Oranje beetje vreemd gezelschap 'Bet Johan Cruijff wil buitenspel afschaffen Tiende interland van Davids lijkt ver weg Andy de B actief in A- WÊMÊBÊÈÊËÊÊÊÊKÊÊÊÊtÊÊËM 4Legaal betalen mosterd na de maaltijd UITSLAGEN standen Feyenoord ontstemt over handelwijze Reebok Jan Oosterle» <S> HYUnom VAN RIEL Voetballers denken mee over nieuwe FIFA-spelregels De wegen van God en Guus zijn ondoorgrondelijk sportnieuws KORT Ajax treft geen schuld in 'zaak Kanu' Feyenoord legt Bos velt vast FC Utrecht wint opnieuw Japan en Zuid-Korea akkoord Damcongres laat zich niet omkopen AUTOSPORT BADMINTON DAMMEN VOETBAl IJSHOCKEY SCHAATSEN TENNIS SPORTPRIJSVRAGir DE STEM JÜDÖ Oostburger heeft af TENNIS Breda, Generaal Maczekstraat tel. 5213825/52(9209 Bestem WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ WKmBSKÊSMB^mSKm^llM Hl DONDERDAG 7 NOVEMBER 1996 B Van onze verslaggevers Zürich - Met verrassende voorstellen voor spelregelwij zigingen maken Johan Cruijff en Marco van Basten morgen hun opwachting bij een perio diek overleg van de wereld voetbalunie FIFA in Zürich. Cruijff pleit dan voor volledige afschaffing van de buitenspelre gel. Van Basten komt op de prop pen met het voorstel een basket- bal-regel over te nemen. „Noteer elke overtreding per speler. Net als in het basketbal. Wie vijf per soonlijke overtredingen heeft be gaan mag niet meer meespelen en moet worden vervangen", aldus Van Basten, die ook voorstelt dat vanaf de derde speler met vijf overtredingen in elk team nie mand meer mag worden vervan gen. Van Basten en Cruijff lanceerden hun plannen gisteren in De Tele graaf. In Zürich wil Van Basten alleen binnenskamers zijn mond je roeren. De ex-speler van Ajax en AC Milan is door de FIFA uit genodigd voor het periodieke overleg-orgaan, dat de de naam 'Task Force Football 2000' heeft gegeven. Daarin wordt met be trokkenen uit de praktijk gespro ken over de ontwikkelingen in het topvoetbal. Meestal worden in dergelijke bijeenkomsten de eer ste stappen gezet om op lange ter mijn tot spelregelwijzigingen te komen. Naast Cruijff en Van Basten ne men morgen onder andere Franz Beckenbauer (voorzitter Bayern München), Roberto Bettega (ma nager Juventus), Michel Platini (ex-speler Frankrijk), Oscar Ta- barez (coach AC Milan) en de nog actieve spelers Bebeto, Leonardo, en Del Piero deel aan het overleg. Het gezelschap in Zürich zal on der andere om een oordeel wor den gevraagd over aanpassing van de terugspeelbal-regel. Mag een keeper op dit moment de bal al niet meer in zijn handen nemen na een terugspeelbal met de voet, vanaf volgend seizoen wordt het de doelwachters, als het aan de FIFA ligt, nog moeilijker ge maakt. Ook na terugspeelballen die zijn geplaatst met andere li chaamsdelen, is het de goalie dan ten strengste verboden de handen letterlijk uit de mouwen te steken. Edwin van der Sar is het niet eens met de op stapel staande aanpas sing „Een belachelijk plan," zei de allerlaatste man van de Am sterdamse club gisteren. „Ik weet niet wat de FIFA hier nu eigenlijk mee wil. Het spel aantrekkelijker maken? Is dit dan de oplossing?" Zijn collega bij Feijenoord, Ed de Goey, bleef rustig onder het (on- heils)bericht. „Och," zei de twee de keeper van Nederland nuchter. „Met de huidige aanpassing van de spelregels hebben wij keepers ook leren leven. Dat zal straks wel weer het geval zijn. Van der Sar: „Om nu weer aan passingen door te voeren, vind ik overdreven. Net als met dat muurtje trouwens." Voor 'dat muurtje' bestaan in kringen van de FIFA inmiddels ook plannen: afschaffen namelijk. Was De Goey zo-even nog stoï cijns, dit onderwerp brengt hem in beroering. „Het muurtje af schaffen?", reageert de doelman gestoken. „Dan zijn ze wel hele maal gek geworden. Als dit alle maal zo doorgaat, worden straks de keepers nog afgeschaft." Door Henri van der Steen Eindhoven - Een vreemd gezelschap is het bij nader inzien. De selectie van het Nederlands voor de WK-interland van zaterdag tegen Wales bestaat uit geblesseerde spelers die anders nooit geblesseerd zijn, fitte spelers die reserve zijn bij hun club en voetballers die net ontslagen zijn uit de ziekenboeg. Het is raar maar waar. Van Hooijdonk is nooit geblesseerd, is nu wel geblesseerd. Overmars was driekwart jaar zwaar ge blesseerd, maar doet weer volop mee. Bergkamp en De Koek die net terug zijn van blessures: idem. Frank de Boer deed giste ren daarentegen niet mee aan de training: geblesseerd aan de lies. Numan deed wel mee maar viel af: een 'zwikmomentje' volgens dokter Kessel. Het verklein woord geeft dat aan het volk niet bezorgd hoeft te zijn. Ook voor wat betreft de blessure van Frank de Boer is paniek niet nodig. „Het is de lies, ik heb uit voorzorg niet meegetraind. Mor gen train ik voor mezelf, vrijdag wil ik voluit gaan. Nee, spelen is zaterdag geen enkel probleem." En ook Van Hooijdonk was posi tief. „Ik heb de warming-up ge daan en daarna nog wat gelopen. Het viel me alles me dat ik dat al kon. De progressie is echt enorm." Vraagtekens Drie spelers, drie klachtjes, niks bijzonders. Opvallend is wel dat bij het Nederlands elftal spelers lopen die bij hun eigen club een dubieuze reputatie aan het vesti gen zijn of al zoveel vraagtekens hebben laten noteren dat ze niet eens meer mogen meedoen. Dennis Bergkamp is de laatste over wie ineens laatdunkend wordt gedaan door 'zijn eigen club. Bij Arsenal vroeg de nieu we coach Wenger zich in elk ge val af of Bergkamp eigenlijk wel geschikt is voor het Britse voet bal in de Premier League. Het zal je maar gezegd worden als ie dere Engelse burger je als een half-God beschouwt en je club liefst acht miljoen pond voor je heeft betaald, dik over de twin tig mijoen gulden. Bergkamp lijkt echter gezien bij Arsenal, als Wenger heeft gezegd wat in de kranten staat afgedrukt. In Milaan lijkt steeds meer aan Aron Winter te worden getwij feld. In het begin was de van La- zio Roma gekomen Winter nog basisspeler, maar dat verander de in september en oktober. Steeds vroeger werd Winter in wedstrijden gewisseld, tot hij uit de basis viel en alleen nog maar mocht invallen. Steeds later, gaandeweg. Afgelopen weekein de was er de pijnlijke ervaring voor Winter dat hij drie minuten voor tijd nog even 'mocht' inval len. Niet veel beter gaat het met Mi chael Reiziger bij Milan. De vas te rechtsback van Hiddink be leefde weliswaar een auto-onge luk maar dat koste hem slechts een enkele wedstrijd. Tot van daag werd Reiziger veertig mi nuten ingezet tegen Porto en twintig minuten tegen Göteborg, samen zestig minuten, een uur. Het betrof twee wedstrijden in de Champions League. In de competitie heeft Reiziger nog geen minuut gespeeld. Ondoorgrondelijk De wegen van God en Guus lij ken dan even ondoorgrondelijk. Hiddink weigerde immers Pa trick Kluivert te selecteren, de topscorer van Ajax die inmiddels alweer vijf wedstrijden (deel) in de benen heeft en ook alweer scoorde. Kluivert is echter nog niet fit cq in topvorm, bovendien heeft Hiddink voor zijn positie wel wat achter de hand. Voor de positie van Reiziger dus niet. De training van gisteren leek dat inderdaad even aan te geven; Vierklau blunderde geweldig, wat zijn partij een goal kostte. Ronald de Boer schold de speler van Vitesse even hartstochtelijk uit. Hiddink gaf geen sjoege, die dacht wellicht even met vreugde dat hij Reiziger had geselec teerd... Mr. N. Edelenbos, algemeen di recteur van Feyenoord, wil op korte termijn duidelijkheid over deze kwestie. „Anders stappen we naar de rechter. Daar zijn we niet blij mee, maar als het niet anders kan, moet dat maar." Feyenoord en Reebok bereikten in december een akkoord op hoofdlijnen over een verbintenis die op 1 juli 1997 in zou gaan. Met de overeenkomst is voor de Rotterdamse club 25 miljoen gul den gemoeid: vijf miljoen gulden per jaar exclusief royalties en waarde van de kleding. In maart vulden partijen het contract op hoofdlijnen in met de details en was het akkoord definitief. „Tot dan toe was Stephens niet bij de zaak betrokken," aldus Edelen bos. In juni kwam volgens haar de Amerikaan met de voorwaarde dat in geval van zeer ernstige misdragingen van supporters van Feyenoord Reebok zich het recht zou voorbehouden de overeen komst te beëindigen. De hoogte van de eventuele boetes door FI FA, UEFA en KNVB zouden de graad van ernst bepalen. Feyenoord weigerde daarmee ak koord te gaan. „Onacceptabel na tuurlijk," reageerde Edelenbos. Guus Hiddink verwelkomt zijn Oranje-klanten. FOTO ANP Eindhoven (anp) - Davids zou niet komen als Davids niet zou spelen. Dat waren de spaarzame woorden die bondscoach Hiddink woensdag over had voor de mid denvelder die de afgelopen zomer de rebel uithing. Men kon er uit afleiden dat de tiende interland van de man van Milan niet aan staande is. Oranje verzamelde op PSV's trainingscomplex De Herdgang voor de tweede ontmoeting met Wales en evenals bij de eerste is Davids de grote afwezige. Een maand geleden kwam de melding dat de bondscoach en de verloren zoon na de ruzie op de Europese titelstrijd vrede hadden gesloten. Onduidelijk bleef op dat moment waarom Hiddink de middenvel der toen al niet selecteerde. Nu wel. Het probleemgeval uit de Amsterdamse school komt slechts als hij zeker is van een vaste plaats. Dat heeft hij geëist en zoiets is 'not done' bij Oranje. Dit weekeinde nog liet Gullit, Nederlands voornaamste voet balambassadeur van de laatst tien jaar, uit Engeland weten dat hij zoiets nooit had geclaimd. „Ik wilde altijd wel spelen, maar heb het nooit als absolute voorwaar de gesteld. Wat Davids wil kan niet." Hiddink stond er nauwelijks nog bij stil en daaruit mag men haast concluderen dat het boek Davids gesloten is. Voorafgaande aan de wedstrijd van zaterdag had hij geen speciaal contact meer met de betreffende speler. „Wat hij wil is onmogelijk," zei Hiddink nog wel. „Dit gebeurde zelfs tien jaar geleden niet. Geen van de ve detten van destijds heeft ooit om zoiets gevraagd." Rotterdam (anp) - Feyenoord is zeer ontstemd over de handel wijze van Reebok, de beoogde kledingsponsor voor de komende vijf seizoenen. Het Amerikaanse bedrijf liet deze week bij mon de van directeur Stephens weten dat van een definitief con tract, waar de Rotterdammers vanuit gaan, geen sprake is. „Wij waren in de veronderstel ling dat alles rond was toen Step hens met die clausule kwam, als een duveltje uit een doosje. Daar was tot die tijd nooit over gespro ken." Ook was was het een schok voor de Amerikaan in augustus te ver nemen dat de amateursectie Fe ijenoord de samenwerking met Adidas als kledingsponsor zal voortzetten. „Als wij een contract met Feyenoord afsluiten," aldus Stephens, „kan het natuurlijk niet zo zijn dat er elk weekeinde zo'n vijftienhonderd spelers van die club rondlopen in een outfit van de concurrent. Dat staat haaks op eerder gevoerde ge sprekken." Edelenbos ontkent dat. Ze noemt het argument een verzinsel. „Feyenoord heeft van meet af aan gezegd dat wij als stichting geen zeggenschap hebben over de amateurclub Feijenoord. Wij kunnen en mogen daarover geen beslissingen nemen. Wel hebben we gepraat met de amateurs en gevraagd of ze bereid zijn ook Reebok-kleding te gaan dragen. In principe gingen ze daarmee akkoord, alleen wilden zij eerst de zaak met hun sponsor Adidas netjes afhandelen." Van onze verslaggevers Breda - Mosterd na de maaltijd. Zo be stempelt de West-Brabantse en Zeeuwse amateur-voetbalwereld door de bank genomen het voornemen van de KNVB om spelers legaal te gaan betalen. Be trokkenen zijn niet echt tegen het plan. Maar achter de schermen zal onvermin derd met de geldbuidel gerammeld wor den. Hooguit de fiscus spint er garen bij, verwachten zij. Het is een publiek geheim dat amateurvoet ballers, in de hogere klassen vooral, behoor lijk betaald worden voor hun hobby. Sedert vele jaren, onder het mom van onkosten in de ruimste zin des woords. Meest door spon sors, gek van het spelletje én de plaatselijke FC of W. „Die zitten echt niet te wachten op zo'n officiële regeling," weet bestuurder Jan Wagtmans van tweedeklasser Rood Wit uit St. Willebrord wel zeker. Hij is nooit ver geten hoe in 1988 toen Rood Wit uit de hoofdklasse degradeerde de concurrentie jacht maakte op de Willebrordse vedetten. „Daar was gewoon geen kruit voor gewas sen." „Vergeleken bij clubs als Lisse en Katwijk waar Veere en Hoek tegen uitkomen zijn wij in deze hoek nog maar hele kleine jongens hoor," stelt secretaris Jasperse van zater daghoofdklasser Veere. „Iedereen weet toch wat er zoal omgaat in de amateurvoetballe rij. Legalisatie kan evenwel geen kwaad, hoewel dit niet meer dan een eerste stap in de goede richting is." 'Zijn' spits Ad Gladdines verruilde in het verleden onder andere Steenbergen voor Halsteren en ging later naar Veere en niet enkel omwille van zijn sportieve aspiraties. Zo geeft hij zelf eerlijk toe. „Legalisering? Prima. Zeker voor de clubs. Scheelt een hoop gesjoemel. Voor de spelers is het nade- »Ad Gladdines: 'De clubs passen er wel weer een mouw aan.' FOTO DE STEM/BEN STEFFEN lig, straks weet de belasting precies wat je erbij verdient. Maar daar zal door de clubs ook wel weer een mouw aangepast worden. Het voorstel komt flink aan de late kant, vindt ook Halsteren-voorzitter Jan van El- zakker. „Je kunt ook zeggen: beter laat dan nooit. Maar of het werkt? Alleen wanneer alle clubs met een schone lei konden begin nen, denk ik. En dat is een utopie. In de loop der tijd zijn zoveel verschillende methodes ontstaan om spelers financieel tegemoet te komen. Die blijven heus bestaan, wat de KNVB ook doet." Temeer omdat de bond li mieten wil vaststellen, per club en per voet baller. „Hoe moeten we dat bijvoorbeeld op lossen met spelers die reeds recht hebben op reisgeld dat die limiet overstijgt?" Volgens Johan Eversdijk, voorzitter van hoofdklasser TSC in Oosterhout, noemt het KNVB-voorstel logisch. „Dit sluit aan bij de realiteit. Op het moment weet iedereen wat een ander doet. Niemand durft echter hard op te zeggen wat hij zelf doet omdat anderen ook meelezen. En dan doel ik natuurlijk op de belastingdienst. Misschien brengt het wel wat meer administratieve rompslomp mee voor ons, maar dat moeten we dan nog maar eens bekijken." Secretaris Jaap Koman van zaterdaghoofd klasser Kozakken Boys uit Werkendam denkt dat de KNVB bij het opstellen van het plan de gedachte heeft gehad om het be staande circuit van zwart geld en andere constructies de kop in te drukken. „Zelf ge ven we alleen een kilometervergoeding vol gens de KNVB-voorschriften. We gaan daar heel strikt mee om. Het aantrekken van spe lers kan dus wel eens duurder worden voor ons dan het nu is. En dat zou vervelend voor ons zijn omdat we net door een diep finan cieel dal zijn gegaan." Baronie-voorzitter Paul Kools wil nog geen reactie geven op het plan van de KNVB. „In houdelijk kan ik er niet op ingaan omdat ik het voorstel nog niet ken. Pas als ik het voorstel ken, kan ik bekijken of het relevant is voor onze vereniging," aldus de voorzitter van de Bredase zondagamateurkampioen. Daarbij wenst Peter Mullaert van het Hoek- bestuur het eveneens te laten. „Het bestuur heeft nog geen standpunt ingenomen, maar we zullen mettertijd onze mening zeker la ten horen. De stem van de clubs moet zwaar wegen in zo'n geval." Zurich - Ajax is Inter Milaan geen geld verschuldigd. De Italiaan se club betichtte de Nederlandse landskampioen ervan te hebben verzwegen dat de Nigeriaanse voetballer Nwankwo Kanu een hartkwaal had. De medische commissie van de FIFA achtte Ajax echter onschuldig. De Italianen wilden via de FIFA een gedeelte van het transferbe drag van 3,5 miljoen op Ajax terugvorderen. Ze verweten de Am sterdamse clubleiding de kwaal verborgen te hebben gehouden. De wereldvoetbalbond oordeelde dat Inter, voor het afsluiten van een contract, zelf een betere medische keuring had moeten doen. Rotterdam - Feyenoord heeft Paul Bosvelt gecontracteerd. De speler van FC Twente is aan het einde van de competitie transfer vrij. Hij tekende voor drie seizoenen. De verbintenis van de mid denvelder gaat in met ingang van het nieuwe seizoen. Bosvelt (26) speelde eerder voor Go Ahead Eagles. Utrecht - FC Utrecht heeft woensdag een einde gemaakt aan de ongeslagen reeks van FC Volendam. De formatie van Spelbos ver sloeg de Volendammers met 1-0 door een doelpunt van Mols. De ploeg uit het palingdorp bleef de vorige negen competitieduels ongeslagen. FC Utrecht verdiende de tweede thuisoverwinning op rij. De elf van Spelbos domineerden de wedstrijd volledig. Volendam, dat twee maanden geleden voor het laatst verloor (3-0 bij Roda JC), trok zich voortdurend terug rond het eigen strafschopgebied en loerde op dat ene kansje. FC UTRECHT - FC VOLENDAM 1-0 (0-0). 77. Mols 1-0. Scheidsrechter; Van der Ende. Toeschouwers: 8500. Gele kaart: Persijn (Volendam). FC UTRECHT: Ponk (46. Stam); Boussatta, Van Burik, Van der Neten Asmus; De Jong, Robbemond, Witschge en Hernandez; Van Loen (88. Van Nieuwkerk) en Mols. FC VOLENDAM: Zoetebier; Persijn, Binken, Molenaar en Nijholt (71. Leeflang); Aandewiel (84. Matthaei), Valk, Steur en Plugboer (78. De Bruijn); Tumani en Samardzic. Zürich - Japan en Zuid-Korea hebben woensdagavond bij hetFI- FA-congres overeenstemming bereikt over de gezamenlijke orga nisatie van de eindronde van het WK voetbal in 2002. Wel zijnnog een aantal vragen betreffende de financiering te beantwoorden. Het principe-akkoord - het belangrijkste meningsverschil betrof de plaats van de openingswedstrijd en de finale - verheugde Len- nart Johansson, de Zweedse voorzitter van de FIFA-werkgroep voor het wereldkampioenschap. De wereldvoetbalbond maakte woensdagavond in Zürich geen details bekend. Bij de Olympische Spelen van Atlanta is geen enkele voetballer betrapt op het gebruik van verboden prestatiebevorderende mid delen. De medische commissie van de wereldvoetbalbond (FIFA) heeft dat woensdag bekendgemaakt. In totaal zijn tijdens de Spe len 34 spelers op doping getest. Tommy Lawton, ooit de duurste voetballer van Engeland, is op 77-jarige leeftijd overleden. Lawton was 23 keer de centrumspits van de Engelse nationale ploeg. In interlands voor en na de Twee de Wereldoorlog kwam hij tot 22 treffers. Luuk Maes en Mark Verhoeven hebben him contract bij NEC met twee jaar verlengd. Beide verdedigers tekenden bij tot 1 juli 1999. Guus Hiddink is bij Spaanse clubs nog steeds in trek. De bondscoach van Oranje, die in het verleden successen vierde bij Valencia, staat in de belangstelling van Real Zaragoza. De positie van trainer Victor Fernandez staat ter discussie. Mocht de komst van Hiddink niet slagen is de Duitser Jupp Heynckes in beeld. Hij is trainer van Tenerife, de komende tegenstander van Feyenoord in de UEFA-beker. Abidjan - Ondanks zijn aanbod van een half miljoen dollar is de Rus Vladimir Ptitsyn het presidentschap van de werelddambond (FMJD) misgelopen. Het congres in Abidjan koos met tweederde meerderheid voor de zittende Nederlandse president Wouter van Beek. Met die verkiezing kwam een einde aan een al maanden durende verkiezingsstrijd, waarin de Russische oud-FMJD-president Va- dim Bairamov een dominante rol speelde. Hij probeerde met al lerlei beloften en toezeggingen stemmen te winnen ten gunste van Ptitsyn, die als minister van Financiën van de Sacha-republiek Jakoetia veel voor de damsport zou kunnen betekenen. Lloret de Mar. Rally van Catalonië. Eindstand: 1. McRae (GBr) Subaru 4.14.20, 2. Liatti (Ita) Subaru 0.07, 3. Loix (Bel) Toyota 1.35, 4. Makinen (Fin) Mitsubishi 1.52, 5. Bernardini (Fra) Ford Escort 3.10. Eindstand WK: 1. Makinen 123 pun ten, 2. McRae 92, 3. Sainz (Spa) 89. Hongkong. Hongkong Open. Mannen, eerste ronde: Van Soerland (Ned/9-16) - Liu Kwok Wa (HKg) 12- 15 15-5 18-14. Van Soerland vrijdag in tweede ronde tegen Wiyaga (Ino/5-8). Vrouwen, eerste ronde: Beenhakker (Ned) - Peng Yi (Chn) 11-6 12-10. Beenhakker donderdag in tweede ronde tegen Sondergaard (Den/5-8). Abidjan. WK voorronden. Groep 1: Georgiev (Rus) - Kalmakov (Rus) 1-1, Gantwarg (WRu) - Musta fa Durdjev (TKM) 1-1, Boris Kirzner (Oek) - Ruffing (Bra) 2-0, lives (est) - Issa (Ivo) 1-1. Groep 2: Vermin (Zwi) - Sadiek (Sur) 2-0, Zeba (Ivo) - Adamuszek (Pol) 2- 0, Hodja Durdjev (TKM) - Guet- manski (Rus) 1-1, Igor Kirzner (Oek) - Baljakin (WRu) 1-1. Groep 3: Aligna (Kam) - Palmer (Ned) uitgesteld, Sidibe (Sen) - Aman (Ivo) 1-1, Niamke (Ivo) - Schwarzman (Rus) 0-2, Boelatov (WRu) - Boezinski (Lit) 0-2. Groep 4: Clerc (Ned) - Maximtsjaik (Oek) 1-1, Nimbi (Fra) - Diakito (Mai) 1-1, Tsjegolev (Rus) - Keisels (Let) 1-1, Yilatiego (Kam) - Mac N'Diaye (Sen) 1-1. Groep 5: Amrillejev (Rus) - Wiersma (Ned) 1-1, Bezwersjenko (Oek) - Ba (Sen) 1-1. den. Tweede ronde: Spadea (VSt) - Sie- merink (Ned/5) 6-4 6-7 6-3, Rene- berg (VSt/7) - Boetsch (Fra) 6-3 6-3. Moskou. Mannen, 2 miljoen gulden. Eerste ronde: Kafelnikov (Eus/1) - Tsjesnokov (Rus) 4-6 6-4 6-4, Ivanis evic (Kro/2) - Vacek (Tsj) 6-4 7-6, Prinosil (Dui) - Kucera (Tsj), Korda (Tsj) - Sinner (Dui) 7-5 6-4. Tweede ronde: Byron Black (Zim) Rosset (Zwi/7) 7-6 5-7 6-2, O'Brien (VSt) - Forget (Fra) 7-6 7-6. België: Antwerp - Lokeren 4-1. Frankrijk: Auxerre-Metz 2-3, Bastia - Lyon 3-1, Caen-Nantes 0-0, Bor deaux -Cannes 1-0, Lille - Lens2-1» Nancy - Guingamp 2-0, Nice-Paris SG 0-1, Rennes - Le Havre 1-1. Strasbourg-Montpell. 2-1. Stand aan kop: Paris SG 16-35, Mo naco 16-29, Auxerre 16-28. Riyad. Oefenwedstrijd: Saudi-Ara- bië - Bulgarije 1-0 (1-0). 6. KhaleC Musaid 1-0. Sarajevo. Vriendschappelijk. Bosnië - Italië 2-1 (2-1). 5. Sa midzic 1-0, 11. Chiesa 1-1, 43. Boü 2-1. Toeschouwers: 40.000. Italië. Derde beker ronde: Inter-U|r liari 2-1, Juventus-Nocerina 2-1,v cenza-Genoa 1-0 WIELRENNEN Grenoble. Zesdaagse. Eindstand: 1. Baffi/Lombardi (Kg 272 punten, 2. Colotti/BingoleJ (Ita) 258, op één ronde: 3. Neujj le/Pieters (Fra/Ned) 294, 4. Mag né/Kappes (Fra/Dui) 265, 5. Sa tod/Pill (Den) 242. Dortmund. Zesdaagse, eindstand- Aldag/Zabel (Dui)) 491 punten, Martinello/Villa (Ita) 483, 3. si/Betschart (Zwi) 339. Heerenveen. Marathon KNSB-beker, 100 ronden. 1. Huitema (Roden), 2. Angenent (Alphen), 3. René Ruiten berg (Oldenbroek), 4. Hagen (Haar lem), 5. Kramer (Oudeschoot), 6. De Ronde (Amsterdam), 7. De Vries (Luxwoude), 8. Baars (Nieuw-Ven- nep), 9. Tukken (Amsterdam), 10. Van Benthem (Ens). Klassement: 1. Hagen 80, 2. Ruiten berg 77, 3. Kramer 65,1. Stockholm. Mannen, 1,5 miljoen gul- Celje. Kwalificatiewedstrijd Oty® pische Spelen, groep A. Sloven Nederland 9-0 (4-0 2-0 3-0). Belgische lotto: 1-9-10-23-^ 41. Reservegetal: 18. Joker: 8 9 2 1 4 6 0. llwAll Duitse midweeklotto: Trekking - 14 - 16 - 35 - 38 - 42. Reserved Trekking B: 19 - 22 - 23 - 33 - 38-44 Reservegetal: 18. Supergetallen: 2 en 5. Spel 77: 5 8 9 2 2 8 8. Super 6: 1 9 8 2 4 9. Van onze sportmedewerker Axel - In het komende week einde staat hoofdklasser Hoek voor de loodzware taak het bezoekende Quick Boys met lege handen terug richting Katwijk te sturen. Voor Hoek is dit na de 0-3-zege op Kloe- Hnge het duel van de waar heid. Hierin wordt beslist of Hoek zich bij de top mag reke nen of dat het als middenmo ter verder moet. Zaamslag speelt eveneens thuis. Bevel anders is te gast bij de groen- witten. KNVB^ ZATERDAGVOETBAL Hoek deed het vorige week knap in Kloetinge. De riante zege heeft het optimisme in het kamp van de Zeeuws-Vlamingen weer wat op gekrikt. De kampioen van wat nu hoofdklasse B heet, heeft toch een reputatie opgebouwd en die zomaar uit handen geven, zou Door Rinus Verberkmoes Breskens - „Sinds vorig jaar vormt Zeeland het grootste district in Neder land. We zijn Zuid-Holland voorbij gestreefd," zegt Jan Oosterlee uit Breskens niet zonder trots. Daarbij con stateert de voorzitter van judoclub Breskens/Eede dat het met zijn club even eens goed gaat. „We hebben momenteel ruim 180 leden en dat is nog nooit ge beurd," oppert hij trots. De judoclub Breskens heeft mo menteel het tijdperk Bram Hey-1 iboer definitief afgesloten. Deze stuwende kracht achter de Bres- kense club is na vele jaren hard werken voor de vereniging nog slechts ver op de achtergrond ac tief. Zes jaar geleden nam Jan Oosterlee de voorzittershamer I over. Het was even wennen. Toch was de lange directeur van het baggerbedrijf SERAM daarvoor al 13 jaar actief binnen het be stuur en eerder al lang lid met als hoogtepunt het winnen van de Zeeuwse titel in 1981 in de klasse alle categorieën. Een jaar later stond Jan Ooster lee opnieuw in Hulst in de finale. Deze keer tegen de ijzersterke Jan Mol. Een snel uitgevoerde worp had hem opnieuw de zege moeten brengen. „Helaas was de arbiter te verrast en gaf slechts voordeel. Daarna verloor ik als nog. Een foutje waarvan ik toen: behoorlijk baalde," herinnert Oosterlee zich nog dat gedenk waardig incident. Er lang om treuren deed de inmiddels 42-ja- rige Bressiaander niet. Niet lang daarna kapte hij met de wedstrijdsport en dat betekende Van onze tennismedewerker Hulst - Andy de Bruijne conti] bjke AA Drink Winter Jeugd, van de Oostburger in Racketci vedorp was hiervoor voldoend Andy de Bruijne moest bij de jon-i gens tot en met 14 jaar in de eer- e ronde aantreden tegen Lim- urger Remy Loo. Via een 'nar- mw escape' geraakte De Bruijne ,Jder' Hij won weliswaar in' maar twee keer moest) fi c ®""reak uitsluitsel brengend J "5- bi de tweede rondel ïril D« Bruijne naar Almere af- n®n' -~aar> m Sportcentrum telen6 M°int' redde hii het niet Ren JMatwé Middelkoop. De met !irdammer won de eerste set de ri u maar De Bruijne herstel- derde I?et een 6-2-winst in del derrie set' Derhalve moest een Na e beslissing brengen. MirWou1 sPannende strijd wasS middel P hierin uiteindelijk ste 6-5 6en verlenging de sterk-® Nipte cijfers Ïasdiibu5ger, Thiis Slagboom] vanuit h de„e de leeftijdsklasse CrumeVB-Cuircuit-inRackeH goed In rught was bij hierin doorserir1 6 overwinningen - 101 bet A-circuit Piatform inede e6g dlt 1i°°gSte nipte ni,t eerste ronde met Oen HaferSn vari Veggel uit washh 5 6r4' 6'5' in Almere;. Sen iegeneBa0rtgenS °PSewas" den- 2 r „lvan Delft uit Lei- n' 2-6. Net als De Bruijne

de Stem | 1996 | | pagina 10