Coalitie van Milosevic eist winst op Milosevic betekent ondanks alles stabiliteit op de Balkan Zicht op situatie in Zaïre is verdwenen 'Keizer' Jean Bedel Bokassa was vooral een perverse heerser België weet zich geen raad met crisis Zaïre Veel Tutsi's vluchten 13? 14? 1? 19? 1? Analyse DE STEM BUITENLAND Meerderheid in parlement Keizerlijk stel Beloftes BUITENLAND KORT Iliescu geeft nederlaag toe Stojanov wint Bulgaarse verkiezingen Israël heft wegversperringen op 'Bouterse vrijuit in zaait drugsbaron' VS schieten weer op Iraakse luchtafweer JUMBO TOPPERS VAN DE WEEK! 47 92 98 22 98 DINSDAG 5 NOVEMBER 1996 A5 Belgrado (afp) - De regerende linkse coalitie van president Slo bodan Milosevic heeft gisteren de overwinning opgeëist van de parlementsverkiezingen van zondag in de Federale Republiek Joegoslavië (Servië en Montenegro). „De overwinning van links is heel duidelijk, duidelijker dan bij alle vorige verkiezingen," aldus woordvoerder Ivica Dacic van Milosevic' Socialistische partij SPS. De linkse coalitie is er zeker van de absolute meerderheid te krijgen in het federale parlement, zei Dacic nadat tweederde van de stemmen was geteld. Tot nu toe beschikte de SPS niet over een absolute meerderheid maar genoot wel de steun van de Montenegrijnse socialisten en een groep radicale parlementariërs. De eind september gevormde linkse coalitie bestaat uit de SPS, Door Chris Halkes Bangui - Nadat Franse para chutisten in 1979 een eind hadden gemaakt aan het re gime van Jean Bedel Bokas sa in de Centraal Afrikaanse Republiek, bestormde een menigte de keizerlijke villa. In de kelder vonden de ver bijsterde inwoners van de hoofdstad Bangui een vries- kamer, vol ingevroren men selijke lichaamsdelen. Volgens bedienden was geroos terd mensenvlees het lievelings gerecht van de zondagavond op 75-jarige leeftijd aan een hart aanval overleden tiran. Het vlees was veelal afkomstig van politieke tegenstanders. Ook bleek dat Bokassa de roofdieren in zijn privé-dierentuin liet voe ren met levende mensen. Toen Bokassa in 1965 de macht greep ten koste van David Dacko, de eerste president sinds de onafhankelijkheid van de voormalige Franse kolonie, wa ren de Franse voogden van het landje zeer content met de sta biele heerser uit eigen stal. Tot 1976 kwam uit Centraal Afrika geen nieuws. Bokassa regeerde zijn angstige volk weliswaar met harde hand, maar was ook een trouw bondgenoot van Frankrijk. Zijn grootheidswaanzin werd pas duidelijk toen hij zijn straatarme land uitriep tot kei zerrijk. De kroning, in 1977, kostte 40 miljoen gulden, een kwart van de totale geldvoor raad. In diezelfde tijd bloeide de vriendschap op tussen Bokassa en de Franse president Valery Giscard d'Estaing. Die laatste kwam regelmatig jagen op oli fanten, en zou van hem voor miljoenen aan diamanten heb ben gekregen. Dat laatste beweerde Bokassa in ieder geval nadat hij door Giscards troepen was afgezet. Hij sleepte de Franse president mee in zijn val, want het schan daal maakte Giscards herver kiezing in 1981 definitief onmo gelijk. In 1979 had de keizer het zo bont gemaakt dat zelfs zijn vriend hem niet meer met goed fatsoen de hand boven het hoofd kon houden. Eerst had Bokassa bij protesten tegen ver plichte schooluniformen het vuur laten openen op scholie ren. Hij liet honderden jonge ren, onder wie kleine kinderen, oppakken, martelen en execute ren. Een kindermoordenaar als bondgenoot was een blamage voor het Westen. En dus land den in de nazomer van 1979, terwijl Bokassa op staatsbezoek in Libië was, Franse parachu tisten in Bangui, namen de macht over en gaven die terug aan Dacko. Bokassa vluchtte naar Frank rijk. Hij beschikte over de Fran se nationaliteit en Parijs moest hem wel asiel verlenen. Acht jaar hield de ex-keizer het er vol, voordat hij bedacht dat het tijd was om terug te keren naar zijn eigen land. Maar in plaats van glorieus te worden ont haald, werd Bokassa bij aan komst in Bangui gearresteerd en ter dood veroordeeld. De dictator van dat moment, André Kolingba, maakte daar levenslang van. Kolingba had voor het geplaagde volk van Centraal Afrika nog een onaan gename verrassing in petto. Toen dat bij verkiezingen in 1993 weigerde Kolingba's regi me te legitimeren, verleende die de gehate tiran gratie en liet hem vrij. Tot Bokassa vorig jaar ernstig ziek werd, leefde het land met het angstige gevoel dat hij ooit weer aan de macht zou kunnen komen. Door Bert Schampers Brussel - Behoedzaam wer den vorig jaar weer contac ten gelegd tussen de Bel gische en Zaïrese regering. Alle banden met de voorma lige kolonie Congo waren sinds 1992 zo'n beetje ver broken, maar nu was er zelfs weer uitzicht op het herstel van de ontwikkelingshulp. Toch overheerst de indruk dat de uitzichtloze situatie in Zaïre veel Belgen koud laat. De rege ring in Brussel wacht af. Herman De Croo, voorzitter van de Vlaamse liberalen, wijt het geweld in het oosten van Zaïre aan het desastreus en paterna listisch Afrika-beleid van Bel gië. „Wij gaan ervan uit dat Zaïre een apenland is en dat die negers elkaar rustig de nek mo gen omdraaien." In 199'4 kwam de Belgische regering in een analyse van haar Afrika-poli- tiek - zij het in andere bewoor dingen - eigenlijk tot dezelfde conclusie. De balans van dertig jaar ontwikkelingssamenwer king was overwegend negatief. De toenmalige minister van Buitenlandse Zaken Willy Claes en de huidige bewindsman Erik Derycke zagen 'preventief cri sismanagement' als enig alter natief. Daar is, zo blijkt nu, weinig van terecht gekomen. Europarlementslid Leo Tinde- mans kreeg volgens eigen zeg gen vorig jaar geen enkele steun voor zijn plan om het vluchte lingenprobleem langs de Zaï- rees-Rwandese grens aan te pakken. De Belgische oud-pre mier wilde de gevluchte burgers in de kampen scheiden van de militairen. Het was volgens hem duidelijk dat de gewapende aanhangers van het ten val ge brachte regime in Rwanda doel wit zouden worden van nieuw geweld of zelf tot de tegenaan val zouden overgaan. Volgens Tindemans was er geen oorlog uitgebroken als de vluchtelin gen eerder over andere delen van het immens grote Zaïre wa ren verspreid. Hij verwijt de re gering in Brussel dat deze niet bereid was de ruzie met Mobutu bij te leggen. De Belgische politieke partijen dringen nu aan op een snelle humanitaire interventie om de vluchtelingen in ieder geval aan voedsel te helpen. Maar Brussel zal zich onder geen beding men gen in het militaire conflict. Joegoslavisch Links (JUL) onder leiding van Milosevic' vrouw Mi- ra Markovic, en de Nieuwe De mocratie (ND). Door de socialisten te steunen hebben de kiezers hun goedkeu ring gegeven aan het beleid van Milosevic, ondanks jaren van po litieke en economische crises na het uiteenvallen van het voorma lige Joegoslavië. Zij hebben ge kozen voor continuïteit in plaats van de 'golf van veranderingen' die de oppositie had beloofd. Die bereikte echter geen akkoord over een gezamenlijk pro gramma. Door Jeroen Corduwener Kigali - Twee uur rijden van1 Kigali, op de grens met Zaïre, brandt een bloedig beslechte oorlog. En wat, er brandt in de Rwandese hoofdstad? De stoplichten. Dat is nieuws, want ze hebben het ruim twee jaar lang niet gedaan. De oorlog van 1994 vernielde de verkeersregelaars, en zo is het tot vorige maand gebleven. Maar sinds een paar dagen knipperen de lampen weer. In Kigali den dert het leven voort ondanks de strijd die op hemelsbreed hon derd kilometer afstand gevoerd wordt. Niet dat de oorlog de Rwandezen onberoerd laat. „Het is toch prachtig hoe wij die Zaïrezen te pakken hebben," glundert Jean- Pierre, terwijl hij zijn taxi dooi de lege straten van de stad chauf feert. „Een land dat negentig keer zo groot is als Rwanda en maar niet in staat om terug te slaan." Zijn collega's, die wach ten op klandizie voor het mon daine vijf-sterren Sabena-hotel Mille Collines, zijn het daar mee eens. Officieel is Rwanda ook helemaal niet betrokken bij de oorlog. Wel iswaar is nu enkele malen toege geven dat een Rwandees bataljon de Zaïrese grens overtrok om vij andelijke artillerie onschadelijk te maken, maar de regering houdt onverwijld vast aan het stand punt dat de gevechten aan gene zijde van de grens een binnen-, landse aangelegenheid van Zaïre zijn. Het is een vileine manier om te duiden dat het Zaïrees leger noch de Zaïrese regering in staat is om het land in de hand te hou den. De weerzinwekkende chaos die ontstaan is langs de grenzen van Burundi en Rwanda komt voort uit een reeks van factoren die elkaar beïnvloeden en vooral versterken. De komst van een miljoen Hutu-vluchtelingen in 1994 uit Rwanda naar Zaïre ver scheurde een toch al fragiele sa menleving, waarin verschillende stammen naast elkaar leven. Zo als de Hutu's in Rwanda de Tut si's hadden vermoord, zo deden ze dat ook met de Tutsi's die al eeuwen in Zaïre woonden. En met de Hunde, die tegen de grens met Rwanda aanwonen. Al hun vee werd door de Hutu's gestolen, tienduizenden mensen werden vermoord. Enkele tientallen kilometers naar het zuiden organiseerden de Tut si's van de Banyamulenge zich. Niet in de eerste plaats tegen de Hutu-vluchtelingen; maar tegen het dictatoriale regime van presi dent Mobutu. De Banyamulenge voelden zich al decennia gedis crimineerd. Deze factoren wer den versterkt door de burgeroor log in buurland Burundi en de voortdurende spanning op het platte land van Rwanda na de ge nocide van 1994. De uitbarsting begon in septerm ber in de provincie Zuid-Kivu. Vervolgens sloeg ze over naar Hét- noorden. De op drift geslagen volkeren botsten niet alleen met elkaar, ze lopen elkaar ook voor durend voor de voeten. Naast de bestaande vluchtelingenkampen zijn nieuwe vluchtelingenstro men ontstaan. Vooral rond de streek rond Goma in Noord-Kivu is de situatie mensonterend omdat de vluchte lingen gevangen zitten. Rwanda weigert hen toegang, in het zui den zitten Banyamulenge, naar het westen toe strijkt het moeras sengebied zich uit. Dus hebben de eerste vluchtelingen zich in middels in Oeganda gemeld. In zijn kantoor in Kigali overziet woordvoerder Paul Stromberg van de UNHCR (vluchtelingenor ganisatie van de VN) een beetje moedeloos en vooral overver moeid de situatie. Dit weekeinde zijn overhaast de laatste hulpver leners uit Goma geëvacueerd na dat ze eerste anderhalf uur onder hevig artillerievuur hadden gele gen. Maar met hun vertrek is elk zicht op wat er nu werkelijk in en rond Goma gebeurd verdwenen. „Er spoken de raarste verhalen door de wereld, maar we kunnen niets checken," zegt Stromberg. Belgrado - Het is hem weer eens gelukt. Zonder al te veel problemen behaalde de So cialistische partij van de Ser vische president Slobodan Milosevic een klinkende overwinning tijdens de fede rale parlementsverkiezingen van afgelopen zondag. Met het grootste gedeelte van de stemmen geteld kan Milose vic rekenen op ruim 50 pro cent van het aantal te verde len zetels. Een absolute meer derheid dus. En dat is niet slecht voor een man die zich nog openlijk socia list noemt, voor iemand die ver antwoordelijk wordt gehouden voor het uitbreken van de oorlog in het voormalig-Joegoslavië en voor iemand die extreem natio nalisme en geweld niet schuwt om aan de macht te blijven. In de hoofdstad van klein-Joego- slavië, Belgrado, zitten de leden van de gezamelijke democrati sche oppositie met een kater. Hun zoveelste. Want sinds het einde van de jaren '80 zijn zij er nog nooit in geslaagd Milosevic een nederlaag te bezorgen. Op nieuw bleef hun stemmenaantal steken op een magere 23 procent. Dat komt met name omdat het Door Harald Doornbos blok van de oppositie intern ver deeld is over bijna alles. Het eni ge wat hen samenbrengt is dat ze niets moeten hebben van Milose vic. Maar dat is niet genoeg. Zonder duidelijk alternatief van de kant van de oppositie kiezen de meeste Serviërs eieren voor hun geld. Met Milosevic weten ze immers wat ze hebben, met een bijeengeraapte oppositie is niets zeker. En veel stemmers hebben Milosevic zondag beloond voor het feit dat de internationale sancties tegen klein-Joegoslavië onlangs zijn opgeheven. Trouwens, niet alleen Milosevic is blij met de uitslag, maar ook zijn vrouw Mirjana Markovic. Zij staat aan het hoofd van de partij Joegoslavisch Links en vormde al voor de verkiezingen een coalitie met Socialistische partij van haar man. Meneer en mevrouw Milosevic worden hierdoor steeds meer een keizerlijk stel. En dat is gevaar lijk. Want op deze manier komt de macht wel heel vast in handen van een echtpaar dat slechts een woord kent in hun woorden boek: Macht. Afhankelijk van de heersende politieke wind voerde het echt paar een fascistisch bewind, ver volgens waren ze plotseling weer de tolerante linkse figuren, daarna wilden ze een markteco nomie introduceren om vervol gens strikt vast te houden aan versteende communistische principes. Terwijl door Milose vic gestuurde tanks de steden, dorpen, musea, kerken en mos keeën in Bosnië en Kroatië aan puin schoten, voerde Milosevic sinds een jaar al een campagne op radio en televisie met de leu ze: 'Het is zo veel beter met cul tuur'. Opnieuw is Milosevic er in ge slaagd om aan de macht te blij ven. En wil hij dat nog een paar jaar kunnen blijven doen, dan moet Milosevic van baan veran deren. In de grondwet van Servië staat namelijk dat een persoon slechts twee maal gekozen kan worden tot president van Servië. Milosevic komt binnen een jaar aan het einde van zijn tweede termijn als president van Servië, dus lijkt het gedaan met hem. Maar nee. De uitslag van deze verkiezingen maakt het voor Mi losevic mogelijk om president te Milosevic en zijn echtgenote Mirjana Markovic verlaten het stembureau in Belgrado waar ze zondag hun stem uitbrachten. foto reuter worden van klein-Joegoslavië, dat bestaat uit Servië en Monte negro. Dat ambt wordt thans nog uitgeoefend door Zoran Li- lic. Die is echter een marionet van Milosevic die als president van klein-Joegoslavië volledig ondergeschikt is aan Milosevic zelf. Als Milosevic tot president van klein-Joegoslavië wordt ge kozen kan hij nog weer eens acht jaar mee als belangrijkste politi cus op de Balkan. Dat lijkt een horror-scenario. Toch zal de internationale ge meenschap liever te maken wil len hebben met Milosevic dan met de oppositie. Want - je kunt zeggen wat je wilt - Milosevic zit dermate sterk in het zadel dat hij bij machte is om gedane beloftes ook daadwerke lijk uit te voeren. Westerse di plomaten zijn ervan overtuigd dat het staken van de gevechten in Bosnië met name te danken is aan Milosevic die de Bosnische Serviërs onder controle weet te houden. Hetzelfde geldt voor de Kroatische Serviërs die aan staande december hun laatste gebied, Oost-Slavonië, moeten teruggeven aan Kroatië. Vanwege Milosevic' bemoeienis verloopt dit proces tot nu toe ui terst rustig. Ook wordt verwacht dat Milosevic - onder druk van de Amerikanen - bereid zal zijn het komende jaar meer rechten te geven aan de Albanese meer derheid in Kosovo, in het zuiden van Servië. Dit zou de angel ha len uit een al jaren voortslepend conflict. Als Kosovo is opgelost is het gevaar van een hernieuw de oorlog op de Balkan voorlopig even weg. Om met een Britse diplomaat in Belgrado te spreken: 'Als het keizerlijk echtpaar voor stabili teit kan zorgen, so let it be. VERVOLG VAN VOORPAGINA In delen van Zaïre wordt agres sief geageerd tegen Tutsi's en/of vermeende Rwandezen. Tal van hen vluchten het land uit. Pre mier Kengo wa Dondo, wiems moeder een Tutsi is, komt onder zwaar vuur te liggen en wordt tij dens tal van samenscholingen verantwoordelijk gehouden voor de incompetentie van het plunde rende leger, De zieke Zaïrese president Mo butu Sese Seko kwam gistera vond vanuit Zwitserland aan op de luchthaven van Nice. Mobutu zal er later deze week praten met de speciale gezant van de Vere nigde Naties voor het Grote-Me- rengebied, Raymond Chrétien. Mobutu betrekt een villa aan de Cóte d'Azur om er verder te wor den verpleegd. De ziekte en afwezigheid van Mobutu en de onduidelijke machtsverhoudingen binnen de bankroete staat maken het land rijp voor een omwenteling. De re gering heeft gisteravond alle de monstraties verboden om vanda lisme en plunderingen te bestrij den en om Rwandese en Burun dese ingezetenen te beschermen. Zaïrese soldaten presenteren een gevangen genomen Ruandese soldaat aan de pers. Rebellen in Oost-Zaïre kondigden gisteren een eenzijdig staakt het vuren aan dat drie weken moet gaan duren. foto epa Hij is vooral bang dat in de media de verhalen over de oorlog de bo ventoon gaan voeren 'terwijl het hier om honderdduizenden vMichtelingefigdHt',' Stöó? tachtig procent vrouwen en kinderen'. Zij zijn nu tötïbefeikbaar voor hulp. De UNHCR doet nu wat po gingen om vluchtelingen vanuit Zaïre naar Burundi terug te brengen en in Rwanda op te van gen als dat hun thuisland is. Maar de statistieken die Strom berg toont geven slechts enkele tientallen aan. Er bestaat angst bij de Hutu- vluchtelingen om terug te keren naar hun vaderland, omdat ze vrezen gestraft te worden voor de genocide van 1994. Toch is de angst niet gegrond. Toen in au gustus de Rwandese regering alle Hutu-vluchtelingen terugstuurde naar hun dorpen werden zij daar redelijk fatsoenlijk opgevangen. Ruim vijf procent werd opgeslo ten in dorpsgevangenissen, op verdenking van moorden in 1994. Die percentages worden nauw lettend bijgehouden door een an dere VN-organisatie, Human Rights. Maar het werk van deze mensenrechten-organisatie is er door de oorlog niet makkelijker op geworden. Het voltallige per soneel van het kantoor in de noordwestelijke stad Gisenyi werd kort voor het weekeind te ruggehaald door het hoofdkan toor. Zonder nadere uitleg. Boekarest - President Ion Iliescu van Roemenië heeft gisteren de nederlaag van zijn Roemeense Sociaal-Democratische Partij (PDSR) bij de parlementsverkiezingen erkend. Hij gaf toe dat de bevolking klaarblijkelijk niet tevreden is met zijn regering. Iliescu, die bij de eveneens zondag gehouden presidentsverkiezin gen in een nek-aan-nekrace verwikkeld is met Emil Constantines- cu, de leider van de Democratische Conventie (CDR), wees er ech ter op dat de resultaten 'niet definitief' zijn. Volgens voorlopige uit slagen krijgt de CDR, waarin 14 partijen en politieke organisaties samenwerken, 32 tot 35 procent van de zetels in het parlement. De PDSR sleept dan 22 tot 25 procent in de wacht, terwijl de Sociaal- Democratische Unie van ex-premier Roman tussen de 11 en 13 pro cent van de zetels krijgt. Sofia - De Bulgaren, boos over de gestegen misdaad en het knulli ge economische beleid, hebben de regerende Socialistische Partij in de steek gelaten om oppositiekandidaat Petar Stojanov, een jeugdi ge advocaat die de eeuwig verdeelde oppositie aaneen wist te sme den, tot hun nieuwe president te kiezen. De verkiezingen van zondag werden niet zozeer gezien als een ge vecht tussen de 44-jarige Stojanov en de Socialistische kandidaat, minister van Cultuur Ivan Marazov (54), maar vooral als een refe rendum over twee jaar Socialistisch bestuur. In 1994 wonnen de Socialisten, de ex-communisten, de meerderheid in het parlement. Misdaad, corruptie en de economische wanorde dreigen het Bal- kanland met 8,4 miljoen inwoners tot de eerste staat van het nieu we Oost-Europa te maken waar pogingen tot hervormingen mis lukken. Jeruzalem - De Israëlische politie heeft gisteren wegversperringen en controleposten opgeheven die ze zondag had opgezet uit vrees voor zelfmoordaanslagen van fundamentalistische Palestijnen. Wel blijft de politie in verhoogde staat van paraatheid en blijven de Pa lestijnse gebieden afgesloten. De scherpe controles leidden tot ver keersopstoppingen op de belangrijkste wegen naar Tel Aviv en Jeruzalem. De politie was in de hoogste staat van paraatheid ge bracht, nadat zij informatie had gekregen over een op handen zijn de aanslag met een autobom ter gelegenheid van de eerste verjaar dag van Fathi Shqaqi's dood. Shqaqi, de leider van de Islamitische Jihad, werd op 26 oktober 1995 op Malta gedood, naar zijn aanhan gers vermoeden door agenten van de Israëlische geheime dienst. Paramaribo - Ex-legerleider Desi Bouterse gaat vrijuit in de zaak tegen drugsbaron J.L. Dit is de conclusie van de Nederlandse advo caten Van der Spoel en Van Dijk die Bouterse als getuige hebben gehoord. Van der Spoel en Van Dijk zijn speciaal naar Suriname gereisd om Bouterse te spreken. Volgens de advocaten is het ge sprek met Bouterse uitstekend verlopen en is het op dit moment n'iet noodzakelijk met attdere" getuigen, onder wié Bouterses voor malige rechterhand, Iwan Graanoogst, te spreken. Graanoogst had eerder geweigerd zijn medewerking te verlenen. Bouterse heeft gezegd de in 1995 tot twaalf jaar cel veroordeelde drugsbaron L. niet te kennen en dus ook nooit contact met hem en zijn boekhouder L.S. te hebben gehad. De rechtbank veroordeelde beiden wegens drugshandel en het witwassen van zwart geld. Ze smokkelden onder meer 357 kilo cocaïne van Paramaribo naar Rot terdam in een partij boomstammen. Bouterse, Graanoogst en een aantal ambtenaren en houthandelaren zouden bij die smokkel be trokken zijn geweest. Washington (afp) - Een Amerikaanse F-16 heeft gisteren een anti- radarraket afgeschoten op een luchtafweerinstallatie in Irak. Dat gebeurde voor de tweede keer binnen drie dagen, laat het Pentagon weten. „De F-16 kreeg indicaties dat hij een doelwit was," stelt woordvoerder Sam Grizzle. Zo'n 'vijandige daad' mogen Ameri kaanse piloten beantwoorden door het vuur te openen. (ADVERTENTIE) WK 45. Geldig t/m zaterdag 9 november 1996. PEDIGREE PAL BROKKEN duopak a 2x3 kilo van 1 7,96 voi PEDIGREE PAL DINER KOMPLEET duopak a 2x2,7 kilo van 19,90 voor SILAN WASVERZACHTER 4X GECONCENTREERD lentefris, exotisch fris of natuurfris, navulpak a 500 ml. GROLSCH PREMIUM PILS krat a 24 flesjes a 30 cl. Nu met een gratis zak Doritos u.s. orginal of nacho cheese SLAGERSACHTERHAM per 100 gram van 2,79 voor HET SPAARKADO Met onze Pro-Kado spaaraktie spaart u Kef Hele (aar snel en voordelig voor prachtige huishoudelijke kodo's met wel 30 tot 50% spaarwinst. Haat snel de informatiefolder bij de Jumbo-Supermarkt. DEZE WEEK MET 3 GRATIS PRO-KADO ZEGELS EDET DECOR TOILETPAPIER pok a 8 rol SMITHS GRILLS zak 80 gram NÜTRICIA CHOCOMEL halfvol of vol, fles of pak a 1 liter AVIKO VLAAMSE FRIETEN zak a 750 gram KOOPMANS PANNEKOEKEN NATUREL doos a 6 stuks KOOPMANS POFFERTJES doos a 40 stuks KLANTENINFORMATIE BEL GRATIS: 06-0220161 van maandag t/m vrijdag van 10.00-12.00 en van 14.00-16.00 uur

de Stem | 1996 | | pagina 5