'Garantie deel kosten van info-systeem' 6Toeval redde mijn leven Geldelijke steun aan mini-campings wordt een moeilijke zaak iMeer oriëntatiepalen strand Cadzand-Bad PLAATSELIJK NIEUWS UITSLAGEN I DE STEM an Gent illanten ïhoorn k dicht idheid beu j Ergernis over negatieve geluiden over toerisme ZEELAND C4 I OoStburg: - De gemeente Oostburg betaalt vooralsnog niet mee aan de aansluiting van mini-campings op j rioolwaterzuiveringsinstallatie. Gemeente Oostburg: Oud-strijder Martin Reagan over drama in IJzendijke Oostburg Sluis Kaartingen Schietingen Koersbal Vogelshow ER 1996 C3 DONDERDAG 7 NOVEMBER 1996 Igifte gedaan van 1 aan een leeg- ng aan de Gene- raat in Axel. In fden schakelaars ozen kapot ge- (schade bedraagt pnd gulden. pller 1-jarige vrouw uit werd slachtof- lakkenroller. In de tin Hulst werd zij Tiaar portemonnee en bedrag van 185 De politie hield in istraat in Terneu- -jarige man uit kn die in het bezit ele grammen wiet. |ft een proces-ver- Een zestienjarige pendijke liep tegen i hij gistermorgen [ffeur een strippen- od waarmee ge- De kaart was zo dat een stempel lijk verwijderd kon gen de jongen is tal opgemaakt. i het Zuidlandthea- 19.30 uur. De |en fotografe Julia Gouda houdt een een dia-presenta- Ir werk. Elaimen twee van de Is-Vlaanderen heeft kan de wijkagent in It aan in een reactie op Tsties. Partijen spreken ezorg in Sas van Gent. [delen zijn, dat Sas van [ten. In haar algemene ligheidsbeleidsplan. an de wijkagent en de [ien te weing politie op en de vernielzucht aan Iver hand toeneemt." bewoners blijven toch blijken in de gemeen- jrdt gehandeld. Hoewel dd gelijk staat aan ver- t beleid blijft gericht op kezicht op straat." «Van onze verslaggever Iwethouder L. Cuelenaere maakte dat I gisteren bekend tijdens de vergadering jvan de recreatiecommissie. Hiermee komt de geldelijke steun van waterschap Het Vrije van Sluis van 3.600 gulden per aansluiting op zeer losse schroeven te staan. Commissielid J. Provoost, tevens bestuurslid van het schap, zei immers dat het waterschap alleen subsidie geeft als de gemeente ook bijdraagt. Het dagelijks bestuur van het water schap vraagt volgende week aan de alge mene vergadering akkoord te gaan met het verlenen van de subsidie. De vraag is nu hoe de algemene vergadering zal om gaan met de stellingname van Oostburg. Want Cuelenaere maakte dus duidelijk dat de gemeente niet meebetaalt. „Een bijdrage in de aansluitkosten zou im mers grote gevolgen hebben. Andere be drijven hebben we in het verleden ook geen bijdrage gegeven." De wethouder reageerde hiermee op een vraag van commissielid en recreatie-on dernemer A. Boomert die het niet te ver teren vindt als de gemeente subsidie aan de mini-campings geeft. „Wij hebben in het verleden ook het volle pond moeten betalen." Boomert vroeg gisteren ook aan Cuele naere of de gemeente wil investeren in voorzieningen op het strand voor gehan dicapten om de vloedlijn te bereiken. De gemeente zou hiervoor de reservepot van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) kunnen gebruiken. Cuelenaere is bereid het voorstel in een commissie te bespreken. „We kijken naar voorzienin gen in algemene zin. Zoals een traplift bij het Visserijmuseum in Breskens. Ik zal het voorstel in ieder geval in de com missie bespreken. Het gaat er immers om zinvolle zaken te realiseren." Ivan onze verslaggever IOostburgDe gemeente Oostburg staat garant voor 35.000 gul- Iden voor de realisatie van een logies-informatiesysteem in Iffest-Zeeuws-Vlaanderen. Het gaat om borden langs de West- Izeeuws-Vlaamse wegen waarop logies-verstrekkers met be- 3 van elektronische groene en rode lampjes kunnen aange- |ven waar nog accommodatie beschikbaar is. omplex De Eenhoorn je week gesloten. De gbare bodem zal naar daar zijn. Het zwem- vembad inderdaad pas week vrijdag voor de s opengaat is echter nog peiling. „Als de mon- ndagnacht klaar zijn ■e ongeveer twee dagen het bad te vullen. Het er een dag voor het wa- 'armd is en we hebben zekerheid een dag extra d. Het bad is dus don- laar en vrijdag kan er ien worden." hoopt dan dat alle ma- rbij is. Toen het zwem- ni open moest gaan was 1 een defect aan de bo gaard wordt alles onder gerepareerd. De sport- [uashbanen en de zonne- De Eenhoorn zijn ge- |Die 35 mille is het bedrag dat Ivoor rekening moet komen van de Irecreatieondernemers. Omdat de [gemeente nog niet weet hoeveel [ondernemers mee willen betalen, [werd de recreatiecommissie gis teren gevraagd akkoord te gaan [met de garantstelling voor deze [contra-financiering. |üe gemeente heeft deze week wel diverse ondernemers van cam- s, mini-campings en ver huurkantoren gevraagd naar de [belangstelling voor dit project. Ongeveer de helft van de cam- ig-eigenaren is in principe be- Ireid mee te doen, maar keiharde [garanties zijn er nog niet. Van- daar de garantstelling van de ge- [meente. (Hetproject kost in totaal 282.000 [galden. Het belangrijkste deel [wordt vermoedelijk betaald uit zogenaamde 5B-gelden. Een Ivan de voorwaarden om voor de- ze subsidie in aanmerking te ko- men is de bijdrage door de onder- nemers. Wethouder L. Cuelenaere was er morgen alles aan gelegen I snel spijkers met koppen te slaan. [De stuurgroep van de 5B-gelden ij beslist namelijk morgen welke [projecten doorgaan. En dan moet ade zaak rond de contra-financie ring dus geregeld zijn. Vandaar [dat de gemeente garant wil staan Ivoor de 35.000 gulden. „We moe iten nu druk op de ketel zetten. [Anders zijn we met de uitvoering [van het project straks anderhalf [jaar te laat als we een nieuw [voorstel moeten indienen," licht- |te L. Polfliet van de gemeente I gisteren toe. De vertegenwoordigers van de politieke fracties hadden giste ren geen moeite met het voorstel. „Het systeem is nuttig voor de recreatie. Daarnaast past het ook in het verkeersveiligheidsproject Duurzaam Veilig. Mensen hoe ven immers niet nodeloos om te rijden op zoek naar accommoda tie," stelde J. Wielakker (PvdA). Ook de WD, D66 en D&T staan achter de garantstelling. „Het in formatiesysteem voegt iets toe aan de streek," aldus J. Provoost (WD). „De gemeente moet wel een coördinerende rol gaan ver vullen als de stuurgroep morgen beslist het project voor uitvoe ring goed te keuren." Cuelenaere legde uit dat de ge meente niet de instantie is die de kar gaat trekken. Er wordt hier voor een speciale werkgroep in het leven geroepen. De gemeente kan wel een rol vervullen in de samenstelling van deze groep. De vertegenwoordigers van de diverse recreatie-instanties staan ook achter de garantstel ling. Voorzitter J. van de Velde van de Vereniging van Camping exploitanten (WCE) maakte gis teren kenbaar het project te steu nen. „Als bestuur proberen we zoveel mogelijk leden mee te la ten doen. Het kan een goed plan worden maar dan moet het wel rond juni volgend jaar draaien. Anders heb je er niets aan." Volgens Cuelenaere wordt dat een moeilijke zaak. „Maar we doen ons best. We zetten er spoed achter. Met sommige dingen moet je risico's durven te ne men." IVan onze verslaggever Oostburg - Gezien het succes van de deze zomer zes geplaatste oriëntatiepalen op het strand van Cadzand-Bad worden vol gend jaar negen nieuwe palen neergezet. is het eigengereide op beu. (aderingen en commissi® rerleg vooraf met t>e ■st dat er zaken al uitg !r toestemming voor h ene beschouwingen op d de gemeentelijke heri? daar trok het college j svlaamse gemeenten le baan is, willen wi] eze discussie in feite as op argumenten. iver het voornemen v uiten. Dit in verband m Een slechte zaak. Nu1 d is het geen goed me® erminderen." je slechte smaak over a elfs bezorgd over. „D pen waar we op g^P nks een verdergaand naar 88 volgend jaa fee palen moeten ervoor zorgen winder kinderen op het I strand verdwalen. cijfers wijzen uit dat inder- I Mad minder kinderen zijn zoek geraakt. De uitbreiding werd I gisteren uit de doeken gedaan I Mor wethouder L. Cuelenaere hjdens de vergadering van de re- I Meatiecommissie. aan de palen zit ook een com- n^ee! biHtje. Ze bieden name- I 'Jk ruimte aan reclamebood- cnappen. Commissielid A. oomert plaatste daar zijn .aagtekens bij. Hij vroeg zich af e' gemeentelijk beleid afhan kelijk is van sponsors. „U laat de uitbreiding van deze voorziening afhangen van de sponsors. Wel licht komt er straks op het naaktstrand een paal van Erotic Discount Centre te staan." Volgens Cuelenaere hoeven de reclames op de palen niet storend te zijn. „Uiteraard letten we daarop. Zo willen we weten wat voor soort reclame op de palen komt te staan en de reclame mag niet overheersen. Het moet een verdwaalpaal blijven. De oriën tatiepalen ogen in ieder geval goed en voldoen aan de verwach tingen." Van onze verslaggever Oostburg - De Vereniging van Camping Exploitanten (WCE) u mateloos aan de negatieve teneur die de ronde doet r» het toerisme in Zeeland. Sifz?at ^an om za'ien a's de uitgebreide aandacht voor de vondst van I ie si rf k-et strand, de stijgende veerboottarieven en de zogenaam- Voorin P^js-kwaliteit verhouding van het toeristische product. fitter J. van de Velde sprak zijn ergenis gisteren uit tijdens de ver- 06 i van de recreatiecommissie. „Toeristen laten zich hierdoor I weat'"en 6n toe"sme wordt door overheden afgebroken. Als re- I eens le®e®aen'e "toet je daar oog voor hebben. Wellicht moeten we I doen "Cn uss'e aangaan met de vraag wat we hiertegen kunnen I berlcUt'10u^er Cuelenaere toonde zich niet blij met deze negatieve ityjj..ea- »We moeten niet alleen vriendelijk zijn en een goede prijs- we de t ver'lou^'ng bieden maar we moeten als gebied uitstralen dat I Ver sa °eriSt een zon g°«d mogelijke tijd gunnen. We moeten niet zo I vlaopj- een stad in de Verenigde Staten waar mensen rondom de Mom,,! - z'n8en maar die mensen zijn wel trots op hun plaats. Dat Van (je y'j °°'c uitstralen." sommin ze* °°k dat de afgelopen zomer niet zo slecht was als tig m =e lnstanties doen geloven. „Het voorjaar was dan wel vrij ma- I bieron IWe ^bben een uitstekend naseizoen gehad. Het weer had 'eest "6en enorme invloed. Het jaar is in ieder geval niet slecht ge- De Engelse oud-strijder Martin Reagan terug op de plek in IJzendijke waar zich in oktober 1944 het drama voltrok. ALS de tank van Martin Reagan op 19 oktober 1944 niet een verkeerde afslag had genomen en daardoor te laat op een rendez-vous-punt aan- kwam; als hem daarna niet was verboden met zijn tank bij de boerderij van de familie De Dob- belaere over een kapotte duiker te rijden; als hij niet was opgesprongen bij het naderen van zijn commandant om uit te leggen dat zijn voertuig op een plaats stond waar het niet geacht werd te staan, dan had Reagan 52 jaar later nooit kun nen pleiten voor een mo nument voor 37 omgeko men kameraden. Door Rein van der Helm 'TWO visits to IJzendijke'. Dat is de titel van het verslag dat de nu 72-jarige Engelse oud-tankcom mandant Martin Reagan schreef over de gebeurtenissen in IJzen dijke op 20 oktober 1944 en zijn bezoek aan deze plaats precies vijftig jaar later. Drie dagen was de bevrijding van IJzendijke oud toen er op de boerderij van de familie De Dob- belaere aan de Isabellaweg - waar het tank-eskadron gereed lag voor een aanval op Breskens - een reeks ontploffingen plaats. Hierbij verloren 37 Engelse en Canadese soldaten het leven, vie len er 51 gewonden en werden de boerderij en tien tanks volledig vernield. Ooggetuigen spraken later van de ene ontploffing na de andere, van de ene steekvlam na de ande re. Het vuur verplaatste zich van de tank naar tank en metalen scherven vlogen honderden me ters in het rond. Oorzaak Over de oorzaak van deze ramp werd officieel niets bekendge maakt. Onmiddellijk na het vol trekken ervan werd het gebied rond de ramp-boerderij herme tisch afgesloten. Zelfs waarne mend burgemeester/arts H. Boonman werd de toegang ont zegd. Na de oorlog bleven offi ciële instanties er geheimzinnig over doen. Nabestaanden van ge sneuvelden kregen karige en te genstrijdige berichten en wend den zich jaren na de oorlog zelfs tot de burgemeester van IJzen dijke om nadere informatie. Ook hij kon geen uitsluitsel geven. Er waren alleen geruchten. Martin Reagan wil met zijn ver slag licht werpen op die gebeur tenissen van meer dan een halve eeuw geleden. Aanleiding daar voor vond hij bij zijn tweede be zoek aan IJzendijke. Toen ont dekte Reagan dat er nergens een geschreven verslag van het dra ma te vinden was. „Niets over wat plaats vond op die droevige dag, zo lang geleden. Ik realiseer mij best dat wat aan de Isabella weg gebeurde nauwelijks meer is dan een zandkorrel op het strand, als je het afzet tegen wat er in die tijd plaats vond. Ik vind echter dat de opoffering van hen die stierven, van hen die werden gewond of die het overleefden met lidtekens die niet gezien kunnen worden, erkenning ver diend. Hun inspanningen moeten worden vastgelegd voor het na geslacht. Daarom heb ik mijn herinneringen op papier gezet," zegt Reagan. Fout Het verhaal van Reagan geeft een beschrijving van de aankomst op 19 oktober van het eskader bij Driekwart, langs het kanaal Gent-Terneuzen. Een schijnwer per van Reagan's tank is kapot en hij mag dat repareren, de rest gaat alvast op weg naar IJzendij ke. De route loopt via Zand straat, Philippine en Kapitalen Dam. De later gestarte Reagan maakt een beoordelingsfout en neemt bij de splitsing Kapitalen Dam de afslag naar Biervliet en komt uiteindelijk in IJzendijke. Zijn squadron heeft dan al kwar tier gemaakt op de boerderij van de familie De Dobbelaere aan de Isabellaweg, een zijstraat van de weg Kapitalen Dam-IJzendijke. De nacht wordt doorgebracht in Ijzendijke en op 20 oktober 's morgens gaat Reagan op zoek naar zijn eskadron. Via de radio wordt contact gemaakt en hij rijdt richting borderij. Daar wordt hem bevolen niet het erf op te rijden omdat er een kapotte duiker is en men verdere schade wil vermijden. Zijn veertig ton zware Shermantank moet op de weg blijven staan. Daar ziet hij een Canadese bevoorradingseen heid. Die Canadese voertuigen worden met behulp van een tank over de kapotte duiker getrok ken. Daarbij een voertuig met het levensgevaarlijke nitro-gly- cerine, nodig voor het ruimen van mijnen. Uitgangspunt hierbij het afvu ren van een raket met daarach ter een soort brandslang. Vervol gens werd de slang onder druk gevuld met nitro-glycerine, waarna een lont met een tijdont- steking voor een ontploffing moest zorgen. „De theorie was dat binnen een straal van drie meter rond de slang alle mijnen tot ontploffing zouden komen," schrijft Reagan. „Een beetje zorgwekkend kwarwei, zeker gezien de nitro-glycerine en re sultaten werden niet gegaran deerd. Maar als je dat karwei op gedragen kreeg, deed je het." De tank van Reagan was aange wezen voor dit karwei. De nitro glycerine kon echter pas geladen worden als de bevoorradings eenheid van het terrein zou zijn. Dus werd besloten maar te gaan lunchen. Net toen Reagan op een jerry-can zat om te gaan eten, naderde de commandant die in IJzendijke besprekingen had ge voerd. „Hij wist niets van mijn instructies niet over de kapotte duiker te rijden. Ik sprong dus op en meldde mij bij hem om het uit te leggen. Toen ik daarmee bezig was vond er op de boerde rij een enorme explosie plaats. De commandant sprong in zijn auto en reed onmiddellijk in de richting van de boerderij. Ik keerde mij om en zag chauffeur Hall gewond op de grond liggen. In de lege jerry-can, waarop ik eerder zat, zat een gat waar ik mijn hand door kon steken." Verwoesting Vervolgens geeft Reagan een be schrijving van de enorme ver woesting, de doden en gewon den, de chaos. Daarna de vraag: hoe kon dit gebeuren. Een voor een gaat Reagan de mogelijkhe den af. Spontane ontploffing van munitie in de tanks Eigen lijk niet mogelijk want die was in het algemeen veilig opgebor gen en had een ontsteker nodig om te ontploffen. Een foutje bj het overtanken van benzine? „Dat werd door honderden een heden tijdens de oorlog dage lijks gedaan. Nooit was er spra ke van een ongeval." Roken in de buurt van de tank. „Streng verboden. Ik kan mij zo'n ondis ciplinair gedrag niet herinne ren." Een aanwezige mijn? „Nauwelijks denkbaar, maar mogelijk." „De enige factor die de brand stofvoorziening anders maakte dan anders was de aanwezig heid van nitro-glycerine. Bij on ze opleiding hebben we strenge waarschuwingen gekregen over hoe gevaarlijk dit instabiele ex plosief is. En dit goedje had een zeer, zeer ruwe passage over de kapotte duiker gehad. Ik weet niet of nitro-glycerine spontaan kan ontploffen, maar als dat zo is dan zijn we zeer dicht bij een antwoord," meldt Reagan. Waar hij in ieder geval wel zeker van is. Was het licht van zijn tank niet kapot geweest en was hij daarna niet de verkeerde weg ingeslagen dan had zijn tank op het afleveringspunt van het goedje gestaan. „En wat hiervan het mogelijke resultaat was, is zeer duidelijk. Toeval redde mij het leven." Langer Toen Reagan besloot zijn ver slag te schrijven dacht hij het kort en bondig te kunnen doen. „Het werd langer en veel moei lijker dan ik dacht. Ik hoop dat iemand, ergens, het interessant vindt. Als het de belangstelling van maar één persoon voor wat mijn kameraden deden en het offer dat zij brachten een beetje heeft verhoogd dan is het dit waard geweest," besluit de oud strijder. Hij wil graag dat ter herinnering aan zijn dode kameraden op de boerderij van De Dobbelaere een gedenkteken verrijst. „Zij verdienen echter een beter en meer blijvende herinnering dan wat ik geschreven heb." Reagan hoopt op positieve reacties. Ze kunnen worden gericht aan: Martin Reagan, 117 Carr Lane, Acomb, York, Y02 5 HL Eng land. Martin Reagan (linksboven) met zijn wapenbroeders in 1944. REPRO'S WIM KOOYMAN COLLECTE - De collecte ten bate van de Nederlandse Brandwondenstichting heeft in Oostburg 1550,- opgebracht. CV-KETEL - Op dinsdag 12 en woensdag 13 november zijn er in gemeenschapscentrum 't Zoute Vestje informatiebijeen komsten van het nutsbedrijf Delta. Centraal staat het thema 'CV-ketelvervanging en het mi lieu'. Er zijn medewerkers van het Zeeuwse nutsbedrijf aan wezig. Voorts is er een tentoon stelling aan het thema gewijd. De openingstijden zijn van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.30 uur. Axel - Ons Genoegen, vijfde ronde. Bieden: 1. A. Scheele, 2. C. de Deijn, 3. W. de Jager. Jokeren: 1. J. Rie- mens, 2. mevrouw Van Eijck, 3. me vrouw Ambrosini. Stand bieden. 1. mevrouw De Deijn 176 punten, 2. P. Asselman 174, 3. J. Hoogstad 164. Jokeren: 1. mevrouw Theunissen 106, 2. mevrouw Ambrosini 104, 3. mevrouw Verhelst 98 punten. IJzendijke - Voetbalvereniging IJ zendijke. Bieden: 1. G. Boerman, 2. S. de Boevere, 3. Van de Bunder. Jo keren: 1. G. Manhave, 2. mevrouw De Boevere, 3. mevrouw Boerman. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, clubcompetitie. A-lijn: 1. Ver- eecken-Van Waes, 2. echtpaar De- laruelle, 3. Verhaegen-Van Waes. B- lijn: 1. Goethals-Willems, 2. Claeys- sens-Rijnberk, 3. Laureys-Van der Goes en Houtepen-Van Water schoot. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, ze vende wedstrijd eerste clubcompeti tie. Groep A: 1. Ramondt-Lichte- veld, 2. echtpaar Sandrini, 3. echt paar Burger. Groep B: 1. Koopman- De Jonge, 2. Van Stee-Hamelink, 3. Den Doelder-Visser. Groep C: 1. Miedema-Ysebaert, 2. Mackaay- Folmer, 3. De Bruyne-Verlinde. Axel - Bridgeclub Axel, zesde wed strijd najaarscompetitie. A-lijn: 1. Bisschop-De Maagt, 2. Scheele-De Blok, 3. Willems-Moeliker. B-lijn: 1. Burm-Matthijssen, 2. Brökling-Brö- kling, 3. Maris-Geilleit. C-lijn: 1. Van der Wagt-Schelleman, 2. Van Bunderen-Meijer, 3. De Regt-Ver- cauteren. D-lijn: 1. Van de Casteel- Antheunis, 2. Naeye-De Zeeuw, 3. Vons-Van Bambost. Hulst - Bridgeclub Hulst, eerste competitie, de nummers 1 en 2 pro moveren. A-groep: 1. Van Belle- Kint, 2. echtpaar Biesbroeck, 3. Die- rendonck-Simpelaar. B-groep: 1. Beuzenberg-Snuverinck, 2. Baggen- Van de Wielen, 3. Nijs-Taalman. C- groep: 1. Hofman-Kalmthout, 2. echtpaar De Cock, 3. echtpaar Lam- mers. D-groep: 1. Seijdlitz-Van Op stal, 2. Wendels-Eggink, 3. Maen- hout-Burm. E-groep: 1. Kint-Huijs- kens, 2. Vereecken-De Wael, 3. Daandels-Lauret. Graauw - Gemeenschapshuis, ne gentien personen. Jokeren: 1. me vrouw Van Ietegem, 2. mevrouw Mahu, 3. mevrouw De Koster. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, twintig personen. Bieden: 1. E. Otjes, 2. P. Valent, 3. Th. de Vet. Axel - Gregoriuscentrum, 26 perso nen. Jokeren: 1. A. van Gink, 2. M. van de Bergen, 3. E. van Gink. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, dertig personen. Jokeren: 1. me vrouw Heirman, 2. L. Rodrigo, 3. mevrouw Van Haver. Bieden: 1. G. Ferket, 2. M. de Vos, 3. F. Piessens. Hulst - Zaal De Blaauwe Hoeve, 72 personen. Bieden: 1. Th. Buysrogge, 2. C. Mahu, 3. A. Vereecken. Axel - De Halle, 25 personen. Joke ren: 1. G. Manhaven, 2. A. van de Wege, 3. J. Hamelink. Bieden: 1. M. Keizer, 2. J. Koevoets, 3. P. Scheele en T. de Groote. Clinge - Zaal De Landbouw, 24 per sonen. Jokeren: 1. mevrouw Drub- bel, 2. R. de Vos, 3. mevrouw De Bruyn. Bieden: 1. M. Blommaert, 2. C. Weemaes, 3. E. Bracke. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, twintig personen. Bieden: 1. T. van Spaandonk, 2. J. de Deckere, 3. R. Verbrugge. Jokeren: 1. R. Warrens, 2. V. Vermeulen, 3. R. Roctus. Westdorpe - Concordia, 29 perso nen. Bieden: 1. R. de Wit, 2. E. Aude- naerd, 3. L. Elegeert. Axel - Gregoriuscentrum, twintig personen. Bridgen: 1. echtpaar Wis- pelaery 2. echtpaar De Wever, 3. Cock-De Waele. Graauw - Gemeenschapshuis, 22 personen. Bieden: 1. J. Saegers, 2. J. Kamoen, 3. P. van de Klooster. Hulst - Zaal De Kroon, vijftig pers- sen. Jokeren: 1. M. Haulez, 2. me vrouw Rombout, 3. H. de Vos. Bie den: 1. F. de Block, 2. R. Linthout, 3. H. Coalone. Sas van Gent - Zaal De Engelenroos, 28 personen. Bieden: 1. R. de Wit, 2. L. Elegeert, 3. P. Poppe. Jokeren: 1. mevrouw De Wit, 2. mevrouw Tim merman, 3. mevrouw Bode. Axel - Gregoriuscentrum, 36 perso nen. Bieden: 1. A. van Gink, 2. J. van Aarts, 3. N. Bolleman. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, negen tien personen. Bieden: 1. R. Le- cluyze, 2. A. Willems, 3. O. de Jaeger. Koewacht - Zaal De Lange Akkers, 31 personen. Bieden: 1. A. de Vlieger, 2. A. Verhoeven, 3. A. Bonne. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 46 per sonen. Bieden: 1. A. Jansen, 2. G. Ferket, 3. R. de Kort. Jokeren: 1. E. van Vooren, 2. J. Tieleman, 3. me vrouw Boerjan. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 24 personen. Bieden: 1. E. Picavet, 2. T. Kegels, 3. G. Goossen. Jokeren: 1. mevrouw Crombeen, 2. mevrouw De Waal, 3. mevrouw Van Poorten. Clinge - Zaal De Landbouw, 28 per sonen. Bieden: 1. M. Blommaert, 2. R. Verschuren, 3. F. van Eerdenburg. Jokeren: 1. J. Michielsen, 2. me vrouw Van Campenhout, 3. me vrouw De Bruyn. Sluiskil - Zaal Atlanta, zeventig per sonen. Bieden: 1. Th. Bolssens, 2. me vrouw De Geus, 3. mevrouw Piraar. Jokeren: 1. mevrouw De Rijk, 2. A. Scheele, 3. R. de Feyter. Stoppeldijk - Kantine voetbalvere niging Vogelwaaarde, 31 personen. Bieden: 1. S. Stallaert, 2. J. Hage- man, 3. L. de Rooy. Terneuzen - Zaal Du Commerce, 54 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Drongelen, 2. mevrouw De Schep per, 3. mevrouw Ambrosini. Bieden: I. mevrouw De Deyn, 2. E. van de Branden, 3. T. van Driel. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 38 personen. Bieden: 1. R. Verbrugge, 2. Th. Bolssens, 3. J. van de Hende. Jo keren: 1. R. Roctus, 2. mevrouw Van de Wege, 3. mevrouw De Poorter. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 22 personen. Bieden: 1. R. Verschu ren, 2. Th. Bos, 3. T. Kegels. Jokeren: 1. mevrouw Strijp, 2. mevrouw Sik kelerus, 3. mevrouw Bisschop. Hengstdijk - Camping De Vogel, 36 personen. Bieden: 1. J. Hermes, 2. P. Saman, 3. R. de Kort. Jokeren: 1. me vrouw Van Campenhout, 2. P. de Waal, 3. L. Betue. Hulst - Zaal De Kroon, 56 personen. Bieden: 1. M. Rombout, 2. G. Ferket, 3. F. de Block. Jokeren: 1. mevrouw Tieleman, 2. mevrouw Cortvriendt, 3. A. Lauwereys. Kloosterzande - Zaal Molenhof, 33 personen. Bieden: 1. M. de Waal- Bun, 2. A. Lauwers, 3; W. Neve. Jo keren: 1. P. de Waal, 2. mevrouw Hamelink, 3. R. Drubbel. Driewegen - Zaal Lippens, 65 perso nen. Bieden: 1. J. Hamelink, 2. N. van Biezen, 3. J. Mangnus. Jokeren: 1. mevrouw Hamelink-Berk, 2. H. van Eeden, 3. M. Schoonis. Heikant - Zaal Du Commerce, 56 schutters. Hoge en eerste zijvogel: G. van Goethem, tweede zijvogel: J. van Goethem, grootste aantal (6): M. de Bot. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, tien schutters. Hoge vogel: J. Cocq- heyt, eerste zijvogel en grootste aan tal (6): P. Strobbe, tweede zijvogel: A. van de Velde. Heikant - Zaal Du Commerce, 56 schutters. Hoge vogel: Th. Herwegh, beide zijvogels: A. de Vos, grootste aantal (5): M. de Waal. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 32 schutters. Hoge vogel: A. Cocq- heyt, eerste zijvogel: G. Cornelissen, tweede zijvogel: F. de Meyer, groot ste aantal (4): A. Mortier. Hulst - Zaal De Kroon, 32 schutters. Hoge vogel: A. de Waal, eerste zijvo gel: A. de Smet, tweede zijvogel: P. van Kerkhoven, grootste aantal (5): P. van de Branden. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 26 schutters. Eerste hoge vogel: M. Suy, tweede hoge vogel: M. Hoeck-Suy, eerste zijvogel: P. Gauwe, tweede zijvogel: L. van Hoeke, grootste aan tal (4): P. van Gauwe. Lamswaarde - Zaal De Vier Jaarge tijden, veertig schutters. Hoge en beide zij vogels: T. D'Hondt. Zuiddorpe - St.-Sebastiaan, zeven tig schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: G. van Wijkman, tweede hoge vogel: A. Mortier, eerste zijvogel: R. van Haver, tweede zijvogel: R. van Vliet, derde zijvogel: G. Windey, vierde zijvogel: M. van Vosselen. Wip 2: eerste hoge vogel: G. van Rij- zegem, tweede hoge vogel: E. van Pottelbergen, eerste zijvogel: L. de Honds, tweede zijvogel: A. Slok, der de zijvogel: W. Bentijn, vierde zijvo gel: Th. de Waal. Oudelande - Zaal De barbier, Edele handboog. Wip 1: eerste hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; tweede hoge vogel: P. Ossewaarde, Doel naar Ho ger; eerste zijvogel: J. de Bruin, St.- Andries; tweede zijvogel: J. Braam, Ons genoegen; derde zijvogel: N. de Jonge, Soranus 2; vierde zijvogel: A. Rentmeester, Willem Teil; grootste aantal (8): M. van der Horst, Edele Handboog; vliegende vogels: B. Rooze, Zorgvlied en T. Ponsaerts, Diana. Wip 2: eerste hoge vogel: P. Rentmeester, Willem Teil; tweede hoge vogel: A. Dekker, Doel naar Hoger; eerste zijvogel: J. van de Guchte, Zorgvlied; tweede en derde zijvogel: J. de Bruin, vierde zijvogel: J. Rentmeester, Willem Teil; groot ste aantal (8): R. Beks, Juliana. 's-Heerenhoek - Zaal Walk Inn, Concordia, 25 schutters. Wip 1: eer ste hoge en eerste zijvogel: H. van de Dries, Eensgezindheid; tweede hoge vogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; der de hoge vogel: H. van Leeuwen, Ra- venstein; tweede zijvogel: N. van de Dries, Eensgezindheid; derde zijvo gel: J. Govers, Victoria; grootste aantal (7): J. Govers. Wip 2: eerste hoge vogel: J. van de Dries, tweede hoge en eerste zij vogel: E. Maat, Zorgvlied; derde zijvogel: M. Ver donk, Concordia; tweede zij vogel: J. Govers, derde en vierde zijvogel: H. van de Dries, grootste aantal (8): L. Delhez, Concordia; vliegende vogel: J. van de Dries. Terhole - KBO, dorpshuis. 1. M. Freijzer-Sponselee/E. Volleman- Caluwé, 2. A. van Delft-Witte- raan/A. van Driessche, 3. C. Fre- ijzer-Van Hoeij/E. van Dries sche. Clinge - Malpertuus, veertien personen. Mat 1:1. C. Baeyens/P. van Broeck, 2. L. van Hoeyland. Mat 2:1. W. Vertongen, 2. C. Ha- geman/E. Akkermans. Axel - Gregoriuscentrum, der tien personen. Mat 1: 1. G. Hyl- kema, 2. A. Willemsen. Mat 2: 1. M. Durinck, 2. E. Snoek. Westdorpe - Concordia, negen tien personen. Mat 1: l.R. Jan- sen/L. Audenaerd, 2. C. de Ke ver/W. Kalle. Mat 2: 1. E. de Smet/A. Sijnesal, 2. E. D'hae- ne/M. de Block. Clinge - Malpertuus, KBO, 21 personen. Mat 1: 1. P. van Broeck/M. de Groene, 2. J. de Poorter/J. Boonman. Mat 2:1. M. Vonk-van de Keelen/L. van Hoeyland, 2. A. Rodrigo. Axel - De Halle, zeven personen: 1, J. de Poorter, 2. M. de Poorter, 3. J. Vercauteren. Nieuw-Namen - KBO, De Kau- ter: 1. F. van der Heyden/B. de Vrieze, 2.1. Rogiers-van der Hey- den/M. Weyn, 3. H. de Maayer/T. Noens. Kloosterzande - Rozenhof, 29 personen: 1. H. de Gucht/M. van Goethem, 2. A. Mattheyssen, 3. A. Cortvriendt/J. Driesse Hulst - Café De ster, Vogelvreugd, ongeveer 300 vogels. Bondskruis en prijs gemeente Hulst: J. van de Gucht. Kampioenen EK hoofd groepen: 4, 5, 18, 7, 8, 10, 11: F. Burm. 6: F. Timmerman. 20, 22, 23, 24: W. Compiet. 21: C. de Block. 30 en 31: A. Buysrogge. 34 en 35: F. Saman. 39, 41, 62 en 63: A. de Puysseleir. 42: P. de Smit. 43: J. van de Gucht. 45, 46 en 47: J. de Booy. 50 t/m 53: W. Smet. Jeugd: Niek Timmerman. Ok jeugd: Jordy Heyman. Stam: W. Compiet. Der by: Niek Timmerman. Wisselbeker De Ster: W. Compiet. Algemeen klassement: 1. W. Compiet, 2. J. de Booy, 3. F. Timmerman, 4. P. Hey man, 5. F. Burm. Jeugd: 1. Jordy Heyman, 2. Niek Timmerman, 3. Kevin de Smit, 4. Naomi de Smit, 5. Robbert van de Gucht.

de Stem | 1996 | | pagina 29