uys airw Krappe overwinning voor Hoek Patrick Tolhoek is superieur WK veldrijden en mountainbike in Hulst iel st In derde wedstrijd Zeeuwse ATB-veldritcompetitie in Wemeldinge Springgroep Volharding naar NK Yerseke wint van koploper Spijkenisse FOAKS slaat dubbelslag Martijn Cerpentier blijkt topper op paard B6 DËSTEM SPORT ZEELAND B7 Terneuzense Boys speelt gelijk tegen Rijsoord Outokumpu wint fors Georgina Pluijm °P derde plaats Yoor vrije liefhebbers op zondag 5 januari ER 1996 den ongeslagen er Robert werd istrict Zeeuws- de finale broer aan strijken. Die or laatstgenoem- ent in, want Ro- won met 60-45 in stelde daarme de schreef de kortste naam (60 caram- buerten) en de (15 caramboles) kkensluiter Jaap Kampioen Robert t naar de geweste- 'jd die van vrijdag zondag 15 decem- strict Roosendaal 'en. DSTAND Tiel (NASA Axel) 12 algemeen gemiddel- gste serie 14 caram- lo Smits (Ons Ver arde) 11-1,78-13, 3. s HBC/De Trouba- 8-1,65-12, 4.'Peter ~A) 8-1,51-10, 5. Jo Steense Carambole) an den Hamer (Dow 1,64-9, 7. Anton van teense Carambole) 2- p van de Berg (SBC -15. Vorsselaer won in lange Sinterklaas- enige overgebleven en haalde het met erste in de slotfase 65 deelnemers (over t te klagen had. -raauw) liep zich nog de top tien en was tweede Zeeuw die s in dit Belgische ge- d kon houden. Bij de "t het de Zeeuwen ter af. Trees Ver tot nu toe bezig aan k seizoen. Haar eeu- Addie Dieleman was ~r niet van de partij zich, rustig omringd ijk gezelschap, naar n laten voeren. De tanden werden even- onze Zuiderburen ITS LAGEN 500 METER de Wilde, 2. H. Tonkens 3, S. Christiaens (België), de Deckerg (Hulst), 2. S. n, 3. S. Muylaert (beiden 500 METER evin Cnudde (België) 5-04, Troost (Sluiskil) 5.20, 3. nt (België) 5.26, 4. Ricar- -lst) 5.35, 5. Wim Naveau 1. Sofie Roodhuizen 3, 2. Linda Naveau (Bel- atasja van Troost (Sluis- 5,6 KM istof Rul (België) 19.31,2. s (Koewacht) 20.48, 3. ger (St.-Jansteen) 20.57, pwijk (Axel) 21.04, 5. Jos 21.08. atasja van Hoecke 26.22, van Hamme (beiden Bel- Greet de Witte (Clinge) 8 KM af Bex 26.20, 2. Manno 03, 3. Leon Crab 27.11, 4- 'jn (allen België) 27.25, 5. (Kloosterzande) 27.43. Debbie van Dorsselaer 2. Annie Moens (België) "niiek Weemaes (St.-Jan- 16 KM Wilfried Bluys 54.08, 2. -ancker 54.11, 3. Dirk van 0, 4. Ives van Hoeck 55,47, mu (allen België) 56.07, 6. (Kattendijke) 56.10, 7. 56.22, 8. Peter de Petter ;nix Moenssens (allen Bel- Frank Verschorre (Bres- Trees Vermeersch (Sas van 2. Lilian Cole 1.14.41, 3. 1.15.43, 4. Sara Bonnarus Anneniek Rombout (alien il. rt interessant. Het co- zendijke voelt er dan or om een en ander op :tten. Jan van Haneg- geven daar ons fia' [heden mmers die volgend sei- edstrijd willen betwis- egverband bestaan er nogelijkheden. Zoals in van 's-Heerenhoek op uni en de 20-uur van ie staat op het pro- p 22 en 23 augustus. TMZ-kampioenschap leer Abtskerke tien gesteld. De datum nader bepaald. Voor; /edstrijdkalender: 1 edorp (A, B en C); 1 ieke Omloop van Boi- juli 's-Heer Arends- C); 11 juli Heinkens- C); 13 juli Goes (A, 'hijnlijk C); 23 ju ie (A, B, C); 15 o22 ■iggekerke (A, B, C), üorssele (A, B, Q, Hansweert (A en B). an onze sportmedewerker Emeuzen - Inde tweede asseAvanhetdistnctsvoet- ii voor vrouwen kwam Ter- „zense Boys op eigen veld pelend pas in de allerlaatste inuut van het duel tegen ijlckensluiter Rijsoord 2 op elijke hoogte: 3-3. Poor Rien de Jonge Wemeldinge - In de derde wedstrijd van de Zeeuwse AIB-veldritcompetitie was, zoals verwacht, Pa- kick Tolhoek weer heer en meester. De mountainbiker lit Yerseke, die op natio naal en internationaal ni veau geducht meetelt (hij reikte onder andere naar een twaalfde plaats in het wereldkampioenschap), ze gevierde bij de categorie ATB'ers tot 35 jaar. MAANDAG 11 NOVEMBER 1996 VROUWENVOETBAL [0ek won in en tegen 's-Graven- „de met krappe 2-3-cijfers. tweede klasse a (EBNEüZENSE boys-rijs- lORD 2 3-3 - Binnen een minuut tond het 1-0. Vanaf de rechter- leugel plaatste Carla de Bruyc- re de bal voor het Ridderkerkse ioel en Debbier Bakker rondde de aanval doeltreffend af. Na een kwartier kwamen de bezoeksters gemakkelijk op 1-1. Bij een hoek schop greep niemand van Ter neuzense Boys in en dat resul teerde in de gelijkmaker. Terneu zense Boys kreeg kansen, maar liet die onbenut. Tot in de 35e mi nuut Inge van Houten na een goe de aanval de thuisclub opnieuw op voorsprong zette. Nog voor de rust werd het 2-2 uit een vrije trap. Na de hervatting een duel met veel middenveldspel. Ter neuzense Boys was daarbij het meest in balbezit, maar het faal de in de afwerking. Tien minuten voor tijd kwam Rijsoord 2 verras send op 2-3. Pas in de laatste mi nuut slaagde Inge van Houten er in alsnog de 3-3 op het bord te brengen. 'S-GRAVENZANDE-HOEK 2-3 - Een gelijk opgaande eerste helft die dan ook met 1-1 werd afgelo- ten. Voor de thuisclub was daar wel een strafschop voor nodig, die overigens gemakkelijk door de arbiter werd toegekend. Hoek leidde op dat moment met 0-1 door een doelpunt van Claudia Jonkman. Na de hervatting een beter Hoek. Halverwge werd het 1-2. Albertine Reijns zag dat de 's-Gravenzande-keepster ver voor haar doel stond en werkte de bal met een lob over haar heen in het nylon. Storen in het straf schopgebied van de thuisclub door dezelfde speelster bracht een verdedigster in moeilijkhe den. Deze besloot de bal terug op haar keepster te spelen. Het leer werd echter door Albertine Re ijns onderschept en dat beteken de 1-3. Ver in blessuretijd scoor de 's-Gravenzande nog 2-3. OVERIGE UITSLAGEN Tweede klasse A: SC Botlek-Stedoco 2-1, Vlissingen-RWH 5-2, Zwart Wit'28 2-Capelle 0-0. Derde klasse (803): EBOH-Zeeland Sport 0-1, WIK-Sliedrecht 6-2, SC Everstein-Nieuwdorp 1-0, .Yerseke- Serooskerke 2-2. Vierde klasse (804): Patrijzen-Peur- sum 2-2, Terneuzense Boys 2-LRC 2- 0, SV Capelle-Stadspolders 0-2. Vijfde klasse (805): Zeelandia- Nieuwland 0-0, SVD-Meeuwen 1 1- 1, Meeuwen 2-Dauwendaele 4-2. Vijfde klasse (809): Arnemuiden- Oostkapelle 2 8-0, Kloetinge 2-Be- velanders 5-1, DFS-Veere 0-2. STANDEN Tweede klasse A: Capelle 8-20, Vlis- singen 9-20, Tricht 9-14, Zwart Wit'28 2 6-12, Hoek 7-11, Terneu zense Boys 8-fl, 's-Gravenzande 8- 9, Ter Leede 2 7-7, Stedoco 2 7-7, SC Botlek 8-5, KWH 7-4, Rijsoord 2 8- 2. Derde klasse (803): Yerseke 8-20, Sliedrecht 8-15, Woudrichem 8-14, Kloetinge 8-14, WIK 8-12, EBOH 8- 12, Zeeland Sport 8-12, Serooskerke 8-11, SC Eversteln 8-8, Nieuwdorp 8-6, Papendrecht 8-1. Vierde klasse (804): Peursum 8-19, SVS'65 7-18, SV Capelle 9-16, WAC 7-15, Hardinxveld 7-14, Patrijzen 8- 10, Stadspolders 7-9, ZSC'62 8-9, Wemeldinge 6-8, Terneuzense Boys 2 9-3, LRC 8-0. Vijfde klasse (805): Meeuwen 1 8-17, Meeuwen 2 7-16, SVD 7-10, Nieuw- land 8-10, Middelburg 7-9, Zeelan- dia 8-6, Dauwendaele 8-6. Vijfde klasse (809): Kloeting 2 8-24, Arnemuiden 7-16, Bevelanders 9-15, SKNWK 7-11, DFS 9-10, Veere 8-8, Oostkapelle 2 7-7, Zonnemaire 9-0. VELDRIJDEN Tolhoek bleek het minst last te van het door de regenval en daardoor zware par- :ours.De Brabanders Pierre Frij- ters en Ruud Zijlmans gaven de Zeeuw overigens goed partij. Ge noemd tweetal kwam zelfs in de slotfase nog aardig dicht bij Tol- mek die dan ook verklaarde: „Ik moest toen echt nog wel even op de tanden bijten om voorop te blijven." Tolhoek voegde er aan toe: „In feite is het mountainbi- ken meer een zomersport en ik wel me dan ook het meest in mijn element in die periode. Ik pak de ze wintercompetitie gewoon mee om wat bezig te blijven. Patrick Tolhoek, Eric de Crom en Wichel Rommers doken in We al snel op in de voorste ijn. Reeds bij de tweede door- vertolkte Tolhoek een loofdrol. Met als naaste volgers iommers, De Crom en Frijters. iric Vereecken was deze middag minder goed op dreef dan een eerder en speelde dan ook jeen rol van betekenis. Nadat Tolhoek geruime tijd in zijn een- je aan de leiding had gereden eek Ruud Zijlmans het goede rit me te hebben gevonden. Hij rukte op naar de tweede stelling, samen net Frijters, terwijl daarachter Eric de Crom de vierde positie innam. fehel Rommers kon het niet meer bijbenen en staakte na dik rijftig minuten de strijd. Geen Patrick Tolhoek heeft zich losgereden van zijn tegenstanders en is op weg naar de zege. foto jaap wolterbeek wonder trouwens, want Rommers amateurs, die hij als winnaar had lijk wat veel van het goede, maar en dat ging geruime tijd vrij goed, was daarvoor reeds in actie ge- afgesloten. Rommers: „Twee toch ik wilde mijn geluk ook eens maar op den duur kom je er toch weest tijdens de veldrit voor wedstrijden op één dag is natuur- beproeven bij de mountainbikers door te zitten." Patrick Tolhoek sloeg de tegen aanval van Frijters en Zijlmans in de slotfase goed af eri bereikte als eerste de finish met 23 secon den voorsprong op Frijters. Zijl mans greep' de derde stek, met een half minuutje achterstand op de winnaar. Bij de ATB-ers bo ven 35 jaar boekte Arie Jonge- neelen zijn tweede zege. De 42- jarige renner uit Bosschenhoofd stak in zijn groep met kop en schouders boven de anderen uit. De voorafgaande veldrit voor profs/amateurs/cyclosportieven en trimmers werd gewonnen door Michel Rommers, die samen met Johnny van Cadsand de lakens uitdeelde. Laatstgenoemde moest echter afhaken toen Rommers versnelde, die als solist en met ruime voorsprong de eindstreep bereikte. Richard Slabbekoorn, die als nieuweling gelijktijdig van start was gegaan bij deze groep, ging achter Rommers en Van Cadsand als derde over de streep en dat was een knappe prestatie. UITSLAGEN ATB-ers tot 35 jaar: 1. P. Tolhoek (Yerseke), 2. P. Frijters (St.-Wille- brord), 3. R. Zijlmans (Roosendaal), 4. E. de Crom (Hoogerheide), 5. N. van de Klundert (Woensdrecht), 6. E. Vereecken (Hulst), 7. D. Mesu (Middelburg), 8. D. Dubbeldam (Sluiskil), 9. P. van de Vijver (Zuid- dorpe), 10. M. Blok (Nieuwdorp), II. B.van de Borst (Bergen op Zoom), 12. F. Franse (Kwadendamme), 13. A. Goossen (St.-Willebrord), 14. M. de Koning (Hulst), 15. C. Vroonland ('s-Gravenpolder). ATB-ers boven 35 jaar: 1. A. Jonge- neelen (Bosschenhoofd), 2. P. Hof land (Roosendaal), 3. J. Cysouw (Westkapelle), 4. A. Boyenk (Mid delburg), 5. D. Verhulst (Waarde), 6. J. Stroosnijder (Wemeldinge), 7. P. Gideonse (Heinkenszand), 8. J. van Laarhoven (Hulst), 9. J. Minnaard (Wemeldinge), 10. E. Eckhardt (Kruiningen). Profs/amateurs/cyclosportieven en trimmers: 1. M. Rommers (Rilland), 2. J. van Cadsand (Wachtebeke), 3. H. Slabbekoorn (Kapelle), 4. A. van Haaften (Stavenisse), 5. J. Blok (Yerseke), 6. J. Akkermans (Nieuw- Vossemeer). Junioren: 1. B. Mariën (Wouw), 2. R. Meijland (Bergen op Zoom), 3. T. van Gurp (Breda). Nieuwelingen: 1. R. Slabbekoorn (Kapeile), 2. E. Doedee (Klooster zande), 3. D. Langenberg (Kapelle). Jeugd: 1. M. van Haaften (Stavenis se). Sas van Gent - Opvallend was je ruime 1-8-winst van Outo- ifflipu op IZV in de onderste egionen van het zaalvoetbal- ayon Sas van Gent. Tot kort la rust gihg de strijd gelijk 'P, maar daarna counterde zonder wisselspelers ope nend Outokumpu naar een riante zege. kt Loze Vissertje had zijn han- vol aan De Spetters en won War nipt met 2-3. Koploper Phi- 'Ppine 2 moest eveneens alle zei- ei bijzetten om SVG van zich af _,ou|Ien: 3-5. Knap was de ertmgende 2-5-zege van w .op Benny Sport 2. Ceres- ttrad eindelijk weer eens com- ^et Mn^at ging ten koste van L STAND ADEG et Loze Vissertie 7- SVG7 11 V 3',Benny sPort 2 7"12. in Di s;'V.anschaert 7"10. cerestar 7- tórinet7-3(kVlo.' °Utokmnpu 7"5' Zetten/Goes - Het mannen- team van de turnvereniging Volharding uit Goes heeft uit stekend gepresteerd tijdens kwalificatiewedstrijden voor de nationale titelstrijd sprin gen. Tijdens deze wedstrijden van de afdeling Zuid werden de mannen eerste op zowel de onderdelen minitrampoline als kast. TURNEN Al jaren behoort de mannengroep van Volharding tot de top van Nederland. Die status maakte het team, deze keer bestaande uit Jeroen Oosterling, Sander Koole, Davy Fonteine, Paul Geelhoed, Johan Droogers, Patrick Tito en Tjeerd Nijsen, volledig waar. Op het onderdeel mintrampoline was het de concurrentie de baas met een score van 14,80 punten en bij het kastspringen was de hoge score van 16,70 punten goed voor de zege. Die plaatsen rechtvaar digen deelname aan de nationale titelstrijd, die op 22 februari in Landgraaf gehouden wordt. De vreugde over de resultaten bij de mannen werd enigszins ge temperd door het eindresultaat van de vrouwen. Normaal geeft ook een tweede plaats tijdens kwalificatiewedstrijden recht op deelname aan de nationale titel strijd, maar omdat de jury deze keer een minimale norm van 14,00 punten hanteerde zagen de vrouwen van Volharding recht streekse kwalificatie aan hun neus voorbij gaan. Het team van Volharding, be staande uit Lindsey Smit, Joyce van Bavel, Ingrid Koster, Bianca Ceulemans, Miranda Kousema ker, Irene Buijs, Patricia Ver- haage en Kim Schipper, werd wel tweede op het onderdeel mi- r~"j" - Georgina Pluijm hik ^«vereniging HBC/De j oubadour uit Clinge eindigde Wn ee,rvolle derde plaats in h .'menschap zesde klasse van het gewest Zuid-Neder- JVZeeuws-Vlaamse won"'vier ,0?'. sc°orde een algemeen riiemk 6 van °'83 (Promotie) boipJ ™ogste serie van 8 caram- Wi, pioene werd Diamie Zij u ,.ya!) DVK uit Halsteren. lamnkf ude ongeslagen dit tpnJ enschap en scoorde even ven moyenne van 0,83. Zij ''rijd n8ar de nationale eind- Door Eddy de Schrijver Hulst - De organisatie van de wereldkampioenschappen wielrennen veldrijden en mountainbiken van de vrije bonden, is toegewezen aan de stichting Wieier Trim Bond Zeeuws-Vlaanderen. Zondag 5 januari wordt dit kampioen schap verreden op een par cours in Hulst met start en fi nish aan de Poorterslaan. Na een paar honderd meter over de geasfalteerde weg te heb ben gereden, worden de ren ners het bos van de Hulster Liniedijk ingestuurd. VELDRIJDEN De Zeeuws-Vlaamse trimbond krijgt organisatorische hulp van de Belgische Vrije Bond. Voor 1997 staat trouwens een vergaan de samenwerking tussen deze bonden op het wielermenu. Het parcours aan de Liniedijk is inmiddels gekeurd door de beide bonden en vooral de Belgische af vaardiging was tevreden. Luc Berkenbosch, zelf voorzitter en een fervent fietser - hij klopte on langs in zijn woonplaats Lede Erik Vereecken - enthousiast: „Dit parcours is fraai om een der gelijk kampioenschap te laten verrijden. Met het inbouwen van natuurlijke hindernissen wordt dit een waardig wereldkampi oenschap. Wethouder Ben Picavet van de gemeente Hulst, die zich verdien stelijk maakt bij de verenigingen door het nu al jaren inroepen van de 'Mei Sportmaand', toonde zich verheugd dat dit kampioenschap naar zijn stad wordt gehaald. Hulst is trouwens een echt wie- Iermekka, want voor volgend sei zoen staan er heel wat wielereve- nementen op het programma. „Wij juichen dergelijke initiatie ven toe en zeker dit, want als ik het allemaal mag geloven, wordt dit een echt spektakel," aldus Pi cavet, die ook het startpistool op deze kampioenschappen zal han teren. De permanence van dit kam pioenschap is hoogstwaarschijn lijk in de oude lts, nu Reynaert- college, aan de Gildenstraat in Hulst. „Hiermee zitten we direct aan het parcours en dat is beter dan dat je moet uitwijken naar elders. Het verhoogt ook de waarde van een dergelijk kampioenschap," aldus Berkenbosch. Onderonsje Het geluid wordt een Belgisch- Nederlands onderonsje met me dewerking van SV Aloy uit Graauw en Franky de School meester als speaker. „Op het par cours zal verder een VIP-bus worden geplaatst om sponsors en andere mensen in te kunnen ont vangen," als Pieters. Het par cours in Hulst zal hoofdzakelijk worden opgebouwd door Eddy Temmerman. Hij kent het klap pen van de zweep in België. De stichting Wieier Trim Bond verwacht veel deelnemers te kun nen begroeten. „We hebben onze datum tijdens het halfjaarlijks overleg van de Nederlandse trim- bonden in het Holland Casino in Breda kenbaar gemaakt en daar om verwachten we ook uit die hoek veel animo en medewer king," aldus secretaris Honk Pie ters. „Dit is de start van het nieuwe seizoen. We hebben nu al stevig achter de schermen gewerkt en zijn veel verder dan andere jaren. We hebben in de Belgische Vrije Bond een echte bondgenoot die enthousiast is. We krijgen in Zeeuws-Vlaanderen een circuit van een aantal wedstrijden, die we samen gaan organiseren. Dat zal hopelijk een nieuwe impuls betekenen voor de wielersport. Elke bond, dus ook de KNWU, zal daar uiteindelijk de vruchten van kunnen plukken," aldus Pie ters. Kanonnen Zondag 5 januari wordt eerst ge streden om het kampioenschap van de Lage Landen. Die wed strijd is voor de wat minder ge talenteerde veldrijders of recre- Van onze sportmedewerker Terneuzen - Yerseke heeft de opgaande lijn te pakken in de eer ste klasse C van het KNVB-voetbal op zaterdag. Nu verraste die formatie met een 0-1-zege op koploper Spijkenisse. EERSTE KLASSE C Spijkenisse was wel veel meer in balbezit en kreeg ook enkele kan sen, maar een stug verdedigend Yerseke bleef aardig op de been. Het doelpunt dat Kees Zuidweg in de de 37e minuut uit een straf schop scoorde bleek goud waard. Oostkapelle ging opmerkelijk fors (5-0) onderuit bij Altena. Al na drie minuten was het 2-0 voor de thuisploeg. SPIJKENISSE-YERSEKE 0-1 - Rust- en eindstand 0-1. Kees Zuidweg 0-1 (strafschop). ALTENA-OOSTKAPELLE 5-0 - Rust 3-0, Alex van Maastricht 1- 0 en 2-0, Lion Weterings 3-0 en 4- 0, Frans Ouwerkerk 5-0. DINTELOORD-RODA BOYS 3-1 - Rust 0-0, Marco Roodenburg 1- 0, Richard de Jong 2-0, Arjan de Pagter 3-0, Stefan Aipassa 3-1. WILHELMINA'26-RWH 1-2 - Rust 0-0, Daniël Wijk 0-1, Harry Nugteren 0-2, Walter van Geffen 1-2. WGZ-GOOD LUCK 3-1 - Rust 2-1, Jeroen van de Water 0-1, Pieter Hartman 1-1, Ceriel Ver steeg 2-1 en 3-1. BLC-GROOTE LINDT 2-4 - Rust 2-0, Richard Dekkers 1-0 en 2-0, Raymond Corbeth 2-1, Wim Buijs 2-2, Martin Booy 2-3 en 2-4. nitrampoline, maar de score van 13,60 was niet toereikend voor directe plaatsing. Alleen als vol gende week tijdens de kwalifica tiewedstrijden van de afdeling Noord lager wordt gescoord komt Volharding weer in beeld. Het onderdeel minitrampoline werd bij de vrouwen in Zetten gewon nen door HSV uit Hoek van Hol land met 14,10 punten. Op het onderdeel paardspringen werd Volkharding vierde met een pun tentotaal van 14,80. Winnaar werd GV Prins Hendrik uit Landgraaf met 15,50 punten. Van onze squashmedewerker Terneuzen - FOAKS heeft in de squashcompetitie een dubbels lag geslagen. In eigen huis wonnen de Terneuzense squashers met 5-0 van Dynamic Squash 4 en met 4-1 van Squashzzy 2. In het duel met Dynamic Squash 4 zegevierde Piet Provo met 3-0 over Paul Fermont, klopte Peter van Hee met dezelfde cijfers Leon Verbeek en hield Mark Wante zijn opponent Edwin Penning met 3-1 onder de duim. Johnny van Tricht, die als vierde man bij FOAKS binnen de lij nen kwam, won met 3-0 van Peter Borsboom en dat betekende een 5- 0-zege voor de Terneuzenaren. Tegen Squashzzy 2 ging het iets moeizamer met twee vijfsetters. Aan spanning dus geen gebrek. Piet Provo liet het echter zover niet komen. Met 3-0 gaf hij Michel Koster geen kans. Peter van Hee had aan Rob Schieman een taaiere tegenstander. In vijf sets won Van Hee met 3-2, waarna Mark Wante met 3-0 ruim over Ronald van Dorp wandelde. Johnny van Tricht had het daarna tegen Albert van den Elzen een stuk moeilijker, maar slaagde er met 3-2 toch in de winst te pakken. Dit leidde tot een eindstand van 4-1 en een goede dag voor FOAKS. Eerste wedstrijd Indoor Vlaanderen in manege Magrette Axel - Voor de organisatie van de eerste wedstrijd dit seizoen van de springcompetitie voor paarden en pony's, Indoor Vlaan deren, tekende als vanouds de landelijke rijvereniging en pony club Graeve Jan. Deze competitie is al aan de zestiende editie toe. Toppers waren Martijn Cerpentier en Luc Cornelissens. in totaal vier wedstrijden kent, kenmerkte zich door een gering aantal deelnemers. Dat was niet zo verwonderlijk, want Zeeland kende dit weekeinde maar liefst zo'n negen hippische evenemen ten. UITSLAGEN KLASSIEK Z-paarden: 1. Ellen Briquet met Queen (Hulst). M-paarden: 1. Martijn Cerpentier met Induna (Oranjeruiters), 2. Luc Cornelissens met Imposant Star (Hulst). L-paarden: 1. Luc Cornelissens met Panter, 2. Stef Nelisse met Henry (Schouwseruiters), 3. Ellen Briquet met Top Gun. B-paarden: 1. Han Wattel met Jacky (Vroonruiters), 2. Kim de Loos met Jet-Set (Oranjeruiters), 3. Dick Stobbe met Valentino (Graeve Jan). M-pony's: 1. Jolanda Verton met Arabei (Paardebloem), 2. Annemie- ke Bolders met Friso (St.-Martinus- ruitertjes). L-pony's: 1. Hans Vinke met Waldo (Kleppertjes), 2. Stefan Meyers met Falco (Zwinruiters), 3. Marijke Broekaert met Amber (Kleppertjes). PROGRESSIEF M-paarden: 1. Luc Cornelissens met Imposant Star, 2. Martijn Cerpen tier met Induna. L-paarden: 1. Stef Nelisse met E vi ta, 2. Stef Nelisse met Hanry. B-paarden: 1. Dick Stobbe met Va lentino, 2. Michel Priemis met Niki- ta (Renesse), 3. Mieke van de Bosch met Latano (Graeve Jan). M-pony's: 1. Jolanda Verton met Arabei, 2. Annemieke Bolders met Friso. L-pony's: 1. Hans Vinke met Waldo, 2. Stefan Meyers met Falco. B-pony's: 1. Annemieke Tieleman met Joey. PAARDENSPORT Koewachtenaar Martijn Cerpen tier met Induna, lid van De Oran jeruiters uit Axel, reed pas zijn derde wedstrijd in de M-klassë. In het klassieke parcours, ge bouwd door Bram Wattel uit Vrouwenpolder, haalde hij geen splinter van het hout en zegevier de oppermachtig. Luc Cornelis sens met Imposant Star van de ruiterclub Hulst, haalde één balkje uit de lepels en behaalde de tweede stek. Debuterend ama zone Caroline de Munck met Em- forosa van de Axelse Oranjerui ters kwam zelfs niet aan starten toe. Kort voor de start bleek Em- forosa kreupel te zijn. Het tweede parcours, progressief, werd' via een barrage beslist. Daarin zegevierde Cornelissens en behaalde Cerpentier het zil ver. De 30-jarige uit Nieuw-Na- men afkomstige Luc Cornelissens bleek tijdens de eerste wedstrijd goed op dreef te zijn in manege .Magrette. Met zijn paard Panter behaalde hij in de L-klasse in het klassiek het goud en in het pro gressief het brons. Bij de pony's in de L-klasse bleek Hans vinke met Waldo van de po nyclub De Klepperjtes de goud vink, want zowel in het klassiek als het progressief behaalde hij de eerste plaats. Deze eerste wed strijd van Indoor Vlaanderen, die anten en de start is om 13.30 uur. Een uur later gaan de kanonnen van start voor een wedstrijd over een uur. Deze categorie wordt opgedeeld in een categorie tot en met 40 jaar en boven de 40 jaar. Plaatselijk favoriet wordt dan ongetwijfeld Erik Vereecken. Om 15.30 uur rijden de moun tainbikers hun wereldkampioen schap. Voor de winnaars ligt er een heuse wereldkampioenstrui te wachten. De wedstrijd wordt gedoteerd met een flink geldprij- zenklassement. Vanwege het sa menwerkingsverband met de KNWU worden de wedstrijden - naar verwachting ook openge steld voor niet-leden van trim- bonden. Sterke kleppers Luc Berkenbosch verwacht dat er ook sterke kleppers aan het ver trek zullen staan. „Vooral bij de mountainbikers kun je wel eens grote namen op de affiche krij gen, want we zullen natuurlijk behoorlijk reclame maken voor dit evenement." Martijn Cerpentier, de talentvolle ruiter van de Ruitersportvere niging Axel in actie. Hij presteerde uitstekend tijdens de openings wedstrijd springen van Indoor Vlaanderen, foto camile schelstraete

de Stem | 1996 | | pagina 19