Proef met bakken voor hondenpoep ie Stem de WERELDSHOW DAG PLAATSELIJK Prins Heerlijk weer baas >ver Lamsoren Cindy Cerpentier muzikale ster in Clinge Jubilarissen Ceciliakoor Koewacht gehuldigd Industriebond FNV eert zijn jubilarissen Madonna-film Evita al dag na wereldpremière te zien in Hulst I EDI de TOYOTA KLAPPER NIEUWS Kloosterzande Ossenisse Muzikaal 'Steen' presenteert zich Opknapbeurt kerk Graauw kost minstens miljoen Dond. 21, vrij 22, zat 23 en zon 24 nov. organiseert CAPPENDIJK RENOCA IN DEN DULLAERT HULST THEATER TERNEUZEN Oe Bloemen, de Vogels, de Gru wel - door Int. Nieuwe Scène - Zuid- landtheater - 20.00 uur DIVERSEN TERNEUZEN Cursus aquarel tekenen - Rivie renhuis - buurtvereniging Hof Zel- denrust St.-Annapolder - 's avonds Bijeenkomst - Kerk en Israël - Goe de Herderkerk -19.30 uur (vrije en tree) Bijeenkomst - aquariumvereni ging De Albino Zwaarddrager- Ri vierenhuis Dansen - SWOT - De Veste flat B - 19.00 uur GRAAUW Jokeren - Gemeenschapshuis - 13.30 uur CLINGE Biljarten - volksdansen en zang - Malpertuus KBO -13.30 uur Kaarting - café De Gouden Kroon - 14.00 uur WESTDORPE Koersbal - Concordia -13.30 uur Volksdansen - Concordia - 09.30 uur Gymnastiek voor bejaarden - Concordia -10.30 uur AXEL Koersbal - De Halle -14.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café Zondagsvermaak - 14.00 uur WALSOORDEN Schieting - café Rue du Nord - 14.30 uur ZUIDDORPE Schieting voor bejaarden - 't Ge meentehuis-13.30 uur NIEUW-NAMEN Vleeskaarting - café St.-Cecilia - 20.00 uur HULST Dansen - KBO - De Lieve - 20.00 uur Bieden voor competitie - KBO - De Lieve -13.30 uur KIELDRECHT Bijeenkomst - Alcohol en drugs - Bond Grote en Jonge Gezinnen KLOOSTERZANDE Lezing - over osteopathie door G. van den Dries - hotel Van Leuven - KVO-19.30 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Chain Reaction HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Naar de klote 20.00 uur The nutty professor 20.00 uur Sleepers 20.00 uur The Cable Guy BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Mission Impossible 20.00 uur Crash 20.00 Uur The Hunchback of Notre Dame GENT Decascoop 14.30 uur Sgt. Bilko 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Substitute 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur Es cape from L.A. 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Glimmerman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dragon Heart 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Crash 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mission Impossible 14.30 uur A Goofy movie 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Fear 17.00 en 20.00 uur Breaking the Waves 20.00 uur Diabolique 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur In dependence Day 17.00 en 22.30 uur Fargo 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Nutty Professor 22.45 uur Trainspotting 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur A Time to Kill KNOKKE Beverly Screens 20.00 uur Mission Impossible 20.00 uur Escape from L.A. 20.00 uur Independence Day 20.00 uur A Time to Kill OPEN AVOND - Basisschool Ter Duinen houdt donderdag een open avond van zes tot half acht. Niet alleen de kinderen, maar ook hun ouders, familie leden en andere belangstellen den kunnen een kijkje komen nemen in de school. In de ver schillende lokalen zijn leer- en hulpmiddelen en werkstukjes van de kinderen te zien. De leerkrachten geven informatie over het onderwijs. Verder is er een doorlopende diapresenta tie, er worden foto's tentoonge steld en er is een video te zien van het laatste schoolkamp. In de werkhoeken bij de onder bouw bestaat de mogelijkheid samen met de kinderen aan de slag te gaan. De allerjongste kinderen zullen om 18.30 uur een optreden ver zorgen in de vorm van een paar leuke volksdansjes. Ook de me dezeggenschapsraad presen teert zich, KVO - In hotel Van Leuven is vanavond om 19.30 uur een bij eenkomst van de plaatselijke KVO. Hierbij wordt een lezing gehouden over osteopathie. Deze wordt verzorgd door G. van den Dries uit Goes, die als osteopaat grote bekendheid ge niet in Zeeland. Als uitzonde ring zijn op deze bijeenkomst ook introducees welkom. GAAIBOLLEN - Gaaibolclub De Dwarsliggers houdt zondag een gaaibolling voor jong en oud in verenigingsgebouw Hof ter Nesse. Aanvang 14.30 uur. Zaterdag is er een dansavond met medewerking van het Duo Hollywood. Aanvang 20.00 uur. In Hulst en Sint-Jansteen Van onze verslaggeer Hulst - In de strii tegen de toenemende overlast van honden poep plaatst de gmeente Hulst verspreid over Hulst en Sint- Jansteen zeven öndentoiletbakken. Het gaat hier om een proefproject, warvan de resultaten na de zomer van volgend jaar op een rijtje uilen worden gezet. Burgemeester en wthouders wil len actie onderneien naar aan leiding van verzoeln om uitlaat- terreinen van de ijkraden Den Dullaert en Hulstrluid. Overlast van hondenpoep /ordt in de woonomgeving als ;n groot pro bleem ervaren en soort hoog in de zogenaamde Titatie top vijf, weten B en W 'Veel'mensen zijn het zat om steeds weer gecofronteerd te worden met dooruitwerpselen van honden vervude trottoirs, groenstroken en seelterreinen', motiveert het colle.: het voorstel aan de gemeenterad. 'De zorg voor een goed won- en leefkli maat beschouwen Ij als een van de kerntaken vanie gemeente. Vandaar dat wij wlen overgaan tot het plaatsen \n hondentoi letbakken'. Eén zo'n hondeioilet kost 1.495. Daarvoor rijgt de ge meente een bak mi aan twee zij den een uittrekgecelte met twee ingebouwde plitic-zakrollen. Het is de bedoelinglat het baasje zijn huisdier in dibuurt van de bak uitlaat en wact tot het beest zijn behoefte doet. Met behulp van het plastic zakje kan vervol gens de 'boodschap' worden op geraapt en in de bak gedepo neerd. B en W hebben alle wijk- en dorpsraden gevraagd geschikte terreintjes voor de bakken aan te geven. De wijkraden Den Dullae rt en Hulst-Zuid en de dorpsraad Sint-Jansteen zijn met een aantal suggesties gekomen. Uit reacties uit andere dorpen leiden B en W af dat daar kennelijk genoeg plekken zijn om de hond uit te la ten, zonder dat dit tot grote over last leidt. Daarom komen de bakken voor lopig alleen te staan in Hulst- Zuid (1), Sint-Jansteen (2) en in de Dullaertwijk (4). De gemeente gaat de proef bege leiden met voorlichting via ver schillende kanalen. 'Immers, de projecten kunnen alleen dan sla gen indien er (een begin van) een mentaliteitsverandering bij de hondenbezitters gaat optreden'. Het project kost 10.465 en B en W stellen de gemeenteraad voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Van onze correspident Lamswaarde - ijdens een druk bezocht prinsenbal in De Vier Jaargetijden irLamswaarde maakte de carnavalsprins voor het komende s.zoen zich bekend. Evenals vorig jaar is Stefan de Schrijver wer Prins Heerlijk. Op het elfde/an-de-elfde-bal waren ook afgeiardigden van de Kloorianen, diVogelpiekers en de Ossekopper alsmede wagen bouwers van dPolderjongens en de Malloten. I' boerenkapel der Lamsoren zoide samen met dj Pico Bello voc de muziek. Om elf over >i werden met be hulp van een :vensgrote schilde ring van de pins en zijn gevolg de juiste 'kopen' door de juiste gaten gestokn. Omdat Stefan de Schrijver de ghele avond de pre sentatie verargde, bleef het tot °P het laatsa moment een ver rassing wien hoofd er boven het geschilderde lichaam van de prins zou veschijnen. Als hbfdame zullen ook nu weer Karo a van Driessche en Jorien Bezorgklacht EDIIE ZEELAND Wlezerscontct076-5312312 Mm Wij. 8.10-17.00 uur SJ0-12.00 uur '«meuten: Zuidlandstrzat 32,4532 CG tel. 0115-645769, fax 0115-645742. «edacteuren: Peter Oggel (editiechef), stervan oen Assem, Frank van Cooten, tent Deij (plv. ed. chef), wnian der Helm, Harold de Puysseleijr. Hoes: fctïrsat 1,4461JK HOI 13-273700, fax 0113-273701. «steur; Cees Maas Iproviricieverslaqqever) Hulst: Osideloo 16,4561 ES Jdll 14-372770, fax 0114-372771. «steuren: Gerlach Hochstenbach, wgene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: 'oiKoomen Htnèt/m vrij. 0115-645751 «bondag 0115-645753 Advertentie-exploitatie "(Stem enZVK '•Muzen: Elandstraat 32,4532 CG '1115-645740, fax 0115-645741 - vertegenwoordigers: Martin Boeije, privé Öl 15-563976, "«Dimmers, privé 0115-562354 Hulst: 16,4561 ES 101U-372770. fc/den Brande' P"vé 0114-314570, 'J'n Verstoeten P™a 0114-316755. Openingstijden: *tf|rvr. 8.30- 17.00 uur van Bunder de prins ter zijde staan. Verder zijn de oud-champetters Jos van Jole en Elmer van Troost bevorderd tot raadsleden, terwijl Stanny de Koning en Robby van Bunder als reserve-raadsleden zullen fungeren. Dennis van Driessche en Roy Gerrits zijn de politiemannen. Sint-Jansteen - Muzikaal Sint- Jansteen presenteert zich zondag op het dertigjarig jubileum van het r.-k. dameszangkoor. Onder de titel 'Steen Muzikaal' wordt een jubileumuitvoering verzorgd in de kerk van de H. Johannes de Doper, aanvang 14.30 uur. Te ho ren zijn: fanfare St. Jan, Oude- renzangkoor De Herfstklanken, Kinderkoor De Basisnoten, het St. Gregoriuskoor en het dames zangkoor. Van onze verslaggever Graauw - Het kerkbestuur in Graauw ziet een pak dondere wolken bp zich af komen. Om de toren en het kerkgebouw weer iij orde te krijgen, is minsters een miljoen gulden nodig. Dat schrijft het kerkbestuur aan de gemeente Hulst. In het cbrp wonen net iets meer dan achthonderd parochianen en dus staat het vast dat die niet met z'n allea een dergelijk bedrag bij een kusnen brengen. Het kerkbe stuur vraagt zich dan ook af of de gemeente wellicht de helpende hand tan bieden en informeert naar eventuele subsidiemogelijk heden Het kerkgebouw en de toren in- standlouden is niet alleen een zaak mor de parochianen, maar voord een dorpsbelang, voert het kerkbestuur aan. 'Toren en kerk zijn gezichtsbepalend voor een dorp het gebouw is bijna niet weg te denken'. Burgemeester en wettouders van Hulst hebben de brie: 'in behandeling', zoals dat heet Van onze correspondent2 Clinge - Cindy Cerpentier uit Hulst werd met recht de mu zikale ster van het concours in Clinge genoemd. Die uitspraak kwam uit de mond van voorzitter Wilfried Pilaet van de West-Brabant- se en Zeeuwse Muziekbond. Toen Cerpentier als laatste van de deelnemers het concours be sloot, slaakte zij een zucht van verlichting. Dat had niet gehoe ven, want zij behaalde met haar spel op klarinet in de ere-afde- ling 56 punten. Dat betekende een eerste prijs met lof van de jury. Daarnaast won zij ook de extra prijs van de fanfare Wel doen door Vermaak in haar af deling én de prijs die de gemeen te Hulst voor dit concours be schikbaar stelde. In gemeenschapscentrum Mal pertuus in Clinge waren zesen twintig optredens, variërend van introductieklasse tot en met de afdeling 'uitmuntend' tijdens het Hafabra concours voor solis ten en ensembles. Voorzitter Pi laet bracht dank aan de Federa tie van de Katholieke Muziek- bonden Nederland, die met me dewerking van de r.-k. Wezebo en fanfare Weldoen door Ver maak het concours georgani seerd had. Extra prijzen werden beschik baar gesteld in de verschillende af delingen door de fanfare Weldoen door Vermaak en werden behaald door: Sofie van Hoorick in de derde afdeling, Femke van Hoove in de 2e afdeling, Duo Kas-v. Oorschot in de le afdeling, Wim Verbaarschot in de afdeling uitmuntend en Cindy Cerpentier in de ere-afdeling. De verdere beoordeling van de deelnemers: Jan Meijs uit Koe wacht met trompet in de introduc tie-afdeling, advies: optreden vol gende keer in de eerste afdeling; Sofie v. Hoorick uit Clinge met ma rimba in de derde afdeling 51 VS punten, eerste prijs en promotie; Edgar de Beule uit Clinge op drums in de derde afdeling, 46 punten, tweede prijs; Marcel Morcus uit Koewacht, kleine trom, derde afde ling, 48 punten, eerste prijs; Jan Fassaert uit Heikant,, drums, derde afdeling, 48 punten, eerste prijs; Jobke Hillaert uit Hulst op altsax, derde afdeling, 46/2 punten, tweede prijs; hoorn kwartet uit Koewacht, alto-cor-mellofoon-hoorn, derde afdeling, 46 punten, tweede prijs; Koen Totte uit Hulst op trompet, tweede afdeling, 48/2 punten, eerste prijs; Nienke Hillaert uit Hulst op klarinet, tweede afde41ing, 49/2 punten, eerste prijs; Wouter Jansen uit Lamswaarde op hoorn, tweede afdeling, vijftig punten, eerste prijs; Femke van Hoove uit Hulst op kla rinet, tweede afdeling, 52/2 punten, eerste prijs en promotie; Hans Borgt uit Koewacht op bastuba, tweede afdeling, 49 punten, eerste prijs; Björn v. Eek en Ulse Mille- naar uit Clinge op bugel, tweede af deling, 48/2 punten, eerste prijs; Jan Cindy Cerpentier staat te wachten tot ze mag gaan spelen. Fassaert en Edgar de Beule op klei ne trom, bongo's, tom-toms en ef- fectenintstrumenten, derde afde ling, 48/2 punten, eerste prijs; An- nemarie Totte op klarinet, eerste afdeling, 50 punten, eerste prijs; Marieke Hillaert uit Hulst op dwarsfluit, eerste afdeling, 52 pun ten en promotie; Small Hours uit Oud Gastel op saxofoon, eerste af deling, 48/2 punten, eerste prijs; Ni cole v. Eetvelt uit Terhole op bari ton, eerste afdeling, 49 punten, eer ste prijs; Brigitte de Vet en Danielle' Stienen uit Clinge op bugel, eerste afdeling, 49 punten, eerste prijs; Annemarie Totte uit Hulst op klari net, eerste afdeling, 51/2 punten, eerste prijs en promo tie; Klarinet ensemble uit Hulst, eerste afdeling, 49 punten, eerste prijs; Josyanne van Duyse op klari- FOTO CAMILE SCHELSTRAETE net, eerste afdeling, 48/2 punten, eerste prijs; Arian Kas en Corné van Oorschot op kleine trom, toms en effecteninstrumeten, eerste afde ling, 53 punten, eerste prijs en pro motie; Wim Verbaarschot uit Roos endaal op klarinet, afdeling uit muntend, 49 punten en eerste prijs; Cindy Cerpentier uit Hulst, ere-af- deling, 56 punten, eerste prijs met lof jury. De gehuldigde leden van het Ceciliakoor. FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondente Koewacht - De leden die al dertig jaar hun stem verheffen in dienst van het Ce ciliakoor Koewacht werden zaterdag eens extra in het zonnetje gezet. Het koor viert zijn dertigjarig bestaan en vier da mes zijn al dertig jaar lid. Zij kregen van het bestuur een medaille en in zijn toespraak sprak voorzitter Ton van Nieuwlande lovend over de dames A. Bonte van Daele, G. Rottier-van Eek, M. van de Bergen-de Gronkel en M. Vermandel-Suy. Hij vond hun inzet en toewijding groot. Ook de dames G. Baert-van Paemel, M. van Dam- me-de Waal en J. van Gremberghe-de Dauw werden gehuldigd. Zij zijn 25 jaar lid en kre gen een erediploma en een speld met dia mant. Ook dirigent Tony de Ruysscher, al tien jaar leider van het koor, werd gehuldigd. Hij kreeg een tinnen beeldje van het Vlassertje, het boegbeeld van Koewacht. Het Gemengd koor St. Cecilia telt 61 leden en is in 1981 ontstaan uit het dameskoor. Binnenkort (op 8 december) wordt het jubileumjaar afgeslo ten met een concert en daarna verzorgen de zangers nog een kerstviering. De avond werd in De Vlaschaard besloten met een optreden van twee uur door Piet Brakman, die zichzelf op gitaar begeleidde. Hij zong zijn nieuwste liedjes van de cd 'Al les uut de kasse'. DINSDAG 19 NOVEMBER 1996 c2 Van onze correspondent Lamswaarde - Tijdens een drukbezochte jaarvergadering van de afdeling Hontenisse van de Industriebond FNV is vrijdag avond in Lamswaarde een groot aantal jubilarissen gehuldigd. Na een toespraak van bondsbe- stuurder B. Oudenaarden stak burgemeester Th. Steenkamp de bondsspelden op de revers van de jubilarissen George de Smet en Bram Dey (25 jaar), Alois Ne ve, Theo Hulshout, Jan Dobbel aar en Piet Crombeen (40 jaar), Re van Meele en Joos Compiet (50 jaar). Ook jubilaris, maar door omstandigheden niet aan wezig waren Ber Hoefijzers (60 jaar), E. van Waterschoot (50 jaar), H. Andriessen, A. de Klerk en J. Sloot (25 jaar). Zij hebben in het afgelopen weekend afde lingsvoorzitter B. Pauwels op bezoek gehad met de onder scheidingen. In zijn openingswoord liet voor zitter Pauwels horen dat in een verzorgingsstaat onder druk een sterke bond meer dan nodig was. „De vakbeweging moet alert zijn bij de huidige herijking van de verzorgingsstaat. Er mag geen kaalslag plaatsvinden op het huidige voorzieningenstelsel." Hij was dan ook verheugd dat twee jonge bestuurders het afde lingsbestuur kwamen verster ken, Robert Asselman en Ron de Kort. De aftredende bestuursle den G. Baart, B. Burm en B. Pauwels werden herkozen. De afdeling nam wel afscheid van penningmeester G. Lauwers. Oudenaarden gaf aan de verga dering uitleg over de verande ringen die momenteel in de In dustriebond plaatsvinden. Zo is momenteel de activiteitengroep Chemie in oprichting gehuisvest in het nieuwe FNV-kantoor in Terneuzen. Hier kunnen bonds leden elke maandagavond van 18.45 tot 19.45 uur terecht voor hulp. (ADVERTENTIE) DESTEM zeeland Van oize verslaggevrr Huisi - Londen en.\msterdam krijsen donderdal 19 decem ber ce wereldpremière van de Madonna-film Ivita, maar een dag later al rolt de speel film over het scherm in Hulst. pe première-voorstelling in de Koning van Engeland staat in het teken van de restauratie van de Hulster basiliek. De opbrengst van deze feestelijke gebeurtenis gaat dan ook naar het restaura tiefonds. Wie er op vrijdag 20 december in Hulst bij wil zijn moet, daarvoor wel honderd gulden per kaartje neertellen. Daarvoor zie je niet alleen als een van de eersten in Nederland Madonna in haar nieuwste filmrol, maar krijg je er na afloop ook een avondje in Ar gentijnse sfeer bij. De première van Evita is het ver volg van een soortgelijke voor stelling vorig jaar. Toen .wist de familie Cattoir, eigenaar van de Hulster bioscoop, de nieuwste Ja mes Bondfilm Golden Eye als eerste naar Hulst te halen. Toen leverde de voorstelling een volle zaal op en mocht de stichting Fondsenwerving Restauratie Ba siliek Hulst een aardig bedrag op haar rekening bijschrijven. Eerst waren er plannen om de première van een Nederlandse film naar Hulst te halen, com pleet met gala-avond met daarbij aanwezige filmsterren. Er is echter op dit moment geen Nederlandse film die daarvoor genoeg tot de verbeelding spreekt. De première van Evita met Madonna in de hoofdrol doet dat wel. Daarom zijn ook dit keer de verwachtingen in Hulst hoog gespannen. De eerste bioscoopbezoeker heeft zich inmiddels al van een plaatsje verzekerd, Commissaris van de Koningin in Zeeland W. van Gel der.

de Stem | 1996 | | pagina 15