IJS t) iouten BUD in 'Kruispunt moet veiliger worden' >rting Het Vrije van Sluis investeert in grondgebied Aardenburg Fiets/voetveer buiten kijf voor Oostburg Wallage in politiek jongerencafé Sluiskil antC Verlinde st PvdA Oostbnrg moet ontevredenheid bij gemeente aantonen Jubileum EHBO Sluis met veel activiteiten Eerste plaats voor De Golfslag POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS SPORT in 3RT TEMDE STEM DE STEM ZEELAND C3 Omwonenden willen maatregelen voor fietsers op Altenastraat/Hoekseweg in Hoek Geen uitsluitsel over proeftijd voor Axelaar Denemarken wil uitlevering drugssmokkelaars Inbraak Brandstichting voorkomen Twee maal deukschade Terneuzen Actie tegen drugstoeristen aan beide zijden van grens BeVoBo Terneuzen KNCGV Uniek Quiz rrast wil worden nen- en buitenland, ijk De Stem. informeert en Houdt u op de hoogte, i achtergronden, d helder, overzichtelijk t. Politiek, sport, even en noem maar oud. Regionaal en ationaal. ektoe, van Nieuwdorp Niet voor niets ).000 lezers en adver est Nederland elkaar in De Stem. gebeurt 't elke dag LEZERS IN HET ZUIDWESTEN. WIE BEL (076) 5 312 550 VRIJDAG 15 NOVEMBER 1996 Van onze verslaggever Oostburg - Ondanks het afstemmen van de ruilverkaveling Aardenburg investeert het waterschap Het Vrije van Sluis vanaf 1998 bijna een mil joen gulden in het gebied rondom de Kikkerstad. Dijkgraaf C. Almekinders vindt het zonde om dat niet te doen omdat het schap nog steeds aanspraak maakt op een subsidie van vijftig procent van het Rijk als bij drage in de kosten. Almekinders deed de investering gisteren uit de doeken tijdens de bijeenkomst van de algemene vergade ring in Oostburg. Het geld wordt gebruikt voor een aantal vervangende werken. Zo als de aanpassing van twee stuwen, de bouw van een stuw bij de St. Pietersdijk en de aanleg van natuurvriendelijke oevers. Hiervoor worden gronden aange kocht dan wel geruild. In een notitie wor den de voorstellen nader uitgewerkt. Het dagelijks bestuur presenteerde gis teren ook een aardig lijstje met investe ringen met ingang van volgend jaar. A. D'Hont vroeg zich in het kader van de fusiebesprekingen tussen de drie water schappen af of De Drie Ambachten en Hulster Ambacht op de hoogte zijn van de investeringen van het Vrije van Sluis. „Ik hoor namelijk al geluiden van de an dere waterschappen van: jullie investe ren maar raak." Volgens Almekinders informeren de waterschappen elkaar over investeringen die worden gepleegd. „Maar we hoeven de andere waterschap pen niet in te lichten over projecten die al langer op de rol staan. Deze investe ringen overschrijden de bedragen niet van eerdere meerjarenramingen." Eeri van de investeringen is de vervan ging van computerapparatuur voor een bedrag van 172.000 gulden. Met het oog op de fusie werd afgevraagd of de ver vanging van deze apparatuur overbodige luxe is. Het dagelijks bestuur vond van niet. „Als toch blijkt dat we deze appa ratuur na de fusie niet meer kunnen ge bruiken, moeten we de investering wat eerder afschrijven. Tevens zijn we in on derhandeling met de leverancier. Een van de vragen is of de leverancier de ap paratuur terugkoopt als we die na de fu sie niet meer kunnen gebruiken." Van onze verslaggever Hoek - Het kruispunt Altenastraat/Hoekseweg in Hoek moet met name voor fietsers veiliger worden. Dat vindt een aantal omwonenden. Het kruispunt staat op de zoge naamde 'black-spot'-lijst (plaat sen waar de meeste ongelukken gebeuren) van de provincie, maar het ziet er niet naar uit dat er op korte termijn maatregelen geno men kunnen worden. Veel scholieren van het voortge zet onderwijs uit Hoek en Bier vliet maken iedere morgen ge bruik van het kruispunt, wanneer ze richting Terneuzen fietsen. In het verleden zijn al verschillende ongelukken gebeurd. De afgelo pen tien dagen werden twee scholieren op het bewuste punt aangered en. Zo liep een twaalfja rige jongen uit Hoek deze week een hoofdwond en een gebroken enkel op. E, van der Rijst spreekt als rector van het Zeldenrust/Steelantcol- lege zijn zorgen uit over de situa tie. „Ik ben voornemens om zo snel mogelijk contact met de po litie op te nemen, om te kijken of zij op korte termijn actie gaat on dernemen. We hebben tijdens het direeteurenberaad (gistermor gen, red.) besloten dat we ze ook de kans moeten geven om er iets aan te doen." De politie op haar beurt verwijst naar de eerst verantwoordelijke, de wegbeheerder, in dit geval de Directie Infrastructuur en Ver voer (voorheen: Provinciale Wa terstaat). Daar is het kruispunt maar al te goed bekend. Volgens woordvoerder J. van de Velde komt het zelfs voor op de 'black spot'-lijst van Zeeland. „Het is de bedoeling dat er iets aan gedaan wordt. Eén van onze veiligheidsdeskundige heeft on langs een voorstel gedaan om er een rotonde aan te leggen. Begin 1997 zou er financiële ruimte voor geschapen kunnen worden, maar het is nog de vraag of dat gebeurt. Het is nog een praat stuk." Zijn collega J. Bakx vult aan: „We zullen eerst moeten be kijken hoe het project is in te pas sen in de plannen rond de WOV. We hebben maar een zakje met geld, en dat is er de laatste jaren niet groter op geworden. Nu is het heel verleidelijk om dat geld aan te wenden voor autonome projecten zoals black spots, maar dan loop je het risico dat het ge biedsgerichte beleid in het geding komt." Een aantal omwonenden heeft inmiddels contact gezocht met Dow Chemical. Veel werkne mers van het chemieconcern ma ken dagelijks gebruik van het kruispunt om op hun werkplek te komen. Dow heeft toegezegd zich intern over de situatie te beraden, en zal voor het einde van volgen de week met een reactie naar de omwonenden komen. Burgemeester J. Kruize reageert hiermee op het pleidooi van de PvdA om een extern bureau in te schakelen voor een onderzoek naar de tevredenheidsbeleving van het personeel met betrekking tot het werk. Volgens fractievoorzitter L. Wille kunnen aan de hand van dit on derzoek maatregelen worden ge troffen die leiden tot toename van de arbeidsvreugde en dus de arbeidsproduktiviteit. kruize en met hem de rest van de gemeenteraad toonden zich tij dens de vergadering van de ge meenteraad niet echt gelukkig met dit voorstel. Wille wekt vol gens de gemeenteraad immers de suggestie dat er ontevredenheid heerst onder het personeel. Jk prijs me nog iedere dag ge lukkig dat er niets negatiefs valt te melden over het personeelsbe leid. Als dat wel zo is moet de Pv- Van onze correspondent Middelburg - De 27-jarige Axel- aar A.V. zal nog even moeten achten eer hij hoort of zijn proeftijd met een jaar wordt ver engd of niet. V. werd medio mei a veroordeeld tot onder meer es maanden voorwaardelijk, op oerwaarde dat hij zich onder Weaeht zou stellen van het Omdat V. vond dat daar meer ge mat werd dan gedaan, hield hij na korte tijd voor gezien. Het swoig daarvan was dat die zes wanden voorwaardelijk dus j worden omgezet in zes hetralfn daadwerkeliik achter iJ5® ®en doener en geen pra- (W;„Za die üjdens de behan- ovm-t® !edereen probeerde te U m8en dat hij helemaal al- 2r z°nder hulp van het ^onkomem" drankverslavinë jk officie,, van justitie had daar dat vertrouwen in en eiste de proeftijd van V. met een rechthei Worden verlengd. De re ra wi'nu eerst een nade- Jffi^age van het ZCAD eer tijd krijgt °f V' die eXtra proe£~ In het verleden zijn hier al verschillende ongelukken gebeurd. Van onze verslaggever Oostburg - De PvdA in Oostburg moet maar eens met bouwste nen komen waaruit moet blijken dat er ontevredenheid heerst onder het gemeentepersoneel. Het college heeft daar recht op. dA de bouwstenen leveren. Ik wil de PvdA immers graag van dienst zijn. Maar aan een term als ar beidsvreugde heb ik niet zoveel. Op een bestand van 175 perso neelsleden heb je er immers altijd een paar die ontevreden zijn," al dus Kruize. De overige fracties hebben geen behoefte aan een onderzoek. „Als er problemen zijn, is de afdeling personeelszaken bekwaam ge noeg deze op te lossen," aldus F. Baarends (D&T). De WD schaart het pleidooi van de PvdA onder de noemer kwaadwillendheid. „De PvdA wekt immers de in druk dat er veel aan de hand is. En dat is absoluut niet het ge val," aldus J. Provoost. Wille is zich van geen kwaad be wust. „In ons voorstel wordt na melijk geen enkele kwalificatie gegeven. Hoe de raad dat inschat, moet hij zelf weten. Volgens ons kan het helemaal geen kwaad de tevredenheidsbeleving eens te onderzoeken. Maar de raad denkt daar kennelijk anders over." Middelburg (anp) - Denemarken heeft om uitlevering gevraagd van de vijf Denen die eind okto ber in Vlissingen zijn aangehou den met ongeveer vijfduizend ki lo hasj met een handelswaarde van 25 miljoen gulden. Het Open baar Ministerie in Middelburg wil echter eerst onderzoeken in hoeverre de vijf in Nederland strafbaar zijn, aldus een woord voerder. De Deense politie hield het hasj transport al enige tijd in de ga ten. De twee opvarenden van het jacht Nina waarop de hasj zich bevond, werden op weg naar De nemarken door zwaar weer ge dwongen de haven van Vlissingen op te zoeken. Justitie had met de Deense politie afgesproken dat niet zou worden ingegrepen tenzij de drugs van boord zouden gaan. Drie Denen waren intussen met het vliegtuig in Nederland gearriveerd en had den een auto en een busje ge huurd om de handel verder te vervoeren. Toen de vijf de drugs uit het jacht gingen overladen in de voertuigen, grepen douane en politie in. Van onze verslaggever Sluis - De afdeling Sluis van de EHBO viert dit weekend het veertigjarig be staan. De activiteiten spelen zich af in en rond buurthuis 't Zoute Vestje aan de Hoogstraat in Sluis. Op zaterdag is er een receptie en 's avonds wordt voor de leden een feestavond gehou den. Een open dag staat op zondag centraal. Er is dan van alles te zien, waaronder de monstraties van de brandweer van Sluis, Veilig Verkeer Nederland en de Nederland se brandwondenstichting. De Sluise afdeling startte in november 1956 met 45 leden en 22 donateurs. In juni 1957 kreeg de afdeling de beschikking over een verenigingslokaal in het Medisch Centrum aan de Hoogstraat dat toen net was gereali seerd. Dit gebouw heeft overigens plaats ge maakt voor woonzorgcentrum het Rondeel. Tot begin jaren tachtig bleef de EHBO ge huisvest in dit centrum. In die tijd raakte de vereniging steeds verder in verval. Er werd geen subsidie meer aangevraagd, de contri butie werd niet meer opgehaald en de schul den van de vereniging liepen op tot ruim elf honderd gulden. In augustus 1983 trad het hele bestuur af. Op initiatief van de inmiddels overleden Sluizenaar A. van Pamelen werd vrijwel meteen de draad weer opgepakt en werd een nieuw bestuur gekozen. De gemeente Sluis nam de schulden over en onder voorzitter schap van A. de Clerck ging de vernieuwde afdeling weer aan de slag. De afdeling is volgens het bestuur nu weer een bloeiende vereniging met ruim zeventig leden en meer dan honderd donateurs. Ieder jaar worden cursussen gegeven voor het EHBO-diploma, de aantekening verband leer en reanimatie. Daarnaast zijn de leden aanwezig bij tal van evenementen om eerste hulp te verlenen als dat nodig is. Zo werd enkele jaren geleden tijdens de internatio nale zwemwedstrijd in Sluis het leven gered van een deelnemer die door onderkoeling bewusteloos onder het water was verdwe nen. Hij werd met succes gereanimeerd door leden van de Sluise afdeling. Bij verschillende leden is tevens thuis een zogenaamde verbandpost ingericht. Deze is herkenbaar aan het gele plaatje bij de voor deur. Volgens het bestuur wordt hulpverle ning op bedrijven steeds belangrijker. De EHBO houdt daarom speciale cursussen voor bedrijven onder de naam Kernvaardig heden EHBO. Deze opleiding voldoet aan de eisen zoals gesteld in de ARBO-wet. In de wedstrijd tegen de Zuidlandschool schiet een speler van de St. Antoniusschool (in het wit) op het vijandelijke doel. foto camile schelstraete Van onze correspondent Terneuzen- In sporthal 't Zwaantje in Terneu zen is woensdag de finale gespeeld van het zaalvoetbaltoernooi voor basisscholen. Het team van de Golfslag werd kampioen. Elk van de vier teams in de finale moest drie wed strijden spelen van veertien minuten. De Zuidland school verloor de openingswedstrijd met 0-1 van de Golfslag. De St. Antonius speelde vervolgens gelijk tegen de Pr. W. van Oranjeschool en won van de Zuidlandschool. De Golfslag en Prins Willem van Oranje deelden de punten in de tweede wedstrijd, evenals de Zuidlandschool en de Prins Willem van Oranje. De St. Antonius verloor met 1-0 van de Golfslag. Jonathan Constancia scoorde vier keer voor de Golfslag en was daarmee topscorer van de finalewedstrijden. Einduitslag: l.De Golfslag, 2. St. Antonius, 3. Prins Willem van Oranje, 4. Zuidlandschool. Van onze verslaggever Oostburg - Evenals de fractie van de PvdA zijn ook B en W van de gemeente Oostburg verrast over de vraagtekens die door Gedeputeerde Staten worden gezet achter de komst van een fiets/voetveer Bres- kens-Vlissingen na de realisa tie van de Zeelandtunnel. GS maakten deze week bekend een onderzoek te houden waarin de vraag centraal staat of deze verbinding een haalbare kaart is. Hiermee wordt volgens de PvdA de suggestie gewekt alsof deze verbinding op losse schroeven staat, terwijl in het verleden door GS duidelijk is toegezegd dat het fiets/voetveer er komt. „Ook wij menen dat de komst van een dergelijk veer nog steeds vaststaat," aldus het college. „Wij baseren dit op het antwoord van de provincie op eerdere vra gen over dit veer aan het einde van het vorig jaar. De provincie heeft toen nog eens duidelijk aangegeven dat de 'totstandko ming van een fiets/voetveer een onderdeel is van de tracékeuze voor de WOV door Provinciale Staten op 1 maart 1991'. Er zou slechts nader onderzoek worden gedaan naar frequentie, techni sche mogelijkheden en dergelij ke. Wij zullen Provinciale Staten nog eens op deze besluitvorming wijzen." Fractievoorzitter L. Wille is te vreden over de reactie van het college, maar hij vindt dat het college moet blijven hameren op de eerder gedane toezegging. „We mogen niet uitgaan van een ver onderstelling. We weten immers Terneuzen - Een 36-jarige Ter- neuzenaar deed aangifte van inbraak in zijn woning aan de Klaprooslaan. Woensdagavond werden uit het huis een compu ter, een videorecorder en een stereo-installatie gestolen. Sas van Gent - Een 26-jarige Sassenaar kreeg in de nacht van woensdag op donderdag argwaan toen hij een nog onbe kende man in de buurt van zijn café op de Markt zag rondhan gen. De man had een tas bij zich. Op het moment dat de Sassenaar poolshoogte ging ne men, liet de man de tas vallen en nam de benen. Mogelijk heeft hij brand willen stichten, want de tas was gevuld met 'een brandbaar goedje', zo meldt de politie. Terneuzen - Een 46-jarige au tomobiliste uit Terneuzen ver leende gistermorgen geen voor rang aan een bromfietser toen zij uit een uitrit aan de Haar- manweg reed. Een aanrijding met deukschade was het ge volg. Iets dergelijks gebeurde drie uur later op de Grenulaan. Een 22-jarige Terneuzense au tomobilist kreeg geen voorrang van een 76-jarige plaatsgenoot, toen die zijn auto uit een uitrit reed. Ook hier alleen deuk schade. WIJKBIJEENKOMST - D66 Terneuzen houdt maandag 18 november een bijeenkomst in de wijk Oudelandse Hoe- ve/Katspolder. Aanvang 19.30 uur in de Willem Alexander- school aan de Edvard Grieghof. Iedereen kan op deze bijeen komst zijn ei kwijt over het rei len en zeilen binnen de ge meente. BAZAAR - In de zalen van de Goede Herderkerk is vandaag en morgen de jaarlijkse bazaar. De opbrengst is bestemd voor onderhoud aan de glas-in- loodramen van de Grote kerk in de Noordstraat. De bazaar is beide dagen geopend van 14.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Er zijn enkele 'ouderwetse' spelletjes KERK EN ISRAËL - De werk groep Kerk en Israël van de hervormde en gereformeerde classes in Zeeuws-Vlaanderen houdt dinsdag 19 november een bijeenkomst in de Goede Herderkerk aan de Koningin- nelaan. Ds. H.J. Huyser, predi kant voor het werk van Kerk en Israël spreekt namens de gere formeerde kerk. In 1995 publi ceerde hij zijn boekje 'Vieren in 4-ren, liturgie dankzij Israël'. Mede naar aanleiding van deze publicatie is het onderwerp van de inleiding 'De Joodse ele menten in de kerkelijke litur gie. De aanvang is 19.30 uur. Er is tevens een boekenstand. Deze classicale werkgroep komt slechts één keer per jaar bijeen. foto camile schelstraete Van onze verslagever Aardenburg - Bij een actie van douane, marechaussee, Rijks wacht en politie zijn gisteren in midden Zeeuws-Vlaanderen 24 drugtoeristen aangehouden aan de Nederlandse kant van de grens. De rijdende controle werd hier uitgevoerd door zes surveillance groepjes. De meeste 'toeristen', uit België en Frankrijk, betaalden ter plekke een schikking van hon derd gulden. Verdachten die niet betaalden omdat zij schikkingen tot maximaal 2250 gulden kregen, werden heengezonden met een dagvaarding. Aan de Belgische kant zijn tien man ingezet. Wat de 'opbrengst' daar was, was gister avond nog niet bekend. De con trole onder het motto 'Houdgreep' duurde van 11.00 tot 23.00 uur. In alle gevallen ging het om soft drugs. Tijdens de actie zijn de nieuwe richtlijnen van het parket toegepast. Dit hield onder meer in dat het bezit van vijf gram of meer met een schikkingsaanbod of proces-verbaal/dagvaarding werd 'beloond'. Terneuzen - De beide politie teams doen het dit seizoen goed in de bedrijfsvolleybalcompeti- tie in Terneuzen. PSOVZ 1 be zet een gedeelde eerste plaats in de tweede klasse A en dat is voor een team, dat lang niet al tijd in zijn sterkste opstelling kan aantreden, een prestatie waar captain Jos Post dik te vreden mee is. PSOVZ 2 leidt de dans in de derde klasse A. De 3-0-over- winning op Cijsouw had tot ge volg dat PSVOZ 2 nu al zeven punten los staat op de nummer twee, VC Schelde. Het team van Maarten van Kerkvoort, Rabo, won met 3-0 van Deltan 2 en staat met zelfs een weds- tijd minder gespeeld nu drie punten voor op Dees 2, dat een punt moest inleveren tegen Ge meente 1. Rabo heeft het nu in eigen hand en als het geen steek laat vallen is het kam pioenschap dit keer wel te halen. UITSLAGEN Eerste klasse A: Foaks 1-VC Nota- bene 2-1 (15-8, 13-15, 15-0), Dees 1-CIS 3-0 (15-8, 15.-3, 15-6), Dow I-Aster 1 3-0 (15-5,15-5,17-16). Eerste klasse B: Pannenschuur-De Footer 2-1 (15-7, 13-15, 15-10), V&V-Vervaet -30 (15-12, 15-3,15- 10), De Hoop-Foaks 12 0-23 (3-15, II-15,12-14). Tweede klasse A: Deltan 1-NHI 2- 1 (15-8, 15-5, 13-15), Echo/Audio- Dow 2 0-3 (1-15, 11-15, 1-9). Tweede klasse B: Dees 2-Gemeen- te 1 2-1 (15-3, 15-11, 7-11), Rabo- Deitan 2 3-0 (15-10, 15-5, 15-7). Derde klasse A: Scheldesport-VC Schelde 0-3 (13-15, 4-15, 6-8), Cij- souw-PSOVZ 2 0-3 (13-15, 4-15, 11-15). Derde klasse B: Gemeente 2-URS 3-0 (15-9, 15-13, 12-9), B&S- Foaks 3 3-0 (15-4, 15-8, 15-9), W Philippine-Aster 2 1-2 (12-15, 16- 17, 9-5). STANDEN Eerste klasse A: Dees 1 8-24, Foaks 1 8-16, CIS 9-16, VC Nota- bene 8-11, Dow 1 9-11, Aster 1 8- 5, A&A 1 8-4. Eerste klasse B: Pannenschuur 8- 19, V&V 8-16, De Pooter 8-14, Foaks 2 8-12, De Hoop 9-11, Ver- vaet 9-11, Beldo 8-1. Tweede klasse A: Deltan 1 8-15, PSOVZ 1 8-15, Neelemans 8-13, Dow 2 9-13, NHI 9-13, Echo/Au dio 8-8, Tevore 8-6. Tweede klasse B: Rabo 8-20, Dees 2 9-17, V&SH 8-16, Voorwaarts 8- 12, Gemeente 1 8-10, Deltan 2 9-7, A&A 2 8-4. Derde klasse A: PSOVZ 2 9-23, VC Schelde 9-16, Foaks 4 7-13, Schel- desport 8-9, Cijsouw 9-<9, Haven schap 8-6. Derde klasse B: W Philippine 8- 22, Dow 3 7-16, URS 7-9, Gemeen te 2 7-8, Foaks 3 8-8, B&S 7-6, As ter 2 8-5. Halsteren - Het gewest Zee land van het Konkinklijk Ne derlands Christelijk Gymnas tiek Verbond houdt zaterdag 23 november de jaarlijkse acti viteiten voor 8- en 9-jarigen. Dit keer in sporthal 't Kanne- buis te Halsteren. Gymnastiekvereniging Genie uit Bergen op Zoom heeft nu de regie in handen. De morgen staat in het teken van een wed strijd, 's middag worden er spelletjes gedaan. Er doen 121 jongens en meisjes mee in de categorieën A en B. Van onze verslaggever Sluiskil - „Wallage is bereid op de meest uiteenlopende vragen in te gaan," aldus het Terneuzense raadslid Naslie Atmag-Yigit. Zij heeft het initiatief genomen voor het eerste politiek jonge rencafé dat vrijdag 29 november plaatsvindt in het Meulengat in Sluiskil. hoe het met het Antoniuszieken- huis is afgelopen. In het verleden is gezegd dat de 24-uurs zorg niet in gevaar komt. En we weten in middels hoe veel deze toezegging waard is geweest." De Bedrijfsbelangen Vereniging Breskens pleit voor een volwaar dige verbinding met een blijven de overvaart voor auto's. Dat lijkt volgens het college niet haalbaar. „Dit laat echter onverlet de mo gelijkheid om sympathie te be tuigen aan initiatieven op dit vlak." Naast PvdA-fractievoorzitter Wallage zullen in ieder geval de Zeeuwse gedeputeerde Bruinoo- ge en wethouder Weemaes van Hulst in het forum zitting nemen. Wellicht komen er nog meer poli tici, laat Atmag weten. „Het is iets unieks voor de regio," vindt Atmag, die lid is van de pr- commissie van de PvdA Zeeuws- Vlaanderen. „Ik hoorde op een gegeven moment dat de PvdA- jongeren in Tilburg dergelijke avonden houden. Toen dacht ik, waarom zou dat hier niet kun nen?" Voor de organisatie heeft ze de samenwerking gezocht met het Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) in Sluiskil. Onlangs zegde Wallage toe dat hij naar Sluiskil komt. „In eerste instantie zou hij op een maan dagavond komen. Maar dat vond ik niks. Ik heb gezegd: vrijdag of anders niet. De jongeren moeten wel de tijd hebben om na afloop nog wat na te babbelen." Atmag hoopt met haar initiatief jongeren meer bij de politiek te betrekken. „Jongeren zeggen vaak, ach de politiek luistert toch niet naar ons. Nu de politiek zelf naar ze toe komt, verwacht ik ook een grote opkomst." De avond zal geen vastomlijnd programma hebben. „Nee, over de meest uiteenlopende onder werpen kunnen vragen gesteld worden. Drugs, vandalisme, stu diebeurzen, enzovoort." Naast een formeel gedeelte is er ook tijd voor informele gesprek ken. Bovendien zal er een quiz gehouden worden. De avond is bedoeld voor jongeren vanaf 15 jaar en mensen die veel met jon geren te maken hebben. Deejay Bram van de Brink van Flash zorgt voor de muzikale afwisse ling. Of er meer politieke jongeren-, cafés volgen, is volgens Atmag af hankelijk van het succes van de eerste bijeenkomst. „We zullen eerst eens kijken of het aanslaat. Wellicht dat we in de toekomst samen met andere politieke par tijen iets dergelijks kunnen doen." Het politiek jongerencafé begint vrijdag 29 november om 19.00

de Stem | 1996 | | pagina 21