Holyfield sloopt Mike Tyson Opvolger Van Oosten niet bang voor slangenkuil - Groenend aal wint ook tweede wereldbekerwedstrijd Ivanisevic sluit vrede met zijn racket TIE uws KORT jProfboksen herwint een greintje aan geloofwaardigheid WRAGEN Deze week bij Sport7 Binnenkort bij Sport7: SPORT B3 drie jaar scout dasser SPORTNIEUWS KORT Nieuwe profwielerploeg in de maak Italiaanse wielrenners voor bloedtesten NOCNSF telt 33 stoppende toppers Rolf Sörensen maakt rentree Max Euwe Ring voor Hans Böhm Kramer in zijn tweede jeugd Giro '97 begint in Venetië WK judo landen naar Nederland Sportcafé Voetbal 7 Basketbal live DE NATIONALE SPORTZENDER IOVEMBER 1996 B2 DE STEM 2- 4 1 :is 0-2, 58. Bestjastnik 0-3,8i 4. Toeschouwers: 5650 I: CYPRUS - ISRAËL 2.0 Gogic 1-0, 15. Gogic 2-0 op). STAND 3 2 1 0 7 9-1 3 111 4 3-4 2 10 1 3 3. 2 10 1 •rg 2 0 0 2 Q Ie wedstrijden: 14 decern- us - Bulgarije, 15 december uxemburg. GROEP 6 o: JOEGOSLAVIË - TSJE- -O (1-0). 18. Mijatovic 1-0 uwers: 50.000. STAND 4 4 0 0 12 18- 2 3 3 0 0 9 11- 2 1 1 0 4 6-2 3 111 4 6-1 5 0 0 5 0 5- 22 3 0 0 3 0 0- 18 e wedstrijd: 13 november: Slowakije. GROEP 8 LIECHTENSTEIN - MACE- 1-11 (0-6). 8. Gavevski 0-1 |vski 0-2, 23. Hristov 0-3, 3s! si 0-4, 44. Stojkovksi 0-5, 45' levski 0-6,49. Toni MicevskiO- ric 0-8, 60. Gavevski 0-9,79 r 1-9, 88. Ciric 1-10, 89. Vanco i 1-11. Toeschouwers: 2600 IERLAND - IJSLAND 0-o! ouwers: 33.800. STAND vië 3 4 2 3 4 istein 4 de wedstrijd: 14 december: nië - Roemenië. GROEP 9 ALBANIË - ARMENIË 1-1 3. Fraholli 1-0, 90. Ter-Petros- Toeschouwers: 7000. g: DUITSLAND - NOORD- 1-1 (1-1). 39. Taggart 0- Ier 1-1. Scheidsrechter: r). Toeschouwers: 40.718 icht). PORTUGAL - OEKRAÏNE 58. Couto 1-0. Scheids- Sundell (Zwe). Toeschou- i.OOO. STAND 2 2 Ie wedstrijden: 14 decern- rtugal - Duitsland, Noord-Ier- Jbanië. ïg Frankrijk de eerste ne- idersen besliste de saaie «0. Het was de eerste ver- 131 interlands, periode als bondscoach," gebeurde helemaal niets, egatieve wedstrijd." 'strijd: 10. Pedersen 1-0. Toeschou- razu moet nog zeker tien eep. De speler van Athle- operatie wegens botletsel Ier van Ajax in de Cham- ekken als scout. De oud- ackburn Rovers krijgt de an nieuwe aankopen. euwe trainer van de zon- Ssel. De vorige maand bij kan ieder moment ver plooi vindt bij een prof- je lopen bij Ajax en PSV. den eigerd de bekerwedstrijd j was het niet eens met de jiten. De man zou volgens fcA reglementair tot win- ARAKTERISTIEKEN AR - HELMOND SPORT 2-2 (T De Jongh 1-0, 32. Van Schijndel t Van Schijndel 1-2, 61. Van Es cheidsrechter: Oskam. Toe* vers: 1694. Gele kaart: Frankei, □uch, Van Guine (Telstar), Bo* an der Steen (Helmond Sporty TOPSCORERS Oostrum (Emmen) 16, mer (Go Ahead Eagles) 11» in (Zwolle), Taihuttu (TOP/Ossi an Roon (Telstar) 7, der Veen (Dordrecht'90), J°° MVV>6' „at der Laan (Cambuur), Platvo Van der Linden (RBC), Yr00h indhoven), Thysbaert (Eindn iobbelen (Eindhoven) 5. sdag: FC Den Bosch - MVV. ag: Dordrecht'90 - ^"1.rncr uur - FC Den Bosch, MVV - Haarlem - RBC, Heracles -i» elmond Sport - VVV, TOP O ior, Veendam - GA Eagles, g: ADO Den Haag - Eindhoven Prata di Pordenone (anp) - De Neder lander Richard Groenendaal heeft zondag in Prata di Pordenone de Grand Prix van Italië gewonnen, de tweede wedstrijd voor de wereldbe ker. ne Brabander versloeg Adrie van der Poel (tweede op zes tellen) en Wim de Vos (derde), die op twintig seconden de finish passeerde. Het Nederlandse drie tal was halverwege de wedstrijd ont- Groenendaal had ook de eerste veldrit I om de wereldbeker, in Eschenbach (Zwi), op zijn naam gebracht. De 25-jari- I ge nationale kampioen boekte de zesde EREDIVISIE seizoenzege. Het parcours in Italië, met ronden van 2660 meter, was op het lijf van de Neder landers geschreven. „Zo plat als een pannenkoek," klonk het eensluidende commentaar. Typisch Nederlands. En dat was van het begin duidelijk. Van der Poel nam het commando, bepaalde het tempo. Een langgerekt lint volgde de ve teraan. Zijn landgenoten Groenendaal en De Vos plakten aan het wiel van de geslepen vos. Op de helft van de koers versnelde het trio. De achtervolgers hapten naar adem en bleven achter. Vooral de aanwezig heid van Wim de Vos was opmerkelijk. De veldrijder uit Oosterhout lijkt her steld van zijn maagklachten. In de finale moest hij echter capituleren. „De derde plaats was het maximaal haalbare," zei De Vos. „Vorige week ben ik begonnen met een nieuwe kuur, ande re middelen. Die zijn beter. Mijn maag en darmen zijn tot rust gekomen. De af gelopen periode was een onzekere. Aan mijn eigen capaciteiten heb ik niet ge twijfeld, wel aan mijn maag. Dit is een goede opsteker." Drie Nederlanders in de finale strijdend om de overwinning, terwijl een vierde, Erik Boezewinkel, op een keurige elfde plaats op veertig seconden eindigde. Een ongekende luxe noemde Groenendaal de situatie. Mooi, maar ook enigszins verve lend. „Zeker als je met twee landgeno ten, van wie Van der Poel ook nog eens ploeggenoot is bij de Rabobank, om de zege rijdt. Maar het blijft hartstikke mooi," zei de winnaar. In de laatste ronde moest De Vos afha ken, Met hangen en wurgen had hij het tempo van de twee Rabobank-renners in de slotfase kunnen volgen. In de laatste bocht remde Groenendaal Van der Poel eruit. Met zes tellen voorsprong boekte hij de tweede triomf in de tweede van de zes te rijden WB-veldritten. In het tus- senklassement heeft hij veertig punten, tien meer dan Van der Poel, achttien meer dan de Belg Mare Janssens. „Het kan niet op, maar over de eindzege hoor je mij nog niet," vertelde hij. „Tegensla gen of ziekte kunnen de rangschikking weer op zijn kop zetten." Prata di Pordenone. Wereldbeker, tweede wedstrijd: 1. Groenendaal (Ned) 57.24, 2. Van der Poel (Ned) 0.06, 3. De Vos (Ned) 0.20, 4. De Clercq (Bel) 0.22, 5. Simunek (Tsj) 0.26, 6. Janssens (Bel) 0.28, 7. Arn- ould (Fra) 0.30, 8. Chiotti (Fra) 0.32, 9. Vervecken (Bel), 10. Van Santvliet (Bel) 0.36, 11. Boezewinkel (Ned) 0.40. Stand WB: 1. Groenendaal 40, 2. Van der Poel 30, 3. Janssens 22, 4. Simunek 21, 5. de Clercq 20, 6. De Vos, Chiotti 19, 15. Boezewinkel 5. Schijndel: 1. Scheffer (Velswijk) 1.03.05, 2. Alelijn (Nijswiller) 0.20, 3. Schrader (Spankeren) 0.25, 4. Leyten (Udenhout) 0.30, 5. Veldkamp (Kamerik) 0,35. Door Tim Overdiek Las Vegas - Het scenario had er niet in voorzien, maar de professionele bokssport heeft zowaar weer een greintje geloofwaardigheid weten los te peuteren bij de argwa nende, doch braaf betalende televisiekijker. Een ongena dig pak slaag was er voor nodig, en Mike Tyson, jawel, Mike Tyson was het machteloze slachtoffer. Evander Holyfield versloeg za terdagavond in Las Vegas de on overwinnelijk geachte WBA-we- reldkampioen, en zorgde daar mee voor een geweldige op schudding in de doorgaans zorg vuldig geregisseerde bokshiërar- chie. De bookmakers noteerden 25 tegen 1, maar Holyfield had lak aan die verhoudingen, ver trouwde naar eigen zeggen op Onze Lieve Heer (tegen Tyson de enige toeverlaat), en mepte er stevig op los. In de elfde ronde greep de scheidsrechter in, en was Tysons tweede nederlaag in 47 partijen een feit. Slechts eenmaal eerder was Tyson (30) gevloerd, in februari 1990 door Buster Douglas. Die uitschakeling (op punten) werd verklaard door zijn erbarmelijke voorbereiding en een trainers wisseling. Het was toen duide lijk dat de onbetwiste wereld kampioen ook buiten de ring de verkeerde weg was ingeslagen, en een geplande confrontatie met Evander The Real Deal Ho lyfield vond op 8 november 1991 nooit doorgang. De partij werd afgelast onder het mom van een ribblessure, voordat Tyson ver volgens voor drie jaar achter de tralies verdween wegens ver krachting. I Hartproblemen Nooit, zo zei Holyfield, nooit zou igen een veroordeelde ver- I krachter boksen. Zaterdag, I exact vijf jaar na dato, stond het I tweetal toch tegenover elkaar. I Holyfield (34) was teruggekeerd I ondanks hartproblemen die zich I afgelopen jaar plotseling voor- I deden. Maar de doktoren gaven i het groene licht. Het uit lacht op de beloofde 11 miljoen I dollar als beloning voor een fik- I se afraffeling door Tyson gold Iniet eens zozeer als motivatie. In jajn carrière sloeg Holyfield Imeer dan 100 miljoen dollar bij lelkaar. Eindelijk, zo schreeuwde pro- I motor Don King, zou Holyfield jajn kans krijgen tegen Tyson. |Ke had na zijn vrijlating een oudige rentree naar de ab solute top achter de rug, met vier miserabele tegenstanders die Ivoor een totaalbedrag van 75 I müjoen dollar terzijde werden pffichoven. Van beuken was is niet eens sprake. De ont- poeting met Holyfield was een |™gende in het rijtje kneuzen. Jkpak dertig miljoen dollar", 'prak Tyson vooraf. „Daar doe poet voor. En de dag na het ge- JWitteken ik een nieuw con- (advertentie) l'»»i IjSnelnaar London City [Hoathrow/Catwick? Iindhoven Airport' |l ..fcptrdag r 1 B&tk 00k rechtstreeks naai 1 ii andere bestemmingen 1 'iHP* Oretis nieuwe dienstregeling:1 bel 01,0 2524255 tract voor dertig miljoen." Die beloningen zijn mogelijk dank zij de duur betaalde pay per views, het systeem dat Sport7 voor ogen heeft. Kijkers konden het gevecht slechts zien door vijftig dollar neer te tellen. Met groeiende tegenzin trou wens, na alle eenvoudige zeges in de afgelopen vijftien maan den. En daarom had een kabel bedrijf aan de oostkust bedacht om tien dollar per ronde in reke ning te brengen, met een maxi mum van vijftig dollar. Een cou lant aanbod, waar tallozen op ingingen. Menigeen hield er wel voorzichtig rekening mee dat Tyson derhalve vier ronden zou wachten voordat er echt gebokst zou worden, ook al staat het 'beest' erom bekend twee, hoog uit drie ronden te wachten met een denderende knock-out. Concentratieverlies Holyfield stond nog op zijn he nen na vijf ronden. Het wachten was op een moment van concen tratieverlies. Maar in de zesde ronde was het Tyson die (voor de tweede maal in zijn loopbaan) onderuit schoof. Het was niet meer dan een balansverstoring. Maar in de tiende ronde bleek hoezeer hij zich in de problemen bevond. Tyson kreeg een ver schrikkelijk salvo vuistslagen te verwerken, en werd gered door de gong. Welgeteld 36 seconden in de elfde ronde was de scheids rechter zijn verlosser. Verbluft zeeg Tyson neer op zijn krukje. Onderschatting? Hij wist het niet. „Ik ben niet iemand die excuses zoekt. Evander vocht uitstekend, en ik kijk uit naar een herkansing." Daarmee was Don King al onmiddellijk bezig. Hij rook een tweestrijd zoals Muhammed Ali en Joe Frazier die in vroeger tijden kenden. En meer geld. De partij van zater dagavond bracht 120 miljoen dollar in het laatje. De gedachte aan een duivels pact, waarin een nederlaag van Tyson was voor geschreven om spanning in de wereld van het zwaargewicht te rug te brengen, verdween daar om niet helemaal. Holyfield zou zeggen: „Alleen God is mijn ge tuige." Las Vegas. WK-gevechten. Zwaargewicht (WBA): uitdager Holyfield verslaat door technisch KO 11e ronde titelverdediger Tyson (VSt). Zwaargewicht (IBF): titelverdedi ger Moorer (VSt) verslaat doot technisch KO 12e ronde uitdager Botha (ZAf). Papiergewicht: titelverdediger Lopez (Mex) verslaat doot tech nisch KO 6e ronde uitdager Ndu- mo (ZAf). Lichtvedergewicht (WBA): titel verdediger Cermeno (Ven) ver slaat door rechnisch KO 5e ronde Saenz (Nic). Manchester. WK-gevechten. Vedergewicht (WBO): titelverde diger Hamed (GBr) verslaat door KO 2e ronde van uitdager Molina (Arg). Zwaarweltergewicht (WBO): ti telverdediger Wright (VSt) wint op punten van uitdager Bingham (GBr). Supermiddengewicht (WBO): ti telverdediger Collins (Ier) ver slaat door technisch KO 6e ronde uitdager Benn (Eng). In de zesde ronde deelde Holyfield zijn eerste serieuze tik uit. In de elfde ronde capituleerde Tyson definitief. foto af Moskou/Oakland (anp/rtr) - Goran Ivanisevic was de eer ste drie maanden van het jaar de beste tennisser van het cir cuit. Hij stond in zeven fina les, waarvan hij er vier won. En hij had grote plannen. Ivanisevic raakte in het vervolg weer wat geblesseerd, geïrriteerd en tennismoe. In Moskou sloot hij weer vrede met zijn racket. Hij won zondag in de finale van Jev- geny Kafelnikov en verborg zijn nieuwe plannen niet. „Ik ben net op tijd in vorm voor een mooi ein de van het jaar. Als ik tijdens de ATP Masters in Hanover goed speel, sluit ik het jaar af als de nummer twee van de wereld," al dus de Kroaat. In het begin van het jaar liet hij zich nog wekelijks kaal scheren, maar in Moskou ga loppeerde hij met een hoog opge stoken pluk haar op zijn voor hoofd over de baan. Het publiek daar (18.000) kreeg een slechte finale voorgeschoteld. De als eerste geplaatste Kafel nikov, die via een toernooizege Michael Chang als de mondiale nummer twee had kunnen aflos sen, verontschuldigde zich: „Ik heb mijn best gedaan, maar het ging niet beter. Het spijt me ver schrikkelijk, maar ik speel in het buitenland blijkbaar beter dan thuis." De Kroatische winnaar: „Ik was vandaag de minst slech te." In Stockholm had afzwaaier Ste fan Edberg eigenlijk moeten win nen. De 30-jarige voormalige nummer één van de wereld liet zich echter te vroeg uitzwaaien. Hij verloor in de eerste ronde van landgenoot Nicklas Kulti. Edberg liet zich zondag toch nog even zien. Voor een afscheid 'in burger'. Opnieuw vloeiden tranen. Het was enige echte hoogtepunt van de finaledag. Het duel tussen Ivanisevic balt zijn vuisten na de zege op Kafelnikov. titelverdediger Thomas Enqvist en de Amerikaan Todd Martin kon nauwelijks boeien. De 22-ja- rige Enqvist, vorige week ook al winnaar in Parijs Bercy, won met 7-5 6-4 7-6. Het leverde hem bijna 200.000 gulden op, maar tevens de eerste plaats op de reservelijst voor de ATP Masters. Enqvist ging de Zuid-Afrikaan Wayne Ferreira net voorbij. Brenda Schultz is er niet in ge slaagd de finale van het tennis toernooi in Oakland te bereiken. De als vijfde geplaatste speelster uit Heemstede verloor in de halve eindstrijd van de 16-jarige Marti na Hingis in twee sets, 6-7 (5) 3-6. Het was de derde nederlaag van Schultz in haar loopbaan tegen de Zwitserse teenager in evenzovele partijen. In de finale staat Hingis, derde geplaatst, tegenover Monica Seles. De als eerste geplaatste im port-Amerikaanse versloeg de Roemeense Spirlea met 6-3 6-3. Schultz had vrijdag, in de kwart finales, olympische kampioene Lindsay Davenport uitgescha keld. Door die bonuspunten is Ne derlands nummer één vrijwel ze ker van een startbewijs voor de Masters in New York. Daaraan doen de beste zestien speelster van het jaar mee. Moskou. Mannen, 2 miljoen gulden. Halve finales: Ivanisevic (Kro/2) - O'Brien (VSt) 6-4 7-6, Kafelnikov (Rus/1) - Prinosil (Dui) 7-6 6-4. Finale: Ivanisevic - Kafelnikov 3-6 6-1 6-3. Stockholm. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Halve finales: Martin (VSt/2) - Norman (Zwe) 6-3 3-0 opgave Norman, Enqvist (Zwe/1) - Johansson (Zwe) 6-3 3-6 6-3. Finale: Enqvist - Martin 7-5 6-4 7-6, Santiago de Chili. Mannen, 480.000 gul den. Kwartfinales: Rios (Chl/1) - Meligeni (Bra) 6-3 6-2, Mantilla (Spa/2) - Gross (Dui) 6-3 6-4, Gumy (Arg/4) - Alvarez (Spa) 7-6 7-6, Berasategui (Spa/3) - Fi- lippini (Uru/5) 3-6 6-4 6-3. Halve fina les: Gumy - Mantilla 7-6 3-6 6-3, Rios - Berasategui 6-2 6-4. Oakland. Vrouwen, 765.000 gulden. Kwartfinales: Schultz (Ned/5) - Daven port (VSt/2) 6-2 6-4, Hingis (Zwi/3) - Wild (VSt) 6-3 6-2, Seles (VSt/1) - Po (VSt) 6-2 7-5, Spirlea (Roe) - Likhovtse- va (Rus) 6-2 6-4. Halve finales: Hingis - Schultz 7-6 6-3, Seles - Spirlea 6-3 6-3. Dubbel, halve finale: Tauziat/Spirlea (Fra/Roe) - Vis/Basuki (Ned/Ino) 6-4 6- 4. ag: Feyenoord - NAC, Hee De Graafschap. «H sdag: Ajax - Fortuna S, Vitesse - RKC, FC Twente - Donderdag: PSV - Sparta. Heerenveen - Feyenoora. ig: Fortuna S - FC Twent :-RodaJC,AZ-RKC, De Graai Volendam. pc\j y NAC - Ajax, Willem II;-J? - FC Groningen, NEC - V'1 al: 2. (anp) - Het laatste woord zaterdag voor Henk van Oosten, scheidende interim-voorzitter (Judobond Nederland) zaterdag in Nieuwegein de o, verëadering °P ziin eigen Weinig poespas en met strakke Was voorspeld, meer dan een a 'H l zaierdag in het judocen- i dr Van (-)osten' niet °P- Slechts de windkracht toe te ne- ns de bijna zes uur durende bijeenkomst. Dat was bij de kwestie rond de bondscoaches Cor van der Geest (vrouwen) en Willem Visser (mannen), wier contracten formeel zijn opgezegd. De meerderheid van het parlement wees een motie af om het ontslag van Visser te herroepen. Wel bood Ton Kempkens, portefeuillehouder Topsport Judo, Vis ser zijn excuses aan. „Als het telefoon tje van drie minuten op 30 oktober door Visser als onbeschoft is ervaren, bied ik daarvoor mijn verontschuldigingen aan," zei Kempkens. „Mijn bedoeling was en is duidelijkheid te verschaffen." De JBN verwacht voor het einde van het jaar de opvolgers van de bondscoaches benoemd te hebben. Van Oosten heeft daar dan niets meer mee te maken. Hij droeg de voorzittershamer over aan Koos Letterie, die dertig van de vijftig stemmen kreeg. De 59-jarige emiritus hoogleraar politi cologie uit het Gelderse plaatsje Hors- sen zei beseft te hebben dat hij mét zijn kandidatuur risico's liep. Het gevaar liep te verliezen. In één adem zei hij echter risico's niet te schuwen. „Dan zou ik bijvoorbeeld ook niet meer kunnen paardrijden. Want het dier kan me ook uit het zadel wippen," liet de politicoloog tijdens zijn maidenspeech weten. „Ik ben niet bang voor de slan genkuil die het Nederlands judo zou zijn. Ik zie het als een uitdaging. Ik denk iets te kunnen bereiken en te bete kenen voor de judobond." Letterie beloofde onpartijdig te zijn. Zei dat het nieuwe bestuur op papier veel kwaliteit herbergt. „We moeten sa men een team vormen. Ik ben blij dat ik het vertrouwen heb gekregen. Met zijn Ermelo - Er is een nieuwe Nederlandse profwielerploeg in de maak. Dat heeft Cees van Panhuis, een van de grondleggers van Foreldorado Golff, gisteren bekendgemaakt. De voormalige manager van Nederlandse derde beroepisteam zegt een sponsor, een meubelgigant, te hebben gevonden die bereid is zes miljoen gulden te investeren. Het is volgens Van Panhuis dé bedoeling dat de nieuwe ploeg in 1998 van start gaat. De nieuwe geldschieter steunt volgend seizoen de amateurs van Europolis van ploegleider Ton Welling. De profploeg bestaat in het eerste jaar uit hoofdzakelijk buitenlanders. Milaan - De Italiaanse belangenvereniging voor beroepswielren ners heeft zich op de ledenvergadering in Milaan uitgesproken voor de invoering van bloedtesten. De vakbond wil daarmee het initiatief nemen het dubieuze imago van de wielersport op te krikken. Het voorstel van de Italianen werd door Hein Verbruggen, voor zitter van de federatie (UCI), toegejuicht. Verbruggen wil de do pingcontrole verscherpen, in het bijzonder de opsporing van EPO, erytropoëtine. EPO valt evenwel niet te ontdekken in de urines- taal van de renners. Daarvoor zou één liter urine afgegeven moe ten worden. Nieuwegein - Het NOCNSF heeft in het weekeinde 33 topsporters geteld die hun loopbaan onlangs hebben beëindigd of van plan zijn dit binnenkort te doen. Vrees voor 'het zwarte gat' bracht hen bijeen in Nieuwegein op initiatief van de nationale sportkoepel. Zij wisselden ervaringen uit en namen adviezen mee van een sportpsycholoog. Kopenhagen - Rolf Sörensen heeft zondag zijn rentree in het wie- Ierpeloton gemaakt. De Deen uit de Rabobank-ploeg deed voor het eerst na zijn val op 14 september, na afloop van Parijs - Brus sel, mee aan een ATB-race over 104 kilometer in de buurt van Ko penhagen. Sörensen eindigde als zevende, op ruim zeven minuten van winnaar Michael Grönbeck. Sörensen viel in september uit de bus van de sponsor en scheurde daarbij alle enkelbanden van de linkervoet. Zondag was hij tevreden over zijn rentree. „Ik heb eigenlijk alleen maar meegedaan om mijn voet te testen. Bij trainingen op de weg wordt die nauwelijks belast. Op dit heuvelachtige terrein merkte ik dat het weer goed gaat, Amsterdam - Schaakmeester Hans Böhm heeft zaterdag de Max Euwe Ring, de hoogste schaakonderscheiding in Nederland, ge kregen. Dit heeft het Max Euwe-Centrum in de hoofdstad be kendgemaakt. De Euwe Ring-commissie heeft Böhm voorgedra gen wegens 'zijn belangrijke bijdrage aan de verbreiding en popu larisering van de schaaksport'. Vooral voor radio en televisie heeft Böhm veel aan schaken gedaan. Hij mag de ring vijf jaar dragen. Alkmaar - Yep Kramer wordt volgende week 39 jaar, maar voelt zich allesbehalve oud, laat staan versleten. De taaie Fries nam za terdag de vijfde KNSB-marathon te baat om de toespelingen op zijn vorderende leeftijd de kop in te drukken. „Ik ben aan mijn tweede jeugd begonnen. Voor mij tellen de jaren op het ijs blijk baar niet," In Alkmaar had Kramer een verwoestende eindsprint in de benen. Tijdens de massale aankomst van het peloton versloeg hij zijn ploeggenoot Lammert Huitema en klassementsleider Edward Ha gen, die respectievelijk tweede en derde werden. Het verschil tus sen Kramer en Huitema was op de eindstreep nihil. Beide rijders verkeerden in de veronderstelling te hebben gewon nen. Maar na de bestudering van de finish-foto bleek Kramer te recht te hebben gejuicht. Het was de tweede zege van Kramer dit seizoen. Alkmaar. Vijfde KNSB-marathon, mannen: 1. Kramer (Oudeschoot), 2. Huitema (Roden), 3. Hagen (Haarlem), 4. René Ruitenberg (Elburg), 5. De Ronde (Amsterdam), 6. Angenent (Alphen aan den Rijn), 7. Rozendaal (Warmenhuizen), 8. De Marreiros (Velzerbroek), 9. Alderts (St. Nicolaas- ga), 10. Baars (Nieuw-Vennep). Stand: 1. Hagen 98, 2. René Ruitenberg 94, 3. Kramer 85,2, 4. Huitema 80,1, 5. Angenent 57. Alkmaar. Derde marathon KNSB-circuit, vrouwen: 1. Jenita Smit (Rou- veen), 2. Seinstra (St. Johannesga), 3. Duivenvoorden (Noordwijk), 4. Mager (Landsmeer), 5. Bron (Oldeberkoop). Stand: 1. Seinstra 70,1, 2. Duivenvoorden 67,1, 3. Mager 66. Milaan - De Ronde van Italië begint volgend jaar op 17 mei in Ve netië met een rit over 127 kilometer in en rond deze historische stad. Startpunt is het Lido. Het eindpunt van de ronde is in Mil aan. De wielerkaravaan arriveert daar op 8 juni. De 80e Giro telt 22 etappes en is in totaal 3885 kilometer lang. De rustdag op 27 mei wordt gebruikt voor een grote verplaatsing. De renners moeten dan van Taranta in de 'hak van de laars' naar Li- do di Camaiore in het noorden aan de Middellandse Zee. De organisatoren hebben zes bergetappes in het routeschema op genomen, waaronder één van 239 kilometer lengte op de voorlaat ste dag. Er staan bovendien twee individuele tijdritten van 18 en 39 kilometer op het programma. Nieuwegein - Het is vrijwel zeker dat de Judobond Nederland (JBN) in 1998 de WK voor landen in Nederland organiseert. Over twee jaar bestaat de JBN zestig jaar. De judobond is al in onderhandeling met de gemeente Den Haag. Ook Rotterdam is een mogelijke kandidaat. Den Haag bestaat in 1998 750 jaar. (ADVERTENTIE! allen moeten we de schouders eronder zetten," zei hij. „Een gezamenlijke krachtsinspanning is nodig om de subcultuur van roddel, achterklap en zwartmakerij uit te ban nen. Een democratische organisatie kent in beginsel geen permanente ver liezers en winnaars, als iedereen zich aan de regels houdt. Met respect voor elkaar, meer zakelijkheid en met meer bereidheid tot compromissen, moet het mogelijk zijn het imago van de bond aanzienlijk te verbeteren. Het moet luk ken." Iedere werkdag 18.05 uur Elsemieke Havenga en Hans Kraai) jr. presenteren wisselend dit gevarieerde programma met veel geuten uit de sportwereld en vaste items, zoals 'It's my life' (donderdag). Iedere werkdag 21.15 uur Voetbal7 biedt dagelijks een compleet en actueel overzicht van de PTT Telecompetitie, 1® divisie en buiten lands voetbal. Gepresenteerd door e.a. Wilfred Genee. Woensdag o.a. Ajax-Fortuna Sittard, FC Twente-Willem II en interlands. Donderdag o.a. PSV-Sparta. Donderdag 14 november 19.45 uur Topsport7 BS Weert- René Coltaf Den Helder 24 november: Feyenoord-Aiax, exclusief live 3-8 december: Compaq Grand Slam München 7-15 december: Men's Champions Trophy Hockey 22 december: Ajax-PSV, exclusief live Vser actuele informatie kunt u dagelijks Spert7Text raadplegen.

de Stem | 1996 | | pagina 15