZC'57 tot dan toe evenveel punten had bin nengehaald dan wij, namelijk nul. We moesten toch van die weinig benijdenswaardige laatste plaats af. Het gaat echter steeds beter met het spelpeil. Dus was de winst voor ons geen verrassing. Kijk, we spelen in de laagste klasse van de kring, de derde." Leeftijd „In deze klasse spelen veel jon gens die lange tijd op een hoog niveau hebben gespeeld, maar op leeftijd gekomen de keuze heb ben gemaakt een trapje lager te gaan opereren. Die kennen de kneepjes van het spel. Weten met hun energievoorraad om te gaan. Bij ons hebben alleen Rudy, Louis en ik wat ervaring. Condi tioneel zijn we nog geen enkele keer weggezwommen. Dat komt doordat op ons aanraden de jon gens zijn blijven competitie- zwemmen. Daardoor kunnen we tijdens onze specifieke polo training constant met de bal aan het werk." „Het spel op zich gaat ook wel goed, alleen men geeft de tegenstander nog te veel ruimte. Tactisch zijn we nog niet sterk genoeg. Niet getraind ook op overtredingen. Bij het zwemmen ben je puur met jezelf bezig, in het polo met anderen. Omschakeling Dat vraagt wat omschakeling, maar als we het enthousiasme op het peil van dit moment kunnen houden, dan heeft de polotak van Scheldestroom een toekomst die beslist verder reikt dan de derde klasse van de kringcompetitie. Wie weet kunnen we binnen afzienba re tijd een jeugd- en vrouwenteam Boswachterij Westen- terü u ermn ln de Boswach- ir, f. secretanaat is gevestigd Ienkelc,eüreStaurant 'Zeelust' op Lrt h°nderden meters van de Van onze atletiekmedewerker Terneuzen - Erik Goossen is gereed voor zijn derde Ter neuzen-Graauw die zaterdag 23 november wordt afge werkt. De 25,5 kilometer lan ge klassieker, gekenmerkt door slik, wind en regen, is ook de klassieker die de Zeeuws-Vlamingen in hun hart opsluiten. Nog slechts twee Zeeuws-Vlamingen mochten de afgelopen vijf tien jaar het genoegen sma ken als eerste in Graauw te arriveren. Terneuzenaar Tonny Strijdonk won ooit de openingseditie en in 1993 was Hans van de Griendt de snelste. Die Van de Griendt heeft trouwens ook nu aange kondigd van de partij te zullen zijn. Staat hij zaterdag om 13.00 uur bij het Terneuzense Zuid- landtheater aan de start dan is de Hoekenees ondanks dat hij een wat mindere periode door maakt gelijk een van de topfavo rieten, al is de concurrentie van de zuiderburen altijd groot. Verrassing In zijn schaduw is Erik Goossen de man die wel eens voor de ver rassing zou kunnen zorgen. De jongste twee jaar kwam hij als achtste binnen, vorig jaar was die stek voldoende om zich het predikaat eerste Zeeuws-Vla ming toe te eigenen. De 25-jarige Terneuzenaar verkeert de jong ste weken in een bloedvorm, wat hem in de tussenstand van de Zeeuwse crosscompetitie na twee wedstrijden op een vierde plaats heeft gebracht. Na de Moerschanscross stond alles in het teken van Terneuzen- Graauw. Goossen: „Want het zou wel eens snel kunnen gaan en ik wil er be slist bij zitten." Vorig jaar over brugde hij de afstand in 1 uur, 33 minuten en 45 seconden, ruim vijf minuten achter de winnaar, de uit het Belgische Diskmuide afkomstige Ivan Degrieck. „Ik denk dat het rapper kan dan vorig jaar. Toen heb ik me in de beginfase bewust ingehouden. Na vijf kilometer kwam ik als 39e door, ha tien kilometer al als 19e, Kloosterzande na zo'n 17 Terneuzense trimloper Erik Goossen is gereed voor de klassie ker Terneuzen-Graauw, die zaterdag wordt afgewerkt. foto wim kooyman kilometer wedstrijd passeerde ik al als 10e en het is dus de achtste plaats geworden. Ik had nog spi rit over dus deze keer wil ik in de openingsfase toch wat meer risi co's nemen. Ik ga weg op een tijd van 1 uur en 30 minuten, al valt het altijd af te wachten hoe deze loop zich gaat ontwikkelen. De weersomstandigheden spelen vaak een niet te onderschatten rol. Vaak is het zuidwestenwind. Dan heb je hem in het voordeel. Draait die echter de komende dagen in oostelijke richting, dan wordt het harken. Ik weet in middels waar in het parcours de knelpunten zitten. Een voordeel ten opzichte van jongens die Terneuzen-Graauw voor de eerste keer lopen. In het begin zit je lekker onder de dijk, maar vanaf het gemaal Campen verandert dat. Daar draai je naar beneden, wordt het wat slingeren richting Kloosterzan de. Vaak veel slik op de weg. Lastig lopen, want men glijdt dikwijls weg. Steeds opnieuw greep op het wegdek krijgen kost kracht. Dan het laatste vlakke stuk dwars door de vlak ke, onbeschutte Melopolder. Als je daar de wind op kop krijgt, weet je na afloop echt wel wat je gedaan hebt. Het spitse kerkto rentje van Graauw zie je al van kilometers afstand. Lijkt maar niet naderbij te komen. Als je dan die Dorpsstraat opdraait krijg je het gevoel dat met geen pen te beschrijven is." Zware week Na de Moerschanscross werkte de gebrilde, tengere atleet nog een zware week af. Het afgelo pen weekend nam hij bewust vrijaf om aan het begin van deze week nog wat duurwerk te doen, maar vanaf donderdag wordt het rusten. De accu volledig op laden. „Ik heb inderdaad afgelo pen zaterdag bewust niet meege lopen in de trimloop van het ROC Westerschelde hier in Ter- neuzen. Vele andere jongens wel heb ik vernomen. Iedereen kiest zijn aanloop. Ik heb door erva ringen wijs geworden geleerd naar het lichaam te luisteren. Niet te veel hooi op de vork ne men." Kilo's Met die ervaringen doelt hij op zijn mislukt marathondebuut twee jaar terug in Apeldoorn. In de aanloop daar naar toe verloor hij in een aantal weken tijd tien kilo aan gewicht. Van 59 naar 49 kilogram. „Dat vond ik al raar. Uiteraard verspeel je als. je zwa re weken maakt kilo's, maar dat was toch wel wat te veel van het goede. Bovendien kreeg ik de week voorafgaand aan de mara thon problemen met de heup. Voor de start op de dag zelf was dat verdwenen, maar na 15 kilo meter kraakte er iets in diezelfde heup en was het over en sluiten. Het gevolg was maanden rust en fysiotherapie. Dat wil ik nog niet een keer mee maken. Als het lichaam opspeelt wordt er niet getraind, schuld gevoel of niet." Dat betekent dat voor hem de marathon over de eeuw heen ge tild is. „Ik loop voor 2000 zeker geen marathon. Wat daarna komt zien we wel, maar voorlo pig is de eerste opdracht Terneu zen-Graauw." De start van die Terneuzen- Graauw wordt zaterdag om 13.00 uur gegeven bij het Zuid- landtheater. Men loopt geneu traliseerd tot Othene, waar Remy Magnus het officiële start sein geeft van deze zestiende editie. In Graauw wordt er ondertussen een tweetal afwachtingslopen afgewerkt. Dit over vijf of tien kilometer. Deze beide afstanden gaan om 13.30 uur van start. Engelhard klopt Marine Service Axel - In het Axelse zaalvoetbal heeft Engelhard een riante 11-4- zege geboekt op Marine Service. Deze winst kwam tot stand door rake inzetten van Yuri Gans (6x), Ronard de Visser en Rien Cop- poolse (4x). Tegen scoorden Kevin Jones, Jan Wieland, Leo de Visser en Edwin Martijn. Leider in de ZVA-competitie was en bleef Maradonna jr. dat met 6-2 van Gemeente won. V-Deco/La Chouette sloeg deze week het hardst toe door ZSC met niet min der dan 22-4 klop te geven. Overige uitslagen: Broomchemie-Gemeentehuis/Van Waes 6-11, Disco Love-Cysouw/Roeland 4-4, Ratjetoe-Lindenhof 5-1, Outokumpu-Den Doelder 7-9. Stand: Maradonna jr. 9-27, V-Deco/La Chouette 9-25, Ratjetoe 9-21, Cysouw/Roeland 9-20, Disco Love 8-17, Engelhard 8-15, Gemeente huis/Van Waes 9-13, Marine Service 8-12, Den Doelder 9-7, Gemeente 9- 6, Primus/Pluym 8-6, Outokumpu 8-6, ZSC 8-6, Broomchemie 8-3, Lin- denhof 8-1. ZVH Morres klopt Matisse Hulst - In de provinciale zaalvoetbalcompetitie heeft ZVH Morres een knappe 9-6-zege geboekt op het Goese Matisse. De formatie van coach Henk Maas keek bij de doelwisseling nog tegen een 1- 4-achterstand aan en leek op dat moment ietwat kansloos. „Ik ben blij dat we het na de pauze goed opgepakt hebben. Met name op momenten dat we een man-meer-situatie hadden, scoorden we. Matisse deed dat in die omstandigheden niet," aldus Maas, die Mike van Rossem voor zijn team 1-3 zag scoren. Jean-Paul Eg- germont 2-4 en Arno Zwegers 3-4, Harm Rietjens scoorde na 5-3 nummer vier voor de thuisclub waarna Cees de Putter de score met 5-5 in evenwicht bracht. Na deze opmerkelijke opmars scoor de Harm Rietjens 6-5, Cees de Putter 7-5, Jean-Paul Eggermont 8-5 en Harm Rietjesn 9-5 waarna de Goesenaren nog een keer doel troffen. Najaarsvergadering KNLTB Zeeland Goes - De najaarsvergadering van de KNLTB Zeeland vindt plaats op zaterdag 23 november, aanvang 13.15 uur, in Motel Goes te Goes. Op de agenda staat onder meer het aftreden van voorzitter Kees Zuidweg. Het districtsbestuur stelt voor in zijn plaats Jaap Everwijn te benoemen, het huidig bestuurslid gese lecteerd jeugdtennis. Als opvolger van Everwijn wordt Jaap Al- berda uit Hulst voorgedragen. Piet Koster uit Koudekerke is kan didaat voor de vrijkomende zetel in het districtsbestuur. Regle mentair aftredend zijn de bestuursleden Breure, Leurs en Alber- da. Zij stellen zich allen herkiesbaar. Tevens wordt tijdens deze vergadering van de Zeeuwse tennisbond de toernooi-agenda voor '97 vastgesteld. Uitslagen vrouwentennis Cad- zand: Connie van Eenen- naam/Marjan Glimmerveen-Mi- riam van Waes/Hedy Bouman 9-6, Oda Koens/Anneke de Groene-Nel Aalbregtse/Jetty Henry 8-7, Kitty de Rijk/Vera Blaakman-Diane Gijsel/Kristien Uyttenhove 6-16, Hanny Heijdens/Marleen Heijens- Jolenta Becude/Anita Cornelis 6- 8, Onnie den Hollander/Adrie de Looff-Annemarie de Blander/Er- na de Lodder 11-6, Fransien Smith/Mab Pleijte-Dina van Be- celaere/Laura Standaert 13-6, Zitta Broyl/Sary Risseeuw-Paula van der Heijden/Paula du Bois 4- 9, Dirma Verheul/Ina Bartelse- Koos Vermeulen/Marleen Cuele- naere 0-11, Thea Gelauf/Willie Zalm-Lena Kools/Matty Dees 3- 12, Annie Mabelis/Marietje de Maillie/Greta van de Slikke-Ineke van Noord/Josephine ten Braak 9- Frans Verplanke (rechts), de enthousiaste trainer van het Breskense Scheldestroom samen met Rudy van de Vijver, foto wim kooyman op de been brengen. Nu al speelt een aantal vrouwen in het combi team van Schelde in de tweede klasse van het district, terwijl onze jeugd ook graag met een bal in het bad bezig is. Sterker nog, een aan tal jongens dat in de loop van de jaren heeft afgehaakt, zoals Flip Salomé, Jan-Piet den Dekker en Guust van de Velde, zou binnen afzienbare tijd wel weer eens de cap op het hoofd kunnen plaatsen. Om maar aan te geven dat het bij ons weer leeft," aldus Verplanke. Van onze tennismedewerker Hulst - Zuiderbuur Hilaire van Puymbrouck werd onaange naam getroffen door het tijdsignaal tijdens het ING Dubbel Tennistoernooi in Den Dullaert te Hulst. In combinatie met Philip Heir- man was hij in het mannendub- bel-C2 tegen Witte/IJsebaert bezig aan een inhaalrace. Van 7- 4 voor de Terneuzenaren Eric Witte en Beny IJsebaert werd het 7-6. Bij deze stand stond de Belgische combinatie met 40-15 voor. Terwijl Hilaire van Puym brouck vervolgens opgooide voor het beslissende punt in de game, rinkelde de bel. Eind stand derhalve 7-6 voor 'Ter- neuzen'. Achteraf was het over- leven van drie-breakpoints (0- 40) bij de stand 6-4, hierdoor werd het 7-4, cruciaal geweest voor de Terneuzenaren. Tevens speelde tijdsverlies ten gevolge van een discussie in de hieraan voorafgaande game het Belgische duo achteraf parten. Bij 6-3 werd een service van Heirman op twijfelachtige gron- Van onze paardensport medewerker Heikant - De landelijke rij- vereniging en ponyclub Hulst houdt zaterdag 23 november in samenwerking met de SHSH (Stichting Hippisch Sportcentrum Heikant) in manege Heikant van Fons en Ingrid de Vetter een spring concours hippique voor paar den en pony's. Ruim honderd combinaties heb ben zich aangemeld voor deelna me aan dit hippische evenement, dat om 09.00 uur van start gaat met de ponyruiters en amazones, die eerst een klassiek parcours afwerken en daarna een bijzon der parcours. Parcoursbouwer is de bekende ontwerper Bram Wattel uit Vrouwenpolder. Jury leden zijn: Jan Hoondert uit Oudelande, Patrick de Frel uit Koewacht, Jan de Feyter uit Axel en Paul Burm uit Kapelle- brug. De complete Zeeuwse top komt aan de start met onder anderen Sanja Dingemanse uit Kapelle, Ellen Briquet uit Vogelwaarde, Piet Huige uit Nisse, Ilyo de Loos uit Hulst, Rob ter Borg van De Sasruiters en sterke Simon den Exter uit Kortgene. den uitgegeven. Uiteindelijk be hield Heirman zijn service, maar het tijdsverlies kwam de Belgen aan het eind van de rit duur te staan. Hilaire van Puymbrouck speelde zijn vertrouwde spelle tje. Alles terug, veelal door alles 'volley' te slaan, maar weinig af maken. Doordat de tegenstan der de bal zacht krijgt aange speeld, kan deze op die slagen hard uithalen. Loes Kool en Margo Lauwereys schakelden bij de vrouwen-C2 de beoogde finalisten Ineke Bonsel en Connie Huis uit. Een 7-2-voorsprong bleek uiteinde lijk niet besteed aan het favorie te duo: 8-7. Wendy de Schepper en Nino van de Starre werden in de mixed-Cl halve finalist ten koste van Marjan Fraan- je/Bernd Hoek. Karin Geus en Marino Bolssens, schema-aan voerders in de mixed-C2, maak ten in hun eerste optreden geen fout. Connie Huis en Wil de Roeck konden nochtans met op geheven hoofd de baan verlaten: 10-5. UITSLAGEN MANNEN C2, kwartfinale: Witte/IJsebaert- Heirman/Van Puymbroeck 8-7. Dl, tweede ronde: Hiel/Strooband- Bogaert/Huisman 15-2. VROUWEN C2, halve finale: Kool/Lauwereys- Bonsel/Huis 8-7. Dl, tweede ronde: Lievers/Stule- meyer-De Kleine/Van Nijnatten 10- 6. Kwartfinale: Bolssens/Van Dam- me-Blanckaert/Scheele 11-3. D2, kwartfinale: Oppeneer/Sander- se-Brandt/Le Feber 11-6, Van Mee- le/De Smit-Van Drongelen/Pattijn 8-5. GEMENGD DUBBELSPEL Cl, eerste ronde: De Schepper/Van de Starre-Fraanje/Hoek 9-6. C2, kwartfinale: Geus/Bolssens- Huis/De Roeck 10-5. Dl, kwartfinale: Van Damme/Ce- vaal-Kint/Van Eerdenburgh 7-6, Asselman/Bogaert-Broeckae- rt/Dreesman 8-7. D2, tweede ronde: d'Haens/Nan- ninga-Vereecken/Pollet 9-7. Rome - De Russische beroeps wielrenner Dimitri Konisjev rijdt in het nieuwe wielerseizoen voor Roslotto. Hij behoorde dit jaar tot de Monegaskische stal AKI. Konisjev is inmiddels dertig jaar. Hij won drie etappes in de Tour de France, twee in de Giro d'Ita- lia en een in de Vuelta a Espagna. In totaal behaalde hij negentien zeges bij de profs, een aantal in dienst van de Nederlandse ploeg TVM. In 1990 en 1993 was hij kampioen van Rusland.

de Stem | 1996 | | pagina 11