Klikkende9 rechercheur zelf verdacht IJsselmeerkan het beloofde land voor dieren worden 'Mm Vabestaande Hercules-ramp uit ernstige kritiek op nazorg Wildgroei dreigt in cosmetische plastische chirurgie Klinieken voor Parkinson-patiënten gewenst Uitspraak rechter zet koffieshopbeleid van Delfzijl op de tocht BELGIE-NEDERLAND BINNENLAND A3 fan vervalsen proces-verbaal Directeur Tanke: 'Nu kans op samenhang' Brugwachter mag brug niet in zijn tuin bouwen RTL5 wordt in 1997 nieuws en weerstation Het grootste en mooiste Keukencentrum van Nederland is BER 1996 A2 nnië en Ierland: wolkt en vooral in otland en Wales zaterdag soms n onweer. In het beide dagen kans In zuid-Engeland elijk veel bewol- n. Frisser met op 'ma rond 8 graden, xemburg: Zater- zwaar bewolkt en met hagel en on- ag geregeld zon, lkenvelden en la- enige regen. Mid- tuur rond 9 graden. Midden-Frankrijk: t zon. Vooral in de departementen op n meer wolkenvel op buiige regen, ogelijk ook onweer, 'st. Maxima zater- zondag ongeveer 9 rijk: Perioden met de Golf van Biskaje "en ook wolkenvel op regen. Plaatse- axima van 11 gra- -rmont-Ferrand tot iden. melijk zonnig en 'iddagtemperatuur en in het noorden Algarve. -ral langs de Golf wolken en moge- en. Middagtempe- 18 graden aan de a tot 22 ten zuiden te. Zaterdag in Can- 15 graden. Eilanden: Naast ook wolkenvelden, xima rond 26 gra- Ibiza: Zonnige pe- kans op een bui. emperatuur rond 20 'oden met zon, maar 'ld stapelwolken en langs de Adriatische nkele bui. Maxima aden in het noorden 0 op Sicilië. Zondag den frisser, d en Kreta: Over- nnig. In het oosten enland ook wolken een bui. Maxima aden, in het noord- ele graden lager. Geregeld zon. Voor- vrij veel wind, van jd ook wolkenvelden buien, soms met ha- eer. Zondagochtend istbanken. Middag- ur rond 9 graden, d: Opklaringen, de noordflank van de beide dagen ook wol- en kans op regen, 1200 meter sneeuw, terdag uiteenlopend en in het noorden tot "camo, zondag enke- lager. k: Zaterdag wolken- mogelijk regen, bo- 200 meter sneeuw. In n nu en dan zon en isser met maxima aden. DE STEM 11 ZATERDAG 9 NOVEMBER 1996 r-nereus 1-areaal un-climax it-hostie m-tenant in-jokken if-agrafe m-primus ir-overal Lr-nagras nachtjapon tjndhoven (anp) - De nazorg i„or de nabestaanden van de lachtoffers van de Hercules- mp is uitermate slecht. Ten- 1ste, dat is de ervaring van e vader van de omgekomen alco Vegelin uit Den Bosch, „blijkt uit het jongste num ber van Oplinie, het blad van ;e Algemene Federatie van [flitair Personeel. het ongeval op de vliegbasis Eindhoven kwamen 34 van de 41 inzittenden om het leven: dertig leden van het Fanfarekorps van de Landmacht en de vier beman ningsleden. De overige zeven passagiers, ook afkomstig van het muziekkorps, raakten zwaar gewond. Vader Vegelin zegt in het ver haal getroffen te zijn door drie rampen: de crash van het vlieg tuig, de falende hulpverlening direct daarna en vervolgens de miserabele nazorg. Wat dat laat ste betreft is volgens hem vanaf het begin de ene fout op de ande re gestapeld. „We hoorden niet van Defensie maar via de media dat het toestel was neergestort. Toen we het mi nisterie belden, zei de een dit en de ander dat." Op de vliegbasis was het op de avond van de ramp een chaos, aldus Vegelin. Niemand wilde vertellen of zijn zoon tot de do den behoorde, hoewel hij een identiteitsplaatje droeg en twee paspoorten bij zich had. „Pas om middernacht toen Kok en een aantal andere autoriteiten arri veerden, kregen we te horen dat we geen hoop meer moesten koesteren." In de daarop volgende dagen stelde Vegelin tevergeefs tiental len vragen over de identificatie. „Pas tijdens de eredienst twee dagen later kregen we samen met de rest van Nederland de of ficiële bevestiging dat Falco overleden was." Dankzij de begrafenisonderne ming hebben de nabestaanden het stoffelijk overschot nog kun nen zien, ondanks de bewering van Defensie dat dit niet moge lijk was. „Anderen hebben zich daardoor laten afschrikken. Die zitten nu met een groot trauma omdat ze geen afscheid hebben kunnen nemen." De aan de Vegelins toegewezen maatschappelijk werker en gees telijk verzorger waren welis waar 'aardige mensen' maar echt veel hulp konden ze niet bieden. Na eindeloos informeren naar de doodsoorzaak kreeg de familie pas op 3 oktober bij de presenta tie van het onderzoeksrapport te horen dat Falco rustig moet zijn ingeslapen en geen pijn heeft ge leden. „Waarom hebben we daar twaalf weken op moeten wach ten," vraagt vader Vegelin zich in het artikel af. „Dat zijn toch folterpraktijken?" an onze verslaggevers laastiicht - Justitie in Maastricht beschouwt de Zuid-Lim- urgse rechercheur die als eerste bij de Rijksrecherche uitpak- e over omstreden opsporingsmethoden, zélf als een verdachte. )e man zou - in één van de vier icidenten die door de Rijksre- herche strafrechtelijk wordt on- erzocht - betrokken zijn bij het ervalsen van een proces-verbaal i de zaak van de Zuid-Limburg- e drugsbaronnen Peter van D. en lobbie van L. )e andere drie incidenten die trafrechtelijk worden bekeken, lebben allemaal betrekking op Ie werkwijze van het RAT, het legionale Auto Team, van de luid-Limburgse politie. Ook bij dies van dat team was de uit de chool klappende politieman be rokken. )e Zuid-Limburgse rechercheur, ie bij het regionale observatie- eam werkt, lichtte in 1993 de luid-Limburgse korpsleiding al i over ongeoorloofde praktijken van observatieteams, het RAT en de regionale recherche. Vervol gens kreeg de man problemen met de korpsleiding. Sinds die tijd zit hij thuis. In december 1995 deed hij zijn verhaal bij de Rijksrecherche. In de jaren tussen 1991 en 1994 zijn volgens hem inkijkoperaties ge pleegd, infiltranten gebruikt en verdachten verkapt uitgeleverd zonder dat die praktijken in de processen-verbaal werden ver meld. Het daarop volgende oriënterend onderzoek van de Rijksrecherche, dat een jaar duurde, leverde 21 incidenten op. Vier van deze inci denten worden, zo heeft de Maas trichtse hoofdofficier H. Over- bosch inmiddels beslist, straf rechtelijk onderzocht. fijmegeri (anp) - Omdat particuliere instituten in hét gat pringen dat ontstaat door de lange wachtlijsten in ziekenhui- en, dreigt een wildgroei in de cosmetische plastische chirurgie. tu 'ueppiui doou>j 'u9Aoqs>|uri )e overheid moet daarom zor- voor goede randvoorwaar- waaronder particuliere in- tellingen toestemming hebben m borsten te vergroten, vet af te uigen en oogleden op te trek en, lat heeft prof. dr. P. Spauwen jstermiddag gezegd bij zijn lanvaarding van het hoogleraar- chap Plastische en Reconstruc- ieve Chirurgie aan de Katho- ieke Universiteit in Nijmegen, lij vindt dat de indicaties om lijvoorbeeld een liposuctie (vet izuigen) of een borstcorrectie it te voeren landelijk moeten 'orden vastgesteld. De patiënt ooet daarbij goede en eerlijke 'oorlichting krijgen, adequate worg en opvangmogelijkheden »j complicaties. ipauwen constateert dat de raag naar correctieve ingrepen If laatste jaren enorm is toege- lomen. Plastische chirurgie 'ordt echter ten onrechte alleen leassocieerd met schoonheids- 'Peraties, terwijl maar één op de patiënten met zo'n verzoek «nt. De andere negen" patiën- ffl hebben ernstige lichamelijke "wijkingen zoals een gespleten gehemelte of afwijkingen aan het gezicht. Bernheze (anp) - Een ex- brugwachter uit Heeswijk- Dinther mag de brug die hij twintig jaar met veel liefde heeft bediend, vooralsnog niet in zijn tuin zetten. Ver ontruste buren hebben via de rechter voorlopig verhinderd dat hij zijn oogappel als een soort oprit naar zijn huis gaat gebruiken. De brug lag ooit over de Zuid-Willemsvaart en ver bond Schijndel en Veghel met elkaar. Doordat de oeverver- bindig vorig jaar moest wij ken voor een viaduct, mocht Piet van Schijndel het ge vaarte van de gemeente mee naar huis nemen. Het ligt nu in onderdelen in zijn schuur. De buren vinden dat de brug hun uitzicht zou belemmeren. Door Els Grosfeld Breda - Het gebrek aan 'in houdelijke synergie', is een heel belangrijke factor in de problemen die Medisch Cen trum De Klokkenberg in Bre da de afgelopen jaren achter volgden en ook nu nog voort duren. Met het vertrek van het thoraxcentrum, hoe jammer ook, is er een mogelijkheid ontstaan om wel onderlinge samenhang te scheppen tus sen de klinieken van het cen trum. Daarbij moet de komst van nieuwe loten aan de stam niet gevreesd worden. Dat vindt G. Tanke, algemeen di recteur van De Klokkenberg. Al snel na zijn komst naar Breda, tweeëneenhalf jaar geleden, kreeg hij te maken met problemen bin nen zijn instelling. Voornamelijk de specialisten van het thoraxcen trum (hart/longkliniek) legden hem het vuur na aan de schenen, hetgeen resulteerde in een ver trouwenscrisis. Afgelopen 1 oktober maakte mi nister E. Borst (Volksgezondheid) bekend dat het thoraxcentrum binnen vijf jaar zijn activiteiten in De Klokkenberg moet beëindigen om ze opnieuw op te starten bin nen het Ignatiusziekenhuis. Het feit dat de andere vier klinieken (Hans Berger voor epilepsie, Schoondonck voor long en astma, De Mark voor kinder- en jeugd psychiatrie en het allergologie- en immunologiecentrum) het zelf standig kunnen redden, woog zwaar in haar beslissing. Vertrouwen Direct na de bekendmaking van het besluit, zegden de leidingen van die klinieken het vertrouwen in de algemeen directeur op, en eisten maatregelen van de Raad van Toezicht. Die is zich daar nog op aan het beraden. En hoewel de kliniek-leidingen hun kritiek later enigszins afzwakten, geeft de hui-' dige stand van zaken weinig ver trouwen in de toekomst. Tanke laat zich echter niet ontmoedigen. „Het thoraxcentrum was in de loop der tijd De Klokkenberg ge worden. Financieel en emotioneel was het erg belangrijk voor de he le instelling. Toen ik hier kwam, verbaasde ik mij over die sfeer van: ons kan niks gebeuren. Ook het afgelopen jaar, toen het er toeh al naar uitzag dat het er van zou komen, zag iedereen het ver trek van het thorax als een boze droom. Als die dan toch uitkomt, Tanke: 'Ik was verbaasd over die sfeer van: ons kan niets gebeuren'. ontstaat er paniek en opstand. Een heel logisch mechanisme. De factor angst speelt hier een grote rol: trekken we het wel met ons vieren." Daar hoeft niemand zich zorgen om te maken, verzekert Tanke, omdat Bprst haar besluit genomen heeft met de cijfers in de hand. „Neemt niet weg dat we goed moeten vaststellen hoe we verder willen." Hoe ziet die toekomstvi sie er dan uit? „Een centrum met klinieken die onderling sterker verweven zijn. Het vertrek van het thoraxcentrum, hoezeer ik dat ook betreur, biedt die mogelijk heid. De vier die overblijven heb ben chronische aandoeningen als grootste gemene deler. Daarbin nen valt wel een grove tweedeling te maken: aan de ene kant long/astma en allergologie, aan de andere kant kinder- en jeugdpsy chiatrie en epilepsie. We moeten proberen een gemeenschappelijke zorgvisie te formuleren en er niet voor terugdeinzen om daarbinnen nieuwe initiatieven te ontwikke len." Parkinson-ldiuiek Tanke noemt als voorbeelden een psoriasis-dagbehandelingscen- trum, cognitieve revalidatiebe- handeling en een Parkinsonkli- niek. „Ik ben mede-oprichter van de Stichting tot Uitbreiding van de Landelijke Parkinsonzorg en ik zou graag zien dat De Klokken berg als pilot gaat fungeren." Zoals hij de komst van nieuwe kli nieken die binnen zijn toekomst visie passen, toejuicht, zo zou het ook kunnen zijn dat er op termijn een of meer afgestoten moeten worden. „Dat is zo. Daarom ben ik ook al sinds ik hier ben, bezig met het hameren op netwerken. Dat is op een aantal fronten ook al gelukt. Het long-/astmacentrum werkt samen met het AMC in Am- Van onze verslaggeefster Breda - In Breda is gisteren de Stichting tot Uitbreiding van de Landelijke Park insonzorg opgericht. Initiatiefnemers zijn de Bredase ingenieur L. Lievense, bekend van onder meer het alternieve plan voor de Betuwelijn, en G. Tanke, algemeen di recteur van Medisch Centrum De Klok kenberg. De stichting streeft naar de oprichting en in standhouding van een of meer categorale kli nieken voor Parkinson-patiënten. Dat is hard nodig volgens Lievense, wiens partner en dochter aan de ziekte lijden. „Er zijn 35.000 Nederlanders die Parkinson hebben, van wie er vierduizend jonger zijn dan vijftig jaar," aldus Lievense. „Het verloop van de ziekte kan vertraagd worden door een juiste afstelling van medicatie, behandeling en be geleiding. Daarom is het nodig dat een pa tiënt regelmatig gedurende enige tijd nauw keurig geobserveerd wordt door de verschil lende artsen die bij de behandeling betrok ken zijn. Deze multidisciplinaire benadering is alleen mogelijk in een categoraal zieken huis." De initiatiefnemers willen komen tot de op richting van in totaal drie klinieken, waar een patiënt gedurende een aantal weken wordt opgenomen. Met de opnieuw vastge- hor John van Oppen ®T IJSSELMEER mag nooit orden opgeofferd voor de a"kg van een tweede lucht ten. Dit is de allerlaatste calle ón Nederland waar de ,.®s iog voorrang kan verle- aa.n bieren. Het gebied jj- ^groeien tot een para- 1 voor edelhert, bever, otter, Waar, rotganzen en andere 1(jV0®^s die met uitsterven iKtü worden. Maar dat mt, n!een a^s de natuurlijke JU1Reling absolute voor- 8 ™jgt boven het winst- ij sseimeer t VBIJ eitkff- gepresenteerde oe- De ontwikkelings- le bipH °P§es^eW om tegenwicht iinl„Laa,n Premier Kok> die fetken j 'aten V£|ïïen °P de '«vaTrifh' 'n het zuideliike fe Ia ^mnenzee, als moge- ithintvoM6 voor een tweede F»en »!na?°k als reactie op "erdan, j gemeente Am- d'e aanstuurt op een te annexeren woongebied van IJ- polder tot Almere. Inpoldering van de Markerwaard zou een historische blunder zijn, aldus de VBIJ, omdat Nederland daarmee z'n allerlaatste kans verknoeit om een natuurgebied van wereldformaat te creëren. Niemandsland Voor de één is het IJsselmeer een braakliggende reserve-ruimte, een nutteloos niemandsland dat wacht op verdere inpoldering. Voor de ander is het een plaats om geld te verdienen, voor een derde de ideale omgeving om te recreëren. Allemaal fout, zo vindt de VBIJ. Het IJsselmeer is er niet om te ex ploiteren. Het moet gekoesterd worden als een natuurgebied van formaat, waarin de mens zich slechts dienstbaar mag opstellen. De vereniging pleit ervoor de bo dem op sommige plaatsen droog te malen. Over 25 jaar zal dan een situatie zijn ontstaan waarbij van diep water, via ondiepten en oevers, naar moerassen en een bosachtige omgeving kan worden gegaan. Zo ontstaat een paradijs voor IJsselmeer, vogelparadijs. bosdieren en moerasvogels, zeker als daarnaast serieus werk wordt gemaakt van de beveiliging van ecologische verbindingszones naar natuurgebieden elders, zo als de Oostvaardersplassen in Flevoland. Van hieruit zou weer i een 'groene trekroute' in de rich ting van de Utrechtse heuvelrug, de Veluwe en de uiterwaarden van de Gelderse rivieren moeten lopen. Dieren die nu amper over een geschikte biotoop beschikken in Nederland, zouden daardoor weer volop leefruimte terugkrij gen. De onvoorwaardelijke ontwikke ling tot natuurgebied, heeft vol gens de VBIJ tot voordeel dat het IJsselmeer kan uitgroeien tot drinkwaterreservoir voor miljoe nen mensen. Oppervlaktewater wordt steeds belangrijker voor de drinkwater voorziening, vooral door de zorg wekkende daling van het grond waterpeil. Grote delen van Ne derland zullen in de toekomst waarschijnlijk drinkwater uit het IJsselmeer moeten putten. Tegen woordig gebeurt dit al in het noordelijke deel, maar het zuide lijke deel komt stilaan in beeld als de enige locatie waar nog ruimte is voor een zoetwaters paarbekken van formaat. De VBIJ neemt er vrede mee dat het Ketelmeer, gelegen aan de monding van de IJssel, wordt in gericht als opslagdepot voor ver vuild rivierslib. Binnen een ring dijk van tien meter hoog en acht honderd meter in doorsnee, wordt hier momenteel een put ge graven van veertig meter diep. Vanaf 1998 wordt die tot de nok gevuld met vervuild slib, dat Nog rapper dan de bladeren vallen, dunt mijn haar zich uit en soms geeft dat momenten van jaloezie. Op zo'n nieuwe Commissaris van de Koningin in Gelderland bijvoorbeeld. Ik zie me al kwijlend met zo'n haardos voor de spiegel staan. En als ik er dan met mijn kam in ga... Toch ben ik wel blij dat ik niet in Gelderland woon. Dat je jarenlang bestuurd wordt door een jongensboeken schrijver is nog tot daaraan toe, maar dat er daarna een middenstander het roer overneemt, lijkt me helemaal erg. Oké, middenstander is misschien een verkeerd woord. Hij was voorzitter van het Midden- en KleinBedrijf, een van de weinige instanties in dit land waarvan de naam zelf al een anti-climax is. Ik doe natuurlijk zo narrig, omdat Ed Nijpels geen com missaris is geworden. Daar zullen ze in Gelderland nog spijt van krijgen. Nijpels zou erin geslaagd zijn om de Betuwelijn louter als modelspoorweg te laten bestaan en hij zou Nijmegen en Arnhem aan prachtige schouwbur gen hebben geholpen. Dijkstal en waarschijnlijk ook Bolkestein hebben daar volgens mij een stokje voor gestoken. Gelderland zit nu met Kamminga opgescheept. Zijn eerste daad zal zijn om de Vierdaagse van Nijmegen te verbieden, want voor het Gelderse Midden- en KleinBedrijf is korter werken funest... MERIJN Delfzijl (anp) - Burgemeester E. Haaksman van Delfzijl wil de impasse in het koffieshopbeleid van zijn gemeente snel door breken. De burgemeester gaat volgende week overleg voeren met justitie, politie en de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten (VNG) over de situatie. foto de stem/johan van gurp sterdam en het Elisabethzieken- huis in Tilburg. Door samenwer king van de allergologiekliniek met het Academisch Ziekenhuis in Groningen heeft De Klokken berg assistent-geneeskundigen in opleiding kunnen aantrekken. Het centrum voor kinder- en jeugd psychiatrie gaat steeds nauwer sa menwerken met de Riagg's in de regio. Het kan best zijn dat een van de klinieken op een gegeven moment beter binnen een andere organisatie past. Maar dat is voor de toekomst. Eerst en vooral moet er een gezamenlijke zorgvisie ko men." Een beetje lastig, in het licht van de huidige problemen? Tanke laat zich niet verleiden in houdelijk op die problemen in te gaan. „Nogmaals, het is jammer dat ze naar buiten zijn gekomen. Ik wil niet via de pers discussies voeren die binnenskamers ge voerd moeten worden. En dat is de plaats waar ik ze aanga." stelde medicatie en behandelingswijze kan hij daarna weer een'hele tijd rustig en in goe de kwaliteit van leven thuis doorbrengen. Ook de partner of thuisbegeleider krijgt steeds nieuwe instructies. Volgens Lievense zijn met het, ministerie en de zorgverzeker aars al positieve informatieve contacten ge- weesten. Dat Klokkenberg-directeur Tanke bij de op richting van de nieuwe stichting is betrok ken, wil niet zeggen dat de eerste kliniek ook in Breda komt. „We kijken overal in het land rond," zegt Lievense. „Het is wei zo dat De Klokkenberg een ideale locatie zou zijn. En er komt ruimte vrij als het thoraxcentrum naar het Ignatius is verhuisd." langzaam zal inklinken. Per sal do is er sprake van kwaliteitsver betering, indirect pok van het IJsselmeerwater zelf, beseft de VBIJ. Vissers De verlangde natuurontwikke ling zal ten koste gaan van de be roepsvisserij. Die zou genoegen moeten nemen met een vangstbeperking van vijftig procent in het jaar 2000, oftewel een reductie van tien pro cent per jaar. Op die manier wil de vereniging het conflict tussen vissers en roofvogels, zoals de aalscholver, uit de wereld helpen. Waterrecreanten zullen een groot deel van het vrije vaarwegtracé - dat ze overigens amper gebrui ken - moeten inleveren. Ze hoe ven echter niet te vrezen voor hun ligplaatsen. Rond het IJsselmeer en de randmeren zijn er momen teel 32.000 ligplaatsen. Dat aan tal kan worden uitgebreid met hooguit 14.000, zo heeft de vere niging becijferd,maar dan moe ten die jachthavens wél binnen dijks worden aangelegd en niet in de vrije ruimte van het IJssel meer. De impasse ontstond gisteren na een uitspraak van de politie rechter in Groningen. Die stelde het Openbaar Ministerie in het ongelijk in de vervolging van een koffieshophouder. De rechter vond dat het lokale beleid van Delfzijl in strijd is met het ge lijkheidsbeginsel. Haaksman wil een aanvullende Hilversum (anp) - RTL5 wordt gaandeweg omgebouwd tot een nieuws- en weerstation. Dat zal ook uit de naam blijken, zo heb ben de aandeelhouders achter RTL5 gisteren besloten. Europees commissaris K. van Miert (mededinging), die eerder namens de Europese Commissie bezwaar aantekende tegen de te grote marktpositie die de Hol land Media Groep (HMG) met de twee RTL's zou innemen, heeft met deze oplossing ingestemd. Het nieuws- en weerstation zal dagelijks van zes uur 's avonds tot middernacht om het halfuur nieuws brengen. Het regionale nieuws, nu alleen op de maan dagavond, gaat naar vijf dagen in de week. Verder komt er ruimte voor documentaires, beurs- en fi nancieel nieuws. De uitwerking van dit grove profiel volgt nog. Het is de bedoeling dat de kijkers de veranderingen vanaf de jaar wisseling merken. HMG voert de profielwijziging gefaseerd in. De aandeelhouders van de groep, het Luxemburgse mediaconcern CLT, uitgeverij VNU en de vere niging Veronica, besloten tevens dat Veronica, RTL4 en RTL5 vooralsnog niet achter de decoder zullen verdwijnen maar als open bare zenders voor de kijker kos teloos beschikbaar blijven. VOETBALINTERLAND BUSREIS 14 DEC. X I4A INCL. ENTREEKAART I ItU)" FREELINE I REISBURO VAN GERWEN TEL. (040) 255 44 66 notitie opstellen, die het moge lijk moet maken de twee parti culiere koffieshops in Delfzijl te sluiten. Uitgangspunt is dat alleen het door de lokale overheid gecon troleerde verkooppunt van soft drugs De Paradox overblijft. Haaksman hoopt te bereiken dat het, door de bestuursrechter goedgekeurde, maximum-stelsel van één koffieshop in Delfzijl de leidraad wordt voor het beleid. De bestuursrechter kan dan de twee andere koffieshops sluiten op grond van verstoring van de openbare orde en veiligheid. De uitspraak gisteren verschilt met een uitspraak die de be stuursrechter vorige week deed. De politierechter bepaalde dat het OM niet-ontvankelijk is in de vervolging van koffieshop The Corner in Delfzijl. Hij schaarde zich achter het standpunt van de advocaat van de exploitant van de koffieshop, die stelde dat het beleid in Delf zijl strijdig is met het gelijk heidsbeginsel. Justitie stelt aan de ene kant strengere eisen voor de stichting Paradox om onder het gemeen telijk beleid te vallen, maar sluit tegelijk de andere twee koffie shops uit om ook aan diezelfde strenge eisen te voldoen. Haaksman: „De strafrechter zegt in feite dat de twee andere koffieshops ook softdrugs mogen verkopen, mits ze aan dezelfde eisen voldoen als Paradox. De bestuursrechter stelt echter dat wij gerechtigd zijn maximaal één koffieshop toe te staan. Wij willen dit maximum-stelsel handhaven." (ADVERTENTIES) Morgen, zondag lechtvaart 8, Kaatsheuvel, '920. Vrijdag koopavond. Volg de borden!

de Stem | 1996 | | pagina 3