Terneuzen voor cruciaal duel Atleet John Vermeule stopt definitief KORT RKHAV klaar voor eigen Moerschanscross November Rode lantaarn tweede klasse E inzet in wedstrijd tegen RKTVV destem SPORT ZEELAND B2 >ai en golf .alhandbal -zondagvoetbal olhockey voetbal mini-WK ZVH Morres en De Cocq krijgen klop Titelstrijd Squash Goes atletiek atletiek RUBRIEK SD sport AGENDA hockey korfbal basketbal volleybal tennis badminton V-Deco/La Chouette boekt monsterzege VRIJDAG 8 NOVEMBER 1996 11 R 1996 B1 'behoorlijk fout' zaak voorleggen pederlandse kam- seizoen voor 3,5 lde nauwelijks in stelden. De Nige- waarbij hij een n. De medische de woensdag geen >ij de transfer. De oraf had moeten ndat de club nog j van de FIFA. kant. De Brazili- n blessure in het tvolgende compe- rid (morgen). Jes- tico, deed bepaald •lijke oud-PSV'er. I -gif tegen Ronaldo over zou piekeren rcommissie van de -bekerduel tussen rit een dag later de it groep D van de ife op 19 november i later staat de re- Krug. /jax tegen Auxerre I istra aan het einde contract van de 29- anciële problemen, oach van Australië, nland aantrekken. Huistra uit. ner Victor Fernan- nvallende resulta- (lopig. Bij Zaragoza en had lub anderhalf jaar met de verovering aanloop naar de fi- De Spaanse media nen circuleren van dscoach Guus Hid- ilK-kwalificatie van al uitspraak in het tegen de KNVB. lis in het Paleis van ber uitspraak doen. liswedstrijden in de echter alle rechten, Szamenlijk verkocht naart van dit jaar de ïoord ging daarop in ug bij af. De eigena- in Chicago met ver- rstel af. Door die be an de invoering van r de rijke clubs. De 1 miljoen dollar uit- :ent van hun inkom- ou in 1999 verhoogd willen die invoering joen). Aalsmeer - VenL 19-16. Van onze sportmedewerker jjxel - In Terneuzen zal het zondag moeten spetteren willen de rood-zwarten de rode lantaarn in de tweede klasse E over kunnen doen aan het te gast zijnde RKT VV. Voor Terneuzen een cruciaal duel in de strijd tegen degradatie. Een klas se lager moet Axel bij BSC een gooi doen naar een top- I plaats en in de vierde klas se A staat het met de duels Sluiskil-IJzendijkeKoe- wacht-Breskens en Vogel- waarde-Philippine weer bol van de streekduels. I HVV'24-Hansweertse Boys I kan opnieuw een schutters- I festijn worden met de Hul stenaren aan de goede kant van de score. Bij Terneuzen zit het fout. Die constatering mag na het afsluiten van de eerste periode getrokken worden. Blijven klagen over pech is geen instelling die een zonnige toekomst voorspelt. De cijfers to nen keihard aan dat de equipe van coach Robby de Muycnk te Tour mannen, eede ronde: 1. Woosnam |Af) 138 slagen, 3. Nam- 9, 4. Montgomerie (Sen), ai) 140. Iex). WK B-groep. s: Nederland - Engeland it: Van Gerwen. n halve finales tegen Co- te drie promoveren naar L WK-kwalificatie Conc- tXICO - HONDURAS 3- Galindo 1-0, 34. Henno- Zague 3-0, 69. Zenteno ouwers: 114.000. Oefenwedstrijd onder is JD - NEDERLAND 2-0 rober 1-0, 56. Woidke 2-u. ers: 11.000. el ingestemd met de aat om het toernooi ee keer officieus is n van alle continenten ser 1997 de eerste gast- is mogelijk dat de fe- - vier jaar. gen, ingedeeld in twee fdelingen spelen de n- t editie zijn: Uruguay ioen Concacaf), Zuid- ldkampioen), gasJlaIh niet bekend), Australië 2n Europa). 97 op de agenda. De W- .itsland heeft al aang venement. De voetba - dens de lange winters- n lucratieve verphen- als nummer twee van weinig scoort en teveel tegen- goals moet incasseren. Tien doel punten maken in acht duels, is ronduit erg mager. Meer dan twee per duel tegen is eveneens niet best. Kortom, malaise aan de vooravond van het treffen met RKTW, dat in korte tijd drie spelers een been zag breken. Twee keer gebeurde dat tijdens de training en de derde maal vo rige week in het duel met Don gen. Dat treffen werd gestaakt en dat hield in dat RKTW op 20 mi nuten na nog één duel heeft in te halen en dus iets voordeliger aan het treffen in Terneuzen begint dan de gastheer. Het doelsaldo van de Tilburgers is eveneens be ter (6-8), hetgeen duidt op een hechte defensie en een zwakke frontlijn. „We zullen dus zondag met een enorm gemotiveerde ploeg' bin nen de lijnen moeten komen. Een ploeg die er staat, want iedereen weet nu hoe laat het is. Praten helpt dan niet meer," aldus Mi chel de Ridder, die van zichzelf weet dat de grote vorm ontbreekt door het missen van trainingen door werkzaamheden. Daarnaast wijt de struise Terneuzenaar het falen van Terneuzen aan het door teveel spelers acteren voor eigen belang. Te individualistisch dus en niet in het belang van het team. Terneuzen vormt dus bin nen de lijnen geen echte groep. Deze week .werden daar vele woorden onder elkaar over ge wisseld. Of het zal helpen, zal zondag bewezen moeten worden. Want dan gaat het weer echt om de knikkers met als extraatje de rode lantaarn. Michel de Ridder rekent erop dat zijn ploeg nog op tijd uit het dal zal kruipen. Of trainer Robby de Muynck zondag over Hubert van de Hemel zal kunnen beschikken, is nog even afwachten. De verwachting is dat deze middenvelder toch zal spe len, ondanks dat hij vorige week in Roosendaal geblesseerd uitviel in een duel dat catastrofaal voor de roodhemden verliep. Goes daarentegen, herstelde zich vorige week goed tegen TAC/BWB. Met 4-0 winnen geeft moed. Zondag verkast Goes naar NOAD. Een tegenstander met vier punten meer en daar mag dus niet van verloren worden. Winnen zou aansluiting beteke nen. Iets waar men in Goes op hoopt. „Het zou meegenomen zijn," op perde men vorige week in de Goese bestuurskamer. In de derde klasse A is Axel bezig aan een fikse opmars. Na een ma tig begin met zwak voetbal is Axel door de komst van Enzo di Martino, vorige week tegen Mid delburg goed voor drie treffers, aanvallend opgefleurd. Daar naast keerde Danny Pauwels te- Terneuzen-trainer Robby de Muynck heeft het moeilijk met het op het juiste spoor krijgen van zijn team. foto camile schelstraete rug als laatste man en leider van de defensie waardoor ook in die linie wat meer rust terugkeerde. En wat belangrijk is: er wordt be ter uitverdedigd waardoor min der balverlies wordt geleden. Trainer Rinus Zegers onderging die gunstige wending met een dikke glimlach. „We gaan voor een topplaats," opperde hij rtiet een stelligheid waarin en grote dosis zelfvertrouwen doorklonk. Dat Axel zondag in Roosendaal tegen BSC dus winstkansen heeft, behoeft geen verder be toog. Patrijzen komt in dezelfde klasse uit bij Middelburg en is evenmin kansloos, omdat de hoofdstedelingen veel kansen no dig hebben om te scoren en de verdediging verre van waterdicht zijn. Voorsprong Geheel volgens de verwachtingen zet HVV'24 de toon in de vierde klasse A. De Hulstenaren staan met fikse voorsprong op kop en zullen die kloof zondag mogelijk nog groter maken, of in ieder ge val in standhouden, door met fik se cijfers van Hansweertse Boys te winnen. Andere smaken zullen zondag in Hulst niet opgediend worden. Naaste belager Breskens komt in en tegen Koewacht binnen de lij nen. Gezien de stand op de rang lijst zou Breskens deze slag moe ten winnen, maar aangezien Koe wacht op eigen veld soms aardig uit de hoek kan komen, is die winst verre van zeker. Een pun- tendeling ligt in dit geval voor de hand. Een dergelijk resultaat zou eveneens in Sluiskil, waar IJzen- dijke op bezoek komt, op de bor den kunnen verschijnen. IJzen- dijke lijkt namelijk beter te gaan draaien en dat kan net genoeg zijn om het geringe verschil in kracht te elimineren. Vogelwaar- de-Philippine is eveneens een duel waarin twee.gelijkwaardige ploegen tegen elkaar binnen de lijnen komen. Vooraf een win naar aanwijzen, is in dit geval niet eenvoudig. Op papier staat Philippine er beter voor, maar aangezien Vogelwaarde de pun ten hard nodig heeft, zou de ba lans via veel inzet wel eens die kant op kunnen gaan. STEEN gaat nog één wedstrijd door on der coaching van voorzitter Jan Pleunis, die de tijd te kort vond om de nieuwe man - Freddy de Rooy - zondag tegen Luctor'88 al voor de leeuwen te gooien. PROGRAMMA Tweede klasse E: Dongen-Terheij- den, Rood Wit-SC Gastel, MOC'17- Longa, NOAD-Goes, TAC/BWB- 'Roosendaal, Terneuzen-RKTVV. Derde klasse A: Middelburg-Patrij zen, Zierikzee-Unitas'30, Vlissingen- Sprundel, Beek Vooruit-RCS, Vir- tus-Moerse Boys, BSC-Axel. Vierde klasse A: HW'24-Hansweert- se Boys, Domburg-Walcheren, Sluis- kil-IJzendijke, Luctor'88-STEEN, Koewacht-Breskens, Vogelwaarde- Philippine. Vijfde klasse A: Hoofdplaat- Graauw, Robur-Corn Boys, Aar'^- burg-ClingeOostburg-Hontenisse Renesse-Lewedorpse Boys, Sluis- Zeelandia. Zesde klasse A: Biervliet-Drieschor, Cortgene-Zeeland Sport, Ouwer- kerk-Zonnemaire, Schoondijke- Noormannen, Volharding-Kwaden- damme, Grcede-Jong Ambon. Zesue klasse B: FC Moerstraten- Rimboe, Lepelstraatse Boys-RIA, Nieuw-Borgvliet-Vosmeer, Val Aan- SC Welberg, WW'67-SD0'63. Van onze sportmedewerker Axel - Zowel De Cocq als ZVH Morres liepen in de hoogste afde- 1 ling van het provinciale zaalvoet- I kal tegen een nederlaag aan. DE COCQ-JONGEPIER 2-3 - I Het treffen in De Eenhoorn mag Ie boek als een pittig gevecht. Jan II Cools scoorde twee keer voor De Cocq. Jeffrey van de Velde deed dat voor de doelwisseling voor Jongepier (0-1) waarna beiden na de hervatting nog twee maal raak schoten. Egon Kok deed dat voor ZVH MOKRES-KLOETINGE 3- 4- Henk Maas, coach bij de gast heren baalde. De Hulstenaren kwamen op 2-0 via rake inzetten vanJean-Paul Eggermont en Mi ke van Rossem waarna Stoffel Biesterbos en Jan Baayens ervoor zorgden dat het 2-2 werd. Mike ran Rossem tekende vervolgens voor 3-2 waarna Nels Rijvers en Erik ten Hacken de winst alsnog bij Kloetinge brachten door elk een keer raak te pegelen. Van onze verslaggever Goes - In Goes worden vrij dag 15, zaterdag 16 en zon dag 17 november voor de derde maal de 'Open Goese squashkampioenschappen' gehouden. De organisatie is in handen van squashver- eniging High Five. Het toer nooi is bestemd voor de ca tegorieën mannen B, man nen en vrouwen C, D en recreanten. De D-mannen spelen indien nodig al op donderdag- en vrijdag avond. De overige wedstrij den worden op zaterdag en zondag gespeeld. De B-man nen komen alleen op zondag actie. Inschrijfgeld be draagt 25 gulden en er kan tot 11 november worden in geschreven. is een prijzenpot van tweeduizend gulden beschikbaar. Door Fred Rabout Middelburg - Zijn besluit stond vast, was goed overwo gen. De marathon van Am sterdam was de laatste uit de rijkgevulde atletiekloopbaan van John Vermeule. Nog één keer kon hij zich opladen. Nog één keer trainingsweken van rond de 200 kilometer. Een tijd van rond de 2 uur en 17 minuten moest er ondanks dat de trainingsarbeid wat min der was dan in vroegere jaren, in zitten. De tijd werd niet ge haald, maar een negende plaats en tweede Nederlander achter Bert van "Vlaanderen was zeker geen ontgoochelend afscheid voor de inmiddels al 34-jarige Middelburger. Hij heeft zich trouwens na afloop nog nooit zo lekker gevoeld na een marathon. „Ik heb mijn laat ste bijzonder goed verteerd. Je voelt de benen wel, maar de stijf heid die vaak dagen aanhield is er deze keer niet bij. Onder nor male weersomstandigheden zat de 2.17.0 er in. Door de wind en regen waren toptijden echter niet mogelijk. Het werd een 'dikke' 2 uur en 23 minuten, maar de ne gende stek vind ik een meer dan behoorlijk resultaat. Het bete kent dat we er ondanks de leef tijd en de wat mindere trainings mogelijkheden toch nog bij ho ren." Twee jaar terug kondigde die zelfde Vermeule ook al eens zijn afscheid op de marathon aan. Toen uit pure ontgoocheling, om dat hij nog maar eens naast een Olympische selectie greep. Het was hem eerder in 1988 al eens overkomen toen men hem thuis liet van Seoul. Het had het abso lute hoogtepunt moeten worden uit zijn rijkgevulde loopbaan. Het werd de grootste desillusie uit zijn carrière. Twee keer was hij present op de marathon tij dens de wereldkampioenschap pen, liep een wereldkampioen schap cross en halve marathon, John Vermeule, (links) de Middelburger die in Amsterdam definitief een punt achter zijn atletiekloopbaan zette, foto jaap wolterbeek maar het Olympische ticket bleef hem onthouden. En dit terwijl hij maar acht seconden boven de li miet was gebleven. Het bleek een misvatting. Toch had hij er op dat moment nog alle vertrouwen in - hij was pas 28 - dat zijn revanche er alsnog zou komen, maar ook tijdens de daaropvolgende Olym piades bleef de Middelburger in Middelburg en mocht hij de pres taties van zijn collega's via de beeldbuis volgen. Barcelona werd op een minuut gemist en ook Atlanta ging aan hem voor bij. Hij kan er zich nu nog kwaad over maken. Het secondenspel en de starre' onrechtvaardige hou ding van het selectiebeleid steekt hem nog steeds. Hij heeft geen hoge pet meer op van de mannen die het keuzebeleid bij de KNAU uitmaken. „Vriendjespolitiek is in die krin gen geen onbekend verschijnsel en zoals het er nu voorstaat sta ik niet meer te trappelen voor welke selectie dan ook." Vermeule zal lekker zijn wedstrijdjes blijven lopen. „Ik beleef er nog enorm veel plezier aan. Ook het afwer ken van de noodzakelijke trai ningen gaat me nog goed af. On danks mijn 40-urige werkweek en een gezin met drie kinderen kan ik mede met de steun van mijn huisgenoten de tijd nog vrij maken om zo'n 160 kilometer in de week te trainen. Niet meer de ruim tweehonderd trainingskilo meters per week die nodig zijn in de topweken voorafgaande aan de marathon om een sterke tijd neer te zetten." Dat betekent dus dat ze van John Vermeule nog niet af zijn. Wel geeft hij te kennen als het even kan een aantal Zeeuwse wedstrij den mee te pikken. „Op 23 no vember heb ik de Mosselloop in Westenschouwen in mijn agenda staan. Ook is de kans groot dat in de St.-Nicolaascross in Domburg meeloop." Het .marathonboek is echter ge sloten en blijft gesloten. Nog wel een keer 'hazen' als een collega hem dat vraagt, maar de 42 kilometer en 192 meter vol maken is aan hem niet meer be steed. Hij liep er een twintigtal met als beste tijd ooit 2:12.22 in de Westlandmarathon van Maas sluis. Vsn onze atletiekmedewerker Hulst - Met de elfde editie van de Moers'chanscross, ko kende zaterdag 9 november Hulst, is men toe aan de weede wedstrijd van de oeeuwse crosscup. Een cir cuitdat dit seizoen acht wed- stnjden telt. Na de loodzware °pdracht veertien dagen te- ^8 in het Vlissingse Nollebos het gelijknamige strand, wacht opnieuw een pittige °Pdracht. Het regent immers altijd de l vo°rafgaand aan de Moer- anscross. Dat betekent dat weekTrQ°UrS zwaar en door- i°P de gebeurtenissen i ■aar'3^ v°rmt het Bol- 0n a.een extra hindernis, valt7 g6deelte van het Parcours sing °°'C meestaI de beslis- frieI1?rganiserende RKHAV is er u..i§eva' gereed voor. Ook de nipt «er at'e^en en atletes, want ame hij de jeugd zit het bij de geel-blauwe brigade weer goed. Vorig seizoen klommen in de kantine van het recreatiecen trum 'Den Inkel' in Kruiningen na afloop van de laatste wed strijd van de Zeeuwse crosscup niet minder dan vijf kampioenen op de hoogste trede van het po dium. Margot de Nijs (korte cross vrouwen), Sandra de Block (meisjes C), Rik van Laarhoven (jongens A), Wouter Verdurmen (jongens D) en Thomas Wouterse (jongens-pupillen C) waren de namen. Met uitzondering van Margot de Nijs dus aanstormen de jeugd en het lijkt er op dat de oude tijden, de periode van de huidige voorzitter Piet Vonck, Jan van Laarhoven, Jo Schout, Wies van Houte, Guust Bours, Arnold Schout en dan vergeten we er nog wel een paar, binnen afzienbare tijd weer zal herle ven. Tijdens de jongste Nollecross bleek dat het succes van vorig jaar bepaald geen verrassing was, want achtereenvolgens Thomas Wouterse (jongens-pu pillen B), Sandra de Block (meis jes C), Sebastiaan Vonck (jon gens C), Peter Pica vet (veteranen 40) en Jo van Waesberghe (vete ranen 50) wonnen er de ope ningswedstrijd. Daarnaast een aantal ereplaatsen. Kortom, RKHAV is terug. Dat betekent dat er dus druk komt te liggen op de RKHAV-brigade, die het nu voor eigen publiek moet gaan doen. Ze vertrekken uiteraard in de favorietenrol. Peter Picavet, die in Vlissingen met grote overmacht de rest van de Zeeuwse veteranen declas seerde, is er zeker op gebrand in eigen huis opnieuw een demon stratie van zijn kunnen weg te geven. Jo van Waesberghe, voor het eerst in actie in de categorie 'vijftig plus' was in het verleden een vaste podiumklant. Dit sei zoen wil hij echter in deze voor hem nieuwe categorie de hoofd vogel afschieten. Picavet en van Waesberghe heb ben ondertussen al wat meer meegemaakt en voor hen is de druk van het favoriet zijn min der groot dan voor de jeugd. Bij de mannen-senioren spelen de Hulstenaren (nog) geen rol van betekenis. Daar gaat het tussen de mannen die opvolger willen worden van Miquel van Tong eren, die in Vlissingen absent was. Sebastien Schletterer en Pascal Meerman waren in de Nollecross de absolute verras singen. Niemand had daar im mers op dat loodzware parcours de beide middenafstandslopers verwacht. Schletterer, afgelopen zaterdag nog tweede in de Mid delburgse Singelloop, heeft zijn zinnen gezet op de Zeeuwse crosstitel. De mogelijkheden heeft hij, al moeten er nog zeven wedstrijden worden afgewerkt. Jan de Bart, Pascal Meerman, de weer herboren Sepp Vermeulen, Theo Rabout, Erik Goossen, Peter Louwerse, Edwin de Leeuw en Jan de Wilde zouden immers ook graag over een aan tal maanden op het podium en als het even kan de hoogste tre de, willen staan. Ook Van Tong eren, Hans van de Griendt en de man die de laatste maanden in alle stilte aan zijn conditie werkt, Ramses Bekkenk (vorig jaar tweede in Hulst), mogen nog niet weggecijferd worden. Kort om het wordt bij de senioren een bikkelhard gevecht om de pun ten. Vorig jaar won Casper Vroe- men. Zijn broer Simon zegevier de in de Nollecross. Beiden tel len echter niet mee voor de Zeeuwse crosscup, omdat ze aangesloten zijn bij een niet- Zeeuwse vereniging. Bij de vrouwen werkt Irma Hee- ren na haar onfortuinlijke tuim- pelartij aan haar terugkeer. In Vlissingen was ze de sterkste en ook afgelopen zondag liep ze in het Belgische Zwijnaarde tussen een moordende concurrentie een bevredigende wedstrijd. Anjolie Wisse, studerend en wonend in Utrecht, is haar grootste oppo- nente, terwijl Marianne Pro voost eveneens in het voorste ge lid verwacht mag worden. Bij de vrouwen-veteranen staat Jopie Daane in Zeeland nog steeds op eenzame hoogte. Af te wachten valt trouwens wie zich komende zaterdag allemaal in de depen dance van het Reynaertcollege (voormalige Rietvliet), waar men vanaf 10.00 uur terecht kan, aan de Gildestraat meldt, want voor- inschrijven is bij vele atleten en atletes een onbekend begrip. PROGRAMMA 11.30 uur: jongens-pupillen B/C 950 meter. 11.37 uur: meisjes-pupillen B/C 950 meter. 11.45 uur: jongens-pupillen Al 950 meter. 11.52 uur: jongens-pupillen A2 950 meter. 12.00 uur: meisjes-pupillen Al 950 meter. 12.07 uur: meisjes-pupillen A2 950 meter. 12.15 uur: meisjes D 1450 meter. 12.30 uur: jongens D 1900 meter. 12.45 uur: meisjes C 1900 meter. 13.00 uur: meisjes B/korte cross vrouwen 1900 meter. 13.10 uur: jongens B/C 3850/24Q0 meter. 13.30 uur: meisjes A/vrouwen-se nioren en veteranen 3790/6130 me ter. 14.00 uur: korte cross mannen/pres tatieloop 2900 meter. 14.15 uur: jongens A/mannen-senio ren, veteranen 7020/9360 meter. WANNEER je niet-hengelaars vertelt dat je november zo'n prachtige vismaand vindt, kij ken ze eens kritisch naar bui ten. En als het dan waait en re gent of regent en waait zoals de afgelopen dagen is het al snel: Met dat weer?... De wenkbrau wen gaan er soms nog bij om hoog ook. Ach ja, hengelaars zijn niet gek, maar een beetje prettig gestoord zijn helpt wel. Om eerlijk te zijn: mij zie je ook niet met windkracht acht in een bootje zitten of langs het strand staan om te vissen. Niet omdat ik er ziek, zwak of mis selijk van zou worden, maar wel omdat het geen zin heeft. Toch is november DE vis maand. Ik vis in deze tijd van het jaar graag. Het is vroeg donker maar lang genoeg licht om ook overdag succesvol te zijn. Erg koud is het bijna nooit. De avondvisserij is zono dig nog interessanter. Vang je overdag mooie scharren, dikke botten, steenbolk en wijting's, 's nachts is de kans op het van gen van gul vanaf het strand groter dan overdag. Voor boot- vissen gelden wat andere re gels, maar ook dan kan nacht- vissen bijzonder productief zijn. In het duister komt gul (jonge kabeljauw) veel dichter bij het strand en daarmee on der hengelbereik. Met een boot kun je ook overdag naar een stek varen waarvan je weet dat de kans op gul er groot is (wrak, kuil, grillige bodem). De soorten die overdag te vangen zijn zijn dat vaak 's nachts ook, vooral wijting, gul en steenbolk zijn dat, maar zelfs grote bot en enkele scharren horen (vooral bij het invallen van het duister) vaak tot de vangst. Omdat de avond vroeg valt is de vistijd tijdens het donker een groot deel van de maand gunstig. Of je nu getijden moet kiezen waarbij de maan juist volop schijnt of juist een don kere nacht moet hebben is nietj helemaal duidelijk en ook niet op elke plaats hetzelfde. Voor en na volle maan zijn de getij- deverschillen vaak het grootst en dat is gunstig voor de strandvisserij. Het water komt weliswaar erg snel op, maar de vis komt met dat getij mee ook sneller en verder naar de kant toe. Rondom nieuwe maan val len de laagwaterperiodes erg gunstig, men kan dan vaak met afgaand water beginnen in de vooravond en nog enkele uren na de vloed blijven doorvissen. Gek genoeg heeft een hele nacht aan het strand blijven staan vaker geen nut dan wel. Natuurlijk is het geval dat een gekozen stek zo vlak is dat 100 meter werpen je nog maar in staat stelt in een meter water te vissen, maar ook omdat het wel lijkt dat de bijtlust van veel vissoorten na middernacht weer afneemt. Dat kan plaatse lijk erg verschillen, want er zijn stekken waar juist hoog water gunstig is. De novembermaand is heel gul met vis. Daarom is het best jammer dat in veel sportvisha vens de schepen er doordeweek zomaar stilletjes bijliggen. NU Door Rien van Nunen is de kans op een goede vangst zowat het grootst. Er zijn best aardige berichten uit de Oos- terschelde. Er is veel kleine vis, maar of het nu komt van het woelige weer van de afgelopen week of niet, de grote scharren zijn er weer. Niet meteen in emmers denken, want dat is een fout die veel wordt ge maakt. Veel 'sportvissers' zijn resultaat gericht. Men wil wat vangen en die vangst moet mee naar huis. Liefst zoveel moge lijk natuurlijk. Besef wel dat sportvissen meer is dan de buit binnen hebben. Het gaat ook om de manier om een vis aan de haak te krijgen. Je moet eens zien hoe mensen reageren op een mooie grote vis. Het plezier (en een beetje trots) straalt er vanaf. Zo'n dag uitwaaien op of aan zee doet heel wat voor mensen. Mensen die niets van gen leuk vinden en toch gaan vissen ben ik zelden tegengeko men, want wat vangen willen we allemaal, al is het maar de maandelijkse bijdrage van je baas aan het gezinsbudget... Toch schuilen in de november maand ook addertjes onder het gras, zeg maar gerust flinke slangen. Het weer is in novem ber onbetrouwbaar. Risico's neem je al bootvissend altijd, maar er op uit gaan zonder goed naar het weer te hebben geïnformeerd is vragen om moeilijkheden. Een stormde- pressie heeft meer dan eens weervoorspellers voor schut gezet. Daardoor ontstaan le vensgevaarlijke situaties op zee, waar je als landrot geen flauwe notie van hebt. Ook de grote sportvisserijschepen die vanuit de kusthavens opereren hebben hun beperkingen. De Oosterschelde heeft minder last van winderig weer, maar de laatste dagen zal menigeen hebben moeten vaststellen dat de schepen niet uitvoeren. Het is zeer terecht dat schippers hun klanten tegen zichzelf be schermen en niet uitvaren als de omstandigheden dat niet toelaten. Maar knapt het weer op dan is november meer dan eens een maand met een gouden randje. Ga toch maar weer eens tegen beter weten in aan het eind van een geul liggen met je bootje bij afgaand tij. Tsjonge wat een knapen van botten kun je soms vangen. De wijtinkjes zijn al zo gegroeid dat er al wijtingen tussen zitten van een mooi for maat. De laatste berichten zijn dat er ook grote wijting binnen de Oosterscheldekering is ge vangen en dat begint er op te lijken. Buiten is de vangst van grote wijting meer dan aardig. Kleine gul zit er ook, zowel bn- nen als buiten de Pijlerdam tot voorbij Goese Sas... Zondag 10 november, mannen tweede klasse C: Rapide-Eersel, sportpark Grote Kreekweg Hulst, aanvang 14.30 uur. Derde klasse E: Goirle-Olympia. Vierde klasse D: Goes-Teteringen, sportpark Het Schenge Goes, aanvang 14.30 uur. Vrouwen derde klasse E: Hil- varenbeek-Olympia. Vierde klasse D: Goes-Terheijden, sportpark Het Schenge Goes, aanvang 12.45 uur. Rapide Son, sportpark Grote Kreekweg Hulst, aanvang 12.45 Zaterdag 9 november, afdeling: Good Luck-Zaamslag (promotie klasse A), sporthal te Middelhar- nis, aanvang 15.50 uur. Zaterdag 9 november: Souburg 2- Scheldesport 2 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal Van Duyvenvoorde Oost-Souburg, aanvang 18.15 uur. Zaterdag 9 november, landelijk: Morres-Woerden (tweed'e divisie vrouwen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Morres- Rijnmond 2 (tweede divisie man nen), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. WS'92-Donki Sjot (derde divisie vrouwen), sporthal Baskenburg Vlissingen, aanvang 15.00 uur. Savok-WC 3 (derde divisie vrouwen), sporthal De Vlaanderen Sas van Gent, aan vang 16.30 uur. District: Morres 2-Scheldesport (promotieklasse vrouwen), sport hal Den Dullaert Hulst, aanvang 15.00 uur. Morres 2-Scheldesport (promotieklasse mannen), sport hal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.00 uur. Savok-Dynamo'70 (promotieklasse mannen), sport hal De Vlaanderen Sas van Gent, aanvang 18.15 uur. CVC-Delta (eerste klasse vrouwen), sportzaal Clinge, aanvang 16.30 uur. Zondag 10 november, mannen eer ste klasse: Animo-Drive, Racket centrum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. DOS-Sluiskil en Huls ter Ambacht-Souburg, Racketcen trum Kapelle, aanvang 12.00 uur. Tweede klasse: Ludo et Emergo- Souburg 2, Racketcentrum Kapel le, aanvang 15.00 uur. SJEF-Vrou- wenpolder, Racketcentrum Ter neuzen, aanvang 11.00 uur. Zaterdag 9 november: Sjuttul 1- Smash 1, Sjuttul 2-DOK 1, Sjuttul 3-Den Ossaert 1, sporthal Noord- dijk Cadzand van 13.00 tot 17.00 uur. Zondag 10 november: BC Terneu zen 1-Robad 1, BC Terneuzen 2- Astroïden 2, BC Terneuzen 3-BC Terneuzen 5, BC Terneuzen 4-Zie- rikzee 2, BC Terneuzen 6-Zierik- zee 3, sporthal Oude Vaart Ter neuzen van 10.00 tot 14.00 uur. Axel - In het Axelse zaalvoetbal heeft V-Deco/La Chouette en mon sterzege behaald door De Lindenhof met niet minder dan 15-0 te ver slaan. Voor deze doelpuntenregen tekenden Peter van de Velde, Henk Koek koek en Marco van Dijk (elk 3 keer) en Eric Dey (6x). V-DecO/La Chouette bleef door deze riante zege in het spoor van koploper Mara- donna jr, dat nipt met 5-4 van Marine Service won. UITSLAGEN Ratjetoe-Den Doelder 5-4, Outokumpu-Gemeentehuis/Van Waes 3-5, Disco Love-Primus/Pluym 7-3, Engelhard-Cysouw/Roeland 3-5, ZSC-Gemeente 2- 6. STAND Maradonna jr. 7-21, V-Deco/La Chouette 7-19, Cysouw/Roeland 7-16, Disco Love 6-15, Ratjetoe 7-15, Marine Service 6-12, Engelhard 6-9, Gemeente huis/Van Waes 7-9, Gemeente 6-6, Outokumpu 6-6, ZSC 7-6, Primus/Pluym 7-6, Den Doelder 7-4, De Lindenhof 6-1, Broomchemie 6-0.

de Stem | 1996 | | pagina 9