Hasj via apotheek dwaasheid' Vredesmacht kan nu beter wegblijven uit Oost-Zaïre Sïï'.'Ktsïde.*. Voorzitterschap EU biedt weinig ruimte Bonn 'kielhaalt' plannen Kiel Rusland bemiddelt in crisis Wit-Rusland 149' Van de Poel van Ruth a4 mmentaar KORTINGSBON nd KORT laten Steden nt meer loon iële bestuurders DE STEM BUITENLAND A5 universiteiten erzoek VS Di Rupo niet beschuldigd door justitie Nieuwe stroom Rwandese vluchtelingen buitenland KORT Tribunaal velt binnenkort eerste vonnis Magistratuur tegen snelle hervorming Slapende rekeningen Zwitserse banken Acties Frans vrachtverkeer verharden snel Veertien dioden bij vliegtuigbotsing Tropische storm op Aruba Duitsers bang voor Scientology Nederlandse kotters vast in Le Havre 1 21 t/m 24 november 1996 Brabanthallen 's- Hertogenbosch MBER 1996 loten. In navolging van ersbond CNV heeft nu een spoorstaking. Het ervoer komende maan- Spoorwegen woedt is ge staatsbedrijf is beziq malige bureaucratische bedrijf, dat diensverle- vaandel heeft staan. De nwoordigers over deze aanvang een moeizaam CAO-akkoord van voriq -terde relatie bleek van rd zeer verschillend uit- it dat de 36-urige werk- t. De bonden beschuldi- rvan dat ze achteraf met ken van de zijde van de rd. NS-bestuursvoorzit- eten dat ze doelbewust val zijn dat kort daarna 'ng uitsprak, et verschil van mening cte aanleiding is voorde stof zich al jaren aan het daarbij de neiging zich gelijk te verschuilen, worden van een kwestie I overleg en begrip voor unnen worden. Dat kan rden. In deze omstandig- siemiddel. "lzoekers die sinds vijf rden verblijven, moeten ~nte heeft hun kerkasiel mitz bekend dat de An- "s het kerkbestuur heeft meer. oogzwangere vrouw. Zij Haar man en kind zijn sen die in kerkasiel ver- loed uit te oefenen op de agen gesteld over de toe- extra spitsdiensten voor Minister Jorritsma (Ver- 'nanciering overeenstem- Het gaat onder meer om CS-Schiphol en versnel- aag. CS rijdt voortaan door r er vier keer per uur een vaker worden bediend. s in februari ~r) zet haar plannen voor ens de spitsuren op auto- 'n in februari volgend jaar op uiteindelijk 10 procent gaan gelden tijdens de een loonsverbetering van van militairen wil verder slechts één jaar. De CNV- Titairen bij marine, land- voerder Nusselder te pra te maken over behoud van rbij is het voorkomen van t alleszins redelijk omdat n de militair op peil kan tering er voor dat de ach- ~r heeft, wordt ingelopen. DONDERDAG 21 NOVEMBER 1996 hun mestprotesten en op ren in hun nieuwe functie. niet bang te zijn voor nieu- rs van de vier grote partijen [gende kabinetsperiode niet r onderwijs. de Erasmus Universiteit in en Heerma (CDA) gisteren ?r zelfs geld bij moeten knj- vetenschapsbudget voor he iaalt'. t wil er vooral voor zorgen rbereid op de arbeidsmark ge vindt hij dat het basison- aandacht verdient. Vos van Justitie heeft dit zelf gevraagd om een Antf" dhaving op Aruba. Dat hee e regering in Den Haag ge op aangedrongen om te ko t terrein van wetgeving en dat de Amerikanen erva dvoerder. Arubaanse Meldpunt 0nS samenwerken met een s0° eskundigheid worden U"s s niet onverwacht en rad ook niets met een Ned tenman in Oranjestad veroi - secretaris van Europese Zaken Patijn gaan uit van de positieve houding die zij in de hoofdsteden bespeuren. Werper, laat ik maar eens on- jneel zijn, vijftien gele ster- en tekenen en die vervolgens onderling verbinden met een geerde Maasbrug. Het lo- o van het komende Neder- andse voorzitterschap van de Europese Unie is weinig ver nieuwend. Maar dat geldt ei genlijk ook voor het voorzit terschap. De inzet is immers afmaken wat in gang is gezet. pe Europese agenda is zo zwaar, gat Nederland zijn eigen ambi ties zal moeten temperen. Neder landse diplomaten en bewinds lieden zullen al tevreden zijn als jij in juni volgend jaar in Am sterdam een verbeterd Europees verdrag kunnen aanbieden. Ver der hebben de ambtenaren en mi nisters de handen vol aan de voorbereiding van de Economi sche en Monetaire Unie en de verdere uitbreiding van de EU. Het Europees vergadercircus zal in de eerste maanden van 1997 verschillende Nederlandse steden verblijden met zijn komst. De blijdschap zal wel beperkt blij ven tot de plaatselijke horeca. Uit peilingen blijkt immers dat van alle vijftien lidstaten de Ne derlanders het minst wakker lig gen van de EU en de Europese eenwording. Verzet is er nauwe lijks, maar interesse nog veel minder. Misschien dat Nederland als bruggenbouwer zijn burgers warm kan maken voor Europa. In Den Haag presenteerde minister van Mierlo gisteren de uitgangs punten voor het komende voor zitterschap. Nee, de minister is niet gekweld door traumatische ervaringen van '91, toen het Verdrag van Maastricht weliswaar werd afge rond, maar een veel ambitieuzer conceptverdrag een maand eer der door de overige lidsta ten genadeloos van ta fel was geveegd. Nederlandse di plomaten had den de bereid heid tot verdere integratie van de Europese partners verkeerd ingeschat, zo bleek. In Amsterdam moet voor de zo mer van 1997 een Europees ver drag op tafel liggen, dat Europa in staat stelt onderhandelingen aan te gaan over verdere uitbrei ding. Of dat lukt, wordt betwij feld. Maar Van Mierlo en staats- Het logo van Nederlands EU- voorzitterschap foto anp Dit keer is het overigens aan de Ieren om volgende maand de con cept-verdragsteksten ter bespre king voor te leggen. Echt onder handeld wordt er dan pas in de weken vóór de top in Amsterdam. Als de puzzel past, zoals ze is ge tekend, dan kunnen over pakweg een jaar de besprekingen starten over de uitbreiding van de Europese Unie. „We hebben geen andere keuze dan het zo te proberen," bena drukte Van Mier lo. De inzet is vol gens hem duidelijk: het Nederlands voor zitterschap zal zich laten leiden door de agenda die de Europese werkelijkheid bepaalt. Dat komt eigenlijk neer op de noodzaak van continuïteit en co herentie. Toch zet de 'narco-staat' Neder land ten minste één netelige kwestie wel hoog op de agenda: de bedreiging die uitgaat van de illegale drugshandel en interna tionale criminaliteit. Niet verras- sënd, het is gewoon de voortzet ting van wat eerdere voorzitter schappen op dit punt al hebben ondernomen. Van Mierlo benadrukte gisteren dat Nederland geen enkele reden ziet om het eigen drugsbeleid op te offeren, ook al circuleert mo menteel een Frans initiatief dat beoogt de klok tien jaar terug te draaien. Op het vlak van de drugsbestrij ding zal Nederland zich het ko mende half jaar concentreren op verbetering van praktische sa menwerking bij de bestrijding van de illegale handel in drugs en op het uitwisselen van ervaringen met de preventie van drugsge bruik. De ministers van volksge zondheid van de EU hebben net vorige week 27 miljoen ecu vrij gemaakt voor preventieprogram- Van onze correspondent Bonn - De Duitse Bondsminister van Gezondheid Horst Seeho- fer vindt (gecontroleerde) vrije verkoop van hasj en marihuana it apotheken 'absolute onzin'. Al eerder verklaarde deze ge- boortige Beier, lid van de christen-democratische CSU, dat zo- 'ik het als minister voor het zeggen heb, er in Duitsland geen drugs - zacht noch hard - worden vrijgegeven'. De omgekeerde strategie is vol- hem nodig: alles doen om de mensen niet in aanraking te laten komen met dat helse verslavings- spui, Zijn ministerie en de regerings- tommissaris voor het drugsbeleid, staatssecretaris Eduard Lintner hebben dat regeringsstandpunt gisteren bevestigd. Hoe gemakke- (jonge) mensen aan drugs tanen komen, des te meer neemt het gebruik ervan toe, zo is sinds en dag het standpunt van de Duitse regering. Het zijn reacties die voorspelbaar waren, nadat de minister van Ge- zondheid van de Noordduitse deelstaat Sleeswijk-Holstein, Moser, bekend maakte dat de deelstaatregering in Kiel een modelproject wil starten om klei ne hoeveelheden hasj en marihua- via apotheken te laten verko len. De rood-groene coalitierege- ing in Sleeswijk-Holstein vindt gecontroleerde verkoop van soft tags een betere preventie dan iet handhaven van het strikte verbod van handel in en gebruik van alle soorten drugs. Ervarin gen in andere landen - met name Nederland - tonen aan, dat de fflsumptie van dit soort soft j niet is toegenomen sinds een beperkte verkoop wordt ge- d. lis van het plan ontbreken, Baar in Kiel is te horen dat ge dacht wordt aan minimale hoe veelheden (vijf gram) die verkocht :n worden aan personen van ®tien jaar en ouder en die als ®per worden geregistreerd, et gaat de regering van Slees- Ijk-Holstein in eerste instantie «de principe-toestemming can- t=bis bij apotheken te mogen ver kopen. Daarover oordeelt het Bondsinstituut, dat toezicht houdt op de medicijnenmarkt in Duitsland. Dit onafhankelijke instituut on derzoekt op vakgronden of vrije verkoop medisch onderzoek dient en of het wettelijk mogelijk is cannabis bij de apotheek te laten verkopen. Begin dit jaar heeft het instituut de regering in Bonn aan bevolen om de belangrijkste stof in cannabis, Delta-9-THC, uit de wet op verdovende middelen te halen, zodat het - op recept - ook in Duitsland verkrijgbaar wordt. In Amerika wordt THC onder meer voorgeschreven aan aidspa- tienten die aan dramatisch ge wichtsverlies lijden. Toestemming door het Bondsin stituut voor medische voorzienin gen betekent niet automatisch dat het experiment in Kiel van start kan gaan. Eerst nog controleert het ministerie van Gezondheid in Bonn of het onderzoek volgens de regels is uitgevoerd en of de toe stemming binnen de wettelijke mogelijkheden valt. Minister Heide Moser vindt dat in Nederland de scheiding tussen soft en hard drugs pragmatisch is doorgevoerd door de (criminele) zwarte markt te verstoren en de gecontroleerde verkoop van soft drugs in coffeeshops toe te staan. Zij begrijpt de angst van veel ouders voor een beperkt-gecon- troleerde vrijgave van cannabis- produkten. Angst uit onwetend heid. „We moeten de realiteit on der ogen zien. Deze drugs zijn er nu eenmaal, ze worden gebruikt en zijn niet zo gevaarlijk als aan vankelijk werd aangenomen. Ni cotine en alcohol zijn riskanter," aldus mevrouw Moser. (ADVERTENTIE) ysifijnu »aliè""^k?1Ia?ys'e "Vromani" speciaal voor ons gestyled in ike hnirr ixuui x_>ij puniaioas J°klengtes. Maten 35 t/m 42, 'Thïepel ccüfleder in de kleuren zwart, bruin, brons en hniHi2UW' ,®iiz°nder fraai bi] pantalons l|. 23o al aantrekkelijk geprijsd voor Maar zolang voorradig geldt nu ve'bazende prijs van... Nieuwe Markt 63, Roosendaal Telefoon: (0165) 555581 0 e Markt 5, Breda. Ook in Den Bosch en Eindhoven. Een Wit-Rus geeft luidruchtig uiting aan zijn ongenoegen over president Loekasjenko's machtsstreven foto reuter Minsk/Moskou (rtr/afp/anp) - President Loekasjenko van Wit-Rusland heeft nog deze week een ontmoeting met de Russi sche premier Tsjernomyrdin om de poli tieke crisis in zijn land te bespreken. Dat liet een Wit-Russische functionaris giste ren weten. De crisis in Wit-Rusland is ontstaan doordat Loekasjenko zondag een referendum wil hou den om zo zijn macht te vergroten. Dit plan is gestuit op verzet van het parle ment, een deel van de regering en het consti tutionele hof. Zij menen dat de volksraadple ging van de president in strijd is met de grondwet. Het parlement wil Loekasjenko af zetten en houdt zondag een eigen referendum over de afschaffing van het presidentschap. Loekasjenko zei tijdens een ontmoeting met parlementariërs die hem steunen, dat er geen sprake van is het referendum af te gelasten. Hij wil eerst dat het parlement de tegen hem ingezette afzettingsprocedure staakt. Het Constitutionele Hof in Minsk liet weten dat het zich vanaf vrijdag over het verzoek tot af zetting zal buigen. De Russische president Jeltsin heeft beide partijen gisterenopgeroepen de weg van het compromis te vinden. Ook de buurlanden Polen, Litouwen en Oek raïne maken zich zorgen over de Wit-Russi- sche crisis. Door Jeroen Corduwener Maastricht - De internatio nale vredesmacht had na tuurlijk allang in het Hart van Afrika moeten zitten. Maar nu ze er nog steeds niet is, kan ze ook maar beter wegblijven. De problemen waarvoor ze en kele weken geleden werd opge roepen om te komen, hebben zich in de regio Oost-Zaïre, Rwanda en Burundi, deels al op gelost door eigenmachtig optre den van één van de strijdende partijen. De Zaïrese Tutsi-rebel- len, die de afgelopen weken gro te delen van Oost-Zaïre vero verd hebben, bombardeerden vorige week donderdag het enorme vluchtelingenkamp Mu- gunga, even voorbij de stad Go- ma. Daarmee ontzetten ze hon derdduizenden Rwandezen, die daar gewapenderhand werden vastgehouden door Hutu-extre- misten. Deze milities waren twee jaar geleden met de andere Rwandezen uit Rwanda ge vlucht, nadat ze circa achthon derdduizend mensen hadden vermoord en vervolgens waren verslagen en verjaagd door een Tutsi-leger. In Oost-Zaïre vonden de Hutu- militairen in de tientallen vluch telingenkampen een basis om zichzelf te hergroeperen, te her bewapenen en te trainen. Daar bij kregen ze ondermeer actieve steun van het Zaïrese leger. Dat verklaart waarom de Zaïrese re gering de'afgelopen twee jaar wel met de mond beleed dat alle Rwandese vluchtelingen moes ten vertrekken, maar in de prak tijk ruimhartig toestond dat ze bleven. Op die ihanier werd langs de grens met Rwanda een leger op gebouwd dat als enig doel had om het land, waaruit ze in 1994 verjaagd was, weer te heroveren. In de tussentijd terroriseerden de Hutu's (met name de oud-sol daten en de Interhamwhe, de moordeskaders die de Rwandese genocide op hun geweten heb ben) de regio in Oost-Zaïre. Het Westen had voor deze ont wikkeling geen oog. De Verenig de Naties hadden met moeite het trauma verwerkt, dat ze hadden opgelopen bij de genocide in 1994. Toen trokken de VN zich uit Rwanda terug op het mo ment dat de Hutu-extremisten zich te buiten gingen aan een weerzinwekkende slachting on der, voor het merendeel, Tutsi's. De VN hadden tijdens en nadien geen geldig excuus voor hun laf hartige opstelling, maar ze wil den er evenmin iets van leren. Toen enkele weken geleden de bom in Oost-Zaïre ontplofte door de opstand van de Tutsi-re- bellen, was de eerste reactie van de internationale gemeenschap dan ook: niet mee bemoeien. Pas toen hulporganisaties duidelijk maakten dat mogelijk honderd duizenden vluchtelingen in de oplaaiende oorlog zouden ster ven, besloten enkele Westerse landen tot actie. Dat leidde vorige week tot het besluit van de Veiligheidsraad om een internationale vredes macht te sturen. Maar dat leger moet zich beperken tot het ge ven van veiligheidsgaranties aan hulpoperaties. Daarmee wordt de problematiek in het gebied van de Grote Meren verengd tot een vluchtelingenvraagstuk. Natuurlijk speelt de vluchtelin genstroom een grote rol, die ook opgelost moet worden, maar ze is een gevolg en geen oorzaak. De oorzaken van de telkens op laaiende drama's in de regio is een complex van factoren. Ten eerste de aanwezigheid van een landloos, maar zwaar bewapend Hutu-leger dat een bedreiging vormt voor Rwanda, dat zo moeilijk in staat wordt gesteld zich te herstellen van de oorlog van 1994. Ten tweede verkeert Zaïre in een ontbindende staat, omdat de enige bindende factor, president Mobutu, op sterven ligt. Zaïre is een enorm Afrikaans land met vijftig miljoen inwoners. Als de ze staat uiteenvalt, kan dat ver gelijkbare gevolgen hebben als de recente gebeurtenissen in ex- Joegoslavië. De huidige rebellie in Oost-Zaïre is slechts één facet en kan een sneeuwbaleffect heb ben voor andere provincies in dit voormalig Belgisch Kongo. Ten derde wordt in het Rwande se (en Zaïrese) buurland Burun di al sinds drie jaar een bloedige burgeroorlog uitgevochten, waarin dezelfde groepen tegen over elkaar staan als in de Rwandese oorlog van 1994: Hu tu's tegen Tutsi's. Als in Burundi geen vrede kan worden bereikt, dreigt de vlam weer over te slaan naar a. De complexiteit van deze oorza ken vraagt om meer dan alleen humanitaire hulp. Een interna-- tionale vredesmacht met ook militaire bevoegdheden, bij voorbeeld tot het ontwapenen van de Hutu-milities, zou een middel geweest hebben kunnen zijn. Maar het optreden van de Zaïrese Tutsi-rebellen tegen de Hutu-milities heeft de militaire aanwezigheid van anderen over bodig verklaard. Brussel (anp) - Justitie in Brussel zal geen formele beschuldiging in dienen tegen de Belgische vice- premier Di Rupo. Procurêur-generaal Van Ouden- hove van het Brusselse parket generaal heeft een speciale Ka mercommissie gisteravond ge zegd, dat hij de Waalse politicus alleen te wil laten verhoren door het Hof van Cassatie, het hoogste rechtsorgaan in België. Volgens de Belgische televisie zender BRT is de getuige, die Di Rupo heeft beschuldigd, door de gerechtelijke politie van Hasselt een betere gevangenisbehande ling beloofd, als hij zijn verkla ring zou afleggen. De 22-jarige getuige zit momenteel een gevan genisstraf uit wegens diefstal bij één van zijn vroegere partners. De man heeft in eerste instantie verklaard Di Rupo in 1994 te hebben ontmoet in een Brusselse uitgaansgelegenheid voor homo seksuelen. Di Rupo zou hem daarbij alleen hebben aange raakt. Later legde hij andere ver klaringen af. De BRT zegt dat de getuige over een levendige fanta sie beschikt. De getuigenissen van de 22-jarige vormen het eni ge bewijs tegen Di Rupo. Ottawa/Nairobi (afp/rtr/anp) - Een nieuwe stroom Rwandese Hutu-vluchtelingen in Zaïre trekt in noordoostelijke richting naar Rwanda. Volgens de VN zijn er sterke aanwijzingen, dat min stens 100.000 personen uit de streek van Bukavu in de provin cie Zuid-Kivu naar het noorden trekken. Den Haag - Het Joegoslavië-Tribunaal doet over ongeveer twee weken uitspraak in de zaak Erdemovic, het eerste vonnis van het VN-tribunaal in Den Haag. Dat maakte Claude Jorda, de voorzitter van de Eerste Strafka mer, gisteren bekend. De Bosnische Kroaat heeft bekend dat hij heeft deelgenomen aan massaexecuties na de val van Srebrenica in 1995. De Amerikaanse aanklager Mark Harmon eiste gisteren maximaal tien jaar gevangenisstraf. Harmon zou levenslang hebben geëist als Erdemovic (24) had deelgenomen aan de planning van de massamoord. De aanklager nam echter in aanmerking dat Erdemovic maar een eenvoudige soldaat is geweest die bevelen opvolgde. Jovan Babic, de Servi sche advocaat van Erdemovic, eiste in zijn slotpleidooi vrij spraak. Volgens Babic kreeg Erdemovic het bevel tot deelname aan een actie waarvan hij de betekenis niet kon overzien. Ook kon hij zich niet verzetten tegen het doodschieten van tientallen moslims om dat hij anders zelf was doodgeschoten. Brussel - De Nationale Commissie voor de Magistratuur, een overkoepelende instelling van Belgische rechters en juridische experts, kant zich tegen een te snelle hervorming en depolitise ring van het gerecht. De commissie wil meer grondwettelijke ga ranties om te voorkomen dat elke regering een eigen systeem van benoemingen hanteert. New York - Drie vooraanstaande Amerikaanse accountantsfir ma's zullen bij Zwitserse banken onderzoek doen naar slapende rekeningen van nazislachtoffers. Voormalig president-directeur van de Federal Reserve Paul Volcker, die dit bekendmaakte, zei dat het onderzoek halverwege 1998 afgerond moet zijn. Volcker heeft de leiding van een speciale commissie die door het Genoot schap van Zwitserse Banken en het Joods Wereldcongres is inge steld. Vorige week maakte de ombudsman van de Zwitserse ban ken, Hanspeter Haeni, bekend dat hij maar 8.800 dollar had aan getroffen op rekeningen van de erfgenamen van slachtoffers van de holocaust. Parijs - Het conflict op de Franse wegen verhardt zich ieder uur. De gezamenlijke vervoersbonden riepen de actievoerders op om in alle regio's de belangrijkste wegen te blokkeren. De oproep kreeg onmiddellijk gehoor. Op alle belangrijke doorgaande wegen in Frankrijk staan nu blokkades. Op sommige punten wordt de weg al sinds maandagavond geblokkeerd, zoals bij Saint-André-de-Cubzac, zo'n 30 kilometer ten noorden van Bor deaux. Maar ook rond Lyon, Lille, Rennes, Le Mans, Caen, Nantes, Tou louse, en in het Rhönedal werden gisteren blokkades opgericht. De steden Bordeaux, Caen en Le Mans waren gedurende enkele uren via de weg onbereikbaar. Gisteravond werd de Al, de auto route du nord, ten noorden van Arras tijdelijk geblokkeerd. Ook hebben de actievoerende vrachtwagenchauffeurs het gemunt op de benzinedepots. De vijf vakbonden staan eveneens achter deze radicalisering. In de steeds maar groeiende files van vrachtwa gens staan ook al enkele honderden Nederlandse vrachtrijders. Quincy - Veertien mensen zijn dinsdag om het leven gekomen doordat op het Gemeentelijk Vliegveld Baldwin bij Quincy in de Amerikaanse staat Illinois twee vliegtuigen met elkaar in botsing kwamen. Het ging om een lijntoestel van United Express met tien passagiers en twee bemanningsleden en een kleiner toestel met twee personen. Het vliegtuig van United Express, een Beech 1900, was net ge land. Op een punt waar de landingsbanen elkaar kruisen botste de Beech op een kleinere King Air, een toestel waarin de twee in zittenden zich voorbereidden op de start. Na de botsing brak brand uit en gingen de toestellen in vlammen op. Oranjestad - De tropische storm Marco heeft dinsdag op Aruba schade aangericht. Langs de kustlijn, waar de grote hotels staan, hebben hoge golven stranden verwoest. Diverse hotels hadden te kampen met wateroverlast. Marco, de dertiende tropische storm van dit seizoen, trekt nu op in de richting van Jamaica. De kans is volgens meteorologen groot dat Marco zich vandaag tot een or kaan ontwikkelt. Hamburg/Bonn - Uit onderzoek blijkt dat 79 procent van de Duitsers bang is voor de Scientology Kerk, 64 procent wil dat de sekte door de binnenlandse veiligheidsdienst in de gaten wordt gehouden. Dat staat in een gisteren gepubliceerd onderzoek dat gedaan is in opdracht van de Hamburgse krant 'Die Woche'. Voor een verbod van Scientology sprak 43 proeent van de ondervraag den zich uit. De sekte is vooral gevaarlijk voor goedgelovige men sen, vindt 81 procent. Scientology ondervindt in Duitsland steeds meer tegenstand, met name uit kringen van regeringen van deel staten en de bondsregering. Le Havre - Vissers uit Normandië hebben gisteren twee Neder landse kotters in Le Havre geblokkeerd. De Fransen willen met hun actie de overheid dwingen zich uit te spreken over de visserij rechten van de Nederlanders. Volgens de Normandiërs visten de Nederlanders op mosselen in de monding van de rivier de Seine, zonder daartoe het recht te hebben. De Normandische vissers dreigen met blokkades van de havens van Rouen en Le Havre als de Franse staat niet snel duidelijkheid schept. (ADVERTENTIE) IDEEËNBEURS VOOR BINNENGROEN WONEN In de Brabanthallen vindt van donderdag 21 t/m zon dag 24 november a.s. de tweede editie van Ambiance '96 plaats, dé nationale ideeënbeurs voor binnengroen en wonen. Door de stijlvolle voorbeeldinterieurs, de unieke exposities van design, kunst, kristal en keramiek en de groene tentoonstelling „Growing Colours" kan de woonliefhebber volop ideeën opdoen. Op het beursgedeelte tonen meer dan 100 exposanten hun uit gebreide aanbod op het gebied van stijlvol wonen. Kortom: „Wonen is genieten op Ambiance '96". Tegen inlevering van deze bon krijgt u 3.50 korting op de entreeprijs van Ambiance '96. In plaats van 13.50 betaalt u maar 10.- De ideeënbeurs voor bin nengroen en wonen wordt van 21 t/m 24 november gehouden in de Brabanthallen te 's-Hertogenbosch. Openingstijden do. en vrij. 13.00-22.00 uur, za. en zo. 10.00-18.00 uur. Deze bon kan niet in combinatie met andere kor tingsacties worden gebruikt en is geldig voor maxi maal twee personen.

de Stem | 1996 | | pagina 5