e ONRAAD'S Oostburg verzet zich tegen fusie van visafslagen Stadswoning kost zeker twee ton De volle leegte van de Statenagenda kado IÜÏKEN HAPSKADO'S De Hoop wijst schuld van de hand POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS ZAKEN NIEUWS V Analyse Bowlingteams Sas van Gent presteren teleurstellend pB STEM ZEELAND C3 U9H 3 Axel 0530 iij: 'AREN AXEL LXEL Vertragend 4 ai uw :r niet ontvangen? llflouw huizen in Terneuzense Spuistraat moet in maart van start 1 T: W' Boete van 1500 voor dronken achter het stuur ^positie over duurzaam bouwen Politie houdt trimloop in polders Zaamslag Eerste fiets voor campagne 'Verkeersveilig' Voor problemen bij Steenbergs bouwbedrijf Poging tot vernieling Bankpas Veel te hard Weer inbraak in frietkraam Autoruit ingeslagen Inbraak in tuinhuisje Sas van Gent Bloemsierkunst Van de Branden Vijfjaar Belderok Lotus in nieuw pand Kleurwedstrijd x 51- DINSDAG 19 NOVEMBER 1996 nasi (EL le vele reacties, felicitaties, die zij haar nieuwe lat zwartepiet een iber 1996, aan haar rgiebesparend .A f en wij zenden onze er naar u toe. IJZERHANDEL AXEL v.o.f. STATIONSSTRAAT 19 0115-561392 FAX 0115-56489. I Van onze verslaggever I Breskens - Burgemeester en wethou- I fes van Oostburg zullen zich met Ihand en tand verzetten tegen een I mogelijke fusie van de gemeentelijke I fisafslag met een andere vismijn. Dat laat het gemeentebestuur weten in I een notitie aan de gemeenteraad. B en W I rea6eren op een rapport van onderzoeker C Roozemond in opdracht van het minis- I terie van Landbouw, Natuurbeheer en I Visserij. Koozemond pleit in zijn rapport voor privatisering van gemeentelijke vis mijnen en deze vervolgens te laten sa mengaan met andere Nederlandse mij nen. Hij voorziet anders een koude sane ring, met alle vervelende gevolgen van dien. Roozemond vreest dat particuliere visaf slagen door de teruglopende visaanvoer in de rode cijfers zullen raken en het loodje moeten leggen. De zes gemeente lijke visafslagen in Nederland kunnen hierbij bevooroordeeld worden, als ge meenten de bedrijfsverliezen voor reke ning nemen. Die opmerking is bij het Oostburgse college in het-verkeerde keel gat geschoten. „Want de visafslag in Breskens is financieel wellicht de ge zondste van Nederland. Hij bedruipt zichzelf. Er worden géén algemene mid delen ingebracht. Gemeentelijke kosten .worden volledig doorberekend aan het bedrijf. Opmerkingen over eventuele on eerlijke concurrentie raken, voor wat Breskens betreft, kant noch wal." Volgens het college valt de visafslag en de bedrijvigheid daaromheen niet weg te denken uit Breskens. Vooral ook vanwe ge de toeristische waarde van zowel de afslag als de vissershaven. De afnemende vangstquota en de daarmee samenhan gende lagere omzetten op de vismijn heb ben ook Breskens niet geheel onberoerd gelaten. Liet de rekening 1995 nog een batig saldo zien van 231.004 gulden, voor 1997 wordt - voorzichtig - een positief resultaat van 25.000 gulden begroot. „Het rapport gaat voorbij aan het feit dat minder aanvoer tot hogere prijzen leidt. En dus financieel tot een aanvaardbare omzet kan leiden. Dat geldt in 1996 so wieso voor onze afslag. Het rapport spreekt verder nogal wat volstrekt niet onderbouwde veronderstellingen uit," vindt het college. Vandaar dat een fusie van de vismijn met een andere afslag voor Oostburg niet bespreekbaar is. Want dat zou mogelijk sluiting of afslan king van de vismijn tot gevolg kunnen hebben. De notitie wordt vrijdag 29 no vember besproken in de financiële com missie. Aanvang 16.00 uur in het gemeen tehuis. I Van onze verslaggever Terneuzen - De bouw van vijftien stadswoningen aan de Spui straat in Terneuzen moet volgend jaar maart van start gaan. Dat werd gisteren bekend gemaakt tijdens een presentatie van I het plan aan omwonenden. 0* g» Noordstraat 62 - Ajel Telefoon 0115-56355 vijftien woningen, die ont- I worpen zijn door architect E. ■Verplancke, zijn onderdeel van I Ret totale plan Steenen Beer en I moeten ook als zodanig ingepast [worden tussen de bestaande wo- aan de Burgemeester Geiïlstraat en het nieuwe win kelcentrum. Geen eenvoudige beaamde P. Herrebout I namens bouwbedrijf Sprangers. [Te meer omdat de huizen rond |ie al gerealiseerde carports ge- (touwd moeten worden. Dat jtinnengebied' zal overigens [doormiddel van een hekwerk af- gesloten blijven van de nieuw te [bouwen woningen. De vijftien stadswoningen zijn [globaal te verdelen in twee groe- Ipen: acht huizen zullen met twee [woonlagen met plat dak worden I uitgerust. De resterende zeven [worden voorzien van een derde j met dakterras, om het ge- Ibrek aan tuin te compenseren. [De aan te leggen tuinen zullen in [grootte variëren tussen de veer- g en de zeventig vierkante me iter. Een aantal woningen wordt [bovendien uitgerust met een ga- |Van onze verslaggever Middelburg - Het ging niet goed met de 28-jarige M. R. luit Philippine. Problemen, ■vriendin weg en een schuld. de avond van die 27e mei, [toen de plaatselijke cafés dicht [waren en R. al zeven flessen bier I achter de kiezen had, besloot hij [raar Terneuzen te rijden. Hij wil- pe daar wat contacten zoeken, 1 dan wel een nieuwe vriendin vin- [den. Hij wist dat-ie niet met alcohol I op mocht rijden, maar volgens R. d hij heel voorzichtig en dus s er niets mis. Onderweg ontwaarde hij echter [ie marechaussee. En omdat hij |«ieer op de wetshandhavers dan - weg lette, maakte hij wat I 'override bewegingen. Voor de [marechaussee reden om R. te la- stoppen en hem aan een asproef te onderwerpen. Het I P'jpje gaf 785 mug (1.08 promille) |aan. j werd voor het rijden onder floed door de politierechter in [Middelburg conform de eis ver- Weeld tot een boete van 1500 iiilden, waarvan de helft voor waardelijk, en een voorwaarde- *e hj-ontzegging van negen tarnden. Zwel officier van justitie J. Va- Me als politierechter M. Kla- ek het doorschemeren dat R. 1®% handen mocht knijpen, jer gezien zijn omstan- ler "en - aardig van de lande- richtlijnen werd afgeweken. j^onze verslaggever De reizende tentoon- i 'Duurzaam bouwen in I re»nd' is tot en met 29 no ten *e z'en de ha1 van Hulster stadskantoor. jlJs' de tentoonstelling in gehaald, omdat de gemeente meer milieuvriendelijke Otk van bouw voorstaat. L üpIs besloten de toekomsti- L,.1! Droote Kreek duurzaam PM ontwikkelen. ^toonstelling toont tal van en van duurzaam bouwen: technieken voor energie leetilrJ f' nieuwe materialen, Kdeh f°en- Dat Sebeurt Piectpn Vr?n Weine en S™1* liasrK; m Zeeland. Het gaat zowel om de meer alter- ilHeer V .°P oss^n§en als om de van k^einteêreerde' oplossingen, tóSdements-ketels tot 'rlA6' bestaande uit zeven Stipti?311! ,en met 150 foto's, is •6Z£ ld door Vivi Techni SS6' Datis een advies" pgispLbtingsbureau over eco- l«h bouwen. rage. Wat de huizen moeten gaan kos ten is nog niet helemaal duide lijk. Herrebout wilde gisteren een prijsindicatie geven die vari eert tussen de twee en de tweeë- neenhalve ton. Afhankelijk van het aantal woonlagen en de hoe veelheid extra (tuin)grond die bij de woning hoort. De verkoop start half december. Wanneer al les volgens planning verloopt zullen de huizen eind volgend jaar gereed moeten zijn. Op de plek waar de woningen worden gebouwd staat nu nog het kantoor van de Sociale Dienst. De ambtenaren zullen deze week het pand verlaten om hun intrek te nemen in het nieu we stadskantoor. De gemeente en de projectontwikkelaar wil len daarna zo snel mogelijk overgaan tot sloop. Om de over last met de feestdagen zo veel mogelijk te beperken ligt het in de lijn van de bedoeling om daar in de week van 2 december mee te beginnen. Op die manier kan de sloop voor de kerst zijn afge rond. Herrebout zegde gistera vond toe dat er tijdens de bouw van de stadswoningen niet met hei- maar met boorpalen ge werkt zal worden. Het plan Spuistraat kwam al eerder dit jaar aan de orde in verband met de negentig jaar oude plataan die op die locatie stond. Bewoners en natuurbe schermers roerden zich omdat ze vonden dat de boom niet gekapt mocht worden. In de gemeente raad werden vier bouwplannen besproken om de plataan te spa ren. Maar geen van de alterna tieven werd door een raadsmeer- derheid aanvaardbaar geacht en de boom werd alsnog gekapt. Van onze verslaggever Terneuzen - De sportvereniging van de politie houdt zaterdag 30 november voor de tweede keer een trimloop in de polders rond Zaamslag. Deelname aan de wed strijd staat open voor trimmers van elke leeftijd en niveau. De afstanden zijn 1000 meter voor de jeugd en 4, 8, of 18 kilo meter voor overigen. Start en fi nish zijn aan de Polderstraat. In schrijven is mogelijk bij De Poort aan de Terneuzensestraat. De kosten zijn 1,50 gulden voor de jeugd en vijf gulden voor de ove rige afstanden. Voor elke loper is er een attentie. Op deze plek in de Terneuzense Spuistraat wordt volgend jaar begonnen met de bouw van vijftien woningen. FOTO WIM KOOYMAN Terneuzen - Veilig Verkeer Nederland (WN) reikt in het kader van de campag ne 'Zeeuws-Vlaanderen Verkeersveilig' op dinsdag 26 november de eerste fiets uit. VVN heeft het afgelopen kwartaal duizenden genum merde brochures over- 'fat soenlijk rijgedrag' en kras kaarten verspreid. Wie een brochure heeft met daarop een nummer dat eindigt op een 8, maakt kans de fiets te winnen. De houder van de brochure moet dan wel voor zaterdag 23 november contact opne men met Advies- en Onder zoeksgroep Beke in Middel burg (0118-640535). Uit de bellers wordt de win naar getrokken, die de fiets op 26 november in het ge meentehuis van Oostburg in ontvangst mag nemen. De actie loopt nog tot het einde zomer volgend jaar. Elk kwartaal wordt er een fiets verloot. Van onze verslaggever Terneuzen/Steenbergen - Het bouwmaterialenbedrijf De Hoop in Terneuzen wijst elke verantwoordelijkheid voor de problemen bij het Steenbergse bouwbedrijf Monier van de hand. „Wij zijn geen groot aandeelhouder, wij kunnen er niks aan veranderen," zegt di recteur De Feyter van De Hoop. Vorige week kreeg De Hoop van de vakbonden het verwijt het in betonvlechtwerk gespecialiseer de bedrijf in Steenbergen volle dig te hebben laten zakken. Dat gebeurde nadat de bank de geld kraan had dichtgedraaid, zodat het werk bij Monier stil kwam te liggen en de 22 medewerkers konden fluiten naar hun loon. Tegelijkertijd trok De Hoop alle opdrachten aan Monier in. Bovenop 'dat slechte nieuws kwam de complicatie dat het be drijf geen directie meer had om het faillissement aan te vragen. Daardoor komen de uitkeringen aan het personeel in gevaar. De vakbonden zien zich nu genood zaakt zelf op een bankroet van Monier aan te sturen.Volgens de bonden heeft De Hoop het in tweeërlei opzicht af laten weten. De 'groot-aandeelhouder' had financieel in de bres kunnen springen. En tenminste zou het netjes zijn geweest om vanuit Terneuzen het Monier-personeel tekst en uitleg te geven over de gang van zaken. Maar dan overschatten de bon den de mogelijkheden van De Hoop, zegt directeur De Feyter. Het Terneuzense bedrijf heeft wel aandelen in Monier, maar zeker geen meerderheidsbelang. Ook De Feyter vindt het 'merk waardig' dat er in Steenbergen niemand aanspreekbaar is .voor bonden en personeel. „Maar wij zijn zeker geen bestuurder." Hij ontkent ook dat Monier vol ledig afhankelijk was van op drachten van De Hoop. „Wij de den er wel veel zaken mee, maar waren beslist niet de enige, zelfs niet de belangrijkste." Volgens De Feyter zat er voor zijn bedrijf wettelijk niks anders op dan de opdrachten in te trekken, toen de financiële bodem onder Mo nier bleek te zijn weggeslagen. De Feyter meent wel een verkla ring te hebben voor de proble men bij Monier. „Ze zijn in een aantal juridische procedures ge wikkeld geraakt, waar ze slecht uitgekomen zijn. Die hebben ze wel niet verloren, maar ze heb ben toch te weinig geld opgele verd, minder dan ze hadden ver wacht." Districtsbestuurder H. Withagen van de Bouw- en Houtbond FNV blijft erbij dat De Hoop 'een dik ke vinger in de pap' heeft bij Monier en had kunnen ingrijpen. „Aandeelhouders hebben de plicht om te zorgen dat er een bestuurder is. Daar hoef je geen meerderheidsbelang voor te heb ben." Het geeft hem ook te denken dat De Hoop zorgt voor de admini stratieve afwikkeling bij Monier en daarbij 'de eigen schaapjes eerst op het droge brengt'. Pas bij een faillissement, waar bon den en personeel nu naar stre ven, zal volgens Withagen pre cies duidelijk kunnen worden hoe de eigendomsverhoudingen liggen en wie waarvoor aanspra kelijk is. „Ik heb in ieder geval een hele boel informatie, waar de curator wel belangstelling voor zal heb ben." Hé, gebeurt er nog wat in poli tiek Zeeland Of is zelfs het laatste saaie Statenlid in een volkomen en droomloze winter slaap weggesukkeld Het laat ste politieke wapenfeit dat de Zeeuwse bevolking echt raakte, was het sluiten van zes bejaar dentehuizen. Daarna werd het stil, akelig stil. En het sluiten van die tehuizen gebeurde dan nog onder het vo rige college van Gedeputeerde Staten. Het provinciale parle ment dat er nu zit heeft, op dit moment halfverwege de rit naar de nieuwe verkiezingen van 1998, geen enkel zelfstandig be sluit genomen dat grote gevol gen heeft gehad voor de bevol king. Alle grote zaken, zoals het tun- neibesiuit, komen voort uit eer der in gang gezette procedures. Bovendien heeft dit parlement mogen meemaken dat het Zeeuwse provinciebestuur ei genlijk buitenspel is gezet door het Rijk wat die tunnel betreft. Zeeland is een kleine aandeel houder in de tunnel-NV waar het Rijk met de scepter zwaait. Zeeland mag zelfs de naam van die tunnel niet meer bedenken. Dat is ook een waarneming: dit parlement heeft mogen meema ken dat het steeds minder in vloed kreeg op werkelijk poli tiek belangrijke zaken. De 'Sta tenagenda was en is al leeg, en wat er dan nog aan politiek vuurwerk gebeurde in de pro vincie, werd vrolijk geregisseerd door andere overheden. De Zeeuwse leeuw wordt steeds nauwer aan banden gelegd, zo lijkt het wel. En van die leeuw zelf: nog geen leeuwenpiepje protest. Wat voorbeelden van de tanen de invloed van de Staten, en het feit dat het provinciebestuur buitenspel werd gezet, zijn zo uit de mouw te schudden. De hele ontpolderingsdiscussie die zoveel emoties loskweekte, werd buiten de Statenzaal ge houden. Rijkswaterstaat bracht en hield die zaak in gang. Pas na afloop van de inspraakavonden mochten de Staten er wat over zeggen. Verschillende Statenle den voelden zich terecht zwaar gepasseerd. Voorbeeldje nummer twee: de gemeentelijke herindeling. Het Rijk heeft de taak van Zeeland overgenomen en het provincie bestuur gedegradeerd tot advi seur. De toekomst is dat het energiebedrijf Delta verder zal verzelfstandigen, de rol van de Door Cees Maas provincie als aandeelhouder wordt kleiner en kleiner. De provinciale veerdiensten ver dwijnen en ook met deze be langrijke sector verliest de Ab dij aan invloed binnen Zeeland. Het saaie leegheidsgevoel was ook merkbaar in de recentelijk gehouden algemene politieke en financiële beschouwingen op de provinciebegroting van 1997. De toespraken waren lang en uitputtend, dat wel, maar in houdelijk getuigden ze, op een enkeling na, niet van durf en elan. Men vindt het wel goed zo. Over de eigen werkwijze, een slepend agendapunt waar dit matte parlement maar niet uit komt, zijn de initiatieven aan de landelijke lobbyclub van de provincies, het IPO, overhan digd. Daar werken ze aan 'De Provincie van de Toekomst'. Ook al heeft Zeeland binnen dat IPO zijn zegje, het is weer een voorbeeldje van tanende in vloed. En terwijl het politiek windstil is, werken veel ambtenaren zich te barsten aan bijvoorbeeld de handhaving van allerlei wetten en de voorbereiding van de gro te zaken die er aankomen. De politiek heeft het niet druk, de ambtenarij des te meer. Want er komen een paar grote kwesties aan die dit parlement toch zal moeten aanpakken. Het zijn ook zaken die politieke durf vragen. Zoals het plan Ouderen zorg dat de Staten in hun zitting van 20 december moeten vastel- len. Dat is een ingrijpend besluit dat wegens de nieuwe bezuini gingen grote gevolgen kan heb ben voor de seniorendivisie van de Zeeuwse bevolking. Politieke mammoet nummer twee is het finale besluit over het nieuwe Zeeuwse streekplan dat voor komend jaar 'op de agenda staat. Dit inrichtings plan voor de hele provincie, waar alle belangengroepen wel hun mening over hebben, is in de steigers gezet door het vorige college en dit parlement heeft de inspraakprocedure voortgezet. Komend jaar wordt de politieke knoop doorgehakt. Ook dit vraagt durf. De toekomst van het PSD-per- soneel, ook dat gaat volgend jaar spelen. De Staten krijgen het nog echt druk. Maar druk ker alweer is het voor de ambte naren. Want na het streekplan komt het verdere werk aan het zogeheten Integraal Omgevings beleid, een plan dat dingen of sectoren in de omgeving met el kaar in verband moet brengen. De toekomst van het PSD-per- soneel vergt ook bestuurstech- nisch veel inzet, evenals de pro vincies van de toekomst en de toenemende werkdruk op de griffie-afdelingen economie, volksgezondheid, welzijn, ruim telijke ordening, milieu, finan ciën en waterstaat. Maar dat staat formeel los van de politiek. Dit parlement, de Zeeuwse Provinciale Staten, is tot nu toe een politieke dwerg geweest. En of die dwerg zal kunnen groeien, moet nog blij ken. Velen in de Abdij tonen scepsis. Wat dit parlement wel heeft ge daan is enorme bezuinigingen doorvoeren in de hoeken van welzijn, cultuur en eigen orga nisatie. En verder gewoon alle subsidiestromen geleid. Wat dat betreft gaat het provinciebe stuur steeds meer lijken op dat andere parlement, het Europese. Dat is de volksvertegenwoordi ging van een economische reus, maar ook een politieke dwerg. Axel - Tevergeefs is gepro beerd de etalageruit van een winkel aan de Noordstraat stuk te slaan. Het gebeurde zondag in de vooravond. Door dat het alarm afging, moesten de daders benen maken. Schoondijke - Een 21-jarige man uit Schoondijke is zon dagavond op de Willemsweg in zijn woonplaats aangehouden. De politie verdenkt hem ervan dat hij medio juni dit jaar ge bruik wilde maken van een ge stolen bankpas. Bij zijn aan houding was de man in het be zit van een busje traangas. Dat kwam hem op een proces-ver- baal te staan. Voor het andere feit is hij ingesloten. Heikant - Bij een radarcontro le op de Vylainlaan zijn zon dagochtend 64 automobilisten bekeurd. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 81 kilometer per uur. Er kwamen 230 be stuurders langs. De controle werd later op de dag voortgezet op de rijksweg bij Kuitaart. Daar passeerden 920 voertuigen, waarvan er 96 in overtreding waren. Een overtreder reed 51 kilometer te hard. Zaamslag - Voor de tweede maal in twee weken tijd is dit weekeinde ingebroken in de patatkraam aan het Plein. Uit de kraam verdween een kleu rentelevisie en een aanzienlijke hoeveelheid etenswaren. De Terneuzense eigenaar is gedu peerd voor zo'n elfhonderd gul den. Terneuzen - Een dertigjarige Terneuzense deed aangifte van vernieling van een ruit van haar auto. Het voertuig stond geparkeerd aan de Newton- straat. De ruit is in de nacht van zondag op maandag stuk gemaakt. Hulst - Twee fietsen ter waarde van totaal 1600 gulden zijn zondag gestolen uit een tuin huisje van een Hulstenaar aan de Hoveniersstraat. SIESA - De uitvoeringen van 'The Rose Garden' door de Sas- se toneelvereniging Siesa heeft tot nu toe zowel in Sas van Gent als in Axel volle zalen ge trokken. Wie deze komische thriller nog wil zien heeft vrij dag 22 november nog een kans. Siesa treedt dan op in de zaal van het Koninklijk Atheneum in Zelzate. Voor deze voorstel ling zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar. Deze kunnen be steld worden bij het secreta riaat bij A. van Hoecke in Zuiddorpe of bij café Century aan de Markt te Zelzate. De kosten bedragen 10,- of 200 Belgische franken. SNUFFELMARKT - In de Vlaanderen wordt zondag 24 juni weer een snuffelmarkt ge houden, De openingstijd is van 10,00 tot 17.00 uur OUD PAPIER - Zaterdag 23 november wordt het oud papier in de wijken ten westen van de spoorlijn weer opgehaald door het bestuur van harmonie De Vereenigde Vrienden. Zij be ginnen hiermee om 09.00 uur. CDA-AVOND - Het CDA Sas van Gent houdt donderdag een discussie-avond in De Rose- laer. De inleiding wordt ver zorgd door mevrouw Wille van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs. Zij spreekt over drugs en gokver slaving. Na de inleiding volgt een discussie. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en is gratis voor iedereen toegankelijk. Oostburg - Bloemsierkunst Van de Branden te Oostburg bestaat zaterdag 23 november twintig jaar. Voor elke klant is er tij dens de feestweek, zolang de voorraad strekt, een fraaie bloemaquarel-serie (drie stuks). Voor de kinderen uit de streek is er een kleurwedstrijd. De for mulieren kan men afhalen in de zaak aan het Raadhuisplein. Joop van de Branden kende de afgelopen twintig jaar in zijn vak heel wat hoogtepunten. Zo was Joop bij wedstrijden diver se keren beste Zeeuwse binder en was hij kampioen van Zuid- West-Nederland bloemschik ken. Oostburg - Het bedrijf Belderok uit Oostburg vierde het vijfjarig bestaan. Belderok opende in no vember '91 zijn poorten als le verancier van hang- en sluit werk, ijzerwaren, gereedschap pen en in mindere mate bouw materialen. Ondertussen heb ben de bouwmaterialen een steeds belangrijkere plaats in genomen voor Belderok. Inmid dels is het bedrijf uitgegroeid tot een complete toeleverancier voor bouw en industrie. Er wer ken elf mensen bij Belderok. Oostburg - Aan de Markt 24 in Oostburg vond de opening plaats van de nieuwe zaak van M. T. Choi. Het nieuwe restau rant Lotus heeft een capaciteit van 115 stoelen. Tevens zijn er in de zaak twee Japanse tafels met twintig zitplaatsen. Oostburg - De kleurwedstrijd die Van Kampen Schoenen en Lederwaren uit Oostburg hield, is bijzonder geslaagd. Van de 250 tekeningen werden er 175 teruggestuurd. De kleurwed strijd ging uit van de inkoop vereniging van Van Kampen ter introductie van een nieuw merk kinderschoen, genaamd Ben gels. De prijswinnaars kregen tekendozen spelletjes. Tevens kreeg ieder kind een attentie in de vorm van een grote zak snoep en een potlood. Tien mille voor publiek Oostburg - Tijdens de einde jaarsactie van de Vereniging Ondernemend Oostburg is er voor het winkelend publiek 10.000 gulden te winnen. In to taal worden er 450,000 loten in omloop gebracht. Kinderen kunnen meedingen naar ver schillende waardebonnen die ter bechikking worden gesteld bij een tekenwedstrijd. De trek king van deze actie vindt op zondag 29 december plaats om 20.00 uur in Du Commerce. Tij dens de eindejaarsactie zijn de volgende extra koopavonden ingelast: 3 en 4 december: kop- pavonden tot 21.00 uur, 23 de cember: eveneens tot 21.00 uur. Sas van Gent - De bowlingteams uit Sas van Gent hebben te leurstellend gepresteerd in de landelijke competitie. BT Ceres- tar ging drie keer met 3-0 onderuit in de eerste klasse A en ook BT Schippershuis moest drie nederlagen incasseren in de twee de klasse B. Laatstgenoemde formatie wist de schade nog enigszins te beperken in het bowlingcentrum te Dordrecht. Tegen 't Hoekje uit Middelburg en Herwegh uit Biggekerke werd slechts met 2-1 verloren en tegen Bou wers uit Maassluis moest de Sasse formatie met een 3-0-nederlaag ge noegen nemen. Die nederlaag geeft een ietwat vertekend beeld, want in dat duel speelde BT Schippershuis niet eens slecht en scoorde zelfs een totaal van 917 pins. Ondanks een lichte blessure was Erna Ran- schaert de beste speelster bij Schippershuis met een gemiddelde van 181 en een hoogste game van 214 pins. BT Cerestar kon zijn draai niet vinden op de vernieuwde banen in het bowlingcentrum te Hellevoet- sluis. Zowel tegen het thuis spelende Enigma BVH, Cor Veldhoen uit Vlaardingen als Fighting Machine uit Rotterdam werd met 3-0 verlo ren. Dees Chapelier was het best op dreef bij BT Cerestar met een to taal van 1109 pins over zes games. STANDEN Eerste klasse A: 1. Weert BV (Schiedam) 14 punten en 11087 pins, 2. Hakeye Ferguson (Rijswijk) 13-10706, 3. Bowling Team Goes 12-10900, 4. Fighting Machine (Rotterdam) 8-10646, Enigma BVH (Hellevoetsluis) 8-10511, 6. Flight 3 (Rijswijk) 7-10437, 7. Cor Veldhoen (Vlaardingen) 5-10427, 8. BT Ce restar (Sas van Gent) 5-10206. Tweede klasse B: 1. Truck Service (Goes) 16 punten en 10620 pins, 2. Bouwers (Maassluis) 11-10061, 3. Roos Bowlers (Puttershoek) 10-10283, 4. Herwegh (Biggekerke) 9-10231, 5. 't Centrum (Dordrecht) 8-10228, 6. 't Hoekje (Mid delburg) 8-9998, 7. Bintang (Middelharnis) 7-10026, 8. BT Schippershuis (Sas van Gent) 3-9936.

de Stem | 1996 | | pagina 17