Langeraert en Tolhoek favoriet Schaakclub Landau jubileert Zege Jan Noordhoek zonder winstpunten N aj aars vergadering KNWU-district Zeeland Kruiningen Theo Platjouw loot tegen Louis Dallinga Axelse vereniging als blijk van eerbetoon genoemd naar Salo Landau Zeeuwse open titelstrijd snelschaken bij Landau ilEUWS kort eil bij rechter frs Tyson boksen toe Mor KNVB TANDEN ÜESTEM SPORT ZEELAND B2 TENNIS Tennistoernooi in Den Dullaert Hulst gaat vrijdag van start SCHAKEN .PAARDENSPORT Feestavond op 16 november WIELRENNEN SPORTNIEUWS KORT Veldrit in Ylissingen Wedstrijden acrogym in Ylissingen Receptie YV Terhole Trimloop Heikant afgelast Foaks slaat dubbelslag Verlies Tovaal en Blue Diamonds Grand Prix driebanden KOT BILJARTEN Records voor Wouter Saman Wim Remijn ongeslagen kampioen BILJARTEN NOVEMBER 1996 usms erft de ploeg van Rintje Rits. irt geding dat was aangespan. rtise Schaatsenrijders Bond. n geweigerd," zei advocaat ging tegen de uitspraak. Hij jke behandeling als de leden geding op 4 november optrad vonnis van rechter Broekho- aldus Vilé. „De president de wordt beloond, omdat hij ;dt en de kernploegleden 166 ng van Ritsma en diens privé- [SB in het gelijk gesteld. „De ften van de schaatsbond hel- nploegleden als op Ritsma en van een startbewijs voor de m 18 tot en met 24 november ïrden in New York. Schultz TA-finale doen de beste zes- uit Heemstede verdiende haar ale in Oakland. Daarin verloor i Hingis. Met Schultz werden )waakse Habsudova zeker van artbewijzen komen vier speel- 'alt deze week in het toernooi 'ë-Nederland zal van 7 tot en gespeeld. De Roemeense ten- Vlbaan. De Roemeense ploeg speler Adrian Voinea als kop eer geklasseerd, r voor Duitsland uit in de Fed vedette voor het landentoer- ciële tegemoetkoming in het eld spelers als Boris Becker en mark voor hun aanwezigheid „Voor Steffi hadden we geen 1 gisteren, iet tennis terug in de Verenig- e beste acht dubbels van dit ooi naar de wereldtitel. Todd ijn de favorieten. Paul Haar- st, de door hen meest gevrees- reekt Jan Siemerink door on- Ferreira. (Aus), Black/Connell (Zim/Can), ingh (Ned), Bjorkman/Kulti (Zwe), (Bel/ZAf), Kronemann/McPherson 765.000 gulden. f) 6-1 6-2, Rubin (VSt) - Ruano Pas- bsudova (Slw) 7-6 6-4, Shaugnessy |itmeyer (VSt) - Zrubakova (Slw) 6- der Holyfield is bereid zijn ti- te zetten tegen de door hem „Tyson heeft mij de kans ge- Dat gebaar wil ik ook naar jlevisie-interview. en komend voorjaar weer te- olyfield zou voor het gevecht lig miljoen gulden) ontvangen, met de helft van dat bedrag. de beslissingstweekamp om |aken de stand weer gelijk ge ren in Amsterdam met zwart ra een voorbeeldig gespeelde is de stand 1-1. Donderdag en I theater De Balie de partijen eeld. Bij een eventuele gelijke lands kampioen gedeeld, singstweekamp. d na 2 partijen: 1-1. iman: 1. d4 d5 2. c4 c6 3. Pc3 P£6 4. 0-0 dxc4 9. Lxc4 De7 10. h3 c5 11. Lxe5 15. Le3 a6 16. Pd4 b5 17. Pc6 21. Lc5 Tfd8 22. b4 Tac8 23. e5 Pd5 xdl Pc3 28. Td2 Le4 29. Ld6 f5 30. «7 Txd3 34. Txd3 Td2 35. Te3 Kf7 1 Ta2 40. Tel Kd7 41. Tdl+ Kc6 42. b6Te2, 0-1 (2:05/2:05). anuari 1997 bij de KNVB coö- De voormalige bondscoach ig met het verbeteren van het i internationaal. Tot zijn ta- voeren van vorming en oplei- rder invullen van organisato- (Ivo) 1-1, Goloebjeva (Let) - Be- ersjenko (Oek) 1-1, Ba (Sen) - mrillojev (Rus) 2-0. Eindstand: 2. Prosman, Sekongo 9, 6. Wier- ia 6. tosman en Sekongo naar finale- inde. SPORTPRIJSVRAGEN 45: eerste prijs: zeven win aars, elk bruto 2242,90; tweede tijs: 163 winnaars, elk 34,90; der- prijs: 1384 winnaars, elk 10,20-_ VOETBAL uitsland, kwartfinale beker: jttbus-St. Pauli 0-0. Cottbus n.s., Bayern M.-Bremen 3-1. ^anje: Valladolid-Gijon 1-0. hotland: Motherwell-Hearts O-O ostenrijk Grazer AK-FC Tirol 1-1- tand aan kop: Rapid Wien l6-3o. \lzburg 16-32, FC Tirol 16-29. rankrijk: Nantes-Nancy 2-0. and aan kop: Paris SG 16-30, onaco 16-29, Auxerre 16-28. alië: beker kwartfinale, heen- dstrijd, Milan-Vicenza 1-1- VOLLEYBAL Jkyo. Super Challenge vrouwen. azilië - Cuba 3-0 (15-3 15-5 18- China - Zuid-Korea 3-0 (15-jj 5 15-12), Janpan - Thailand J-u -8 15-3 15-5). ZAALHANDBAL 1. edivisie mannen: Caesar-Blauw it 21-26. WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 monzetennismedewerker Hulst - Het ING Bank Dubbel Tennistoernooi in Den Dullae- i te Hulst start vrijdag 15 no- emberom 17.30 uur. De fina ls zijn op zondag 24 novem- ,er De combinatie Kim Lan- ceraert/Guido Tolhoek gaat Is de te kloppen formatie van start Als alles conform de Lfjnoses verloopt treffen de favorieten in de B-finale John [Dijkman en Patrick Marteijn. Dg overige combinaties op het B- schema zijn Bernd en Onno van Quekelberghe, Mare de Brou- wer/Bonald van Remortel, Guido van Poecke/Rinke van Remortel en Paul Cortvriendt/Tom Huis. In de Cl-categorie gaat organisator Rudi Martens, met aan zijn zijde Robin de Witte, als favoriet van start. Hun beoogde tegenstanders in de finale zijn 'good old' Jean- Loup Deltour en Stanny Verstra- eten. In de Cl-poule zijn de beste vrou wen vertegenwoordigd van het Hulster indoortennistoernooi: Franceska Adriaansens/Ria Ster- renberg, Marjan Fraanje/Ingrid Visser en Esther de Bat/Wendy de Schepper. Het koppel Fran ceska Adriaansens/Rudi Martens voert het mixed-Cl-schema aan, voor Ria Sterrenberg/Geert Sa- man. Er wordt gespeeld op tijd met verliezersronde: zuivere speeltijd 40 minuten en vijf minuten in spelen. In de weekends beginnen de eerste partijen om 09.00 uur, de laatste om 22.45 uur. Op werk dagen vangen de eerste partijen om 17.30 uur aan, terwijl rond de klok van 22.30 uur de laatste 'avondploegen' aantreden. De prijsuitreiking wordt zondag 24 november omstreeks 18.00 uur gehouden. „Het toernooi zit vol met ruim 300 wedstrijden. Even veel als vorig jaar. We hebben wel een kleine speling voor het geval veel geplaatsten in de eer ste ronde zouden verliezen. Dat zou dan automatisch meer (ver liezers) wedstrijden opleveren. Of we in totaal 310 of 330 wedstrij den moeten afwerken maakt niet uit. Wat opvalt is dat er onder de deelnemers heel veel nieuwe ge zichten zitten. Dokkum en Tho- len zijn opnieuw present, evenals de nodige Belgen," aldus Rudi Martens. Hij heeft samen met Marleen Blanckaert en Eddy Schelfout de wedstrijdleiding in handen. Bondsgedelegeerde is Robert Asselman. PLAATSINGEN MANNEN B: 1. Langeraert/Tolhoek, 2. Dijk- man/Marteijn. Cl: 1. Martens/De Witte, 2. Del tour /V erstraeten. C2: 1. Roegiers/Versprille, 2. Roc- tus/Van de Starre, 3/4. Cobben/Nou- wen en Delforge/Van Hoye. Dl: 1. Matthijs/Van Mossevelde, 2. Hiel/Strooband, 3/4. Van Goethem/De Letter en Dreesman/Kool. D2: 1. Brandt/Sinke, 2. Rotthier/Ver- biest, 3/4. Boussen/Verwer en Nannin- ga/Pijpelink. VROUWEN Cl: poule van drie. C2: 1. Adriaansens/Geus, 2. Bon- sel/Huis. Dl: 1. Van Damme/Van Silfhout, 2. Bolssens/Van Damme, 3/4. Van der Klok/Van Tiggelen en Lammens/Vlae- minck. D2: 1. Van Esbroek/Van Waes, 2. Fer- ket/Martens, 3/4. Delforge/De Letter en Van Eck/Vlassenrood. GEMENGD DUBBELSPEL Cl: 1, Adriaansens/Martens, 2. Sterren- berg/Saman. C2: 1. Geus/Bolssens, 2. Lauwe- reys/Van Goethem, 3/4. Nijssen/Neve en Adriaansens/Lammens. Dl: 1. Blanckaert/Huis, 2. Assel- man/Bogaert, 3/4. Kint/Van Eerden- burgh en Bleyenberg/Epskamp. D2: 1. Vlassenrood/Gijsel, 2. Van Waes/Verbiest, 3/4. Dees/Sinke en Del- forge/Boddaert. E: 1. Van Esbroek/Hamelink, 2. Huis/Neve. Door Peter Snelders tol - Net na de tweede wereldoorlog zag de schaakvereniging Landau uit Axel het levenslicht. Om precies te zijn werd Landau op 17 juli 1946 ge boren. Snel werd een zeer toepasselijke naam gevon den, als een soort eerbetoon aaneen groot schaker die in de Tweede Wereldoorlog na deportatie in één van de concentratiekampen in Po len stierf. Salo Landau was zijn naam, van Joods-Pool se afkomst, maar destijds samen met zijn ouders via Antwerpen naar Nederland gekomen. Een schaker met grote kwaliteiten, die zelfs in de jaren voor de oorlog Nederlands kampioen werd. De correct bijgehou den notulen en het goede geheugen van Landau-se- cretaris Okke Oegema staan garant voor een aan tal gegevens door de jaren heen. Onder impuls van de enthousiaste schakers Denie, Van der Hagen, Van Hoeven, Geensen, De Putter enMarcusse werd de schaakvere niging Landau opgericht. Dat was trouwens de tweede keer in een vrij kort tijdsbestek dat Axel een schaakclub kende. „In 1942 werd de schaakclub Axel opgericht, maar door de problemen tijdens de tweede we reldoorlog heeft die maar twee jaar bestaan. In 1946 ondernam men een nieuwe poging en ge steund door de wederopbouw met meer succes," zegt Oegema, de geschiedenis van Landau door bladerend. tandau kende in die beginjaren een behoorlijke toeloop. Al snel rat het ledental rond de 40 spe lende leden. Een aantal dat men nu ook heeft. „We hebben zo'n 23 senioren en 15 jeugdleden," zegt kersverse voorzitter Wim Sinke. Met zo'n groot aantal, maar wel hechte groep. Ik heb van Ok ke Oegema begrepen dat we door jaren heen steeds een goede Het actieve Landau-bestuur. Van links naar rechts: voorzitter Wim Sinke, penningmeester Rudi Schoot, competitieleider Hans Destombes en secretaris Okke Oegema. Arjo Arendse en Corrie Kalisvaart ontbreken. foto camile schelstraete bezetting hebben op de club avond. Er is gemiddeld driekwart van de leden aanwezig." „Ons huidig aantal leden steekt overigens schril af bij het aantal in de topjaren," vervolgt pen ningmeester Rudi Schoot. „De jeugd was toen eveneens meer geïnteresseerd. Er is nog een jaar geweest dat we 45 jeugdleden hadden en zo'n 30 tot 35 senioren. Dat is verleden tijd. De tendens van de laatste jaren in het vereni gingsleven is een verminderend aantal leden. Daar ontkomt ook de schaaksport niet aan." Degelijk Landau is door de jaren heen een degelijke vereniging gebleken. Vrijwel nooit nadrukkelijk op de voorgrond tredend in sportief op zicht, maar altijd goed voor een plaats in de hoofdklasse, de hoog ste klasse van de Zeeuwse Schaakbond. Toch trad de vereniging zo'n 13 jaar terug wat nadrukkelijker voor het voetlicht. „Dat hadden we toen te danken aan ons jeugdteam," zegt compe titieleider Hans Destombes. „Dat team drong door tot de eindfase van het nationaal kampioenschap in de categorie 16 tot en met 18 jaar. In dat team speelden toen Ad de Feijter, Eric Bolleman, Ru di de Hulster, Arjo Arendse, Mar cel Meuleman en Jurgen van Avermaete. We drongen bijna door tot de laatste vier, maar werden nipt uitgeschakeld door dat een team uit onze poule pun ten cadeau kreeg omdat een team uit Friesland niet op kwam da gen." Het totale bestuur onder schrijft de gemoedelijke sfeer die binnen de vereniging heerst tij dens de wekelijkse competitie avond en andere activiteiten. „Winnen is leuk en iedereen doet wel zijn best, maar allemaal toch vooral onder het mom van samen bezig zijn is belangrijker dan winnen," is de eensluidende op vatting van het interne gebeuren. Jaarlijks Al jaren heeft de vereniging een goede band met de Belgische schaakvereniging Jean Jaurès uit Gent. „Daar spelen we jaarlijks tegen. In 1980 was het al voor de 25e keer dat we tegen die Gentse club speelden. Het ene jaar uit het ander jaar thuis. Daarna is die ontmoeting door bepaalde om standigheden een paar keer niet door gegaan, maar de laatste tijd is dat contact weer verstevigd," zegt Okke Oegema. Het is één van de activiteiten die de vereniging jaarlijks ontplooit, Daarnaast houdt men ook sinds 1979 jaarlijks een groot open jeugdtoernooi, het kampioen schap voor basisscholen van de gemeente groot Axel en heeft men nog enkele sluimerende initiatie ven om het schaken binnen club verband zo aangenaam mogelijk te maken. Hans Destombes: „We proberen ook een competitie voor huisschakers van de grond te krijgen. Gewoon mensen die puur voor de lol een partijtje schaken en totaal niet gebonden zijn aan enig niveau. Die zijn op onze Van onze paardensportmedewerker Nieuwvliet-Bad - In het 'Paardensportcentrum Nieuwvliet- Bad' van Hans en Ivon Prins in Nieuwvliet-Bad werd een dres- suurconcours voor paarden en pony's gehouden. Er werd over ®t algemeen behoorlijk gescoord. waren geen winstpunten in de -klasse, waarin Jan Noordhoek et Hurby van De Zwinruiters «gevierde met 178 punten (180 punten is in de Z-klasse één pstpunt). JJieke Roovers van De Paarde- Moem, die met Kokette debu- 'n M2-klasse, scoorde een winstpunt met 165 pun- en, maar moest echtgenoot Ep- Po met Joris voor laten gaan met "2 Punten. •J de M2-pony's was de score Du'i ^aomi Sutcliffe moet joeke van De Zwinruiters pak- fat!/6 ^-categorie (kleine «f at) de eerste stek met slechts Puften. In de categorie DE 50 e maat) behaalde Jolanda ripKi met Arabel van De Paar- ste Pla^tsm0t U8 PUnten de 6er~ snnrt Pr*ns van ^et paarden- bPhn int,rum: »Er was wel een aantal inschrijving wat het antal combinaties betreft, maar dino tock °°k veei afmel- nen°m onduidelijke rede- Z-Paard U*T?LAGEN Hurhv 9°: i' Noordhoek met Wagriv fü itas3a Hertogh het 5 en Zwinruiters). en: 1. Eppo Roovers met Joris, 2. Mieke Roovers met Ko kette (beiden Paardebloem), 3. Hellen Nooyen met Jemy Martin (Gouwe Reyers). M2-pony's categorie C: 1. Naomi Sutcliffe met Djoeke (Zwinrui ters). Categorie DE: 1. Jolanda Verton met Arabei (Paardebloem), 2. Su zanne Lybaart met Diego (Ha- ringruiters). Ml-paarden: 1. Laurens van Lie ren met Kwadruto (Weelruiters), 2. Eppo Roovers met Kwint, 3. Luc Savat met Kairouan (Zwin ruiters). Ml-pony's: 1. Daisy den Dekker met Cadanze, 2. Lieke van Harten met Bonito, 3. Ingeborg van Zeele met Galinde (allen Zwinruiters). L-paarden: 1. Suzan Malcorps met Kelligard, 2. Suzan Malcorps met Lay ka, 3. Colinda Smallegan- ge met Cartouche (beiden Zwin ruiters). L-pony's categorie AB: 1. Gwend oline Behr met Beauty (Zwinrui ters). Categorie D: 1. Carmen van Veen met Pitoe-Samourai (Klepper- tjes), 2. Tamara de Dalie met Kimmie, 3. Miranda Prins met Larissa (beiden Zwinruiters). B-paarden: 1. Nathalie Tarant met Hinde (Zwinruiters), 2. Anne- marie Lippens met Joost (Haring- ruiters), 3. Petra Vermeulen met Nixon (Zwinruiters). B-pony's categorie C: 1. Niek Brugge met Floor (Zwinruiters). Categorie D: 1. Sabine Tarant met Elmerinka, 2. Naomie Sutcliffe met Mon Ami, 3. Mark Merk" met Arrabal (allen Zwinruiters). Van onze schaakmedewerker Axel - In het kader van het 50-jarig jubileum houdt de schaakvereniging Landau zaterdag 16 november het Zeeuws open rapidkampioenschap schaken. Plaats van handeling is dan het Gregoriuscentrum aan de Walstraat in Axel. De wedstrijdzaal gaat die dag open om 09.45 uur. De wedstrijden starten een half uur later en de prijsuitreiking is voorzien om streeks 17.00 uur. Men werkt zeven ronden volgens het Zwitsers systeem af. Mo menteel heeft men 25 inschrijvingen, maar de verwachting is dat dit aantal ruimschoots overtroffen wordt, omdat men tot aan de dag zelf in kan schrijven. In de avonduren viert de club het jubileum met een warm en koud buffet en een aansluitende feestavond. Dat feestelijk gebeuren wordt verzorgd door Liza van Harn, één van de stuwende krach ten achter de vereniging. Voor de jeugd staat er in de kerstvakan tie een activiteit op het programma in het kader van dat jubileum. Van onze sportmedewerker Kruiningen - Tijdens de na jaarsvergadering van het KN- WU district Zeeland in Ons Dorpshuis te Kruiningen op dinsdag 19 november treedt Rien Westveer af als voorzit ter. De noodgedwongen ver huizing in verband met zijn werk maakt het voor hem on mogelijk langer lid te zijn van het bestuur. Als kandidaat voor deze functie stelt het bestuur voor Rinus Everaers, burgemeester van de gemeente Noord-Beveland. In de persoon van Rinus Everaers denkt men een geschikte opvol ger van Westveer te hebben ge vonden. Al vanaf zijn jeugd is Everaers een supporter van de wielersport. Bovendien heeft hij veel bestuurlijke ervaring. Tijdens de bijeenkomst zal ook gesproken worden over het Jeugdproject, de juniorenselectie en het functioneren van de com missie Wielerbreedtesport Zee land. Wat het Jeugdproject be treft heeft het districtsbestuur inmiddels steun gekregen van de Rabobanken in Zeeland en Goe- Vlissingen - Op het Speelstadterrein in Vlissingen wordt zater dag 16 november de vierde wedstrijd verreden voor de Zeeuwse ATB-veldritcompetitie. Start en finish zijn op de Bossenburg- weg. Ingeschreven kan worden in de kantine van de voetbalver eniging Vlissingen aan de Irislaan. Kleedgelegenheid voor de renners is er in de kleedlokalen achter het clubhuis van de voetbalvereniging Zeeland Sport op het Baskenburgplein. Het programma wordt om 13.00 uur geopend met de veldrit over 50 minuten voor amateurs, profs, cyclosportieven, trimmers en recreanten. Twee minuten later komen nieuwelingen, junioren en vrouwen in actie. De eerste groep van ATB-ers tot 35 jaar vertrekt om 14.15 uur en de tweede groep boven 35 jaar om 14.17 uur. Vooral bij de ATB-ers worden er veel deelnemers verwacht. Vlissingen - In de sportzaal Vrijenhove te Vlissingen hielden de samenwerkende regio's Brabant-West en Zeeland van de Konin- lijke Nederlandse Gymnastiek Bond acrogym-wedstrijden. Dit is een nieuwe tak van de turnsport, die momenteel nadrukkelijk gepromoot wordt door de KNGB. UITSLAGEN VROUWEN Gevorderden: 1. Inge Kapitein/Alejandra van de Velden (Prins Hendrik Breda) 8,55 punten. Beginners: 1. Kim Engel/Tessa van der Pol (Prins Hendrik) 7,75, 3. Mi chelle Mathijsse/Elvera Boogaard (DUO Grijpskerke) 7,30. Recreanten: 1. Rianne Goedegebuure/Marieke van Bioppoel (SHF Scherpenisse) 8,70, 2. Addy Rijnberg/Jeanette van de Wal (WIK St.- Annaland) 7,85. GEMENGD Gevorderden: 1. Chris van Tiel/Kim Kwakkelaar (VTV Vlissingen) 8,60. Recreanten: 1. Piet Goedegebuure/Janneke Vroegop (SHF) 8,95, 2. Marco Duine/Wieteke Moerland (WIK) 8,30. MANNEN Gevorderden: 1. Christian van Nijf/Yannick Leijs (VTV) 6,70. DRIETALLEN Gevorderden: 1. Siera Lenkin/Annabel van de Linden/Sandra Jansen (Prins Hendrik) 8,25. Beginners: 1. Natasja Wissenburg/Sandra Brockbernd/Myra Ferninan- dus (Sparta Maassluis) 6,50, 2. Ruth Martherus/Helena Jacobse/Anni- ka Leijs (VTV) 5,60, 3. Piscilla van Schaik/Lindy Soolsma/Denise Keerssemeeckers (VTV) 5,30 punten. Terhole - Abusievelijk werd vermeld dat burgemeester en wet houders van Hulst de receptie van de voetbalvereniging Terhole bezochten. 'Zover is de gemeentelijke herindeling echter nog niet. Het was uiteraad het college van B W van Hontenisse dat de viering van het 25-jarig bestaan opluisterde. Heikant - De 'Jef Thuy Memorial' in Heikant, de trimloop die voor zaterdag 16 november op de kalender stond, is afgelast. De organiserende Trimclub Heikant nam dit besluit ter nagedach tenis van het wegvallen van een van hun bestuursleden door een tragisch ongeval. Terneuzen - In het verslag van de squashwedstrijd tussen Flying Dutchman/Foaks en Squashzzy 2 in het Terneuzense squashcen- trum Foaks, is een foutje geslopen. Abusievelijk stond vermeld dat Peter van Hee van Rob Schieman van Squashzzy won in vijf sets met 3-2. Niet Peter van Ree, maar Rob Schieman won ech ter met deze cijfers. Axel - Zowel Tovaal als Blue Diamonds heeft afgelopen week einde een nederlaag geleden. De Goese rugbyploeg verloor met 12-6 bij Minerva in Leiden en Blue Diamonds ging tegen Gent met 48-0 de boot in. Toch keken beide teams terug op een aardige onmoeting waarin voor Tovaal Jan Moelker twee penaltykicks verzilverde. Blue Diamonds, dat met 11 man afreisde, dus vier te weinig, kwam niet tot scoren. clubavond, elke vrijdag vanaf 20.00 uur, altijd van harte wel kom in ons nieuwe onderkomen het Gregoriuscentrum aan de Walstraat." Okke Oegema wil de partijlengte voor de wat oudere schakers in korten om zo het competitiege- beuren wat interessanter te ma ken: „Schakers op leeftijd begin nen er tegenop te zien om drie tot vier uur achter dat schaakbord te zitten. Ik denk dat het voor hen aantrekkelijker is om partijen van zo'n anderhalf uur te spelen. We spelen met de gedachte om dat te verwezenlijken." Uiteraard blijft het oog bij Landau ook ge richt op de aanwas van jeugd. De jubilaris mag dan wel een halve eeuw oud zijn, de gedachten en ideeën zijn nog jong en levendig. Van onze biljartmedewerker Terneuzen - De loting voor de tweede ronde van het Grand Prix-toernooi driebanden, dat de biljartvereniging KOT in het kader van het 70-jarig bestaan houdt, leverde enkele interes sante ontmoetingen op. Aboslute blikvanger is het treffen tus sen de regionale toppers Theo Platjouw en Louis Dallinga. Van onze atletiekmedewerker Hoboken - Wouter Saman is het indoorseizoen goed begonnen. De D-junior van RKHAV kwam met drie persoonlijke records terug uit Hoboken. Dit op de 60 meter, waarop hij met 9,3 vierde werd in zijn serie. Op het onderdeel verspringen (4,01 meter) en met de kogel (6,57 meter) realiseerde hij persoonlijke records. Wendy Docters van Scheldesport won bij de D-meisjes het hoogsprin gen met 1,40 meter. Op de 60 meter liep ze een tijd van 8,9 waarmee ze vierde in haar serie werd. Haar 10,48 meter de kogel was goed voor een tweede plaats. OVERIGE RESULATEN ZEEUWS-VLAAMSE JEUGD Jongens D: Bas Mulder (RKHAV) 60 meter vijfde in serie in 10,1 (persoonlijk record), verspringen 3,11 en kogelstoten 3,70. Reinald Hillaert (RKHAV) 60 meter zesde in serie in 11,0 en 5,80 meter met de kogel (persoonlijk record). Jeroen de Theye (RKHAV) 60 meter zesde in serie in 9,9, verspringen 3,65 en kogelstoten 6,58. Jongens-pupillen A: Guy de Wilde (RKHAV) 60 meter vierde in serie in 9,6 (persoonlijk record) en 5,70 met de kogel (persoonlijk record). Meisjes D: Jessica Docters (Scheldesport) 60 meter in serie vijfde in 9,6, hoog springen 1,20 (persoonlijk record) en kogelstoten 6,65. Tosca Hellebrekers (RKHAV) 60 meter serie derde in 8,8, hoogspringen 1,20 (persoonlijk record) en kogelstoten 7,54. Carolien de Theye (RKHAV) 60 meter serie vierde in 10,0 (persoonlijk record), hoogspringen 1,15 (persoonlijk record) en kogelstoten 4,45. Esther Pieters (RKHAV) 60 meter serie vijfde in 10,6 (persoonlijk re cord) en kogelstoten 6,07 (persoonlijk record). Meisjes-pupillen A: Anniek Blommaert (RKHAV) 60 meter serie vierde in 10,6, hoogspringen 1,00 en kogelstoten 4,67. Audrey Segers (RKHAV) 60 me ter serie vierde in 10,6 (persoonlijk record), hoogspringen 0,80 (persoonlijk record) en kogelstoten 3,50 (persoonlijk record). ree-Overflakkee. Sponsoring in natura is daarbij eveneens be trokken. In het afgelopen seizoen zijn 21 zogenaamde dikkebandenwed- strijden verreden. Regelmatig1 hebben deelnemers aan deze wedstrijden zich inmiddels aan gemeld als lid bij één van de twee Zeeuwse wielerclubs. Het dis trictsbestuur voert momenteel nauw overleg met de organisato ren van wedstrijden in Zeeland en de zuidelijke districten om te komen tot beter op elkaar afge stemde wedstrijdkalenders in het nieuwe seizoen. Dat kan leiden tot een betere bezetting van de koersen. Afgaande op de kwaliteiten van de 32 nog overgebleven spelers, kan terecht gesteld worden dat de sterkste twee spelers elkaar in dit vroege stadium treffen. Voor het toernooi was het op zich mis schien wel aantrekkelijker als dit tweetal elkaar in de slotfase zou ontmoeten, maar de open loting koppelde deze kleppers nu reeds aan elkaar. Theo Platjouw reageert overigens opmerkelijk gematigd op het be richt dat hij tegen Louis Dallin ga, zijn 'eeuwige concurrent' moet spelen. „Ik speel liever te gen iemand van niveau dan dat ik een minder sterke tegenstander tref. Je zag het wel in mijn partij tegen Jac van der Bliek. Voor zul ke partijen heb ik vaak moeite om me op te laden. Dat gaat ten koste van de concentratie en dat is toch zeventig procent van de biljartsport. Ik heb er wel ver trouwen in, al weet ik ook wel dat ik me geen misstappen kan ver oorloven tegen Louis." Partijen waarin het krachtsver schil ook niet zo groot is zijn de ontmoetingen Albert Lacante- Eric Gryp, Theo van Esbroek- Hans de Witte, Romain Goethals- Cees J. Wissel, Antoine de Maat- Fons Baart, Berry Dallinga-Gen- naro Pecoraro, Dion Bergmans- Rein Dieleman. Frits Bakker- Bertie van Remortel en Ronny Roets-Jo Boogaert. In de partijen Joni Sanderse-Ton Koomen, Theo de Jonge-Meerten Dallinga, Cees Wissel-Leen de Koning, Jack de Maat-Jan Jurry, Etiënne van Damme-Lex de Feyter, Pier re Levrier-Koos Zwanink en Ro bin Claerhoudt-Ronny de Waal, lijkt sprake van meer krachtsver schil. Al zijn verrassingen op het geringe aantal van 10 caramboles nooit uitgesloten. Dat heeft het Grand Prix destijds in Zaamslag wel bewezen. De wedstrijden gaan verder op vrijdag 22 novem ber in het Racketcentrum te Ter neuzen. Van onze biljartmedewerker Colijnsplaat - Wim Remijn van de biljartvereniging HIO uit Heinkenszand veroverde ongeslagen de titel in de derde klasse libre van het district Walcheren en De Bevelanden. Ondanks die superioriteit was Remijn echter nog niet zeker van het kampioenschap toen de slotpartij begon in café Juliana bij de organiserende vereniging Delta. In feite domineerde Rudi Feijtel van Scheldezicht deze titelstrijd tot en met de voorlaatste ronde. Hij bleef net als Remijen ongesla gen, maar voerde de ranglijst aan op basis van een beter algemeen gemiddelde. Een mooier slot kon wedstrijdleider Toon Klaassen zich niet wensen. Twee ongesla gen spelers in de eindstrijd met als inzet de titel. Ook die eind strijd gaf lang een evenwichtig beeld. Pas rond de 60 caramboles nam Remijn afstand en trok de winst en het kampioenschap naar zich toe met 80-67 in 28 beurten. Kampioen Remijn zette ook de kortste partij neer met 23 beur ten. De hoogste reeks was voor Rudi Feytel met 32 caramboles. Wim Remijn is gerechtigd deel te nemen aan de gewestelijke eind strijd. EINDSTAND 1. Wim Remijn (HIO Heinkenszand) 14 matchpunten, algemeen gemid delde 2,82 en hoogste serie 31 caram boles, 2. Rudi Feijtel (Scheldezicht Wemeldinge) 12-2,89-32, 3. Robert Boudens (Avontuur Goes) 8-2,10-14, 4. Jan Rentmeester (OBK 's-Heeren- hoek) 8-1,98-13, 5. Alfred van den Dries (HIO) 6-2,04-15, 6. Ko Misilje (Rehawe Vlissingen) 4-2,04-12, 7. Cees Heijboer (BVM Middelburg) 4- 1,97-13, 8. Bram van Velzen (ONDA Krabbendijke) 0-1,76-13.

de Stem | 1996 | | pagina 9