Een springlevende harmonie van honderd jaar il- en rs Sluis en punt andeling Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent SPORT IN HET KORT DE STEM ZEELAND naar eroofd in Koewacht ijke schouder met Domeinen uivenkampioenen ij Jong Maar oedig en PV Hoop Vrouwentennis Cadzand Autocross Sluiskil Recreatief zaalvoetbal Oostburg Recreatief volleybal Sas van Gent Bedrijfsvolleybal Hulst Bedrijfstennis Hulst MBER 1996 C3 DINSDAG 12 NOVEMBER 1996 C4 teen - Een 31-jarige St.-Jansteen is afgelo- dagavond bijna be- reen onbekende man nenaar werd in het erstunneltje onder de 60 in St.-Jansteen be- or de onverlaat. Met van zijn paraplu wist toffer de man te verja- uigen van het voorval zich nog niet gemeld. t - Bij een ruzie op de 'j in Koewacht is een man uit het Belgische e afgelopen zondag- 'n het gezicht geslagen onbekende andere au- urder. Ook de auto van moest het ontgelden en ade op. De twee be- -s kregen onenigheid t feit dat ze elkaar te ruimte hadden gelaten weg te vervolgen. Daar- de onbekende man het e slachtoffer uit de rg - Een 19-jarige etser uit Oostburg hield broken schouder over n aanrijding met een 33- plaatsgenote die met de ver de Zuiddijkstraat de Wolstraat opdraaide. De 'etser verleende geen De brommer en de aakten beschadigd. zamelaars, De Collectie, - en verzamelbeurs. Veel r 't Zoute Vestje aan de ig gehandeld. e jeugd werd betrokken bij beurs. In zijn openings- h vertelde hij dat in deze van 'high-tech' het er alle rnet beter op is geworden, is een verschraling van de menselijke betrekkingen. vereniging is belangrijk het uitwisselen en ruilen van matie." De eerste burger het verder een uitstekende dat ook over de grens geke- werd. Sluise vereniging had voor Liere een verrassing in petto, bestuur gaf hem enkele eer- gzegels met enveloppen. De emeester is hier namelijk een oed verzamelaar van. Hij dan ook in zijn nopjes dat hij eerstedagzegel van 12 juni mocht ontvangen, toen in 's op zondag voor een keer het kantoor open ging. Daar d toen landelijk veel ophef gemaakt, tot en met vragen e Tweede Kamer aan toe. Van e vond het anno 1996 een kome aanvulling voor zijn zameling. ur van het recreatieschap een balletje op bij de Dienst weidegronden in het Braak- oop. Dit op verzoek van de ed van Domeinen wil kopen. rvuiling van de Braakman eek lang een criterium geweest de verkoop van het gebied op lange baan te schuiven. an onze uivensportmedewerker iewegen - Postduivenvereni- ng Jong Maar Moedig (JMM) it Driewegen en PV Hoop ui 'ervliet hielden hun jaarlijkse ntoonstelling van postduiven. belangstelling voor dit in cm® 'ppens in Driewegen ë®k°u~f|S venement was redelijk. JV eurmeester fungeerde See och uit Terneuzen. De 108 inge onden duiven worden m acht erschillende klassen beoordee ~ampioen bij de doffers werd ee ogel van A. de Groote en bi) uivinnen ging de palmares naa von Hout. 'asse oude doffers: A Groote, 2. L. Bentz, 3. JohA de pens. jaarling doffers: 1 Groote, 2. J. du Puy en zoon, von Hout. Jonge doffers: 1. Hout, 2. C. de regt en z0?n' _„s. Bentz. Late doffers: 1. J. Oude duivinnen: 1 en 3. J W nus, 2. C. de Graaf.Jaar',n® vinnen: 1 en 2. C. de Regt en j 3. J. Mangnus. Jonge duivinn" en 2. J. von Hout 3. J. BoerJ^' Late duivinnen: 1. C. de Gra Een muzikale avond, afgelopen zaterdag in De Vlaanderen, was de opmaat voor de jubi leumviering van harmonie De Vereenigde Vrienden in Sas van Gent. 1 maart 1997 bestaat het muziekgezelschap precies een eeuw. Bij die feestelijke ge legenheid, waarvoor ook de Marinierskapel aantreedt, wil de harmonie zich in nieuwe uniformen presenteren. Daar voor worden alle mogelijke geldbronnen aangeboord. 'Mu ziek voor Tuniek' was het the ma van de goedbezochte avond, want de entreeprijs ging in het uniformenfonds. Door Rein van der Helm „Die uniformen komen er." Daarvan is penningmeester Robert de la Ruelle overtuigd. Van de muziekfinanciën weet tij alles. Sinds 1934 immers worden de penningen van de harmonie in huize De la Ruelle beheerd. Eerst door vader De la Ruelle, daarna, sinds 1972, door zijn zoon Robert. En omdat de laatste tevens een fervent heemkundige is, is de ge schiedschrijving van De Vereenigde Vrienden eveneens in goede handen. Op een overvolle tafel in huize De la Snelle ligt de honderdjarige geschiedenis van De Vereenigde Vrienden uitgestald. Het jubileumboekje uit 1922 (de harmo- nie bestond toen 25 jaar), stapels foto's, legio krantenknipsels. Naast de oudste foto's (uit 1904) een op de computer uit gewerkte en daarna uitgeprinte opsom- ®ing van wat muzikaal Sas van Gent uitspookte van 1923 tot heden. „Heel leuk om al die oude notulenboeken te lezen. Daaruit rijst duidelijk hèt beeld 'an een vereniging die haar ups en downs heeft gehad. Maar die nu echt springlevend is, met tachtig spelende le- oen, die op concoursen uitkomen in de hoogste afdeling," zegt Robert de la Ruelle met nauwelijks verholen trots. Penningmeester Robert de la Ruelle bewaard thuis het allereerste vaandel van De Vereenigde Vrienden. Restau ratie was te kostbaar. foto camile schelstraete een tekort, dan legden de notabelen bij. Zo las ik bijvoorbeeld ergens in de notu len dat de voorzitter een schenking deed van honderd gulden. En fiks bedrag." Daarbij kwam ook nog eens dat De Ver eenigde Vrienden een gelukkig clubje was. Tot voor de oorlog was het gewoon te dat deelnemende muziekgezelschap pen bij festivals en concoursen premies konden trekken, waarmee de gemaakte onkosten bestreden werden. Blijkens het overzicht van de eerste vijfentwintig jaar vielen De Vereenigde Vrienden regelma tig in de prijzen. Driemaal werd de hoog ste premie getrokken, valt uit het ge schiedkundig overzicht 1897-1922 op te maken. Daarbij was de 150 gulden die in 1904 in Middelburg werd gewonnen voor die tijd veel geld. Maar het waardevolste was een in 1903 gewonnen medaille, die koningin Wilhelmma beschikbaar had Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan in 1947 is deze foto gemaakt. Pas ze ven jaar later kreeg de harmonie voor het eerst uniformen. gesteld voor een muziekfestival in Vlis- singen. „De medaille werd een week later in Sas van Gent plechtig in ontvangst ge nomen en was aanleiding tot het aan schaffen van een vaandel," zegt De la Ruelle. Gouddraad Even later snelt hij naar boven. Want het vaandel - dat geteisterd door'weer en wind en aangetast door de tand des tijds niet meer te gebruiken is - ligt bij hem opgeborgen. Even later toont hij het, met het jaartal 1897 fier bovenin. „Wij hebben een jaar of wat geleden nog eens geïnformeerd wat het moest kosten om het weer in oorspronkelijke staat te krijgen. Maar dat bleek onbetaalbaar, vooral omdat er veel gouddraad nodig was. Daarom werd een nieuwe gemaakt. Van het beeldje van Sint Cecilia, dat bo venop het eerste vaandel prijkte, is een afgietsel gemaakt dat nu ons huidige vaandel siert. Het oorspronkelijke beeld je hebben we een veilige plaats gegeven." Al bladerend door het geschiedkundig overzicht leren we dat in Sas van Gent in 1929 voor het eerst een winkelweek werd gehouden, waarbij de harmonie niet ont brak. De muzikale Sassenaars hielden hun capaciteiten niet onder de koren maat. Elk jaar vonden er wel optredens in binnen- en buitenland (België) plaats. Veelvuldig is in de jaren twintig daarbij de naam Ertvelde te zien. „Dat heb ik eens nagevraagd bij een 92- jarig oud-lid. Wat bleek? In die periode waren zowel de voorzitter van ons als die van de harmonie in Ertvelde brouwers. En over en weer werd door de muzikan ten een bezoek gebracht aan de bedrijven van die 'weldoeners'," zegt De la Ruelle met een lach. Veel had de harmonie te danken aan diri genten van beneden de grens. Dat had wel gevolgen tijdens zowel de Eerste als de Tweede Wereldoorlog. Toen waren de grenzen dicht en moest men het zonder Het was tegen het eind van de vorige eeuw een doorn in het oog van de notabe- m Sas dat het nijvere stadje geen ei gen muziekgezelschap had. En daarbij Wïleejj met scheve ogen richting estaorpe gekeken, waar sinds jaar en ag plaatselijke festiviteiten muzikaal ^geluisterd werden met een eigen gezel- Acht vooraanstaande' Sassenaars sloe geni de handen ineen, lieten een inteken- J rondgaan en binnen de kortste keren er welgeteld 463,55 gulden ingeza- 'e v°ldoende om zo'n vijfentwintig van een instrument te voorzien. Als e dirigent - 'muziek-directeur' zei «n m die dagen - trad ene H. Vanhalst SmÏ0?!.00^ toen a' muzikaal talent in tin» Sezeten> want na de oprich- ep?»!0'3!. maari 1897 maakte het nieuwe P al °p 16 mei van dat jaar een Daarfv'wandeling door de gemeente, dp tit een der gespeelde marsen ziltaai v, k0®in ontluiking'. Mu- wat!, ?00gteP"nt in het oprichtingsjaar tivai ,uur'hk de deelname aan een fes- gehoude °'ito':)er 'n Westdorpe werd financiële zorgen kende het gezelschap Wn 5miaren niet. „Geen probleem," ert met enige jaloezie. „Was er In 1904 werd het nieuwe vaandel van De Vereenigde Vrienden triomfantelijk rondgedragen. Hier een opname bij de Eerste Brug. Muziek voor Tuniek. Onder dit motto werd vorige week zaterdag een muzikale avond gehouden in De Vlaanderen. De Sasse Kadees kregen veel applaus. foto camile schelstraete dirigent stellen. Dat is overigens keurig in eigen gelederen opgevangen. In de oorlogsjaren vergat de harmonie haar le den die in Duitsland te werk gesteld wa ren, niet. Vanaf 1943 vonden regelmatig voedselpakketten hun weg naar de ver bannen dorpsgenoten. En in 1945 trad de harmonie steeds aan als er weer een Sas- senaar uit Duitsland thuiskwam. Een ac tiviteit die in 1947 werd herhaald toen een overlevende van de Birma-spoorweg (G. Kindt) veilig en wel weer terugkeer de. En toen in 1950 R. Vergauwen Euro pees kampioene zwemmen was gewor den, stonden De Vereenigde Vrienden haar aan de gemeentegrens op te wach ten. Dansorkest Muzikaal ging het na de laatste wereld oorlog best goed. Er werd een dansorkest uit de harmonie gevormd en de opbreng sten van dansavonden kwamen in de kas van het muziekgezelschap. Op concour sen ging het steeds crescendo. Eerste prijzen werden in de wacht gesleept en in 1954 beschikte men voor het eerst over eigen uniformen. Maar eind jaren zestig kwam de klad er in. Het ledental nam af en er was onvol- doende aanwas onder de jeugd. In 1971 waren er welgeteld negentien muzikan ten. Het roer moest om. De Vereenigde Vrienden speelde toen al een jaar onder leiding van Johan de Witte. In 1971 kwa men wijlen J. de Rijk en Robert de la Ruelle het bestuur versterken. „Mijn va der bleef maar aandringen dat ik weer bij de muziek terug kwam, want na mijn diensttijd was ik ermee gestopt," zegt Robert, die volgend jaar een kwart eeuw penningmeester is. „De Rijk was betrokken bij de scouting en stelde voor de drumband daarvan bij de harmonie te halen. En dat was een succes. In één klap hadden we een leer- lingengroep van veertig erbij. Dat is een geweldige stimulans geweest." Het gezelschap kreeg in 1973 nieuwe in strumenten, een jaar later gevolgd door nieuwe uniformen. Anno 1996 speelt De Vereenigde Vrienden in de hoogste afde ling, de vaandelafdeiing. „Daaruit blijkt dat onze muzikale kwaliteiten hoog ge waardeerd worden," zegt De la Ruelle. Een resultaat dat onder meer mag wor den toegeschreven aan Johan de Witte, nu al meer dan vijfentwintig jaar muzi kaal leider van het gezelschap. Een ge zelschap dat niet alleen een harmonie is, maar waaruit door de leden ook andere ensembles worden gevormd. Denk aan John White's Big Band, The Beet City Jazzband, de Sasse Kadees en The Horny Honkers. Musici die afgelopen zaterdag nog een staaltje van hun kunnen gaven. Kampioenen En men is er in Sas van Gent trots op dat muzikanten als Roger Neyt en Sabine de Groot kampioen van Nederland werden tijdens top-solistenconcoursen in Barne- veld. Roger Neyt is niet zomaar een kam pioen. Hij wist een aantal jaren de abso lute Nederlandse top te kloppen en legde zodoende in 1985 definitief beslag op de wisselbeker in de Vaandelafdeling. Dat was de tweede keer in de geschiedenis van de landelijke KNF. „Het gaat erg goed met De Vereenigde Vrienden," zegt De la Ruelle tevreden. Is er dan nog wat te wensen? „Ja, dat we nog minstens honderd jaar mogen blijven doorgaan op dit niveau." Nog iets? Iet wat aarzelend: „Het zou heel mooi zijn als we ons vanaf 1 maart 1997 Koninklijk zouden mogen noemen. Maar of dat mo gelijk is Fransien Smith/Mab Pleijte-Mi- riam van Waes/Hedy Bouman 14-2, Hanny Heijdens/Marleen Heijens- Diane Gijsel/Kristien Uyttenhove 6-10, Nel Aalbregtse/Jetty Henry- Anita Maas/Jolanda Wisse 7-7, Jo- lenta Becude/Anita Cornelis-Ineke Vriends/Margit Trapman 1-10, Di- na van Becelaere/Laura Standaert- Willy Vergouwe/Corry van Kerk- voort 14-6, Annemarie de Blan- der/Erna de Lodder-Carine Dek- ker/Carine Timmerman 10-8, Mar- got van 't Westeinde/Ine Jansen- Zitta Broyl/Sary Risseeuw 5-9, An- ny Mabelis/Marietje de Mail- lie/Greta van de Slikke-Paula van der Heijden/Paula du Bois 4-8, Therese Henry/Antoinette Buyze- Thea Gelauf/Willie Zalm 5-18, Dir- ma Verheul/Ina Bartelse-Lena Kools/Matty Dees 6-9. Sluiskil - Peter Walhout won aan de Sluiskilse Langeweg su perieur de derde en laatste au tocrosswedstrijd van het Zeeuws-Vlaamse seizoen. In de voorrondes had hij nog wel wat problemen om zijn ei gen gebouwde, oranjekleurige bolide goed door de bochten te sturen, maar in de finale kon hij het enorme vermogen goed aan. Walhout, samen met zijn broer Jacky al jarenlang een bekende verschijning in in deze sporttak, deed het in de finale bewust wat rustiger aan. Pakte wel gelijk de kop, maar stuurde keurig de bochten in. Tegenstand had hij niet en na dat hij in Schoondijke een paar maanden geleden met pech vroegtijdig van het toneel ver dween, nam hij nu revanche. De strijd om de tweede plaats gaf spektakel. Marjo van Broeckhoven, de revelatie van de dag, ging eerst de ongelijke strijd met Walhout aan. Toen die onbereikbaar bleek nam hij de handschoen op tegen geroutineerde mannen als Men- no Faber, Anne Schol en de Belg Marc van Goethem. Het werd hem noodlottig, want in de slot fase kwamen grote stoomwol ken van onder de motorkap en mocht de Sluiskilse brandweer hem uit de problemen helpen. Hetzelfde overkwam Werner Dooms in die finale. Van Broeckhoven werd overigens in eerste instantie in de voorron des uitgeschakeld, maar omdat Huib Moerman wegens mecha nische problemen zijn kansen niet verder kon verdedigen, werd Van Broeckhoven 'opge vist'. Hij nam die buitenkans meer dan waar voor hij zijn motor opblies. Anne Schol, reed de beste wedstrijd van het seizoen en kwam als derde op het po dium achter de Belg Marc van Goethem, die samen met Björn van Haverbeke uit De Klinge naar Sluiskil was gekomen. De Stichting Autocross Zeeuws-Vlaanderen, die de re gie in handen had, kreeg in Sluiskil de beste wedstrijd van het seizoen. Het zag ruim derig 'piloten' aan de start verschij nen op een goed berijdbaar par cours met aardig wat publiek. UITSLAG Finale: 1. Peter Walhout (Terneu zen), 2. Marc van Goethem (België), 3. Anne Schol, 4. Menno Faber (beiden Waterlandkerkje), 5. Marjo van Broeckhoven en Werner Dooms (beiden Hoek). Oostburg - In de eerste klasse van het OREVO mengt Valenti ne zich, na de winst op OBS/Er- asmus, in het titeldebat. Het komt met een wedstrijd minder op drie punten van leider Oud Sluis, dat afgelopen week geen competitieverplichtingen had. In de tweede klasse komt Du Commerce zich nadrukkelijk met de zaak bemoeien. De Cad- zandse formatie maakte gehakt van het nog steeds puntloze Meeusen. Traas mengt zich hier eveneens in het titeldebat. Del tan is in deze klasse ondertus sen, na de winst op Woit- tiez/Omnipsort, geruisloos naar de leiding geslopen. UITSLAGEN Eerste klasse: OBS/Erasmus-Va- lentine 2-6, Sunset Boulevard- Chris Francke 6-3. Tweede klasse: Meeusen-Du Com merce 0-13, Traas-ABN/AMRO 4- 2, Rode Leeuw-'t Hart van Sluis 4- 2, Deltan-Woittiez/Omnisport 4-1, Wielewaal-Gemeente Oostburg 2- Derde klasse: Wolf-Van de Sande 1-5, Riemens-Optics 3-1, Optics- Chez René 2-1. STANDEN Eerste klasse: Oud Sluis 7-12, Chris Francke 9-11, Valentine 6-9, Texa- co/'t Krikje 7-9, La Porte d'Or 7-8, OBS/Erasmus 8-7, Sunset Boule vard 9-7, Boemerang 8-6, RVS/En- gelaar 7-5, Markt 15 7-5, Stekelin- ck 7-3. Tweede klasse: Deltan 8-13, Du Commerce 7-12, 't Hart van Sluis 7-11, Traas 8-10, Wielewaal 8-9, Woittiez/Omnisport 7-8, Rode Leeuw 7-6, Bon Ami 7-5, ABN/AMRO 7-5, Gemeente Oost burg 6-1, Meeusen 8-0. Derde klasse: Telepost 7-13, Kaas boer 7-11, Opties 8-10, Van de San- de 8-10, Golden River 7-8, De Zwart 8-8, Van Looy 6-7, Riemens 7-7, Wolf 8-7, Chez Rene 7-4, Jopie 8-2, l'Equipe 7-1. Sas van Gent - Gilderakkers heeft de topper in de eerste klasse vrouwen van de recrea tieve volleybalcompetitie in Sas van Gent tegen De Doorzetters met 3-0 gewonnen. In de eerste set waren beide teams aan elkaar gewaagd, maar ging de setwinst nog net naar Gilderakkers. In de tweede set was Gilderak kers heer en meester en won overtuigend met 15-6. In de laatste set kon De Door zetters eveneens niet imponeren en verloor deze set met 9-4. In de eerste klasse gemengd boekte Acke een gemakkelijke 3-0-overwinning op Bode 1. In de eerste set ging het nog moei zaam en won Acke met 15-12, daarna kwam Bode er niet meer aan te pas. In de tweede klasse gemengd maakte Aster opnieuw een slechte beurt en kwam niet opdagen. Gilderakkers won hierdoor met 3-0. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: De Doorzetters-Gil- derakkers 0-3 (14-16, 6-15, 4-9), Peters-Swagemakers 1-2 (15-12, 7- 15, 2-15), C-Line-Cerestar Benelux 0-3 (3-15, 3-15, 9-15). Tweede klasse: Savok 2-Philippine 3-0 (15-3, 15-5, 15-0). Mannen: Wisse-Savok 2 1-2 (11-15, 11-15, 9-4), HAS-Aster 2-1 (15-8, 15-4,11-15). GEMENGD Eerste klasse: Knape/De Sterre- Bode 2 1-2 (10-15,10-15,15-8), Bo de 1-Aeke 0-3 (12-15, 5-15, 6-15). Tweede klasse: Aster-Gilderakkers 0-3 (Aster niet opgekomen), 't Stre- mijn-Savok 2 0-3 (3-15, 5-15,4-15), Gilderakkers 2-Fabricom 0-3 (2- 15,6-15,8-15). Hulst - In het Hulster bedrijfs volleybal. liep afgelopen week alles volgens een verwacht sce nario. Opmerkelijk was de strijd tus sen WC Rhodos en WC Rho- dos 2. Een duel in de hoogste afdeling bij de vrouwen. In deze zusterstrijd waarin het eergevoel inzet was, won het eerste team afgetekend met 3-0. Dikke winst dus voor de equipe van aanvoerster Nicole Zaman ten koste van haar 'zus' Nicole de Roos, die met haar team de vijfde plaats bezet. Het eerste team neemt in de rangschikking de derde stek in. UITSLAGEN VROUWEN Eerste klasse: Broomchemie-Fer- ket en De Maat 2-1 (4-15, 15-7,15- 14), Van Damme-De Fikser 1-2 (15-13, 11-15, 13-15), SC Morres- CVC 3-0 (15-6, 15-8, 15-3), SC Morres 2-Zaman 0-3 (4-15, 2-15, 4- 15), WC Rhodos-WC Rhodos 2 3- 0(15-5,15-10,15-7). Tweede klasse: Total/De Beule- CVC 2 3-0 915-2, 15-9, 15-12), Ce- restar-Jong Morres 2 3-0 (15-10, 15-5, 15-3), De Sterre-Van Wese- mael 0-3 (10-15, 5-15, 12-15), Ten- ce-Wentzler/Pauwels 1-2 (9-15,15- 9, 1-15), SC Morres 3-Jong Morres 0-3 (9-15, 8-15, 8-15), L'Entree-'t Hoeksken 3-0 (15-10,15-10,15-8). MANNEN Eerste klasse: WC Doolaege- Stuntmarkt 0-3 (5-15, 3-15, 4-15), Start/Smash 2000-De Sterre 3-0 (15-1, 15-7, 15-3), WC Rhodos- Luctor 2-1 (15-10, 15-5,12-15). Tweede klasse: ABN/AMRO-Rijk 2-1 (15-9,10-15,15-2), Rijk-Luctor 2 1-2 (5-15, 15-14, 6-15), De Trou- badour-Brandax 1-2 (11-15, 15-10, 3-15), Van Westen-Ambulo 0-3 (8- 15,7-15, 12-15). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Zaman 9-26, Van Waterschoot 8-19, WC Rhodos 9- 18, De Fikser 8-17, WC Rhodos 2 8-14, Ferket en De Maat 8-11, Voorwaarts 8-11, SC Morres 2 8-9, Van Damme 7-8, Broomchemie 8- 6, SC Morres 8-4, CVC 7-1. Tweede klasse: Cerestar 8-23, Jong Morres 7-20, Van Wesemael 7-15, Jong Morres 2 8-14, L'Entree 8-13, Wentzler/Pauwels 7-12, 'T Hoeks ken 7-9, SC Morres 3 8-9, De Ster- re 8-9, Tence 7-7, Total/De Beule 8- 4, WC 2 7-0. MANNEN Eerste klasse: WC Rhodos 8-19, Start/Smash 2000 8-17, Stunt- markt 8-16, Luetor 8-10, WC Doolaege 8-5, De Sterre 8-3. Tweede klasse: Bran dax 8-20, Am- bulo 8-20, De Troubadour 8-13, Van Westen 8-12, Reinaertcollege 7-10, ABN/AMRO 7-7, Luctor 2 7- 5, Rijk 7-3. Poule A: Reynaert College-Mathijs Blommaert 5-3, KCS-Lybeert Verstraeten 6-2. Poule C: Nijboer-Van Damme 8-0, Sloebers-Stuntmarkt 2 4-4, Het Bonte Hert-De Schrijver 8-0, Aquavia-Stuntmarkt 1 6-2, De Koeyer-Cretex 2-6. Pouie E: Gemeente Axel-Bun 0-8, Van Wesemael-Dico 6-2, HAS 2- Medico Fit 4-4, Eurogroen-Wabe- ko 4-4, Rabo Kloosterzande-Rand- stad Polytechniek 2-6. STANDEN Poule A: Lybeert Verstraeten 4-21, Mathijs Blommaert en De Zilveren Klomp 4-20, Reynaert College 3- 17, KCS 3-16, Grenszicht 4-15, De Boy 3-13, Zaman Sport 3-12, Elec tron 4-12, De Ruysscher 4-8, Barco 4-6. Poule C: Cretex 4-24, Aquavia 4- 20, Van Damme 4-19, Nijboer 4-18, Het Bonte Hert 3-16, Stuntmarkt 1 4-14, De Schrijver en Stuntmarkt 2 4-11, De Koeyer 3-10, Vael 3-9, Sloebers 3-7. Poule E: Bun 4-26, Randstad Poly techniek 4-22, HAS 2 3-18, Medico Fit 4-16, Van Wesemael 3-14, Eu- rogroen 4-14, Cerestar 3-12, Dico 4-12, Wabeko 3-8, Rabo Klooster- zande 4-8, Gemeente Axel 2-2.

de Stem | 1996 | | pagina 17