Deze zomer duidelijkheid [andmacht Uitzendbureau Coloured Holland kleurt de arbeidsmarkt yds-patiëiiten VS verkopen hun levensverzekering in Nederland Amsterdam en het verkeer Huiszoeking bij Belgische kolonel Luyten JerelH Glimmerveen klaagt tekenaar krant aan Arts wil onderzoek naar verminking vrouw door liposuctie BINNENLAND A3 Gedwongen ontslagen onnodig' Taxichauffeurs demonstreren Commissariaat mag sluikreclame RTL aanpakken Commissie wil 'flikkerbosjes' in nieuwe wijk Ruzie over naam Mirando bijgelegd OVEMBER 1996 A} qESTEM -Brittannië en Ierland- -dag enige tijd regen, maar idoost-Engeland nog Wat en tot de avond meest Zondag half tot zwaar Ikt en vooral langs <je n winterse buien, moge ok onweer. Lagere tempe" en; maxima zondag uit pend van 4 graden langs chotse oostkust tot rond 8 t zuidwesten, en Luxemburg: Zater- wolkenvelden en droos" al in het westen ook zon ag meest bewolkt en e% egen. Middagtemperatuur veer 5 graden; in de Ar- en nog wat lager, d- en Midden-Frankrijk- dag perioden met zon. In oostelijke departementen envelden, maar vrijwel al droog. Zondag overal r bewolking en vanuit het ■ten regen. Maximumtem- tuur rond 6 graden. -Frankrijk: Zaterdag t zon vooral aan de voet de Pyreneeën en in de Pro- ee wolkenvelden en van tijd tijd regen(buien). Mogelijk onweer. Zondag overal r bewolking en toenemende nkansen. Middagtempera- van 6 graden bij Cler- t-Ferrand tot 12 langs de dellandse Zee. tugal: Perioden met zon. rdag in de Algarve nog een ne kans op een (on- rs)bui. Middagtemperatuur enlopend van 14 graden in noordwesten tot 18 in de ~rve. nje: Overwegend veel be king en enkele buien. Zon- vanuit het westen meer zon afnemend buiig. Zaterdag noorden van Madrid een frisser met maxima van graad of 6. narische Eilanden: Flinke ioden met zon. Zaterdag een kleine kans op een re- - of onweersbui. Middag- -peratuur rond 23 graden. Iië: Half tot zwaar bewolkt enkele stevige regen- of on- rsbuien. Maxima ten zui- van Rome rond 19 graden, het noorden tussen 8 en 12 den. iekenland en Kreta: Zater- flinke perioden met zon en ■oog. Zondag meer stapelwol- en vooral in het westen ns op een regen- of onweers- i. itsland: Zaterdag wolken- Iden, maar vrijwel overal oog. Kans op mist. Zondag wolkt en enige regen. Later de dag sneeuwgrens vanuit _-t westen dalend naar 1500 eter. Maxima rond 5 graden, itserland: Bewolkt en voor aan de zuidflank van het Al- nmassief perioden met re- n. Zondag later op de dag nuit het westen sneeuwgrens end naar 1500 meter. Maxi- a meest tussen 6 en 9 graden, stenrijk: Meest bewolkt en t name in het zuiden van tijd t tijd regen. Maximumtempe- tuur rond 7 graden. agram: s-kruis-suiker a-paard-parade p-opera-Europa g-nagel-lagune t-baten-banket t-kreet-rekest s-sterk-ekster s-kneus-kussen e-vloer-eervol lager-regaal SPELBREKER io 'U3|0jue>| 'U9J0J jajt.ia 'peWUJ,ed I I I ZATERDAG 16 NOVEMBER 1996 w Ron Buitenhuis Ijastricht/Heilbronn - Ame- ikaanse aids-patiënten in eldnood proberen sinds kort levensverzekering in Ne- [eriand te verkopen aan par izere beleggers. ssen die 100.000 dollar waard ln'worden door het Duitse Eu- finanz Anlage (EFA) al door voor 60.000 dollar. De koper wordt de nieuwe begun stigde. Zodra de aids-patiënt overlijdt - volgens prognoses binnen 6 tot 24 maanden - ontvangt de koper zijn 60.000 dollar terug, plus de winst van 40.000 dollar. Het ma cabere aan de handel is dat hoe eerder de aids-patiënt sterft, hoe groter de winst voor de belegger is. Deze lijdt dan minder lang renteverlies over zijn investering van 60.000 dollar. EFA-directeur Ulrich Schübel uit Heilbronn legt alle morele be zwaren naast zich neer. „Natuur lijk is dit geld verdienen aan de dood van medemensen. Maar er zit ook een humaan aspect aan. Veel Amerikaanse aids-patiënten hebben het geld van hun verzeke ringspolis gewoon keihard nodig om de benodigde medicijnen te kunnen betalen. Of anders om een laatste wereldreis te maken. In Amerika zijn al voor 800 mil joen dollar levensverzekeringen van eigenaar gewisseld. Gemid deld zijn de polissen 100.000 dol lar waard. Patiënten die nog zes tot twaalf maanden te leven heb ben, kunnen daar tot 80.000 dol lar voor krijgen. Bij 24 maanden ligt de verkoopprijs rond de 50.000 dollar. Ondanks ethische vraagtekens verkocht het Duitse EFA in zes maanden voor vijf miljoen dollar 'aids-polissen' aan Duitsers met een stevig banksaldo, „Voor het einde van het jaar trek ik de eer ste Nederlandse kopers over de streep", zweert directeur Schü bel. „We zijn met inwoners uit Wychen, Kortenhoef en Amster dam bezig. Nee, namen mag ik niet geven. Uit gêne willen Euro pese kopers anoniem blijven." Die drempel heeft Amerika al achter zich. Zo komt de Texaanse politicus Warren Chisum er rond voor uit dat hij voor 200.000 dol lar zes aids-polissen heeft ge kocht en op één polis al 23 pro cent winst heeft geïncasseerd. lenHaag (anp) - Elke militair en burger binnen de Landmacht (eetuiterlijk 1 juli 1997 of er een toekomst voor hem of haar is iggelegd bij dit krijgsmachtdeel. Als voor die datum ten min- >300 landmachtmedewerkers -bij voorkeur op vrijwillige ba- een andere baan vinden buiten de organisatie, zijn gedwon- n ontslagen niet meer nodig. lat heeft de bevelhebber van de andmacht, luitenant-generaal t Schouten, tijdens een bijeen- ;omst met commandanten van de andmacht in Utrecht meege- Het personeel is gisteren loogte gebracht. Kamerle- l'en drongen er bij de behande- ;van de begroting van Def en- deze week op aan eind te ma- i aan de onzekerheid bij het lersoneel, die anders tot 2000 zou lebben voortgeduurd, flitairen en burgers van de ajdmacht moeten als gevolg van le ingrijpende reorganisatie nog akele jaren leven met maatrege- !e als werken op een lagere iinctie, omscholing en een klei- lere kans op promotie, h april van dit jaar startte het iroject Zorg voor Werk, met het lotto Behoud van Werk, binnen if buiten de landmacht. Militai- ren en burgers kregen te horen loeveel functies in hun vakge- 1 zou worden geschrapt, om te stimuleren zich te oriënte- ffl op een baan buiten de land lucht. lerscholing 3oor bemiddeling, om- en her scholingzijn sinds april 600 mili tairen vrijwillig overgestapt naar ten nieuwe baan in de burger maatschappij. Als daar voor 1 i«li 1997 nog eens minstens 300 nilitairen bijkomen, hoeven er personeelsleden gedwongen te vertrekken. )e overtolligheid is een gevolg tan de herstructurering van de landmacht en de efficiëncy-ope- [atie. Als deze zijn afgerond is personeelsbestand verkleind ruim 75.000 naar 35.000 in iet jaar 2000. Vooral in de categorie onderoffi- tieren zijn er nog vele overtolli- jen. Het Zorg voor Werk-project erop gericht hen de komende over te halen te kiezen [oor een werkkring buiten de landmacht. Specialisten dan medisch specialisten binnen oe krijgsmacht dreigt een tekort Ie ontstaan. "eze worden veel vaker dan TOszien ingezet bij vredesopera ties in het buitenland. Defensie onderhandelt met een aantal zie kenhuizen en maatschappen om op contractbasis artsen uit de burgermaatschappij uit te zen den. Sinds de plannen voor de reorga nisatie van de krijgsmacht wer den opgesteld, blijkt dat specia listen veel vaker dan verwacht meegaan op vredesmissies. De te korten aan specialisten worden nu ad-hoc opgelost. Er zijn nu gesprekken gaande om te bekijken of civiele artsen even tueel bereid zijn mee te gaan op vredesoperaties. Ook voert Defensie overleg over de mogelijkheid militaire artsen aan wie de krijgsmacht niet voortdurend behoefte heeft, te detacheren bij gewone zieken huizen, om zo een pool te vormen van specialisten die voor uitzen ding aanmerking komen. Den Haag (anp) - Taxichauf feurs komen volgende week in actie tegen plannen van mi nister Jorritsma van Verkeer. Ze willen voorkomen dat Neder land als één groot vervoersgebied wordt bestempeld. Verder zijn zij tegen het loslaten van de zoge noemde 24-uursplicht, waarmee wordt gewaarborgd dat er altijd taxi's beschikbaar zijn. Drie actiecomités (Rotterdam, Den Haag en Amsterdam) hebben 21 november uitgeroepen tot lan delijke actiedag. Ze roepen alle chauffeurs op die dag naar Den Haag te komen. Als Nederland één groot ver voersgebied wordt, kunnen taxi chauffeurs in principe in elke ge meente waar zij zich bevinden een rit aannemen. Iemand die een passagier naar Amsterdam brengt, kan in die stad iemand voor Utrecht aannemen. Het loslaten van de 24-uurs ver plichting zorgt er volgens de chauffeurs voor dat op onrenda bele uren weinig of geen taxi's meer beschikbaar zullen zijn. Ruimtegebrek en parkeerproblemen willen in Amsterdam nog wel eens aanzetten tot creatieve oplossingen. Een aannemer die in de binnenstad aan de voet van de Zuiderkerk een klus had, zet te zijn werkkeet op een dekschuit. Tot verkeersoverlast op de smalle grachten heeft het initiatief vooralsnog niet geleid. foto anp Luxemburg/Hilversum (anp) - Het Nederlandse Commissa riaat voor de Media is be voegd om RTL4 en RTL5 aan te pakken wegens overtreding van de Nederlandse en de Eu ropese regels voor sponsoring en sluikreclame in program ma's. RTL4 en 5 zijn geen Luxemburgse zenders waar over Nederland niets te zeg gen heeft. Die conclusie trekt mediajurist J. van den Beukei, werkzaam bij de Vecai (kabelexploitanten) uit een recent arrest van het Europese Hof van Justitie in Luxemburg. Het Commissariaat voor de Me dia bevestigt dat het op dit mo ment de consequenties voor RTL van de uitspraak van 10 septem ber 1996 bestudeert. Een woord voerder van de HMG-groep, moe dermaatschappij van de Neder landstalige RTL-zenders, is op de hoogte van het arrest. „Wij heb ben een vergunning en betalen hier gewoon belasting", zegt A. Everaars. „Wij houden ons aan de Europese regels, die iets soe peler zijn dan de Nederlandse. Verder wachten wij gewoon af." Het Europese Hof van Justitie oordeelde op een klacht van de Europese Commissie tegen Enge land dat de lidstaat waar het cen trum van de omroeporganisatie is gevestigd, toezicht moet houden op naleving van zijn eigen natio nale en de Europese reclamere gels. Dat de uitzendingen formeel uit Luxemburg tot ons komen doet niet ter zake. Het leeuwen deel van de medewerkers van RTL4 en 5 zit in Nederland, een minderheid (vijftig medewerkers) in Luxemburg. Het Europese Hof heeft deze complicatie ondervan gen met de bepaling dat de vesti gingsplaats van het 'centrum' van de activiteiten bepaalt welk land bevoegd is. Het Commissariaat voor de Media heeft overtredin gen van de reclameregels door RTL4 en RTL5 al jarenlang in kaart gebracht en gerapporteerd aan de staatssecretaris voor het mediabeleid. Die stuurde de rap porten door naar Luxemburg. Gesponsorde programma's van RTL4 zijn onder meer Tip Culi nair met de drie Fagels en Anne- miek Verdoorn en Eigen Huis Tuin met Irene Moors, Nico Zwinkels en Rob Verlinden. Den Haag (anp) - Onder leiding van de Belgische Justitie is deze week huiszoe king verricht op twee adressen in Den Haag en een in Antwerpen, in verband met beschuldigingen tegen de Belgische kolonel H. Luyten. De diplomaat werkt als drugsliaison-officier op de Belgische ambassade in Nederland. De Haagse persofficier van justitie mr. L. Horstink heeft de huiszoekingen in Den Haag gisteren bevestigd. Zij wil niet zeggen of er zaken in beslag zijn genomen. In Antwerpen was justitie niet bereikbaar. Kolonel H. Luy ten raakte in opspraak na een artikel in NRC Handelsblad, waarin hij 'van corruptie werd beschuldigd. Naar aanleiding van de beschul digingen stelden enkele Kamerleden vragen aan minister Sorgdrager. Luyten op zijn beurt spande in oktober een kort geding aan tegen NRC Handelsblad. Hij eiste rectificatie. De rechtbank honoreerde die vordering deels. De strekking van het verhaal, waaruit bleek dat Luyten in het kader van de IRT-zaak geld had aangenomen van informant/drugshande laar Martin Swennen, bleef rechtovereind. Een van de beschuldigingen aan het adres van Luyten was dat hij de verspreiding van een internationaal opsporingsbericht betreffende de Belg Swennen zou hebben geblokkeerd. Surinamers, Antillianen 01 jonge Turkse en Ma rokkaanse vrouwen doen steeds beter op de Nederlandse arbeids- markt, meldde het So- 'iaal Cultureel Planba re deze week. Uitzend- ®eau Coloured Holland ^agt daar al tien jaar steentje aan bij. D°ör Marine Dorren jj^kerdam - In een van de be- jy® waar Winston Kout ooit shwj was een chef die ernaar e hjn afdeling een afspie- van de Nederlandse sa- te laten zijn. Toen er vacature was, ging hij doel- w,,.°P z°ek naar een Turk, Itai» was er noS niet zijn Mavo moest hij of zij heb- W8s'alleSZ'n °m te wer'cen- Da* Week het het Arbeidsbu- Dat _,T AUnn Na rean TCA nei AroeiasDu- vyfiWejen n*emand te kunnen Kout\p« o het profiel paste' £eji burmamer van af- ielt Sdoofde er niets van: „Ik ierm ,m4n collega: 'Ik ga voor IkW«aar een veld- wr Vaak een groepje Turkse voetbalde%n had er zo ie 'e 9a^en> met mavo, ,f Wilden werken. Tot «ibIT, lstering vertelden ze in ii», i ze we' degelijk ston- Vairi' 6Ven ^et Arkeids- 1 Manager en eigenaar van uit zendbureau Coloured Holland struint inmiddels geen voetbal veldjes meer af op zoek naar werknemers: samen met een tien tal medewerkers - grotendeels allochtoon -verdeeld over drie vestigingen in Amsterdam, Den Haag en Arnhem, beheert hij nu een bestand van enkele tiendui zenden werkzoekenden ('vijf jaar geleden zijn we opgehouden met tellen, toen waren het er 15.000') en heeft hij contact met enkele honderden bedrijven. Samen zijn ze jaarlijks goed voor enkele hon derden banen. De precieze aan tallen wil Kout uit concurrentie- overwegingen niet kwijt. Van schoonmakers en productie medewerkers tot artsen en juris ten. De uitzendkrachten die Co loured Holland te bieden heeft, zijn dezelfde als die van wille keurig welk ander uitzendbu reau. Er is één groot verschil: tachtig procent is allochtoon. Hoogopgeleid Eind jaren zeventig kwam Wins ton Kout naar Nederland, samen met een groepje vrienden van de middelbare school. In Suriname had hij naast zijn atheneum als assistent-accountant gewerkt, in Nederland studeerde hij rechten en werkte hij voor allerlei bedrij ven. Niets bijzonders, vond hij zelf. Totdat hij constateerde dat hij van het Surinaamse vrienden clubje de enige was met een baan. „Ik weigerde te geloven dat dat enkel een kwestie was van geluk of pech hebben", vertelt hij. „Ik was hoogopgeleid en overtuigd Winston Kout ...'wij hebben de andere uitzendbureaus wakker geschud'... foto de limburger van mijn eigen capaciteiten, maar dat gold voor mijn vrienden ook." Vooroordelen en discrimi natie waren de oorzaken, maak ten zijn vrienden hem duidelijk. Vooral bij uitzendbureaus zou daar sprake van zijn. Kout nam de proef op som, probeerde werk te vinden via uitzendbureaus en moest zijn vrienden gelijk geven: hij werd totaal niet serieus geno men, terwijl hij volledig voldeed aan de eisen die voor een bepaal de baan werden gesteld. Kout ergerde zich zo aan het on professionele geklungel dat hij dacht: „Dit kan ik veel beter." Het idee om zelf een - vooral op allochtonen gericht - uitzend bureau te beginnen was geboren. Succes Zo overtuigd als Kout tien jaar geleden was van de noodzaak van Coloured Holland, zo stellig is hij nu over het succes ervan. Hij gaat er eens goed voor zitten in zijn riante kantoor in hartje Amster dam en zegt dan nadrukkelijk: „Ik durf de stelling aan dat er geen enkel initiatief op de ar beidsmarkt zo'n brede impact heeft gehad als Coloured Hol land." Hij neemt even een pauze als om het gewicht van zijn woor den goed door te laten dringen, en betoogt: „Wij hebben de ande re uitzendbureaus wakker ge schud. Toen ze merkten dat wij geduchte concurrentie dreigden te worden, begonnen ook bureaus als Randstad en Vedior met spe- In Ierland is er een afvallige katholieke bisschop die een telefoonlijn heeft geopend, waarmee hij onder an dere zijn volgelingen de biecht afneemt. Zo'n telefoni sche biecht kost twee gulden tachtig per minuut. Met de opbrengst van die telefoonlijn zegt de bisschop zijn kerk te willen herstellen. Naast de biecht biedt de bis schop ook een persoonlijk gesprek, een genezingslijn, een lijn voor bijzondere gebedsintenties en een Latijnse mis per telefoon aan. Ik vind het wel iets hebben zo'n bel-ijdenis van je zon den. Dat je bijvoorbeeld staande in de file pal na het vloeken om de zoveelste opstopping weer in het reine kunt komen. Aan de andere kant, je zal maar in Ierland wonen en een telefoonnummer hebben dat in één getal verschilt van dat van de bisschop. Na een stuk of tien verkeerde telefoon tjes kom je dan toch in de verleiding om voor bisschop te spelen en eens wat zonden te aanhoren. Dat is weer eens wat anders dan een hijger. Zou er in Nederland geen moderne afvallige geestelijke rondlopen die iets kan met afstandsbediening? MERIJN Den Haag (anp) - Joop Glimmerveen, leider van de extreem rechtse Nederlandse Volks Unie (NVU), heeft bij de politie een klacht ingediend tegen de Haagsche Courant en opinie-teke naar Theo Gootjes. De Haagsche Courant en het Rot terdams Dagblad publiceerden woensdag een spotprent van Gootjes waarop Glimmerveen wordt afgebeeld als een rat met een slang in zijn mond. De leider van de NVU voelt zich in zijn goede naam aangetast en be schuldigt de krant van opruiing tegen zijn persoon. De politie hield Glimmerveen woensdag aan en onderwierp hem aan een verhoor. Nog dezelf de dag is de voorman van NVU weer vrijgelaten. Aanleiding hiervoor waren uitlatingen die Glimmerveen zaterdag deed op een bijeenkomst van neo-nazi's in een Schiedams café. Hij be dreigde toen de hoofdredacteur van de Haagsche Courant met de dood. Ook haalde Glimmerveen Groen- Links-Kamerlid Singh Varma door het slijk. „Die moet eerst vijf jaar worden opgesloten jn een werkkamp zodat ze afge slankt naar Suriname kan terug keren", zo verkondigde hij vorige week. Cartoonist Gootjes is blij met de ophef die Glimmerveen over zijn spotprent maakt. „Op deze ma nier tilt hij mijn tekening van een regionaal niveau naar een lande lijk niveau", meent Gootjes. „De spotprent en de boodschap die de deze moet uitdragen, wordt nu op veel grotere schaal verspreid. Dat is dom van Glimmerveen, maar prettig voor mij." Een jaar geleden spande oud-mi nister N. Kroes een kort geding tegen Gootjes aan. Hij tekende Kroes als prostituee die een zak met geld draagt. De tekenaar maakte de spotprent toen Kroes beschuldigd werd van het aanne men van steekpenningen van het afvalverwerkingsbedrijf Tanker Cleaning Rotterdam (TCR). De tekening werd landelijk nieuws toen de yoormalig minister naar de rechter stapte. Vlissingen (anp) - De Vlissingse chirurg T. van Popta heeft de inspectie voor de volksgezondheid gevraagd de behandelwijze in het Medisch Schoonheidscentrum Linia in Rotterdam te onderzoeken. ciale consulenten voor allochto nen. Maar wij hebben geen spe ciale consulenten of zoiets, wij profileren ons heel duidelijk met de werving en selectie van al lochtone uitzendkrachten. „Wij waren bovendien de eersten die bedrijven wezen op het be lang van etno-marketing, het in spelen met je producten en ver koopmethoden op de veranderde samenstelling van de bevolking. Met name de Randstad wordt steeds kleurrijker en al die Suri- namers, Marokkanen, Turken, Antillianen doen boodschappen, gaan naar de kapper, houden feesten, gaan uit. Als je daar als bedrijf niet op in speelt, mis je op den duur de boot." Als het personeel van een bedrijf er wat betreft kleur en af komst ongeveer net zo uitziet als de mensen buiten op straat, dan komt dat alleen maar ten goede aan het product en het imago, en dus aan het hele bedrijf, is de boodschap van Coloured Hol land. Want de samenleving ver andert en bedrijven moeten daar in mee. Kout begint steeds bevlo- gener te praten en te gesticuleren: „Waar het in Nederland aan ont- breèkt, is een visie op het beleid voor allochtonen. Er wordt te veel van uit gegaan dat 'die bui tenlanders zich maar moeten aanpassen.'" Maar het is geen kwestie van aanpassen, aldus Kout: de sa menleving is veranderd en wie niet mee verandert staat stil. Ne derland is niet meer wit, Neder land is coloured. r Een 37-jarige vrouw raakte enke le dagen na behandeling in dë kliniek in een levensbedreigende toestand en blijft volgens Van Popta levenslang verminkt. De vrouw had in het Rotterdamse centrum een liposuctie (het plaatselijk wegzuigen van vet) aan haar bovenbenen laten uit voeren. Twee dagen later werd ze opgenomen in het Streekzieken huis Walcheren met benen die er volgens Van Popta 'allerbela- zerdst' aan toe waren. De daarop volgende nacht bleek de vrouw een levensbedreigende infectie te hebben. Ze werd overgebracht naar de intensive-care-afdeling van het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Daar verbleef ze vier weken. Utrecht (anp) - De commis sie homo- en lesbische eman cipatie wil dat de gemeente Utrecht bij de bouw van dë nieuwe stad Leidsche Rijn rekening houdt met de wen sen van homoseksuelen. Zo zouden de plannenma kers flikkerbosjes en zoge noemde cruiseplaatsen, waar homo's elkaar kunnen tref fen, moeten intekenen in het stedebouwkundig ontwerp van Leidsche Rijn. Dat vindt de secretaris van de nieuwe commissie, waarin vertegenwoordigers van on der meer het COC, de Sa menwerkende Utrechtse Kringen, het Steunpunt Anti Discriminatie en de stichting SLOW (ouders van homosek suele kinderen) zitting heb ben. „In Leidsche Rijn komen 100.000 mensen te wonen, van wie 5 tot 10 procent ho moseksueel is. Er komt veel groen, dus kun je er donder op zeggen dat er gecruisd gaat worden." Het stuit Van Popta vooral tegen de borst dat de vrouw meteen na de behandeling in de Rotterdam se kliniek zonder nazorg naar huis is gestuurd. Na een dergelijke ingreep is vol gens de Vlissingse chirurg mini maal twee dagen opname nood zakelijk. Over hetgeen tijdens de operatie verder is misgegaan, heeft hij alleen vermoedens maar daar wil hij niet op ingaan. Van Popta wil geen heksenjacht tegen instituten die cosmetische ingre pen verrichten. „Er zijn klinieken waar ze absoluut fatsoenlijk wer ken. Maar ik vraag me af of de re gels rond privé-klinieken wel ver genoeg gaan." De Nijmeegse hoogleraar prof. dr. P. Spauwen vindt dat de overheid voor goede randvoorwaarden moet zorgen waaronder particuliere instellin gen cosmetische ingrepen mogen uitvoeren. Hij zei dat bij de aanvaarding van het hoogleraarschap Plasti sche en Reconstructieve Chirur gie aan de Katholieke Universi teit in Nijmegen. De directie van Medisch Schoon heidscentrum Linia in Rotterdam heeft enkele dagen nodig voordat zij een reactie kan geven. Arnhem (anp) - Aan de lang durige strijd tussen de zigeu nerfamilies Mirando over de te voeren naam van twee or kesten is definitief een einde gekomen. Dat hebben de gezamenlijke ad vocaten gisteren bekendgemaakt. De ruzie ging over het gebruik van de naam Tata Mirando. Al geruime tijd traden twee zigeu nerorkesten op onder deze naam. Het Nederlands Arbitrage Insti tuut besliste dat voortaan Adolf Weis, zoon van oprichter Joseph Weis, de naam Zigeunerorkest Tata Mirando mag voeren. De kleinkinderen van de oprichter zullen hun orkest presenteren on der de naam Zigeunerorkest Ro ma Mirando jr.

de Stem | 1996 | | pagina 3