Sas maakt rWerkj meer werk Petitie voor veiliger verkeer Philippine van yerkeerpiSIl Burgemeester verwijt D66 Sas politieke onvolwassenheid Inventarisatie van knelpunten!Burgemeester Sluis Dertig mille bezuiniging op bibliotheek Voorproefje op literair café POLITIE rapport PLAATSELIJK nieuws SPORT in het kort UIT D66-fractie Terneuzen keurt begroting '97 af Eis twee jaar voor incest DE STEM ZEELAND C3IDESTEM Fietser valt vrouw lastig Vlissinger ruim jaar de cel in Domeinen verkoopt Braakmangebied 'Bezuinigingen zijn te eenzijdig' Politie vindt bij toeval hennepkwekerij Kampioenendag PV De Snelle Duif Aanrijding Diefstal Auto gestolen Botsing Onder invloed Geen voorrang Terneuzen Sluiskil nu Autocross in Sluiskil Bedrijf stennis Ador Bedrijfstennis Terneuzen Zakkenrollers in zeela Nieuwe talenten Slagwerk The King and I Li( Pk VRIJDAG 8 NOVEMBER 1996 Van onze verslaggever Sas van Gent - Burgemeester J. van Rest van de gemeente Sas van Gent verwijt de gemeenteraadsfractie van D66 politieke onvolwassenheid. Van Rest reageerde daarmee scherp op harde kritiek van deze partij aan het adres van het college van burgemees ter en wethouders. De bitse woorden over en weer klonken gisteravond bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1997. Die werd uiteindelijk na een schorsing van een uur door de Sasse gemeenteraad vastgesteld. De beraadslaging van het college van burgemeester en wethouders na de be schouwingen en vragen van de raads fracties vergde onder meer zo lang door de opmerkingen die D66 plaatste. Fractievoorzitter J. Smit verweet het da gelijks gemeentebestuur onder andere knullige en ontwijkende antwoorden op vragen die zijn partij stelde naar aanlei ding van de begroting. Van Rest zei na de schorsing dat het college bij zijn beraad slaging flink tegen de kritiek van D66 had zitten aanhikken. Een van de vragen betrof de aanleg van een nieuwe spoorlijn langs het kanaal Gent/Temeuzen. D66 nam geen genoe gen met het korte antwoord, dat met de aanleg van een spoorlijn ten oosten de aanleg van een rangeerterrein ten westen van het kanaal niet kwam te vervallen. „Waarom dan niet? Een beargumenteerd antwoord zet meer zoden aan de dijk dan een zo knullig simpel 'neen'," aldus Smit. „Elk weldenkend mens die ooit wel eens met spoortreintjes heeft ge speeld, kan weten dat er zowel ten oos ten als ten westen een rangeerterrein noodzakelijk is," sprak Van Rest daarop vernietigend. De rest van de kritiek van de partij deed ze kortweg af door derge lijke vragen niet serieus te nemen. Van onze verslaggever Breskens - Een automobiliste uit Oostburg is afgelopen woensdag avond op de kruising Lange- weg/Dorpsstraat in Breskens las tiggevallen door een onbekende man. Deze fietser gebaarde naar de vrouw dat hij geen voorrang had gekregen van haar. De vrouw verontschuldigde zich daarvoor, maar desondanks gooi de de man zijn fiets tegen de auto en trapte tegen het portier. Toen hij vervolgens aanstalten maakte zijn fiets op te pakken en die bo venop de auto te smijten, reed de vrouw hard weg. De auto liep deuken en krassen op. Van de man ontbreekt elk spoor. Van onze correspondent Middelburg - De 24-jarige C.A. uit Vlissingen is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot totaal dertien maanden cel. De officier had een gevangenis straf geëist van een jaar en nog eens drie maanden extra als ten uitvoerlegging van een eerder vonnis. Op 9 september stak A. vier ban den van de auto van zijn vriendin lek. Tevens vond de politie vlak bij de auto een heuptasje met daarin een pistool met munitie. Daarnaast achtte de rechtbank A. schuldig aan het zonder enige aanleiding mishandelen van twee jongens op de Markt in Middel burg, begin januari. Van onze verslaggever Hoek - De exploitant van re creatiecentrum De Braakman, de familie Van den Bosch, koopt het Braakmangebied van de Dienst der Domeinen. Al geruime tijd lopen daar over onderhandelingen. Nu ziet het ernaar uit dat de ei gendomsoverdracht een feit is. Door middel van een zogenaamde ABC-constructie wordt de fami lie Van den Bosch vermoedelijk de nieuwe eigenaar van het re creatiegebied en erfpachter van de Braakmankreek. De transactie staat op de verga deragenda van het algemeen be stuur van het recreatieschap De Braakman. Het schap komt maandag 11 november om 13.30 uur bijeen in het stadhuis van Temeuzen. Van onze correspondent Sluis - De Werkgroep Gehan dicaptenbeleid West-Zeeuws- yiaanderen vertelt nogal wat aanleiding van een brief van de werkgroep. Actievoerder Cyriel Barbé (voorgrond) leest de petitie voor in de Sasse gemeenteraad. Van onze verslaggever Sas van Gent - Met 450 hand tekeningen hebben inwoners van Philippine gisteravond kracht bijgezet aan hun eisen voor een veiliger verkeer in hun woonplaats. De handtekeningen gingen ver gezeld van een petitie die de werkgroep Verkeersveilig Philip pine tevens aanbood aan burge meester J. van Rest. Dat gebeurde voor aanvang van de behandeling van de begroting voor het komende jaar. Door het aanbieden van de petitie wilde de werkgroep een dringend beroep op het gemeentebestuur doen de begrotingscijfers nog eens kri tisch te bekijken en alsnog geld te reserveren voor het nemen van effectieve maatregelen. Want, vonden de leden van de werkgroep, 'uit de begrotings stukken voor 1997 blijkt schan dalig genoeg niets terug te vinden dat wijst op een initiatief om ver keersproblemen in de gemeente Sas van Gent aan te pakken'. „In andere Zeeuws-Vlaamse ge meenten zoals Temeuzen, Honte- nisse, Hulst, Axel en Oostburg blijkt de verkeersveiligheid hoger in het vaandel te staan dan in de gemeente Sas van Gent waar dit totaal onbelangrijk lijkt te zijn. Wij hebben sterk de indruk dat u niet beseft dat de leefbaarheid in de kernen hierdoor in het geding FOTO WIM KOOYMAN komt." Woordvoerder C. Barbé van Verkeersveilig Philippine mocht voor de gelegenheid plaatsnemen in een van de raads- zetels om het eisenpakket van de werkgroep nog nader toe te lich ten. Hij sprak onder meer de hoop uit dat bij de gemeentebe stuurders het hart voor veilig verkeer op de goede plaats zat. Van onze verslaggever Temeuzen - De gemeenteraad van Temeuzen heeft - met uit zondering van GroenLinks en D66 - ingestemd met een kor ting van 30.000 gulden op de subsidie van de openbare bibliotheek. J. Schrier (CDA) was namens zijn fractie van mening dat de biblio theek inmiddels bewezen heeft 'inventief en creatief' met de be zuinigingen om te kunnen gaan, en gaf derhalve aan dat zijn frac tie voor het voorstel was. Minder expliciet, maar wel ge heel in de stijl van aap-noot-mies was GPV/RPF. „We kennen de 'B' van bibliotheek en de 'B' van bezuinigen. Het lijkt wel of die twee begrippen aan elkaar ge koppeld zijn," merkte C. Leunis op. „Maar er is nog een andere 'B' en die staat voor basisvoorzie ning. Met deze bezuiniging zal het heel moeilijk zijn nog ruimte te vinden om de bibliotheek als basisvoorziening te handhaven. Simpel rekenwerk leert dat de bi bliotheek voor het jaar 1998 met 200.000 gulden aan extra lasten (onder meer voor automatisering, red.) geconfronteerd wordt. Wij vragen ons af of dat bedrag niet in het voorstel genoemd had kun nen worden." GPV/RPF ging des ondanks met pijn en zere voeten akkoord met het voorstel, maar deelde de mening van P. Hame link (SGP) dat ook het theater in de bezuinigingsronde betrokken had moeten worden. „Dan was de tariefsverhoging waarschijnlijk niet nodig geweest," aldus Leu nis. De directeur van de bibliotheek, J. Spenkelink, ziet de bezuiniging met lede ogen aan. „We zien met angst en beven de komende be grotingsbesprekingen in mei vol gend jaar tegemoet," zei hij gis teravond in een eerste reactie. „Het zou wel eens drastische ge volgen kunnen hebben als er dan nog eens zo'n klets overheen komt." Het bestuur van de bibliotheek zal zich op korte termijn beraden over de gevolgen van de nu aan gekondigde bezuiniging. Het is de bedoeling om nog voor het ein de van het jaar een plan te pre senteren. In tegenstelling tot de korting op het bibliotheekwerk had de raad beduidend meer moeite met het voorstel om de subsidie (13.000 gulden) op het godsdienstonder wijs en het humanistisch vor mingsonderwijs op de openbare scholen stop te zetten. Het CDA, SGP en GPV/RPF steunde het collegestandpunt, maar dat was niet voldoende om het voorstel er door te krijgen. Temeuzen - De gemeenteraadfractie van D66 in Terneuzen heeft gisteravond tijdens de begrotingsraad de complete begro ting voor 1997 afgekeurd. De fractie ging wel met een raads- meerderheid mee om een aantal belastingverordeningen voor volgend jaar te wijzigen. D66 verwijt het college van B en W eenzijdig te willen bezuinigen in de 'zachte sector', zoals de bi bliotheek en de stichting Toon beeld. „Nogal wat raadsfracties hebben in eerdere vergaderingen er voor gepleit om deze zaken te ontzien, maar het college blijft doof voor deze pleidooien," aldus de democraten, die van mening zijn dat 'stelselmatig reserves worden aangewend voor de harde sector'. Genoemd worden Stee- nen Beer, stadskantoor en de re novatie van de Axelse Dam. „Omdat je niet een onderdeel van de begroting kan afstemmen heb ben we besloten om een signaal af te geven en dus de hele begroting af te wijzen." Wethouder Financiën, K. van der Hoofd, memoreerde dat de ge meente wel degelijk ook 'in eigen vlees' gesneden heeft, met een korting van 31 procent. Ook de burgers en het bedrijfsleven zijn volgens Van der Hoofd niet ont zien met kortingen van respectie velijk dertien en zeventien pro cent. D66 voegde zich overigens wel bij de raadsmeerderheid die akkoord ging met de wijziging van diverse belastingverordeningen. Daaron der de reinigingsheffingen, die vanaf volgend jaar met gemid deld 39 gulden per huishouden zullen stijgen. De onroerende- zaakbelasting (ozb) gaat met vier procent omhoog. Gebruikers be talen volgend jaar 7,18 gulden per eenheid van 5000 gulden. Voorheen werd bij de berekening van de ozb uitgegaan van eenhe den van 3000 gulden. Voor eige naren is dat begrag gesteld op 8,94. De rioolrechten stijgen ge middeld met een tientje. Middelburg - Tegen de 52-jarige J. A. uit Colijnsplaat is gisteren op de rechtbank in Middelburg een gevangenisstraf van twee jaar geëist we gens verkrachting en het plegen van ontucht met zijn toen 16-jarige geestelijk gehandicapte dochter. Een en ander zou zijn gebeurd in de periode december 1992 tot en met 2 mei 1993. De zaak kwam aan het rollen toen het meisje dat in een gezinsvervangend tehuis in Den Haag verbleef, werd betrapt op het stelen van geld. Volgens A. was alles aan de fantasie van zijn dochter ontsproten en hadden de hulpverleners niets nagelaten om zijn dochter alles in de mond te leggen. Fijntjes wezen zowel hij als zijn advocaat erop dat het meisje al eerder mensen had beschuldigd van ontucht, die overigens allen waren vrijgesproken. Op scholengemeenschap De Rede in Terneuzen is een expositie te zien over de auteur Hafid Bouazza. foto wim kooijman Temeuzen - 'De voeten van Abdullah'. Dat is de titel van het literair debuut van schrijver Hafid Bouazza (1970). Ter gelegenheid van een literair café rond deze auteur (op 14 november in Porgy Bess), richtten en kele vwo-leerlingen van scholengemeenschap De Re de gisteren een tentoonstel ling in. Daarin worden diverse thema's uit het boek op een plastische manier belicht. Het is de derde keer dat De Rede een schrijver centraal stelt door middel van een tentoonstelling. Eerder kwamen Mensje van Keulen en Herman Brusselaars aan bod. „Het vloeit voort uit het leesbe vorderingsproject Zeeland. We hopen op deze manier de leer lingen dichter bij de auteur en de literatuur te brengen," zegt lerares Nederlands, Annie de Coninck. 'De voeten van Abdullah' is een verhalenbundel, waarin Bouaz za een beeld schetst van 'ontlui kende liefde' en de samenleving in een klein dorp in Marokko, zijn geboorteland. De manier waarop Bouazza zijn verhalen verwoordt is volgens De Conin ck heel bijzonder. „Hij bedient zich van een sensueel zintuige- lijk taalgebruik, op een manier die je in de moderne literatuur bijna niet meer tegenkomt. Kijk maar eens naar deze zin:die het licht deed stuivelen'. Hafid Bouazza zal tijdens het literair café door één van de leerlingen van vwo-6 geïnterviewd wor den. De avond in Porgy Bess begint om 20.00 uur. Toegangs kaarten kosten vijf gulden in de voorverkoop (verkrijgbaar bij De Rede). Op de avond zelf kost een toe gangsbewijs tien gulden. Van onze verslaggever Sas van Gent - De gemeente Sas van Gent moet het komenjJ jaar meer werk maken van de verkeersveiligheid in de gemeen.! te. Die opdracht kreeg het dagelijks gemeentebestuur gistera-l vond mee van de gemeenteraad. Die stelde in haar vergadering de begroting 1997 vast. Een motie van het CDA over de verkeersveiligheid werd raads- breed ondersteund. De raad ver zocht de gemeente in de motie op korte termijn een verkeersveilig- heidsplan voor alle kernen te ont wikkelen. Dat plan moest ten minste een in ventarisatie van alle knelpunten bevatten met daarbij tevens een voorstel voor mogelijke oplossin gen. Het gemeentebestuur zou vervolgens in de eerste helft van het volgend jaar op basis van die inventarisatie besluiten moeten nemen om de gesignaleerde knel punten aan te kunnen pakken. Ook D66 diende een motie in met als doel de verkeersveiligheid binnen de gemeente te verhogen. CDA en VVD ondertekenden de motie. Die kwam erop neer het reeds gereserveerde geld voor de verbetering van de raadzaal van het gemeentehuis (100.000 den) te gebruiken voor maatr len ten gunste van de veilighëjJ in het verkeer. Fractievoorzitter J. Smit van Dfjl gebruikte overigens het b onveiligheid in brede zin om&| motie in te leiden. Net als andersI fracties in de Sasse raad uiti Smit namens zijn partij zorg; over die onveiligheid. De bijdrage van de WD in discussie over de verkeersveilig! heid richtte zich op de groti openheid die het dagelijks g meentebestuur zou moeten bt! trachten. „U geeft als antwoorll dat de knelpunten momenteel ril studie zijn. Naar onze mening jl het wellicht goed hiermee n buiten te komen. Het neemt ini tatie weg bij bewoners als ut ziet dat eraan gewerkt wordt e naar oplossingen wordt gezocht.' I zei R. Noet namens de VVD-frac-| tie. Axel - De politie heeft gister middag in Axel een hennep kwekerij, compleet met uit rusting en 180 planten inbe- slaggenomen. De kwekerij was ondergebracht in een wo ning aan de Beethovenstraat, die enkel en alleen voor dat doel was ingericht. De 'bewoners' van het pand wa ren ten tijde van de inval niet aanwezig. De politie heeft der halve nog geen aanhoudingen verricht. De politie kwam de kwekerij op het spoor na een melding dat er water uit de woning stroomde. Omdat 'de bewoners niet thuis waren ging de wijkagent met ie mand van de woningbouwvereni ging poolshoogte nemen. Op de' eerste verdieping bleken de slaapkamers volledig te zijn inge richt. Er was een bassin aange legd van waaruit de planten van water konden worden voorzien. Het bleek de achilleshiel van de constructie. Het bassin was over gelopen en had de gehele onder en bovenverdieping blank gezet. De politie kreeg tijdens de opera tie assistentie van de dienst Ge meentewerken en de brandweer van Axel. Deltan heeft inmiddels de toevoer van water en elektrici teit afgesloten. Van onze duivensportmedewerker Clinge - Postduivenvereniging De Snelle Duif te Clinge houdt zondag 10 novenber haar jaar lijkse kampioenendag van post duiven. het evenement vindt plaats in de zaal van café De Lanbouw te Clinge. Naast leden van de eigen vereni ging zijn voor deze dag ook leden van andere duivensclubs uit de regio uitgenodigd met een stand duiven aanwezig te zijn. Van ne gen tot tien uur worden de duiven voor de tententoonstelling bin nengebracht. De keuring van de vogels, per drietal, van doffers en duivinnen gebeurt op zicht door erkende keurmeesters tussen 11.00 en 12.00 uur. Twee uur volgt de prijsuitreiking. Aanslui tend hierop is er de huldiging van de plaatselijke kampioenen en volgt een verkoop van bonnen recht gevend op een jonge duif broed 1997. De dag wordt rond 17.00 uur afgesloten met een trekking van winnende nummers van de gehouden loterij. Terneuzen - Een 55-jarige au tomobilist uit Hilvarenbeek zag afgelopen woensdagmid dag te laat dat een 20-jarige autobestuurster uit Westdorpe die voor hem reed afremde op de rotonde aan de Willem de Zwijgerlaan. Bij deze aanrij ding bleven beide betrokkenen ongedeerd. St.-Jansteen - Een 35-jarige Temeuzenaar is afgelopen woensdagmiddag bij zijn werkgever betrapt op de dief stal van twee televisies en een friteuse. De spullen zijn 2200 gulden waard. De man is aan gehouden. Hulst - De zilvergrijze BMW 320i Cabriolet van een 36-jari- ge man uit het Belgische Sint Gillis-Waas is afgelopen woensdag in de loop van de middag gestolen vanaf de Gentsevaart. De waarde van de auto is tachtigduizend gulden. Axel - Een 61-jarige automobi list uit Axel is afgelopen woensdagavond op de Singel- weg in zijn woonplaats in aan rijding gekomen met de auto van een negentienjarige plaats genoot. De 61-jarige gaf geen voorrang. De bestuurders kwa men met de schrik vrij. De au to's liepen aanzienlijke schade op. Terneuzen - Een 36-jarige Ter- neuzenaar is in de nacht van woensdag op donderdag de politie van de weg voor rijden onder invloed. De alcoholtest gaf 1,6 promille aan. De man moest direct zijn rijbewijs inleveren en kreeg een dagvaarding mee. Terneuzen - Twee personen auto's zijn gistermiddag zwaar beschadigd bij een aanrijding op de kruising Willem de Zwij- gerlaan/Zuidlandstraat. Een van de bestuurders, een 38-ja- rige vrouw uit Temeuzen, wil de vanaf de Willem de Zwijger laan linksaf de Zuidlandstraat inrijden. Ze verleende daarbij geen voorrang aan een 37-jarige au tomobilist uit Kortrijk. De in zittenden bleven ongedeerd, de auto's moesten worden takeld. DANSEN - In het Zuidland- landtheater wordt vandaag een dansavond gehouden. De orga nisatie is in handen van dans instituut Adrie Hamelink. De zaal gaat om 20.00 uur open, het dansen begint om 20.30 MEULENGAT - De Flash- avond, die vanavond zou wor den gehouden in het welzijns- centrum 't Meulengat in Sluis kil, gaat niet door. Ook de Rakbak is vanavond niet geopend, aldus het organi serende SKI. Sluiskil - De Stichting Auto cross Zeeuws-Vlaanderen houdt bij voldoende deelname morgen een autocross in de polders tussen Philippine en Sluiskil. Dit aan de Langeweg waar men om 11.00 uur met de trainingen begint en om 13.00 uur met de voorrondes. VROUWEN Poule A: Noordzuidkwartet-TS Ador 4-0, Matchpoint-Boskreek 1 4-0. Poule C: TVS-Amigo's 2-2, Ador Sport 1-Volhouders 2-2, De Jo jo's-Meppers 4-0, Boskreek 2-Pe- tit-Paris 2-2. Poule D: Dropshotje-Boskreek 4 0-4, Boskreek 3-Denoek 4-0, Smash-Boon 2-2, Friends-Be- rendsen 4-0. MANNEN Poule A: Right Line-Dees 10-2, Cruson-Paepa's 0-12, Ron's Fashi- on-Onze Zorg 12-0. Poule B: SGZ 1-SGZ 2 12-0. MIXED Poule D: Vooruit 2-Hullu&Come- lis 10-2, Baronie-Sjans 8-4, Bos kreek 2-Tropical 8-4, Aqua Clai- re-Star 2-10. Poule E: Ador Sport 3-Sukkels 9- 3, De Smesjers-Palm Team 8-4, Sarien-Ziekenzorg 2 8-4, Dieren land-De Plakkers 11-1. DUO'S Wisse/Maas-Dieleman/Buysse 0- 6, Lunteren/Verstraeten-Nijs- sen/Houlmes 6-0, Gijssen/Van- tricht-Van de Velde/Nijsse 6-0, Brenner/Verduin-De Milha- no/Van de Hemel 4-2. VROUWEN Poule 1: Racket Jack-Tolhoek 4-0, De Keyzer-Boeye 0-4. Poule 2: Vervaet-Forty Love 4-0, Sponselee-Everling 1-3. Poule 3: Doorns-Schaart 2-2, Jan* sen-Bakker 2-2. Poule 4: De Vin-Nouwen 0-4, Van Steenberge-Jojo 2-2. Poule 5: 't Lage Netje-De LiK- dooms 2-2, Jearitoha-4 Op n nj 4-0. MANNEN Poule 2: Dey/Edwards van Muyen-Mol/Blokland 4-2. Poule 3: Den Haan/Koole-LoK- ken/Van Amersfoort 0-6. Poule 4: Mathijssen/Segers-"ie* ters/Witte 6-0. Poule 5: Roth/Juffermans-ve- raart/Cevaal 2-4. Poule 6: Verschelling/De Poote - Agterhuis/Van Kerkhoven 3-&■ Poule 7: Bac/Van Hemen- Hoek/Haak 0-6, Van Slegten* horst/Van Duyse-Van Tncnt/ Kraker 4-2. 0flVi. Poule 8: Simpelaar/Van de rey Van de Velde/De Visser 2-4, zereit/Meyer-Leeuw/Van Aais Poule 9: Herrebout/Pieters-BC95 5-1, Dobbelaar/Gelissen Kroes/Verhage 4-2. BEDRIJFSCOMPETITIE Poule 2: Electron-Botega 6-2. Poule 3: Los Amigos-Van eren 8-0. Poule 4: Van Wijk-Kint 0-8. brief van c handi heeft te vei voor voer zend komer discus Hij g; werkj pe werkgroep pleit in de bewuste een gi Sluis-Aardenburg is voor behoud van Antonius Sluis - Een goed uitgerust ambu lancevervoer en verbetering van 'het openbaar vervoer naar het streekziekenhuis in Temeuzen. Deze twee elementen werden hoor de leden van de raadscom missie Financiën in de gemeente Sluis/Aardenburg naar voren ge bracht als het Antonius zieken huis in Oostburg wordt afge slankt. Toch blijft voor de com missie als eerste inzet behoud van het Oostburgse ziekenhuis voor de regio. „Er meer uithalen dan I het rapport over de toekomst van i het ziekenhuis biedt. Een sterke vuist maken," verwoordde bur- I gemeester C. van Liere. En hierin honden alle commissieleden zich vinden. Maar die keken ook al wat verder. Als het ziekenhuis zoals aangekondigd toch fors wordt afgeslankt, dan wil de commissie een goed uitgerust amculancevervoer. Bovendien moet ook het openbaar vervoer naar het streekziekenhuis in Ter- I neuzen worden verbeterd. Volgens J. Boogaard (PvdA) is de macht in de kwestie Antonius aan de specialisten. Boogaard: „Iedereen is te bereiken. Zieken- huisdirectie, de opstellers van het t rapport, noem maar op. Alleen de groep specialisten blijft onbe reikbaar." Overigens had B. Bas ting, voorzitter van de stichting 'Antonius moet blijven' een goed gesprek gehad met gedeputeerde De Kok. „We kwamen in elk ge val opgewekter terug dan dat we gegaan waren. Wij gaan in elk ge val vastberaden door. Er is ons een gesprek toegezegd met de zie kenhuisdirectie en de zorgverze keraars. Wij blijven in de red dingsoperatie geloven." Sluis/Terneuzen - Een 59-jarige I vrouw uit Brugge is afgelopen woensdagmiddag haar porte- I monnee met daarin driehonderd I gulden kwijtgeraakt aan een zak- I kenroller. Ook in Temeuzen I maakten gauwdieven slachtof- I fers. Een 61-jarige vrouw uit J Axel en een 76-jarige Temeuzen- I se werden bestolen van hun por- I temonnee, met daarin respectie- I velijk honderd en tachtig gulden. Van o Bresk Sluis burg zaak veerv Vlissi ook nigin De ge dag h eenko genve Bresk Voet De C Rosen de pre toege: doend realis< WOV voor groot veerdi alleen daar vraag len. V dat w over k wel worde Reel In sar belan; endaa voor c dit m voorst Er is het ni delsht „Maai arm o zal he steller de pr het le econo derzof „Een verdw streek zelfs j meer België Voogd vecht, ten va JONGE, NIEUWE Nederlandse muziektalenten treden onder de naam NOG ensemble op in Ter neuzen. De musici zijn laureaten van diverse nationale en interna tionale concoursen. Zij brengen in hun programma's prachtig re pertoire dat, vanwege zo'n uitge breide bezetting, niet zo vaak uitgevoerd wordt op de reguliere muziekpodia. De bekende ho boïst Han de Vries is de bezielen de leider van het ensemble dat romantische nonetten van Josef Gabriel Rheinberger en diens leermeester Franz Lachner zal vertolken. Verder nog het beken de nonet van Bohuslav Martinu waarin duidelijk nationale volk se invloeden herkenbaar zijn. dips Pieters verzorgt een gratis mondelinge toelichting op het Programma om 19.30 uur in Jiootercafé Porgy Bess. FA a9 9 november in de Grote Kerk in Terneuzen, aanvang 20.00 HET FILHARMONISCH Orkest van Vlaanderen musiceert samen met de Percussiegroep uit Door- ik en begeleidt Koen Wilmaers imanmba) tijdens de eerste uit- oenng in de serie Promenade- concerten 96/97 in Antwerpen. et Programma werken (met veel slagwerk) van Katsjaturian, 'lamme, Anderson, Colgras, Ka rt- ev® 55 Gerswhin, Rosauro en Bernstem. "fSa9 9 november in de Elisa- "einzaal, aanvang 15.00 uur. «gie van Ben Woeltjens kino Nederlandse bewer- arh ran de musical 'The King Oscar T?n diehard Rodgers en war Hammerstein gebracht. Vatl ?us'cal vertelt het verhaal die irf u!tse gouvernante Anna het negentiende- eeuwse Banj de 1 kom strei tuur zich tiscl gesp muz ham de prac een scho se sf Za neuz vang INI zorg Shir het dere de e de muz wori en 4 Aan leen cab; jeug stud Dc Blau HEI bren nen Pro: reb, ziek Scai Het wor< Duy liset mus vat boe, e.a. Zc

de Stem | 1996 | | pagina 20