Kuuroord nog niet van de baan' JOUR DE STEM i Ruim duizend handtekeningen voor Iraniërs Huisartsen positief over hotelfunctie ZVP fluit Statenlid A. Heyboer terug M-Sat looft beloning van vijf mille uit voor tips over brand Restaurant the Corner snel rijk!! Joy Service" en ondeugend Ontslag(en)? Echtscheiding Massagesalon Putte 06-LIJNEN Bel methuis VERNIEUWD Bel Dames thuis 06-98.50 Bel kontaktzoekende vrouwen Erotische massages BREDA 076-5428315 076-5411089 Projectontwikkelaar wil duideljkheid van gemeente Oostburg over Cavelot: I Van onze verslaggever Oostburg/Kamperland - De gemeen te Oostburg moet deze maand helder heid geven over P^an Cavelot in Cadzand-Bad. Aan de hand van dit jonnele gemeentelijke standpunt be slist projectontwikkelaar én direc teur H. van Koeveringe van Roompot jecreatiebeheer bv uit Kamperland hij verder gaat met de ontwikke- lulg van het kuuroord en de daarbij I 'jorende 250 recreatiewoningen. I van Koeveringe zet hiermee de z&ak op I éerp omdat de gemeente nog niet heeft gereageerd op zijn vraag om helderheid, je kunt dat op twee manieren uitleggen, t standpunt is ongewijzigd of de ge- 0162-688084 Kamervragen over voetveer Breskens I voetveer tussen Breskens en I Dissingen houdt niet alleen in I Zeeland maar ook in de resi- ;ie de gemoederen nog I steeds bezig. Hulst doet er alles aan om gevlucht gezin te behoeden voor uitzetting Voorlichtingsdag eschool Midden-Brabant Na inkrimping van het Antonius-ziekenhuis in Oostburg C1 Over opmerking Antonius-ziekenhuis Provincie wil voederverbod voor duiven in Middelburg Heeft u de smaak van RAL al te pakken ADVERTISING bel voor jur. hulp de U j o 030-2332905 ook gw in Ehvn evt. No Curejxinp" Bel voor pers. en betaalh jur. hulp de U.J.G. 030 2332905 gev. in Ehrgi De zaak bij uitstek voor zakenlunches, a la carte en partijtjes tot 35 pers. teqen zeer redelijke prijzen. Geopend zat. van 17 oo- 1 22.00U. Zond. 11.00-22 0n„ Ma. t/m do. van 11.00- 15.00u. en van 17.30-21 on Vrijdag gesloten. Steenstr 16, Hulst. Tel. 0114-314148 voor alle massages van ma t/m zat. 11.00 t/m 20.00 u Breestr.6, Putte Tel. 0164-604214. Gezien in 5-uur show met Titan, 076-5718951 nf 06-53832565. 06-96.80 (ca. 1 gpm) Heerlijk opwindende stöëT poezen willen jou verwen nen. 0056.91.5190 (4gpm) SEXOPROEPEN wj heetste vrouwen (20-59 (rï 06-350.442.93 (75 cpm) Stadsexdating: vrouwen uit jouw stad willen sex! 06-9502 (80cpm). 60 cpm! Vrouwen (35+) willen SEX. Direkt a/d lijni 06-9704 Sex via je POSTCODE: vrouwen willen sexl 06-9811 (80cpm). Dikke vrouwen geven telnrs voor gratis sex bij hen thuis. 06-9602 (1gpm) SNEL Kontakt met oudere I vrouwen v. gratis SEX. 06-9605 (1gpm) Luister naar gratis SEX- oproepen van vrouwen. De computer schakelt je direkt door. 06-9665 (1gpm) Kerels gezocht v. GRATIS sex met dames 40 06-9705 (75cpm). Naar bed met getrouwde I vrouwen thuis. 06-9603 (80cpm). Dominante vrouwen geven telnrs. v. gratis SM-kontakt. 06-320.325.80 (Igpm) GAY-KONTAKTEN Hete knul uit Brabant/Zeeland 06-9614 (60cpm). Eindhoven sexdating: vrouwen willen sexl 06-350.445.40 (75cpm) Brabant sexdating: hete vrouwen willen sexl 06-350.445.16 (75 cpm) in heel Nederland GEHEEL PRIVÉ (24 u/p.d. 1gpm) 06-96.88 ca. 1 gpm Direkt doorgeschakeld Effe snel Grieks! Geen voorspel gelijk achterlangsi 1.05pm Staat die 06-9505 Vluggie! alt Jij wrijft jezelf lekker, zij ver telt wat ze bij je doet en dan kom je! De lekkerste li- vesexUgpm 06-32032065 Doorschakelsex! 53 dames Live voor 'n heet gesprek. 1gpm 06-9779 Snelsex! Hier liggen ze om te komen.Je mag 5 min met haar 06-9838 pm1g S&M-Live! Laat je Live ver nederen door de meesteres 06-96.26 1.05pm 06-96.26. Clubs Thaise schuim- en bodymassages. Breda 076-5222333 Eindhoven 040-2127799___ Nederlands sPjeken„n! MEISJES gevraagd voor club in R'daal, 016= 551692-- iscort 5. Manneliike stripper.Assjjevr. 4« Dames v.a 18 jr. op escort SM*Striptease*Damesge rive Zeeland - mooie meiden van luislaan 60. 076-5811733 en aanw. Ook Escort- 1U24u_ PRIVÉ, echt vrijen ƒ10 all-in ook voor BODYM^ SAGE lrisTel.07&j2gl_^- ZEVENBERGEN E*m Linda Hellen ech 0188-330253 meisjejeyiu-. WÏLLÊBRÓRD, nieuw meente heeft veel tijd nodig om een ge wijzigd standpunt te formuleren. Er moet in ieder geval snel iets gebeuren want de zaak speelt al veel te lang." Van Koeveringe is tot actie overgegaan na de mening van de gemeente betreffen de het negatieve advies van het Bureau Adviseur van de Raad van State over het plan. Een woordvoerder van de gemeen te zei een zwaar hoofd in een goede af loop van de beroepsprocedure te hebben. De Raad van State wijkt immers bijna nooit af van dit advies. Dat zou het einde van het kuuroord-plan kunnen beteke nen. Van Koeveringe zei gisteren formeel niets te weten van dit advies. „Als de ge meente zegt een zwaar hoofd te hebben in een goede afloop heb ik niet de indruk dat de gemeente er nog langer de schou ders onder wil zetten. Daarom wil ik duidelijkheid over het formele stand punt van de gemeente. Want in mijn ogen is het kuuroord nog lang niet van de baan." De gemeente en projectontwikkelaar Van Koeveringe stelden beroep in bij de Raad van State tegen het besluit van de provincie om het bestemmingsplan niet goed te keuren. Gedeputeerde Staten na men dit besluit omdat de financiële on derbouwing ontbrak en dus de economi sche haalbaarheid niet werd aange toond. „Kijk, planologisch zijn er geen bezwa ren. Het gaat puur om de financiële on derbouwing. Ik heb een financieel plan ingediend waarin de haalbaarheid van het plan wordt aangetoond. Deze onder bouwing ligt bij de provincie en bij de Raad van State. Uit de informatie die ik heb wordt de financiële onderbouwing in de procedure meegenomen." Van Koeveringe weet niet wat zich in 1993 heeft afgespeeld toen het plan Ca velot nog in handen was van het inmid dels failliete Cadzand Bad Projecten bv. „Toen het faillissement werd uitgespro ken heb ik het project opgepakt. De be nodigde grond van het plan viel in ieder buiten het faillissement. Ik ben bereid de grond af te nemen en wij kunnen de fi nanciële onderbouwing van het plan hard maken. Wat mij betreft is het kuur oord nog lang niet van de baan. Het is nog een open kwestie. Volgens Van Koeveringe is het plan Ca velot van onschatbare waarde voor Cad zand. „In Cadzand moet wat gebeuren omdat de ontwikkelingen in andere Zeeuwse badplaatsen niet stilstaan." Een woordvoerder van de gemeente ver klaarde gisteren dat er onlangs een in formeel gesprek is geweest met Van Koe veringe. „Er gaat een brief van het colle ge naar Van Koeveringe. Hij kan in ieder geval van de gemeente geen duidelijk heid eisen omdat hij geen partij is. Over de inhoud van deze brief doe ik geen me dedelingen omdat er nu nog geen aanlei ding voor is. Het college kan ook nog geen enkele garantie geven omdat de Raad van State nog geen uitspraak heeft gedaan." Het is nog niet bekend wanneer de Raad van State uitspraak doet. J Van onze verslaggevers I Den Haag/Middelburg - Het De Kamerleden Lilipaly (PvdA), I Keitsma (CDA) en Van 't Riet hebben minister Jorritsma van Verkeer gisteren vragen ge- 1 over het voetveer. Ook gis- I leren hebben zes Zeeuwse ge- I meenten steun betuigd aan het looi van de Fietsersbond IÈNFB en de Zeeuwse Milieu Fe- I deratie voor goede fietsverbin- en over de Westerschelde na I iet gereedkomen van de tunnel onder de rivier. 101de minister van plan is actie te ondernemen als het provinciebe stuur besluit dat er geen fiets- voetveer tussen Breskens en Vlis- sagen komt, willen de Kamerle- 1 weten. Ze vragen verder of I Jorritsma sowieso al heeft over legd met de provincie over de uit voering van de motie Lilipaly I waarin wordt gesteld dat na de 'eg van de WOV garanties ge- boden moeten worden voor een Veer met een redelijk voorzienin genniveau ten behoeve van het langzaam verkeer' tussen Vlissin- genen Breskens. Inafwachting van de antwoorden ait het Haagse gaat de lobby voor een tietsvoetveer gewoon door. De gemeente Hontenisse schrijft in een brief aan de fietsersbond er meer de vrees te delen dat Ie situatie voor de ongemotori- de tweewieler er niet op zal I verbeteren met de komst van de Scheldetunnel. I Andere gemeenten die steun be- _en zijn Oostburg, Middel- bog.Vlissingen, Veere en Goes, lelie, Valkenisse en Marieker- sjn gemeenten die de nota van tie Fietsersbond voor kennisge- ™g aannemen. De gemeenten "burg en Westkapelle, die eerder wel reageerden op een brief over dezelfde kwestie, lieten ju niets van zich horen, jviet Beukert van de ENFB noemt bet opvallend dat veel Zeeuws- l Vlaamse gemeenten niets van hebben laten horen. Behalve ttburg en Hontenisse reageer- 1 geen gemeenten op de be- *e nota 'Met de fiets over de „Zeker van de oostelijke 'eenten viel dat tegen," aldus *ert, „aangezien zij immers huidige fietsverbinding verlie- zonder dat daar iets voor te- jJSl'jkt te komen." ■Ut OOK ZEELAND - C3 Kinderen van groep 8 van de Moerschansschool hebben de afgelopen week honderden handtekeningen opgehaald voor het Iraanse gezin Aghavali dal met uitzetting bedreigd wordt. foto camile schelstraete Van onze correspondent Hulst - Na ruim een week actie voe ren zijn er al meer dan duizend hand tekeningen ingezameld voor Mustaba Aghavali, zijn echtgenote Arezoo en hun kinderen Mehrsad en Mehrmaz. Dit Iraanse gezin, dat nu anderhalf jaar in Hulst woont, heeft nog steeds geen verblijfsvergunning en wordt met uitzetting bedreigd. Op 10 de cember moet het gezin zich melden bij de rechtbank in Zwolle. Zowel de achtjarige Mehrsad en zijn zus je Merhmaz van bijna vijf zitten op de Moerschansschool. Voor de school reden om groep acht aan het werk te zetten. „De leerlingen hebben onder leiding van leer kracht Ben Huisman vijfhonderd handte keningen opgehaald," zegt directeur W. Hijman. „Voornamelijk in de wijken Moerschans, waar de familie woont, en Nieuw Hulst." De handtekeningenactie leeft enorm on der de Hulsterse bevolking, zegt initia tiefnemer Eddy Bertram. Hij is coach van het volleybalteam waarin Mustaba speelt. Bij een aantal verenigingen en be drijven worden of zijn er handtekeningen opgehaald. En behalve op de Moer schansschool wordt ook op het Reynaert- college hard gewerkt aan de actie. „We hopen vijftienhonderd handtekeningen op te halen en die straks aan hun advo caat te overhandigen voordat ze naar de rechtbank moeten," aldus Bertram. Vals paspoort Mustaba Aghavali had in Teheran een ei gen bedrijf (off-setdrukkerij), maar kreeg op den duur geen grondstoffen meer om dat hij het regime niet steunde. Hierdoor ging zijn bedrijf failliet. Op 9 maart 1994 liet hij alles achter om samen met zijn gezin te vluchten naar Ca nada. Een eigen paspoort had hij niet, omdat hij dit moest melden bij de over heidsinstanties en dan zou men onraad ruiken. Met een vals paspoort lukte het hem en zijn gezin om weg te komen. „Ik had samen met vier vrienden een soort politieke partij opgericht. Vier vrienden zijn door de staatspolitie opgepakt, drie zitten nog steeds in de gevangenis, de vierde is geëxecuteerd. Ik kreeg via-via te horen dat ik de volgende zou zijn, dus zijn we gevlucht om het er levend van af te brengen." Mustaba en zijn vrouw hebben nog regel matig telefonisch contact met familiele den in Iran. Ze durven tijdens deze ge sprekken niet openlijk te praten omdat de lijnen worden afgeluisterd en dat kan dan weer vervelende gevolgen voor de familie daar hebben. Vanuit Canada reisde het gezin Aghavali naar Nederland waar het in een opvang centrum terechtkwam. Daar hebben ze tien maanden gewoond voordat ze naar Hulst kwamen. Het zijn angstige dagen voor de familie Aghavali. Op 10 december moeten ze zich weer in Zwolle bij de rechtbank melden. „We willen graag in Hulst blijven. Ik wil werken, maar dat mag ok niet omdat ik geen verblijfsvergunning heb, zegt Mus taba Aghavali. „We zijn niet naar Neder land gekomen voor de uitkering, maar ons leven was in gevaar en daarom zijn we gevlucht. In de put „Nu we met de actie bezig zijn zie ik af en toe een glimlach, maar ze zitten eigenlijk helemaal in de put," zegt Eddy Bertram. Hij betreurt het dat de overheid eerst de kinderen hun eigen taal laat afleren en Nederlands verplicht stelt om ze dan na twee jaar weer terug naar huis te willen sturen. Mustaba en Arezoo zijn ontroerd als ze horen hoeveel handtekeningen er al zijn opgehaald. „Dit hadden we nooit ver wacht. Ons dochterje vraagt me weieens waarom Nederland ons terug wil sturen naar Iran. Maar op deze vraag kan ik geen antwoord geven," besluit Mustaba met een brok in zijn keel. (ADVERTENTIE) Faculteit Industrie Faculteit Bouwnijverheid Informatie dienstver lening en -management ST. WILLEBKurw --^y Laura 24 Angeliek 22. wriien echt 0165-383§50_ a*erdag 16 november van 9*30 uur tot 15-00 uur. Prof. Cobbenhagenlaan 13 in Tilburg. Tel.: 013 - 463 52 50. TILBURG Van onze verslaggever Sluis - Een hotelfunctie voor het Anto nius-ziekenhuis in Oostburg, zoals voor gesteld in het onlangs uitgebrachte rap port over de toekomstige ziekenhuiszorg in Zeeuws-Vlaanderen, kan volgens de huisartsen in de regio voor een deel de huidige ziekenhuisfunctie overeind hou den. „Wij voelen wel iets voor eigen bedden en het nemen van de verantwoordelijkheid daar voor," zegt huisarts J. de Meijer uit Sluis, voorzitter van de huisartsengroep West- Zeeuws-Vlaanderen. In het bewuste rapport wordt aanbevolen 35 tot 45 bedden te bestemmen voor voor mensen die na een operatie in De Honte of elders moe ten uitzieken. In de visie van de huisartsen kunnen de bedden ook gebruikt worden voor dagverpleging, observatie of mensen met een sociale indicatie. Als voorbeelden noemt De Meijer een ontregelde suikerpatiënt of een be jaarde, alleenstaande man met een longonste- king, waarvoor de mantelzorg te kort schiet. De medische verantwoordelijkheid daarvoor moet gedragen worden door huisartsen die in ploegendiensten rond de klok in het zieken huis aanwezig zijn. De idee is geënt op een soortgelijke ontwikke ling die thans plaatsvindt in het Zeewegzie kenhuis in Velsen. Permanente aanwezigheid van huisartsen in het Antonius-ziekenhuis betekent ook dat er een permanente EHBO kan zijn. „Ruim de helft van de EHBO-geval- len die zich aanmelden in ziekenhuizen in de steden, blijkt door huisartsen afgehandeld te kunnen worden," zegt De Meijer. „En vakan tiegangers die zich rechtstreeks bij het zie kenhuis melden, krijgen direct een arts te spreken in plaats van dat ze worden terugge stuurd naar een huisarts." Binnen de huisartsengroep West is voor deze vorm van ziekenhuiszorg belangstelling. Er bestaat volgens hen behoefte aan, ook maat schappelijk. „Als je als huisarts iedereen naar De Honte moet sturen, waar misschien gebrek aan capaciteit kan ontstaan, zit je met een probleem. Als je dat op een goede manier, on der je eigen verantwoordelijkheid als huis arts, kunt oplossen is dat een goede zaak. Ook voor de betrokken patiënt die in de eigen om geving verzorgd kan worden." Huisartsen die dienst gaan doen in het zie kenhuis moeten hiervoor wel worden aange trokken. „In Velsen doen de plaatselijke huis artsen het zelf, maar daar zitten dan ook zo'n dertig artsen. Voor het betrekkelijk kleine groepje dat in West-Zeeuws-Vlaanderen werkt, is dat niet te doen. Wij zitten al aan de top van onze capaciteit," aldus De Meijer. Binnenkort gaat de huisartsengroep zijn ideeën doorpraten met de specialisten die thans in Oostburg werken. Daarna wil men eventueel het idee verder uitwerken om ver volgens te gaan praten met ziekenhuisdirectie en zorgverzekeraars. Daarna staat een bezoek aan het experiment in Velsen op het program ma. Over de financiële kant van het voorstel is nog niet gesproken. Het is volgens De Me ijer duidelijk dat de plaatselijke huisartsen de nodige mensen niet zelf in dienst kunnen ne men en betalen. „Er wordt echter al jarenlang' gesproken over transmurale zorg, iiier in Oostburg ligt de kans - in navolging van Vel sen - daar handen en voeten aan te geven. ZIE OOK ZEELAND-C4: 'Ziekenhuisrapport is eigenlijk een uitdaging' WOENSDAG 13 NOVEMBER 1996 Van onze verslaggever Axel - M-Sat Electronics uit Axel looft vijfduizend gulden beloning uit voor tips die leiden tot de aanhouding van de daders van de brandstichting in winkelcentrum Oranjehof, waar de winkel in satellietontvangers was gevestigd. „Als iemand in een klap weg vaagt waar je tien jaar hard voor hebt gewerkt, ga je wel even door het lint," verklaart eigenaar J. de Booy zijn actie. De Booy zegt dat de brand af gelopen zaterdagavond, die een groot deel van het winkelcen trum Oranjehof aan de Oranje straat in Axel in de as legde voor zijn onderneming een fi nanciële ramp is. „Je bent toch altijd iéts minder goed verze kerd dan je vooraf wel denkt," zegt hij. De directe materiële schade be draagt voor M-Sat Electronics tussen de twee- en driehon derdduizend gulden, zo rekent de eigenaar voor. Maar daar naast heeft De Booy te maken met een vervolgschade, die eveneens in de honderdduizen den guldens loopt. Net voor de drukste maand van het jaar (december) is de win kel in satellietontvangers noodgedwongen gesloten. De Booy is nog op' zoek naar een alternatieve locatie en pro beert in de tussentijd zijn geha vende winkelruimte in Oranje hof op orde te krijgen zodat de klanten er toch terecht kunnen. Het onderzoek naar de oorzaak van de brand in het winkelcen trum door het Bureau Techni sche Ondersteuning van de Zeeuwse politie is nog niet af gerond. Wel is er een sterk ver moeden dat de brand is aange stoken. De vuurhaard ontstond in af- valcontainers in de buurt en sloeg over naar het winkelcen trum. .Volgens de brandweer is het praktisch uitgesloten dat die containers spontaan vlam vat ten. Van onze verslaggever Breskens - Statenlid A. Heijboer van de Zeeuwsch Vlaamse Volkspartij (ZVP) is teruggefloten door zijn eigen bestuur over zijn opmerkelijke stellingname met betrekking tot het Anto nius-ziekenhuis in Oostburg. Heijboer stemde tijdens een com missievergadering wonderwel voor inkrimping van het zieken huis terwijl hij altijd verklaard tegenstander is geweest. Het bestuur van de ZVP kwam gisteren in spoedberaad bijeen waar werd besloten dat Heijboer contact opneemt met commissie voorzitter Van Heukelom in een poging zijn 'fout' te herstellen. „Deze beslissing kwam overigens ook van mijzelf," verklaarde He ijboer gisteren. „Maar ja, gedane zaken nemen geen keer." Heijboer stemde formeel in met de brief van Gedeputeerde Sta ten. In de brief onderschrijven GS de conclusie van de onder zoekscommissie dat het zieken huis een polikliniek wordt met een hotelfunctie en dat de 24- uurszorg verdwijnt. Heijboer noemt, zijn stellingname nu een 'black-out'. „Dat vergeef ik mezelf nooit. Ik heb er een slapeloze nacht van gehad. Ik kan mezelf wel voor mijn gezicht slaan want ik kom op deze manier natuurlijk zeer ongeloofwaardig over. Ik dacht dat de inhoud van mijn betoog duidelijk genoeg was dat de ZVP duidelijk tegen de conclusie van de onderzoekscommissie is. Ik heb nagelaten dat nog eens dui delijk naar voren te brengen. En dat is natuurlijk stom. Wellicht heb ik nog te weinig ervaring." Het bestuur van de ZVP meent ook dat Heijboer een black-out heeft gehad. „Heijbo.er heeft ver zaakt te vertellen dat de ZVP ab soluut tegen de conclusies van de onderzoekscommissie is. Waar het ons om gaat is dat dit abso luut niet de opzet van Heijboer is geweest. Heijboer heeft een fout gemaakt, maar hij moet de moge lijkheid krijgen deze fout te her stellen. Vandaar dat hij contact opneemt met de voorzitter van de commissie in een poging de zaak recht te zetten. Want deze omme zwaai, die er overigens helemaal niet is, is natuurlijk voor nie mand te begrijpen," aldus F. Baarends namens het bestuur van de ZVP na afloop van het spoedberaad. Het bestuur van de stichting 'An- tonius moet blijven' stond giste ren in ieder geval perplex van de stellingname van de ZVP. „Dit zal zeker in het bestuur aan de orde komen," verklaarde A. Bas ting van de stichting gisteren. „We gaan er nu nog voorzichtig mee om omdat we nog niet alle informatie hebben. Als Heijboer nu zegt dat hij een black-out heeft gehad is dat een jammerlij ke zaak. Want ik vraag me af op welke manier dat nog is terug te draaien. Welke - mogelijkheden heeft Heijboer nog Van onze verslaggever Middelburg - Ten einde raad wil het provinciebestuur de gemeente Middelburg vragen een voederverbod voor dui ven in te stellen. Alleen dat kan na alle gebruikte maatrege len, misschien nog helpen tegen de enorme vervuiling van de gebouwen in het oude centrum, waaronder het provin ciehuis. Middelburg moet voor zo'n verbod de plaatselijke politieverordening wijzigen. De duiven zijn al jaren een groot probleem. Ze hokken in alle vensterbanken en op alle daken en besmeuren de gebou wen met lagen vogelpoep. Di rectrice Spaander van het Zeeuws Museum heeft er weer een brief vol klachten over aan het provinciebestuur geschre ven. Haar museum zou het visi tekaartje voor Zeeland moeten zijn, maar staat er zwaar ver vuild bij, klaagt ze. Er zijn draadjes gespannen op vensterbanken zodat de duiven daar niet meer kunnen neer strijken, er is een heuse valke nier ingehuurd, maar niets hielp. Nu hoopt de provincie dat door een voederverbod de populatie enigzins zal afne men. De enige echte oplossing is om de duiven massaal te gaan van gen en af te voeren, maar dat stuit op grote morele bezwaren en is voor de provincie derhal ve onaanvaardbaar. (ADVERTENTIE) (013) 536 20 21 V

de Stem | 1996 | | pagina 17