DE STEM E E Hel METHOD R0UHNG ENGINEER M/V Wat?©® BJ. CHEF WERKPLAATS Mo •4ENR4 adm in istratief m edewerk (st) er HÓPjSCA chauffeur/bezorger biemans bv DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDÏRL OIL TOOLS VERKOPER BUITENDIENST (MAO Machinefabriek Carmeta B.V. CENTRALE ADMINISTRATIE VAN VOORDEN B.V. :zjrs<g MAGAZIJNMEDEWERKER -JarivanSkincléftbA/. keukens - tegels - sanitair VERTEGENWOORDIGERS ra U weet precies wanneer het tijd is voor een goed gesprek kantoormanager m/v Rabobank Breda DE STEM Xj Varco BJ Oil Tools B.V. is een onderdeel van het Amerikaanse internatio naal opererend bedrijf Varco International Inc. in Orange, California, USA. Het bedrijf in Etten-Leur, waar nu 182 medewerk(st)ers werken, is het hoofdkantoor van de Oil Tools divisie. Wij produceren geavanceerde hef- en koppelgereedschappen voor de (olie)boorindustrie. Ter uitbreiding van de groep Manufacturing Engineering binnen de nieuw op te richten afdeling Plant Engineering zoeken wij een: Functie informatie: Tot de taken van de Method Routing Engineer behoren het ontwikkelen van de meest effectieve en goedkoopste manier van produceren. Het aanmaken van nieuwe en het onderhouden van bestaande Routers en gerelateerde documentatie. Verder werkt u aan de ontwikkeling en modificatie van opspan gereedschappen. U maakt analyses van de produktiekosten en de kostprijzen van de afgesloten shoporders. U bent intermediair tussen alle afdelingen, die betrokken zijn bij de ontwikkelingen en fabricage van nieuwe olieboorgereed- schappen. U rapporteert aan de Plant Engeneering Supervisor. Functie eisen: Voor deze functie verwachten wij een afgeronde HTS (WTB) opleiding of gelijkwaardig niveau met minimaal 3 jaar ervaring in een produktieomgeving en bekendheid met tekenkamerwerkzaamheden. U heeft ervaring met berekeningsmethodes en kostprijscalculaties. U beschikt over een goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid in de Engelse taal en u heeft ervaring in het schrijven van rapporten. U bent gewend projectmatig te werken en u bent flexibel ingesteld. Tevens beschikt u over leidinggevende capaciteiten. Leeftijdindicatie: vanaf 30 jaar. Wii bieden: Varco BJ besteedt veel aandacht aan uw werkomstandigheden, de werksfeer, uw opleidingsniveau en uw toekomstmogelijkheden. Binnen deze boeiende functie wordt u in staat gesteld uw kennis en ervaring te vergroten. Natuurlijk ontvangt u daarbij de nodige support. Dit wordt onderstreept door een uitstekend beloningspakket, dat u binnen de metaalbranche bijzonder zal aanspreken. Wij willen onze mensen na een tijdelijk contract graag binden aan ons bedrijf. Indien u aanvullende informatie wenst over deze vacature, kunt u bellen met de afdeling Human Recources van Varco BJ, telefoonnummer 076-5083208. U kunt uw interesse voor deze vacature laten blijken door een sollicitatiebrief met uw curriculum vitae en uitgebreide informatie over uw werkervaring, tot 10 dagen na de verschijningsdatum van dit blad te zenden aan: Varco BJ Oil Tools B.V. Afdeling Human Recources Nijverheidsweg 45 4879 AP Etten-Leur OIL TOOLS CAPABLE B.V. CABLE APPLICATION ENGINEERS Capable B.V. is een verkooporganisatie, gespecialiseerd in het ontwerp en de verkoop van elektrische draden en kabels en verbindingen voor kritische toepassingen, zoals deze worden gebruikt in de medische sector, defensie en ruimtevaart, telecommunica tie en professionele elektronica in het algemeen. Ons marktgebied beslaat de Benelux-landen. Voor uitbreiding van ons marktaandeel in Nederland zoeken wij kandidaat-verkopers. Hij zal, onder leiding van de verkoopleider en samen met een collega-verkoper, de markt bewerken en daardoor een bijdrage leveren aan de groei van onze onderneming naar het jaar 2000 en de periode daarna. Verkoop geschiedt op basis van grondige materialenkennis en expertise op het gebied van de beoogde toepassingen. Daarom zijn een uitgebreide interne opleiding en een stageperiode in Frankrijk noodzakelijk. Vereisten voor deze functie zijn: - opleiding op minimaal MTS-E of vergelijkbaar niveau; - leeftijd tot 27 jaar; - goede kennis van de Engelse taal in woord en geschrift; - enige ervaring in een commerciële functie; - dynamiek en resultaatgericht kunnen werken; - enige bekendheid met computergebruik. Geboden wordt een afwisselende en zelfstandige functie, die na een ruime inwerkpe- riode, is gebaseerd op acquisitie gedurende 3 dagen per week. De resterende tijd is nodig om samen met collega's op kantoor projecten en specificaties uit te werken. Kandidaten dienen daarom bij voorkeur niet verder dan ca. 50 km van Breda woon achtig te zijn. Voor geïnteresseerden is een documentatie beschikbaar, die op verzoek wordt toege zonden. Reflectanten kunnen telefonisch inlichtingen inwinnen bij de heer C. van Til burg. Sollicitaties met gedetailleerde c.v. worden uiterlijk 14 november a.s. ingewacht. Een diepgaand psychotechnisch interview maakt o.a. deel uit van de procedure. CAPABLE B.V. Rudonk 16 - 4824 AJ BREDA Tel. 076-5416456 MACHINEFABRIEK EN REPARATIEBEDRIJF Carmeta B.V. Machinefabriek en Reparatiebedrijf in Oud-Beijerland, is een zelfstandige onderneming gespecialiseerd in het vervaardigen en repareren van specifieke werkstukken of machinedelen in opdracht van derden. Sinds 1948 heeft men een Reputatie in Reparatie opgebouwd bij opdrachtgevers door vakbekwaamheid en uitstekende serviceverlening. Om de slagvaardig heid in de markt te vergroten en de constante groei van productie te kunnen continueren, zal medio 1998 een nieuw bedrijfspand worden betrokken. I.v.m. de VUT-uittreding van de huidige werkplaatschef zoeken wij een De functie: planning en dagelijkse aansturing van productiewerkzaamheden 30 man); optimaliseren van het productieproces, waarbij met name logistieke en administratieve aspecten een grote rol spelen; het (mede) voorbereiden van de nieuwbouw; leeftijd bij voorkeur 35-45 jaar. Onze aandacht gaat uit naar een 'hands on' resultaatgerichte persoonlijk heid, die problemen op de werkvloer op pragmatische wijze weet op te lossen en daarnaast in staat is structurele problemen te onderkennen en zelfstandig verbeteringen aan te brengen. Een en ander vereist een energieke en productieve inzet, een behoorlijke mensenkennis en een creatieve, doch integere instelling. Van belang zijn met name een goed technisch inzicht en een uitstekend leidinggevend vermogen. Een langjarige leidinggevende ervaring in een projectmatig verspanend pro ductiebedrijf is, naast een door scholing en werkervaring verkregen HBO denk- en werkniveau, een absolute vereiste. Als u interesse heeft in deze functie schrijft u een korte brief met c.v. naar: T.a.v. mevr. M. van den Heuvel L.J. Costerstraat 8, 3261 LH Oud-Beijerland i Voor onze afdeling financiële administratie zoe ken wij voor indiensttreding op korte termijn een enthousiaste representatieve Functie-inhoud: - receptie en telefoonbehandeling - verzorgen van alle voorkomende correspondentie - boekhoudkundige werkzaamheden - lichte kantoorwerkzaamheden Functie-eisen: - middelbare opleiding (MEAO of ge lijkwaardig niveau) - leeftijdsindicatie 18-25 jaar - typevaardigheid en pc-ervaring - kennis van de moderne talen in woord - zelfstandig en flexibel kunnen wer ken Degenen die belangstelling hebben voor deze fulltime functie worden verzocht hun sollicitatie brief met c.v. binnen 10 dagen te richten aan onderstaand adres, t.a.v. de heer J. Jansen. Postbus 15 4870 AA Etten-Leur KAPPER OF KAPSTER Ben jij ook geknipt voor het vak van eigen ondernemen Dan sta jij straks achter je eigen stoel in een Zino-salon I Lekker je eigen klanten knippen, als een zelfstandig ondernemer in een Zino-Salon. Samen met 7 andere collega's sta je dan achter je eigen stoel. En voor de rest heb je nergens omkijken naarDe inrichting van de salon, de administratie, een eigen receptioniste voor het doorsturen en voor het maken van afspraken, de reclame, de verzekering en zelfs de financiering regelt de Zino-organisatie. In ruil daarvoor betaal je een geringe vergoeding. Daar zit precies het unieke, omdat je echt maar heel weinig aan de Zino-organisatie betaalt, kun je je eigen inkomen fors opschroeven. Binnenkort gaan wij verschillende salons openen in de provincie Brabant: Bergen op Zoom, Breda, 's-Hertogenbosch, Eindhoven, Roosendaal en Tilburg. Je werkt dus samen met een gedegen organisatie met een ijzersterke uitstraling. Kappers en kapsters, willen jullie de lusten en niet de lasten willen jullie deze sprong maken dan zijn wij de springplank I Zie jezelf dan achter je eigen stoel staan in een Zino-salon. SINCE 1962 Bel dan snel voor een kennismaking (076) 5036309 (076) 5038197 ('s avonds) of schrijf naar Zino Haircompany, Postbus 595, 4870 AN Etten-Leur en vraag naar onze gratis brochure over het zelfstandig ondernemen. Alle reacties worden in vertrouwen behandeld. FOOD - DRINKS - NON FOOD - FRESH FROZEN Reeds jaren een begrip in de horecawereld. Met een uitgebreid assortiment en hoge service be dienen wij onze relaties waaronder zich klein ho reca en bedrijfsrestaurants bevinden. Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar gemotiveerde kandidaten voor de functie Bent u ca. 25 jaar en op zoek naar een nieuwe uitdagende allround magazijnfunctie in de ho reca, richt dan binnen 7 dagen uw schriftelijke reactie aan: ATE Horesca, Postbus 18,4940 AA Raamsdonksveer. zoekt op korte termijn Functie-eisen: - in bezit van groot rijbewijs chauffeursdiploma - klantvriendelijk - betrouwbaar - flexibele werktijd - stressbestendig - leeftijd 25 jaar Schriftelijke sollicitaties binnen een week richten aan: mevr. B. v. Sundert, Zundertseweg 14a, s 4876 NK Etten-Leur. Internationale groothandel vraagt voor uitbreiding: voor de regio: Brabant en Zuid-Holland. Wij bieden: -vast loon hoge commissie -interne opleiding -firmawagen na gebleken Wij vragen: -dynamische mensen -leeftijd 21-50 jaar -in bezit eigen auto geschiktheid/autovergoeding -onmiddellijk beschikbaar Telefonische reacties a.s. maandag tussen 09.00-16.00 uur: 076-5873066. MAKELAARDIJ O.G. ASSURANTIËN Biemans Makelaardij o.g. Assurantiën B.V. is al ruim 60 jaar specialist in onroerend goed, taxaties, hypotheek, verzekeringen en financieringen. Met 17 medewerkers bewerken wij zowel de particuliere als ook de zakelijke markt in de regio Oosterhout. Ter versterking van de afdeling verzekeringen zijn wij op zoek naar een enthousiaste: BUITENDIENSTADVISEUR MKB PARTICULIERE MARKT (m/v) Functie-eisen: opleiding op MEAO/HEAO-niveau minimaal assurantie-B-diploma enige jaren ervaring als buitendienstadviseur commercieel, contactueel en communicatief sterk woonachtig in de regio Oosterhout bereidheid tot avondacquisitie leeftijdsindicatie: ongeveer tot 30 jaar. Functie-omschrijving: na een inwerkperiode bent u zelfstandig verantwoordelijk voor uw bestaande portefeuille alsmede voor de uitbreiding van de portefeuille advisering op het gebied van verzekeringen, financieringen en hypotheken. Wij bieden u: een zeer zelfstandige en afwisselende functie een passend salaris zeer goede secundaire arbeidsvoorwaarden een auto van de zaak. COMMERCIËLE BINNENDIENSTMEDEWERKER (m/v) Functie-eisen: opleiding op meao-/heao-niveau minimaal assurantie-B-diploma minimaal 2 jaar werkervaring in soortgelijke functie commercieel, contactueel en communicatief sterk kennis van het „ANVA-systeem" is een pre leeftijdsindicatie; 23 tot 30 jaar Functie-omschrijving: directe ondersteuning van 1 van de buitendienstmedewerkers verwerking polisadministratie schadebehandeling deelname in commerciële acties (waaronder telemarketing) Wij bieden u: een zelfstandige en afwisselende functie in een enthousiast team een passend salaris zeer goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Uw schriftelijke sollicitatie met c.v. zien wij graag binnen 10 dagen tegemoet. Uw sollicitatie kunt u richten aan: Biemans Makelaardij o.g. Assurantiën B.V. t.a.v. de heer G.M.J. Biemans, Postbus 44, 4900 AA Oosterhout N.-Br., Telefoon: 0162-472950. NVM MAKELAAR «r lid nva Als twee mensen elkaar eeuwige trouw beloven, heeft dat ook finan cieel de nodige consequenties. Het prille geluk moet goed verzekerd worden. Er is misschien een lening nodig en op termijn zelfs een hypo theek. Dat betekent werk aan de winkel voor de adviseurs van de Rabobank Breda. Als manager van een van onze twaalf kantoren voelt u dat feilloos aan. Dat stelt u in staat om plannen te maken voor het benaderen van de markt. U zorgt ervoor dat de zeven mede werkers van het verkoopteam waaraan u leiding geeft, samen met u op een actieve en enthousiaste manier de mogelijkheden die er zijn benutten. U begeleidt het team; u stimuleert en motiveert. Met de verkoop van de meer complexe standaardproducten en -diensten, waaronder woningfinancieringen, hebt u geen enkele moeite. Ook vervult u een belangrijke rol in het onderhouden en uitbouwen van de contacten tussen de klanten en de Rabobank Breda. Want de Rabobank is een bank van mensen voor mensen. Dat betekent ook dat we sterk betrokken zijn bij wat zich afspeelt in ons werkgebied, dat de plaatsen Breda, Bavel, Galder en Ulvenhout omvat. Als kantoormanager bent u op de hoogte van ontwikkelingen die voor de bank belangrijk kunnen zijn. En weet u de dagelijkse orga nisatie van het kantoor, dat alle producten en diensten verkoopt, perfect te sturen. Daarnaast heeft u de verantwoording voor een klein kantoor. U hebt een opleiding op hbo- niveau, aangevuld met relevante opleidingen en trainingen en u bent bereid verdere studies te volgen. Het dienstenpakket voor particulie ren kent u goed, terwijl u globale kennis hebt van de overige produc ten. U kunt op inspirerende wijze een voortrekkersrol vervullen in het verkoopteam. Leiding geven doet u op een natuurlijke en van zelfsprekende manier. U bent actief en initiatiefrijk; commercieel en contracterend. U hebt een onder nemersmentaliteit en u wilt in uw werk vooral uw creativiteit, durf en sociale talent kwijt kunnen. Bent u geïnteresseerd? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.P.C. Broos, onderdirecteur vesti gingen, telefoon (076) 530 81 03, of de heer R.A. Avontuur, manager vestigingen telefoon (076) 530 81 39. Stuur uw sollicitatie met c.v. binnen 14 dagen naar de Rabobank Breda, t.a.v. mevrouw E.C. Weynen-de Veer, adviseur personeel en opleiding, Postbus 3376, 4800 DJ Breda. Een psychologisch onderzoek kan deel uitmaken van de selectieprocedure. Fransen hebben nauwelijks voor het dorp. Als ze het al kennen. Enkele honderden mensen hebben er een huis een appartement, maar wie skiën in de Savoie, denkt g< moment aan La Rostere. Oc staat er heel dapper'1850' achter de naam van het doi Skiën doe je in Val d'Isère, Les Arcs 1600,1800 of 2001 naar keuze, in Tignes of in La Plagne, maar niet in hel kleine La Rosière. Door Peter Daalder Toen Jean-Claude Killy op z naar geschikte plaatsen Olympische Spelen van All werd La Rosière niet eens bekeken het dorp, hoog boven het dal van waar de zon in januari al acht uui schijnt, zijn de top-stations waarna het Olympische circus dirigeerde, all zien. Als troost en niet zonder gevoel mor noemt La Rosière zich sindsdien con des Jeux Olympiques' en 'Balcon tes les jeux', het balkon van alle spel Zoals Tignes zich richt op de jonge: La Rosière dat op families. Er is bep maak, er zijn een paar winkels, enkel restaurants, een bioscoop en dan h( wel gehad. Voor veel jongeren is het t rustig, te veel dorp. Vele ouders van geren zijn niet op zoek naar het uil ven. Zij treffen in La Rosière niet alleei maar ook een prachtig ski-oord, wa: In het dorp per jaar evenveel uren sc in Carcassonne in zuid-Frankrijk. En toch is dat prachtige roosje, naar het Alpenroosje dat er volop gr; de Fransen niet meer dan een muurb La Rosière is een bescheiden plaa heeft maar enkele vaste inwoners, boeren hun huizen verkocht hebben mogende burgers, 's Zomers komen terug met hun kudden schapen, die perfect onderhoud van de hoge bei zorgen. Op veel plaatsen in de Alpen vee niet meer zijn nuttige werk doet, getatie verdwenen en is het dunne vr laagje bodem weg. Er rest daar niets sen, die in de winter weer voor pi zorgen voor de skiërs. La Rosière bestaat voor het overgrot vakantiewoningen en appartemente van jaarlijks ook enkele honderd® landers gebruik maken sinds enkele rators La Rosière in hun programme men hebben. Velen kennen het do twijfeld van de route over de Kli Bernhard. Duizenden motorrijders mers de Alpen 'doen' en wielrenne weer een 'col' aan hun prestatielijs gen, passeren het plaatsje. De fietse in het spoor van Louison Bobet dl een etappe van de Tour de France o' reed. Toen stond er nog maar één dat nu nog steeds de naam 'Le Relai Saint Bernard' draagt. Een jaar later werd de eerste skili legd. Pas de laatste twintig jaar is echt voor de wintersport ontwikkel nu 7500 bedden. Toch lijkt het in n moderne ski-stations, zoals de Fr; wij massaal gebouwd hebben in de tig, zeventig en tachtig. La Rosière is niet blijven stilzitter een heel aardig skigebied ontwikkel tes bieden voor alle skiërs voldoen ging. Er zijn volop pistes voor begin gevorderden en voor mensen die a zwarte' pistes een genoegen belevei Langlaufers hebben een perfecte heid om nu eens niet in het dal te s Waar Alpenland en Adria ontmoeten kan de liefheb' van avonturen op de langi latten zowel Karinthische Italiaanse als Sloveense hellingen bedwingen. Vanuit dezelfde standplai °P één skipas. Door Jan Smets De datum 3 februari 2 de verre toekomst. IV grens van Alpen en Trfa t -en mensen er al dagelijks uat jaar 'TweeduizendZes' moe P annen doorgaan tenminste, hi even worden in de sneeuw. C pora Pelen d™ landen tege fler vertoond. Recreatief skiën i

de Stem | 1996 | | pagina 38