Wereldwinkel Oostburg start actie Het mooiste clubhuis ter wereld Kunstwerk in hal van gemeentehuis Oostburg UITSLAGEN iet rZeeland HE STEMZEELAND Werkgroep gebruikt opbrengst voor uitbreiding pand aan Raadhuisplein C4 Vakantiecentrum van de politie 'Welgelegen' in Serooskerke 61530 >nd LIJKE ZAAK! r>r i Enrico Bridge Kaartingen Schietingen Koersbal 70 FUNKEN :DBEELD KTV Cinevision 24 ,ai vormgegeven dbeeldtelevisie met 63 cm super platte, k-DIVA beeldbuis voor imale kleuren en itrast. Eenvoudig in ruik door interactief Idschermmenu. voor een gelooflijke prijs. DATUM Van onze verslaggever Oostburg - De werkgroep van de Wereldwinkel in Oostburg start een grootscheepse actie om het pand aan het Raadhuisplein te kunnen uit breiden. Als deze plannen doorgaan is de uit breiding februari 1997 realiteit. In de grotere winkel is tevens plaats voor andere ideële organisaties zoals Unicef en Amnesty Inter national om hun producten te verkopen. Vanwege de grote belangstelling voor de producten van de Wereldwinkel is de winkel uit haar jasje ge groeid. Het assortiment is immers gegroeid en de vraag neemt toe. De werkgroep heeft niet voldoen de geld om de inrichting van een nieuwe, veel grote re winkel te bekostigen gezien het ideële karakter en het lage winstpercentage van de verkopen. Daar om wordt op zaterdag 23 november onder de noe mer 'Da's andere koek' een grote actie gestart met de bedoeling het geld voor deze uitbreiding bij el kaar te krijgen. Aan bedrijven, instellingen en par ticulieren wordt gevraagd de actie te ondersteunen via sponsoring en door middel van een gift. Tevens verkopen vrijwilligers van de Wereldwinkel op za terdag 23 november in Oostburg, Schoondijke en Groede huis-aan-huis honingkoeken met het Max Havelaar keurmerk. Voor deze koeken wordt een hogere prijs gevraagd. De meeropbrengst komt ten goede aan de inrichting van de uitbreiding van de Wereldwinkel. Ook bij de sporthal, waar die dag een groot turntoernooi wordt gehouden, worden de koeken verkocht. Scouting Oostburg ondersteunt de werkgroep bij de actie. De Rowans van Scouting Oostburg (jongeren van vijftien tot twintig jaar) bemannen een kraam op de zaterdagmarkt in Oostburg waar koffie en koek wordt verkocht. De Wereldwinkel koopt alle producten in bij vaak kleine coörperaties waarvan de producenten zelf de vruchten plukken, zonder tussenkomst en winstverlies van tussenhandelaren. eigen technische dienst gratis bezorgd gratis aangesloten gratis ingesteld en van haar leden van toepassing, zoals n modelwijzigingen voorbehouden. zza's 41291 aterdag i en nog za HBO Edisonweg 4, Vlissingeri- Aquatische ecocechnologie Chemisch laboratoriumonderwijs k techniek (weg- en waterbouwkun f Commercieel ingenieur Elektrotechniek Werktuigbouwkunde Bedrijfseconomie Commerciële economie Management, economie en re Economisch-linguisti" Communicatie Leraar/lerares bas(s°"f)®2) pleegkundige HBO-V (voltijd de oulevard Bankert 156,VlissinS®" AOT-techniek (energietechnolog i Ogistiek en technische vervoers s Maritiem officier Rangenopleidinge Mastersopleidin2en DE WEDUWE van een Duitse politieman die bij rellen om het leven kwam, vond er troost. De diep geschokte collega's van een politieman uit Tubbergen die plotseling zelfmoord pleegde, kwa men in dezelfde serene 'i omgeving tot bezinning. Bezoek aan Welgelegen. Het prachtige landgoed, verscholen aan de Oost- kapelseweg in Seroosker ke, doet sinds tien jaar I dienst als vakantiecen trum van de internatio nale politievereniging IPA (International Police Association). Door Harold de Puysseleijr I DE GROEP ME'ers, die door agressieve betogers toegetakeld werd tijdens demonstraties bij de I Zeeuwse kerncentrale, laadde er in de rustgevende natuur na die I traumatiserende ervaring de accu I iveer op. Maar de deur van Welgelegen staat ook open voor die politie man uit Frankrijk, die in zijn up pie op de motor afreist naar Zee land om daar te genieten van een strandvakantie. In Welgelegen kan hij voor een schappelijke I prijs zijn bivak opslaan. Welgelegen ligt op Serooskerke. Het Walcherse Serooskerke bij Veere welteverstaan en niet de gelijknamige plaats op het eiland Westerschouwen. De Zeeuwse I politiemannen Geert Brasser en Paul Pieters vertellen lachend Bhoe dat bij IP A-collega's uit de rest van het land weieens tot mis verstanden heeft geleid. Pas na de nodige omzwervingen kwa men ze uiteindelijk op Welgele gen terecht. Politieman Brasser is voorzitter van IPA Zeeland en Pieters secretaris van de stichting die het vakantiecen trum beheert. „Je hebt toch wel even de tijd, hè," zegt Brasser aan het begin van een rondleiding in woord en beeld door de geschie denis van Welgelegen die twee uur duurt en zo voorbij is. De IPA is een gezelligheidsvere- uiging. In tegenstelling tot de bonden is de club niet politiek gebonden. Ze telt vogels van uit eenlopende pluimage die een hing gemeen hebben: ze zijn poli tieman of zijn dat geweest. IPA is jn 1949 opgericht in Engeland en bestaat sinds 1953 in Nederland. Het motto van de vereniging is Dienen door Vriendschap. In de praktijk betekent dit proberen 'an eikaars cultuur en werkwijze te leren. De IPA telt meer dan 280.000 le nen in ruim 152 landen. Uit de meeste van die landen zijn wel agenten in Welgelegen geweest, ®gt Paul Pieters. „Canadezen, Australiërs, Amerikanen, Japan jers, Polen, Hongaren. Je kunt bet zo gek niet bedenken of er Z1jn politiemensen uit die landen "P bezoek geweest in Welgele- Se|b De onderscheidingstekens aan de wanden en boven de toog de bar van het huis spreken wat dat betreft boekdelen. ®'jke geschiedenis Het werkelijk schitterende' on- erkomen van IPA Zeeland kent njke geschiedenis. Welgele gen werd in 1894 door een plaat- Me aannemer in Serooskerke 8e ouwd als Huize Vrederust or een voorname dame uit een wi i Deze Maria van lenhove en haar gezelschaps- ®e Elise Bauer namen na de ]an^®n8 hun intrek in het verschillende particuliere be- hpt T -n de ^er iaren kwam j. Se huis in de jaren net na tk e Wereldoorlog in han- zomVan„de Vereniging Kinder bed ^delburg. Die veran- e e naam in Welgelegen. Na ijJe a®passing deed het huis I nil,,;» opvangcentrum voor Er van Kinderzorg. Door ;*op vanhet aantal pupillen SS—verhodrg. Dat re- verim iaar geleden in de «koop aan IPA. hectarfi'fin eea Park van zes re dat voor een groot deel Het prachtige landgoed Welgelegen ligt verscholen aan de Oostkapelseweg in Serooskerke. eigendom is van de IPA. Het wordt omgeven door veel bomen en een groot gazon. De oprijlaan naar het huis is ongeveer drie honderd meter lang, waaruit af te leiden valt dat de naam Welgele gen zeker niet overdreven is. Er zijn dertien verschillende slaapkamers in het huis, varië rend van twee vijfpersoons- tot één eenpersoonskamer. Op de be nedenverdieping zijn een woon kamer, bibliotheek en eetkamer. Verder is er een grote en goed in gerichte keuken met zeven kook- plaatsen. Bij voldoende interesse van de zijde van de gasten wordt de bar in de kelder van de villa geopend. Vrijwilligers De IPA heeft in veertien aange sloten landen ongeveer 55 IPA- huizen, die door leden gebruikt kunnen worden voor bijvoor beeld vakantie of ander verblijf. De vergoeding is laag, omdat de exploitatie geschiedt zonder winstoogmerk. Het onderhoud gebeurt ook door IPA-vrijwilli- gers. Zeeland is niet onbekend voor degenen die veel met IP A-huizen te maken hebben. Het district or ganiseerde tenslotte twee keer achtereen het Nederlandse IPA- huizencongres. De aandacht voor IPA Zeeland stond enige tijd verkeerd in de belangstelling van IPA Neder land en haar districten. Door fi nanciële problemen waren er na melijk plannen om Welgelegen van de hand te doen. Het scheelde slechts 24 van de bijna duizend stemmen of het was gedaan met het huis, het grootste IP A-onder komen in heel Europa. De Zeeuwse lijfspreuk 'Ik worstel en kom boven' geldt zeker voor IPA Zeeland. De vereniging is namelijk twee keer opgericht. Eerst in 1973, met Terneuzen als bestuurszetel. De Walcherse le den voelden om reden van de bar rière meer voor aansluiting bij de afdeling in West-Brabant. Uit eindelijk leidde die tweedeling in 1975 tot het einde van IPA Zee land. Gedurende dat korte be staan hadden de leden echter toch de smaak te pakken gekre gen. Dus ging wel het district, maar niet de gedachte aan een in ternationale politievereniging ter ziele. Daarom vond in 1979 de heroprichting van de vereniging plaats. Momenteel zijn er meer dan tweehonderd leden. Door tal van activiteiten in de loop der jaren deed de behoefte aan een eigen clubhuis zich steeds meer voelen. Een uitgele zen kans voor een schitterend on derkomen diende zich aan eind De Zeeuwse politieman Geert Brasser (l) is voorzitter van IPA Zeeland, zijn collega Paul Pieters is secretaris van de stichting die va kantiecentrum Welgelegen beheert. foto's jaap wolterbeek 1986. De stichting Kinderzorg, de toenmalige eigenaar van Welge legen, de gemeente Veere en het hoofdbestuur van IPA Nederland bereikten overeenstemming over de aankoop van het riante pand. Een legertje vrijwilligers toverde het totaal verwaarloosde pand in betrekkelijk korte tijd om tot een geriefelijk verblijf voor IPA-le- den. De lijfspreuk van de vereni ging, 'Dienen door Vriendschap' werd hier in hoge mate waarge maakt. De bezettingsgraad groei de tot 44 procent in 1991, wat neerkomt op 1566 gasten uit ei gen land, maar ook uit het bui tenland. „Er zit veel werk in maar het geeft een hoop waarde ring," zegt Geert Brasser. „IPA- leden uit het hele land komen het hele jaar door helpen om het huis verder op te knappen en in goede staat te houden. Minstens een dag per week vinden er kleine kar weitjes plaats, bijvoorbeeld de vervanging van kapotte lampen en meer van dat soort klusjes." Een opknapbeurt die de vrijwilli gers en de portemonnee van IPA te boven gaat, is de broodnodige restauratie van het torentje op het huis Welgelegen. „Het huis is net te jong om als echt monument te worden erkend. De procedure om in aanmerking te komen voor jong monument loopt al enige tijd. Het huis is een rijk bezit waar IPA trots op kan zijn. Het onderhoud is met vele vrijwilli gers wel te doen. Een kaïwei gaat onze krachten te boven: de res tauratie van het torentje op het dak van Welgelegen," zeggen Pieters en Brasser. Het bestuur voert momenteel op tal van fron ten actie om de restauratie zijn beslag te laten krijgen, Van onze verslaggever Oostburg - In de hal van het gemeente huis van Oostburg wordt een kunstwerk geplaatst. Dat is althans het voorstel van B en W aan de raad. De renovatie van de burgerzaal is Bijna afgerond. Binnen het beschikbaar gestel de krediet is een overschot te zien van twaalfduizend gulden. Vanwege dit over schot is de gedachte ontstaan via de rea lisatie van een kunstwerk het project af te ronden. i In de door de gemeenteraad vastgestelde Cul tuurnota wordt ervan uitgegaan dat bij pro jecten van enige omvang één procent van het budget wordt bestemd voor een doel in de kunstzinnige sfeer. In het voorportaal bij de hal van het gemeentehuis zou een kunstwerk volgens het college passend zijn. B en W hebben met mevrouw Van Heelsber- gen uit Aardenburg een eerste contact gelegd. Het idee van haar is om in een beeldengroep je 'de Oostburger' te koppelen aan de func ties/taken van een gemeentelijke organisatie. Deze gedachte spreekt het college aan. Er wordt gedacht aan een vijftal bustes op voetstukken uitbeeldend mannen, vrouwen of kinderen die met een bepaald doel naar het gemeentehuis komen. Bijvoorbeeld het halen van een paspoort, het vragen van inlichtingen of het doen van ar chiefonderzoek. Op grond van een zeer globale kostenraming en afhankelijk van het aantal bustes gaat het college ervan uit dat het beeldengroepje voor het genoemde bedrag kan worden gemaakt. De commissie voor beeldende kunst wordt benaderd om advies te geven over de artistie ke waarde, de kwaliteit en de kosten van het te maken werk. Het college wil met mevrouw Van Heelsber- gen het idee nader uitwerken. Het voorstel wordt vrijdag 29 november behandeld tijdens de vergadering van de raadscommissie Wel zijn, die om 14.00 uur begint in de commissie kamer van het gemeentehuis. Aardenmirg - Vierde competitie ronde: A lijn: 1. F. Karels/N. Re- meijn, 2. A. Hoogesteeger/J. van Eenenaam, 3. dames: J. Brasser/S. van Hanegem. B lijn: 1. echtpaar Commelin, 2. dames: L. van Daal- en/C. Wijffels, 3. echtpaar Buijsse. IJzendijke - Bridgeclub IJzendij- ke, zesde wedstrijd: 1. echtpaar Koek, 2. Lievens-Dusarduyn, 3. Bukkens-Arnol Nieuw-Namen - Bij Nico: 1. R. Thieleman-G. Beletters, 2. A. van den Berghe-J. Gillis, 3. E. Weyen- berg-J. Burgsen. Hulst - Bridgeclub Hulst. A-lijn: 1. Herman-Van den Dries, 2. Van Belle-Kint, 3. Baggen-Mast. B- lijn: 1. De Waele-Stam, 2. Stal- laert-Van Cauteren, 3. Nijs-Taal- man. C-lijn: 1. Verbist-Deltour, 2. echtpaar Deltour, 3. Soonieus- Boddaert. D-lijn: 1. Ter Burg-Van der Linden, 2. Scholten-Heiszier, 3. Kint-Huyskes. E-liin: 1. Fran- ken-Lossie, 2. Van der Wielen- Sandefs, 3. Hageman-De Ridder. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, negende wedstrjid eerste club competitie. Groep A: 1. Visser- Pieters, 2. Dondorff-Van Leeuwe, 3. Ramondt-Lichteveld. Groep B: 1. Koopman-De Jonge, 2. Van OPdorp-Fermont, 3. Van de Dries-Verschelling. Groep C: 1. echtpaar Vogels, 2. Mackaay-Fol- mer, 3. Moons-Smet. Eindstand eerste clubcompetitie groep A: 1. echtpaar Sandrini, 2. Ramondt- Lichteveld, 3. Dondorff-Van Lee uwe. Groep B: 1. Koopman-De Jonge, 2. Mintjes-Kloos, 3. Van Stee-Hamelink. Groep C: 1. Van Opdorp-Fermont, 2. echtpaar Vo gels, 3. Mackaay-Folmer. Axel - Bridgeclub Axel, zesde wedstrijd najaarscompetitie. A- lijn: 1. Meijer-Pel, 2. Van de Cas- teel-Esselbrugge, 3. Scheele-De Block. B-lijn: 1. Van Weelden-Za- man, 2. Juffermans-Van der Heij den, 3. Kock-Lambert en Ysebae- rt-Ysebaert. C-lijn: 1. De Regt- Vercauteren, 2. Van Bunderen- Meijer, 3. Kindt-Van de Wind. D- lijn: 1. Naeye-De Zeeuw, 2. Vons- Van Bambost, 3. Mortier-Peters. Eindstand najaarscompetitie A- lijn: 1. Moeliker-Vermunt 380,84 procent, 2. Scheele-De Wever 371,54, 3. Bisschop-De Maagt 359,95. B-lijn: 1. Keeman-Knöp- ker 382,30, 2. Brökling-Brökling 371,03, 3. Luijcks-Luijcks 357,56. C-lijn: 1. Stoelinga-Van Asperen 395,26, 2. Groenewoud-Gryglicki 362,50, 3. Blankers-Van der Hooft 358,80. D-lijn: 1. Naeye-De Zeeuw 420,27, 2. Van Bambost- Vons 391,68, 3. Sijnesael-Kalfsvel 371,37 procent. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, eerste ronde clubcom petitie. A-lijn: 1. echtpaar De- laruelle, 2. Al-De Vries, 3. echt paar De Clercq. B-lijn: 1. Marqui- nie-Riemens, 2. Goethals-Wil- lems, 3. Bruggeman-Ramondt. Axel - De Halle, 25 personen. Bie den: 1. F. van Dam, 2. W. de Wae- le, 3. J. Elenbaas. Jokeren: 1. J. de Poorter, 2. R. Sponselee, 3. C.. Linthout. Axel - Ons Genoegen, vijfde kaar- ting. Bieden: 1. J. Jansen, 2. J. Hamelink, 3. A. Brouwer. Stand: 1. Mevrouw I. de Deijn, 2. J. Hoogstad, 3. J. Hamelink. Joke ren: 1. Mevrouw L. van Ham, 2. W. van Smallen, 3. Mevrouw A. Verhelst. Stand: 1. R. Theunissen, 2. T. Ambrosini, 3. Mevrouw A. Verhelst. Hulst - De Blaauwe Hoeve, 68 personen. Bieden: 1. E. Dankaert, 2. A. Picavet, 3. V. van de Berg. Sas van Gent - St.-Albert, 45 per sonen. Bieden: 1. W. Kalle, 2. N. de Geus, 3. L. de Knuyt. Jokeren: 1. mevrouw Saeye, 2. mevrouw Frusch, 3. mevrouw Bracke. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 24 personen. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. R. Warrens, 3. R. Rodrigo. Bieden: 1. P. Ras, 2. mevrouw De Vos, 3. R. van de Branden. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, zestien personen. Bieden: 1. G. de Bruyn, 2. R. Keizer, 3. J. van Waesberge. Axel - Gregoriuscentrum, 33 per sonen. Bieden: 1. J. Corbeel, 2. R. Dumez, 3. P. de Rijke. Graauw - Gemeenschapshuis, zestien personen. Jokeren: 1. me vrouw Cornelissen, 2. mevrouw Kouyzer, 3. mevrouw Van de Vel de. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, twintig personen. Jokeren: 1. R. de Vos, 2. R. Rodrigo, 3. R. War rens. Bieden: 1. T. van Spaan donk, 2. C. Weemaes, 3. P. Ras. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 32 personen. Bieden: 1. Th. Praet, 2. E. van Dam, 3.1. Inghels. Joke ren: 1. I. Himbrecht, 2. L. de Bruyn, 3. R. Drubbel. Sas van Gent - Zaal De Regen boog, 34 personen. Bieden: 1. R. de Wit, 2. A. Destombes, 3. J. Wit te. Jokeren: 1. mevrouw Saeye, 2. mevrouw Lans, 3. mevrouw Van de Velde. Koewacht - Zaal De Lange Ak kers, 31 personen. Bieden: 1. me vrouw Lernout, 2. mevrouw Sturm, 3. F. Wijzevelde. Hulst - Zaal De Kroon, 52 perso nen. Jokeren: 1. mevrouw Crom- been, 2, J. Dobbelaar, 3. M. Hau- lez. Bieden: 1. J. de Rijk, 2. E. Rovers, 3. F. de Block. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, acht tien personen. Bieden: 1. C. Aude- naerde, 2. M. Verhegge, 3. P. Kindt. Graauw - Gemeenschapshuis, 24 personen. Bieden: 1. J. Kamoen, 2. mevrouw Van Hooye, 3. P. van de Klooster. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 38 personen. Bieden: 1. J. de Rijk, 2. G. Boerjan, 3. A. van Eerdenburg. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. R. de Waal, 3. mevrouw Van Vooren. Westdorpe - Zaal Concordia, veertig personen. Bieden: 1. E. Zwartelee, 2. N. de Geus, 3. J. Witte. Axel - Gregoriuscentrum, 23 per sonen. Jokeren: 1. L. van Cads- and, 2. mevrouw Coalone, 3. M. de Koek. Clinge - Zaal De Landbouw, twintig personen. Bieden: 1. Th. Rottier, 2. R. Verschuren, 3. J. Michielsen. Jokeren: 1. mevrouw Verschuren, 2. mevrouw Van Kerkhoven, 3. mevrouw De Bruyn. Axel - Zaal De Boemerang, 34 personen. Jokeren: 1. E. Wullems, 2. A. de Beer, 3. A. van Tol. Bie den: 1. J. Tieleman, 2. J. de Waal, 3. R. de Waal. Lamswaarde - Zaal De Lams oren, 46 personen. Bieden: 1. P. Valent, 2. Th. Theunissen, 3. J. Gerrits. Jokeren: 1. mevrouw Sik kelerus, 2. R. Herman, 3. me vrouw Winterink. Sluiskil - Zaal Dallinga, tachtig personen. Bieden: 1. mevrouw Elegeert, 2. T. van Driel, 3. K. Koole. Jokeren: 1. S. Dieleman, 2. J. de Bruyn, 3. H. van Eeden. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 23 personen. Bieden: 1. P. Haulez, 2. G. de Bruyn, 3. Th. de Vet. Jo keren: 1. R. Warrens, 2. mevrouw Haulez, 3. C. de Cock. Aardenburg - Dorpshuis, 69 per sonen. Bieden: 1. A. Moens, 2. A. Roets, 3. A. van Iwaarden. Joke ren: 1. J. Dumesnil, 2. A. Gijsel 3. L. Sallet. Axel - Showband Axel, clublo kaal, 64 personen. Jokeren: 1. me vrouw Van Tiggelen, 2. mevrouw Naeye, 3. M. Jansen. Bieden: 1. T. Bolssens, 2. J. Verkruysen, 3. T. Verschuren. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 48 personen. Bieden: 1. A. Rottier, 2. J. van Damme, 3. J. Kouyzer. Jo keren: 1. mevrouw Van Damme, 2. mevrouw Rademakers, 3. me vrouw Verbist. Hengstdijk - Camping De Vogel, 65 personen. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Van Goet- hem, 3. mevrouw Verwey. Bieden: 1. L. Jonkman, 2. J. Hermes, 3. R. de Kort. Clinge - Zaal De Landbouw, 64 personen. Jokeren: 1. mevrouw Jonkheym, 2. mevrouw Crom- been, 3. mevrouw De Cock. Bie den: 1. Th. Theunissen, 2. A. Des tombes, 3.1. Naeye. IJzendijke - Zaal Les Amies, 68 personen. Bieden: 1. F. Verbeke, 2. T. van Oostende, 3. H. de Ruy- ter. Jokeren: 1. R. van Tichem, 2. M. van Tichem, 3. A. Timmerman. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 29 personen. Bieden: 1. Th. Praet, 2. W. Goossen, 3. G. de Bruyn. Jo keren: 1. L. de Bruyn, 2. mevrouw De Vet, 3. G. van Haver. Kloetinge - Sportaal Wesselo- park, Ravenstein, liggende wip pen, 36 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: R. Kriekaard, Diana; tweede hoge en tweede zijvogel: H. Hoogstrate, St.-Sebastiaan; eerste zijvogel: J. Harinck, Diana; derde zijvogel: D. Houthuijs, vierde zijvogel: L. Lansen, beiden Ravenstein; vliegende vogels: C. Pieters, Ravenstein en J. de Bruin, St.-Andries. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Harinck, tweede hoge vogel: J. Repkes, Victoria; eerste zijvogel: J. Doene, Victoria; tweede zijvogel: H. van Leeuwen,, Ravenstein; derde zij vogel: R. Kriekaard. Ravenstein viert 22 februari het vijfjarig bestaan met een jubileumschieting. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, Soranus 2, liggende wip pen. Wip 1: eerste hoge vogel: P. Vette, Concordia; tweede hoge vogel: E. Maat, Zorgvlied; eerste zijvogel: F. Koens, Spes Nostra; tweede en derde zijvogel: C. Rent meester, Willem Teil; vierde zij vogel: H. Koens, Spes Nostra; grootste aantal: P. de Jonge, Spes Nostra; vliegende vogel: M. de Jonge, Soranus 2; blokvogels: F. Koens (2x) en N. de Jonge, Sora nus 2 (lx); snoepprijs: N. de Jon ge. Wip 2: eerste hoge vogel: P. Vette, tweede hoge vogel: J. de Jonge, Soranus 2; eerste zij vogel: B. Vermeule, Zorgvlied; tweede zijvogel: H. van Leeuwen, Raven stein; derde zij vogel: H. Koens, vierde zijvogel: C. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (5): J. van de Dries, Soranus 2. Zuiddorpe - St.-Sebastiaan, ze ventig schutters. Wip 1: eerste ho ge vogel: A. de Mey, tweede hoge vogel: M. Hijlinks, eerste zij vogel: W. Keizer, tweede zijvogel: J. van Geuzo, derde zij vogel: Th. Tiele man, vierde zijvogel: M. van Hoecke. Wip 2: eerste hoge vogel: J. Verberkmoes, tweede hoge vo gel: B, de Baar, eerste zijvogel: E. Timmerman, tweede zijvogel: G. de Klerk, derde zijvogel: A. Hoogstrate, vierde zijvogel: G. Samijn. Lamswaarde - Zaal De Lams oren, elf schutters. Hoge vogel: A. Cocqheyt, eerste zij vogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: G. Corne lissen, grootste aantal (10): G. de Gucht. Zuiddorpe - Schutterslokaal, 25 schutters. Hoge en tweede zij vo gel: D. Meul, eerste zijvogel: P. Gauwe, grootste aantal (6): C. Martens. Hulst - Zaal De Kroon, 25 schut ters. Hoge vogel: A. de Looff, eer ste zij vogel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: R. de Kort, derde zijvo gel: J. van Kerkhoven, vierde zij- vogel: E. Hulshout, grootste aan tal (6): mevrouw De Gucht. Lamswaarde - Zaal De Lams oren, achttien schutters. Hoge vo gel: J. de Caluwé, eerste zijvogel: G. Cornelissen, tweede zijvogel: F. de Meyer, grootste aantal (5): 0. van Heeze. Zuiddorpe - St.-Sebastiaan, ne gentig schutters. Wip 1: eerste ho ge vogel: W. van Ruisehem, twee de hoge vogel: M. Moenaard, eer ste zijvogel: G. de Kerk, tweede zijvogel: G. Persoon, derde zijvo gel: R. de Keizer, vierde zijvogel: N. Vereecken. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Mortier, tweede hoge vogel: A. Noens, eerste zijvogel: P. Gauwe, tweede zijvogel: M. van Driesen, derde zijvogel: W. Tem merman, vierde zijvogel: E. van Pottenberge. Lamswaarde - Zaal De Lams oren, 36 schutters. Hoge vogel: A. D'Hondt, beide zijvogels: Th. de Kort, grootste aantal (8): S. van Gent. Nieuw-Namen - KBO, De Kauter: I. B. de Vrieze/I. van der Heyden, 2. L. Pauwels/A. Noens, 3. J. van Mol/J. van Ombergen. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. A. van Driessche/E. van Driessche, 2. A. van Delft-Witteman/J. de Maat, 3. M. Freijzer-Sponselee/A. Hemelaar-van Himst. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, ze ventien personen: 1. M. van Wijnsbergen, 2. A. Laheyne/M. van der Sijpt, 3. A. de Mey/A. Roelands. Axel - Gregoriuscentrum, zeven tien personen. Mat 1: 1. J. Lahey- ne, 2. P. Durinck. Mat 2: 1. A. de Mey, 2. mevrouw Gylkema. Westdorpe - Concordia, vijftien personen. Mat 1: 1. A. Jansen/G. Spuessens, 2. H. van Waes/W. Kalle. Mat 2: 1. C. de Smet/O. de Kever, 2. E. de Smet/G. de Block. Axel - De Halle, acht personen: 1. J. Verstaete, 2. J. Vercauteren, 3. L. Meeusen. Clinge - Malpertuus, KBO, 21 personen. Mat 1: 1. M. de Groe ne/C. Baeyens, 2. L. de Bodt/A. de Windt. Mat 2: 1. C. van Gijsel/L. Kegels, 2. M. Govaert/P. van Broeck. Ossenisse - Zaal Hof ter Nresse, elf personen: 1. E. de Maat/R. de Waal-Cambeen, 2. J. Schrauwen, 3. A. Rottier/M. Rademakers- Warrens. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, 28 deelnemers: 1. G. Cornelissens/J. Rombout, 2. L. Neve/A. de Gucht, 3. H. Bae- rt/G. de Bruyn

de Stem | 1996 | | pagina 19