1 DE STEM Aanklager voor profvoetballers t Van ene in andere tegenslag' RKC rond met Engelse spits Starbuck Ook Nico Jalink had zich iets anders voorgesteld van komst naar NAC fe?riCht Hingis veegt Seles van de baan Feyenoord: KNVB moet eerst rechten erkennen UITSLAGEN standen WÊÈÈÈÊÈÈÊBÊÈÊBÈIÊÈ mum OHTHIIIESS Macht van tuchtcommissie wordt beperkt Alleen 'jatten' rode kaart in tuchtcommissie B1 SPORTNIEUWS KORT Bedroevend begin Jan Tiinman Siemerink zegt af voor dubbel-WK Eindelijk WK-gevecht Smulders Problemen achtervolgen Maradona 2 november 1996 gelden voor arvormen de volgende REKENING 5.000,- 2,4%* (was 2,5 100.000,- 3,0%* (was 3,1 Bingo/Kienen Café de Smidse, Clinge, Woens. 13 nov. Aanv. 20 u. Hoofdprijzen 3x 500,-. te Clinge in Café de Landbouw op di. 12/11 Aanv. 20u. 75/65 R14"-banden met specm De nieuwste HP Omnibook 5500 (JKJ HEWLETT te zien op onze najaarsshow op m.HM PACKARD m november a.s. in het nieuwe Fnjitilm-Stadion van NAC. 6el voor meer informatie: (0161) 43 28 55 Uw partner in automatisering Lange Bunder 5 - 4854 MB Bavel Lor Henk Mees Lst - Het betaald voetbal Lgt een onafhankelijke aanklager. De macht van de huidige tuchtcommissie wordt [beperkt. ij de nieuwe opzet krijgen voet- ballers de mogelijkheid bij de aanklager om vervolging van de jader te verzoeken, bijvoorbeeld nadat ze geblesseerd zijn geraakt joor een overtreding. jeiCNVB wil af van de dubbelrol fc de huidige tuchtcommissie vervult. Daarin is nu nog zowel "ervolging als berechting vere nd. „Het gaat hier om een in- injpende wijziging van het be- taande tuchtrechtstel in het be- taald voetbal," zo wordt gemeld in het rapport van de 'Advies commissie tuchtrechtspraak be taald voetbal'. Komende maan dag beslist de vergadering be taald voetbal daarover. Welk gezicht de aanklager krijgt, is nog niet duidelijk. De keuze gaat tussen de instelling van een Bureau Aanklager binnen de KNVB of de inschakeling van een advocatenkantoor. In beide ge vallen moet de aanklager onaf hankelijk kunnen funtioneren, zonder ruggespraak met de tuchtcommissie. Tot nu toe komt de tuchtcommis sie bijeen voor de behandeling van de rode kaarten en het be straffen van vergrijpen die via KNVB-waarnemer of andere ge tuigen worden gesignaleerd, bij voorbeeld met behulp van tv- beelden. Schorsingen na vier en meer gele kaarten worden auto matisch van kracht, hetgeen ook geldt voor rode kaarten wegens twee keer geel in één wedstrijd. Het is de bedoeling dat de aan klager in de toekomst de hoogte van de straf voorstelt. Daarbij zal ook met schikkingen worden ge werkt. De tuchtcommissie zal al leen voor zwaardere vergrijpen nog de straf moeten bepalen. Mondelinge behandelingen blij ven voor zwaardere zaken moge lijk. Met de aanstelling van een open bare aanklager kiest de KNVB voor het Duitse systeem, waarin de Kontrollausschuss als openba re aanklager fungeert. Alle gele en rode kaarten in wedstrijden van Bundesliga en Tweede Bun- desliga worden eerst door de Kontrollausschuss beoordeeld. Dit orgaan beslist of tenlasteleg gingen worden voorgelegd aan het Sportgericht, de Duitse tuchtcommissie. De Kontrollaus schuss doet ook een voorstel voor een straf. Als het Sportgerichten de speler het daarmee eens zijn, wordt de voorgestelde straf opge legd. De Duitse aanpak vormt de basis voor de vernieuwingsvoorstellen van de Nederlandse tuchtrecht spraak. De adviescommissie stelt voor dat vanaf volgend seizoen de aanklager bij tuchtzaken eerst de ernst van de zaak onderzoekt. Daarna kan hij twee wegen be wandelen: - Besluiten tot het seponeren van de zaak of een schikking voor stellen aan de betrokken spe lers). - In staat van beschuldiging stelling met behandeling door de tuchtcommissie. Het was me een weekje wel voor Nico Jalink. Vo ltige week zondag werd Mj overspeeld en gewis- Iseld in het duel met FC Utrecht, twee dagen later jdreigden maatregelen ((dienaar later bleek al leen Edwin Gorter per soonlijk troffen) en tot «overmaat van ramp liet jde armbreuk van zijn dochtertje zich ernstiger [aanzien dan in eerste in stantie gedacht was. Met jzijn kleine meid gaat het inmiddels weer de goede :kant op. Vanavond in Ja- links eigen Rotterdam kan hij met NAC die an- Idere crisis de rug toe ke ren. Als hij tenminste Bwordt opgesteld. 'Dat is laan de trainer.' [Door Ad Pertijs a - Nico Jalink bleef vorige geen minuut langer bij hangen dan strikt noodza- kwas. Met het voetballen en 1de perikelen rond de (vorm)crisis bij de Bredase club had dat wei- |nigte maken. De Rotterdammer wilde steeds zo snel mogelijk naar zijn driejarige [dochtertje toe. Enkele weken ge ileden viel ze van haar pony en de genezing van de gebroken arm verliep niet naar wens. „De dok ter vreesde voor een klauwhand. Het was alsof ik een bijl in mijn nek voelde, toen hij ons dat ver telde. Voetbal is op zo'n moment jniet meer belangrijk. De fysiotherapeuten hebben de ta weer in beweging gekregen. [Nu NAC nog. Jalink had zich zijn |wste maanden aan de Stadion- heel anders voorgesteld. IA heb hier nooit een lekkere start gehad. Dat gedoe met jbparta (dat drie ton van hem eis te en toegewezen kreeg vanwege contractbreuk, red.) speelde al vanaf april. Zoiets gaat op een moment aan je vreten. J Van onze verslaggever Dreda-De KNVB heeft NAC 'aten weten dat Nico Jalink I Zlcn binnenkort moet ver- antwoorden voor het weg- II ?ls®en vaji de rode kaart uit e handen van scheidsrech- j .f..j D*eek in de uitwed- stajd tegen Vitesse. 1 bk heb begrepen dat ze de "«huldigingen over schop- I Lil 61 s^aan hebben laten middag. aldUS Jalink gister_ I vu Waa™eiïier bij het duel ran?!, AC '20 oktober) apporteerde dat Jalink bui- j Waarneming van de 'tedsrechter tegenstander f ovic had geschopt en ge- gen® Van Beek de rode 2 had gepakt. Daarop I oud»?? z°Senaamd voor- I fu?°ek '"gesteld, waarbij Krnro Jen geoord zijn. Lepd T°ordvoerder De dat 1 n'e' bevestigen I Kn al die beschuldigin- rondri n het akkefietje staan p kaart is bliiven j ver,v rmeel zijn we zo- wel gumet> maar het komt aonli V00r dat de club I Wordt de hoogte 1 komst acbt van de uit- 5 vne® vooronder- Nico Jalink: „Feyenoord en Ajax achter elkaar is zwaar, maar juist tegen de grote clubs kun je altijd net iets meer. FOTO DE STEM/BEN STEFFEN Eerst was er die ergernis en daar na viel ik van de ene in de andere tegenslag. Ook ik had het vooraf heel anders ingeschat." Hoopgevend En dat terwijl het begin tegen Gremio nog zo hoopgevend was. NAC had verwachtingsvol inge kocht en het nieuwe stadion leek de ideale uitvalsbasis voor een Europese kruistocht. „Door alle blessures moesten we steeds in een andere opstelling spelen," stipt Jalink aan. Het is volgens hem een van de voornaamste re denen waarom NAC inmiddels is afgezakt naar de dertiende plaats. Met name de reeks fatale tegen treffers in de slotminuten deden het zelfvertrouwen geen goed. „Op een gegeven moment ga je als:vanzelf naar de klok lopen kijken. We gingen steeds meer naar achteren spelen en wanneer die goal dan net als tegen Gro ningen door een misverstand weer valt in die laatste minuut, zak je echt door de grond." De kritiek liet niet lang op zich wachten. „In het algemeen valt men de aankopen als eersten af," weet Jalink. Bij Sparta ervaarde hij de effecten van het voetballen rond de degradatiestreep al eer der. „Wat dat betreft reageren clubs en supporters overal het zelfde. Bij NAC is de druk op de spelersgroep alleen veel groter dan bij Sparta. Aan de andere kant hebben wij weer wel het mooiste publiek dat er is. Ze blij ven komen." Ze blijven echter ook klagen en schimpen. „Zo is het leven," zegt Jalink vol berusting. „Mij inte resseert die kritiek van buitenaf niet zoveel meer. Als profvoet baller ben je daarin gehard. Er zit een laagje eelt om je gevoel heen." Hier en daar viel de term 'vedet-. teneigingen'. „Dat vind ik zo'n groot woord. De problemen zijn bekend. We hebben te veel aan vallers en te weinig verdedigers. Ik begrijp dat er van ons bepaal de dingen verwacht werden. Toen het minder liep, heb ik me mis- Van onze verslaggever Waalwijk - RKC wil de nieu we Engelse spits Phillip Star buck morgenavond al opstel len in de uitwedstrijd tegen Vitesse. De Waalwijkse club leiding ging gisteravond in op de financiële wensen van de 27-jarige aanvaller, die onder contract staat bij Sheffield United. RKC verwacht dat de transfer vandaag kan worden afgerond bij de KNVB via vrijgave door de Engelse voetbalbond. Starbuck, een bonkig type, was op zoek naar een nieuwe club omdat hij bij Sheffield United geen eerste keus meer is. De nieu we RKC-spits kwam de afgelo pen twee seizoenen tot vier doel punten in 48 wedstrijden voor respectievelijk Huddersfield Town, Sheffield United en Bris tol City. Sheffield United, uitkomende in de tweede Engelse voetbalafde ling, verhuurt Starbuck voor de rest van het seizoen aan RKC, dat bovendien de mogelijkheid heeft hem eventueel langer onder con tract te nemen. Vitesse-trainer Leo Beenhak ker kan woensdag voor het com petitieduel met RKC beschikken over Joaquin Del Olmo. De KN VB verklaarde de Mexicaan maandag speelgerechtigd. Ook kreeg hij een tewerkstellingsver gunning. De Arnhemse eredivisieclub heeft de 27-jarige middenvelder tot het eind van het seizoen ge huurd van America. Beenhakker trainde twee jaar geleden de Mid den-Amerikaanse club. Frans Thijssen reist vrijdag op en neer naar Zweden. De assis tent-trainer van Vitesse praat die dag met president Hans Cavalli- Björkman van Malmö FF. Thijs sen staat als eerste op de kandi datenlijst voor de functie van coach bij de Zweedse topclub, die hij al twee keer zag spelen. Marcello Lippi (Juventus) is maandag door zijn Italiaanse col lega's uitverkozen tot beste trai ner van het jaar. De oefenmeester leidde Juventus in mei naar de fi nale van de Champions League, waarin van Ajax werd gewonnen. Vorig jaar kreeg Lippi ook de meeste stemmen van de trainers in de Serie A en B. In Rusland koos een jury be staande uit trainers maandag de voetballer van het jaar. Dat werd Andrei Tikhonov. De 26-jarige aanvaller van Spartak Moskou kreeg meer stemmen dan Oleg Veretennikov (Volvograd) en ploeggenoot Ilya Tsymbalar. Ryan Giggs maakt zaterdag zijn rentree op het voetbalveld. Zijn club Manchester United ont vangt dan op Oid Trafford het Arsenal van Dennis Bergkamp. Giggs raakte in september ge blesseerd aan de kuit. Het geduld van de fans van Bo- russia Mönchengladbach wordt op de proef gesteld. De eerste thuiswedstrijd van de terugge keerde spits Martin Dahlin laat op zich wachten. De Zweed scheurde zondag tijdens het WK- kwalificatieduel in en tegen Schotland een kuitspier. SC Freiburg, werkgever van Harry Decheiver, heeft zich maandag versterkt met Michael Sternkopf, een 26-jarige aanval ler van Borussia Mönchenglad bach, die eerder ook voor Karls ruhe en Bayern München speelde. De Italiaanse voetbalclub Udi- nese heeft een bod van Manches ter United op aanvaller Oliver Bierhoff afgeslagen. De Engelse kampioen zou 30 mil joen gulden voor de Duitser over hebben. I Een Turkse voetbalfan (17) Oakland (rtr/afp) - De eerste kennismaking met Martina Hingis op de tennisbaan is Monica Seles slecht bevallen. De Zwitserse tiener bracht de Amerikaanse zondag in de fi nale van Oakland een van de zwaarste nederlagen uit haar loopbaan toe. Na 52 minuten was het ongelijke gevecht voorbij. Hingis kreeg na de 'veegpartij' met 6-2 en 6-0 een hoofdprijs van ruim 130.000 gul den in handen. „Ik ben weggebla zen," gaf Seles toe. Hingis leverde een bijna vlekke loze partij af tegen de als eerste geplaatste Seles. Het jonge talent brak op één keer na alle service beurten van haar tegenstandster. Hingis sloeg slechts vijf onnodige fouten, dertig winners en verloor een game door haar eigen opslag in te leveren. „Ze had op al mijn slagen het juiste antwoord," gaf Seles een verdiend compliment weg. De import-Amerikaanse kon zich het verlies van een set zonder gamewinst niet meer her inneren. Dat was al weer zes jaar geleden. Toen gaf Martina Na- vratilova tijdens de Virginia Slims tennisles (6-3 6-0). „Bij 3-0 in de tweede set kreeg ik het idee dat het weieens moeilijk zou wor den nog een game te pakken," stamelde Seles na afloop. Hingis kende geen ontzag. Als negenjarig meisje maakte ze Se- I I I I I DINSDAG 12 NOVEMBER 1996 schien iets te geforceerd willen laten zien. Dat geldt ook voor de andere nieuwe jongens als Van Galen en Stewart. Op die manier stonden er op een gegeven mo ment allemaal bv'tjes op het veld." Een voetballer mag dan nog zo veel verdienen, qua secundaire arbeidsomstandigheden moet hij zich soms in de middeleeuwen wanen. Zijn baas kan ferme boe tes uitdelen, hem publiekelijk aan de schandpaal nagelen, hem isoleren van zijn collega's of zelfs verbannen uit de selectie. „Ik geef toe dat zoiets soms niet leuk is, maar het hoort bij de voetbal cultuur," zegt Jalink schouder ophalend. De maatregel tegen Edwin Gor ter liet hem echter niet koud. „Dat kwam hard aan," zegt hij erover. Achtergrond Hij zegt nooit bevreesd te zijn ge weest dat hem hetzelfde zou overkomen. „Dat mijn naam begin vorige week steeds in adem genoemd werd met die van Gorter, lag in die dubbele wissel bij FC Utrecht. De achtergrond waarom we er uit gehaald werden, was echter een andere. Omdat de lin kermiddenvelder van Utrecht als pure linksbuiten ging spelen, kwam ik op de rechtbackplaats te staan. Dat is niet mijn sterkste positie en dus was het logisch dat ik werd gewisseld voor een meer verdedigende speler." Vanavond wacht Feyenoord in zijn eigen Rotterdam. „Het zou leuk geweest zijn om ooit een keer bij die club gespeeld te heb ben, meer zegt het me niet." Geen valse sentimenten, a.u.b.. Hij weet niet eens zeker of hij speelt. Jalink, gekomen voor de sfeer en ambities van de Bredase club, vindt het niet het moment om met de vuist op tafel te slaan. „De trainer wil terecht rust in de tent. We blijven zoeken naar de posi tieve dingen. Tegen Willem II wa ren we de betere ploeg. Dat ver geten veel mensen. En ook bij FC Utrecht had een benutte kans een keerpunt kunnen zijn. Feyenoord en Ajax achter elkaar is zwaar, maar juist tegen de grote clubs kun je altijd net iets meer." heeft zijn vriend in de kustplaats Antalya doodgeschoten toen hij het eerste doelpunt van zijn land tegen San Marino (7-0) vierde. Turkse fans schieten vaak met vuurwapens bij het vieren van voetbalsuccessen. De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers in het be taald voetbal geschorst voor een duel: Goulooze en Keizer (Cambuur), Van de Merwe (Dordrecht'90), Bar- mentloo (Emmen), Waslander (Go Ahead Eagles), Van der Steen (Hel mond Sport), Frankel (Telstar), Schol en Rayer (VW). les voor het eerst van dichtbij mee. Seles speelde toen een toer nooi in Zürich en gaf de Zwitser se voor ze met een helikopter ver trok een handtekening. „Ik speel de nu voor het eerst tegen Moni ca. Ik kan niet geloven dat ik haar ook nog verslagen heb." Het leverde de zestienjarige Zwitser se de zesde plaats op de wereld ranglijst op. „Ze is jong en zal al leen maar sterker worden," gaf Seles aan. „Dat laatste is beang stigend." UITSLAGEN Oakland. Vrouwen, 765.000 gulden. Finale: Hingis (Zwi/3) - Seles (VSt/1) 6-2 6-0. Santiago. Mannen 480.000 gulden. Finale: Gumy (Arg/4) - Rios (Chl/1) 6-4 7-5. Nicosia/Den Haag (anp) - Het sectiebestuur van de KNVB dient eerst de rechten van Feyenoord te erkennen. Dan pas wil de Rotterdamse club de onderhandelingen openen over een mogelijke schikking in het geschil over de uitzendrech ten. „Het gaat eerst om het principe, daarna pas om het geld," liet voorzitter Jorien van den Herik gisteren uit Cyprus weten. Feyenoord is ontstemd over de wijze waarop de KNVB'op het tus- senarrest van het Amsterdamse gerechtshof heeft gereageerd. Voorzitter Jos Staatsen zei zaterdag dat zijn sectiebestuur de re glementen en statuten zo snel mogelijk wil aanpassen. En dat de KNVB op korte termijn Feyenoord uitnodigt voor een gesprek. Via de raadslieden van beide partijen zijn intussen de eerste af spraken gemaakt. „De KNVB wil de statuten en reglementen re pareren opdat we de rechten op onze thuiswedstrijden toch weer kwijt raken," schamperde Van den Herik. „Zo werkt het natuur lijk niet. Het is een handigheidje, een koninklijke bond onwaar dig. Het wordt de hoogste tijd dat bondsvoorzitter Sprengers in grijpt. Want wat Staatsen nu probeert, mist elk niveau." Van den Herik betreurt het dat de KNVB nog steeds geen recht streeks contact heeft gezocht met Feyenoord. „Staatsen en ik zijn geen vrienden, maar dat wil niet zeggen dat je niet zakelijk met elkaar overweg kunt. Als volwassen mensen moeten we construc tief naar een oplossing zoeken. Maar als de KNVB toch weer via een omweg onze rechten probeert te bemachtigen, dan pas ik. Dan wacht ik liever de uitspraak van het hof op 20 december af." Van den Herik wilde niet reageren op het schikkingsvoorstel van Simon Kelder, de voorzitter van het Feyenoord-filiaal Excelsior. Hij zei maandag dat zijn club bereid was vier ton in te leveren van het bedrag (2,9 miljoen gulden) dat jaarlijks uit het Sport7-con tract voortvloeit. Indien alle clubs daarmee zouden instemmen, zou er voor de top-drie een extra bedrag van 13,2 miljoen vrijko men. „Mooi berekend, maar ik wil eerst van de KNVB zekerheid over onze rechten," benadrukte Van den Herik. „Daarna gaan we over geld praten." VOETBAL DAMMEN Kwalificatiewedstrijden WK. AMSUD-zone. Asuncion: PARAGUAY - ECUADOR 1-0 (1-0). 23. Benitez 1-0. Toeschou wers: 37.000. La Paz. BOLIVIA - COLOMBIA 2-2 (2-1). 15. Sandy 1-0, 40. Serna 1-1 (strafschop), 44. Moreno 2-1, 54. Rin- con 2-2. Lima. PERU - VENEZUELA 4-1 (2- 0). 4. Reynoso 1-0, 22. Julinho 2-0, 49. Palacios 3-0, 77. Vera 3-1, 82. Palacios 4-1. Toeschouwers: 31.000. Stand: Colombia 6-14 (12-5), Para guay 5-10 (6-3), Ecuador 6-9 (8-7), Argentinië 5-8 (9-6), Uruguay 4-6 (4- 5), Peru 5-6 (5-7), Bolivia 5-5 (9-7), Chili 4-4 (7-8), Venezuela 6-1 (5-17). Eerste vier naar WK. CONCACAF. Richmond, groep 1. VERENIGDE STATEN - TRINIDAD en TOBAGO 2-0 (0-0). 52. Dooley 1-0, 85. Wynal- da 2-0. Toeschouwers: 19.312. Stand: Verenigde Staten 2-6 (4-0), Costa Rica 1-3 (1-0), Trinidad en To bago 3-1 (1-4), Guatemala 2-1 (1-3). Eerste twee naar finaleronde. San Salvador, groep 2: EL SALVA DOR - PANAMA 3-2 (1-1). 12. Dely Valdez 0-1, 43. Arce 1-1, 68. Iraheta 2-1, 86. Dely Valdez 2-2, 88. Trigue- ros 3-2. Stand: Canada 5-13 (8-1), El Salva dor 4-7 (9-4), Cuba 4-3 (3-10), Pana ma 5-2 (5-10). Eerste twee naar fina leronde. Kingston, groep 3: JAMAICA - SAINT VINCENT en de GRENADI NES 5-0 (10. Whitmore 1-0, 13. Whitmore 2-0, 64. Young 3-0, 66. Cargil 4-0, 85. Lowe 5-0. Stand: Mexico 5-12 (14-5), Jamaica 5-12 (11-4), Honduras 5-7 (7-8), St. Vincent 5-0 (4-19). Eerste twee naar finaleronde. Oceanië, Polynesische groep. Nukualofa: Tonga - Cook Eilanden 2-0 (1-0). Abidjan. WK, zesde ronde Groep 1: Kalmakov (Rus) -Doerdjev (Tkm) 0-2, Georgiev (Rus) - Ruffing (Bra) 2-0, Gantwarg (WRu) - Issa (Ivo) 2-0, Boris Kirzner (Oek) - lives (Est) 0-2. Stand aan kop: 1. Georgiev 10 (fina list), 2. Doerdjev, lives 7. Groep 2: Sadiek (Sur) - Adamaszek (Pol) 1-1, Vermin (Zwi) - Guetmans- ki (Rus) 1-1, Zeba (Ivo) - Baljakin (WRu) 1-1, Doerdjev (Tkm) - Igor Kirzner (Oek) 0-2. Stand aan kop: 1. Baljakin, Zeba 9, 3. Guetmanski 8. Groep 3: Palmer (Ned) - Aman (Ivo) 1-1, Sidibe (Sen) - Buzinski (Lit) 1-1, Aligna (Kam) - Schwarzman (Rus) 1- 1, Niamke (Ivo) - Boelatov (WRu) 1- 1. Stand aan kop: 1. Schwarzman 9, 2. Aligna, Buzinski 8, 4. Palmer 7. Groep 4: Diakite (Mal) - - Keisels (Let) 1-1, Nimbi (Fra) - N'Diaye (Sen) 0-2, Tsjegolev (Rus) - Mak- simtsjoek (Oek) 2-0, Ylatiego (Kam) - Clerc (Ned). Stand aan kop: 1. Clerc, Keisels, N'Diaye, Tsjegolev, Maksimtsjoek, Ylatiego 7. Groep 5: Wiersma (Ned) - Ba (Sen) 1- 1, Amrillojev (Rus) - Goloebjeva (Let) 1-1, Bezversjenko (Oek) - Pros man (Ned) 1-1, Sekongo (Ivo) - Hub- ner (Bel) 1-1. Stand aan kop: 1. Prosman, Sekongo 8, 3. Bezversjenko, Goloebjeva 7, 6. Wiersma 5. GOLF BASKETBAL Milwaukee. Oefenwedstrijd, vrou wen: Universiteitsteam Marquette - Nederland 61-57 (27-20). Santa Rosa (Fil). WK landenteams, vrouwen amateurs. Eindstand: 1. Zuid-Korea 438 sla gen, 2. Italië 440, 3. Verenigde Staten 444, 4. Spanje en Groot-Brittannië 445, 16. Nederland (Zelsmann, Neg- gers en Lempers) 457. WIELRENNEN Niel. Int. veldrit: 1. Janssens (Bel), 2. Van der Poel (Ned), 3. Vervecken (Bel), 4. Van Santvliet (Bel), 5. Groe- nendaal (Ned). Amsterdam - Grootmeester Jan Timman is de beslissingsmatch tegen Ivan Sokolov om het Nederlands kampioenschap schaken, die bestaat uit vier partijen, bedroevend begonnen, verlies met wit. Amsterdam. NK beslissingstweekamp Zettenverloop eerste partij: Timman- Sokolov: 1. d4 d5 2. c4 c6 3. Pf3 Pf6 4. Pc3 a6 5. g3 dxc4 6. a4 g6 7. Lg2 Lg7 8. 0-0 0-0 9. e3 a5 10. Pe5 Pa6 ll.<Pxc4 Pb4 12. De2 Lg4 13. f3 Le6 14. Tdl c5 15. dxcö Dc7 16. Pb6 Tad8 17. Txd8 Txd8 18. e4 Td3 19. Lfl Pg4 20. Pbd5 Dxc5+ 21. Kg2 Lxd5 22. Pxd5 Pxd5 23. exdö Pe5 24. Lf4 Dxd5 25. Ta3 Txa3 26. bxa3 Pc6 27. Db5 Da2+ 28. Kh3 Dxa3 29. Ld3 h6 30. Le4.Dal 31. Kg2 Da2+ 32. Khl Df2 33. Dbl e5, Wit geeft het op (0-1). Hartford - Jan Siemerink had de derde Nederlandse deelnemer aan het WK voor tennisdubbels in Hartfort kunnen zijn. Maandag zegde de Frans-Zwitserse combinatie Forget/Hlasek af. De 26-ja- rige Rijnsburger stond met zijn Zuid-Afrikaanse partner Ellis Ferreira eerste op de reservelijst. Maar Siemerink komt niet. Hij houdt vakantie. Zijn partner, die volgend jaar een andere koppel- genoot neemt - Siemerink gaat dan spelen met de Brit Henman - had geen zin meer in het WK. Het deelnemersveld in Hartford: Woodbridge/Woodforde (Aus), Black/Con- nell (Zim/Can), Knowies/Nestor (Bah/Can), Eltingh/Haarhuis (Ned), Lare- au/O'Brien (Can/VSt), Björkman/Kulti (Zwe), Pimek/Talbot (Bel/ZAi), Kro- nemann/MacPherson (VSt/Aus). Eindhoven - De lang gekoesterde droomwens van 'Fast' Eddy Smulders (33), een WK-gevecht, gaat eindelijk in vervulling. Hij bokst op 13 december in Hannover tegen de Duitser Dariusz Mi- chalczewski, WBO-titelhouder in het halfzwaargewicht. Smulders stelt zijn Europese titel in het halfzwaargewicht ver plicht vacant, waardoor het EK-duel met de Britse uitdager Cra wford Ashley - gepland voor komende maandag in Rotterdam - geschrapt kan worden. Promotor Aad Veerman dient daarvoor een schadeclaim van 25.000 gulden in. Buenos Aires - Een 21-jarige Argentijnse beweert dat Diego Ma radona de vader van haar dochter is en wil dat eventueel door de rechter laten bekrachtigen. Maradona, getrouwd en vader van twee dochters, had al eens eerder met zo'n zaak te maken. Het ging toen om een Italiaanse moeder, in de tijd dat hij voor Napoli uitkwam.

de Stem | 1996 | | pagina 9