Van lier ^por r DE STEM "We stellen een voorbeeld' Van Gaal vraagt Lazio jaarsalaris van twee miljoen' 'Ik be arry de Amateurvoetballers mogen verdienen Uit selectie gezette Edwin Gorter moet aan zijn conditie gaan werken |Thea de Rijcke Bekkers schoenen Sparta zakt verder weg Pierre van Hooijdonk inzetbaar tegen Wales UITSLAGEN STANDEN SST* fflMk JWk êMS 1 i de stem Ten Cate haalt uit naar competitieleider eerste divisie SPORTNIEUWS KORT Psychiatrisch onderzoek vader Graf Schumacher twee jaar langer bij Ferrari Schadeclaün van Costa Rica Old nieuwe baas Nederlands rugby team Tafeltennissers naar degradatiepoule autosport tennis basketbal voetbal sportprijsvrageT^ T: c zwemmen volleybal techniek en volharding judo FC tri, 07 T.t 'fl alle set spc <af 111 1.1 c fl :r, ion 199 l"R/ ïarc 116; "e 'lee ui: Handmade men 's shoes Kerkstraat 10 - OOSTERHOUT - 0162-453873 'l! WOENSDAG 6 NOVEMBER 1996 Bh Den Haag (anp) - Amateurs in de voetballerij krijgen al jaren betaald. Officieel mag het echter niet. De KNVB stelt voor aan die situatie een einde te maken. Vanaf komend seizoen zou de speler in de hoofdklasse maxi maal 15.000 gulden bruto per sei zoen moeten kunnen verdienen. Het plafond is 125.000 gulden per club. Voor de lagere afdelingen geldt een afglijdende schaal. De voetbalbond vindt de huidige situatie getuigen van hypocrisie. Betalingen zijn verboden, maar komen legio voor. Al dan niet zwart en via allerlei vreemde constructies. Variërend van een inbouwkeuken of een auto, be trokken van de bevriende spon sor, tot wel erg ruimhartige on kostenvergoeding. Het komt ge regeld voor dat spelers vrijwel elk seizoen een andere club die nen. Meestal heeft dat te maken met de betere financiële voor waarden. Officieel mogen spelers wel onkostenvergoedingen krij gen, maar dient de club alles in de boeken te kunnen verantwoor den. Dick Langenbach, portefeuille houder reglementen van het ama- teurbestuur: „De maatschappij verandert. Bijna niemand doet tegenwoordig nog iets voor niets. We kunnen twee dingen doen. Of we houden ons strikt aan de re glementen, maar dan dienen we een controleapparaat op te zetten waar je u tegen zegt. Of we staan betalingen toe, naar de richtlij nen van UEFA en FIFA." Langenbach verwacht de komen de tijd de nodige discussie, alvo rens in de voorjaarsvergadering wordt gestemd over het voorstel. Hij kan zich indenken dat niet al le clubs blij zijn met de plannen. De kleinere verenigingen zullen ongetwijfeld bang zijn dat hun beste spelers geld ruiken. „Maar dat is nu ook al zo. Talent houden ze toch niet vast." Tot de voor stellen behoort ook de doorstro ming van amateurclubs naar de profs. De wereldvoetbalorganisatie (FIFA) wil het terugspelen op de doelman geheel gaan verbieden. De scheidsrechterscommissie zal bij de jaarvergadering in maart 1997 in Belfast een voorstel tot spelregelwijziging indienen. Nu mag de doelman de bal niet in de handen nemen als een veld- speler die met de voet heeft te ruggespeeld, de scheidsrechters commissie van de FIFA wil ook terugspeelballen met andere li chaamsdelen uitsluiten. Andere spelregel wijzigingen ver dienen nog meer discussie. Zo werd dinsdag in Zürich onder meer gesproken over de invoering van een korte corner, zoals in het hockey bestaat, over de intrap in plaats van de inworp en over het verbieden van het 'muurtje'. Ook de mogelijkheid van installatie van televisie-video's, die moeten beslissen of de bal al of niet de doellijn heeft gepasseerd, was onderwerp van gesprek. Door Ad Pertijs Breda - Edwin Gorter is voor onbepaalde tijd uit de A-se lectie van NAC gezet. Hij krijgt een aangepast trainings schema om zijn conditie-achterstand weg te werken. „We willen een duidelijk voor beeld stellen," zei voorzitter John Peek gisteren nadat hij vöör de ochtendtraining via trainer Wim Rijsbergen de groep had ingelicht over de genomen maatregelen. Ook de rest van de ploeg is daar om streng toegesproken en de wacht aangezegd. „Wij eisen van iedereen honderd procent inzet. Daarvoor betalen we zo ook hon derd procent," aldus Peek. Zoals De Stem gisteren al meldde, heeft het NAC-bestuur maatrege len genomen om de tegenvallende prestaties op het veld een halt toe te roepen. Gorter is het verwachte voornaamste slachtoffer van het aantrekken van de discipline. De 33-jarige middenvelder, die vorig jaar bij Vitesse in aanvaring kwam met Ron Spelbos (wat de inleiding van het ontslag van de oud-NAC-trainer was), wordt verweten dat hij conditioneel 'nog niet op het punt is waar hij na zijn blessure had moeten zijn'. „Het is duidelijk dat Edwin Gor ter niet alles te verwijten is," zegt John Peek over de slechte resulta ten (NAC pakte twee punten uit de laatste zes wedstrijden) van de laatste weken. „Maar aan de an dere kant hebben we hem er ook niet zomaar uitgepikt." De voorzitter wilde niet aangeven wat Gorter naast zijn conditie achterstand nog meer in de schoe nen geschoven wordt. „Dat is tus sen Edwin en het bestuur," aldus Peek. Rotterdam - Volgens Sparta- trainer Henk ten Cate bak ken de competitieleiders van de KNVB er weinig van. „Degene die de planning heeft gemaakt, moet wel heel erg dronken zijn geweest of geen verstand hebben van voetbal", zei de trainer dins dag na het duel met AZ (1-2). Sparta speelde dit seizoen na vijftien wedstrijden al twee keer tegen NEC, FC Twente en AZ. „Ik begrijp daar hele maal niets van. Maar, als ik als trainer van Sparta iets zeg, denken ze toch alleen maar dat ik excuses zoek." Ook Gorter hield zich gistermid dag op de vlakte. „Mijn conditie moet verbeteren en daar ga ik kei hard aan werken. Vanavond (gis teravond, red.) meld ik me dan ook om vijf uur voor de training van het tweede." Maandag gaf de 33-jarige Gorter nog aan dat hij niet behandeld wenste te worden 'als iemand van 23'. Over dat ge sprek aan respect wilde hij na de maatregel van gisteren niet meer terugkomen. „Ik geef geen com mentaar meer," zei hij. Datzelfde geldt voor wat er naast het condi tieprobleem gisteren nog meer ter sprake is gekomen. Edwin Gorter miste vanwege pro blemen met zijn schildklier een groot gedeelte van de voorberei ding. De conditie-achterstand die hij daardoor opliep, had volgens de medische staf van NAC allang verdwenen moeten zijn. Het uit de A-selectie verwijderen en apart laten trainen van spelers is geen nieuw verschijnsel in de voetballerij. Vorig jaar vochten Robby Witschge en Gaston Tau- ment nog met succes een dergelij ke maatregel bij Feyenoord aan. Hoe rekbaar de begrippen 'voor lopig' en 'tijdelijk' zijn in het ge val Gorter kon niemand aange ven. Gorter: „Ik ga er in ieder ge val vanuit dat wanneer mijn con ditie op het gewenste niveau is, de situatie opnieuw besproken wordt." Trainer Wim Rijsbergen wilde de toegestroomde pers gisteren na afloop van de ochtendtraining geen verdere tekst en uitleg geven. „Ik wil alleen maar rust in de tent," meldde hij. Speler Ruud Brood zei dat de maatregel tegen Gorter hard is aangekomen binnen de spelers groep. „Je voelt dat er iets gaat gebeuren, maar toch overvalt het je altijd." Volgens Brood voelt de selectie met Gorter mee. „Het is een bestuursbesluit en zeker niet iets waarom door de groep is ge vraagd," stelde de verdediger. Aanvoerder Graham Arnold be vestigt dat. „De onderlinge sfeer is nooit slecht geweest. Ik weet al leen dat er eerder problemen zijn geweest tussen de trainer en Gor ter. Misschien dat dat er iets mee te maken heeft. In een periode waarin het slecht gaat, let je niet op de andere spelers. Dan heb je het druk genoeg met jezelf." „Het enige dat wij gehoord heb ben, is dat het bestuur en de trai- i- - - - *.v» nu 7* -V;*V -l.'-v- Gorter: wel stijlvol, geen conditie. Vindt althans het bestuur van NAC. foto de stem/johan van gurp ner besloten hebben Edwin uit de groep te verwijderen vanwege zijn conditie en dat hij nu met Karei Bonsink en Ton Lokfhoff (assis tent-trainers, red.) apart gaat trainen. Persoonlijk vind ik dat wel wat zwaar voor alleen een conditie-achterstand, maar alleen het bestuur en de trainer weten wat er nog meer speelt." Net als Rijsbergen snakt ook Ar nold naar rust rond de ploeg. „Ik heb de laatste dagen nog nooit zo veel tv-camera's en journalisten bij de training gezien," merkte hij cynisch op. „Dat soort aandacht verhoogt de spanning alleen maar." Met de uitspraken die Rijsbergen dèed na afloop van FC Utrecht- NAC heeft hij persoonlijk geen problemen. „Als het slecht gaat, lees ik geen kranten. Zo simpel is dat. Ik hoor uiteraard wel wat er geschreven staat. En ach, van Rijsbergen weet je dat hij kritisch kan zijn. Het hoort bij zijn job. Voor mij is NAC het enige dat telt. Al scoor ikzelf dit jaar niet een keer meer, als NAC maar weer gaat draaien, ben ik blij." Arnold beseft dat Gorter ten voorbeeld is gesteld voor de rest. „Ik wil het NAC van vorig jaar zien, heb ik vandaag in de kleed kamer gezegd. Wat er nu gebeurt, vind ik vooral triest voor de sup porters. In Utrecht baalde ik meer voor hen dan voor mezelf. Wij hebben de beste supporters van het land en zij verdienen een beter NAC te zien." Rotterdam (anp) - Sparta kan op de ranglijst allang niet meer naar boven kijken. De Rotterdammers, die vorig seizoen verrasten met de zesde plaats in de eindrang schikking, verloren dinsdag op Spangen met 2-1 van AZ. Sparta was de vorige voetbal jaargang onverslaanbaar in eigen stadion. De 1-2 van dinsdag bete kende, na het 3-0 verlies tegen Volendam, de tweede achtereen volgende nederlaag op het Kas teel én de tweede op rij in de competitie (3-2 bij NEC). Een vrije trap van Snijders was de inleiding tot het eerste doel punt. Doelman Metgod tikte zijn schot net naast. Fortes Rodriques verzilverde de hoekschop die daarop volgde. Sparta gaf na de achterstand achterin meer ruimte weg. De elf van Vonk profiteer den. Bociek tikte een voorzet van Latuheru eenvoudig in. In de tweede helft zette Sparta AZ voortdurend onder druk. Van der Hoeven, Van der Laan en Dennis de Nooijer waren gevaar lijk voor de formatie uit Spangen. Moens hield, zoals vaker dit sei zoen, de voorsprong voor zijn ploeg overeind. Pas drie minuten voor tijd deed Sparta via Ren- furm iets terug. Dennis de Nooijer had een fractie later de gelijkmaker op zijn schoen, maar Moens was attent. SPARTA - AZ 1-2 (0-2) - 25. Fortes Rodriques 0-1, 35. Bociek 0-2, 87. Renfurm 1-2. Scheidsrechter: Wege- reef. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Marilia (Sparta), Latuheru, Fortes Rodriques, Wijker (AZ). SPARTA: Metgod; Smith, Gerard de Nooijer, Van der Hoeven en Marilia; Krijgsman, Van der Laan en Den Dunnen; Renfurm, Dennis de Nooijer en Fortes. AZ: Moens; Verhagen, Snijders, Wij ker en Hesp; Fortes Rodriques, Mut- saers (79. Goudmijn), Opdam en Inia (86. Den Turk); Bociek en Latuheru. Stand onderin: Volendam 14 4 6 4 18 16-19 Sparta 15 5 3 7 18 17-18 NEC 14 3 7 4 16 18-22 NAC 14 4 3 7 15 12-23 FC Utrecht 142 8 4 1420-21 AZ 15 4 2 9 14 14-19 Willem II 14 3 4 7 13 15-22 FortunaS. 143 4 7 13 10-24 Groningen 14 2 5 7 11 14-26 RKC 14 2 3 9 9 11-26 HERACLES - FC ZWOLLE 2-1 (1-0) - 41. Klaver 1-0, 46. Velten 2-0 (strafschop), 61. Reynders 2-1. Scheidsrechter: Gerritsen. Toe schouwers: 2.322. Gele kaart: Smeets (Heracles), Ristila, Kromheer, Wijn- ands (FC Zwolle). Van onze verslaggevers Breda - Ajax-trainer Louis van Gaal heeft tijdens onderhandelingen met Lazio Roma voor een vierjarig con tract een salaris van omgerekend twee miljoen gulden per seizoen gevraagd. Dat zegt de steenrijke eigenaar Sergio Cragnotti van de Italiaanse club in een vraaggesprek met de sportkrant Corriere dello Sport. Lazio Roma presteert in de huidige competitie ver beneden niveau. Uit acht wedstrijden haalde het elftal slechts acht punten. Het verkeert daar mee in direct degradatiegevaar. Cragnotti beweert dat hij al verschillende jaren contacten met de succestrainer van Ajax onderhoudt. Op korte termijn zullen nieuwe gesprekken met de Amsterdamse coach plaatsvinden. Nog geen dag nadat Van Gaal bekend maakte dat hij op het einde van dit sei zoen bij Ajax vertrekt, voerde de Italiaan se pers verschillende clubs in de hoogste afdeling op die geïnteresseerd waren in de Nederlandse oefenmeester. Behalve Lazio Roma werden ook AC Milan, Juventus en Inter genoemd. Juventus is inmiddels als kandidaat afgevoerd omdat trainer Lippi zijn contract tot medio 1999 heeft ver lengd. Mediamagnaat Silvio Berlusconi, eige naar van AC Milan, liet gisteren in de sportkrant Tuttosport afdrukken dat hem er alles aan gelegen is om Louis van Gaal aan het einde van het seizoen naar Noord- Italië te halen. Berlusconi is niet te spre ken over trainer Oscar Tabarez. Berlusconi: „Van Gaal staat bovenaan mijn lijst. Zijn moderne ideeën in het voetbal spreken me aan. In het verleden heb ik Fabio Capello en Arrigo Sacchi aangesteld. Met succes, want Milan werd Europees- en wereldkampioen. In die pe riode oogste AC Milan overal waardering met haar speelwijze." Fuat Usta is terug bij Fortuna Sittard. Usta, die na de promotie van de club twee seizoenen geleden naar het Turkse Besik- tas vertrok, tekent een contract voor twintig maanden. De Nederlandse topscorer Remco Tor ken van de Belgische eerste klasser Lok eren SK staat in de belangstelling van Harelbeke, de club van Henk Houwaart, en van de Schotse club Dundee United. Trainer Fi van Hoof van Lokeren is echter niet van plan Torken nog dit seizoen te la ten vertrekken en houdt hem aan zijn contract. Edward Linkens maakte afgelopen zon dag tegen KV Mechelen zijn rentree in het eerste elftal van Lokeren. Hij scoorde evenals Torken drie keer. Ronaldo is door de Braziliaanse bonds coach Mario Zagalo opgeroepen voor de vriendschappelijke interland tegen Ka meroen, op 13 november. De aanvaller van Barcelona is een van de 22 spelers die zijn geselecteerd. De in Nederland actieve Brazilianen Mar- cio Santos (Ajax), Marcelo en Vampeta (van PSV) zijn niet uitgenodigd. Bebeto staat op het punt terug te keren naar Spanje. Waarschijnlijk nog deze week tekent hij een contract bij Sevilla. Zijn huidige club Flamengo (Brazilië) kan daarvoor een bedrag van ongeveer zeven miljoen gulden tegemoet zien. Tot het ein de van het vorige seizoen speelde Bebeto ook in Spanje, bij Deportivo. Eintracht Frankfurt staat op de rand van een faillissement. De Duitse club uit de tweede Bundesliga kan een naheffing van de belasting tegemoet zien. Tekengel- den van de voormalige ster Yeboah zou den niet bij de fiscus zijn opgegeven. Frankfurt heeft al een schuld van zeven miljoen gulden. Volgens ingewijden ko men daar nog enkele miljoenen bij, ono verkomelijk voor de club. De club moet daarnaast voor het einde van het seizoen zeker vijf miljoen gulden bijeenkrijgen, om opnieuw voor een licentie in aanmer king te komen. De voormalige Duitse topdoelman Ha- rald „Toni" Schumacher moet rekening houden met een aanklacht door de voet balbond. De oud-international, tegen woordig keeperstrainer van landskam pioen Borussia Dortmund, zou afgelopen weekeinde een grensrechter met een elle boog hebben bewerkt, zo is dinsdag be- kendgeworden. Het incident vond plaats tijdens de rust van Schalke 04 - Dortmund (1-3). Schu macher zou grensrechter Plettenberg twee keer een elleboogstoot hebben gege ven in de ribbenkast. Hij was boos omdat een doelpunt van Zore was afgekeurd. AZ en Go Ahead Eagles hebben een ak koord bereikt over de overgang van Hen drie Krüzen naar de club uit Deventer. De eerste-divisieclub hoopt woensdagavond met de speler tot een akkoord te komen. Krüzen speelde in zijn carrière eerder bij Go Ahead Eagles. De vijfvoudig interna tional was ook actief bij PSV, Den Bosch, Heracles en de Belgische clubs Kortrijk en Waregem. Gordon Strachan is met onmiddellijke ingang hoofdtrainer van Coventry City, dat uitkomt in de Premier League van Engeland. De Schot vervangt Ron Atkin son, die wel als directeur betaald voetbal aanblijft. Strachan was assistent van ma nager Atkinson. Bryan Roy mag vertrekken bij Notting ham Forest. Manager Frank Clark liet weten dat de club uit de Premier League van plan is Roy te verkopen. Mogelijk ge- Roy. foto anp beurt dat al binnenkort. De 32-voudige international Roy is bezig aan zijn derde seizoen bij Nottingham Forest, dat bijna onderaan staat. Hij staat slechts zelden in de basis. Zijn eerste twee jaargangen wa ren vrij succesvol. Roys contract loopt tot medio 1998. Van onze verslaggevers Zeist - De laatste twijfels over de inzetbaarheid van Pierre van Hooijdonk voor Nederland tegen Wales, aanstaande zaterdag in Eindhoven, zijn weggenomen. De aanvaller is vrijwel hersteld van een blessure aan het kuitbeen. Van Hooijdonk liet zich de laatste twee dagen intensief behandelen door de medische staf in Zeist. Het afgelopen weekeinde ontbrak hij nog bij de competitie-wedstrijd van zijn club Celtic. In de eerste wedstrijd tegen Wales, begin oktober, speelde Van Hooij donk de hoofdrol door als in valler twee keer te scoren. De selectie van Wales is gister avond met vertraging aangeko men in Eindhoven. Wales be reidt zich vanaf vandaag, voor al op De Herdgang, voor op de WK-kwalificatie-interland die het komende zaterdag om 20.00 uur tegen Nederland in het Philips Stadion speelt. Ook het Nederlands Elftal traint op De Herdgang, het sportcomplex aan de Oirschot- sedijk waar PSV normaal de trainingen afwerkt. Vanmid dag om 14.00 uur is Oranje daar onder leiding van bonds coach Guus Hiddink aan het werk. Morgen traint het Neder lands Elftal om 16.00 uur, eveneens op De Herdgang. De laatste training voor het treffen Van Hooijdonk. foto de stem/johan van GURP met Wales vindt vrijdagavond om 18.30 uur in het Philips Stadion plaats. Wales traint vandaag twee maal: om 11.00 op De Herd gang, en om 20.00 uur in het stadion. Morgen traint de se lectie van bondscoach Bobby Gould tweemaal op De Herd gang (11.00 en om 17.00 uur), en vrijdag en zaterdag is Wales daar om 11.00 uur nog aan het trainen. Mannheim - De rechtbank van Mannheim wil Peter Graf psychia trisch laten onderzoeken. Aan de hand van dat rapport doet het uitspraak in het hoger beroep over de vrijlating op borgsom van de vader van Steffi Graf. Peter Graf zit ruim vijftien maanden in hechtenis. Hij staat te recht voor belastingontduiking over een bedrag van ongeveer 42 miljoen mark. Herhaalde verzoeken om vrijlating op borgsom werden afgewezen op grond van vluchtgevaar. De advocaten van Steffi Graf hebben inmiddels bij de rechtbank de eis gedeponeerd 20 miljoen mark terug te storten op de reke ning van de speelster. De verdedigers zijn tot de conclusie geko men dat hun cliënte hooguit aangeslagen kan worden voor de na vordering van 5 miljoen mark. Steffi Graf heeft 25 miljoen mark vooruitbetaald als bewijs van goede wil. Maranello - Michael Schumacher heeft zijn contract bij Ferrari met twee jaar verlengd. De tweevoudig wereldkampioen (27) in de formule had een verbintenis tot het einde van het komende sei zoen. Dinsdag tekende hij in Maranello voor twee jaar, tot het einde van het seizoen in 1999, bij. De Duitser won dit seizoen drie formulel races voor Ferrari. De Brit Eddie Irvine blijft tweede rijder. De Brit heeft een con tract tot het einde van het seizoen met daarin een optie voor 1998. Lola keert na vier jaar terug in de formule I. Dat verklaarde woordvoerder Hall van de autofabrikant dinsdag in Londen. Me definancier voor de komende vier jaar van de nieuwe renstal wordt Mastercard. Als coureurs worden de Brazilianen Rosset, ontslagen door Ar rows, en Zonta, tweevoudig winnaar in de formule 3000, ge noemd. Ook de Deen Kristensen, een andere vooraanstaande for mule 3000 rijder, staat op de verlanglijst. San Jose - De voetbalbond van Costa Rica heeft bij de wereldfe deratie (FIFA) een schadeclaim van 375.000 gulden ingediend we gens het niet doorgaan van de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Guatemala. Voor het duel op 16 oktober kwamen ruim tachtig supporters om het leven in het gedrang in het overvolle stadion. De voetbalbond van Costa Rica wil de reis- en verblijfskosten te rugvorderen. Voorzitter Eduardo Echevarria vertrok dinsdag naar Zürich om met de FIFA te onderhandelen. Maandag arresteerde de politie in Guatemala-Stad de manager van de voetbalclub Municipal. Zij houdt René-Augusto Arroyo Hernandez verantwoordelijk voor de verkoop van te veel kaarten, die tot het drama leidde. Bussum - Geoff Old is de nieuwe technisch directeur van het Ne derlands rugbyteam. De Nieuw-Zeelander volgt met onmiddellij ke ingang John van Altena op. De Nederlander had al maanden te kennen gegeven aan het einde van het seizoen te willen stoppen. Hij bracht Oranje in drie jaar tijd van de C-poule naar de A- poule. Alkmaar - De Nederlandse tafeltennissers hebben dinsdag de Eu ropese Superliga-wedstrijd tegen Duitsland met 4-1 verloren. Het was de derde wedstrijd in groep B. Het resultaat in Alkmaar be tekende dat het Nederlands mannenteam nu verder speelt in de degradatiepoule. Gerona. Rally van Catalonië. Stand na van de achttien proeven: 1. Liatti (Ita) Toyota 1.46.20, 2. Thiry (Bel) Ford 0.08, 3. McRae (GBr) Subaru 0.12, 4. Loix (Bel) Toyota 0.15, 5. Makinen (Fin) Mitsubishi 0.37. Moskou. Mannen, 1,8 miljoen gf'* den. Eerste ronde: Schalken (Ned) - Lareau (Can) 6-4 6-4. Stockholm. Mannen, 1,5 miljoen gulden. Eerste ronde: Johansson (Zwe) Haarhuis (Ned) 6-2 6-3. Brzeg Dolny (Pol). Europa Cup 2, mannen. Groep E: Slask Wroclaw (Pol) - EBBC Den Bosch (Ned) 94-77 (49- 29). Stand: 1. Slask Wroclaw 6-10, 2. Iraklis Saloniki (Gri) 5-8, 3. Gent (Bel) 5-6, 4. EBBC 6-4, 5. KK Za- dar (Kro) 5-4, 6. Achilleas (Cyp) 5- 0. Seulingen. (Dui). Oefenduel teaflj5 onder 15 jaar: Duitsland - Neder land 3-0 (1-0). Doelpunten- Bönsch, Schleinkofer en Yarayan- Toto 44. Eerste prijs: 8 winnaars die elk bruto f. 7170,10 °ntv^eib Tweede prijs: 220 winnaars die ei f. 38,50 ontvangen. Derde pflJ" 1795 winnaars die elk f. 11)80 on - vangen. lan onze zwemmedewerker Middelburg - In Middelburg ieeft de zwemploeg van De ïchelde opnieuw de poule- vedstrijd tegen De Bruinvis, kcheldestroom B en Luctor I ,ewonnen en verstevigde laarmee de positie op de ■anglijst. Voor Schelde-trai- ier Jac van der Hooft was dit ,en andere start dan vorig aar, toen hij na de eerste wed- itrij'd steeds verder terugviel ln zelfs de reserves van De jcheldestroom moest laten roorgaan. n Middelburg was hij dan ook luidelijk hoorbaar aanwezig, Ivant vrijwel elk ploeglid kreeg I ie verbale aanmoediging van hei als late hee me uit het Roi fiet den zijn wae moe Opi Bru de afd mee goe Door Willy van Leeuwen iardenburg - „Ik heb tien leizoenen in België bij Mal- iegem gespeeld. Ik heb het I >r altijd goed naar mijn zin hehad. Alleen niet de trai ler bepaalde wie er speel tje, maar het bestuur en Maar had ik op den duur ;och problemen mee. Ik ben |.h België trouwens nooit betaald geweest, ik kreeg i alleen maar een reiskosten vergoeding. We speelden baak voor meer dan hon- i ierd toeschouwers en dat is |;och een hele belevenis." [Dat zegt Thea de Rijcke, momen- :eel enthousiast speelster en trai- ber-coach van het vrouwenvol- l.eybalteam van De Kikkers, dat 1 iet goed doet in de promotieklas- >e volleybal van de districtscom- Èetitie en samen met Morres 2 en iynamo'70 tot de titelkandida ten behoort. Irhea de Rijcke is al ruim twintig |aar actief in de volleybalsport. 7ia de jeugdteams en de aspiran ten kwam de talentvolle volley balster bij het eerste team te recht. Toen Anja de Rijcke de bverstap naar Stekene maakte boeide Thea zich ook geroepen im elders te gaan spelen. „Er wa- -en al wel contacten met Malde- Uem geweest, maar die had ik berst afgehouden. Elf jaar gele- llen ging ik daar spelen. Ineens i noest ik van eenmaal naar twee beer per week trainen en dat was |:ven wennen," zegt Thea de Rij- die toch wel genoot van de Entourage bij volleybalwedstrij- lien in België. [.Het gaat er daar heel anders aan Itoe. Voor een hoofdwedstrijd heb lie altijd nog een voorwedstrijd I tussen de reserves van de teams. [Dat betekende dus ook dat je een iele dag weg was. Ik speelde 'vedstrijden in Antwerpen, Pope- "tige en ga maar door, meestal Iroor enkele tientallen toeschou wers. De afstanden vielen eigen lijk wel mee. Als je van hieruit net de boot mee moet ben je na en uur nog nergens." Reiskosten kea de Rijcke speelde met Mal- Jegem op tweededivisieniveau na 1 de eerste provinciale gestart te Th zijn. ik n: slech denb per nooit allee: ande niet, kend door zin o wel b plich niets niets graag tie," ster u Thea bij team volley |°or Rinus Verberkmoes feskens - Een lach als nooit evoren verscheen op het ge- pcht van Barry de Wilde toen i] als winnaar van de mat af- apte. Tegen de verwachting Prognoses in werd de 22- ®ge Bressiaander algemeen- --eeuws judokampioen. „Ik er blij mee," reageerde hij "oor tot oor glunderend, na binnenhalen van de meest geerde titel in de Zeeuwse «elstrijd. l ze8e toonde Barry de Wil- )as; gewild, nogmaals aan dat de ecu'.v"n judosport een goede ta jn, IpkoPPeld aan souplesse B°eten hfhSi Lichaam en Seest O's balans zijn om vele ki- tegenstanders te er?woci iuiste moment van 'an rio onoplettendheid Oes]aa„ enstander traceren en et de i, 11S een ^acet: dat eveneens 'oka bekert"18 6611 g°6de jU" ''ezierh^ lnhoud. Plus jarenlang Haaktent Wn aan de judosPort, Barry de Wilde in Hulst kamp deze telhoi gewic hadb ken. E nodig miliei kilogi en de Iranee asielzi zijn onder Een li Bressi Rob K senaai sure n Temee gen Werne Bresk kon K de eii Barry Baedt: dat de achtig zaamh bleef. finale hij toe pe ove op eet speeld „Ik he

de Stem | 1996 | | pagina 10