Financiële steun mini-campings Nighthawk timmert aan de weg PLAATSELIJK NIEUWS Interland fokdag in Nieuwvliet-Bad succes Tanghe in Hoofdplaat wint landelijke prijs 0 het jaar UIT IN ZEELAND Vrije van Sluis geeft stimuleringsbijdrage voor aansluiting op zuiveringsinstallatie VRIJDAG 15 NOVEMBER 1996 C4 Cadzand Retranchement Paardensportcentrum afgeladen WEEKENDDIENSTEN Zeelandtrofee jaar bij bakker Remijn in Kwadendamme Serenade Gruwel en bloemen Jazz, rock, pop One man show Dubbel-optreden Nicolaas Matsier Tweemaal film Koffieconcert Hemphill DE STEM ZEELAND Van onze verslaggever Oostburg - Waterschap Het Vrije van Sluis geeft financiële steun aan mini-campings in het buiten gebied die aangesloten willen worden op een zuiveringsinstal latie van rioolwater. Een nipte meerderheid van de algemene vergadering (dertien tegen elf) ging gis teren akkoord met het voorstel een sti muleringsbijdrage te geven van 3 600 sulden per bedrijf voor de komende drie jaar Dijkgraaf C. Almekinders weerleg de de kritiek van de tegenstanders die vonden dat er rechtsongelijkheid in het spel is. Immers, andere bedrijven hebben volgens de tegenstanders in het verleden geen bijdrage gekregen voor aansluiting op de riolering. „De mini-campings wor den bevoordeeld," aldus P. van den Heu vel. „Een discutabel voorstel," meende A. D'Hont. Volgens Almekinders is er geen sprake van rechtsongelijkheid of precedentwer king. „Andere bedrijven hebben in het verleden aanspraak kunnen maken op de verfijningsregel. Deze subsidieregeling is wel afgeschaft, maar hiervan kon wel gebruik worden gemaakt. Recreatie-on dernemers, die nu kritiek hebben, zijn dus kort van memorie. Daarnaast is er geen sprake van precedentwerking. De ondernemers van de mini-campings zijn een afgebakende doelgroep." E. Wijffels wees op de verantwoordelijk heid van de gemeenten. Wethouder L. Cuelenaere van Oostburg zei vorige week tijdens de recreatiecommissie dat deze gemeente niet bereid is een finan ciële bijdrage te leveren. Maar wethou der Bolijn maakte tijdens de vergadering van de gemeenteraad volgens dagelijks bestuurslid J. Provoost duidelijk dat er toch een opening is. Enkele hoofdinge landen vroegen Almekinders de gemeen ten nog eens op hun verantwoordelijk heid te wijzen. Zo ver wilde de dijkgraaf gisteren niet gaan. „We moeten deze dis cussie niet op de spits drijven. Ik heb er geen behoefte aan verwijtende opmer kingen te maken richting andere overhe den. Wij nemen vanuit onze verantwoor delijkheid het initiatief." De bijdrage van 3.600 gulden per mini- camping is maar een druppel op een gloeiende plaat. Gisteren werd duidelijk dat de aansluitkosten voor een mini- camping tussen de tién- en honderddui zend gulden liggen. Dat hangt onder an dere af hoe ver een camping van een in stallatie staat. Het is niet de bedoeling van het waterschap een dikke subsidie te geven. „Het gaat puur om een stimule ringsbijdrage," maakte Almekinders duidelijk. Mini-campings moeten vanaf het jaar 2005 zijn aangeloten op een zuiverings installatie. Ze mogen vanaf deze datum hun afvalwater niet meer via de vloei stofdichte tanks uitrijden over het land. Tot nu toe hebben ondernemers van veertien mini-campings belangstelling getoond voor de stimuleringsbijdrage. HENGELEN - Op het strand tussen Dishoek en Zoutelande werd gevist voor het Neder lands kampioenschap kusthen- gelen 1996. Het team van ZHV De Wielingen uit Cadzand, be staande uit Theo van Broeck, Cor van Dinteren, Carlos Mari- man, Frank de Reu en René van Gelder, had zich via een voor selectie geplaatst. Door de har de westenwind vielen de vang sten tegen. Slechts 77 van de 135 deelnemers vingen een vis. Winnaar werd Rien Vermaas van De Oosterscheldevissers met 171 cm aan gevangen vis. Van ZHV De Wielingen vingen alleen Theo van Broeck en René van Gelder vis. Zij wer den respectievelijk 18e en 19e met 52 en 50 cm. Hierdoor plaatsten zij zich voor de nase- lectiewedstrijd, waarin een plaats te verdienen valt voor de Nederlandse ploeg die naar het wereldkampioenschap wordt afgevaardigd. Samen met 43 anders vissers strijden zij voor de vijf plaatsen in dit team. BELFORTRIT - De West- Zeeuws-Vlaamse Automobiel club (WZA) houdt zondag 17 november de Belfortrit. Men kan zich inschrijven vanaf 13.30 uur in café Jopie, aan de Zwinstraat. Iedereen heeft Prijs- Van onze paardensportmedewerker Nieuwvliet-Bad - Een afgeladen Paardensportcentrum Nieuw- vliet van Hans en Yvon Prins in Nieuwvliet-Bad met paarden sportliefhebbers getuigde van een succesvolle dertiende inter land fokdag van het fokdistrict Zeeuws-Vlaanderen van het KWPN (Koninklijk Warmbloem Paardenstamboek Nederland). Voorzitter To Picavet uit Hulst na afloop: „Natuurlijk is het een goede fokdag met overweldigen de belangstelling. We hebben ui teraard de mogelijkheden voor het vrij springen verbeterd en daardoor was er meer deelname. Nu is' de totale deelname aan de fokdag nog een derde uit Neder land en tweederde Belgen. Daar n we wat aan doen. Te meer omdat de kwaliteit van het KW- PN-product de laatste jaren nog al verbeterd is. Kijk maar naar de Mona Lisa Het merendeel van de kam pioenslinten die werden omge hangen bleef aan de noordzijde van de grens. Zo ging het kam pioenschap bij de driejarige mer ries naar het fokkersduo Jacques Kaas/Luc Savat uit Nieuwvliet met Leoniki. Een eerste premie kregen onder meer Lancia T van E, Tas-van Driel uit Waterland kerkje en Lataye van E. van 't Westeinde uit Temeuzen. Uit de grote groep tweejarige merries werd Murona van P. Rie- mens en Ch. de Feyter uit Nieuw vliet tot kampioene gekozen. Een eerste premie was er voor Mona Lisa van J. Noordhoek uit Kort- gene en Marona van J. van 't Westeinde uit Oostburg. Het kampioenschap van de éénjarige merries werd een prooi voor Bel gië, want Sarah van het Palieter- land van R. Vets uit Lies vond ge nade bij de juryleden. Een eerste premie was er voor Niquita T en Night Flyer van E. Tas-Van Driel. Uit de groep drie-, twee- en eenjarige kampioenen werd een jegudkampioen gekozen. Dat werd Murona van Riemens en De Feyter. De hengstveulens werden in twee groepen gekeurd. Aan kop van de eerste groep ging Oniedan van de familie Van Velzen uit St.-Kruis, die onlangs in Evergem tijdens de internationale keuring ook al het zilver won. Verder in deze groep een eerste premie voor Olimpiada van J. Noordhoek. Op de eerste plaats in de tweede groep hengst veulens belandde Olano van S. Malcorps en P. Riemens uit Cad zand. Een eerste premie was er voor Only-You van D. de Ruiter en Noordwelle en Omami van I. de Feyter uit Axel. Uit beide groepen werd een kampioen ge kozen. Dat werd Olano van S. Malcorps en P. Riemens. Bij de merrieveulens eveneens twee groepen, vroeg en laat gebo ren veulens. Zuiderbuur In de eerste groep ging Thisaura van R. Vets aan kop en kreeg Or chidee van E. Tas-Van Driel een eerste premie. In de tweede groep werd ook een zuiderbuur kam pioen, te weten Tina Fleur de Vauxelles van René Loeys uit Knokke-Heist. Eerste premies waren er voor Oldady van Ch. de Feyter en P. Riemens, Once van N. Hertogh uit Oostburg, Oogap pel van J. Noordhoek en Olita van J. Wallenburg uit Ritthem. Kampioen van beide groepen werd Thisaura van R. Vets. De heer Thange ...sociale functie... FOTO CAMILE SCHEISTRAETE Door Willy van Leeuwen Hoofdplaat - Het was giste ren feest voor de bevolking in Hoofdplaat. Buurtsupermarkt Tanghe, die al vele jaren wordt geëxploiteerd door de gelijknamige familie, werd namelijk gehuldigd met het behalen Van de eerste prijs in de landelijke wedstrijd Cas per Supermarkt van het jaar 1996. Eddy, Emmy, Monique en Jacky Tanghe zijn vele tiental len uren per week in de weer om de buurtsupermarkt in 't Turp draaiende te houden. „Onze winkel, die ik zelf buurtsuper markt noem, vervult een belang rijke functie in het dorp. Eigen lijk een sociale functie, want als ze bij' ons in de winkel komen, kunnen de mensen, vooral de ouderen, weer eens even bijpra ten. De mensen hebben bij ons contact onder elkaar," aldus Jacky Tanghe na de prijsuitrei king, waarbij hij een cheque van duizend gulden in ontvangst mocht nemen. De winkel van de familie Tang he is viermaal beoordeeld op netheid, klantgerichtheid, vers heid en vakkennis. Een klanten- onderzoek gaf uiteindelijk de doorslag. „We hebben zeker geen ouderwetse dorps winkel, maar we hebben enkele maan den geleden alles gemoderni seerd," vervolgt de prijswin naar, die erkent dat de ontwik keling van het toerisme in Hoofdplaat en de uitbreiding van het aantal vakantiewonin gen zeker ook belangrijke facto ren zijn. „De ontwikkeling van Village Scaldia is nog niet vol tooid, maar er zijn er nu toch al dertig gereed. Dat kunnen we toch merken. We hebben voor die wedstrijd niets speciaals ge daan, maar gewerkt zoals we al tijd doen. We hebben positieve reacties van de bevolking gekre gen, want de betrokkenheid is erg groot." HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstraat 53, OQstburg, tel. 0117-452121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bastionstraat 36, Axel, tel. 0115- 561777. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Slingerland, Noord straat 27, Biervliet, tel. 0115- 481345. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter A. Hermanides, Dorpsstraat 17, Breskens, tel. 0117-381566. Spreekuur zat. en zond. om 11- 11.30 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 0117-391366 (autotel. 06- 52746001). Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter Slager, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-221344. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter J. Schmeitz, De Tol 8, tel. 0113- 216405. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dokter M. Kooiman, Van Hogendorplaan 6, tel. 0113- 214450. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter F. Helmers, Cloosterstraat 72, Kloosterzande, tel. 0114- 681277. Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wolp- haartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aam- outse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter J. Har ten, Clara'spad 12, Heinkens zand, tel. 0113-561234. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Lips en Dokter Schulte, Grote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Spreek uur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter J. Gadellaa. Europalaan 49, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H. van Haelst, Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. 0115-471955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, M. de Ruytersingel 1, tel. 0115- 694000. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter M. Maenhout, Van Kinsbergenlaan 2, tel. 0115- 613256. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Van onze verslaggever Middelburg - Twee Zeeuws-Vlaamse bakkerijen zijn in de prijzen ge vallen bij de wedstrijd om de Zeelandtrofee. Veertig bakkers uit de provincie deden hun uiterste best om de lekkerste bolus, het lekkerste volkorenbrood en de verukkelijkste boterstaaf te maken. De fijnproevers van de jury kwamen uiteindelijk tot de slotsom dat bakker Remijn uit Kwadendamme de lekkerste bolussen bakt. Maar die van bakkerij de Blok zijn op-een-na het lekkerst, zo blijkt uit de uitslag van de wedstrijd. Bakkerij Quist uit IJzendijke maakt bijna de lekkerste boterstaaf van heel Zeeland. De jury vond die van bakkerij Bouman uit Oosterland net een tikje smakelijker. Het lekkerste volkorenbrood wordt gebak ken in Meliskerke en wel bij bakker Koppe. De Zeelandtrofee staat nu voor een jaartje in Kwadendamme, want bakker Remijn behaalde over het totaal de allermeeste punten. Zeeuws Orkest HET ZEEUWS Orkest verzorgt drie concerten ter gelegenheid van het honderjarig bestaan van de concertzaal in Middelburg en de start van de restauratie van de St.-Jacobskerk in Vlissingen. Dirk Brossé dirigeert en van hem wordt ook een compositie uitgevoerd. Principals is opgevat als een muzikale speech voor een jarige. In het stuk verzorgen en kele principals (de mannen op de eerste rij) een deel van de feest speech. De een doet het met hu mor, de ander doodernstig, maar er zijn er ook die heel veel crea tiviteit gebruiken en zelfs eentje die heerlijk uit de bol gaat. Bros se verwerkt in zijn stuk klassiek, funk en jazz. Daarna wordt met violist Dmitri Makhtin als solist het Vioolconcert in d van Jean Sibelius vertolkt. Makhtin is pas 21 jaar en heeft reeds vele prij zen op zak. Het orkest sluit het concert af met Dvorak. I Vrijdag 15 november, Con certzaal, Middelburg om 20.00 uur en zondag 17 november om 14.30 uur. Het concert in Vlis- slngen in de Sint Jacobskerk is °P 19 november, aanvang 20.00 uur. Filharmonische orkesten DEZE WEEK concerteren in Antwerpen twee filharmonische orkesten. Een kans voor de mu ziekliefhebber om eens te verge lijken. Het Rotterdams Philharmonisch orkest speelt onder leiding van ernard Haitink Les Illumina- ions van Britten en de vierde symfonie van Sjostakovitch in 0e Singel op woensdag 20 no vember. Het Filharmonisch Orkest van aanderen musiceert van- avonc^ vrijdag 15 november, in e Elisabethzaal onder leiding an Lothar Zagrosek. Samen et de Belgische pianist Jan .1 'els wordt het concert voor Piano en blazers van Stravinsky g speeld en daarna vertolken de uzikanten de (onvoltooide) JMide symfonie van Mahler in een versie van de Engelse musi coloog Cooke. Beide concerten beginnen om 20.00 uur SOLISTEN van het Filharmo nisch Orkest van Vlaanderen concerteren in de kapel van het Elzenveld in Antwerpen. Het optreden wordt verzorgd door Peter Manouilov, Irena Sherling (viool), Bart Vanistendael, Luc Gysbrechts (altviool), Dieter Schützhoff, Katharina Apel (cello) en Dietmar Grather (con trabas). Op het programma de creatie in België van de Serena de in G van de composer in resi dence Robin Holloway, het 23e strijkkwartet van Schubert (Ro- samunde) en het strijksextet nr. 3 van Brahms. Zondag 17 november, aan vang 11.00 uur. THEATER MAKEN betekent voor de Internationale Nieuwe Scène het creëren van een volks- gebeuren, rechtstreeks verbon den met de actualiteit en het da gelijks leven. In het spel De bloemen, de vogels en de gruwel is de gruwel Ruanda, Somalië, Bosnië. Zijn de Westerlingen ge nezen van de gruwel. Het ver haal van Walter van den Broeck (gespeeld door Hilde Uitterlin- den en Charles Cornette), be wijst iets anders. Fatsoenlijke mensen met een behoorlijke op leiding krijgen een mooi huis met een oogverblindende bloe mentuin vol oorstrelend voge lengezang. Op een dag vliegt de bal van de buurjongen over de muur. Dinsdag 19 november, Zuid- landtheater, aanvang 20.00 uur. VOOR DE vierde keer treedt gi tarist, zanger en songwriter Monti Amundson op in Zeeuws- Vlaanderen. Hij promoot zijn nieuwe cd I see Trouble. Monti is een letterlijk en figuurlijk een grote verschijning. Hij speelt Texas-blues. Voor liefhebbers van Amerikaanse roots-muziek de gelegenheid om Monti eens li ve aan het werk te zien. i Zondag 17 november, Porgy Bess, Temeuzen, aanvang 21.00 uur. IN PORGY Bess vanavond een triple concert. Als eerste be treedt de Temeuzense formatie Mindlink het podium. De band, die begin volgend jaar een cd uitbrengt, presenteert een reper toire dat geënt is op de muziek van Faith No More. Liefhebbers van de Red Hot Chili Peppers en Living Color kunnen hun hart ophalen wanneer de band Dark Yellow Morning Piss optreedt. Als uitsmijter Soundcircus. De ze Vlissingse band speelt eigen werk: guitarrock, techno metal en classic hardrock. Soundcir cus bracht in 1994 de debuutde mo uit. Deze werd in Aardschok tot demo van de maand verko- 15 november, aanvang 20.30 uur. TWEE optredens deze week in Kalashnikov in Temeuzen. Vrij dag 15 november The Strawbery Jam met Ramonesachtige punk uit Rusland om 23.00 uur (toe gang gratis) en een dag later Ne- derhop met de Ouderkerk Kaf fers en White Wolf. De Kaffers maakten nummers met teksten uit het dagelijkse leven gegrepen en White Wolf wil met maat schappijkritische teksten de luisteraar aan het denken zetten. Zaterdag 16 november, aan vang 22.00 uur. GOREFEST en Transpunk Frozen Sun bevolken zaterdag het podium in 't Beest in Goes. Frozen Sun zorgt voor intensi teit, Transpunk bouwt een don derend geweld en Gorefest komt nog eens terug naar de geboorte grond. De zaal gaat 16 november open om 20.30, start optredens 21.00 uur. DE STOET van verlangens is een programma dat de Doopge- zinde Gemeente samen met Vera Coomans, Guido Belacanto en Philippe Robrecht brengt: een parade van Rotterdams-jiddi- sche dronkemanswalsen. Vrijdag 15 november, Ter Ri vierenhof, Deurne en zondag 17 november, Herbakker, Eeklo, aanvang 20.30 uur. IN DE Media in Eeklo is een duo-concert van Howe Gelb en Bob Neuwirth. Beiden zijn ei genzinnige rockartiesten die hun eigen gang gaan in de rockwe- reld en zich weinig aantrekken van de heersende modes en stij len. Dat ze elkaar vonden is nieuws en dat ze samen optreden is curieus. Aaanvang 21.00 uur. EEN MAN met veel verrassin gen die in de streek mateloos po pulair is. Na jaren allerlei type tjes te hebben uitgebeeld brengt Frans de Schepper zijn eigen one man show The best of. Sieske de Flierefluiter, de postbode, de vo gelkenner, de brandweer man....wellicht komen ze langs tijdens het avondvullende pro gramma dat Frans zijn publiek voorschotelt. Hij zingt ook enke le liedjes en wordt begeleid aan de piano door Harry van Roeyen die ook de stiltes in het pro gramma muzikaal zal opvullen. Vanwege de grote belangstelling was de eerste avond snel uitver kocht. Frans besloot daarom VEERTIGERS en nog steeds ac tief in de wereld van rock en pop: de band Nighthawk. Vier leden speelden al eerder samen en toen zij gevraagd werden voor het Woodrockfestival van afgelopen zomer staken de mannen de kop pen bij elkaar en in mum van tijd hadden ze een repertoire. Huub Dewachter (gitaar en zang), Martin Prins (zang), Bram Millenaar (bas), Patrick Locke- feer (toetsen en dwarsfluit) en Fonny Sponselee (slagwerk en zang) begonnen naast oude num mers ook nieuwe in te studeren en te schrijven. Doel is het ma ken van een cd vol eigen werk. „Het is toch leuk om een eigen schijf in de kast te hebben. Of het een grote oplage wordt, een life opname of studiowerk staat nog niet vast, maar we werken hard aan onze toekomst." De leden speelden in het verle den in bands als Desolation, Pel grim, Seven on a date, Phantom en Crossfire. Nu worden de erva ringen uitgewisseld en de krach ten gebundeld. De band brengt een gevarieerd programma en probeert de nieuwe nummers uit. Zaterdag 16 november in de Kastanje in Kloosterzande, aan vang 21.30 uur. Toegang gratis. V.l.n.r. Huub Dewachter, Martin Prins, Bram Millenaar, Pa trick Lockefeer en Fonny Sponselee van Nighthawk. FOTO JAN AKKERMANS twee avonden op te treden. Zaterdag 16 en zondag 17 no vember, Den Dullaert Hulst, aanvang 20.00 uur. HEM WORDT de lekkerste, smerigste stem van Nederland, toegedicht. Maarten van Roozendaal bezingt in zijn pro gramma als ruwe romanticus en dichter-zanger-pianist onder begeleiding van Kim Soepnel (contrabas) de chaos en ongrijp baarheid van het leven. Hij wordt nu al vergeleken met grootheden als Jacques Brei, Tom Waits en Paolo Conté. Aan de piano gezeten brengt hij droefgeestige liederen en bespie gelingen. Het gedeelte na de pauze neemt Mylène d'Anjou voor haar rekening. Zij werkte als actrice-comédienne samen met Peter Lusse in de cabaret groep Pappenheim. Zij wordt in haar nieuwe muzikale theater programma bijgestaan door pia nist Wim Boor. Vrijdag 15 november, Zuid- landtheater, aanvang 20.00 uur. HIJ WERD genomineerd voor de Ako-Iiteratuurprijs, de Gouden Uil, de Aristeion- en de Libris- prijs en kreeg de Mekka- en Bordewijkprijs in 1995. Nicolaas Matsier (anagram van T. Reins- ma) maakte zijn debuut in 1976 met de verhalenbundel Oud- Zuid. Daarna volgden verhalen bundels, novellen, schetsen over het vaderschap en kinderboe ken. Het groot publiek bereikte hij in 1994 met de autobiografi sche roman Gesloten Huis. SLAZ nodigde Matsier uit. Dinsdag 19 november, aula Zeeuwse Bibliotheek, aanvang 1 20.00 uur. WAT VOOR de Amerikaanse te kenfilm de naam Walt Disney betekent is bekend. In Tjechië heeft Zdenek Miler eenzelfde bekendheid. Zijn ontdekking was Molletje. In de film wordt niet gesproken, de beelden ver tellen hun eigen verhaal en bo vendien zijn er de muzikale ef fecten. De avonturen van een Molletje, met een paraplu, een egeltje, een auto en bonbons zijn een aaneenschakeling van hu morvolle tafereeltjes. Woensdag 20 november in Porgy Bess, aanvang 15.00 uur. DE FILM Flirt van Hal Hartley bestaat uit drie variaties op het zelfde verhaal waarin oude, uni versele thema's zoals trouw, ver raad en besluiteloosheid cen traal staan en waarbij het halen van een vliegtuig en een pistool schot in het gezicht van grote in vloed zijn op de toekomst van de personages. De variaties spelen in New York (1993), Berlijn (1994) enTokyo (1995). Woensdag 20 november in Porgy Bess, aanvang 20.00 uur. DE SERIE koffieconcerten in de Zeeuwse Muziekschool in Goes gaat zondag van start. Het con cert wordt verzorgd door Floor Gerritsen (viool), Reineke Broekhans (piano) en Martine van Dijk (saxofoon). Zij studeer den alle drie aan het Brabants Conservatorium en vormen sinds 1995 een trio. Het pro gramma is gevarieerd in samen- spelvorm en repertoire. In Goes worden werken van Mozart, Maurice, Jolivet, Suk en Ey- chenne vertolkt. Zondag 17 november, aan vang 12.00 uur. DE SERIE Jazz in De Singel in Antwerpen wordt afgesloten met een bijzonder concert van het sextet rond rietblazers Mar ty Ehrlich en Tim Beme. Als The Great Creative Jazz Orchestra brengen zij een eerbetoon aan de vorig jaar overleden Julius Hem phill, de oprichter van het World Saxophone Quartet en een van de boeiendste jazzcomponisten voorbij de free-podium. New Yorker Tim Berne is een notoir leerling van Hemphill. Voor hem is het een erezaak om deze intel ligente, ontroerende en diepge wortelde muziek verder uit te diepen. Dinsdag 19 november, aan vang 20.00 uur.

de Stem | 1996 | | pagina 23