Boetes voor protesterende mest-boeren Sorgdrager schaft Zaanse verhoormethode af e^eiHd Beekse Bergen sluit beroemde kabelbaan Bredase mestzitting verloopt gemoedelijk GreenPeace-actie Mies C. vrijgesproken Oneerlijke gouden handdruk verdwijnt, maar verschil blijft SONY Honderden boeren voor rechter Bankmedewerker wisselde geld voor drugsbende Advocaat wil schadeclaim indienen Zes verdachten Geldnet-zaak aangehouden A 2 PESTEM BINNENLAND A3 SONY POP-UP. EUROPESE ZAKTELEFOON VAN HET JAAR. Den Haag (anp) - De zogehe- |GH P J .,^nnVi+Q»l td nethode om verdachten te terhoren, mag niet meer wor- jen toegepast, Tat heeft minister Sorgdrager a„ Justitie gisteren de Tweede Kamer laten weten. Lrsdrager vindt het echter wel belang dat de ontwikkeling verhoormethoden voor brj- ndere situaties niet stil blijft taan Daarbij kunnen wat haar "treft de 'bruikbare elementen' van de Zaanse methode worden meegenomen. Het gebruik van nieuwe methoden moet voorts worden geëvalueerd, aldus de mi nister. De verhoormethode kwam in opspraak nadat de 45-jarige H.E. tegenover de Zaanse politie bekende de Groningse koffie shophouder Harry Roo in augus tus vorig jaar om het leven te hebben gebracht. De bekentenis volgde op een indringende con- In Assen, Arnhem, Den Bosch, Dordrecht en Zwolle hoorden •en bij de rechtbank dezelfde 6. .„boetes eisen. Deze week komen in totaal 280 boeren voor de rechter. Op korte termijn zullen er nog 700 volgen, tenzij ze alsnog ingaan op de schikking van het OM. Eind dit jaar en begin volgend jaar komen dan nog eens 2000 veehouders aan de beurt. Officieren W. van Fessem en J. Eland enerzijds en raadsman A. van Beek namens de 24 boeren anderzijds kruisten op diverse fronten de degens. Van Beek stelde dat boeren door het inzenden van het afsluitfor mulier feitelijk meewerken aan hun eigen strafrechtelijke vervol ging. Maar het Europees Verdrag voor de Rechten van de Mens geeft aan dat niemand zijn eigen kop in een strop hoeft te steken. Eland en Van Fessem wezen die redenering van de hand. Parallel De laatstgenoemde: „Ik zie een duidelijke parallel met de aangif te voor de inkomstenbelasting. Wie aangifte doet werkt toch ook niet mee aan zijn eigen strafrech telijke vervolging? Aangifte zo wel als afsluitformulier moet je beschouwen als een controlemid del van de overheid. Niet meer en niet minder." Vervolgens liet Van Beek drs. C. van der Vleuten opdraven, hoofd bouw- en milieuzaken van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond. Diens betoog kwam er op neer dat de mest-berekeningen van de overheid zijn gebaseerd op theo retische, forfaitaire normen: „En die komen veel hoger uit dan de werkelijke mestproductie." Ook in dat verband trok officier Van Fessem een parallel met het systeem van de inkomstenbelas ting: „Natüürlijk moet de over heid zich baseren op forfaitaire normen. Een nog individueler be nadering is toch niet mogelijk? Bij mijn reiskostenforfait contro leert de inspecteur toch ook niet of ik op de fiets naar mijn werk kom of juist per auto en via een omweg over Rotterdam?" (ADVERTENTIE) frontatie met foto's van zijn fa milie, die tussen beelden van het lijk van Roo waren opgehangen. De Groningse rechtbank sprak de verdachte in september vrij, om dat de politie te veel druk had uitgeoefend. Sorgdrager baseert zich bij haar beslissing op het advies van de Recherche Advies Commissie. De commissie stelt dat 'door het la ten herbeleven van het delict, op welke manier dan ook, de waar heidsvinding als uitgangspunt van het verhoor verloren dreigt te gaan'. Als een verdachte wordt geconfronteerd met voorwerpen, geuren of geluiden die niet met het misdrijf te maken hebben, wordt in feite externe druk uitge oefend, concludeert de commis sie. Zij acht dit 'onwenselijk en in het algemeen ontoelaatbaar'. De commissie ziet echter ook bruikbare elementen in de Zaan se verhoormethode. Als voorbeel den noemt zij de planmatige be nadering van het verhoor, de sa menstelling van een speciaal ver- hoorteam, assistentie van een ge dragsdeskundige en het volgen van het verhoor vanuit een regie kamer. Die elementen kunnen naar het oordeel van de commis sie worden gebruikt voor de ont wikkeling van nieuwe technieken voor situaties waarin de stan daard verhoormethode niet vol doet. Te denken valt aan ernstig strafbare feiten, begaan door een zwijgende en/of professionele verdachte. Volgens de commissie heeft de Groningse rechter de Zaanse me thode niet als zodanig veroor deeld, maar is in een aantal ge vallen het pressieverbod overtre den. De commissie zegt tot slot zich nog geen oordeel te kunnen vormen over de effectiviteit van de methode omdat deze nog te weinig is toegepast. Van onze verslaggever Breda - De officier van justitie in Breda heeft gisteren 600 gul den boete geëist tegen 24 boeren uit alle Brabantse windstre ken. Zij weigerden het afsluitformulier van hun mestboekhou- ding in te sturen, uit protest tegen het mestbeleid van de over heid. Zij gingen evenmin in op een voorstel tot schikking van het Openbaar Ministerie (OM) in de vorm van een boete van 500 gulden. Volgens advocaat Van Beek schuilt er ook rechtsongelijkheid in het feit dat 200 boeren ver volgd worden, maar 9.600 ande ren die dezelfde overtreding heb ben begaan, niets hebben verno men van justitie. Officier Van Fessem stelde hem gerust: „Justi tie moet zich daar nog even aan aanpassen, maar alle overtreders worden vervolgd." Het verwijt dat de mestwetgeving nodeloos ingewikkeld is, sneed volgens officier Eland ook al geen hout: „Die wetgeving is niet inge wikkelder dan de hele samenle ving. U moet eens een shoarma- tent beginnen in de stad. Dan zult u merken hoe ingewikkeld dat dat is." Als rode draad door de hele rechtzitting liep het boerenverzet tegen het mestbeleid. In hun laatste woord gaven de, meeste verdachten aan dat ze de afgelopen jaren zware milieu-in vesteringen hebben gedaan, maar dat ze daar tegenover van de overheid een 'haalbaar en betaal baar' mestbeleid verwachten. De uitspraak is over twee weken. Rotterdam (anp) - Een drugsben de heeft gebruik gemaakt van de diensten van een medewerker van een bank om grote sommen geld te wisselen. De bende smok kelde grote hoeveelheden hard drugs van Rotterdam naar Noord-Frankrijk en leverde in de Maasstad aan drugstoeristen. Dit bleek gisteren tijdens de strafzaak voor de rechtbank in Rotterdam tegen de 35-jarige voormalige bankbediende J. van N. (35) uit Maasdam. Samen met zijn 32-jarige vriendin L. de H. hielp de man volgens justitie de criminele organisatie bij het wis selen van buitenlandse valuta af komstig van drugstoeristen. Toen de man hij later bij een an dere bank op vestigingen in Ber gen op Zoom en Mijnsheerenland een baan kreeg, verplaatsten de smokkelaars hun geldwissel- praktijken naar die plaatsen. De muis van mijn hand tintelt af en toe een beetje. Zou dat duiden op een muisarm of heb ik last van muizenis sen en beeld ik me dat maar in, omdat je in cyberspace pas echt meetelt als je ook een computer-ziekte hebt? Voor wie het nog niet weet, de muis is een hulpstuk van een computer dat bepaalde handelingen heet te verge makkelijken. Maar het is dus een hulpstuk van de com puter en niet van de bedienaar. Die ondervindt er op den duur alleen maar ongemak van. Om eens een flauwe cabaretier in zijn oudejaarsconfe rence voor te zijn: dat muisje zal dus nog een staartje hebben. Nederland zou Nederland niet zijn als we pal na Amerika het volk mobiliseren ter bestrijding van de muisarm. Terwijl je toch echt in Groot-Brittannië moet zijn om flink last van zo'n muisarm te krijgen. Daar moeten mensen nog altijd langer dan 48 uur per week werken en dus in veel gevallen achter een computer zitten. En al die eventueel door de computer aangetaste Brit ten blijven gewoon werken, want de sociale voorzienin gen zijn daar niet best. Beter een muisarm dan straat arm, zo redeneren ze aan de overkant van de Noordzee. Wij kunnen die Major dan wel een grijze muis vinden, maar voorlopig heeft-ie het daar nog steeds voor het zeg gen. Jobstijdingen van overzee, daar willen ze daar niet van weten. MERIJN Hilvarenbeek (anp) - Safari- en attractiepark Beekse Bergen sluit de kabelbaan die door het gehele pretpark loopt. De 27 jaar oude kabelbaan is met een lengte van drie kilometer een van de grootste van Europa. Een boer plaatste gisteren eén zogeheten spreeuwenkanon bij de rechtbank in Breda. Met de aanhoudende knallen die dat appa raat produceerde, liet hij zijn sympathie blijken voor de boeren die voor de rechter moesten verschijnen. foto cor viveen De kabelbaan wordt gesloten omdat Beekse Bergen een deel van het terrein verhuurt aan twee bedrijven die avonturentocht]'es voor zakenlieden organiseren. Worldwide Event Management en Party Company verzorgen binnen een deel van Beekse Ber gen stoere sporten zoals terrein- rijden en het varen met jetski's. Beekse Bergen wil voorkomen dat het publiek uit het pretpark zich mengt met de avonturiers. De kabelbaan verbindt de ver schillende terreinen met elkaar. Daarom moet de baan dicht. Door Kees den Exter Breda - Wilde boerenprotest tegen het mestbeleid in het verleden nóg wel eens uitdraaien op grimmigheid en dreigen de taal, bij de economische politierech ter in Breda was het gisteren gemoede lijkheid troef. De enige 'wanklank" was een eis van 600 gulden boete voor 24 varkenshouders uit al le windstreken van Brabant, omdat ze het afsluitformulier van hun mestboekhouding niet tijdig op het goede adres hebben ingele verd. De publieksvriendelijkheid straalde verder van de zitting af, om het woord gezellig maar niet te gebruiken. Aanvankelijk was er sprake van twee marathonzittingen die alle bei om negen uur zouden beginnen. Maar om ongeveer 300 sympathisanten te gerie ven werden de twee zittingen, die inhoude lijk weinig of niks van elkaar verschilden, na elkaar gezet en bovendien verschoven naar de zaal met de grootste publieke tribu ne. Zo kon vrijwel elke belangstellende één van de twee zaken volgen. De tweede zitting was voor dit doel zelfs in tweeën geknipt, zodat de laatste groep wachtenden, na een pauze voor 'ontruiming' ook nog een stukje van de behandeling kon meemaken. Tegen de groep die vóór de pauze werd 'weggestuurd' zei politierechter R. Lameijer: ,,'t Is jammer dat u het pleidooi van de raadsman niet kunt volgen, maar hij heeft toegezegd dat hij het u wil toezenden als u hem een seintje geeft." Afgezien van een sympathisant, die buiten het gerechtsgebouw maar blééf knallen met een spreeuwenkanon, werden beide zittin gen gekenmerkt door gemoedelijkheid. Tractoren, die nog wel eens willen zorgen voor irritatie bij opgehouden automobilis ten, waren dit keer thuis gelaten. Een 'cadi-wagen' van de politie die op straat wachtende boeren voorziet van koffie, twaalf verdachten die heel informeel in een halve cirkel rondom de politierechter zijn neergestreken en met enige regelmaat ap plaus: na het pleidooi van raadsman A. van Beek en het laatste woord van alle verdach ten. Zo nu en dan was er zelfs nog tijd voor een grap. Op de formele vraag van de politie rechter naar hun beroep zei de ene verdach te met een stalen gezicht 'milieudelinquent' en een ander: „Ik heb een recycle-bedrijf. Ik zet afvalstoffen om in vlees". Van onze verslaggevers Breda - De echtgenote van de voor verduistering tot ander half jaar celstraf veroordeelde Jan de Kuijper is niet straf baar aan heling. De Bredase rechtbank achtte gisteren niet bewezen dat de 52-jarige Mies C. heeft gewe ten dat De Kuijper via straf bare handelingen grote bedra gen binnen bracht. De Bredase raadsman mr. W. Voorvaart die Mies C. terzijde stond, denkt nu aan het indienen van een schadeclaim bij de Staat der Nederlanden. „Ik moet dat allemaal nog eens goed bekijken, maar feit is natuurlijk wel dat mijn cliënt door deze zaak veel schade, en dan vooral psychische schade, heeft geleden." Voorvaart zal dan eerst moeten afwachten of het OM in hoger be roep gaat. De officier van justiti- tie mr. A. de Veer heeft daar twee weken de tijd voor. Zij eiste twee weken geleden tegen Mies C. zes maanden celstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. „Mevrouw C. valt geen verwijt te maken," meldde de rechtbank tot verbijstering van de zakenlieden F. van Zetten uit Rotterdam en N. van Peer uit Steenbergen. Zij leenden enkele jaren geleden De Kuijper veel geld omdat hij hen beloofde dat ze dat geld met veel winst terug zouden krijgen. Tot nu toe hebben ze echter nog geen cent terug gezien. „Na deze zaak weet ik één ding zeker: mis daad loont in Nederland," aldus de diep teleurgestelde Van Zetten die er meteen aan toevoegde 'door te vechten' tot hij zijn 'laat ste cent' terug heeft. Van Zetten en andere gedupeerden bekijken welke mogelijkheden er nu nog overgebleven zijn om hun geld langs legale weg terug te krijgen. Zij hebben al eerder beslag laten leggen op de legitieme portie waarop Mies C. recht heeft als haar ouders overleden zijn. Volgens Voorvaart heeft de lange tijd die tussen de eerste aanhou ding van Mies C. en de behande ling van de zaak zat, niet meege speeld in de beslissing van de rechtbank. „Er is echt inhoude lijk gekeken naar de zaak. Dat de termijn eigenlijk overschreden was, speelde niet. Er zijn gewoon onvoldoende bewijzen." VERVOLG VAN VOORPAGINA Vorige week dinsdag waar schuwde de milieuorganisatie 30.000 Zeeuwen schriftelijk voor de risico's van regelmatig passe rende nucleaire transporten. Greenpeace vindt dat EPZ de mensen langs de route had moe ten wijzen op de gevaren ervan. Greenpeace stelt bovendien dat niet alle veiligheidsproblemen rond dit soort transporten zijn opgelost. Het type container bij voorbeeld, de zogenoemde B- container, waarin de gebruikte splijtstof wordt vervoerd, kan een botsingsnelheid van slechts 48 kilometer per uur doorstaan. Ook de weerstand van de contai ners tegen hoge temperaturen in geval van brand is volgens ex perts onvoldoende. Greenpeace ■wil dat de gebruikte splijtstof niet wordt opgewerkt, maar wordt opgeslagen bij de Covra bij Borssele. Om de actievoerders los te maken gebruikten de ME'ers verschil lende methoden. Ettelijke actie voerders hadden zich aan een bumper van de vrachtwagen vastgeklonken, maar de politie agenten schroefden de hele bum per er af. Drie ME'ers droegen een horizontale actievoerder weg, omstanders vonden het een lach wekkend tafereel. Niets werd in beslag genomen. Greenpeace kreeg alle spullen terug. De toegangsprijs van het pret park wordt met drie gulden ver laagd tot 9,50 gulden om het ver dwijnen van een van de belang rijkste attracties goed te maken. De kabelbaan verwierf deze zo mer landelijke bekendheid door een omvangrijke storing. Tiental len mensen zaten urenlang vast in hun stoeltjes. Amsterdam (anp) - De politie van Amsterdam heeft gisteren zes mensen gearresteerd op verdenking van betrokken heid bij de overval op een ves tiging van Geldnet aan Tijn- muiden in het westelijk ha vengebied van Amsterdam. Eén van de arrestanten, de 27-ja- rige D.K., moest nog drie jaar uit zitten van een celstraf wegens een overval op een bank in Vinkeveen in 1991. Agenten doorzochten drie woningen en namen administratieve beschei den, zes auto's, waaronder een nieuwe Range Rover met een waarde van 180.000 gulden, prui ken, maskers, vuurwapens en een bedrag van 156.000 gulden in be slag. De overval op Geldnet in Amsterdam vond plaats op 22 april 's avonds om kwart over 11. De daders ramden de roldeuren van het pand met een gestolen shovel en gingen er in een in Via- nen gestolen vrachtwagen van door met geldcassettes en een aantal zakken met geld. Tijdens hun vlucht vuurden de overval lers schoten af op de politie. Een agente raakte licht gewond door een schampschot. Ook reden zij op de politie in. De politie vond de vrachtwagen met draaiende motor terug op een industrieterrein in Zwanenburg. In de laadbak stond een deel van de buit, de overvallers waren met enkele geldzakken overgestapt in een andere auto. OVEMBER 1996 4. steel; 5. ford; 7. onnet; 8. bal; 2. helft; 3. naar; 4. stoffig; 6. dol; t: "achter-bak-s". JFS jeei|6 'jous 'u[]pjo6 'paog 'pnioriV WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 t-Brittannië en Ierland ral in Schotland kans on bui. Verder wat zon en r opklaringen, 's Nachts emende kans op mjst ima ongeveer 9 graden. en Luxemburg; Wolken en en in het oosten wat t)regen. Van het westen uit 'aringen, vooral donderdag Toenemende kans op mist dagtemperatuur ongeveer aden, donderdag in de Ar en kouder. rd- en Midden-Frankrijk; et oosten overwegend veei olking en van tijd tot tijd n. Woensdag in het westen r ook elders, opklaringen' s op mist. Maxima rond 9 en. Donderdag in het oos- en in hardnekkige mistge- en enkele graden lager. d-Frankrijk: Vrij veel be king en vooral rond de Al en in het zuidoosten, nog regen en in de bergen uw. Van het westen uit ge- elijk opklaringen, maar ook s op een bui. Middagtempe- uur tussen 9 en 15 graden derdag frisser, ugal: Vooral in het noor geleidelijk opklaringen en l zon. Elders aanhoudende s op een (onweers)bui. xima aan zee 14 en 17 gra- nje: Aan de oostelijke cos- wat zon. Elders vrij veel olking en vooral in het zui- fikse buien, soms met on- r. Maxima ongeveer 12 gra- aan de Costa's in het oos- en zuiden tussen de 15 en graden. narische Eilanden: Zon, ar van tijd tot tijd ook wol- nvelden en toenemende kans een bui. Middagtempera- r dalend tot iets boven de 20 den. llorca en Ibiza: Half tot aar bewolkt en kans op een bui. Mogelijk ook on- Maximumtemperatuur 18 graden. In het noorden bewolkt plaatselijk veel neerslag. El- eerst nog wat zon, maar nderdag vanuit het westen ~r bewolking en toenemende ns op een bui. Maxima ten 'den van Rome circa 20 gra- in het noorden tussen 6 en paden. itsland: Vrij veel bewolking vooral in het noorden en sten van tijd tot tijd regen, "nemende mistkans. Maxi- rond 9 graden. Donderdag uder. itserland: Bewolkt en regen, oral in het zuiden plaatselijk el regen, hoog in de bergen ~euw en veel wind. Donder- g in het westen minder regen ook een enkele opklaring, axima rond 9 graden, don- dag aan de noordzijde van Alpen kouder, stenrijk: Woensdag in het iden en westen bewolkt en rioden met regen, hoog in de rgen sneeuw en veel wind. nderdag overal bewolkt en rioden met regen. Maxima d 8 graden. Door Madeleen Wesseling (anp) Amsterdam - De grote ver schillen in gouden handdruk ken bij een ontbinding van een arbeidsovereenkomst lij ken voor een deel verleden tijd. Deze week gingen ruim 160 kantonrechters, verenigd in de Kring van Kantonrech ters, akkoord met landelijke richtlijnen die voor méér een heid moeten zorgen in de ver goedingen. Dat was hoog nodig, want onder meer bij de advocatuur bestond al jaren veel kritiek op de soms enorme verschillen in 'goud' die royale kantonrechters of juist zuiniger collega's toekenden. „Toch blijven ook in de toekomst de specifieke bijzonderheden van de zaak maatgevend. De ene werknemer is de andere niet. Wie meer leed treft, krijgt meer geld. En zo blijven natüürlijk toch verschillen bestaan. Dat is maar goed ook", aldus voorzitter mr. J. Brada van de Kring van Kantonrechters. Volgens het nieuwe principe, dat vanaf ja nuari ingaat, werken de kanton rechters in de toekomst volgens een bepaald puntensysteem. In principe betekent dit dat hoe ho ger de leeftijd van de werknemer en hoe langer het dienstverband, des te hoger is de vergoeding. Dit puntenlijstje bestond altijd al bij de kantonrechters, maar de daaraan gekoppelde bedragen verschilden. Zo kon de een ex- werknemer in het ene arrondis sement veel meer geld 'verdie nen' via de kantonrechter dan iemand in het andere, hoewel beiden een volstrekt gelijk ar beidsverleden hadden. Met de uniformering binnen de ruim zestig kantongerechten hangt aan zaken als dienstverband, leeftijd en salaris nu één prijs kaartje. Maar daarmee is de kous niet af. Kantonrechters, de ontbinders bij uitstek van ar beidsovereenkomsten, zijn maatwerkers. Elke zaak die ze voorgeschoteld krijgen is anders, moet dus anders worden beoor deeld. Brada geeft een voor beeld. „In principe geldt dat een slecht werkende werknemer geen recht heeft op een vergoe ding bij ontslag. Maar die vlieger De 160 kantonrechters in Neder land behandelen jaarlijks bijna 50.000 arbeidszaken. Negen van de tien keer gaat het om ontbin ding van de arbeidsovereen komst. Hun macht is groot. Werkgevers kunnen, in uitzon derlijke gevallen, tot miljoenen guldens 'schadevergoeding' ver oordeeld worden. Het niet-ac- cepteren van ontslag lijkt daar mee een lucratieve bezigheid voor de werknemer. Temeer daar bij de kantonrechter geen advo caat nodig is en dus kosten kun nen worden bespaard. De nieu we richtlijnen zal het aantal ar beidszaken niet verminderen of vermeerderen, verwacht Brada. Wel zal de kwaliteit wat verbe teren. Brada erkent, zoals bijna al zijn collega's, dat het grote aantal kantongerechten, ver spreid over het hele land, niet bevorderlijk is voor de samen hang. Inmiddels zijn negentien coördinatoren aangesteld die er voor moeten zorgen dat al die kantongerechten meer op één lijn zitten. De richtlijnen voor gouden handdrukken zijn een begin. Volgens Brada volgen er méér. Maar hij plaatst wel kant tekeningen bij die uniformering. „Bindend kun je afspraken na tuurlijk nooit maken. De kan tonrechter is juist iemand die sterk kijkt naar de individuele zaak. Het zijn mensen die pro blemen willen oplossen. Snelle beslissers met een groot sociaal gevoel. Gelijke monniken be staan niet, dus ook de kappen verschillen." Juist die individuele, volstrekt eigen aanpak en identiteit van de kantonrechter, zijn werkveld en de burgers waarmee hij te maken heeft, ligt ten grondslag aan het protest van de kanton rechters om te integreren bij de rechtbanken. Zij zouden onder gesneeuwd raken door de grote gerechten, waar tijd en ruimte voor de mens als rechtzoekende ontbreekt. De rechten en plich ten van de gewone, doorsneëbur- ger zouden worden vermorzeld door het systeem, zo menen de kantonrechters. „De ontbinding van arbeidsovereenkomsten, het grootste werkveld van de kan tongerechten, blijft maatwerk", aldus Brada. gaat lang niet altijd op. De oor zaak van slecht functioneren hoeft lang niet altijd bij de werknemer te liggen. De zaak van de banketbakker bijvoor beeld. Jarenlang maakt hij de beste tompouces en is een gewel dige bakker. Dan promoveert het bedrijf hem tot hoofd van een nieuwe keuken. Van die functie bakt hij echter niets. Een ontslag wegens disfunctioneren komt dan wel in een ander dag licht", aldus de kantonrechter. „Wie ver boven zijn niveau moet werken, maakt ongelukken die lang niet altijd aan hemzelf te wijten zijn." "e Sony Pop-Up CM-DX 1000 verovert de mobiele wereld. Deze GSM tele- '00n wefd eerder als beste getest door de Consumentenbond*. En is nu ook foor toonaangevende vakbladen** uitgeroepen tot 'Europese zaktelefoon van het jaar 1996'. Dat is geen toeval. Want de vele functies van de Sony Pop-Up talient u in een handomdraai. Met één duim het schuifje omhoog en u kunt bellen, faxen of e-mailen. Tot wel 7 uur lang. En z'n krachtige batterij Mgt ervoor dat u maar liefst 50 uur lang bereikbaar bent. Meer weten we'deze nieuwe Europese kampioen? Bel dan 020-658 13 92. OMF SONY. DE S°NY CM-DX ÏOOO: OPNIEUW BEKROOND. LBR0N: CONSUMENTENGIDS JANUAR11996. BRON: EUROPEAN CAR AUDIO PRESS. Brada ...'ontbinding arbeidsovereenkomst blijft maatwerk'... foto anp

de Stem | 1996 | | pagina 3