Titelstrijd badminton in Cadzand Hoek in slag om topplaats Terneuzen aast op revanche KNWU presenteert nieuw beleidsplan Tennissers Matthijs en Saman verslaan favorieten in Hulst Lijstaanvoerder Scheveningen komt naar Zeeuws-Vlaanderen S KORT - badminton SPORT ZEELAND B3 Sjuttul heeft organisatie in handen in sporthal Noorddijk HVY'24 geeft de toon aan in vierde klasse Mosselloop in Westenschouwen knvb-zqndagvdetbal Isjechie in korfbalduel tegen Tjoba Wielersport kan opkikker gebruiken zzz wielrennen tennis Titelstrijd derde klasse libre in St.-Jansteen 1BER 1996 B2 foval sdagavond zijn eer- -7-jarige middenge- sman Betare. e Center in Rotter- ix-titel op het spel: r Blommaert gere- nk Ruhling over de fen laatste ronde wat pande negen ronden i hem bestolen." bij Hector Roca, was zestien daarvoor jnkbaler van de we- I contract bij de Chi- 1 miljoen gulden. De vas tot dusverre Ken niljoen dollar in vier 1 Indians. Die boden Ivoor de komende vijf lerder met 38 miljoen vas de Sox uit Chica- Se laatste twee seizoe- 274 RBI's (binnenge- pO) zijn nieuwe team- er jaar verdient bij de leste speler in de Ame- enaar Jerry Reinsdorf sorters van de wereld icago Bulls betaalt hij [ljoen dollar. von l is dinsdagavond tij- tegen de Minnesota •iekenhuis. De 34-jari- aspoort had last van 1 en elfvoudig AU Star JlA-titel leidde, had in rdt hij behandeld met rerbeen een elastieken ompetitie deelnemen aan de top- rgang alleen toeganke- [etitie, met onder ande- e van dit seizoen weten s zijn. „We hebben de oordigers van de ren- elde KNWU-directeur j een aantal ploegleiders !s in de competitie." edstrijden eveneens be lten van de amateurfor- terug, ook omdat vol- CI alleen Nederlandse deelnemen. „Nu mogen wedstrijden staan nu op ■iteindelijk of ze brood- jlichting laat vallen dat a. Buddels: „De ploeg- i meedoen." bon 97 van start in Lissabon. I Vuelta buiten de eigen 17 september in en rond lissabon naar het zuiden i september in Madrid. het Zweedse Malmö. De jij Vitesse tekende giste- aan de club bindt, doende waardering voor wilde en mocht op zoek een aantal maal overleg n van de drie kandidaten heb de indruk dat ze een mijn Engels-Nederlandse onder meer Twente, Not ie pas geleden, aam in Nederland. Daar- als voetballer achter de .man de keuze toe. pp 10 januari. Dan start seizoen, dat in april aan- mkopingszaak jestuursleden van de Por- i door de rechter veroor- uimaro kwam er met vijf- De rechter achtte het be- «eca-voorzitter Lopes Ro- »m een bedrag van ruim dsrechter de club, die des- "oordelen. zijn aandeel in de ornlt°" ndere bestuursleden acht gden allen aan onschuldig :el nog meer schandalen, it van omkoping. De clu jen betaald voor het Euro- DE STEM Van onze badmintonmedewerker Cadzand-In sporthal Noord- djik te Cadzand worden zater dag 23 en zondag 24 novem ber de Zeeuwse badminton kampioenschappen voor se nioren gespeeld. De organisa tie is dit jaar in handen van badmintonvereniging Sjuttul, in samenwerking met de dis trictscommissie wedstrijdwe zen van de Nederlandse Bad- minton Bond. DONDERDAG 21 NOVEMBER 1996 pe toernooicommissie, onder voorzitterschap van Hans Brand, is al ongeveer een half jaar bezig om dit kampioenschap te organi seren. Er wordt gespeeld voor de districtstitels van Zeeland. Naast dit hoofdtoernooi wordt nog een C-toernooi gespeeld. Het toer nooi is in poules ingedeeld. Hier door moeten door de spelers veel partijen geslagen worden, waar door het een aantrekkelijk geheel wordt. De organisatie is er vanuit gegaan dat er nog een D-toernooi en een recreatietoernooi gespeeld zouden worden. Aangezien hier te weinig interesse voor bleek te bestaan worden alleen vier ge- mengddubbels in het D-toernooi gespeeld. De organisatie heeft kans gezien om de meeste par tijen door officiële scheidsrech ters uit de provincie Zeeland te laten tellen. Als referee is Huib den Hollander aanwezig. In to taal zijn er 64 inschrijvingen ont vangen. Een aantal waarmee de toernooicommissie tevreden is. Voor het hoofdtoernooi hebben zich tien mannen en acht vrou wen ingeschreven. Bij de mannen worden de finalisten van vorig jaar, Leon van Ooyen en Danny Mol, tot de kanshebbers gere kend. Bij de vrouwen is dit de kampioene van vorig jaar Anuska Ridderikhoff. Aangezien Silvie Romeynsen wegens blessures niet ingeschreven heeft, is de finale bij het vrouwenenkel nog hele maal open. Voor het vrouwendubbel hebben zich drie teams, voor de mannen- dubbel vijf teams en voor het ge- mengddubbel zeven teams inge schreven. Opmerkelijk bij de in schrijving is dat een aantal jonge badmintonspelers in dit hoofd toernooi uitkomt. Voor het C-toernooi hebben zich in totaal 21 manenn en acht vrou wen ingeschreven. Nieuw hierbij is dat bij een aantal onderdelen nog een runner-up-toernooi ge speeld kan worden. Door op deze wijze dit kampioenschap te hou den zal het aantal te spelen par tijen beneden het maximum van 200 blijven. De wedstrijden in de sporthal te Cadzand duren zaterdag van 08.45 tot 19.30 uur en zondag van 09.45 tot 18.00 uur. Van onze sportmedewerker Axel - Met nog twee duels voor het afsluiten van de eerste helft van de competitie voor de boeg, staat tweedeklasser Terneuzen op een 'dramatische' laatste plaats, fungeert Goes als een krap pe middenmoter en is Axel in de derde klasse een modale ploeg. Een klasse lager zet HW'24 de toon en doen teams als IJzendij- ke en STEEN het ronduit matig. Zes punten zijn er nog te ver delen. Mis is het nog niet als deze staartploegen - Terneuzen thuis tegen SC Gastel - punten gaan pakken. Van onze sportmedewerker Axel - Hoek staat zaterdag, bij het naderen van de afslui ting van de eerste helft van de competitie, voor een duel waarin het zich dubbel en dwars zal moeten waarma ken. Scheveningen, dat leider is in de hoofdklasse A, komt naar Hoek. Een topper dus in deze klasse. In de derde klasse ontvangt Zaamslag SKNWK. Van ohze atletiekmedewerker Westenschouwen - De Mossel loop in Westenschouwen heeft al sinds jaar en dag grote aan trekkingskracht op atleten en atletes van buiten de provin ciale grenzen. Het is dan ook altijd een van de sterkst be zette wedstrijden van de win- terkalender. Dat is zaterdag 23 november tijdens de 29e editie wellicht niet anders. Vanuit het Zeeuwse heeft trou wens ook John Vermeule zich aangemeld. Het organiserende Delta Sport pakt uit met een raiddagvullend programma. Om 12,00 uur beginnen de scholieren aan hun kampioenschap van Schouwen-Duiveland. De trim- loop over 3000 meter staat om 12.50 uur gepland. Om 13.15 uur worden de veteranen op pad ge stuurd voor hun 9000 meter ter wijl de vrouwen om 14.05 uur aan hun 4000 meter lange wedstrijd beginnen. Het hoofdmenu is ongetwijfeld de 9000 meter voor de mannen- senioren, die om 14.30 uur op gang wordt geschoten. Trimlopen over 6000 en 9000 meter vormen de afsluiting. Hun starttijd is 15.15 uur. Start en finish liggen bij het gebouw van Staatsbosbe heer in de Boswachterij Westen schouwen. Het parcours loopt over geacci denteerd terrein in de Boswach terij. Het secretariaat is gevestigd in café-restaurant 'Zeelust' op enkele honderden meters van de start, KNVB-ZATERDAGVOETBAL Hoek won vorige week tot grote opluchting van Johan Ballegeer, die dit uitte door als een jong veulen rond zijn spelers te darte len, met 0-1 van ARC en ontving in dat duel vier gele prenten. Schorsingen heeft dat nog niet tot gevolg. Het is dan ook logisch dat het trainerskoppel Johan Ballegeer/Nico van de Kerkhove dezelfde elf spelers van vorige week en ook de week daarvoor tegen Quick Boys, binnen de lij nen brengen. Het motto 'verander geen winnend team'is hier dus zonder meer van toepassing. Geconcentreerd Dat Hoek geen angst voor deze tegenstander moet hebben is in middels bekend. „Als we gecon centreerd spelen, moeten we van niemand bang zijn," opperde Ballegeer eerder al. Die bewering stond even onder druk, maar is inmiddels bewaarheid. Bij dat al les komt het feit dat Hoek in de laatste drie duels geen tegentref fers moest incasseren. „Ons stre ven," wist Erwin Dek, verdediger bij Hoek. Frontlijn Hoek dwingt dat geluk de laatste wedstrijden af. Zelfs als de front lijn niet best draait. „Dit kwam door angst voor kaarten. Ze durf den de duels te weinig aan," stelde Van de Kerkhove vorige week na het 'afwezig' zijn van de voorste linie. Zaterdag rekent Van de Kerkhove weer op zijn voorwaart- sen. Hoek speelt in die linie met drie man. Gedurfd en succesvol. Dat kan als de middenlinie gedis ciplineerd blijft spelen, en niet zo als vorige week te vaak gebeurde, gaat 'zwemmen'. Dan kan Hoek ijzersterk aanvallend spelen. Top Hoek heeft momenteel een team dat tot de top gerekend mag wor den. Dat het deze maal Scheven ingen is dat op bezoek komt maakt niet zoveel uit. „We gaan altijd voor drie punten," aldus Ballegeer. Lukt dat, dan gaat provinciaal vaandeldrager Hoek een stevige rol meespelen in de ti- teldans. Kloetinge krijgt zaterdag met de komst van Heerjansdam een ide ale kans om de nieuwe lijn voort te zetten. Keurkorps Diederick Hiensch, ooit speler bij Kloetinge, volgde de tussentijds ontslagen Paul Telussa op en gaf het keurkorps een sportieve in jectie. Die lijn voortzetten met herkenbaar voetbal is wat Hiensch voor ogen staat. Het ma tige Heerjansdam is een tegen stander die als springplank naar veiliger oorden moet dienen. In de derde klasse A speelt AZW uit tegen Rillandia en moet daar in ieder geval een punt kunnen pakken. De 2-0-zege op Middel burg deed de Axelaars goed en betekent een opsteker in de som bere gedachten die door hoofden van de hoofdmacht speelde. Een klasse lager staat Terneuzen- se Boys voor een toptreffen. De equipe van trainer Jaap Goossen verkast naar WIK en moet daar zo goed als zeker winnen om top per te kunnen blijven. Met twee punten voorsprong op de thuisclub beginnen de oranje- zwarten aan een karwei waarin de strijd om de titel een grote rol zal spelen. Wint Terneuzense Boys - en daar gaat het voor stelt trainer Goossen - dan slaat het in ieder geval een kloof met de gast heren. Verliezen de Terneuzen- aren dan speelt alles in de kaart van SKNWK, dat normaal ge sproken bij Zaamslag gaat win nen. PROGRAMMA Hoofdklasse A: Katwijk-Lisse, AS- WH-Veere, Kloetinge-Heerjansdam, Noordwijk-Quick Boys, Achilles Veen-ARC, Hoek-Scheveningen, Rijnsburgse Boys-Kozakken Boys. Eerste klasse C: Spijkenisse-Dintel- oord, Wilhelmina'26-Good Luck, Al- tena-Groote Lindt, WGZ-Yerseke, BLC-Roda Boys, RWH-Oostkapelle. Tweede klasse E: SSV'65-Kapelle, Arnemuiden-WC'68, Rillandia- AZW, Middelburg-Bruse Boys, 's- Heer-Arendskerke-WHS, Seroosker- ke-Dauwendaele. Derde klasse A: Colijnsplaatse Boys- VCK, Heinkenszand-DFS, Zaam- slag-SKNWK, WIK-Terneuzense Boys, Wolphaartsdijk-Wemeldinge, Meeuwen-Bevelanders Vierde klasse A: GPC-Borssele, SVD-Vrederust, Waarde-Nieuw- land, Apollo'69-Krabbendijke, ZPR'84-Cadzand, Nieuwdorp-Spui. Johan Ballegeer mikt met 'zijn' Hoek op een goed resultaat in de krachtmeting met koploper Sche veningen. FOTO WIM KOOYMAN Dat Terneuzen vorige week - on terecht of terecht - met zeven gele kaarten werd opgescheept, waar van er drie in rood resulteerden, geeft eens temeer aan dat het niet loopt in de Terneuzense hoofd macht. De scheidsrechter kan fout geweest zijn in Terheijen, maar dat is betreft slechts één gevecht. De voorgaande acht duels waren evenmin een succes. Dat ook die missers aan de arbitrage hebben gelegen, gelooft zelfs geen enkele rasechte Terneuzen-supporter. Terneuzen zit simpel gezegd in de hoek waar de klappen vallen en moet zich er zelf uit proberen te werken. Zoiets lukt niet met zelf beklag. Want ondanks dat men zelf zegt genoeg klasse in huis te hebben, mag gesteld worden dat die klasse, uitgaande van het tot nu toe gepresteerde, ontbreekt. Tegen SC Gastel mogen de Ter- neuzenaren zich opnieuw bewij zen. Nu onder leiding van interim- coach Fons Baart, die op de bank plaats neemt op het plekje van de ontslagen trainer Robbie de Muijnck. Zoals in de lijn der ver wachting lag werd De Muijnck de laan uitgestuurd door het Terneu- zen-bestuur en routinier en top schutter Mark de Kunder inmid dels met de veldtraining belast. Terneuzen hoopt op een schokef fect. Zoals dat bijvoorbeeld afge lopen weekend bij KNVB-zater- daghoofdklasse Kloetinge gebeur de. Terneuzen wacht tegen SC Gastel opnieuw een loodzwaar karwei. „Dat is het in deze om standigheden wekelijks," ver zuchtte spits en voorlopige ver vanger van De Muijnck Mare de Kunder. Goes, dat evenmin nog groots speelde, verkast naar Lon- rTT O 1 O 00 O Van onze korfbalmedewerker Terneuzen - De nog jonge korf balnatie Tsjechië is op dit mo ment met een jeugdselectie in Ne derland. Het bereidt zich voor op het wereldkampioenschap voor jeugdploegen tot 23 jaar, dat het komende weekeinde in Antwer pen wordt gehouden. Vandaag, donderdag 21 novem ber, oefent deze selectie tegen Tjoba in het Sportcentrum te Goes. Om 19.35 uur speelt de B- selectie tegen Tjoba 2, waarna om 20.40 uur de A-selectie uitkomt tegen het eerste team van Tjoba. ga. Deze strijd staat in het teken van aanklampen bij de sub-top. Slaagt Goes erin meer kansen te benutten, dan is het verre van kansloos. Blijft verzilvering ach ter, dan is Longa als thuisclub de lachende partij. Een klasse lager ontvangt Beek Vooruit de oranje brigade van Axel. Beek Vooruit, dat op een degradatiestek staat, moet te pakken zijn voor de Axel aars. Of Enzo di Martino deze keer wel van de partij zal zijn, of dat hij zijn heil elders zal gaan zoe ken, lijkt wekelijks afwachten te zijn. Feit is dat zijn meespelen Axel voordeel op kan leveren. Axel vertrekt hoe dan ook als fa voriet voor de zege. Voor Patrij zen, dat naar Virtus verkast, lig gen de kaarten anders. Virtus is favoriet. In de vierde klasse is strijden om een periodetitel en knokken tegen degradatie nog slechts interessant. HW'24 wordt geheel volgens de verwachtingen met vlag en wimpel kampioen. Domburg zal die illusie zondag niet kunnen verstoren. De punten zullen opnieuw in Hulst blijven. Sluiskil-Breskens lijkt een aardi ge confrontatie te worden tussen teams die achter HW'24 in de top van het klassement staan. De equipes van trainer Bert Timmers (Sluiskil) en die van Piet Puype (Breskens) ontlopen elkaar nau welijks. De geluksfactor kan in dit gevecht best eens een rol gaan spelen. Timmers weet daar alles van getuige de 0-1-zege vorige week bij STEEN. Breskens mocht tegen Luctor'88 evenmin klagen. Het onderlinge treffen kan dus al le kanten op. Zij het dat het mod deren blijft in de schaduw van toonzetter HW'24. Vogelwaarde- Walcheren en IJzendijke-STEEN zijn duels in de gloed van de rode lantaarn. STEEN en Vogelwaarde openen hier als favoriet voor de winst. PROGRAMMA Tweede klasse E: Dongen-Rood Wit, MOC'17-Roosendaal, NOAD-RKT- W, TAC/BWB-Terheijden, Terneu- zen-SC Gastel, Longa-Goes. Derde klasse A: Middelburg-Zierik- zee, Vlissingen-Moerse Boys, Beek Vooruit-Axel, Virtus-Patrijzen, BSC- Unitas'30, Sprundel-RCS. Vierde klasse A: HW'24-Domburg, Sluiskil-Breskens, Luctor'88-Philip- pine, Koewacht-Hansweertse Boys, Vogelwaarde-Walcheren, IJzendijke- STEEN. Vijfde klasse A: Hoofdplaat-Clinge, Robur-Aardenburg, Lewedorpse Boys-Hontenisse, Oostburg-Zeelan- dia, Renesse-Hulsterloo, Sluis- Graauw. Zesde klasse A: Biervliet-Cortgene, Ouwerkerk-Kwadendamme, Schoon- dijke-Jong Ambon, Volharding-Drei- schor, Groede-Zeeland Sport, Zonne- maire-Noormannen. Zesde klasse B: FC Moerstraten-Le- pelstraatse Boys, Nieuw Borgvliet- Terhole, Val Aan-SDO, Vivoo-Rim- boe, WW'67-RIA, Vosmeer-SC Wel berg. Door Rien de Jonge Kruiningen - Tijdens de na jaarsvergadering van het dis trict Zeeland van de KNWU werd er niet omheen ge draaid dat de Zeeuwse wie lersport en stevige opkikker eest kan gebruiken. Aanwas ui de jeugdcategorieën (nieu welingen en junioren) is bij voorbeeld zeer wenselijk en ook in de amateursector is uet aantal licentiehouders "iet om over naar huis te schrijven. Daarnaast is de bezetting van de koersen een Punt dat de volle aandacht verdiend. Speciaal in de criteriums is het aantal deelnemers de laatste ja ren sterk gedaald. Het gemid- aantal deelnemers per wed- S'njd bedroeg in 1994 nog 49 enners. In het afgelopen seizoen n vf terug gelopen tot 38. Ji de opheffing van de EDC- P °eg is uiteraard zeer spijtig. .1 ,wat minpunten moest de p. e'®uide districtsvoorzitter en Westveer dan ook aanstip- L maar hij zag toch ook posi- ®ve ontwikkelingen. Zoals het S '""Snerende Jeugdpro- j de toenemende groei van gjnfv "si>ort' Ge ATB-vereni- oóiL die enkele jaren Lj® Goes van de grond P te'i reeds 85 leden en de je„t ?tr°ming via het Jeugdpro- Een l!f?lg°P §ang gekomen. aantal nieuwe licentiehou ders heeft zich aangemeld en het ziet er naar uit dat volgend sei zoen tussen de 10 en 15 nieuwe lingen aan de slag zullen gaan. Westveer: „Er zit dus schot in." Het nieuwe beleidsplan dat het districtsbestuur voor de komen de vier jaar voor ogen staat moet er toe bijdragen dat er nog meer plooien worden glad gestreken. Met het voorgelegde plan kon den de aanwezigen dan ook ak koord gaan. Consul Henk Re- mijnsen liet niettemin weten: „We hebben weliswaar nog moeilijke jaren te overbruggen, maar met gezamenlijke inspan ning kan er veel worden be reikt." Remijnsen heeft kortge leden diverse rondecomités be zocht om het probleem van de geringe bezetting op diverse koersen te bespreken. Wat meer evenwicht op de wedstrijdkalen der zou daar volgens hem veran dering in kunnen brengen. Soms stonden teveel wedstrijden ge pland in één week. Ook wil het districtsbestuur overleggen met het district West-Brabant om beide wedstrijdkalenders beter op elkaar af te stemmen. Titelstrijd Het plan om volgend jaar het districtskampioenschap op de weg samen met West-Brabant op poten te zetten viel niet zo goed bij de afgevaardigden van de wielerclubs Zeeuws-Vlaan deren en Theo Middelkamp. Zij willen de titelstrijd voor Zee land behouden. Henk Remijnsen liet echter weten dat een kam pioenschap met maar heel wei nig deelnemers, zoals in Zee- Evert Jochemsen, hoofdbestuurslid van de KNWU (links) speldt jurylid Jo Burm uit Hulst het Zil veren Wiel op. De onderscheiding die de Hulstenaar kreeg wegens zijn grote verdiensten voor de wielersport: 37 jaar jurylid. In het midden scheidende districtsvoorzitter Rien Westveer. FOTO JAAP WOLTERBEEK ken zijn bij de Zeeuwse wieler sport. „Ik zal uw activiteiten ook in de toekomst blijven volgen." Opvolger Rien Westveer wordt als voorzit ter van het district opgevolgd door de 50-jarige Rinus Everae- rs, burgemeester van de gemeen te Noord-Beveland. Everaers draagt de wielersport een warm hart toe en is als actief renner aan de bak geweest bij de nieu welingen in het begin van de zestiger jaren. „Ik reed toen in het peloton onder andere samen met bekende Zeeuwse renners als Cees Bal, Wim du Bois en Wim Evertse en met latere ve detten als René Pijnen en Evert Dolman." land, echter weinig aantrekke lijk is. In 1998 krijgt Zeeland de organisatie van het regiokam pioenschap veldrijden. Omdat Zeeland maar drie licentiehou ders bij de junioren telt gaat men wat de districtsselectie be treft samenwerken met het dis trict Zuid-Holland 2. Dan kun nen de Zeeuwse renners in ieder geval nog in actie komen in en kele 'grote' wedstrijden. Afscheid Tijdens de bijeenkomst in het Dorpshuis in Kruiningen werd afscheid genomen van Jo Burm, die 37 jaar actief is geweest als jurylid (zie bijgaande foto en on derschrift) en van Rien West veer, die zes jaar deel uitmaakte van het Zeeuwse districtsbe stuur, waarvan vier jaar als voorzitter. Westveer, die vanwe ge zijn werkkring in Gelderland gaat wonen, werd veel lof toege zwaaid door consul Henk Re mijnsen voor zijn grote inzet als bestuurder, die van groot belang is geweest voor de Zeeuwse wie lersport. Ook Evert Jochemsen, die namens het hoofdbestuur van de KNWU aanwezig was, deed op dit punt een duit in het zakje. Een en ander ging ge paard met het aanbieden van een aantal geschenken. Westveer liet weten dat hij met genoegen terugkijkt op de afgelopen jaren, waarin hij uitstekend heeft sa mengewerkt met de overige be stuursleden en allen die betrok- Van onze tennismedewerker Hulst - In een Koewachts on deronsje verrasten Mark Mat thijs en Geert Saman de Cl- schema-aanvoerders van het ING Dubbel Tennistoernooi in Den Dullaert te Hulst. Het favoriete duo Rudi Mar- tens/Robin de Witte moest er aan geloven tegen de underdog Mat- thijs/Saman. Na verlenging werd het voor laatstgenoemd duo 7-6. Robin de Witte verloor meteen zijn service en doordat Mare Matthijs en Rudi Martens zijn voorbeeld volgden, serveerde Geert Saman zich in de beginfase naar een 3-1- voorsprong. Vervolgens maakten De Witte en Martens echter vier games op rij waardoor ze op een 5- 3-voorsprong geraakten. Via een break op de service van De Witte en opslagbehoud van Matthijs werd de balans weer in evenwicht gebracht. Doordat tevens Martens en Saman hun service behielden, kreeg De Witte de kans om op 6-6 de partij uit te serveren. Het werd evenwel 15-40 waardoor Matthijs en Sa man twee breakpoints kregen. Bij deze stand ging het tijdsignaal omdat de veertig zuivere speelmi nuten waren verstreken. Er moest derhalve verlengd worden. De fa vorieten kwamen terug tot 30-40 waarop Mark Matthijs een lob te gen de achterlijn plaatste. 'Uit' riepen De Witte en Martens, vol gens de aan het net staande Geert Saman belandde de bal echter bo venop de lijn. Saman en Matthijs gaven hierop De Witte en Martens het voordeel van de twijfel waar door de stand op deuce werd ge bracht. Het mocht echter allemaal niet baten voor de schema-aan voerders, want de twee volgende punten werden verzilverd door Mark Matthijs en Geert Saman: 7- 6. Een verrassende uitslag, zeker in aanmerking genomen dat Mare Matthijs slechts Dl-speler is. De Koewachtenaar was in dit Cl- treffen zeker niet de mindere. In tegendeel, hij speelde een puike partij. De Witte en Martens slaag den er niet echt in om aan het net af te maken. Saman en Matthijs profiteerden daarvan, in combina tie met een niet aflatend doorzet tingsvermogen. „Ik heb in het be gin gezegd tegen Mare: „Rustig spelen. We hebben niets te verlie zen. En goed opletten aan het net, want onze tegenstanders 'wisse len' nogal eens. Mare heeft dan ook enkele keren gescoord door rechtdoor te slaan," aldus Geert Saman na afloop. Op het B-schema plaatsten Kim Langeraert en Guido Tolhoek, de toernooi-favorieten, zich voor de finale middels een benauwde zege op De Brouwer/Van Remortel: 6-5. UITSLAGEN MANNEN B, halve finale: Langeraert/Tolhoek- De Brouwer/Van Remortel 6-5. Cl, tweede ronde: Matthijs/Saman- Martens/De Witte 7-6. C2, tweede ronde: Neve/Van de San- de-Cobben/Nouwen 11-5. Hame- link/Hameiink-Van den Akker/Van Tiel 7-6. Dl, tweede ronde: Ingels de la Ruelle- Claassens/Vael 9-4, Blommaert/Bour- let-Everts/Sto£fels 8-4. D2, tweede ronde: Boddaert/Van Puy- velde-Brandt/Sinke 11-4. VROUWEN Dl, tweede ronde: Van der Klok/Van Tiggelen-Van Mossevelde/Schenk 13- 2, Blanckaert/Scheele-Bosman/Del- forge 10-5. Kwartfinale: Van Dam- me/Van Silfhout-Blommaert/Lensen 7-6, Kerckhaert/Van Peperstraetn- Van den Bulck/hamelink 8-4. D2, kwartfinale: Van Cauteren/Wou- ters-Van Eck/Vlassenrood 8-6. GEMENGD DUBBELSPEL Dl: eerste ronde, Broeckaert/Drees- man-Van Nijnatten/De Kleine 13-4. Tweede ronde: Dobbelaar/De Roeck- Blommaert/Bourlet 10-4, Van Mosse- velde/Stam-Van Eerden- burgh/Schelfhout 8-5, De Kleine/Van Nijnatten-De Smit/Agterhuis 10-6. D2, tweede ronde, Cox/Broeders- Bun/Millenaar 12-5, Van den Bul- ek/Faas-Vink/Vink 11-2. Van onze biljartmedewerker St.-Jansteen - De biljartvere niging Den Ouden Arend uit St.-Jansteen houdt van vrijdag 22 tot en met zondag 24 no vember het kampioenschap derde klasse libre van het dis trict Zeeuws-Vlaanderen. Plaats van handeling is het clublokaal van Den Ouden Arend, café De Kroon te St.- Jansteen. De wedstrijden beginnen vrijdag om 19.00 uur en gaan zaterdag en zondag om 13.00 uur verder. De fi nale is zondag omstreeks 16.00 uur. De wedstrijdleiding is in han den van Eddy van Goethem. Deelnemers: 1. titelverdediger G. Pladdet (SBC Sluiskil), 2. J.P. Ver meulen (De Smickel Hulst) 2,76 (pro motie), 3. J. Martin (Concordia Ter neuzen) 2,24, 4. A. de Feyter (SBC) 2,70 (promotie), 5. M. Dhondt (Hof van EeDe, Eede) 2,35, 6. K. van Meelen (GBC Groenendijk) 2,14, 7. P. de Kort (GBC) 2,26, 8. A. Joos (GBC) 2,08. Reserves: 1. P. Sol (KOT Axel) 2,16, 2. J. Bootsgezel (BW Terneuzen) 2,06, 3. R. Meulblok (ABC Breskens) 1,91.

de Stem | 1996 | | pagina 11