DE STEM Bergkamp leidt aanval van Oranje Terne Volleybalsters kunnen zich in eigen land kwalificeren voor WK Courier verslikt zich in Schalken Schotten moeten weer naar Estland UITSLAGEN standen 4 Gunner' voelt zich prima Morgen bij Sport7 Binnenkort bij Sport7: Rode lantaarn software ZWARTEPOORTE STEUTEL Nederland-Wales live DE NATIONALE SPORTZENDER sportnieuws KORT Inter blijft Ajax beschuldigen Geen cao in Amerikaans honkbal golf rolhockey zaalhandbaT^ FIFA stemt in met mini-WK DESTEM knvb-zondagvoetbal ZVH Morres en De Cocq krijgen ldop Titelstrijd Squash Goes li atletiek Uw Exact softwarecentre met maatwerkoplossingen iEBH Groningen (anp) - De Nederlandse volleybal sters kunnen zich in eigen land kwalificeren voor het wereldkampioenschap dat, zowel voor mannen als vrouwen, in 1998 in Japan plaats heeft. Het toernooitje, een van de vijf Europese, met vier landen is begin '98 (9-11 januari) in de Martinihal in Groningen. Polen staat al vast als tegenstander van Oranje, dat bij de Olympische Spelen in Atlanta onder leiding van Bert Goedkoop als vijfde eindigde. De andere twee opponenten van de Europees kampioen komen uit een voorronde. De winnaar kwalificeert zich rechtstreeks. De beste nummer twee heeft ook nog een kans op een plaats bij de zestien teams die in Ja pan mogen aantreden. De ploeg moet dat uitmaken met de beste 'afvaller' uit de drie Aziatische poules. Bij de eindronde van het WK mannen komen 24 lan den in actie. Titelhouder Italië noch Nederland, de nummer twee van Athene '94, zijn verzekerd van deelneming. Ook zij moeten zich kwalificeren. Olym pisch kampioen Nederland is in elk geval ingedeeld met Duitsland. De Italianen moeten onder meer naar Finland. De andere twee tegenstanders komen uit voorronden. De beste twee per kwalificatiegroep gaan naar het WK. De wereldvolleybalbond FIVB is voor de plaatsing afgestapt van de gebruikelijke toernooivorm zoals bij de vrouwen. Gekozen is voor de competitievorm met drie uit- en drie thuiswed strijden. De zes duels moeten tussen 1 januari en 31 maart '98, midden in het nationale en Europese com petitieseizoen, plaatshebben. Door Jaap van Essen Oisterwijk - Met Dennis gaat het eigenlijk altijd 'best wel' goed. Zelfs tijdens zijn twee dramatische jaren in Italië hield hij steevast vol zich prima te voelen. En dus is het geen verrassing dat de 27-jarige aanvaller zich, nu er ook bij zijn club Arsenal kritiek loskomt, gewoon 'prima' voelt. Wanneer er niets onverwachts ge beurt, staat Den nis Bergkamp morgenavond in de spits bij Oran je, voor de twee de WK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Wales. Het eerste duel, vijf weken gele den, miste de voormalige Aja- cied nog, door een blessure. Bondscoach Guus Hiddink heeft leren leven met de herhaal- goed delijke afwezig heid van Bergkamp. Immers, ook in de kwalificatiereeks voor het EK ontbrak de aanvaller regelma tig. Door blessures, maar ook veelal doorzijn vliegangst. April 1997 wordt wat Bergkamp betreft een op zijn minst interes sante maand. Want dan speelt Oranje achtereenvolgens uit tegen Turkije en San Marino. Of hij er bij zal zijn, de 'Gunner' wil er nauwelijks op ingaan. Of hij mo menteel 'iets' doet om over de angst heen te komen, ook daar praat hij niet over. Pijnlijk „Sommige dingen zijn van jezelf. Er zijn nu eenmaal privé-aangele- genheden die je niet met anderen hoeft te delen. Over die vliegangst wil ik zo min mogelijk zeggen. Het is namelijk vrij pijnlijk, zeker wanneer iedereen er zo makkelijk over doet. Het zit bij mij diep, het is niet even opgelost met een sim pel cursusje volgen. Was het maar waar. Het is écht veel dieper." Over Arsenal praat Bergkamp heel wat makkelijker, „want we draaien heel goed." Zelfs de En gelse titel is haalbaar, zo vindt hij. „We hebben veel ervaring en met de inzet is niets mis. Verder zijn we sterker geworden door de komst van Vierra en we hebben met Wright een spits die heel makkelijk scoort. Vorig jaar be gonnen we ook goed, maar ver speelden we te veel punten in de periode december-januari, vooral door schorsingen en blessures, dat moeten we nu voorkomen." Bergkamp klinkt optimistisch. (ADVERTENTIE) PROFICIAT met de opening van het nieuwe bedrijfspand te Roosendaal. DRESSUALS CASUALS Ook nu er na een jaar blinde hel den-verering toch de eerste voorzichtige kritiek op zijn spel wordt gele verd. Afgelopen weekeinde, na de met 2-2 ge lijkgespeelde derby tegen Wimbledon, zet te de nieuwe Ar- senal-manager Wenger wat vraagtekens bij het spel van zijn Dennis Bergkamp...best wel aanvaller, die foto anp dit seizoen pas twee maal scoorde, beide malen uit een straf schop. „Ik heb zelf meteen na afloop van die wedstrijd met Wenger gespro ken," verduidelijkt Bergkamp. „Hij vond dat ik na mijn laatste blessure nog niet helemaal hon derd procent ben, dat ik nog een aantal wedstrijden nodig heb. Blijkbaar hebben anderen daar van gemaakt dat ik fysiek niet ge schikt zou zijn voor het Engelse voetbal. Maar Wenger had het over mijn fysieke toestand op het moment, zo kort na een blessure." Bergkamp voelt zich juist als een vis in het water in Engeland, waar de cultuur, de humor en de in ver gelijking met Italië betrekkelijke rust hem aanstaan. „En ik ben ook blij met de vrije, aanvallende rol die ik bij Arsenal heb. Alleen zou den er wat meer mensen in staat moeten zijn acties te maken, as sists te geven. Nu komt dat nog te veel alleen op mij neer." Het mag duidelijk zijn: Bergkamp weet niets van kritiek op zijn spel of het geringe aantal treffers dat hij scoort. En ook bondscoach Guus Hiddink zit er niet mee. „Ik heb gelezen wat Wenger gezegd zou hebben. Maar daar ga ik echt niet met Dennis over praten. Hij is zelf ervaren genoeg om daar mee om te gaan. En bovendien, na zul ke verhalen wil een sportman zich altijd juist even revancheren." Geen zorgen Hiddink maakt zich dus geen zor gen om Dennis Bergkamp. Ook niet trouwens om de geblesseer den Van Hooijdonk, Numan en Frank de Boer. „Ik voorzie wat hen betreft geen problemen." De verwachting is dat Van Hooij donk op de bank begint. Een maand geleden, uit bij Wales, was hij als invaller succesvol met twee doelpunten. Vergeleken met de door Oranje met 3-1 gewonnen ontmoeting lijkt Hiddink vier wij zigingen door te voeren. Valckx, Jordi, Bogarde (niet bij de selec tie) en Vierklau maken plaats voor Stam, Bergkamp, Numan en Rei ziger. Bobby Gould van Wales manoeu vreerde zich gisteren uiteraard in de rol van underdog. „Ik dacht dat wij twintig jaar achterliepen op Nederland. Nu we hier een paar dagen over dat schitterende trainingscomplex van PSV lopen, weet ik dat we nog 25 jaar moeten inhalen. Ik kan alleen maar een enorme bewondering voor het to tale Nederlandse voetbal heb ben." „U wilt weten wat ik zaterdag nog het meest vrees van Oranje? Dat is makkelijk, de reserve-spelers. Ik hoop dat Guus deze keer niet gaat wisselen." Moskou is over en uit voor Jim Courier die door de Nederlander Schalken werd verslagen. foto reuter Door Lex Veenma Moskou - Sjeng Schalken heeft gisteren tijdens de Kremlincup in Moskou voor een daverende verrassing ge zorgd door de als derde ge plaatste Jim Courier in de tweede ronde te verslaan, 6-4 7-6 (7-5). De overwinning op de Ameri kaanse voormalige nummer één van de wereld was voor de 20- jarige prof uit het Limburgse Kinrooi de derde zege dit jaar op een gerenommeerde speler. Eer der won de Midden-Limburger in Monaco van de Zweed Tho mas Enqvist, nummer 12 van de wereld, en daarna was Schalken tijdens hetzelfde evenement ook te sterk voor Wimbledon-kam- pioen Richard Krajicek, die deze week de achtste positie op de ATP-ranking inneemt. De zege op Jim Courier is voor de pupil van Henk van Hulst misschien wel de meest aanspre kende. De Amerikaan, die vier grandslam-titels op zijn naam heeft (twee keer in Parijs en twee keer in Australië), was lan ge tijd zelfs de nummer één van de wereld. Door een hardnekki ge rugblessure maakte Courier een vrije val op de wereldrang lijst. Hij staat nu vijftiende. Trainer Henk van Hulst had het succes zien aankomen. „Sjeng is compleet geworden," analyseer de de Brabantse oefenmeester. Brenda Schultz heeft de kwart finales bereikt van het tennis toernooi in Oakland. De als vijf de geplaatste speelster uit Heemstede won zonder veel moeite van de Slowaakse Radka Zrubakova: 6-2 6-4. Schultz is in de race om een startplaats voor de Masters over tien dagen in New York. Ze staat vijftiende op de lijst van de beste zestien die in Madison Square Garden meedoen. In Oakland staat ze in de kwartfi nales tegen Lindsay Davenport, de olympisch kampioene die achter Seles als tweede is ge plaatst. Monica Seles kwam in Oakland voor de eerste keer in actie. Ze versloeg in 60 minuten de Cana dese Hy met 6-1 6-2. Seles, tweede op de wereldranglijst, had last van haar maag. Niet van de phronische ontsteking aan haar schouder waaraan ze zich vooralsnog weigert te laten opereren. Voor 1997 heeft Seles zich één doel gesteld: een grand slam winnen. „Ik wil beter presteren op de grand slams. Mijn plaats op de wereldranglijst zegt me niet veel. Tennis draait om de grand slams." Dit jaar won ze bij absentie van Graf de Austra lian Open en verloor ze in de fi nales van Roland Garros en US Open van Steffi Graf. Een dag na Stefan Edberg nam Anders Jarryd afscheid van het Zweedse tennispubliek. Met minder ophef, maar wel met het 'Jeg vil tackar er alia' (ik bedank jullie allemaal). De 35-jarige tennisser was de laatste jaren voornamelijk actief in het dub belspel. Jarryds afscheid kwam boven dien als een verrassing. Edberg kondigde vorig jaar zijn af scheid reeds aan in Stockholm, Jarryd nam het spontaan. Hij blijft assistent-bondscoach van de Zweedse Davis Cup-ploeg, maar de ATP Tour is voorbij. „Ik ben al zestien jaar 35 weken per jaar onderweg," aldus de Zweed. „Het afscheid valt mij niet licht, maar ik kan mijn hoge prestatieniveau niet langer handhaven." Jarryd gaat de ve- teranentoernooien aflopen en gaat in de lente spelen in de Duitse competitie. UITSLAGEN Moskou. Mannen, 2 miljoen gul den. Tweede ronde: Schalken (Ned) - Courier (VSt/3) 6-4 7-6, Korda (Tsj) - Moya (Spa/8) 5-7 7-6 6-3, Kafelnikov (Rus/1) - Clavet (Spa) 3-6 6-4 6-2, Prinosil (Dui) - Damm (Tsj) 6-4 6-7 7-4, Olhovski (Rus) - Washington (VSt/6) 7-5 6- 7 7-6, Ivanisevic (Kro/2) - Hlasek (Zwi) 6-2 6-1. Stockholm. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Johansson (Zwe) - Dewulf (Bel) 6-3 6-3, Norman (Zwe) - Radulescu (Dui) 7-5 4-6 6-4, Enqvist (Zwe/3) - Woodruff (VSt) 7-6 7-6. Oakland. Vrouwen, 765.000 gul den. Tweede ronde: Schultz (Ned/5) - Zrubakova (Slw) 6-2 6-4, Po (VSt) - Werdel (VSt) 6-4 6-4, Se les (VSt/1) - Hy (Can) 6-1 6-2, Davenport (VSt/2) - Frazier (VSt) 6-1 6-4, Wild (VSt) - Shrver (VSt) 6-3 6-0. Santiago de Chili. Mannen, 480.000 gulden. Derde ronde: Filippini (Uru/5) - Hernandez (Mex) 7-5 6-3, Alva rez (Spa) - Blanco (Spa) 6-3 6-4, Berasategui (Spa/3) - Silberstein (Chl) 6-4 6-4, Gumy (Arg) - La- pentii (Ecu) 6-4 6-7 7-6. Uitslag tennis Zürich (rtr) - Het WK-kwalifi- catieduel tussen Estland en Schotland moet voor 16 maart worden overgespeeld in Tallinn. Dat zei vice-voorzitter Johans son van de FIFA gisteren in Zürich. Estse officials toonden zich opgetogen over dat besluit, hun Schotse collega's besloten het te accepteren en geen beroep aan te tekenen. Jim Farry maakte namens de Schotse voetbalbond echter wel een voorbehoud. Hij voorziet problemen met het prikken van de datum, rekening houdend met slecht weer en slecht licht. „In december hebben we nog een mogelijkheid voor een interland en in februari. Veel zal echter af hangen van de weersomstandig heden in Estland in die tijd van het jaar." Aenar Lepponen, de secretaris van de Estse federatie, stelde Farry gisteren al gerust. „Als er onmogelijk te spelen valt dan kunnen we uitwijken naar een neutraal land, Cyprus bijvoor beeld." De Schotse aanvoerder Gary McAllister reageerde wel teleurgesteld op het nieuws. Hij was voor één wedstrijd geschorst en moet die nu komend weekein de uitzitten. Het veel sterker ge achte Zweden is dan de tegen stander. Schotland werd op 9 oktober in Tallinn een papieren overwinning met 3-0 toegekend. De Schotten en scheidsrechter Radoman verschenen 's middags voor de aftrap, maar Estland kwam niet opdagen. Na drie se conden floot Radoman voor het einde. Het tijdstip was ver vroegd op verzoek van de Schot ten wegens de bizar slechte kwa liteit van het kunstlicht. Estland had het aanvangsuur van de wedstrijd gepland op ze ven uur. De televisie zou een di recte uitzending verzorgen en de toeschouwers hadden de kaart jes voor dat tijdstip gekocht. Naast de nederlaag kostte de wijziging de Estlandse bond ruim vier ton aan gederfde in komsten. „Het besluit om de wedstrijd over te spelen," aldus Johansson, „is genomen in het licht van de sportiviteit. Estland weigerde niet uit vrije wil te spelen. Het werd te laat op de hoogte ge bracht van het vervroegde aan vangsuur. De fax van de FIFA met de wij ziging kwam pas om negen uur 's ochtends op de dag van de wed strijd binnen. Het had daardoor te weinig tijd de zaak te reorga- (AD VERTE NTIE) Vanaf 19.15 uur Voetbal7 mei Kan Oranje de 3-1 nog eens overdoen om zo een ferme stap richting net WK '98 in Frankrijk te zetten? U ziet het live bij Sport7. Ook in AMSTERDAM bij AT5 en in DEN HAAG bij TV West. Om zo veel mogelijk Nederlanders in staat te stellen Nederland-Wales live te volgen, heeft Sport7ervoor gezorgd dat de wedstrijd ook bij AT5 en TV West wordt uitgezonden. Dus woont u in één van deze steden en heeft u nog geen pluspakket, dan kunt ook u de wedstrijd gewoon thuis zien! 24 november: Feyenoord-Ajax, exclusief live 3-8 december: Compaq Grand Slam München 7-15 december: Men's Champions Trophy Hockey 22 december: Ajax-PSV, exclusief live Voor actuolo informatie kunt u dagelijks Sport7Text raadplegen. Hl VRIJDAG 8 NOVEMBER 1996 Bi Milaan - Inter Milaan blijft van mening dat Ajax 'behoorlijk fout' zit in de transfer van Nwankwo Kanu en wil de zaak voorleggen aan de juridische commissie van de FIFA. De Nederlandse kam pioen verkocht de 20-jarige Nigeriaan eind vorig seizoen voor 3,5 miljoen gulden aan de Italiaanse club. Kanu speelde nauwelijks in Italië omdat artsen bij hem een hartafwijking vaststelden. De Nige riaan hoopt dat een operatie in de Verenigde Staten, waarbij hij een nieuwe aorteklep krijgt, zijn carrière kan redden. De medische commissie van de de wereldvoetbalbond verklaarde woensdag geen onregelmatigheden te hebben kunnen ontdekken bij de transfer. De leden waren van mening dat Inter Kanu zelf vooraf had moeten keuren. Inter vindt dat zij voor hun beurt praten omdat de club nog een klacht moet indienen bij de juridische afdeling van de FIFA. Ronaldo blijft nog ten minste een week aan de kant. De Brazili aanse topschutter van Barcelona kampt met een blessure in het rechter dijbeen. Hij mist in elk geval nog de eerstvolgende compe titiewedstrijd tegen landskampioen Atletico Madrid (morgen). Jes us Gil y Gil, de veelbesproken voorzitter van Atletico, deed bepaald niet opgelucht over de afwezigheid van gevaarlijke oud-PSV'er. „Met verdediger Juan Lopez hebben we het anti-gif tegen Ronaldo in huis," zei Gil, eraan toevoegend dat hij er niet over zou piekeren vijftig miljoen uit te trekken voor een speler. Mario van der Ende is door de scheidsrechtercommissie van de UEFA aangewezen als arbiter voor het UEFA-bekerduel tussen Besiktas en Valencia op 3 december. Dick Jol fluit een dag later de wedstrijd tussen IFK Göteborg en FC Porto uit groep D van de Champions League. Feyenoord wordt in de uitwedstrijd tegen Tenerife op 19 november geleid door de Italiaan Pairetto. Veertien dagen later staat de re turn in Rotterdam onder leiding van de Duitser Krug. De Rus Levnokov fluit de thuiswedstrijd van Ajax tegen Auxerre op 20 november. Na trainer Wim Jansen vertrekt ook Pieter Huistra aan het einde van dit jaar bij de Japanse club San Frecce. Het contract van de 29- jarige Fries wordt niet verlengd. De Mazda-club uit de J-League kampt met financiële problemen. De nieuwe trainer Eddy Thompson, oud-bondscoach van Australië, wil bovendien nieuwe verdedigers uit het buitenland aantrekken. „Voor mij is er daardoor geen plaats meer," legt Huistra uit. De Spaanse voetbalclub Zaragoza heeft trainer Victor Fernan dez gisteren de laan uitgestuurd wegens de tegenvallende resulta ten. Assistent Manoio Nieves vervangt hem voorlopig. Fernandez was aan zijn zevende seizoen bezig bij Zaragoza en had nog een contract voor twee jaar. Hij bracht de club anderhalf jaar geleden het grootste succes uit de geschiedenis met de verovering van de Europa Cup voor bekerwinnaars. In de aanloop naar de fi nale won de ploeg onder meer van Feyenoord. De Spaanse media speculeren al driftig over een opvolger. De namen circuleren van Victor Esparrago en van de Nederlandse bondscoach Guus Hid dink. Die heeft het echter te druk heeft met de WK-kwalificatie van Oranje. Het gerechtshof in Amsterdam doet vandaag al uitspraak in het hoger beroep van Feyenoord in het kort geding tegen de KNVB. President J. Willems wijst om 11.30 uur vonnis in het Paleis van Justitie. Hij zou aanvankelijk pas op 14 november uitspraak doen. Feyenoord wil de uitzendrechten van alle thuiswedstrijden in de Kuip in eigen beheer nemen. De KNVB heeft echter alle rechten, behalve die van de Europa-Cupwedstrijden, gezamenlijk verkocht aan Sport7. De rechtbank in Utrecht stelde in maart van dit jaar de voetbalbond in deze kwestie in het gelijk. Feyenoord ging daarop in hoger beroep. Chicago - Het Amerikaanse profhonkbal is terug bij af. De eigena ren van de dertig clubs wezen woensdagavond in Chicago met ver rassend grote meerderheid (18-12) het cao-voorstel af. Door die be slissing komt de competitie wederom in gevaar. Voornaamste struikelblok vormde de datum van de invoering van de zogenaamde luxury tax, een belasting voor de rijke clubs. De spelersvakbond wil dat de clubs die meer dan 51 miljoen dollar uit geven aan spelerssalarissen, vanaf 1997 35 procent van hun inkom sten afstaan aan de arme clubs. Die drempel zou in 1999 verhoogd worden naar 59 miljoen dollar. De eigenaren willen die invoering uitstellen tot 2000 (51 miljoen) en 2001 (59 miljoen). BADMINTON Hongkong. Hongkong Open. Vrouwen: Beenhakker (Ned) - Son- dergaard (Den/5-8) 1-11 11-5 12-11. Beenhakker in kwartfinales tegen Kim Ji Hyun (ZKo), winnares olym pisch brons in Atlanta. Seoul. Super Tour mannen. Stand na tweede ronde: 1. Woosnam (Wal), Els (ZAf) 138 slagen, 3. Nam- sin (ZKo) 139, 4. Montgomerie (Sch), Keng-chi (Tai) 140. BASKETBAL New York. NBA. Boston Celtics - Indiana Pacers 94- 84, Charlotte Hornets - Los Angeles Lakers 88-78, Detroit Pistons - Dal las Mavericks 103-84, Washington Bullets - San Antonio Spurs 96-86, Miami Heat - Chicago Bulls 100-106, Milwaukee Bucks - Vancouver Griz zlies 105-89. Vera Cruz (Mex). WK B-groep. Kwartfinales: Nederland - En| 1-0. Doelpunt: Van Gerwen. Nederland in halve finales tegen Co lombia. Eerste drie promoveren naar A-groep. VOETBAL BILJARTEN Bangkok. WK snooker voor landen teams. Kwartfinales: Engeland - Australië 10-5, Ierland - Canada 10-6. Overige wedstrijden: Thailand - Wa les, Schotland - Noord-Ierland. DAMMEN Abidjan. WK, voorronde. Groep 5: Hubner (Bel) - Prosman (Ned) 0-2. Mexico Stad. WK-kwalificatie Conc- acaf. Groep 3: MEXICO - HONDURAS 3- 1 (3-0). 32. Galindo 1-0, 34. Hermo- sillo 2-0, 42. Zague 3-0, 69. Zenteno 3-1. Toeschouwers: 114.000. Göttingen. Oefenwedstrijd onder la DUFTSLAND - NEDERLAND 2-0 (1-0). 45. Grober 1-0, 56. Woidke2-0. Toeschouwers: 11.000. MANNEN Eredivisie: Aalsmeer - VenL l»-i°' Zürich (rtr/anp) - De FIFA heeft officieel ingestemd met de invoering van een soort mini-WK. Het gaat om het toernooi om de Confederatie-beker, dat al twee keer officieus is gehouden. Eens in de twee jaar komen de kampioenen van alle continental tegen elkaar uit. Saudi-Arabië is in december 1997 de eerste gast heer van het jongste FIFA-evenement. Het is mogelijk dat de te- deratie de cyclus nog wijzigt van twee naar vier jaar. Het deelnemersveld bestaat uit acht ploegen, ingedeeld in twe groepen van vier. De winnaars van beide afdelingen spelen de n- nale. Mogelijke deelnemers aan de eerste editie zijn: UrujW (kampioen Zuid-Amerika), Mexico (kampioen Concacaf), Ziuü- Afrika (kampioen Afrika), Brazilië (wereldkampioen), gastlan Saudi-Arabië, de kampioen van Azië (nog niet bekend), Austral (kampioen Oceanië) en Duitsland (kampioen Europa). Het toernooi komt voor 12-21 december 1997 op de agenda. Del - ting heeft 21 februari in Riyadh plaats. Duitsland heeft al aang kondigd dat het niet deelneemt aan het evenement. De voet.ba bond (DFB) ziet geen kans het toernooi tijdens de lange winJer, top in te passen. De meeste clubs hebben dan lucratieve verPllc tingen bij indoortoernooien. Tsjechië neemt als nummer twee het EK eventueel de plaats van Duitsland in. Van onze sportmedewerker Axel - In Terneuzen zal het zondag moeten spetteren willen de rood-zwarten de rode lantaarn in de tweede klasse E over kunnen doen aan het te gast zijnde RKT- W. Voor Terneuzen een cruciaal duel in de strijd tegen degradatie. Een klas se lager moet Axel bij BSC een gooi doen naar een top- plaats en in de vierde klas se A staat het met de duels Sluiskil-IJzendijke, Koe- wacht-Breskens en Vogel- waarde-Philippine weer bol van de streekduels. HW'24-Hansweertse Boys kan opnieuw een schutters- festijn worden met de Hul stenaren aan de goede kant van de score. Bij Terneuzen zit het fout. Die constatering mag na het afsluiten van de eerste periode getrokken worden. Blijven klagen over pech is geen instelling die een zonnige toekomst voorspelt. De cijfers to nen keihard aan dat de equipe van coach Robby de Muycnk te Van onze sportmedewerker Axel - Zowel De Cocq als ZVH Morres liepen in de hoogste afde ling van het provinciale zaalvoet bal tegen een nederlaag aan. DE COCQ-JONGEPIER 2-3 - Het treffen in De Eenhoorn mag te boek als een pittig gevecht. Jan Cools scoorde twee keer voor De Cocq. Jeffrey van de Velde deed dat voor de doelwisseling voor Jongepier (0-1) waarna beiden na de hervatting nog twee maal raak schoten. Egon Kok deed dat voor de gasten. ZVH MORRES-KLOETINGE 3- 4 - Henk Maas, coach bij de gast heren baalde. De Hulstenaren kwamen op 2-0 via rake inzetten van Jean-Paul Eggermont en Mi ke van Rossem waarna Stoffel Biesterbos en Jan Baayens ervoor zorgden dat het 2-2 werd. Mike van Rossem tekende vervolgens voor 3-2 waarna Nels Rijvers en Erik ten Hacken de winst alsnog bij Kloetinge brachten door elk een keer raak te pegelen. Van onze verslaggever Goes - In Goes worden vrij dag 15, zaterdag 16 en zon dag 17 november voor de derde maal de 'Open Goese squashkampioenschappen' gehouden. De organisatie is in handen van squashver- eniging High Five. Het toer nooi is bestemd voor de ca tegorieën mannen B, man nen en vrouwen C, D en recreanten. De D-mannen spelen indien nodig al op donderdag- en vrijdag avond. De overige wedstrij den worden op zaterdag en zondag gespeeld. De B-man- nen komen alleen op zondag hi actie. Inschrijfgeld be draagt 25 gulden en er kan tot 11 november worden in geschreven. Er is een prijzenpot van tweeduizend gulden beschikbaar. ovei liet lute uit Het uit hij den; Van onze atletiekmedewerker Hulst - Met de elfde editie van de Moerschanscross, ko- hiende zaterdag 9 november tü Hulst, is men toe aan de weede wedstrijd van de Zeeuwse crosscup. Een cir cuit dat dit seizoen acht wed strijden telt. Na de loodzware opdracht veertien dagen te rug in het Vlissingse Nollebos en het gelijknamige strand, richt opnieuw een pittige opdracht. Het regent immers altijd de voorafgaand aan de Moer- heta-SCr°SS' B>at betekent dat parcours zwaar en door waai ^p de gebeurtenissen we?k alt -!?rbij vormt het Bo1" ®k altijd een extra hindenlis valt a gedeelte van het parcours sing °°k meestal de beslis- ta6elLrganiferende RKHAV is er HuLt„SeV« Sereed voor. Ook de toet n/ at!eten en atletes, want me hij de jeugd zit het bij na sti ni op di er (n (jo (jo Go na M: de Ja W af: ve Ti bl( ja;

de Stem | 1996 | | pagina 8