Boeren willen minder beperkingen Axel pakt molen komend jaar aan inde 6e teliike cloo,* Gemeente Hulst wimpelt bezwaren tegen nieuwbouw Emmalaan af iDESTEM DAG KLAPPER Minder personeel in plaats van verbouwing UITSLAGEN Axel doet softdrugs toch maar in de ban Abraham. Toch proef met opening van de Haringvlietsluizen pESTEM ZEELAND C2 Bloemdijken niet beschermen zet deur open voor Brabantse varkenshouders EFEL1CITEERD E, u kent hem wel. 121/2 jr kapster Rachelle (o)pa en (o)ma FRANKIE BOY de Zangeres Fauve te Weemaes n1:ZV00reenb^ I sur betek^t niet Z a"SChda <de rtanrf tmetuw Algemeen Belang over plan Hontenissé: Schietingen Koersbal grond' De Graaf: 'Gezamenlijk Zeeuws-Vlaams drugsbeleid komt niet van de Celstraf en tbs voor overvallen VRIJDAG 1 NOVEMBER 1996 Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst heeft de bewaren tegen de geplande ontslui- (iug van acht nieuwe woningen bij je Emmalaan weggewuifd. De wo ningen, alle vrijstaand, komen aan je achterzijde van tuincentrum De lf aan de Tivoliweg. Voor de bouw van de huizen door De Ifolf, moest het bestemmingsplan Tivo- li gewijzigd worden. Enkele buurtbe woners maakten in een hoorzitting voor de commissie bezwaarschriften hun be zwaren kenbaar. Die richtten zich voor al tegen de ontsluiting van de wonin gen. In eerste instantie zou die plaats vinden via het gedeelte van de Emma laan dat uitkomt op de Tabakstraat. In overleg met de stedebouwkundige is echter gekozen voor een ontsluiting via het gedeelte van de Emmalaan dat uit komt op de Lyceumstraat. Enkele om wonenden waren het daar niet mee eens. Bovendien vonden zij dat de het Medische Sociaal Centrum en de poli kliniek al voor extra verkeersdruk bij hun percelen leggen. „Want vele men sen zetten hun auto gewoon in de Ly ceumstraat en niet op het aanwezige parkeerterrein." Daarom pleitten de bezwaarmakers voor een eerlijker verdeling van de ont sluiting. „Vier woningen via de Tabak straat, vier via de Lyceumstraat." De commissie bezwaarschriften gaat voor bij aan de bezwaren omdat zij vindt dat het geplande woonbuurtje beperkt van omvang is. „Verkeershinder in het ge deelte Emmalaan dat grenst aan de Ly ceumstraat is dan ook nauwelijks te verwachten. De weg is ter plaatse ook voldoende breed." Wel wil de commissie aan een enkele wens van een bewoonster van de Ly ceumstraat tegemoet komen. Zij pleitte, ter wille van de privacy, voor een vijf meter brede erfstrook achter de wonin gen aan de noordzijde van de Lyceum straat. De commissie acht dat stedebouwkun dig acceptabel. „Er blijft zo immers vol doende ruimte over voor het realiseren van de geplande woningen." In de gemeente geldt een exploitatiever ordening. Daarin worden de voorwaar den vastgesteld waaronder de gemeente medewerking verleent aan het in bouw- exploitatie brengen van gronden door derden. Met De Wolf is de gemeente overeengekomen deze omslachtige re geling niet toe te passen. Daar staat te genover dat De Wolf voor de kosten op draait van de openbare verlichting, aanleg van geplande parkeerplaatsen met groenvoorzieningen en van alle ste debouwkundige werkzaamheden voor de herziening van het bestemmings plan. bileum, huwelijk, verloving, examen, Abraham enz. I 0,65 incl. B.T.W., één grote I ;rplicht. 135 X 40 mm 26 - incl. B.T.W. I vraag. Foto's worden niet fc.313 of geef uw tekst 2 dagen én van onze kantoren, iten aan: De Stem, Postbus la.v. 'Kleintjes Afdeling'. oor teksten, foto 's en tekeningen redenen te weigeren. opdrachtgever van deze itgever bekend te zijn. Indien n met opgave van een irordt, is men verplicht zich te ng van misbruik. Uitgever is Irachtgever bekend te maken, iwoordelijk voor de in de :komende teksten. fik van der Westen in Breda, rs in Wagenberg. EX-VRIJGEZEL armee feliciteren nder waarderen. •LAATS interessant! ig 1 NOV. in deze krant. ERA! ijk Gefeliciteerd en je COLLEGA'S -w: Hoera, ons wordt 1 jaar! H.G. Papa en mama XXX H.G. met jullie 40 jarig huwelijk, kinderen en kleinkinderen. He, he, na 10 jaar zie ie dan toch eindelijk H.G. A-J en A-J GOEIEMORGEN Nog steeds een KNAPPE vent, ook nu je 40 bent!. H.G. Patrick, Stefan, en Yvonne O,gut O,gut v.d. Zeg gaat in de vu Van onze verslaggever Hulst - Een groot aantal vee houders in de gemeente Hulst dat er minder belemme ringen komen om hun bedrijf uit te breiden. Dat bleek tij dens een inspraakbijeenkomst oïer de aanwijzing van bloemdijken verspreid over de gemeente. Als de gemeente op die wensen zou ingaan, dan betekent dit met een dat de deur weer wordt open gezet voor Brabantse mega-var- kensmesterijen. Dat laatste wil Je gemeente beslist voorkomen. De aanwijzing van zogenaamde «rzuringgevoelige gebieden was een zaak van het Rijk, maar nu krijgt de gemeente die taak op het bordje. In een aparte verorde ning moeten deze minder dan vijf hectare grote gebiedjes worden aangewezen. In de gemeente Hulst gaat het vooral om uit na- tuuroogpunt waardevolle dijken. Met de aanwijzing sluit de ge meente uit dat veehouderijen zonder enige beperking kunnen uitbreiden, of dat er zomaar nieuwe bedrijven kunnen worden opgericht. Volgens de concept-verordening tan de gemeente verandert er in leite niets. De gebiedjes die al door het Rijk waren aangewezen blijven en worden niet uitge breid. Maar een groot deel van de ruim twintig bezoekers van de in spraakbijeenkomst vond dat de gemeente helemaal geen gebied jes moet aanwijzen, vanwege de rele beperkingen voor de lokale veehouders. Burgemeester en wethouders gaan nu kijken of de verordening wellicht nog enige aanpassing behoeft, maar vol gens wethouder G. van de Voorde kan dat nooit veel zijn. „Mensen proberen voor hun eigen gebied 20 weinig mogelijk belemmerin gen te krijgen," aldus de wethou der. „Maar van het gemeentebe stuur wordt ook verwacht dat we grootschalige intensieve varkens houderijen uit Brabant weren. Dat vecht met elkaar. Het kan niet zo zijn dat bepaalde milieu- beperkingen voor bijvoorbeeld ten boer uit Graauw niet gelden, maar wel voor een Brabander die een boerderij nabij Graauw op koopt." Van de Voorde wijst er op dat de bloemdijken maar een klein deel vormen van de be schermde gebieden in de gemeen te „Hier gaat het om stukjes die kleiner zijn dan vijf hectaren, imaar we hebben een veelvoud jian grotere gebieden waar al een [bescherming op ligt." De ge- gaat nu alle gemaakte op- gen afwegen. „Misschien jdat dit leidt tot een kleine aan- Maar veel zal dat niet [hjn, omdat we anders toch de deur open zetten voor de Bra bantse varkensboeren." EDITIE ZEELAND |be' lezerscontact076-5312312 I's t/m vrij. 8.00 - 17.00 uur 1* 8.00- 12.00 uur I Zandstraat 32,4532 CG «'«115-645769, fax 0115-645742. I Stteuren: Peter Oggel (editiechef), I e«van den Assem, Frank van Cooten, i'ntDeij (plv. ed. chef), I ",,in der Helm, Harold de Puysseleijr. toe,; paraat 1,4461 JK J ,«115-273700, fax 0113-273701. «acteur: Cees Maas ■P'owncieverslaggever). ■«1st: ■■u "14561 ES Ej 4-372770, fax 0114-372771. I"deuren: Gerlach Hochstenbach, (WneVerstraeten. ««actie Zeeland: ■ff women TJ'at/m vrij. 0115-645751 el' zondag 0115-645753' re-exploitatie PenZVK rfneuren: ï*Nstraat32,4532 CG K 40, fax 0115-645741 F'iegenwoordigers: fair J'ie. privé 0115-563976, l uuimmers, privé 0115-562354 Hoera, eindelijk 10, papa en mama- -IM561 ES «-0114-37277O tjegenwoordigers: ïarL,iüden Brande. Privé 0114-314570, r Wverstraeten privé 0114-316755. Peningstijden: Wn,vr. 8.30- 17.00uur BEURZEN SLUIS Ruilavond - divers - Gemeen schapscentrum 't Zoute Vestje - Hoogstraat 35 - 20.30 uur THEATER GOES Hans Dorrestijn - cabaretsolo 'Dorrestijn viert oud en nieuw' - Po dium 't Beest - Beestenmarkt 3 - 20.30 uur MUZIEK GOES Viktoria und Ihr Husar - door De Goese Operette Ver. - Prins van Oranje - Nieuwstraat 14 - 20.00 uur VLISSINGEN The kids are allright - De Piek - Hellebardierstraat 13 - 21.00 uur Otis Redding III - soulconcert - met de zoon van Otis Redding - 20.15 uur - Arsenaaltheater DIVERSEN AXEL Bingo-avond - De Boemerang - 20.00 uur CLINGE Koersbal KBO - Malpertuus -13.30 uur Jokeren - Malpertuus -13.30 uur Kaarting - De Landbouw - 20.00 uur NIEUW-NAMEN Disco - Sint-Cecilia - 21.00 uur MEERDONK Schietingen - lokaal De Moedigen - 15.00-19.00 uur - vr, za en ma SLUISKIL Kaarting - Atlanta - 20.00 uur ST.-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur SPUI Open Huis - in de Drie Gehughten -21.00 uur STOPPELDIJK Bingo - 't Gelaag -13.30 uur Kaarting VV Vogelwaarde - 19.30 uur WALSOORDEN Prijskaarting - café Rue du Nord - 14.30 uur WESTDORPE Vrouwengymnastiek - Concordia -13.30 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Inde pendence Day Podium 't Beest - 20.30 uur De Jurk HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Tin Cup 20.00 uur Chain Reaction 20.00 uur The nutty professor 20.00 uur Time to kill 20.00 uur Twister BRUGGE Kennedy Complex 14.30, 17.15, 20.00 en 22.00 uur Mission Impossible 14.30, 17.15, 20.00 en 22.45 uur In dependence Day 22.30 uur Crash 14.30,17,15 en 20.00 uur The nutty professor 20.00 en 22.30 uur Diabolique GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Glimmerman 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Dragon Heart 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Crash 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mission Impossible 14.30 uur A Goofy movie 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Multiplicity 20.00 en 22.45 uur Breaking the Waves 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Dia bolique 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur In dependence Day 17.00 en 22.30 uur Fargo 14.30,17.00 en 20.00 uur The Nutty Professor 20.00 en 22.30 uur Trainspotting 14.30,17.00 en 22.30 uur Twister 14.30 en 17.00 uur It takes Two 20.00 uur The Rock KNOKKE Beverly Screens 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Mission Impossible 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur The Glimmerman 20.00 en 22.30 uur Crash 14.30,17.15, 20.00 en 22.45 uur In dependence Day 15.00 en 17.30 uur The Nutty Pro fessor Een van de dijken waar het om gaat, een graslanddijk bij Graauw. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Dat de burgers weinig vertrou wen in de politiek hebben, is zo langzamerhand geen nieuws meer. We moeten echter niet denken dat dat een recent ver schijnsel is, afkeer van de poli tiek is van alle tijden. Dit is ech ter geen reden voor politici en bestuurders om doof te blijven voor kritiek. Integendeel, er rust een zware hypotheek op hen om de burgers het geloof in de poli tiek en de overheid niet te doen verliezen. Waar we tegenwoordig getuige zijn van het ineenvloeien van de ideologische kleuren van het po litieke spectrum in de modieuze kleur paars, wordt het steeds be langrijker hoe een politicus of bestuurder overkomt. Ofwel hoe geloofwaardig hij is. Zo gauw er aan de geloofwaardigheid van de politicus wordt getwijfeld, wordt hij niet alleen beschadigd, maar wordt de hele politiek in diskrediet gebracht: zakkenvul lers zijn hetNu de werkelijk heid steeds complexer wordt, neemt de beeldvorming een steeds belangrijker plaats in. Het gaat niet meer om de feiten, maar om het beeld dat de men sen van de feiten hebben. Hugo Claus zei het onlangs als volgt: „Er is heel weinig dat zich helder aan ons voordoet. We le ven in een soort 'no mans land' waarin de werkelijkheid ons slechts bereikt via zeer, zeer twijfelachtige geruchten. De Hulster wethouder P. Wee maes kan hierover meepraten. ^ageren I op De stem De redactie behoudt zich .n re kor*en en te öevverken Gee b.(„„op I standpunt eens is. Het gaat hier al lang niet meer om de feiten. Of hij gehandeld heeft met voorkennis bij het aanbieden van een hypotheek, doet niet ter zake. Het beeld is: Weemaes is een ritselende wet houder, hij heeft een scheve schaats gereden en is z'n geloof waardigheid kwijt. Nogmaals: hiervoor verantwoordelijk zijn niet de feiten. Feitelijk valt Wee maes, voor zover mij bekend, niets te verwijten, maar de beeldvorming. Dit brengt hem in een lastig parket. Wie z'n geloof waardigheid kwijt is, heeft in de politiek weinig meer te zoeken. Ook de PvdA in Hulst zou zich zorgen moeten maken. Wie na z'n ideologische veren ook nog z'n geloofwaardigheid verliest, houdt weinig meer over wat de kiezers zal aanspreken. Niet alleen in de politiek draait alles om beeldvorming, ook in de journalistiek zijn de feiten on dergeschikt aan de beeldvor ming. Het maakt politici en be stuurders uiterst kwetsbaar. Een wethouder aangeschoten wild noemen, is een beeld dat iemand blijft achtervolgen. In de media wordt steeds meer op de persoon gespeeld (het commissariaat van Bolkenstein, het onderuit probe ren te halen van Heerma). Het verschijnsel zien wel nu ook binnendringen in de plaatselijke politiek! De media richten zich vaak op sensatie en incidenten, waarbij constant een politieke winst- en verliesrekening wordt opgemaakt. Dit mag, nee dit moet zelfs, maar dan wel geba seerd op de feiten en niets anders dan de feiten. In de politiek moet een aantal waarden in ere wor den gehouden, zoals legitimiteit, openbaarheid en het afleggen van verantwoording. Een werke lijke waarachtige politiek kan alleen uitgeoefend worden door geloofwaardige en onkreukbare politici en bestuurders. Hierin kunnen politici en journalisten een rol spelen. Volgens de poli tiek commentator van Trouw, Willem Breedveld, kunnen zij de publieke zaak dienen met 'het kompas van de openbaarheid gericht op oprechte waarheids vinding'. Omdat we zonder orde ning niet vreedzaam samen kun nen leven, terwijl we toch ons zelf willen blijven. Dat is immers de grondslag waarop de politiek sinds de Griekse oudheid berust. Hulst, Jean-Lou de Gucht Van onze verslaggever Kloosteïzande - In plaats van voor veel geld het gemeentekan toor te verbouwen kan de gemeente ook eens kijken of er met minder personeel kan worden volstaan. Bijvoorbeeld door een aantal taken die nu nog door de gemeente worden uitgevoerd te privatiseren. 's-HeerenhoeK - Zaal De Koren beurs met 22 personen. Wip 1: eer ste hoge vogel: J. Govers, tweede hoge vogel en vierde zijvogel: J. Vermeule, eerste zijvogel: P. Vette, tweede zijvogel: P. Nagelkerke, derde zijvogel: H. van de Dries, grootste aantal (5): B. Rooze. Wip 2: eerste hoge vogel: H. van Leeu wen, tweede hoge vogel: H. van de Dries, eerste zijvogel: R. Oosthoek, tweede zij vogel: Sj. van Eijkeren, derde zij vogel: R. van Eijkeren, grootste aantal (5): P. Nagelkerke. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren- buers met 21 personen. Eerste ho ge vogel: P. Vette, tweede hoge vo gel en derde zijvogel: A. Dekker, eerste zijvogel: C. Eversdijk, twee de zijvogel: H. de Jonge, vierde zij vogel: J. van de Dries, grootste aantal (6): R. Oosthoek. 's-Heerenhoek - De Vrije Schut ters met 64 personen. Wip 1: hoge vogel: J. Vermue, eerste zijvogel: Sj. Raas, tweede zij vogel: J. Rent meester, derde zij vogel: C. West dorp. Wip 2: hoge vogel: L. de Wil de, eerste zijvogel: L. Janssen, tweede zij vogel: Jobien de Jonge, derde zijvogel: L. de Jonge. Clinge - Gemeenschapscentrum Malpertuus, organisatie ANBO. Mat 1: 1. mevrouw Hoey- land/E.Jonkers, 2. mevrouw Blommaert/J. de Poorter. Mat 2: 1. mevrouw Ferket/J. Boonman, 2. mevrouw Emeleer/E. Blommaert. Mat 3: 1. mevrouw Baeyens/J. Spitters, 2. mevrouw Govaert/me- vrouw De Windt. Dat oppert de Hontenisser raadsfractie Algemeen Belang, naar aanleiding van het steeds nijpender worden ruimtegebrek van de gemeente. Daarom moet het stadskantoor worden uitgebreid. De partij wijst er op enkele jaren geleden al te hebben gewaarschuwd, toen de gemeentelijke depen dance aan de Hulsterweg werd verkocht. „U gooide onze waarschuwing in de wind en u gaf het pand weg voor een paar losse centen," al dus Algemeen Belang. „Nu moet u een peperdure oplossing zoe ken en betalen uit de reserves." Als nu in het personeelsbestand kan worden gesneden, is een ver bouwing niet meer nodig, rede neert de fractie. Geen enkel goed woord heeft Al gemeen Belang over voor de gro te bedragen die in de automati sering worden gestopt. „Een re gelrechte financiële ramp," vindt de partij. „Wij hebben al vele malen ver Van onze verslaggever Axel - Het blijkt in Zeeuws- Vlaanderen niet mogelijk om een harmonisch softdrugsbe leid te formuleren. Axel komt daarom binnenkort met een eigen beleidsnota waarin soft drugs in de gemeente niet ge doogd worden. Burgemeester W. de Graaf van Axel deelde dat gisteren mee aan de leden van zijn gemeenteraad. De raad behandelde de Axelse ge meentebegroting voor het komen de jaar. Verschillende partijen hadden in hun bespiegelingen op het nieuwe beleid voor het ko mende jaar kritische kanttekenin gen geplaatst bij de bestrijding van het drugsprobleem. De Graaf legde uit dat zijn college van burgemeester en wethouders meer dan een jaar heeft gewacht op een notitie met betrekking tot de harmonisering van het drugs beleid in de streek. Politie en jus titie hadden daar nadrukkelijk op aangedrongen. Vergeefs, zo bleek uit de woorden van de burgemeester. „In de laatstgehouden vergadering van het districtscollege (de vergade ring van burgemeesters, politie en justitie, red.) is gebleken dat die notitie er niet komt." Dat nieuws is voor het dagelijks gemeentebestuur van Axel aanlei ding geweest een gemeentelijke drugsnota door te zetten. Die gaat uit van het niet-gedogen van de hahdel in- en het gebruik van softdrugs. Deze roesmiddelen in Axel wel toestaan, druiste volgens de burgemeester in tegen de wil van de inwoners. Axel doet softdrugs dus in de ban. De notitie waarin dat is geregeld, komt deze maand, of uiterlijk vol gende maand in de gemeenteraad aan de orde, beloofde De Graaf. Het ontwerp van de nota is welis waar gereed, maar instanties als politie, justitie en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten moe ten er nog advies over uitbrengen. De roep van de WD-fractie om een Europees drugsbeleid noemde de burgemeester een onhaalbare zaak. „Als het al niet lukt om in bestuurlijk verband in Zeeuws- Vlaanderen een lijn te trekken, moeten we niet de pretentie heb ben dat het in Europees verband wel zal lukken de problematiek aan te pakken." De Graaf wees in dat verband ook nog maar eens op de ingrijpende verschillen in re gelgeving en inzichten tussen lan den als Nederland, België en Frankrijk inzake het drugsbeleid. zocht om met andere gemeenten samen te werken. Wij constate ren in deze gewoon onwil van de gemeente Hontenisse. Dit wordt wel een erg dure hobby. Hoelang gaat u nog door met onze inwo ners plukken voor deze geldver slindende zaak?" Van onze verslaggever Middelburg - De 23-jarige Terneuzenaar R.W. is gisteren door de rechtbank in Middel burg wegens twee gewapende overvallen en een poging daartoe conform de eis ver oordeeld tot een gevangenis straf van vijftien maanden en tbs met dwangverpleging. W., zwaar verslaafd aan vrijwel alles, had per dag zeker honderd tot duizend gulden nodig om zich van 'crack' te kunnen voor zien. Door die crack werd hij agressief en ging hij op jacht naar geld. Zo ook op die tiende april van dit jaar. Gewapend met een alarmpistool stapte W. in Terneuzen een parfumerie binnen, bedreigde hij de eigena res. Hij verliet de winkel met 680 gulden. Enkele uren later stoof R.W. een supermarkt aan de Guido Gezel- lelaan binnen. Opnieuw werd er met een pistool gezwaaid en eis te hij geld. In plaats van geld kon hij klappen van de eigenaar krijgen. W. verliet de super markt. Een week later pleegde de man een overval op een drogisterij in de Terneuzense binnenstad en bedroeg de buit 600 gulden. W. kon kort daarna door de politie worden aangehouden. W. is sinds zijn veertiende jaar ver slaafd aan talloze vormen en va riaties van harddrugs. Van onze verslaggever Axel - De gemeente Axel pakt komend jaar de restauratie van de korenmolen aan. Burgemeester W. de Graaf kondigde giste ren tijdens de begrotingsvergadering van de gemeenteraad aan dat er snel zo'n voorstel op tafel komt. De burgemeester merkte in zijn beantwoording van de algemene beschouwingen van de politieke partijen in de gemeenteraad op, dat de restauratie van de molen daarin een belangrijke plaats in nam. De Graaf concludeerde dat alle fracties met uitzondering van de WD willen dat de opknap beurt van het monument met gro te voortvarendheid wordt aange pakt. De Graaf zette daarbij uiteen dat het eigenlijk in de bedoeling lag de molenrestauratie dit jaar al aan te vangen. Maar volgens hem hebben publicaties over toege zegde bedragen door genereuze sponsors ertoe geleid dat die af haakten en 'de fondswerving weer van start moest gaan op een blanco basis'. Nu wil het college van burge meester en wethouders de restau ratie echter niet langer voor zich uitschuiven. „Begin volgend jaar moeten we spijkers met koppen slaan. We moeten het ijzer sme den nu het kan." B en W willen de restauratie niet in delen uitvoe ren, maar ineens, zei De Graaf verder. Of de gemeente dan het huidige tekort van ruim een half miljoen gulden in zijn geheel bij moet passen, is nog niet duidelijk. Op korte termijn vraagt de gemeente nieuwe offertes voor het opknap pen van de molen aan. Tevens wordt bezien of het mogelijk is de restauratie soberder aan te pak ken. Tenslotte gaat de gemeente nogmaals de boer op in een po ging subsidies van instellingen als de Bank van Nederlandse Ge meenten, het Anjerfonds, het Bouwfonds Bedrijven en het Rijk in de wacht te slepen. De burgemeester deelde verder mee dat de raad volgend jaar ook een plan voor de herinrichting van het molenbolwerk onder ogen krijgt. De insteek is in 1998 aan die klus te beginnen. Van onze verslaggever Rotterdam - Rijkswaterstaat wil alsnog de gedeeltelijke ope ning van de Haringvlietsluizen gaan beproeven. Het experiment moet inzicht geven in de gevolgen die beperkte eb en vloed-bewegingen zullen hebben voor natuur, milieu, waterwinning en landbouw in en langs het Haringvliet, het Hollandsch Diep en De Biesbosch. Aanvankelijk zou de proef begin dit jaar zijn. Daarvoor was een uitge breid meetnet in stelling gebracht. De zaak werd afgeblazen vanwege de extreem lage waterstand in de rivieren. Dat bracht namelijk het ri sico met zich mee dat zout water te ver landinwaarts zou stromen, iets wat nadelig is voor waterwinning en landbouw. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat zal het experiment, dat vier a vijf dagen zal duren, nu ergens tussen december en maart plaatsvinden.

de Stem | 1996 | | pagina 21