Krajicek buigt voor Ivanisevic Ivo Janssen Afscheid Date uitgesteld door opgave Seles Neeskens geeft clinics in Maleisië Wielrennersvakbond staakt voorlopig overleg met KNWU Lijstaanvoer KNWU pi nieuw bel< Nederlander loopt tegen eerste verlies op, Agassi trekt zich terug na afgang 'Barry blijft gewoon bij NAC Bonus voor wereldrecord op WK atletiek Kamermuziek DE STEM SPORT 4 Dit is geen tennis meer' Berusting en weemoed bij Van Galen en Roda SPORTNIEUWS kort Eerste nederlaag profbokser Joval Belle best betaalde honkballer Hartritme-stoornissen Olajuwon Profrenners welkom in topcompetitie Ronde Spanje start in Lissabon Tliijssen tekent in Malmö Celstraffen in Portugese omkopingszaak DE STEM in Breda Bach, Chopin, Schubert en Lauba BADMINTON Mosselloop in Westenschouwen Wielersport kan op( UT WIELRENNEN DONDERDAG 21 NOVEMBER 1996 g] New York (rtr/anp) - Kimiko Date zou dinsdag in de Ma dison Square Garden van New York. afscheid nemen van het tennis. Haar lievelingsbloe men, gerbera's, lagen klaar. Er was een Japans kinderkoor opgetrommeld dat haar favo riete liedje zong, Kikyu ni Notte Do Komade mo (rijdend op een ballon) en de WTA schonk haar een set golfclubs. Alleen Monica Seles werkte niet mee. De als nummer twee ge plaatste Seles gaf op 5-4 in de eerste set op. De chronische ont steking aan de linkerschouder, die ze in januari tijdens kwartfi nales van de Australian Open op liep, belette haar verder te spe len. „Het wordt tijd voor mij een beslissing te nemen," aldus Seles na de wedstrijd. „Neem ik lange tijd rust, of laat ik me opereren." Sinds de blessure speelt Seles niet zoals ze wil en kan spelen. Vooral haar opslag is een stuk zwakker geworden. „Drie maan den rust en ik ben hersteld, zeg gen de doktoren," dacht de speelster hardop na. „Maar daar na ben ik een half jaar bezig om mijn oude niveau terug te vinden. Een operatie gaat sneller, maar garandeert geen volledig herstel." Volledig hersteld was Steffi Graf nog niet van de rugpijnen die haar zondag dwongen tot opgave in de finale van Philadelphia te gen Jana Novotna na verlies van de eerste set (4-6). Maar de Duit se was wel weer zodanig hersteld dat de Slowaakse Habsudova slechts vijf games kreeg, 6-1 6-4. In de kwartfinales speelt Graf te gen de Amerikaanse Davenport. Date komt in actie tegen Martina Hingis. Daar had ze niet op gere kend. Na tien jaar, waarvan drie in de top tien, veronderstelde ze dinsdag afscheid te nemen. De 1 meter 62 kleine speelster, ooit vierde van de wereld, was de eer ste Japanse die de halve finales op Wimbledon (1996) bereikte. In augustus 1991 vloog ze als een katapult door de wereldranglijst, van 112 naar 32. Die spectaculai re opmars begon met een over winning op Gaby Sabatini, de Argentijnse, die maandag, ook op 26-jarige leeftijd, goodbye riep naar het tennispubliek. New York. Masters vrouwen, 3,5 mil joen gulden. Eerste ronde: Graf (Dui/1) - Hasudo- va (Slw) 6- 6-4, Date (Jap) - Seles (VSt/2) 5-4 opgave Seles. Dubbel, eerste ronde: Novot- na/Sanchez-Vicario (Tsj/Spa/1) - Hingis/Sukova (Zwi/Tsj) 6-4 3-6 7-5, Davenport/Mary-Joe Fernandez (VSt/3) - Raymond/Stubbs (VSt/Aus) 6-2 6-2. Hannover (anp) - Richard Krajicek heeft ondanks de nederlaag tegen de Kroaat Goran Ivanisevic nog alle kans zich te plaatsen voor de halve finales van het ATP Tour WK in Hannover. Daarvoor is het noodzake lijk dat hij vrijdag in zijn derde en laatste partij voor de witte groep van de Oos tenrijker Thomas Muster wint. De Amerikaan Mi chael Chang is na twee ver- liespartijen uitgeschakeld. Krajicek en Ivanisevic, de kanno- niers van het toernooi, vochten het eerste echt spannende duel van het evenement uit. Na twee uur kwam de ontknoping in het voordeel van de Kroaat: 6-4 6-7 7-6. Door de winst kan Ivanisevic een plaats bij de laatste vier niet meer ontgaan. Gaandeweg ontwikkelde de laat ste partij van gisteren zich tot een spektakelstuk, waar de 14.000 toeschouwers, die tot dan toe niet erg waren verwend, intens van genoten. De wave ging zelfs door de rijen van de Europahalle, waardoor de spelers minutenlang moesten wachten. Krajicek be sloot uiteindelijk zelf maar een keer mee te doen, waarna de op winding luwde. De enige doorbraak van de wed strijd deed zich voor in de eerste de beste game. Pas in de tweede set kreeg Krajicek enkele breek- kansen, die hij echter door rake services van Ivanisevic niet kon benutten. In de tiebreak bleek hij over de beste zenuwen te be schikken (7-4). Dubbele fouten Ook in de derde set deden beide spelers nauwelijks voor elkaar onder. Krajicek kreeg één breek punt in de zevende game, maar moest het opnieuw op de tiebreak laten aankomen. Daarin ver speelde hij zijn kansen omdat zijn service ineens haperde, met als gevolg twee dubbele fouten. Agassi heeft geen oog voor de handtekeningenjagers. De zieke Amerikaan trok zich gisteren na de afgang tegen Sampras terug uit het toernooi. foto epa Ivanisevic liep uit naar 5-0 en kon eenvoudig met 7-1 de derde set en de partij naar zich toe trek ken. Het publiek beloonde beide acteurs met een langdurige staande ovatie. Fluitconcert Zelden zal André Agassi zo'n striemend fluitconcert over zich heen hebben gekregen als gister middag van 13.000 toeschouwers in Hannover. De Amerikaan liet het allemaal gelaten over zich heen komen. Net als het bescha mende verlies in zijn eerste partij voor het WK van de ATP Tour te gen zijn landgenoot Pete Sampras: 6-2 6-1 in slechts 51 minuten. Griep noemde Agassi als reden. Hij moest goed nadenken of ver der spelen nog zin had. De olym pisch kampioen dacht enkele uren na en besloot gisteravond zich terug te trekken. Om zich nieuwe afstraffingen te besparen. De Zweed Thomas Enqvist neemt als eerste reserve zijn plaats in waarbij de eerdere uitslagen van Agassi blijven tellen. De Scan- dinaviër speelt vandaag tegen Kafelnikov. „Ik kom niet in de buurt van mijn normale niveau. Verder spelen heeft geen zin," verklaarde Agas si. „Ik kan het de mensen niet kwalijk nemen dat ze zo reageer den. Ze hebben veel geld betaald om een partij tennis te zien. Ik kon me niet verweren, voelde me te zwak." Maandag had Agassi tot woede van ATP-directeur Mark Miles de loting al aan zich voorbij laten gaan. „De dag voordat ik vanuit Las Vegas naar Hannover ver trok, werd ik ziek," zei Agassi. „Ik heb overwogen me terug te trekken. Maar ik ben toch ge gaan in de hoop dat ik me beter zou voelen. Helaas is dat niet ge beurd. De reis heeft ook niet ge holpen. Ik heb last van mijn maag en hoofdpijn. Alles doet pijn. Zo kon ik geen tegenstand bieden. Ik was geen partij voor Pete." Hannover, ATP finale, mannen, 5,5 miljoen gulden, tweede dag: Rode groep: Sampras (VSt) - Agassi (VSt) 6-2 6-1, stand: 1. Sampras, Bec ker 1-1, 3. Kafelnikov, Agassi 1-0. Witte groep: Ivanisevic (Kro) - Kraji cek (Ned) 6-4 6-7 7-6, Muster (Oos) - Chang (VSt) 6-4 6-3, stand: 1. Ivanis evic 2-2, 2. Krajicek, Muster 2-1, 4- Chang 2-0. Programma donderdag: Chang (VSt) - Ivanisevic (Kro), Sampras - Becker (Dui), Kafelnikov (Rus) - Enqvist (Zwe) Mauritius. Challenger. Eerste ronde: Groen (Ned) - Tsjesno- kov (Rus/2) 3-6 6-4 7-5, Dier (Dui) - Davids (Ned) 7-6 7-6. Puebla (Mex). Challenger. Eerste ronde: Wassen (Ned) - Zing- man (Arg) 6-4 6-2. Portoroz (Slov). Challenger. Eerste ronde: Wibier (Ned) - Bizjak (Slov) 6-2 6-2. Hannover (anp) - Thomas Muster wond er gisteren in Hannover geen doekjes om. De Oostenrijker, die voor het WK-toernooi van de Association of Tennis Professionals (ATP) tegen de Amerikaan Michael Chang zijn eerste over winning behaalde (6-4 6- 3), toonde zich ontevreden over zowat alles wat met het toernooi te maken had. „Het wordt de hoogste tijd dat de ATP eens goed na denkt over de manier waarop het nu gaat in dit WK," zei Muster. „Er deugt werkelijk niets van. Naar mijn mening moeten alle spelers een eerlij ke kans krijgen. Dat is niet het geval op een snelle in- doorbaan waarin servicebeu- len als Krajicek en Ivanisevic sterk in het voordeel zijn. Wat is er tegen om het ene jaar op tapijt te spelen en het andere jaar op indoorgravel? Dan zien de toeschouwers tenminste ook eens wat sla genwisselingen." „Dit is geen tennis meer. Het kan net zo goed een ace- wedstrijd worden genoemd. Het heeft allemaal met de macht van het geld te ma ken. Daar komt bij dat de spelersbond ATP geen enke le moeite doet in te grijpen. Het is een zooitje daar. Alle maal egoisten, iedereen han delt naar eigen goeddunken. Nu zullen ze wel weer zeg gen dat Muster altijd kritiek heeft. Ik kan er toch ook niets aan doen dat iedereen braaf zijn mond houdt. Er moet echt iets gebeuren. An ders pikt het publiek het niet langer. Ik zou zelf nooit 200 gulden uitgeven voor het tennis, dat hier wordt gebo den." Van onze verslaggever Breda - Bij het lezen van het (naar later bleek onjuiste) be richt begon zijn hart sneller te kloppen, maar Barry van Galen begrijpt ook wel dat een terugkeer van NAC naar Roda JC in alle opzichten on bespreekbaar is. „Ik zou het op zich niet erg vin den, maar ik heb bij NAC gete kend. Voor drie jaar en ik ben hier in Breda net begonnen. Het moet bij NAC nog gaan draaien." Het is duidelijk, Van Galen wil niet weg uit Breda, maar hij heeft heimwee naar het oude Roda JC. „Naar de jongens welteverstaan. De teamgeest van die ploeg mis is hier wel eens." Het voetbalweekblad VI kopte gisteren 'Roda wil Van Galen en Huiberts', wat even verderop wordt genuanceerd tot 'Wij zoe ken een type Van Galen' (citaat van assistent-trainer Achter berg). „Zoeken ze mij of zoeken mijn type?", vroeg Van Galen zich gisteren dan ook af. „Mij hebben ze in ieder geval niet ge beld. Er is ook geen informeel gesprek geweest waaruit de in druk ontstaan kan zijn dat ik te rugverlang naar Roda." Van Galen is prof genoeg om te beseffen dat heimwee alleen geen basis is om terug te keren naar Kerkrade. „Daarnaast heeft NAC een tekort aan spe lers. Nu zullen ze me zeker niet laten gaan," Nol Hendriks van Roda JC denkt er net zo over. „Dat be richt in VI slaat nergens op. De namen van Huiberts en Van Ga len komen niet op ons lijstje voor. Zelfs het 'Type van Galen niet'. We vinden het jammer dat Barry is weggegaan, maar hij zit nu bij NAC en daar zal hij heus blijven." Berusting en weemoed bij zowel Roda en Van Galen, die elkaar financieel ontgroeid zijn. Om Van Galen niet verder in gewe tensnood te bréngen is het mis schien maar beter dat Roda niet belt naar Breda. 'Misschien wel ja,' zegt Van Galen. Gouda (anp) - De vakbond van wielrenners (WBW) heeft besloten de komende najaarsvergadering van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) te boy cotten. De belangenbeharti ger maakt dinsdag geen ge bruik van de vier zetels in het KNWU-congres. Oorzaak van het conflict is de starre houding van het hoofdbe stuur over de invoering van deel tijdcontracten, de te hoge licen tiekosten en de weigering van de bond een deel van de tv-gelden af te dragen. Het conflict tussen de WBW en de KNWU is zo hoog opgelopen, dat VVBW-secretaris Gerrit Vix- seboxse vreest voor de toekomst van de Vereniging van Beroeps wielrenners. „De WBW wordt door de KNWU niet serieus ge nomen. We kunnen op deze ma nier niet verder. Het voortbe staan van onze beweging komt door de voortdurende tegenwer king op losse schroeven te staan." De WBW probeert al geruime tijd de bond te overtuigen van de invoering van deeltijdcontrac ten. Tot op heden weigert de KN WU akkoord te gaan met ar beidscontracten van twintig uur per week voor renners, die dan als prof gezien zouden kunnen worden. „De voetbalbond erkent toch ook deeltijdcontracten. Het standpunt van de KNWU is niet meer van deze tijd," meent Vixe- boxe. De WBW is tevens van mening dat de Nederlandse bond one venredig veel rekent voor de af gifte van een proflicentie. Voor 1997 liggen de kosten daarvan op 1600 gulden. In België kost de li centie niet meer dan zo'n 400 honderd gulden, in Duitsland slechts 150 DM (ongeveer 165 gulden). „Het deel dat de KNWU van de premie in eigen zakt steekt, is veel te hoog. Ook al zouden, zoals de bond zegt, de verzekeringskosten met honderd procent gestegen zijn." Een laatste geschilpunt is de ver deling van de inkomsten uit de tv-rechten. De KNWU ontvangt volgens de vakbond van de NOS zo'n zeven ton voor vier jaar. De WBW wil daarvan een percentage hebben om projecten te financieren en een gezamenlijke belangenbe hartiging uit te voeren. „Aan geen enkel verzoek van ons is de bond tegemoet gekomen. Wat is dan nog het nut van overleg. Ze nemen ons niet serieus. Aanwe zig zijn bij een najaarscongres om daar voor voldongen feiten geplaatst te worden, heeft geen zin." Overigens overweegt de WBW, met hulp van de voetbalvakbond WCS, via juridische weg een deel van de extra tv-gelden op te eisen. Daarover is nog geen defi nitieve beslissing genomen. Zeist (anp) - Johan Neeskens is naar Kuala Lumpur voor het verzorgen van een aantal trainerscursussen. De assis tent van bondscoach Guus Hiddink wordt in Maleisië vergezeld door Jan Pruijn en Bram Braam. De clinics van de 45-jarige Neeskens vloeien voort uit de contacten van KNVB-sponsor Nike met de Aziatische voetbal bond (AFC). Het is de bedoeling dat de KNVB Academie de ko mende jaren vaker trainers naar Aziatische landen stuurt. De Joegoslaaf Dragan Ciric gaat naar Barcelona. De mid denvelder van Partizan Belgra do tekende een contract voor vier jaar. Met de transfer is een bedrag van bijna zeven miljoen gulden gemoeid. De Schotse voetbalbond wei gert het uitduel tegen Estland in Cyprus te spelen. „Dat is te ver weg voor onze supporters," zo luidde het commentaar uit Glas gow. Estland heeft als alterna tief Azerbeidzjan achter de hand. Dat is voor de Schotten nog verder weg. Het WK-kwalificatieduel Est- land-Schotland stond op 9 okto ber op het programma. De wed strijd duurde drie seconden. De thuisploeg was het niet eens met het vervroegde aanvangstijdstip en kwam niet opdagen. In eerste instantie kende de FI FA Schotland de winst toe. Est land ging met succes in beroep. Het duel moet alsnog worden gespeeld. Door de winterse om standigheden in Estland worden de uitwijkmogelijkheden bestu deerd. Diego Maradona is wegens onvoldoende bewijs ontslagen van rechtsvervolging voor co caïnegebruik. Onderzoeksrech ter Branca seponeerde de zaak van verwisselde urinestalen. Branca vermoedde dat er een truc was uitgehaald bij een do pingcontrole, waarbij Maradona betrokken was. Na de wedstrijd van Boca Juniors tegen Estu- diantes moest Maradona urine afstaan. Vargas werd diezelfde dag getest en in zijn staal wer den sporen van cocaïne gevon den. Helmond Sport heeft Willy Boessen van Fortuna overgeno men. De 32-jarige verdediger te kende een contract dat hem voor tweeënhalf seizoen aan de eer- ste-divisieclub bindt. De Nederlandse voetbalploeg is op de laatste FIFA-ranglijst afgezakt naar de tiende plaats. Denemarken, Colombia en Spanje gingen Oranje voorbij. De top van de FIFA-ranglijst bleef ongewijzigd. Wereldkam pioen Brazilië gaat EK-winnaar Duitsland voor. De derde plaats is voor Frankrijk, Tsjechië staat vierde. Italië zakte afgelopen maand van de vijfde naar de ne gende plaats. Johan Cruijff kan bij Valencia aan de slag. De naam van de Amsterdammer circuleerde mi nuten nadat trainer Luis Arago- nes dinsdagavond ontslag had genomen bij de club uit de Spaanse primera division. Kort na de overwinning met 3-1 op Besiktas in de eerste wedstrijd van de derde ronde van het UE- FA-bekertoernooi diende Ara- gones zijn ontslag in. „Het hu welijk is over," aldus de schei dende coach. „Ik hoop dat Va lencia even goed zal zijn voor Luis als Luis was voor Valen cia." De trainer had de buik meer dan vol van Valencia na een serie aanvaringen. Vooral de periode met Romario, die tegen zijn zin was aangetrokken, leverde de trainer het ene na het andere conflict op. Londen (rtr) - Een wereldre cord op het WK atletiek in 1997 in Athene is geld waard. Veel geld zelfs, 170.000 gul den per record. Dat zei een woordvoerder van de atle- tiekfederatie (IAAF) gisteren in Londen. „We hebben een sponsor die be reid is 170.000 gulden per re cord uit te betalen," aldus de woordvoerder. De IAAF zal haar formele goedkeuring geven op de bestuursvergadering op 10 en 11 december in Monte Carlo. Met de bonus wil de IAAF een herhaling voorkomen van het WK 1995 in Göteborg. Daar weigerde de Kenyaan Kiptanui het wereldrecord op de 3000 me ter steeple te verbeteren. Enkele weken later verbeterde hij dat record wel bij wedstrijden in Zürich, waar een aantrekkelijke premie op het spel stond. Op de vergadering van de IAAF in Monte Carlo zou de organisa tor voor het WK in 1999 worden aangewezen. Die beslissing zal worden uitgesteld tot maart 1997. Helsinki, New-Delhi, Se- villa en Stanford (Californië) zijn de kandidaten. Wel zal de IAAF zich in decem ber buigen over de dopingzaken van de Australische sprinter Ca- pobianco en Italiaanse Bevilac- qua. Beiden mochten uitkomen in Atlanta ondanks positieve reacties bij voorafgaande con troles. Bij Bevilacqua werd in mei twee keer efedrine gevonden in haar urine. De Italiaanse bond schorste haar niet, omdat zij per toeval het middel had gebruikt. Capobianco werd in Hengelo positief bevonden op stanozolol, de anabool die wereldberoemd werd door Ben Johnson in olym pisch Seoul 1988. De sprinter werd vooralsnog niet geschorst, omdat de Australiërs onregel matigheden aanvoerden in de procedure. Parijs - Raymond 'Hallelujah' Joval heeft dinsdagavond zijn ste nederlaag geleden als profbokser. De 27-jarige middel wicht verloor in Parijs op punten van de Fransman Betare. Joval keert op 17 december in het World Trade Center in Rotter- dam terug in de ring. Hij zet dan zijn Benelux-titel op het spet Tegenstander in het door bokspromotor Peter Blommaert gere gelde gevecht is Nordin Ben-Salah. „Joval is bestolen," aldus bokspromotor Henk Ruhling over de partij van dinsdag. „Hij raakte in de tiende en laatste ronde wat aangeslagen, maar ging niet neer. In de voorgaande negen ronden was hij veruit de betere. De juryleden hebben hem bestolen." Voor Joval, wonend in New York en trainend bij Hector Roca, het gevecht tegen Betare zijn zeventiende. De zestien daarvoor had de Benelux-kampioen winnend afgesloten. Chicago - Albert Belle is de best betaalde honkbaler van de we reld. De eerste honkman tekende een vijfjarig contract bij de Chi cago White Sox voor 55 miljoen dollar, 93,5 miljoen gulden. De grootverdiener in het Amerikaanse honkbal was tot dusverre Ken Griffey jr. van de Seattle Mariners met 34 miljoen dollar in vier jaar. Belle speelde de laatste jaren bij de Cleveland Indians. Die boden hem ongeveer acht miljoen dollar per jaar voor de komende vijf jaar. De Florida Marlins gingen een stapje verder met 38 miljoen dollar voor vier jaar. Maar baas boven baas was de Sox uit Chica go met 11 miljoen dollar per jaar. Belle was de laatste twee seizoe nen bij de Indians goed voor 98 homeruns en 274 RBI's (binnenge- slagen punten). Met zijn mammoet-salaris overtreft Belle (30) zijn nieuwe team genoot Frank Thomas, die 7 miljoen dollar per jaar verdient bij di Sox. Thomas werd in 1995 uitgeroepen tot beste speler in de Ame rican League. Saillant detail is dat Sox-eigenaar Jerry Reinsdorf met de komst van Belle de twee duurste sporters van de wereld onder contract heeft. Als bezitter van de Chicago Bulls betaalt hij Michael Jordan het jaarsalaris van 30,14 miljoen dollar. Houston - Basketballer Hakeem Olajuwon is dinsdagavond tij dens de wedstrijd van de Houston Rockets tegen de Timberwolves (122-93) opgenomen in het ziekenhuis. De 34-jari- ge Nigeriaanse center met Amerikaans paspoort had last van hartritmestoornissen. Olajuwon, beste speler van het jaar in 1994 en elfvoudig AU Star die de Rockets in 1993 en '94 naar de NBA-titel leidde, had in 1991 last van bloedstolsels. Sinsdien wordt hij behandeld met bloedverdunners en draagt hij om het linkerbeen een band om de bloedcirculatie te verbeteren. Den Haag - Profs mogen komend seizoen deelnemen aan competitie. De liga was de vorige wielerjaargang alleen toeganke lijk voor elite-renners zonder contract. Een werkgroep van teams uit de topcompetitie, met onder ande ren winnaar Giant Löwik, liet aan het einde van dit seizoen weten dat zij tegen de deelname van beroepsrenners zijn. „We hebbende ploegleiders, organisatoren, de vertegenwoordigers van de ren ners en de sponsors aangehoord," vertelde KNWU-directeur Frank Buddels. „Daaruit blijkt dat slechts een aantal ploegleiders tegen is. We houden daarom vast aan profs in de competitie." Vorig seizoen namen aan de eerste twee wedstrijden eveneens be- roeprenners deel. Dit leidde tot felle protesten van de amateurfor maties. De KNWU draaide dit uiteindelijk terug, ook omdat vol gens de internationale kalender van de UCI alleen Nederlandse profploegen aan de competitie mochten deelnemen. „Nu mogen alle formaties meedoen, want de meeste wedstrijden staan nu op de kalender. De organisatoren bepalen uiteindelijk of ze brood- renners uitnodigen," legde Buddels uit. Wellicht dat de wielerunie wel de verplichting laat vallen dat sponsorploegen moeten meedoen aan de liga. Buddels: „De ploeg leiders kunnen dan zelf kiezen of ze willen meedoen." Madrid - De Ronde van Spanje gaat in 1997 van start in Lissabon. Het is voor het eerst dat de start van de Vuelta buiten de landsgrenzen valt. De proloog en de eerste etappe zijn op 6 en 7 september in en rond Lissabon. De tweede etappe voert van Lissabon naar het zuiden van Spanje. De etappekoers eindigt op 28 september in Madrid. Malmö - Frans Thijssen wordt trainer bij het Zweedse Malmö. De 44-jarige assistent van Leo Beenhakker bij Vitesse tekende giste ren een contract dat hem voor twee jaar aan de club bindt. Thijssen voelde bij Vitesse niet meer voldoende waardering voor zijn werk. De 14-voudig international wilde en mocht op zoek naar een nieuwe werkgever. Hij voerde een aantal maal overleg met bestuurders van Malmö, waar hij één van de drie kandidaten was. De concurrentie kwam uit Engeland „Ik heb de indruk dat ze een voorkeur hebben voor mij. Ook al door mijn Engels-Nederlandse achtergrond," zei de oud-voetballer van onder meer Twente, Not tingham Forest, Ipswich Town en Vitesse pas geleden. „Thijssen heeft als trainer een goede naam in Nederland. Daar naast heeft hij een prachtige loopbaan als voetballer achter de rug," zo lichtte voorzitter Cavalli-Björkman de keuze toe. Thijssen begint zijn werk in Zweden op 10 januari. Dan start Malmö de voorbereiding op het nieuwe seizoen, dat in april aan vangt. Lissabon - Een scheidsrechter en drie bestuursleden van de Por tugese eredivisieclub Leca zijn gisteren door de rechter veroor deeld tot gevangenisstraffen. Arbiter Guimaro kwam er met vijf tien maanden celstraf het slechtst vanaf. De rechter achtte het be wezen dat Guimaro in 1993 geld van Leca-voorzitter Lopes Ro- drigues had aangenomen. Het ging om een bedrag van ruim 22.000 gulden, daarvoor moest de scheidsrechter de club, die des tijds in de tweede divisie uitkwam, bevoordelen. Voorzitter Lopes Rodrigues kreeg voor zijn aandeel in de omko pingszaak twaalf maanden, de twee andere bestuursleden acht maanden. De vier veroordeelden kondigden allen aan onschuldig te zijn en in beroep te gaan. Het Portugese voetbal kent momenteel nog meer schandalen. Topclub Porto wordt eveneens verdacht van omkoping. De club zou in 1984 een Roemeense arbiter hebben betaald voor het Euro pese treffen met Aberdeen. (ADVERTENTIE) Vrijdag 22 november om 20.15 u. I Inwijdingsconcert nieuwe vleugel pianowerken van Van onze badmintonmedewerker Cadzand - In sporthal Noord- dijk te Cadzand worden zater dag 23 en zondag 24 novem ber de Zeeuwse badminton kampioenschappen voor se nioren gespeeld. De organisa tie is dit jaar in handen van badmintonvereniging Sjuttul, in samenwerking met de dis- trictscommissie wedstrijdwe- d zen van de Nederlandse Bad minton Bond d C n d pe toernooicommissie, onder d Hoel Van onze sportmedewerker Axel - Hoek staat zaterdag, bij het naderen van de afslui ting van de eerste helft van de competitie, voor een duel 01 waarin het zich dubbel en dwars zal moeten waarma- |j ken. Scheveningen, dat leider is in de hoofdklasse A, komt naar Hoek. Een topper dus in tfl deze klasse. In de derde klasse ontvangt Zaamslag SKNWK. d Van ohze atletiekmedewerker Westenschouwen - De Mossel loop in Westenschouwen heeft al sinds jaar en dag grote aan- t| trekkingskracht op atleten en atletes van buiten de provin- c| ciale grenzen. Het is dan ook altijd een van de sterkst be zette wedstrijden van de win- terkalender. Dat is zaterdag n 23 november tijdens de 29e J editie wellicht niet anders. f Vanuit het Zeeuwse heeft trou wens ook John Vermeide zich aangemeld. Het organiserende Delta Sport pakt uit met een middagvullend programma. Om 12.00 uur beginnen de scholieren aan hun kampioenschap van Schouwen-Duiveland. De trim- loop over 3000 meter staat om 12.50 uur gepland. Om 13.15 uur worden de veteranen op pad ge- li stuurd voor hun 9000 meter ter- wijl de vrouwen om 14.05 uur aan sl hun 4000 meter lange wedstrijd beginnen. Het hoofdmenu is ongetwijfeld cl de 9000 meter voor de mannen- senioren, die om 14.30 uur op gang wordt geschoten. Trimlopen i| over 6000 en 9000 meter vormen de afsluiting. Hun starttijd is 15.15 uur. Start en finish liggen bij het gebouw van Staatsbosbe heer in de Boswachterij Westen schouwen. Het parcours loopt over geacci denteerd terrein in de Boswach terij. Het secretariaat is gevestigd in café-restaurant 'Zeelust' op enkele honderden meters van de start. tl Voor informatie en kaartverkoop: 076 522640 Concertzaal De Nieuwe Veste, Molenstraat 6i re Door Rien de Jonge Kruiningen - Tijdens de na jaarsvergadering van het dis trict Zeeland van de KNWU werd er niet omheen ge draaid dat de Zeeuwse wie lersport en stevige opkikker best kan gebruiken. Aanwas m de jeugdcategorieën (nieu welingen en junioren) is bij voorbeeld zeer wenselijk en ook in de amateursector is bet aantal licentiehouders wet om over naar huis te schrijven. Daarnaast is de bezetting van de koersen een Punt dat de volle aandacht verdiend. in de criteriums is het antal deelnemers de laatste ja- fclrin ,gfdaald' Het gemid" erivi deelnemers per wed ren bedroeg in 1994 nog 49 is ri ?r,S' bei afgelopen seizoen al j g gelopen tot 38. nuL opheffing van de EDC- Hooi ls uiteraard zeer spijtig. scl*at minpunten moest de Kenwnde districtsvoorzitter Den !eer dan °°k aanstip- tiev'e n'i zag toch °°k posi- goeri vvikkelingen. Zoals het Lf iunctionerende Jeugdpro- de atd toenemende groei van ginV ;Sport' De ATB-vereni- selEi Feme> die enkele jaren kwamVi1? Goes van de grond doorstm reeds 85 leden en de ject k via het Jeugdpro- Een aatlfflg op gang gekomen. aantal meuwe licentiehou-

de Stem | 1996 | | pagina 10