Van Gaal moet improviseren w 'Const Clubs tekenen voor onteigening rechten' 'Z/e wil die hotelkamers niet meer in Kampioen Auxerre mist zes basisspelers Oranje davert over Koreanen heen Patrick Booi Lammens en bereiken lialv Noodlot slaat opnieuw toe bij Ajax: Frank de Boer haakt geblesseerd af UITSLAGEN STANDEN pESTEM Enthousiast Voorzorg Ron Zwerver stopt na World Super Challenge in Japan met spelen voor Nederlands team SPORTNIEUWS kort Recordrecette bij Tyson-Holyfïeld Minder toeschouwers in Japan Superstadion voor S chalice Estland - Schotland op Cyprus Philippoussis neemt Newcombe als trainer Schorsingen betaald voetbal Thomas start niet in Berlijn Basketballer Van Rootselaar gepasseerd Wimbledon maakt 75 miljoen gulden winst Venables bondscoach Australië TENNIS In VOETBAL In Dubbel Tennis Toernoo TENNIS BASKETBAL BOWLING WIELRENNEN. jwrtO <.U i Door Jaap Bakker Zeist - Harry van Raaij, de voorzitter van PSV, vindt het onbegrijpelijk dat maandag avond, tijdens de najaarsver gadering van de KNVB, 33 van de 36 Nederlandse prof clubs de door de voetbalbond voorgestelde statutenwijzi ging hebben gesteund. De KNVB wil middels de aanpas sing van de statuten vastleggen dat de bond in de toekomst het mandaat heeft om namens alle clubs televisie-contracten af te sluiten. Over de wijziging wordt op 9 december in de bondsverga- dering van het prof- en amateur voetbal gestemd, maar eergiste ren werd al duidelijk dat alleen de drie topclubs (Ajax, Feye- noord en PSV) tegen zijn. „Door akkoord te gaan, tekenen de clubs straks voor onteigening van hun rechten. Dat is voor mij onvoorstelbaar. Het kan toch niet zo zijn dat de KNVB tot in de ver re toekomst alle rechten binnen haalt en dat bijna iedereen daar ook nog mee instemt! Kijk, van sommige clubs kan ik me voor stellen dat ze het best vinden. Misschien begrijpen ze ook niet allemaal wat er precies gebeurt. Maar dat ook clubs als NAC, Vi tesse, Willem II en noem maar op, gewoon instemmen, vind ik niet te begrijpen," aldus Van Raaij gisteren. De problematiek gaat volgens de voorzitter veel verder dan de ver deling van de televisiegelden, die in het zeven jaar lopende con tract tussen KNVB en Sport7 voor de komende drie jaar is vastgelegd. „Wij zijn met PSV van de huidi ge verdeelsleutel geen voorstan der, en hebben dat destijds dui delijk laten weten. Bovendien hebben wij altijd gesteld dat de televisierechten het eigendom van de clubs moesten blijven. Ondanks die kanttekeningen of bezwaren hebben wij de verde ling voor lief genomen en ons aan het contract geconformeerd. Ik denk dat de KNVB met het af sluiten ervan ook goed werk heeft verricht, al denkt niet ie dereen daar hetzelfde over." „Die verdeelsleutel voor de ko mende drie jaar is ook geen pro bleem, ook voor Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik niet. Hij verklaarde duidelijk, in een volgens mij toch heel helder verhaal, dat hij solidair wil zijn met de andere clubs. Maar het lijkt wel of er naar zijn betoog gewoon niet is geluisterd." „Feyenoord kijkt net als Ajax en PSV al verder. Wij willen naar de Europese top en op langere termijn valt er uit televisierech ten veel geld te genereren. Denk maar aan het pay-per-view-sys- teem. Wij willen dan toch echt zelf de rechten over onze eigen wedstrijden nog hebben. En ik begrijp best dat niet alle clubs daar nu al bij stil staan, maar van anderen vind ik het dus on begrijpelijk." Een manier om de statutenwijzi ging te blokkeren, ziet Van Raaij niet een-twee-drie. De voorzitter heeft maandag wel het periodieke overleg van de drie topclubs nieuw leven inge blazen. Vorig jaar zetten Ajax, Feye noord en PSV daar een punt ach ter, omdat de bijeenkomsten het ongenoegen van de andere clubs wekten. Egmond (anp) - Technisch-directeur Louis van Gaal van Ajax zuchtte gisteren in Egmond lang en diep. De ogen dof van ellende. Het afhaken van Frank de Boer op de laatste training voor de Champions League-wedstrijd vandaag tegen Auxerre dompelde hem in de zorgen. Het lijkt wel alsof Ajax geen geluk mag hebben dit seizoen. „Ongelooflijk," was het enige dat Van Gaal kon uitbren gen. De training op het veld van Eg- mondia verliep tot volle tevre denheid van de coach. Twee keer greep hij in om Wooter, die als schaduwspits opereerde, en rechtsbuiten Babangida aanwij zingen te geven. Nonchalant leunde hij tegen het doel. Hij zag dat de geblesseerden Bogarde en Scholten weer volop mee konden doen en genoot. De jongens had den een leuk einde van de oefen sessie verdiend, bedacht hij zich. Afronden op doel is altijd een fa voriete bezigheid. Frank de Boer stormde enthousiast naar voren, maar dreigde de voorzet van Overmars niet meer te halen. Even inhouden en terugstappen, dacht de aanvoerder. Voordat hij bij de bal was, lag hij al op de grond. Zijn linkerenkel klapte om. De pijn schoot door het gewricht. Fysiotherapeut Pim van Dord en keeperstrainer Frans Hoek waren snel ter plekke en droegen hem van het veld. Hij zou naar het Am sterdamse VU-ziekenhuis gaan, maar beter bleek eerst te rusten. De zwelling in de enkel is te groot om gericht onderzoek te kunnen verrichten. Over twee dagen gaat hij alsnog naar het ziekenhuis. Het wegvallen van de centrale verdediger heeft consequenties voor de opstelling. Hij zou met Melchiot een duo moeten vormen tegen de Fransen. Wie hem ook vervangt, zeker is dat Van Gaal gaat schuiven in het elftal. De mogelijkheden zijn talrijk: Ro nald de Boer de opbouw laten verzorgen, Bogarde in het hart van de defensie posteren, Schol ten terughalen van het midden veld of een van de jongeren Splinter of Willems de kans ge ven. „Zij hebben het in het twee de elftal goed gedaan, maar mis sen natuurlijk wel veel ervaring," dacht Van Gaal hardop. Uit voorzorg had hij Willems en Juan, die lange tijd uit de roula tie was met een blessure, als zes tiende en zeventiende man aan de selectie toegevoegd. Het duo speelde maandagavond mee in het tweede elftal tegen Heeren veen en doorstond de test. De kans dat een van hen daadwer kelijk speelt, is door de blessure van De Boer gegroeid. Juan kan als rechtshalf Scholten vervan gen, Willems is inzetbaar als centrumverdediger of linksach ter. Met een van pijn vertrokken gezicht wordt Ajax-verdediger Frank de Boer van het veld gedragen door fysiotherapeut Pim van Dord (links) en keeperstrainer Frans Hoek. De Boer ging tijdens de training in Egmond door zijn enkel. foto anp Door Eddy van der Beek Osaka - Bas van de Goor maakte er nog een geintje van. Kort voordat Ron Zwer ver de interviewruimte van de luxueuze sportarena Osaka Chuo Gymnasium in stapte om belangwekkend nieuws mee te delen, lispelde de rossige middenman: „Ron gaat nu vertellen dat hij op het midden wil spelen.Van de Goor wist na tuurlijk al wat er stond te gebeuren. Daarna werd het bittere ernst en deelde Ron Zwerver, de beste Nederlandse volleyballer aller tijden, in korte zinnen mee dat hij een punt achter zijn interlandloopbaan zet. Tij dens de slotwedstrijd van de World Super Challenge zondag in Tokio tegen China draagt de 29-jarige Amsterdammer voor het laatst het shirt van Oranje. De onnavolgbare volleybaltopper, in het verleden vaak het middelpunt van conflicten rond Oranje, blijft wel bij de Italiaanse kampioen Treviso actief. „Ik kan het niet meer opbrengen om bijvoor beeld tot het met het EK volgend jaar in Ne derland door te gaan," sprak Zwerver die de afgelopen tien jaar het boegbeeld van het Ne derlands volleybal was en zich de status van bekende Nederlander verwierf. „Het gaat mij niet om het spelen van de wedstrijden zelf, maar alles er om heen. De maandenlange voorbereiding, het reizen in de World League tijdens de zomer; ik kan de motivatie niet meer opbrengen om voor het Nederlandse team op topniveau te blijven buffelen. Weet je, ik wil die hotelkamers gewoon niet meer in en wat vaker thuis zijn. Andere dingen doen. Natuurlijk speelt daarbij ook een rol dat ik sinds enkele maanden vader ben." En daar mee maakte Ron Zwerver aan alle geruchten aan einde als zou hij nog tot en met het EK van '97 en het WK van '98 (Japan) door willen gaan en pas daarna stoppen. Twee weken ge leden hakte de speler van het Italiaanse Tre viso de knoop voor zichzelf definitief door en eind vorige week bracht hij zijn aanvoerder en kamergenoot Peter Blangé, alsmede de eveneens vertrekkende bondscoach Joop Al- berda op de hoogte van zijn beslissing. Het af gelopen weekeinde kreeg ook Jos Smulders, directeur van de stichting Topvolleybal Ne derland (TVN), het toch wel verrassende nieuws te horen. „Ik heb goud gewonnen in Atlanta en bereikt wat ik wilde bereiken," aldus Zwerver gister avond in Osaka na het door Oranje met 3-0 gewonnen eerste Challenge-duel tegen het zwakke Zuid-Korea. „Oké, ik ben nooit Euro pees- of wereldkampioen geworden, maar die titels blijven altijd in de schaduw staan van een gouden Olympische medaille. Ik heb ei genlijk al twee jaar mijn twijfels en als ik op weer een trip van het Nederlands team 's mor gens de gordijnen van mijn hotelkamer open deed, dacht ik te vaak 'daar komt weer een verloren dag aan'. Ik moet nu gewoon eerlijk zijn ten opzichte van het team en TVN." Ron Zwerver stopt als international. De volleyballer speelt zondag in Tokyo tegen China zijn laatste wedstrijd. foto de stem/ben steffen „En echt, geloof me, ik heb het gehad. Nog vier wedstrijden en het is gebeurd. Sentimen teel? Nee, helemaal niet. Over mijn besluit heb ik goed nagedacht. Het toernooi, nu hier in Japan, zie ik als een olympische reünie, een laatste samenzijn van dit team. En daarna wil ik een jaar of drie niets meer met het Neder lands team te maken hebben. Mijn contract met Treviso loopt nog door tot medio '98. Daarna zie ik wel verder. Aankomend week end heb ik nog een gesprek met enkele men sen van TVN en als zij mij om advies vragen over de volleybaltoekomst van Nederland, zal ik mijn mening geven. Nee, met de aanstelling van een nieuwe bondscoach bemoei ik mij niet. Dat is meer een zaak voor de jongere jon gens in het team die doorgaan tot en met de Spelen van Sydney. Ach, wie weet kan ik in de toekomst op het gebied van begeleiding nog wel iets betekenen voor het Nederlands volleybal. Ik heb tenslotte de trainingspapie ren gehaald. De Amsterdammer, ooit fervent deelnemer aan het beruchte Bankras-model van de reeds in 1989 naar Japan vertrokken Arie Selinger, verdeelt zijn interlandloopbaan grofweg in twee perioden: de jaren voor én de jaren na 1992 toen hij met Oranje zilver haalde op de Spelen van Barcelona. „In die eerste periode heb ik leren volleyballen, in die tweede perio de heb ik de vruchten geplukt. Ook financieel. Achteraf kan ik zeggen dat ik een prachtige interlandcarrière heb gehad. Een afscheids- wedstrijd? Nee, schei uit man. Ik heb bij voor baat gezegd dat ik dat zeker niet wilde." Of het vertrek van Ron Zwerver een leegloop van Oranje inluidt, is nog niet duidelijk. Jan Posthuma stopt zeker, maar 'oudgedienden' als Peter Blangé, Rob Grabert en Henk-Jan Held lijken nog tot minimaal het EK '97 te willen doorgaan. Bas van de Goor, inmiddels de leider van de nieuwe lichting: „Ik ben best verrast door de beslissing van Ron Zwerver om nu afscheid te nemen en hoop niet dat we op korte termijn nog meer kwaliteit moeten inleveren. Aan de andere kant kan het ook geen kwaad dat jongere spelers op een gege ven moment verantwoordelijkheid van de routiniers gaan overnemen. Zo hoort dat ge woon in topsport." Amsterdam (anp) - Ajax en Auxerre hebben vandaag in de Champions League-wedstrijd in elk geval één ding gemeen: de waslijst aan blessures. Haakte bij de Amsterdammers tij dens de laatste training Frank de Boer geblesseerd af, bij de Franse kampioen kon gisteren linksachter Franck Rabarivony in de slotsessie in de ArenA niet meedoen. Zijn kuitblessure, opgelopen in de laat ste competitiewedstrijd tegen Ren- nes, bleek nog te ernstig. Dat betekent dat Roux zes basis spelers mist. Behalve Rabarivony zijn de geblesseerden Lamouchi, Zelic, Demiaud en Sibierski en de geschorste Goma afwezig. Het duel is voor beide ploegen van groot be lang. Ajax heeft aan een gelijkspel genoeg, Auxerre moet winnen, maar is zelfs dan nog niet zeker van een plaats in de kwartfinales. Roux: „Ik geef ons 0,001 procent kans om van Ajax te winnen." De vervanger van Rabarivony, die in het eerste duel met Ajax de grootste moeite had met Babangi da, is Eric Assanti. De jonge links achter debuteerde op Europees ni veau tegen Grashoppers. De verde diging van Auxerre is door blessu res en schorsingen volledig door el kaar gehutseld. Vandaag staat waarschijnlijk de Nigeriaanse voorstopper Taribo West rechts achter en vormen libero Frederic Danjou en Franck Silvestre het centrale duo. Voor Silvestre is het pas de derde wedstrijd nadat hij anderhalve maand was uitgescha keld met een schouderblessure. De oud-international mist speelritme, maar moet bij gebrek aan alterna tieven meedoen. Roux was te spre ken over de entourage in de ArenA, maar had beter gras verwacht. Het gelukkigst was hij met het dak dat met het slechte weer hermetisch is gesloten. „Overal in Europa sneeuwt of regent het, waardoor de velden zwaar zijn. Wij hebben in elk geval een 'goed' veld." De vermoedelijke opstellingen. AJAX: Van der Sar; Veldman, Schol ten, Melchiot en Bogarde; Reuser, Wooter en R. de Boer; Babangida, Kluivert en Overmars. AUXERRE: Charbonnier; West, Dan jou, Silvestre en Assati; Violeau, Henna en Saïb; Tasfaout, Marlet en Diomede. Osaka (anp) - De Nederlandse volleyballers hebben aL in de openingswedstrijd van de World Super Challenge de naam van het evenement ter discussie gesteld. De olympisch kampioen daverde gisteren in Osaka met 3-0 over Zuid-Korea heen met de alleszeggende setstanden 15-5,15-4 en 15-6. Een uitdaging was het voor beiden niet. Nederland, langer, sterker en even snel als de Koreanen, moest alleen aan zichzelf eisen stellen in de trant van concentratie, vechtlust en beleving. Dat was er allemaal. Voor Zuid-Korea was Oranje doel wit noch maatstaf. Hoofdcoach Man-Duck Song zei het met zoveel woorden. Hij is met zijn ploeg slechts aanwezig om van Japan en China te winnen en zo de suprema tie in Azië te bevestigen. Niet om de Europese grootmachten naar de kroon te steken. „Daar," vond Song, „is geen beginnen aan." Hij gunde Nederland ook graag de we reldprimeur bij de mannen: het in zetten van de experimentele libero. Joop Alberda had Brecht Roden burg bereid gevonden de beperkte taak van 'dweiler in het achterveld' te vervullen. De Zevenhuizenaar, als een lessende motorrijder ge kleed in een giftig geel hesje met een grote 'L' op de rug, mocht in el ke set, toen die al ruimschoots bin nen was, de onzin van deze voorge stelde regel even aantonen. Hij voegde als vrije verdediger buiten zijn schuld helemaal niets toe. Bij zijn eerste entree kreeg Rodenburg zelfs geen enkele bal. Alberda wees de FIVB-waarnemers en de toe schouwers fijntjes op de dreigende chaos als het plan inderdaad wordt aangenomen. UITSLAGEN Osaka. World Super Challenge, eerste ronde: Nederland - Zuid-Korea 3-0 (15-5 15-4 15-6), Joegoslavië - Italië 1- 3 (9-15 17-15 13-15 8-15), China - Ja pan 3-2 (4-15 15-8 15-9 7-15 15-13). Las Vegas - De bokspartij tussen Mike Tyson en Evander Holy. I field om de wereldtitel zwaargewicht heeft een recette van 14.150.700 dollar opgeleverd, of 23.347.500 gulden. Een record Het oude record stond op 13.965.600 dollar en was voor de eerste partij van Tyson na zijn vrijlating uit de gevangenis tegen Peter I McNeeley. De jongste recordrecette in Las Vegas is opgebracht door I6.103 toeschouwers. Zij legden gemiddeld 1650 gulden neer voor e entreekaartje. In tegenstelling met vele voorgaande partijen van I Tyson, die vaak niet langer dan enkele minuten duurden, kreg zij anderhalve week geleden, waar voor hun geld. Het einde van I het gevecht kwam pas in de elfde ronde. Holyfield won door tech nisch k.o. Tokyo - Zes jaar voor het WK voetbal in Japan maken de sportte-1 stuurders van het land zich druk over de dalende toeschouwers. aantallen. Japan houdt het WK van 2002 samen met Zuid-Korea. Het gemiddelde per wedstrijd lag in het juist afgelopen seizoen op I 13.353 toeschouwers. Vorig jaar was dat 16.922, het seizoen daar voor 19.598. Japan startte in 1993 een professionele competitie,de J-League, waarin onder anderen de Nederlandse spelers Huistra en Vanenburg alsmede de trainer Jansen actief waren. De bond gaat op zoek naar oorzaken voor de daling. Mogelijk I speelt mee dat de nieuwigheid enigszins verdwenen is en dat veel goede voetballers uit West-Europa en Zuid-Amerika weer ver-1 trokken zijn uit Japan. Hamburg - Schalke 04, getraind door Huub Stevens, heeft plan-1 nen voor een nieuw, zeer luxueus stadion. De accommodatie gaat ongeveer 330 miljoen gulden kosten. Net als bij de Arena in Am-1 sterdam moet het dak kunnen sluiten. De maquette van het voetbalpaleis staat bij het kantoor van ma-1 nager Assauer. De oplevering is gepland voor het jaar 2000. Het stadion krijgt een capaciteit van 60.000 plaatsen. De bedoeling is een mobiele grasmat aan te leggen. Schalke speelt tegenwoordig in het grote, doch oude Parkstadion. Tallinn - Estland-Schotland, een wedstrijd in de WK-kwalifica-1 tie, vindt vermoedelijk plaats onder de zon van Cyprus. De bon den van de drie betrokken landen zijn dat overeengekomen. Het duel is op 11 februari. De wedstrijd in de Estlandse hoofdstad Tallinn draaide 9 oktober uit op een farce, toen de scheidsrechter zich gedwongen voelde na drie seconden te staken. Estland was niet komen opdagen door onenigheid over het aanvangstijdstip. In eerste instantie riep de FIFA Schotland tot winnaar uit; 3-0, Na verder onderzoek bleek dat de Esten inderdaad niet g de hoogte waren van de vervroegde begintijd. De bond gebood dé I wedstrijd te laten overspelen. Estland wil wel uitwijken naar Cy-1 prus omdat de nationale ploeg in februari in trainingskamp zit op het eiland. In Estland is het dan hartje winter. Melbourne - De Australische rijzende tennis-ster Mark Philip-1 poussis heeft besloten een andere trainer te nemen. De 20-j< speler ontsloeg Peter McNamara en engageerde John Newcombe. I „McNamara heeft me een eind op weg geholpen," verklaarde Phi lippoussis, „maar het is nu tijd nieuwe aspecten te ontwikkelen." Philippoussis baarde dit jaar opzien met een overwinning op de Amerikaan Pete Sampras in het Australisch Open. Vorige maand won hij in Toulouse zijn eerste Grand Prix-toernooi. Zeist - De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers I in het betaalde voetbal geschorst voor één duel: Van Helmond (Den Bosch), Liefden (FC Groningen), Crüden, Maes (NEC), Trost, Senden (Roda JC). Den Haag - Annamarie Thomas neemt komend weekeinde niet deel aan de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Berlijn, i pen zondag had ze korte tijd gezichtsveldstoornissen, inmiddels is Thomas weer hersteld. Op het moment is er onder-1 zoek naar de oorzaak van de problemen. Om elk risico te vermij den heeft de beste schaatster van Nederland in overleg met de art- sen besloten af te zien van deelname aan wedstrijden tot duide lijkheid bestaat over de oorzaak van de klachten. Afgelopen weekeinde miste Thomas de strijd om de IJsselcup, de traditionele opening van het seizoen. Ze had rugklachten. Bunnik - Het Nederlands mannen basketbalteam speelt op 27 no-1 vember zonder Cees van Rootselaar in Den Bosch de kwalificatie wedstrijd voor het Europees kampioenschap tegen Kroatië. De spelverdeler van Den Helder komt niet voor op de lijst die bi de zomer is opgegeven aan de wereldbond. Eerder dit jaar besloot j bondscoach Toon van Helfteren hem niet meer te selecteren. Het verhelderende gesprek tussen coach en speler kwam te laat voor een wijziging in de opgave aan de FIBA. Van Helfteren heeft de volgende spelers opgeroepen voor de interland: Jan Ackermans (BS Weert), Eelco Derks (Den Helder), Dolf Duyvelshoi (BS Weert), Patrick Faydherbe (Donar), Gijs Geerders (Vilvoorde), Rob de Graaf (Rotterdam), Geert Hammink (Panionios), Marcel Huybens (EBBC Den Bosch), Ralf Melis (Oostende), Mike Nahar (Aris Saloniki), Peter Paassen (DAS, Delft), William de Ronde (Den Helder), Eric vanae Sluis (Den Helder), Okke te Velde (Bree) en Jerome de Vries (Amster-1 dam). Londen - Wimbledon heeft dit jaar een winst geboekt van 75 mil joen gulden, zo is in Londen bekend gemaakt. De precieze winst van de All England Tennis Championships bedroeg 29,1 miljoen pond. Dit was 1,2 miljoen pond, drie miljoen gulden, meer dan in het recordjaar 1995. Ian Peacock, de scheidende directeur van de Engelse bond, sprak van een hartverwarmend proces binnen en buiten de tennisbaan Voor het eerst in achttien jaar heeft Groot-Brittannië twee spelers bij de top-50 van de wereldranglijst. De winsten van Wimbledon worden vooral gebruikt om de infrastructuur te verbeteren in bet Britse tennis zodat de sport bereikbaar wordt voor alle lagen van de bevolking. Sydney - Terry Venables is de nieuwe bondscoach van Australië De Engelsman is opvolger van Eddie Thomson, die naar de Japan se J-League vertrekt. Venables was als voetballer Engels international. Als train®' coach werkte hij bij Tottenham Hotspur, FC Barcelona en de En gelse voetbalbond. Afgelopen zomer leidde hij het Engelse natio- j nale elftal naar de halve finale van de Europese titelstrijd dof onder meer een forse zege op Nederland: 4-1. Venables, voortdurend onder vuur bij de Britse media, g< baan op omdat hij verwikkeld was in enkele zware juridische conflicten. De meeste Australische kandidaat-internationals spelen in Europese competities. Venables heeft afgesproken minimaal a helft van het jaar in Australië te verblijven. yan onze tennismedewerker Hulst - Andy de Bruijne uit Oostburg verloor in het lande lijk A-circuit bij de 14-jarigen in de eerste ronde van Bart de Qier uit het district Noord- Holland-Noord. gén leeftijdscategorie lager daarentegen, kon Vlissinger Mathijs Hulster pas in de fi nale gestuit worden. De Bruijne moest aantreden in Racketcenter De Wildenhorst in Badhc het Drink zij zij: gelede Limbi verlie: de W het B- tennis den/P Door Rinus Verberkmoes Koewacht - Gooit Koewacht zich de ene week onver schrokken in de strijd, de an dere week is het knudde met de inzet. Daarom ging het en kele weken geleden fout bij STEEN, liep het goed tegen Breskens en was het weer mis in en tegen Philippine. „De spirit ontbrak ook nu," con stateerde kilometervreter Pa trick Boone, middenvelder bij de mannen uit het vlassers dorp, na de slag in het mossel dorp. De voetballoopbaan van Patrick Boone kende voordat hij naar Koewacht kwam een eigenaardig verloop. Als jongeling groeide hij op in Kruiningen en speelde daar bij de plaatselijke club met de zelfde naam. Als 15-jarige debu teerde hij in het eerste team en speelde zodoende nog heel even in een formatie met Adriaan Nieuwenhuyse, die later onder meer bij Oostkapelle en Hoek speelde en nu speler-trainer is bij Kruiningen. Vijf jaar na zijn de buut in de ICruiningse hoofd macht hield Patrick Boone het voor gezien. „Een gescheurde voorste kruisband en werken op zaterdag maakten dat ik af moest haken," aldus de momenteel 27- jarige bandenspecialist bij Luc- tor. Dit stoppen met voetballen onderging vijf jaar later opnieuw een wending. Op zijn 25e trouw de Patrick Boone met zijn huidi ge echtgenote Wendy en verhuis de naar Koewacht. Eenmaal daar neergestreken was de verbinding met de plaatselijke club snel ge legd. Halverwege het seizoen 1994-1995 meldde hij zich en werd tot eigen tevredenheid in de *Patr hoofdr eerste bank. daardc rug Doorc tegelijl Van onze tennismedewerker Hulst - De combinatie Frank Lammen als eerste de C2-halve finale van het If nooi in sporthal Den Dullaert te Huls drie keer op rij. Nadat Lammens en Missiaen in ?e eerste ronde Van den ei|/Xan de Klooster opzij ge- j woest in de tweede ron- ,e de als tweede geplaatste com- inatie Gino Roctus/Nino van btarra eraan geloven. De fa- oneten uit Vogelwaarde wer- 11 ,ln de beginfase compleet overdonderd. n een mum van tijd namen It? ens en Missiaen een 5-0- voorsprong. Roctus en Van de pn'5ra. "erstelden zich nog wel pzins, maar de Reynaertste- Isb/j?6? zaten °P rozen. Eind- Iherv, A0"5' In de kwartfinale L„ de geschiedenis zich JnL ^art Bouwens/Maikel van Lam*, kitsende start van einrftrï18 e" Missiaen kon uit maak/I jlet meer goed ge~ I ^an Jole 6n ^00r Rouwens en ltenmi!aTatsten speelden te 'wild', IPartii mmans en Missiaen de gaart (Ned) 3355,3, Oefentoernee vrouwen, zesde wedstrijd: Chicago. Paul University - Neder land 78-63 (41-27). Topscorers Ne derland: Lutterman 28, Maas 13, Van der Kooy 12. SPORTPRI JSVRAGEN_ Eerste prijs: geen wim»; prijs: 5 winnaars f. l^40^"' prijs: 83 winnaars f. 187,9U- Dartn en Missiaen de JhandzettenUtlneerd n3ar hun MaJtf H-schema versperden Remortt j0uwer en Ronald van i*—3,31 ï- voor^ de^gebroeders Bernri y?or de gebroeders ■he: 'i.a n van Quekelberg- kor, 1 '^an Quekelberghes' ,eld weanig op elkaar inge- uitslagen mannen Belfast. Wereldbeker. Na tweede dag: Mannen, na zestien games: 1. Nepo- muceno (Fil) 3455 pins, 2. Hylen (VSt) 3403, 3. Bulegato (Ita) 3355, 26. Sassen (Ned) 3125. Vrouwen, na zestien games: 1. Honey- church (Aus) 3382 pins, 2. Van den Boo- Bordeaux. Zesdaagse Neve/Van de San- 1. Martinello/Villa (Ita) 289,L,| ilden Ak£ Po°ter 8-7, Van ten, 2. Veggerby/Mads®ri(/Diil.|9.e fc/Van Tiel-Faas/Saman lprille-Baump'"™e: Roeg>ers/Vers- 5,eve 10"8. Lani- IStarre ,nlaen-R°ctus/Van de Tens/Mis,Li Kwartfinale: Lam- 9-6. sstaen-Bouwens/Van Jole lo/Villa (Ita) .en, 2. Veggerby/Madsen W.,. 284, op twee ronden: 3. uar h more (Aus) 232, 4. Wolf/W", (Dui) 173, 5. Monin/Magnienl 138, 6. Corvers/Lapage(BeU^J Dl, eer Letter- liet/No 5, Cla 9-7, Ev 6-5, rt/Mae: Kerkhc ronde: hove-M 6, Var liet/No burgh/1? Meyer D2, Puyvel< 5, Smet sen/Vai ven/Ma lee-Am Post/St 11-2. Dl, tl me/Var vid 10- traeten Van mens/V D2, ee Verspri ronde: broek/ Feber-] Eek/Vil 6. GE C2, eei Voorde de Moor/V reys/Vc Voorde Dl, Roeck- Vlaemi res/Pol Van D 9-7. Tx\ Kerkhc 7, Bley ck/De 1 D2, eer De Kle sel/De ven/Mi Nanna/ sel 7-' ge/Bod biest-

de Stem | 1996 | | pagina 10