Sport Hoek heeft lak aan reputaties Strijdlust Koewacht hasis 3-O-zege Westen weinig actie in 1 Scheveningen en Katwijk delen punten TOEGIFT OP MAANDAG Kostbaar punt Veere Zeeuws-Vlamingen geven topclub Quick Boys voetballes Blo S DE STEM ZEELAND HOOFDKLASSE A Opnieuw nipte nederlaag voor Kloetinge HOOFDKLASSE A HOOFDKLASSE A Breskens krijgt koude douche na missen van grote kansen VIERDE KLASSE A Voorbereiding Reputatie Ouderwets Helder ogenblik Duikdiploma HOOFDKLASSE A Axel doet goede zaken tegen BSC DERDE KLASSE A Rood Wit zegevier' TWEEDE KlASSEi Eis c moor Hulporganisaties Luchtmobiele brigade klaar voor Zaïre Journalist Haye Thomas overleden ^AC claimt geld wegens tv-verbod 1 Door Ton Koomen Hoek - Hoek is niet dood. Hoek leeft! Speelt het de ene week als een ouwe krant, de andere week kan het zich de monstreren als een gloednieuwe bestseller. De equipe van emotionele Belgische trainer Johan Ballegeer - zoals die man meeleeft moet hij zeven harten hebben, anders gaat ie er gegarandeerd onderdoor - liet zich zaterdagmiddag weer eens van zijn beste kant zien. Het 'onverslaanbaar' geachte Quick Boys kreeg in de Lovenpolder voor zo'n 1000 toeschouwers een pak slaag met 3-0 en het kwam daarmee nog goed weg. Gods wegen zijn ondoorgronde lijk. Zo ook die van Hoek. Tegen-" 'onbenullige' tegenstanders als Veere en Rijnsburgse Boys, twee debutanten, verspeelt Hoek op knullige wijze zes punten in to taal, maar tegen de 'groten' laat Hoek zijn ware gezicht zien. „Het is inderdaad onbegrijpe lijk. We zijn niet constant. Dat is verrekte jammer. Dat we het wel kunnen hebben we nu weer be wezen," stelde Hoek-trainer Jo han Ballegeer, terecht genietend van een goudgele rakker na af loop tevreden vast. Hoek deed zaterdagmiddag aan klantenbinding. Bleek terecht de publiekstrekker die het kan zijn. Een zo spelend Hoek kan van middelmatige middenmoter uit groeien tot kampioenskandi daat. Tegen Kloetinge werd de goede weg ingezet. In Kloetinge werd met 3-0 gewonnen. Het bleek de eerste aanzet tot herstel na enkele zeer teleurstellende optredens. Agressie Johan Ballegeer en zijn 'rechter hand' Nico van de Kerkhove lij ken het juiste concept te hebben gevonden. Een scherpe selectie, waarin om basisplaatsen ge vochten wordt. Tegen Quick Boys, met Katwijk en Scheven- ingen tot de toppers in de hoofd klasse A behorend, hanteerde hij de juiste strijdwijze. Met mede werking van zijn spelers, die stuk voor stuk tot het uiterste wensten te gaan. Inzet, het beste wapen van Hoek. Een tegenstan der geen meter ruimte geven. Zelf initiatief nemen. Geen twee man in de spits, daartussen een 'zwembad' van honderd meter en acht man in de achterste lijn. Nee, aanvallen! Met De Smet op links in een glansrol. Geertjan de Smet, tegen Kloetinge al acte rend als een Overmars in Ajax- glorietijd, eiste opnieuw een hoofdrol voor zich op. 'Smetje' bezorgde zijn directe belager Ro nald van Dijk een minderwaar digheidscomplex in het kwa draat. Trouwens niet alleen De Smet excelleerde. De gehele Hoek- equipe draaide als een lier. Spits Angelo Nijskens speelde de beste wedstrijd van dit seizoen tot nu toe, Jos en Leo Kayser, Erwin Dek en vooral laatste man Kurt Pasqué hadden in de verdediging Van onze sportmedewerker Veen - Kloetinge heeft in de uitwedstrijd tegen Achilles Veen een 2-1-nederlaag moe ten incasseren. De Zeeuwen, die in een 4-4-2-opstelling speelden hadden zeker een ge lijk spel verdiend in dit duel in de hoofdklasse A van het KNVB-zaterdagvoetbal. De thuisclub begon agressief aan het duel. Kloetinge had moeite met de snelle barcirculatie van Achilles Veen, dat in de 23e mi nuut op voorsprong kwam. Frans Vonk scoorde uit een vrije trap 1-0. In de 43e minuut kon Achilles Veen nog meer afstand nemen. Een vrije schop van Mar co van de Broeck werd van rich ting veranderd en dat maakte doelman Jaap Pijnenburg, die daarvoor knappe reddingen had verricht, kansloos: 2-0. Direct daarop verkleinde Ronald Zuijdwegt de achterstand voor Kloetinge: 2-1. In de tweede helft toonde Kloe tinge nog meer inzet dan voor de rust en zette de thuisclub onder druk, maar schoten van Ronald Zuijdwegt, Pearl Doesburg en Paul Schipper werden gekeerd door. Marcel van de Broeck. Achilles Veen deed daarna de deur op slot. Vooral Frans van Wijk heerste in de defensie en daardoor kon de Brabantse voorsprong worden geconsoli deerd. Quick Boys volledig in hun zak. Alleen Hicham Rbii, de man met de onmogelijke naam, maar technisch de vaardigste Katwij- ker, kon soms voor enig gevaar zorgen. Op het middenveld heer sten Patrick Naudts, de 'kilome- tervretende' aanvoerder, Franky Standaert en Frank van Damme. Plezier Meeste plezier beleefde de Hoek- aanhang echer aan de aanval. In de spits deze keer Benedikt van de Walle, de sympathieke Belg, die knokt voor een basisplaats. Van de Walle rondde al in de zes de minuut een aanval van Hoek af. De Smet, werkelijk ongrijp baar als hij het op zijn heupen krijgt, snelde op links de Quick Boys-verdediging voorbij, zette voor tot bij Nijskens, die knap omhaalde. Quick Boys-keeper Peter Kromhout, ex-Ajax-jeugd en sinds dit seizoen bij de Kat- wijkers in de basis, kon het schot nog keren, maar de bal belandde voor de voeten van de gretige Van de Walle die inknalde. Hoek geloofde zijn eigen ogen niet. Het opportunistisch ge- startte Quick Boys, met keeper Kromhout af en toe mee in de 'aanval', kreeg in de zestiende minuut opnieuw een terechte dreun te verwerken. De verdedi ging van de Katwijkers, levens gevaarlijk op één lijn spelend, zag wonderkind De Smet weer eens langs zijn directe bewaker snellen en voorzetten. Nijskens maakte het karwei op sublieme wijze af: 2-0. In de 34e minuut leek Quick Boys rijp voor de slacht. Een getergde Van de Wal le snelde door de Katwijkse ver dediging en kon alleen op grove wijze onderuit gehaald door keeper Kromhout worden ge stuit. Het leverde Kromhout een rode kaart op. Hij hield Van der Walle echter wel van 3-0 af. Kromhout kon naar de kleedka mer, werd vervangen door reser ve-keeper Kees Guyt en Quick Boys-trainer Henk Wisman haalde noodgedwongen Jan Jeroen Schaap naar de kant. Tien man Quick Boys mocht met tien man verder. Het kwam er in de eerste helft totaal niet aan te pas. Na rust domineerde Hoek opnieuw. Niet' zo nadrukkelijk als in de eerste vijfenveertig minuten, maar het hield Quick Boys in de tang. Complimenten ook voor Hoek-keeper André de Letter, die steeds lekkerder in zijn vel komt te zitten in het Hoek-doel en schitterende reddingen ver richte. Het werd tenslotte nog 3- 0 door Michel Leonhart, invaller voor Patrick Naudts, die net als tegen Kloetinge vernietigend uithaalde. Hoek zit op dit moment duidelijk met een luxe probleem. Het heeft met Bendedikt van de Walle, Mi chel Leonhart, Jacky Lambert, Geertjan de Smet en Angelo Nijskens stuk voor stuk mannen die het doel weten te vinden. Het moet voor het trainersduo Bal- legeer-Van de Kerkhove prettig leven zijn. Met de duels tegen ARC (uit) en Scheveningen (thuis) voor de boeg moet het voor Hoek in deze vorm mogelijk zijn de blik weer op titelaspiraties te richten. Zo spelend als tegen Kloetinge en Quick Boys, loopt het publiek weer storm. „Als we maar niet gaan zweven door deze resultaten," merkte Hoek-verdediger Erwin Dek te recht op. „Alleen dan kan het fout gaan." HOEK-QUICK BOYS 3-0 (2-0) - 6. Benedikt van de Walle 1-0, 16. Angelo Nijskens 2-0, 80. Michel Leonhart 3-0. Scheidsrechter: Ja mes van de Water. Toeschouwers: 1000. Rode kaarten: Peter Krom hout (Quick Boys). HOEK: André de Letter, Erwin Dek, Kurt Pasqué, Leo Kayser, Jos Kayser, Frank van Damme, Patrick Naudts (66. Michel Leon hart), Franky Standaert, Angelo Nijskens (73. Jacky Lambert), Bendedikt van de Walle (85. Peter Harteveld), Geertjan de Smet. QUICK BOYS: Peter Kromhout (34. Kees Guyt), Jan Jeroen Schaap, Leonard Pluijmgraaff, Ronald van Dijk, Hans van der Plas, Pieter Slootweg, Martin Steenvoorden (78. Mare Jansen), Peter Vooys, Hicham Rbii, Walter de Kievit, Mimoun Tiberkanine (78. Erwin Crooy). Quick Boys-keeper Kees Guyt (ingevallen voor de uit het veld gestuurde Peter Kromhout) grijpt in bij een voorzet van Hoek. foto camile schelstraete Van onze sportmedewerker Terneuzen - Vierduizend toe schouwers omzoomden zater dag het veld van Katwijk, dat aantrad tegen de nog ongesla gen koploper Scheveningen in de hoofdklasse A van het lan delijk amateurvoetbal. Een topduel waarbij Katwijk bij winst in punten gelijk zou ko men met buurman Schevenin gen. Het werd uiteindelijk 3-3 in en hard duel en waarin Katwijk twee keer tegen een achterstand aankeek. Noordwijk is het na een vrij slecht begin van de competitie steeds be ter gaan doen en staat nu na de 4- 2-overwinning op Heeijansdam als derde in de voorlopige rang schikking. Rijnsburgse Boys werd na een 0-0-ruststand in de tweede helft door ARC naar een kansloze 1-4-nederlaag gespeeld. Kozak ken Boys zit duidelijk in de lift en won in Hendrik Ido Ambacht met 1-3 van gastheer ASWH. KATWIJK-SCHEVENINGEN 3- 3 - Rust 1-1, Marco de Ridder 1-0, Ron de Jager 1-1, Hans Telier 1-2, Marco de Ridder 2-2, Frans Da- men 2-3, Hans Zwaan 3-3. Toe- Door Rinus Verberkmoes Axel - Breskens heeft in en tegen Koe wacht niet aan de hoge verwachtingen kunnen voldoen. Als 'concurrent' van koploper HW'24 hadden de Bressiaan- ders in Koewacht moeten winnen. Dat gebeurde niet. Het was Koewacht dat won. Met 3-0 zelfs. Terecht concludeerde Breskens-trainer Piet Puype: „We hadden kansen zat. Dan moeten er ook gescoord worden," oordeelde hij. Zijn collega Rudi Rietjens kon genieten. „We hadden na de nederlaag tegen STEEN vorige week wat recht te zetten. Daar hebben we ge faald. Vandaag was de inzet er weer," stelde hij. Die bereidheid tot knokken was de basis van de winst die de geel-roden boekten. Daar naast speelde het spekgladde veld in het voor deel van de meest verdedigende ploeg. In dit geval de thuisclub, die met name na de thee vaak met de rug tegen de muur werd gezet, maar weigerde een krimp te geven. En als er dan toch een barst in het verzet viel, was daar altijd nog doelman Pol van de Vijver of Vrou we Fortuna. Tot tweemaal toe was die laatste duidelijk aanwezig om de doellat als laatste obstakel op te werpen. Dit alles na een eerste helft waarin de ploegen min of meer gelijkwaardig waren. Dan zette Koewacht de toon, dan was het Breskens dat de eerste viool speelde. In die krachtswisselin gen kwam Koewacht in eerste instantie goed weg toen een mislukte voorzet van Mario Cort- hals tegen de paal belandde en terug in het veld kaatste. Voor de rest waren het veelal de verdedigers die op tijd inzetten konden keren. Met de beste kans voor Carlo van Grimberghe in de slotminuut van de eerste helft. Iets te lang wachten had tot gevolg dat de Breskense de fensie hem de voet nog dwars kon zetten. Met geel voor Corthals van Breskens werden de eerste 45 minuten dan ook doelpuntloos afge sloten. Temeer daar Koewacht met de diverse mogelijkheden bij vrije trappen slecht om was gesprongen. Zelf schieten in plaats van breed leggen, haalde al het raffinement uit die kan sen op succes. Na de thee begon Breskens sterk en drong Koewacht terug. Het over meer voetbalcapaci teiten beschikken leek daarmee toch in het voordeel van de gasten uit te gaan vallen, maar aangezien de mee naar voren gekomen Eddy Buysse zijn kans niet kon verzilveren, bleef het 0-0 en bleef de kloof dicht. Een stand die am per vijf minuten na de hervatting omgebogen werd in 1-0. De basis werd gelegd door de weer wekelijks sterker spelende Danny Vlassen- rood, die dankbaar gebruik maakte van een Een aanvaller van Koewacht (licht tenue) probeert door de verdediging van Breskens te breken, hetgeen in dit geval mislukt. foto camile schelstraete wachtse middenvelder Carlo van Grimberghe aan, die vervolgens met een schuiver doelman Nico Knol het nakijken gaf: 1-0. Vanaf dat moment drong Breskens nog meer aan en drukte Koewacht volledig in de defen sie. Aan scoren kwamen de Bressiaanders ech ter niet toe. Zo tipte Cisko Osmanovski een kans net naast, miste Hendrikse in uitstekende positie en kopte Serge de Ruysscher hoog over. Na deze missers was het Michel Nieuwelink van de thuisclub, die Reindert Broos kwam vervangen en aan de andere kant een dot van een kans kreeg. Oog-in-oog met doelman Knol knalde hij tot twee keer toe tegen de Bresken se sluitpost aan. Breskens 'leefde' dus nog en volhardde in het zoeken naar de gelijkmaker. Deze leek er te komen bij de kopbal van Serge de Ruysscher, op een voorzet van Carlo de Smit. Tot ieders verbazing en opluchting van MAANDAG 11 NOVEMBER 1996 schouwers 4000. ASWH-KOZAKKEN BOYS 1-3 - Rust 1-2, Paul Marherbe 0-1, Ron Tempelaar 1-1, John Verbaan 1-2 en 1-3. Toeschouwers 1200. NOORDWIJK-HEERJANSDAM, 4-2 - Rust 0-1, Renato Hokke 0-1, Patrick van Dam 1-1, Gerlig Azier 2-1, Martin Beuk 2-2 (strafschop), Gerlig Azier 3-2, Patrick Schuur water 4-2. Toeschouwers 750. RIJNSBURGSE BOYS-ARC 1-4 - Rust 0-0, Erwin Hermes 1-0, Jo han Boer 1-1, Paul Koster 1-2, Ruud Bos 1-3 en-1-4. Toeschou wers 500. QUICK BOYS had zich uitste kend op de belangrijke wed strijd tegen Hoek voorbereid. De Katwijkse titelkandidaat in de hoofdklasse A van het KN VB-zaterdagvoetbal wenste niets aan het toeval over te la ten. Bestuur, trainer, begelei ders en de selectiegroep arri veerde vrijdag al in Zeeuws- Vlaanderen en overnachtte in hotel L'Escaut in Terneuzen. Het baatte niet. Quick Boys be leefde een afknapper in Hoek, want het ging met maar liefst 3- 0 het schip in. Het betekende de eerste overwinning voor Hoek op Quick Boys. In het seizoen 1989-1990 verloor Hoek beide duels. Uit kregen de Zeeuws- Vlamingen met 6-0 een pak rammel en op sportpark 'De- noek' werd met 0-1 verloren. In het seizoen 1990-1991 verloor Hoek thuis met 1-2 van Quick Boys en het hield de Katwijkers uit op een 0-0-gelijkspel. HET KATWIJKSE Quick Boys is een club met een geweldige reputatie,. De voetbalvereniging Quick Boys telt maar liefst 1890 leden en bezet achter IJssel- meervogels de tweede plaats op de ranglijst aller tijden van het KNVB-zaterdagvoetbal. Quick Boys, dat met 20 seniorenelftal len en 60 jeugdteams in de com petitie uitkomt (het brengt meer teams in de strijd dan Hoek spe lende leden heeft), acteert al vanaf het prille begin in de hoogste klasse van het KNVB- zaterdagvoetbal. Het heeft een accommodatie met vijf wed- strijdvelden en kan maximaal 10.000 toeschouwers herbergen. OUDERWETS ZIJN hoeft niet nadelig uit te pakken. Scheids rechter Kan uit Kerkwerve lijkt iemand van de oude stempel. In de wedstrijd tussen Zaamslag en Bevelanders werd dat duide lijk. Telkens als er een duidelij ke overtreding werd gemaakt - er waren bijzonder forse bij - kwam de gele kaart niet tevoor schijn. Wat de brave borst'wel deed, was het op zijn hand schrijven van het nummer van de kwade genius. Er deden zich toch heel wat gevallen vooT waarij geel op zijn plaats zou zijn geweest. Blijkbaar stonden er zoveel nummers op zijn hand, dat hij er niet meer uit kon komen. Voor de clubbesturen gaf het al lemaal niet, want gele kaai.„, betekenen ook geldboetes. De KNVB zal Kan wel duidt maken dat hij niet altijd voor Sinterklaas moet blijven spelen DE BEHEERDER van sporthal Baskensburg in Vlissingen kreeg zaterdag tijdens de vol leybalwedstrijd in de eerste klasse mannen tussen WS'92 5 en YVC 2 blijkbaar ineens een helder ogenblik. Zoals beken) mag de balspanning tussen de 0,30 en 0,325 kg/cm2 bedragen. Geen enkele speler'op het veld had trouwens last van de te ho ge balspanning, maar toen YVC-speler Willy S wartilé in de tweede set net een punt had ge scoord, pakte de beheerder de wedstrijdbal op en bracht tot ieders verbazing op adequate wijze ineens de balspanning flink terug en gaf daarna de wedstrijdbal terug aan de ver baasde volleyballers. De wed strijd werd vervolgd, maar de beheerder bezorgde zich door dit vreemde voorval toch een hoofdrol. DE SPEELSTERS van het vrouwenteam van De Sterre uit Zuiddorpe, momenteel koplo per is in de eerste klasse in de districtsvolleybalcompetitie, maakten zaterdag in sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent af en toe enkele flinke snoek- duiken naar de bal. Met goed resultaat, want de Zuiddorpse formatie won met 3-0 van Savok 2. Trainer Ronald van de Vijver, die de verrichtingen van zijn team vanaf de tribune volgde, zal dit ook met volle tevreden heid hebben geconstateerd. Hij heeft namelijk de afgelopen week zijn vrouwen tijdens de trainingen naar de bal leren duiken. Dit verliep echter niet helemaal vlekkeloos, want daags na de training hadden de speelsters vooral last van stijve (borst)spieren en werd er door enkele speelsters zelf gedacht aan borstverkleining om wat soepeler over de sporthalvloer te kunnen glijden. Zaterdag was alles weer vergeven en vergeten, want ondanks slecht spel won De Sterre met 3-0. Wellicht mo gen de speelsters nu binnenkort wel een 'duikdiploma' in ont vangst nemen. Eindredactie: Ton Koomen. Bij dragen: Ton Koomen, Eddy de Schrijver en Willy van Leeu wen. Van onze sportmedewerker Veere - In de thuiswedstrijd tegen Lisse kwam Veere zeker tot een verdiend gelijkspel: 0-0. De 400 toeschouwers hebben ziet zeker niet verveeld bij dit duel, waarin aan weerskanten veel kansen werden gemist. Reeds in de vijfde minuut had Ad Glad- dines 1-0 op de schoen, maar doelman Marijn Matveld redde fraai. Een thuisclub die kort daarna opnieuw goed weg kwam bij een door Serge de Ruysscher ge nomen vrije trap. De lat keerde het leer en was even later opnieuw een sta-in-de-weg bij een kopbal van Marcel Hendrikse op een voorzet van Paul de Putter. De genadeklap viel na 73 minuten spelen toen Koewacht een vrije trap mocht nemen. Grego ry van Hecke nam die taak op zich en schilder de de bhl op het hoofd van de tot dan toe on zichtbare Johnny Lensen, die raak kopte: 2-0. Dat deze spits van Koewacht pal daarna nog twee kansen kreeg en niet verzilverde, deed weinig meer ter zake. De winst zat in de knip. Dat het in de slotminuut uiteindelijk nog 3-0 werd door een treffer van Michel Nieuwelink op aangeven van Danny Vlassenrood, maakte de vreugde bij de mannen uit het vlassersdorp alleen maar groter. Marcel Lourens kreeg een nieuwe mogelijkheid voor Veere, maar schoot naast. Aan de andere kant deed Jerry Lingen hetzelfde. Lis- se bleef even aandringen, maar Van onze sportmedewerker Terneuzen - Slechts twee duels konden gisteren door gaan in de derde klasse A van het KNVB-zondagvoetbal. Axel won in Roosendaal nipt, maar verdiend, met 1-0 van BSC en naderde daarmee kop loper Moerse Boys tot op één puntje. Dat kwam mede door het feit dat Moerse Boys in Zevenbergen te gen Virtus niet verder kwam dan een doelpuntloos gelijkspel. BSC-AXEL 0-1 - Axel kwam in de vijftiende minuut op 0-1, door een kopbal van Enzo di Martini na een door Harold Verschuren genomen hoekschop. BSC was in de eerste helft wel meer in balbe zit, maar gevaarlijk was het daarbij niet. Datzelfde was ook na de hervatting een feit, maar de verdediging van Axel kwam toch niet in moeilijkheden. Naarmate de wedstrijd vorderde ging BSC driftig op jacht naar de 1-1. Zon der resultaat en wel met gevolg dat het zijn defensie af en toe schromelijk verwaarloosde. Hier door kreeg Axel met snelle uit vallen nog de beste kansen op een doelpunt. Het bleef echter 0-1 tot het laatste fluitsignaal. VIRTUS-MOERSE BOYS 0-0 - Rust- en eindstand. Erwin de Nijs voorkwam eto achterstand voor de thuisclub door de bal uit het doel te pen. Nadat Mike But een nieuw kans voor Veere had gemist es een spetter van Ad Gladdin» over werd getikt door Marf Matveld brak de rust aan. Na de hervatting zakte h. peil wat, al kreeg Gladdinesin® zeventigste minuut weer unieke mogelijkheid om te scho ren. De spits van Veere 1 ter het lichaam van de doelman In de laatste minuut sleepte Li» bijna de overwinning uit hptw® toen Veere-doelman Jimmy K»' kert in eerste instantie een in» niet onder controle kreeg. Bij rebound van René Jas br Kikkert echter fraai redding. Van onze sportmedewerker Axel - In de tweede klasse t van het KNVB-voetbal °P zondag heeft Rood Wit de 10' ding genomen. In een reet' streeks duel met naaste be '- ger SC Gastel won Rood met 4-1. De rest van de due in deze klasse werden are last. ROOD WIT-SC GASTEL 4'>' De thuisclub legde de basis deze zege voor de thee. In die ste termijn liep Rood Wit uit 2-0 door rake inzetten van Wijnings (strafschop) en van Huffel. Na de hervatting kende Richard van Buren vo 0 en in dezelfde minuut sc Erwin Tak 3-1. John Akker® J bepaalde uiteindelijk de stand op 4-1 en daarmee W thuisclub deze partij, die n ket aantrekkelijk kreeg speld. ^SEBieü, •^PDELBV. 136e JAARGANG 2 katernen De Sinnenkrant Binnenland Buitenland Beurs Economie Sport Zeeland Gids RTV-programma s D2 A2 A3/A4 A5 A6 Al B1/B2 Cl t/m C4 D1 Ni de wa Van onze redactie buitenland Nairobi - De kans op een buiten het oosten van Zaïre is gisteren voor een humanitaire hulp-opera lingen op een kier heeft gezet, h militair ingrijpen niet nodig zal De hulporganisaties in het gebied zijn daar woedend over. Volgens hen laat de wereld de hongerende en. door ziekte-epidemieën be dreigde vluchtelingen in de steek. De Verenigde Staten en Groot- Brittannië namen gisteren verder afstand van het Franse streven naar een militaire actie. Zuid- Afrika, de belangrijkste militaire macht in Afrika, liet blijken ook weinig voor deelname aan zo'n operatie te voelen: De hulpverlening, waaraan ruim een week geleden een einde kwam met het overhaaste vertrek Den Haag (anp) - Defensie houdt de luchtmobiele brigade achter de hand voor eventuele deelname aan een internationale vredes macht voor Zaïre. Vandaag wor den 270 militairen van de alfa compagnie van het 11e bataljon ingeënt met het oog op eventuele uitzending. Dat heeft minister Voorhoeve van Defensie gisteren laten weten. Het 11e bataljon ging in 1994 naar de moslim-en clave Srebrenica in Bosnië. Het is niet uitgesloten dat Neder land betrokken raakt bij een in ternationale hulp-operatie in de grensstreek tussen Rwanda en Zaïre, al lijkt de kans dat het tot zo'n operatie komt te verminde ren. Defensie benadrukt dat over een Nederlandse bijdrage nog geen besluit is genomen, maar de regering is in principe tot deelna me bereid. Be Tweede Kamer reageert daar zeer terughoudend op. De PvdA ziet nog de minste problemen, maar WD en CDA lopen niet warm voor troepenzending. Zij vinden dat aan de afgesproken voorwaarden voor uitzending on voldoende wordt voldaan. Hilversum - De journalist Haye 1 nomas is gisteren tijdens een tv- opname in Hilversum aan een hartaanval overleden. Hij werd b jaar. Haye Thomas was jaren lang correspondent van de NOS de Haagsche Courant in de erenigde Staten. Thomas, die Binnenkort met de VUT zou gaan, ®as de laatste jaren voor beide media correspondent in Brussel. ■OP GIDS - D1: e warmte van 'n 'heer van stand' h;7 T L dient een claim in I de KNVB of Feyenoord we el ii i! feit dat de Rotterdamse var, J tstreekse tv-uitzending WeiHertyenn°rd" uAC <vanavond» hiera "Unze shirtsponsor mist Vn ™°°r exposure," aldus NAC- Snmffer John Peek. Super- Snr,ri7 u een sublicentie van tot arl jeefe' overweegt een eis bii ^vergoeding in te dienen zelfdePfen7 V6rba"d met hgt" Dat zal de Hema wel worst zijn

de Stem | 1996 | | pagina 22