DE STEM J NAC verliest onfrisse veldslag Sch Feyenoord-NAC: Spijkerhard, tweemaal rood en volop geel ttVSmlier Feyenoord-Baronie in halve Kuip UITSLAGEN STANDEN Axelse ven Zege Jan zonder wi wmmmmmmmmm m Het komt nooit meer goed tussen Wim Rijsbergen en Arie Haan Pekkers schoenen Politie pakt twaalf supporters op Deze week gesprek F ey enoord-KN VB 'Zeven buitenlandse spelers hebben geen werkvergunning' SPORTNIEUWS KORT|Sgno^%ÏÏloopCtC treffen c Ploeg Ritsma haalt bakzeil bij rechter Schultz zeker van Masters Holyfïeld wil weer tegen Tyson boksen Tiinman slaat met zwart toe Hans Jorritsma coördinator KNVB sportprijsvragen__ voetbal volleybal zaalhandbal"" ■Handmade men's shoes Kerkstraat 10, Oosterhout, tel. 0162-453873 Sport Door Peter van Bergen Rotterdam - Misschien lag het aan de animositeit tussen Rijsbergen en Haan. Beide trainers kunnen eikaars bloed wel drinken en knuppelen el kaar met regelmaat verbaal rond de oren. Feyenoord en NAC deden dat letterlijk. Pal onder de ogen van arbiter Van Vliet, die een heel kaartenar- senaal nodig had om nog eni ge controle op het duel te kun nen bewaren. Van Vliet, inwoner van Sprundel en bijna buurman van Gorter, kwam tot twee rode en acht gele kaarten. Koeman zette de trend met een botte actie op Oostrum en kreeg de eerste gele prent, maar ook NAC liet zich niet on betuigd. Gaasbeek, Van Galen, Mukanya, tweemaal geel en dus rood, plus Brusselers verdwenen in het boekje. Graffs naam werd ook in rood opgeschreven na een robbertje knok met de voor Ar nold ingevallen Abdellaoui. Fra- ser, die Mukanyna tegen de grond sloeg, kwam er onbegrijpelijk met geel vanaf. Verder liet de Brabantse fluitist geniepige over tredingen van Van Bronkhorst (bal op de edele delen van Abdel laoui) en een naar Jalink trap pende Vos onbestraft. Een eng sfeertje, daarin werd het naar geestige duel Feyenoord-NAC, waarin meer op de benen dan op de bal werd gelet, gespeeld. Een eng sfeertje, dat in de slotfase nog geel opleverde voor Claeys en voor NAC-speler Oostrom, die op weg naar de kleedkamer arbiter Van Vliet, de nodige kritiek toe snauwde. Barry van Galen vond de rode kaart voor Graff terecht, die van Mukanyna schandalig en de meeste gele kaarten overdreven. „Ze sloegen nergens op. Van Vliet bleek gevoelig voor dit Feye- noordpubliek, dat bij elke val partij luidkeels tekeer ging. In de rust waarschuwden we elkaar. Die Van Vliet zou zeker met een goedmakertje komen na die rode kaart voor Graff. En dat net Mu kanya. Een vent, die altijd voor de bal gaat. Belachelijk toch? NAC is hier dik benadeeld. Na een wedstrijd, die voor ons drie punten op had kunnen leveren." Van Galen trok wat dat betreft ook het boetekleed aan. „Pal na rust kreeg ik een geweldige kans op 1-0. Achteraf had ik die bal naar Abdellaoui moeten doorspe len. Hij stond nog beter en dat verwijt ik mezelf. In plaats van 0- 1 wordt het dan later na dat geval met Mukanyna 1-0." Ruud Brood bleek ook de leiding van Van Vliet maar matig te heb ben gewaardeerd. Brood: „Als aanvoerder vroeg ik Van Vliet waarom hij rood gaf aan Muka nya. Van Vliet zei, dat hij voor dat geval met Sanchez al drie overtredingen had gemaakt. Maar die Sanchez zocht hem en Van Vliet trapte erin. Toen Oos trom na afloop ook verhaal ging halen bij deze scheidsrechter, kreeg hij gelijk geel. Zwak, deze man had totaal geen begrip voor de emotie, die bij ons door zijn leiding was opgeroepen." Doelman John Karelse telde naast de 1-0 de andere schade bij de nederlaag op. Van Galen en Mukanya zijn tegen Ajax ge schorst. Arnold is door zijn opge lopen spierscheuring voorlopig ook niet meer inzetbaar. Karelse: „Hier werd weer eens bewezen dat topclubs altijd worden be voordeeld. Grote clubs worden beschermd, de schade ligt bij ons." Door Ad Pertijs Rotterdam - Het komt nooit meer goed tussen Arie Haan en Wim Rijsber gen; het zal ook na gisteren niet gemakkelijk meer goed komen tussen Rotter dam en Breda. In een duel, dat met name voor rust een ware veldslag was, ging Feyenoord met de volle winst aan de haal. Giovanni van Bronck- horst scoorde de goal die NAC andermaal met lege handen liet staan. De vieze nasmaak die de Breda- naars aan het duel overhielden, werd na afloop alleen maar sme riger. Volgens Rijsbergen deelden de Rotterdammers in de cata comben nog een paar forse klap pen uit ('Maar dat deden ze in mijn tijd ook al. Had ik er nu maar een paar') en tijdens de persconferentie weigerde Haan naast Rijsbergen te gaan zitten omdat de snedige opmerking van vorig jaar hem nog steeds dwars Zit., Walgelijk Haan voelde de bui gisteravond kennelijk opnieuw hangen. „Het is ronduit walgelijk hoe Haan zich langs de lijn gedroeg," ful mineerde Rijsbergen. „Hij schreeuwt om gele kaarten en staat te applaudisseren wanneer die ook gegeven worden." Het was volgens de NAC-trainer een van de redenen waarom het duel een onaangename sfeer kreeg. Scheidsrechter Van Vliet was in de ogen van Rijsbergen de tweede boosdoener. „Met al die kaarten ging hij een paar keer gi gantisch in de fout. Het kostte Mukanya zelfs een rode kaart. We zullen het er maar op houden dat hij na die bal tegen zijn hoofd Rotterdam (anp) - De politie in Rotterdam heeft dinsdag avond voor de voetbalwed strijd Feyenoord-NAC in de Kuip twaalf supporters gear resteerd. Tien arrestanten werden aangehouden wegens zwartrijden in de trein, de twee anderen wegens open lijke geweldpleging. De politie kon op het plein voor de ingang van het Fe- ijenoord-stadion zowel voor als na de wedstrijd confron taties tussen Feyenoord- en NAC-supporters verhinde ren. De politie had zo'n hon derd mensen op de been. Twee pelotons ME werden achter de hand gehouden, maar hoefden niet in actie te komen. Rotterdam (anp) - Feyenoord- voorzitter Jorien van den Herik verwacht dat hij nog deze week met zijn KNVB-collega Jos Staatsen in gesprek komt. „De officiële uitnodiging is binnen," zei hij gisteravond in de Kuip. De agenda's worden nu getrokken. Ik maak bijzonder graag van de invitatie van de KNVB gebruik." Van den Herik beloofde dat hij 'zich ongelooflijk gaat inspannen om op een fatsoenlijke manier met de KNVB te onderhandelen'. Hij liet weten dat de posities vooraf nog niet zijn bepaald. „Ik hoor aan tafel wel of de KNVB bereid is het tussenarrest van het Amsterdamse gerechtshof te res pecteren en onze rechten te er kennen. Gebeurt dat niet, dan houden we een probleem." de weg kwijt was." Haan zag het even later anders. „NAC begon door alle problemen van de laatste weken te agressief, mijn spelers lieten zich provoce ren en Van Vliet greep te laat in." Na afloop weigerde hij zijn spe lers de schuld te geven van de a- sociale eerste helft. „Tijdens de wedstrijd lopen de dingen zoals ze lopen. Ik sta dan machteloos. Ik blijf erbij: treedt Van Vliet sneller op, dan blijft het rustig." Uiteraard baalde Rijsbergen van de nederlaag. Voetballend deed NAC niet onder voor de thuis ploeg. Alleen het afwerken van de kansen is nog altijd een pro bleem. Combinerend en verdedi gend toonde NAC zich echter een solide ploeg. De trainer wil na het echec bij Utrecht niet alleen 'rust in de tent' maar ook op het veld. In een 4-5-1-opstelling posteerde hij Arnold in de punt van de aanval. Van Galen en Oostrom sloten via de vleugels bij en Gaasbeek was de veiligheidspal achterin de middenlinie. Arnold viel na tien minuten overigens al uit met een kuitblessure, waarna Oostrom zijn rpl voorin overnam. Het gevolg was een veelheid aan man-tegen-man gevechten in de kleine ruimte. Daarbovenop kwam een geïrriteerd onfris sfeertje op zowel het veld als de tribunes. Karelse blesseerde al in de derde minuut zijn kwetsbare schouder, maar de Feyenoord- aanhang hield het op aanstellerij en trakteerde hem op een hels fluitconcert. Het kwam voor de rust niet meer goed. Scheidsrechter Van Vliet had het er maar moeilijk mee. Ze ker nadat hij een afgeketste bal vol op het gezicht kreeg. De man uit Sprundel onthield Feyenoord een loepzuivere strafschop toen Oostrom de doorgebroken Koe man omver trok, hij zag Vos met Jalink op de vuist gaan en pro beerde vervolgens met zijn kaar ten de boel te sussen. Dat lukte niet echt en in het geval van Mu kanya slingerde hij ten onrechte een van de braafste jongens op de bon. De Kuip reageerde pas echt hels toen Van Vliet de Argentijn Graff (terecht) wegens een nekslag op Abdellaoui uit het veld stuurde. Ook de gele kaart voor Fraser viel bij het legioen niet goede aarde, maar weinigen zullen de laffe (na)trap op de voet van Mukanya gezien hebben. Direct na de pauze slalomde Van Galen door de Feyenoord-defen- sie, maar de afwerking was veel te slap. Hij stifte de bal over het doel. Even later liet Mukanya zich gek maken door de Argentijn Sanchez. Een eerste intimidatie poging mislukte, maar een mi nuut later smeerde hij de Zaïrees diens tweede gele kaart aan. Ook NAC stond nu met tien man en uit de vrije trap sloeg Feyenoord direct toe. Koeman krulde de bal vanaf rechts op het hoofd van de inlopende Van Bronckhorst, die Karelse kansloos liet. Die treffer haalde bij Feyenoord de druk van de ketel en prompt kwam de wedstrijd in een rusti ger vaarwater. Alleen de uitblin kende Belg Geoffrey Claeys kreeg in de slotfase nog geel omdat hij Gaasbeek, die eveneens een puike partij speelde, onderuit haalde. Toen beide partijen weer aan voetballen toekwamen, liet Feye noord het initiatief aan NAC. De Bredanaars combineerden zich i; een paar keer vaardig een weg B door de Rotterdamse afweer, maar in de afwerking misten ze een killer als Arnold. FEYENOORD - NAC 1-0 (0-0). 53. Van Bronckhorst 1-0. Scheidsrech ter: Van Vliet. Toeschouwers: 24.000. Rode kaart: 38. Graff (Feyenoord), 52. Mukanya (NAC/2xgeel). Gele kaart: Koeman, Fraser, Claeys (Feyenoord), Brusselers, Gaasbeek, Van Galen, Oostrom (NAC). FEYENOORD: De Goey; Fraser, Koeman, Claeys en Graff; .Van Won deren, Sanchez (85. Saganowski), Van Bronckhorst en Taument; Lars- son (82. Zwijnenberg) en Vos (73. Iwan). NAC: Karelse; Atmodikoro, Brood, Mukanya en Vidmar; Oostrom, Gaasbeek, Jalink en Brusselers; Ar nold (14. Abdellaoui) en Van Galen (73 Stewart). UITSLAGEN Feyenoord - NAC 1-0; Heerenveen - Graafschap 2-1 STAND Feyenoord 15 11 2 2 35 27- 17 PSV 14 10 3 1 33 44- 11 Ajax 14 7 5 2 26 18- 9 Graafschap 14 7 3 4 24 25- 18 Heerenveen 15 6 6 3 24 26- 16 Vitesse 14 6 4 4 22 23- 16 Twente 13 6 3 4 21 16- 13 Roda JC 14 5 5 4 20 15- 20 Sparta 14 5 3 6 18 16- 16 Volendam 14 4 6 4 18 16- 19 NEC 14 3 7 4 16 18- 22 NAC 15 4 3 8 15 12- 24 Utrecht 14 2 8 4 14 20- 21 Willem II 14 3 4 7 13 15- 22 Fortuna 14 3 4 7 13 10- 24 AZ 14 3 2 9 11 12- 18 Groningen 14 2 5 7 11 14- 26 RKC 14 2 3 9 9 11- 26 Een typerend beeld van de wedstrijd Feyenoord-NAC: Nico Jalink duwt Feyenoord-spits Henk Vos naar de grond. foto anp Van onze verslaggever Rotterdam - Het bekerduel Baro- nie-Feyenoord wordt woensdag 27 november in een halve Kuip afgewerkt. Alleen de oude hoofd tribune is die avond open. De ere tribunes en het Maasgebouw blij ven gesloten voor de fans. Niet alleen Baronie en de stad Breda hadden problemen met het huisvesten van de wedstrijd, ook Feyenoord had zo zijn eigen so res. De club wilde het duel graag overnemen, maar zat in zijn maag met een reeds geplande activiteit in het Maasgebouw. Omdat de Rotterdammers niet verwachten dat de Kuip die avond uitver kocht raakt, is toen maar beslo ten een half stadion open te stel len. Heerenveen kan thuis toch nog winnen. Twee maanden hebben de Friezen moeten wachten op de tweede overwinning in het eigen stadion. De 2-1 zege op De Graafschap maakte dinsdag alles goed. Vorig seizoen was Heerenveen bijna onverslaanbaar in het Abe Lenstra stadion. De ploeg ging alleen onderuit tegen de top clubs. Deze voetbaljaargang heb ben de elf van De Haan het thuis moeilijk. Heerenveen won tot dinsdag slechts één keer (2-0 te gen Ajax). In uitwedstrijden zijn de Friezen als enige ploeg nog ongeslagen. „Helaas komen de meeste clubs naar Heerenveen voor een puntje en metselen het doel dicht en loe ren op de counter. Gelukkig heb ben we de instelling van De Graafschap af kunnen straffen," verklaarde De Haan. HEERENVEEN - DE GRAAF SCHAP 2-1 (0-0). 60. Tomasson 1-0, 62. Tomasson 2-0, 67. Vreman 1-2. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 13.300. Rode kaart: 87. Victo ria (De Graafschap/2xgeel). Gele kaart: Godee.Taiwo (De Graaf schap). HEERENVEEN: Vonk; Straal, Tobi- asen, Hansma en Sier; Pastoor, To masson en Visser; Meinseth (83. Roe- lofsen), Nygaard (46. Echteld) en Karkov (46. Kornejev). DE GRAAFSCHAP: Olyslager; Vic toria, Vreman, Hendriks en Linden- bergh; Fuchs, Lukassen en Godee; Breetveld (68. Taiwo), Viscaal en Schulz. Het Ierse elftal moet het in de toekomst zonder aanvaller John Aldridge doen. Manager Mick McCarthy maakte gisteren be kend dat de 38-jarige routinier, als speler en manager actief bij Tranmere, een punt achter zijn interlandloopbaan heeft gezet. Aldridge speelde 69 keer voor Ierland. De voormalige speler van Liver pool vond 19 keer het net, één keer minder dan recordhouder Frank Stapleton. De Europese voetbaltitel heeft Duitsland bijna 15 miljoen gul den opgeleverd. Het EK in Enge land zorgde in juni voor 160 mil joen gulden aan inkomsten. Dat was een record. De eindafreke ning van het toernooi in Enge land leverde gunstige cijfers op. Er waren meer kaartjes verkocht en de inkomsten uit tv en sponso ring bleken ook hoger dan ver wacht. De kwartfinaleplaats van het Ne derlands elftal leverde de KNVB 7,5 miljoen gulden op. Verliezend finalist Tsjechië ving ruim 13 miljoen gulden, de verliezers van de halve finales (Frankrijk en Engeland) bijna 11 miljoen gul den. De UEFA hield veel van de winst achter. De 51 aangesloten natio nale bonden krijgen de komende vier jaar jaarlijks 160.000 gulden uitgekeerd. VERVOLG VAN VOORPAGINA Zeven spelen zonder een door het Centraal Bureau Arbeidsvoor ziening (CBA) verstrekte werkvergunning. Zij overtreden daar door de Wet Arbeid Vreemdelingen.Naast de 33 procent is nog eens van 27 procent onduidelijk of ze wel actief mogen zijn op de Nederlandse arbeidsmarkt. Bovendien blijkt dat van alle 72 spe lers van buiten de EER 21 de verplichte pensioenpremie aan het CFK niet betalen. Daardoor wordt het reglement van de KNVB overtreden. De voetbalbond spreekt van een ernstige situatie. De KNVB gaat de zaak onderzoeken. En neemt zo snel mogelijk contact op met het CBA en het pensioensfonds CFK. Theo van Seggelen, voorzit ter van de spelersvakbond WCS, verwijt het CBA en KNVB na latigheid. Hij is van oordeel dat clubs veel meer gecontroleerd dienen te worden. Ook noemt de preses het onacceptabel dat de clubs die zich wel aan de regels houden, gedupeerd worden. Het CBA tikt clubs die spelers zonder arbeidsvergunning opstel len op de vingers. Verenigingen die wel aan die eis voldoen, maar niet het verplichte minimumsalaris betalen, lopen het risico dat de vergunning wordt ingetrokken. Indien nodig vraagt het CBA de Arbeidsinspectie om een onderzoek. In de uitzending werden de Zuid-Afrikanen Abei Matabene en Bongile Mpampa opgevoerd als voorbeeld van niet EER-spelers die niet aan de voorwaarden voldoen. Volgens hun club Heracles speelt het tweetal echter als amateurs in Nederland. Daarom be hoeft niet voldaan te worden aan de eisen van CBA, KNVB en CFK. Ook werden vraagtekens geplaatst bij de Nigeriaan Taiwo van De Graafschap. De aanvaller verlengde vorige week zijn con tract met de Doetinchemse ploeg tot midden het jaar 2000. In NO VA zei hij niet te weten of hij conform de regels in Nederland voetbalt. Ill WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 „nve tennismedewerker Hulst - Het ING Bank Dubbj Tennistoernooi in Den Dullaa i e Hulst start vrijdag 15 nd Jeinber om 17.30 uurDefinj M ziin op zondag 24 novenJ :r combinatie Kim Lail geraert/Guido Tolhoek gas de te kloppen formatie vaj l favorieten in de B-finale Joh Dijkman en Patrick Marteijr Utrecht - De rechtbank in Utrecht heeft de ploeg van Rintje ma in het ongelijk gesteld in het kort geding dat was aangesp®, nen tegen de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond „De gevraagde voorzieningen zijn geweigerd," zei advocaat Knijffdie gisteren in hoger beroep ging tegen de uitspraak. Hij eist namens cliënt Ritsma een gelijke behandeling als de leden van de kernploegen van de KNSB. Advocaat Vilé, die tijdens het kort geding op 4 november optrad namens de schaatsbond, juichte het vonnis van rechter Broekho- ven toe. „Een rechtlijnige uitspraak," aldus Vilé. „De president heeft gemeend dat Ritsma voldoende wordt beloond, omdat hij maar 54 dagen voor de bond optreedt en de kernploegleden 16j dagen." Ook in het conflict omtrent de kleding van Ritsma en diens privé- coach Wopke de Vegt werd de KNSB in het gelijk gesteld. „De president acht de kledingvoorschriften van de schaatsbond hel- der, zowel van toepassing op de kernploegleden als op Ritsma en De Vegt." New York - Brenda Schultz is zeker van een startbewijs voor de Masters. Het eindtoernooi wordt van 18 tot en met 24 november! gehouden in Madison Square Garden in New York. Schuifel plaatste zich als dertiende. Aan de WTA-finale doen de beste zes-1 tien van dit jaar mee. De speelster uit Heemstede verdiende haar j deelnemersbewijs door de halve finale in Oakland. Daarin verloor ze van de latere winnares Martina Hingis. Met Schultz werden ook de Roemeense Spirlea en de Slowaakse Habsudova zeker van deelneming. Voor de laatste drie startbewijzen komen vier speel- J sters in aanmerking. De beslissing valt deze week in het toernooi van Philadelphia. De Davis-Cupwedstrijd Roemenië-Nederland zal van 7 tot e:. met 9 februari in Boekarest worden gespeeld. De Roemeense ten-1] nisbond koos voor een indoorgravelbaan. De Roemeense j van coach Segarceanu heeft top-50-speler Adrian Voinea als kop man. Pavel en Pescariu staan veel lager geklasseerd. Steffi Graf komt volgend jaar weer voor Duitsland uit in <3 Cup. De Duitse tennisbond wist de vedette voor het landentoer-1 nooi te strikken zonder een financiële tegemoetkoming in hel I vooruitzicht te stellen. Bij de mannen incasseren bijvoorbeeld spelers als Boris Becker en I Michael Stich jaarlijks 2,6 miljoen mark voor hun aanwezigheid bij de wedstrijden van de Davis Cup. „Voor Steffi hadden we geen i geld meer," verklaarde de tennisbond gisteren. Na tien jaar is het WK dubbel in het tennis terug in de Verenig-1 de Staten. Vanaf vanavond doen de beste acht dubbels van dit |l jaar in Hartford, Connecticut een gooi naar de wereldtitel. Todd Woodbridge en Mark Woodforde zijn de favorieten. Paul Haar-1 huis en Jacco Eltingh, vijfde geplaatst, de door hen meest gevrees-1 de tegenstanders. In het veld ontbreekt Jan Siemerink door on-1 willigheid van ziin ex-partner Ellis Ferreira. Deelnemersveld: Woodbriage/Woodforde (Aus), Black/Connell (Zim/Can), I Knowles/Nestor (Bah/Can), Haarhuis/Eltingh (Ned), Bjorkman/Kulti (Zwe), Lareau/O'Brien (Can/VSt), Pimek/Talbot (Bel/ZAf), Kronemann/McPherstra (VSt/Aus). Philadelphia. Vrouwen, 765.000 gulden. Eerste ronde: Paulus (Oos/8) - Coetzer (ZAf) 6-16-2, Rubin (VSt) - Ruano Pas- cual (Spa) 4-6 6-1 7-5, Frazier (VSt) - Habsudova (SIw) 7-6 6-4, Shaugnessy (VSt) - Poruri (VSt) 3-6 6-2 6-2, Werdel Witmeyer (VSt) - Zrubakova (Slw) 6- 0 6-4. New York - Wereldkampioen Evander Holyfield is bereid zijn ti-1 tel in het zwaargewicht op het spel te zetten tegen de door hem onttroonde bokskoning Mike Tyson. „Tyson heeft mij de kans ge boden de wereldtitel te heroveren. Dat gebaar wil ik ook naar hem maken," zei Holyfield in een televisie-interview. De kans bestaat dat beide kemphanen komend voorjaar weer te-1 genover elkaar in de ring staan. Holyfield zou voor het gevecht veertig miljoen dollar (bijna zeventig miljoen gulden) ontvangen. Tyson zou genoegen moeten nemen met de helft van dat i Amsterdam - Jan Timman heeft in de beslissingstweekamp om I het Nederlands kampioenschap schaken de stand weer gelijkge trokken. De grootmeester won gisteren in Amsterdam met zwart van titelverdediger Ivan Sokolov na een voorbeeldig gespeelde partij. Na twee van de vier partijen is de stand 1-1. Donderdag e: vrijdag worden in het Amsterdamse theater De Balie de partijen I drie en vier in deze minimatch gespeeld. Bij een eventuele gelijke eindstand wordt de titel van Nederlands kampioen gedeeld. Amsterdam NK beslissingstweekamp. Sokolov - Timman 0-1. Stand na 2 partijen: 1-1. Zettenverloop tweede partij: Sokolov-Timman: 1. d4 d5 2. c4 c6 3. Pc3Pf64. Pf3 e6 5. e3 Pbd7 6. Dc2 Ld6 7. Ld3 0-0 8. 0-0 dxc4 9. Lxc4 De7 10. h3 c511. dxc5 Lxc5 12. e4 Ld6 13. Pb5 Pe5 14. Pxe5 Lxe5 15. Le3 a6 16. Pd4 b5 17. Pc6 Dc7 18. Pxe5 Dxe5 19. Ld3 Lb7 20. f4 Dh5 21. Lc5 Tfd8 22. b4 Tac8 23. e5Pdó 24. Db3 a5 25. a3 a4 26. Ddl Dxdl 27. Taxdl Pc3 28. Td2 Le4 29. Ld6 f5 30, Kh2 Lxd3 31. Txd3 Pe4 32. Tff3 Tc2 33. Le7 Txd3 34. Txd3 Td2 35. Te3 Kf7 36. Lh4 Ke8 37. Lel Tb2 38. Td3 h6 39. Tdl Ta2 40. Tel Kd7 41. Tdl+Kc6 42. Tcl+ Kd5 43. Tdl+ Kc4 44. Tcl+ Kb3 45. Tc6 Te2, 0-1 (2:05/2:05). Zeist - Hans Jorritsma wordt per 1 januari 1997 bij de KNVB coö-1 rdinator voetbaltechnische zaken. De voormalige bondscoach hockey houdt zich voornamelijk bezig met het verbeteren van het voetbal in het algemeen, nationaal en internationaal. Tot zijn ta- ken behoren het stimuleren en/of uitvoeren van vorming en o ding, scouting, begeleiding en het verder invullen van organisato- j rische randvoorwaarden. TENNIS BADMINTON Bangkok. Open Thailandse titel strijd. Mannen, eerste ronde: Van Soer- land (Ned) - Mathathir (Mal) 15-6 17-14. Vrouwen, eerste ronde: Audina (Ino/2) - Beenhakker (Ned) 11-1 11-2.Uitslagen BASKETBAL Nicosia. EC bekerwinnaars man nen. Poule E: Achilleas (Cyp) - EBBC Den Bosch 87-104, Aris Saloniki (Gri) - AST Gent (Bel) 86-60 (41- 26). BILJARTEN Seoul. WB driebanden, voorron den: Kim Hui Dong (ZKo) - Ha- braken (Ned) 1-2 (11-15 15-12 5- 15/0,704-0,954). DAMMEN Abidjan. WK zevende ronde. Groep 4: Clerc - Diakite (Mal) 1-1, Maksimtsjoek (Oek) - Ylatiego (Kam) 1-1, N'Diaye (Sen) - Tsjego- lev (Rus) 1-1, Keisels (Let) - Nimbi (Fra) 2-0. Eindstand: 1. Keisels 9, 2. Clerc, Maksimtsjoek, N'Diaye, Tsjegolev, Ylatiego 8. Keisels naar finaleronde. Clerc, Maksimtsjoek, N'Diaye, Tsjegolev en Ylatiego spelen herkamp om één plaats in finaleronde. Groep 5: Hubner (Bel) - Wiersma (Ned) 1-1, Prosman (Ned) - Sekon- [pe overige combinaties op het 1 [schema zijd Bernd en Onno va go (Ivo) 1-1, Goloebjeva (Let) - Be- zversjenko (Oek) 1-1, Ba (Sen) - Amrillojev (Rus) 2-0. Eindstand: 1/2. Prosman, Sekongo 9, 6. Wier sma 6. Prosman en Sekongo naar finale ronde. Toto 45: eerste prijs: zeven win- naars, elk bruto 2242,90; tweede prijs: 163 winnaars, elk 34,90; der- l de prijs: 1384 winnaars, elk lO.^i Duitsland, kwartfinale beker. Cottbus-St. Pauli 0-0. Cottbus w.n.s., Bayern M.-Bremen 3-1- Spanje: Valladolid-Gijon 1-0. Schotland: Motherwell-Hearts O-*- Oostenrijk: Grazer AK-FC TiroU- Stand aan kop: Rapid Wien lo-a«» Salzburg 16-32, FC Tirol 16-29. Frankrijk: Nantes-Nancy 2-0, Stand aan kop: Paris SG 16-M Monaco 16-29, Auxerre 16-28- Italië: beker kwartfinale, neen- wedstrijd, Milan-Vicenza 1-1- Tokyo. Super Challenge vrouwen. Brazilië - Cuba 3-0 (15-3 15-5 1 5), China - Zuid-Korea 3-0 (15-» 15-5 15-12), Janpan - Thailand J-» (15-8 15-3 15-5). Eredivisie mannen: Caesar-BlauvV Wit 21-26. &erghe, Mare de BroJ wer/Ronald van Remortel, Gui^ Door Peter Snelders Uxel - Net na de tweec wereldoorlog zag c schaakvereniging Landa uit Axel het levenslich Om precies te zijn wen Landau op 17 juli 1946 ge boren. Snel werd een zee toepasselijke naam gevod I den, als een soort eerbetoo aan een groot schaker die iï de Tweede Wereldoorlog r deportatie in één van concentratiekampen in Pa len stierf. Salo Landau wa i zijn naam, van Joods-PooJ se afkomst, maar destijd samen met zijn ouders vi Antwerpen naar Nederlan gekomen. Een schaker mi grote kwaliteiten, die zeil in de jaren voor de oorlol Nederlands karnpioej werd. De correct bijgehoi den notulen en het goec geheugen van Landau-se cretaris Okke Oegem staan garant voor een aar tal gegevens door de jare heen. SCHAKEN Onder impuls van de enthousiast schakers Denie, Van der Hagen. I Van Hoeven, Geensen, De Putte en Marcusse werd de schaakvera niging Landau opgericht. Daj was trouwens de tweede keer i| een vrij kort tijdsbestek dat Ax| een schaakclub kende. „In 1942 werd de schaakclu Axel opgericht, maar door problemen tijdens de tweede wd reldoorlog heeft die maar twa jaar bestaan. In 1946 ondernan men een nieuwe poging en ga steund door de wederopbouw m j meer succes," zegt Oegema, geschiedenis van Landau dooj bladerend. Landau kende in die beginjard een behoorlijke toeloop. Al snl zat het ledental rond de 40 spl lende leden. Een aantal dat mq nu ook heeft. „We hebben zo'n 1 senioren en 15 jeugdleden," zed kersverse voorzitter Wim Sinkf Niet zo'n groot aantal, maar wl een hechte groep. Ik heb van OI ke Oegema begrepen dat we doo de jaren heen steeds een goec Van onze paardensportmedewe Nieuwvliet-Bad - In het 'I Bad' van Hans en Ivon Prins suurconcours voor paarden net algemeen behoorlijk gesc PAARDENSPORT Er waren geen winstpunten in Z-klasse, waarin Jan Noordhof ■net Hurby van De Zwinruite zegevierde met 178 punten (II Punten is in de Z-klasse winstpunt). Mieke Roovers van De Paard bloem, die met Kokette deb teerde in de M2-klasse, scoori wel een winstpunt met 165 pu ten, maar moest echtgenoot E P? ntet Joris voor laten gaan m Df punten. Bij de M2-pony's was de sco riag. Naomi Sutcliffe mo joeke van De Zwinruiters pal e de C-categorie (kleii maat) de eerste stek met slech 'J punten. In de categorie Igrote maat) behaalde Jolanf verton met Arabei van De Paa bebloem met 148 punten de ee ste plaats. Hans Prins van het paarde sportcentrum: „Er was wel f hoorlijke inschrijving wat i aantal combinaties betreft, ma Hi«rnaast toc't °°k veel afme neif"D °m 0I1Huidelijke red z.n„ UITSLAGEN Hivvh, „n: U dan Noordhoek m \ya v. Natasja Hertogh h IV12^Pr Ij eiden Zwinruiters). Paarden: 1. Eppo Roovers m

de Stem | 1996 | | pagina 8