Oranje-spelers snappen wat Hiddink wil Sportkas Dick Advocaat tot juli '99 bij PSV 4Ik hou van de fysieke confrontatie' Forse tegenvaller Jong Oranje UITSLAGEN standen DE STEM KNVB gaat zich beraden dB STEM SPORT B2 Bondscoach ziet WK-duel zitten Vakbond tegen stageplaats Van 't Schip Feyenoord-NAC niet rechtstreeks op tv Vinnie Jones, de voetballende Jekyll en Hyde Feyenoord na middernacht in actie sportnieuws KORT Witschge lang uitgeschakeld Van der Wal laat 'NK doordammen' achter Bertus Keen (51) overleden Schalken verliest in Moskou Oplossing voor supporters Ajax BADMINTON VOETBAL X 83 an. Van Oeffelen: „We et huidige provisiesys- komingen kent en soms en werkwijze stimuleert voordeel van de klanten we naar een aanvullend het karakter heeft van ing'. Met andere woor- worden ook beloond als aandacht aan hun klan- „orbeeld bij verhuizing, 1 extra geld nodig is. Voor e zullen we met een eerste a provisieregeling komen, 'erse manieren die tussen- et beheer van hun klan- de meeste andere geldver- ingen biedt Woonfonds oiedingen met tijdelijk la ger evenmin extra provisies Bt: „Onze producten wor- rocht. Dat is ook gunstig ion. Lokaanbiedingen zijn mze rente is toch al zeer deze aanpak werkt blijkt roeien sterk, maar de tus- '.ze producten voeren even- WOW CCD-SC 55 Hi8 LCD-monitor ceerde titler igital Zoom onic Steady Shot ereo mAE (6) rod gebruikte apparatuur nnen 5 minuten en Pinnen 1^3I 11111 ZATERDAG 9 NOVEMBER 1996 Eindhoven - Trainer Dick Ad vocaat gaat zijn contract bij PSV met twee jaar verlengen. De oefenmeester heeft daar over een akkoord bereikt met de nieuwe voorzitter van PSV, Harry van Raaij. We zijn er nagenoeg uit. Er moe ten alleen nog wat puntjes op de i gezet worden. Dat zal geen pro bleem opleveren", aldus Advo caat, wiens contract na dit seizoen afloopt. De nieuwe verbintenis loopt tot 1 juli 1999. Zeer waarschijnlijk verlengt ook assistent-trainer Rob Baan zijn verbintenis met PSV met twee jaar. Baan heeft daarover op korte termijn een gesprek met Van Raa ij. Beide trainers willen graag als duo verder. Behalve in Baan heeft Advocaat ook een groot vertrou wen in Harry van Raaij, die eind oktober voorzitter werd. De Haagse oefenmeester heeft de toe zegging gekregen dat er enkele be langrijke versterkingen aange trokken kunnen worden, waarbij overigens wel is afgesproken dat kwaliteit belangrijker is.dan de snelheid waarmee een nieuwe speler wordt binnengehaald. „Van Raaij heeft de ambitie om PSV binnen drie jaar naar de Eu ropese top te brengen. We zitten helemaal op één lijn", aldus Advo caat. „Er staat hier al een goed elftal. Het is alleen nog wat wis selvallig, met name in uitwedstrij den. Ais we de contracten van on ze belangrijkste spelers kunnen openbreken en verlengen, en daarnaast nog een stuk of drie toppers aantrekken, dan horen we gewoon bij die top", aldus Advo caat. Frans Thijssen is een serieuze kandidaat voor de trainersfunctie bij Malmö FF. De assistent-trai ner van Vitesse reist volgende week naar Zweden om de presi dent van de club te ontmoeten. Het eerste contact tussen de Mal- denaar en Malmö dateert al van drie weken terug. De Zweedse club informeerde toen al bij Vites se naar de mogelijkheid om Thijs sen te contracteren. Vitesse gaf groen licht, ook al omdat Thijssen niet als opvolger van Beenhakker wordt gezien. Van onze verslaggever Eindhoven - Guus Hiddink zag het gisteren wel zitten, de WK- interland van vanavond tegen Wales. „Zo'n laatste training geeft het aan dat ze willen, dat ze het snappen. In dat partij spelletje werd er geweldig gedreven gespeeld en gereageerd, zo als het moet." Hij werd vijftig gisteren. „Ik ben 's morgens gefeliciteerd door de groep en de staf en we hebben er een klein gebakje op genomen, meer niet." Hiddink heeft andere zaken aan het hoofd. „Winnen van Wales, dan maak je een start zoals in jaren niet is gemaakt." Aan de geestdrift zal het niet lig gen. De laatste training, gisteren in het stadion van PSV, werd met animo afgewerkt. Van Hooijdonk en Seedorf konden na afloop bijna niet ophouden met afwerken op doel (keeper: de arme Neeskens) en het uitproberen van een nieuwe vrije trap: Seedorf haalt de bal daarbij in één beweging over zijn eigen hoofd, Van Hooijdonk neemt de bal volley 'in' de rug van deReal-speler. Ploef, doelpunt. Iedereen was content, behalve na tuurlijk de onfortuinlijke Johan de Koek, die in het Anna-zieken- Van onze verslaggever Breda - John van 't Schip is geen stagiaire bij Jong Oranje, volgens de CBV, de Coaches Betaald Voet bal. „Hij kan alleen als stagiaire werken als er een assistent-coach bij de groep zit", aldus CBV-di- recteur Jan Reker. Gisteravond zat Van 't Schip naast Hans Dor- jee bij Jong Oranje op de bank. Vanmiddag wordt op de ledenver gadering van de CBV in Geldrop over 'het geval-Van 't Schip' ge sproken. Donderdagavond al kwam het bestuur van de trai nersvakbond tot een standpunt. „Maar dat standpunt leggen we eerst voor aan de leden", aldus Keker gisteren. Duidelijk is dat de I coaches niet akkoord kunnen zijn met een stageplaats van Van 't Schip als hij in feite de tweede coach is van Jong Oranje. Ze wij zen op het grote aantal trainers dat zonder werk zit. 1 VERVOLG VAN VOORPAGINA De KNVB was van plan in een kort geding, dat voor maandag in Utrecht op de rol stond, te eisen dat de Rotterdamse club mede werking zou verlenen aan live- uitzendingen van de thuiswed strijden tegen NAC (12 november "P SuperSport) en Ajax (24 'no vember op Sport7). Uo bond trok dat kort geding vrij dagmiddag in. „We moeten ons beraden", zo luidde de verklaring 'an de KNVB. „Maar we houden Mis het recht voor eventueel in een ater stadium alsnog juridische maatregelen te nemen." e Rotterdamse club wil zoveel mogelijk baas in eigen huis blij- v® Feyenoord wil zelf bepalen Wanneer, aan wie en voor hoeveel geld het de uitzendrechten van de 'huiswedstrijden verkoopt. Het geding tegen de KNVB over eze kwestie in Utrecht in maart dit jaar ging verloren. In ho ger beroep staat Feyenoord nu echter (verrassend) op voor sprong. y «Het hof heeft duidelijk aangege- dat de thuisclub een live-uit- mag verbieden", sprak Cu bos triomfantelijk. „De I rk vn v,an onze wedstrijden in ml-1?, ®gen bii Feyenoord en "ij de KNVB. Door een live zending zonder toestemming rin2 j r vo' stadion loopt Feye- aanzienlijke schade op. De Ls, heeft dat onderkend." C? benadrukte dat Feye- r openstaat voor iedere vorm La ovfleg met de KNVB én de k U "Wij ziin 00k hele- iJ v, egen het nieuwe sport- Eal stelde ze. „Wat ons be- tverirtS ®Port7 van elke thuis- •W tajd van Feyenoord een sa- !2latt®g van een kwartier uit- Jtoi rJ1' ^aar over Rve-uitzendin- I beida^art worben onderhan- 11 een eerste reactie sprak pen- huis van Geldrop enkele dagen rust neemt na zijn spoedoperatie van donderdagavond. Dokter Kessel: „Hij kreeg op training last van dezelfde blessure als twee we ken eerder, alleen nu erger. We besloten rustig de avond te nemen voor de diagnose maar al snel was duidelijk dat er moest worden in- gegroepen. Hij had een slagader lijke bloeding in de onderbuik, die is dichtgebrand. Hij moet nu en kele dagen rusten." Met zeventien spelers begint Hid dink dus vanavond aan de return tegen Wales. Het veld in het PSV- stadion is goed. Hiddink: „Maar er moet nog even worden gerold en gemaaid." De opstelling is al dagen een pu bliek geheim. Een calamiteit daargelaten begint Oranje morgen met Ronald de Boer en Dennis Bergkamp voorin. De Ajacied zou iets anders hebben bedacht. „Ik speel het liefst achter de spitsen, maar ja, misschien dat Hiddink het nog niet aandurft een jonkie als Makaay vanaf het begin te la ten spelen." Opstelling Nederland: Van der Sar; Rei ziger, Stam, F. de Boer, Numan; Winter, Jonk, Seedorf, Cocu; R. de Boer, Berg kamp. Vinnie Jones, de hardste en ge meenste speler van het Britse ei land, werd vrijdag door zijn ploeggenoten aangewezen om de aanvoerdersband te dragen. Wa les mist zaterdag in Eindhoven de vaste aanvoerder Barry Home. Bondscoach Bobby Gould wilde zelf Vinnie Jones niet aanwijzen. Hij was bang voor de reacties. „We hebben een democratische stemming gehad", aldus Gould. „Sommige mensen zullen zeggen dat dit een slechte dag voor het voetbal is, maar die mensen on derschatten Vinnie." Jones sprak van de gelukkigste dag van zijn leven. „Het shirt van zaterdag zal ik koesteren. Dat gaat echt niet naar een Nederlan der." Mogelijke opstelling Wales: Southall; Bowen, Symons, Melville, Pembridge Robinson, Jones, Browning, Speed; Saunders, Hartson. Ook Nordin Wooter, geboren in Breda, kon Jong Oranje niet aan de overwinning helpen. Breda (anp) - Jong Oranje is vrijdagavond in Breda in de strijd om de Europese titel danig uit koers geraakt door van de leeftijdsgenoten uit Wales te verliezen. Veel toeschouwers (bijna negenduizend) en de aardige ambiance van het NAC-stadion kon de beloftes uit Nederland niet inspireren. De ne derlaag (0-1) had iets weg van een blamage. Vanaf de zevende minuut al keek de formatie van Dorjee en diens assistent Van 't Schip te gen een achterstand aan. Haworth draaide goed weg van Boateng en schoot raak via het been van Van der Hoeven. Oranje had best wat meer mogen laten zien. Geheel in tegenstelling tot in Wales spelen vrijwel alle uitverkorenen van Doxjee natio naal op het hoogste niveau. Als wel vaker kwam het er allemaal niet uit bij Jong Oranje FOTO COR VIVEEN en dat was tegenvallend. Het spel van Jong Oranje was onsamenhangend en vol onnodige fouten. Jong Oranje: Van FessémVan der Hoeven, Boateng en Melchiot; Oude Kamphuis (46. Ricksen), Fuchs, Reuser (73. Van der Doelen) en Paauwe; Wooter, Bruggink en Zenden (73. Renfurm). Jong Wales: Mountain; Blaney, Robert, Hughes en Edwards; Jarman, Young, Robinson en Ramasut (79. Rowlands); Thomas en Haworth (64. Williams). ningmeester Gerard Bouwer van de profsectie van de KNVB van een zorgelijke situatie. „Wanneer het daadwerkelijk deze kant op gaat is dat bedreigend voor het voortbestaan.van veel clubs." Een concrete reactie kon Bouwer nog niet geven. „Maar het is niet zo moeilijk te voorspellen waar het geld terecht komt als de clubs de rechten zelf gaan exploiteren." Voor de interland van Nederland tegen Wales, zaterdag in Eindho ven, voert het sectiebestuur be taald voetbal zeer waarschijnlijk al spoedoverleg. Het wachten is op de terugkeer van voorzitter Staat- sen, die momenteel nog in de Ver enigde Staten verblijft. Hij zei dat de zaak Feyenoord- KNVB van internationaal belang is. „De UEFA hangt, bij wijze van spreken, vrijwel dagelijks aan de lijn. Dit speelt in heel Europa." Rotterdam (anp) - Feyenoord speelt over ruim tien dagen zowel op dinsdag als woens dag om de UEFA-beker in en tegen Tenerife. De aftrap van de eerste wedstrijd van de derde ronde is vastgesteld op dinsdag 19 november 22.30 uur Nederlandse tijd. Dat betekent dat het duel pas na middernacht op woensdag 20 november is afgelopen. Het late tijdstip heeft te ma ken met het feit dat op de zelfde avond de Spaanse televisie ook Valencia thuis tegen het Turkse Besiktas rechtstreeks uitzendt. Die wedstrijd begint eerder op de avond. Hij is groot. Hij is sterk. En hij is vreselijk hard. Oranje maakt vanavond kennis met Vinnie Jones. De speler van Wimbledon verwierf wereldwijde faam als de meest dol drieste benenbreker spe ler in Engeland. Geroemd door zijn teamgenoten, die zich immer be schermd weten door hun imposante aanvoerder, gevreesd door iedereen die tegen hem moet spe len. Want, zo menen de meeste Engelse profs, Vinnie Jones is gek. Door Jaap van Essen Wie Vinnie Jones wil interviewen, die weegt zijn woorden op een goudschaaltje. Want de hardste Britse voetballer, speler van het meest gehate clubteam van Enge land, heeft een reputatie hoog te houden wanneer het gaat om merkwaardig- leesgeweldadig - verlopen vraaggesprekken. Zo werd een journalist van de Daily Mirror ruim een jaar gele den door de middenvelder van Wimbledon in de neus gebeten. Tot bloedens toe. Het gevolg van één verkeerde vraag. En nog bonter maakte Jones het een half jaar terug tijdens een talkshow op televisie. Gastheer Michael Barrymore, een man die er geen geheim van maakt homo fiel te zijn, raakte tijdens het tot dan toe ontspannen verlopende vraaggesprek even de arm van Jo nes aan en complimenteerde hem vanwege diens fraaie colbert. Jones ontplofte. 'Blijf van me af! Ik weet van welk soort jij bent en wat je van mij wilt!' schreeuwde de voetballer en vloog Barrymore aan. Minutenlang sloeg en schopte Jones op de arme interviewer in. In het Eindhovense Hilton Hotel, waar Jones als lid van de selectie van Wales tijdelijk residentie houdt, blijft het echter rustig. Sterker, Jones geeft antwoord op alle vragen, probleemloos, vrien delijk en geduldig. Niet voor niets is Vinnie Jones door de Engelse media al eens om schreven als een Jekyll en Hyde- type; twee volsterkt verschillende persoonlijkheden in één. Want dezelfde man die verslagge vers bedreigt, interviewers bijt, tv-sterren in elkaar slaat, heeft nu zijn eigen talk-show. „Op Sky- tv", meldt Jones niet zonder trots. „Ik ben gastheer en kies meestal mijn eigen gesprekspartners uit. Ik heb Jack Charlton al gehad, en Tony Adams. Maar ik interview ook bekende mensen die helemaal niets met sport te maken hebben." Het is niet de enige nevenactiviteit van Jones. „In januari speel ik mee in een film. Het is een mis daadfilm, die speelt in het Lon- dense East End van de jaren zes tig. Wat ik voor een rol heb? Ik ben collector, het hulpje van mafia- bazen, de man die het geld komt innen bij degenen die niet willen betalen". Vinnie Jones grijnst breed, want „het is inderdaad een rol die mij op het lijf geschreven is." Inderdaad. Het lijf van Vinnie Jo nes is zijn handelsmerk. Het lichaam is groot en breed. Het hoofd is precies dat waar een ge middelde skinhead van droomt. Dankzij dat lijf, en vooral de ma nier waarop hij het gebruikt werd Vinnie Jones een fenomeen. Want voorde gemiddelde Engelse fan belichaamt Vinnie Jones de hoop. Het levende bewijs dat ie dereen kan slagen als voetballer, dat een motoriek als Ginola, Gul- lit of Giggs niet noodzakelijk is. Jones houdt een loopbaan als prof voor iedereen bereikbaar. „Ik weet hoe de toeschouwers denken, wat ze willen zien. Ik heb zelf al tijd op de tribunes gestaan. Ik weet wat het is." Zestien jaar oud was Vinnie Jones toen zijn droom over een toekomst als profspeler uiteenspatte. „Ik speelde in de jeugd bij Watford. Maar ik werd niet goed genoeg ge vonden voor een contract als leer ling-prof. Shit, ja natuurlijk was ik teleurgesteld. Ik stopte hele maal met voetballen, ging in de bouw werken. Ik ben twee jaar opperman geweest. Ik sjouwde de stenen en het cement de steigers op." Pas op zijn achttiende ging Jones weer spelen, bij de amateurs. Via allerlei omwegen, die hem zelfs langs een Zweeds universiteits team voerden, belandde Jones dan toch nog in het profvoetbal. „Ik was 21, al bijna 22 toen ik de kans kreeg bij Wimbledon. De eerste wedstrijd die ik in het eerste speelde was tegen Manchester United. Ik scoorde gelijk het win nende doelpunt." Jones doet alsof hij door die tref fer naam maakte. Maar hij weet wel beter. Want zijn entree bij Wimbledon was de start van een loopbaan die voerde langs Shef field United, Leeds, Chelsea en weer Wimbledon en overal gemar keerd wordt door overtredingen, gele en rode kaarten, strafzaken en schandalen. Al twaalf maal werd Jones wegens misdragingen van het veld ge stuurd. Dan weer eens vanwege het uitdelen van een elleboog, dan eens wegens een kopstoot, en ook eens omdat hij Kenny Dalglish ongenadig hard aan het oor trok en er daarna in spuugde. Het aantal gele kaarten dat hij tot dusverre verzamelde geldt in En geland als nationaal record. Zijn snelste kaart kreeg hij ooit in een duel tegen Manchester City. Wel geteld vijf seconden was het duel oud toen hij al over de schreef ging- „Toch zijn ze overal en altijd te vreden over mij geweest. In totaal is er voor mij zo'n elf miljoen aan transfervergoedingen betaald. Nooit is er een manager geweest die zich over mij beklaagde. Ze wisten altijd hoe ik was, en daar om kochten ze mij juist." „Of ik een harde speler ben? Ik speel met mijn hart. Tegenwoor dig zie je in het voetbal steeds minder persoonlijke duels. Het gaat steeds meer om intercepties, passes onderscheppen. Ik hou juist van het duel, de tackle, het man-tegen-man-gevecht, de puur fysieke confrontatie. Ik weet zeker dat de meerderheid van de sup porters daar ook voor komt." Jones geeft de fans wat ze willen. Hij schuwt geen enkele vorm van fysiek geweld. Sterker, hij koket teert ermee. Hij buitte zijn gewel- dadige imago zelfs volledig uit door mee te werken aan de be ruchte video Soccers's Hard Men. Een montage van vrijwel al zijn overtredingen, voorzien van z'n persoonlijke commentaar. De handleiding tot het uitschake len van een tegenstander viel niet goed bij de Engelse voetbalbond. Jones werd voor maanden ge schorst en moest een boete van 60.000 gulden betalen. Veel leerde hij er niet van. Want hij rolde vro lijk verder van de ene in de andere tuchtzaak. Vorig seizoen had hij een aanvaring met Ruud Gullit. Jones maakte een overtreding en werd van het veld gestuurd. Thuis werd hij opgewacht door tiental len tv-teams en hij ontplofte. Hij tierde tegen alle volgevreten bui tenlandse sterren die in Engeland hun zakken kwamen vullen, noemde Gullit een matennaaier, vergeleek de Nederlander met een schreeuwend hangbuikzwijntje, enzovoort. Jones moest weer een schorsing uitzitten en diende ettelijke dui zenden ponden boete te betalen. „Van die hele toestand heb ik wèl spijt"meldt Jones nu. „Ik was op gefokt toen ik thuis kwam die avond. De stoom kwam nog uit mijn oren. Ik had mijn mond moe ten houden. Want echt, ik vind juist Gullit een geweldige speler." De Vinnie Jones op en rond het voetbalveld is een heel andere man dan de mr. Vincent Jones thuis in Hertfordshire, op een half uurtje rijden van Londen. Vlak bij St. Albans waar het Nederlands elftal tijdens het laatste EK ver bleef, woont de voetballer op een afgelegen landhuis. Hij heeft er een zwembad, en een kleine die rentuin. Schapen, koeien, kippen, honden, varkens èn twee Chinese hangbuikzwijntjes heeft hij in de kost. Jones, de stadsjongen, is ido laat van het buitenleven. Hij is een fervent jager, hij bezit 16 jachtge weren. „Wales-Nederland heb ik ook helemaal niet gezien. Ik was die dag op'eendenjacht". Vissen is ook een met passie be dreven liefhebberij van hem. En als het donker is, zit Vincent Jones vaak thuis, bij zijn vrouw Tanya. „Boeken lezen doe ik niet, ik wacht wel tot er een film van ge maakt wordt. Video's kijken doe ik wel. Heel veel. Vooral natuur films, ik heb er honderden. En ik kijk graag naar programma's over sportvissen. Al met al vind ik die ren veel interessanter dan men sen." Den Haag - Richard Witschge speelt niet meer voor de winterstop. De Ajacied is deze week geopereerd aan zijn teen. Er was een infec tie opgetreden aan een haarvaatje, Witschge vertelde donderdag in het RTL-programma Barend en Van Dorp dat het zeker drie weken gaat duren voor de wond is genezen. Daarna kan hij langzaam met de looptraining beginnen. De Graafschap heeft gisteren de aflopende contracten van drie spelers opengebroken. Middenvelder Edwin Godee (32) en aanval ler Wasiu Taiwo (20) tekenden een verbintenis tot juni 2000. Verde diger Raymond Victoria (24) verbond zich tot juni 1999 aan de ere divisieclub uit Doetinchem. Eerste-divisieclub Dordrecht '90 heeft aanvaller Rick Hoogen- dorp overgenomen van MW. De Hagenaar tekende een contract voor drieëneenhalf seizoen en is met onmiddellijke ingang voor zijn nieuwe club inzetbaar. De Europese voetbalunie (UEFA) heeft Paul Gascoigne voor vier wedstrijden geschorst. De middenvelder van Glasgow Rangers werd in de Champions League-wedstrijd tegen Ajax (1-4) uit het veld gestuurd wegens natrappen naar Winston Bogarde. Willem II moet oud-trainer Jan Reker nog bijna 40.000 gulden achterstallig salaris betalen. Dat heeft de Bredase rechtbank be paald in een geschil dat ruim een jaar liep. George Boateng blijft vier wedstrijden geschorst. De commissie van beroep van de KNVB bevestigde daarmee de eerder door het tuchtcollege uitgesproken straf. De verdediger van Feyenoord liep enkele weken geleden in het duel met PSV tegen de rode kaart op. Jo Bonfrère keert terug naar Qatar. De trainer uit het Limburg se Eijsden verwacht dat de onderhandelingen met de voetbalbond van Qatar komende week worden afgerond. Groningen - Er komt een Jannes van der Wal Memorial. De beden ker van het damtoernooi is de in september overleden Van der Wal zelf. De eerste editie van het NK doordammen, van 11 tot en met 14 december in Groningen, kent een nieuwe opzet. Om het hoge remi sepercentage tegen te gaan, voegde Van der Wal enkele nieuwe re gels toe aan het damspel. In de toernooi-opzet wint de dammer die drie schijven voorsprong neemt en dit voordeel gedurende tien zetten weet vast te houden. Een dam telt in dit systeem voor twee schijven. Randwijk - Tafeltennistrainer Bertus Keen is in de nacht van woensdag op donderdag op 51-jarige leeftijd overleden. Hij leed aan een hersentumor. Keen is vader van de internationals Trinko en Gerdie Keen en voorzitter van de landelijke vereniging van ta- feltennistrainers. „Keen was een tafeltennisgoeroe," aldus voorzitter Speekenbrink van de Nederlandse Tafeltennis Bond (NTTB). Moskou - Sjeng Schalken heeft na een nederlaag tegen Alex O'Brien in de kwartfinale afscheid moeten nemen van de strijd om de Kremlincup. De 20-jarige prof uit Kinrooi verloor met 6-3, 7-6 van de Amerikaan, die met zijn 45e plaats op de wereldranglijst 30 plaatsen hoger staat dan Schalken. Trainer Henk van Hulst was na afloop van Schalkens laatste offi ciële partij in het profcircuit van dit jaar niet ontevreden. „De doel stelling om dit jaar ruim in de top honderd te blijven, heeft Sjeng met vlag en wimpel gehaald. Sjeng heeft bewezen dicht bij de abso lute top te zitten. Maar om de halve finale van een groot toernooi te bereiken, moet je reserves hebben. Dat ontbreekt nog. Het volgend jaar hoop ik, dat we een volgende stap naar de wereldtop kunnen zetten". Amsterdam - Bestuursleden en supporters van Ajax hebben een oplossing gevonden voor de problemen die ontstonden na de ver huizing naar de Arena. Tijdens een vergadering in Amsterdam werd tussen beide partijen een akkoord bereikt over vaste plaatsen voor de vaste fans en lagere prijzen in het stadion. Donderdag werd besloten dat de supporters van de F-side, zoals die in het oude stadion De Meer bestond, op de Zuid-tribune van de Arena terecht kunnen. Ook het aantal beschikbare plaatsen wordt op korte termijn uitgebreid. Ajax-voorzitter Van Praag: „We gaan in de winterstop vast iets voor de oude F-side doen. Maar aan het eind van het seizoen vindt de grote herindeling pas plaats. Hongkong. Open titelstrijd. Mannen, derde ronde: Wijaya (Ino) - Van Soerland (Ned) 15-7 15-5. Vrouwen, kwartfinales: Kim (ZKo) - Beenhakker (Ned) 11-4 11-5. EERSTE DIVISIE Go Ahead Eagles-Dordrecht 4- 1 - 37. Tammer 1-0, 50. Rorije 2-0, 54. Myssing 2-1, 86. Tam mer 3-1, 90. Tammer 4-1. FC Zwolle - Haarlem 3-0 - 51. Van Tuinen 1-0, 56. Bosschaart 2-0, 73. Bruin 3-0. Emmen - Cambuur 3-2 - 4. Dijkhuizen 0-1, Arts 0-2, 53. Grummel 1-2 (strafschop), 67. Van Oostrum 2-2, 77, Nurmela 3-2. Eindhoven - Veendam 5-3 - 27. Zuurman, 54. Vroomans 1-1, 55. Radomski 1-2, 66. Ra- domski 1-3, 80. Remie 2-3, 83. Hobbelen 3-3, 84. Vroomans 4- 3, 86. Thysbaert 5-3. RBC - Heracles 0-0. WV-TOP1-1 - 5. Van der Roer 1-0, 71. Taihuttu 1-1. Caïro. WK-kwalificatieduel, Afri- kaanse zone. Tweede ronde, eerste wedstrijd: Egypte - Namibië 7-1 (4-1). Spanje, bekertoernooi, tweede ronde, eerste wedstrijd: Toledo- Sporting Gij on 0-0. EK onder 21 jaar. Batumi. GEORGIË - ENGELAND 0-1 (0-0). 80. Duberry 0-1. Stand: 1. Engeland 3-7, 2. Italië 2- 6, 3. Polen 1-1,4. Moldavië 2-0 (0- 5), 5. Georgië 2-0 (0-7). KOGNSf DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND NOONSF en uw regionale dagblad organiseren samen de Actie Sportkas. Hiervoor zet NOONSF o.a. haar mascotte Nockie in. De grote Nockie-prijs- vraag is een onderdeel van de Actie Sportkas. Doe mee aan de grote Nockie-prijsvraag en maak kans op 2 toegangskaarten voor een ^root sport evenement, een Nockie sporthanddoek en een gratis plaatsing van een Nockie wensadvertentie in dit regionale dagblad. Heb jij al een Actie Sportkas-kaart? Vul dan op de Nockie antwoordkaart de o+,' volgens jou allerleukste tekst in van de lege balloon in 1 onderstaande Nockie strip en stuur deze naar ons op. 8 weken lang worden in deze krant elke week 3 win naars bekend gemaakt. Bel voor meer informatie over de Actie Sportkas en de deelnemende sportclubs naar: De Stem, Ad Karremans, tel. 076 53 12 285. E3N! Week z,5

de Stem | 1996 | | pagina 13