;Zet alle neuzen dezelfde kant op' ïssitStóS 'Nauwere samenwerking Belgische ziekenhuizen' Bevrijdingsmars Hoofdplaat-Knokke voor de 23e maal Bittere noodzaak nu mooi stukje natuur PLAATSELIJK NIEUWS SPORT IN HET KORT UITSLAGEN de STEM ZEELAND Oproep commissieleden om maximaal haalbare voor Antonius-ziekenhuis uit het vuur te slepen: Schade aan zeeweringen valt mee Sluis-Aardenburg krijgt geen avondwinkel Truckers lappen parkeerverbod aan hun laars Om verdere uitholling van Zeeuws-Vlaamse gezondheidszorg te voorkomen: Rilland-B ath Aardenburg Bedrijfstennis Ador Vrouwentennis Cadzand jen DONDERDAG 31 OKTOBER 1996 C4 Van onze verslaggever Oostburg - Alle neuzen moe ten dezelfde kant opstaan om het maximaal haalbare voor het Antonius-ziekenhuis in Oostburg uit het vuur te sle pen. Het gaat daarbij om de zieken huisdirectie, medisch specialis ten, huisartsen, zorgverzekeraars en thuiszorg. Het is de bedoeling dat deze partijen straks allemaal om de tafel gaan zitten om con- venanten af te sluiten over de toekomst van de Zeeuws-Vlaam se ziekenhuiszorg. Volgens L. Wille (PvdA) is de houding van de specialisten en huisartsen doorslaggevend. Een belangrijk element is volgens hem immers de 'macht der medi ci'. „Als zij niet willen meewer ken, is het een kansloze zaak. Maar dan moeten ze niet zeuren als ook Terneuzen verdwijnt of steeds meer mensen naar Bel gische ziekenhuizen gaan." Ook L. Flikweert (CDA) vindt het be langrijk dat de neuzen dezelfde kant opstaan. Dat is in het kort de gisteren uit gesproken boodschap van de le den van de raadscommissies Al gemene Bestuurlijke Zaken en Financiën. De meerderheid ging gisteren akkoord met de conclu sie van de speciale onderzoeks commissie, dat het Oostburgse ziekenhuis afgeslankt moet wor den tot een polikliniek met een hotelfunctie. Alleen de fracties van Dorpsbe langen en Toerisme (D&T) en D66 konden het rapport gisteren niet onderschrijven. D&T blijft strijden voor behoud van de 24- uurs zorg en A. Verhage (D66) ziet op basis van het rapport geen aanleiding tot drastische inkrim ping van het ziekenhuis, omdat er volgens hem geen oplossingen voor de geconstateerde proble men worden aangegeven. De meerderheid van de Oost burgse raad ziet echter in dat be houd van de 24-uurs zorg geen haalbare kaart is en dat dit gege ven als een gepasseerd station be schouwd moet worden. Volgens de raad is nu belangrijk dat de aanbevelingen van de commissie tijdens de gesprekken als een minimum beschouwd moeten worden om het maximale voor het ziekenhuis uit het vuur te slepen. „We moeten oppassen dat we onszelf niet storten in ver der doemdenken. We moeten niet meer discussiëren over zaken die niet meer haalbaar zijn. Het is heel belangrijk dat we als be stuurders staan voor de kwaliteit van de gezondheidszorg binnen de hele regio," aldus L. Wille (Pv dA). „We moeten ermee stoppen ons te gedragen alsof het om een zaak gaat tussen West-Zeeuws- Vlaanderen en Terneuzen. Het gaat om de hele regio. Voor Ter neuzen moet duidelijk worden dat het belang van het Antonius ook het belang van De Honte is." A. Heijboer (D&T) trekt de voor gestelde nauwere samenwerking tussen specialisten, huisartsen, thuiszorg en ambulance-vervoer zeer in twijfel. „Aangezien met name de specialisten tot nu toe niets in deze richting hebben ge daan." Ook wethouder A. Rosendaal er vaart de 'macht van de medici' als een vervelende situatie. „Want dat heeft geleid tot de uit holling van het ziekenhuis. Wij streven in ieder geval naar het maximum haalbare voor het zie kenhuis." J. Provoost (VVD) vroeg of er ga ranties voor het ziekenhuis kun nen worden afgegeven voor de komende tien tot vijftien jaar. Dat het ziekenhuis in ieder geval eventuele nieuwe saneringsope raties bespaard blijft. Rosendaal maakte duidelijk dat garanties voor de langere termijn nooit afgegeven kunnen worden: Het college vindt wel dat een ver dere reductie van bedden niet uitsluitend wordt gerealiseerd ten koste van de capaciteit van het Antonius. Vlissingen (anp) - De schade aan waterkeringen in Zee land als gevolg van de hoge waterstand van dinsdagmid dag valt mee. Dat blijkt uit gisteren door de waterschap pen gehouden inventarisatie. Van het Noorderstrand op Schouwen-Duiveland is over een lengte van 350 meter acht meter duin weggesla gen. Borden waarschuwen strandbezoekers daar voor het gevaar van verder instor ten van de nu steile duinran den. Op de Walcherense stranden sloegen op verschillende plaatsen enkele meters duin af. Verder moeten de komen de tijd op diverse plaatsen kleine stukken steen- en be- tonglooiingen worden her- steld. Volgens een woord voerder van waterschap De Zeeuwse Eilanden spoelt de zee het zand van de wegge slagen duindelen de komen de tijd vanzelf weer terug. Bijna 150 jaar na voltooiing is het Leopoldskanaal, hier gefotografeerd bij Klein Pronkenbrug in westelijke richting, een niet weg te denken element, dat de Belgisch-Nederlandse landsgrens zo'n beetje volgt. foto's joanne schurer en hans landsaat Van onze verslaggever Sluis-Aardenburg - In de ge meente Sluis-Aardenburg be staat geen behoefte aan een avondwinkel. B en W maken dat kenbaar in een voorstel over de vaststelling van de ge wijzigde verordening winkel tijden. Op werkdagen mogen de winkels geopend zijn tussen 06.00 en 22.00 uur. De gemeente is be voegd ook na 22.00 uur opening toe te staan, zoals bijvoorbeeld ten behoeve van avondwinkels. Volgens het college is in de ge meente vooralsnog niet gebleken van enige behoefte aan deze voorziening. Dit is volgens B en W meer iets van de grote steden. De wet spreekt immers over één avondwinkel per vijftienduizend inwoners. Daarom stelt het colle ge voor in de concept-verorde ning geen nadere regeling voor een avondwinkel op te nemen. Gezien de verruimde openingstij den hoeven winkeliers niet langer een aankondigingskaart van de openingstijden op te hangen. Bo vendien is aanwijzing van een koopavond niet langer aan de or de. De wet geeft ook vrijstellings- en ontheffingsmogelijkheden voor toerisme. Het college noemt deze mogelijkheid voor de ge meente Sluis-Aardenburg zeer belangrijk. De bedoeling van de ze bepaling is dat op plaatselijk niveau tegemoet gekomen kan worden aan afwijkende ope ningstijden. De concept-verorde ning komt vanavond aan de orde tijdens de vergadering van de gemeenteraad. Van onze verslaggever Hulst - Steeds meer vracht wagenchauffeurs in de ge meente Hulst en zijn kernen lappen het parkeerverbod in de bebouwde kommen aan hun laars. op de algemene beschouwingen. Verspreid in de gemeente zijn verschillende terreinen aangewe zen waar chauffeurs 's avond en ui het weekend hun voertuig kunnen stallen. Een aantal doet dat niet. Weer anderen parkeren er vrachtauto's die bestemd zijn voor het vervoer van gevaarlijke tonen. Als het een tankauto is ?ereinigd is, dan mag dat. Het s aan de politie om te bepalen of een lege dan wel een gereinig- ,e tankauto betreft. Eventueel is e Rijksverkeersinspectie bereid e Politie daarbij te assisteren, weten B en W. Van onze verslaggever Gent - De actie was snel en onverbiddelijk. Zodra België zich in 1830 afscheurde van het Koninkrijk der Neder landen werden alle stuwen en sluizen, waarlangs de laaggelegen polders in Oost en West-Vlaanderen afwa terden op de Westerschelde, gesloten. De gevolgen waren rampzalig. Zodra er wat regen viel, verza melde het hemelwater zich in de laaggelegen polders en teis terden overstromingen de vruchtbare landbouwgronden. Met lede ogen zag kanunnik Andries, pastoor van Malde- gem en Middelburg (B), de kwalijke gevolgen voor de plaatselijke bevolking. Al vanaf 1832 begon hij te plei ten om vanuit de bedreigde polders rechtstreeks een afwa tering richting Noordzee aan te leggen. Andries was niet de eerste de beste. Afgestudeerd als doctor in de rechten was hij, naast zielzor ger, ook een bekwaam politi cus. Hij maakte deel uit van het eerste parlement dat in Brussel zetelde nadat België zich zelf standig had verklaard. Daar kreeg hij het juiste plat form voor zijn ideeën. Besluit vorming ging toentertijd ken nelijk net zo traag als nu. Tamboereerde Andries al vanaf 1832 voor zijn idee, pas tien jaar later, in 1842, werd een definitief ontwerp goedge keurd voor een afwateringska naal, dat begon onder Boek- houte en eindigde in Zeebrug- ge. Nog eens vijf jaar later ging de eerste spa de grond in en in 1850 was het Leopoldskanaal gereed: 43 bijna kaarsrechte kilometers, een met de hand uitgegraven watergang, door het vlakke Vlaamse polder land. Het Leopoldskanaal is voor Zeeuws-Vlamingen niet zo maar een Belgische afwatering. Het is het kanaal waarlangs in 1944 verwoede strijd werd ge leverd door Canadezen en Duitsers. Een strijd die uitein delijk leidde tot de bevrijding van West-Zeeuws-Vlaanderen. Nu, bijna 150 jaar na voltooi ing, is het Leopoldskanaal een niet weg te denken element, dat de Belgisch-Nederlandse landsgrens zo'n beetje volgt. „Deze (in de vorige eeuw, red.) noodzakelijke ingreep leidde tot wat nu een aangrijpende streep van verstilde schoonheid is, die de grotere en de kleine polders doorkruist. Schoon heid, met aan de basis botte Nederlandse maatregelen," schrijven de Amsterdamse fo tografen Joanne Schurer en Hans Landsaat in het voor woord van hun fotoboek: 'Leo poldskanaal, een ode in 65 fo to's'. Het werd gepresenteerd tijdens een bijeenkomst in het Museum voor Industriële Archeologie en Textiel in Gent. In het boek zijn toch een paar pagina's tekst verwerkt, een weerslag van gesprekken met Bertrand de Baet uit Strobrug- ge, de plaats waar het Leo poldskanaal gezelschap krijgt van het Schipdonkkanaal, dat Leijewater naar de Noordzee afvoert. De foto's - in zwart-wit - volgen het kanaal vanaf het be gin bij de Havendijk in Boek- houte tot het - onzichtbare - einde bij de zeesluizen in Zee- brugge. In het boek worden de seizoenen gevolgd. De foto's bij Boekhoute zijn ge maakt in februari. Het kanaal maakt nog een kale indruk, maar gaandeweg verlevendigt het beeld als de dubbele bo menrijen in zomerse tooi het kanaal omzomen. De laatste foto's zijn gemaakt in de herfst, onder vaak neveli ge omstandigheden. Nevelig, zoals het kanaal ook verdwijnt in de massa's water rond de zeesluizen van Zee- brugge. 'Leopoldskanaal, een ode in 65 foto's' Eenmalige oplage van 2000 stuks. Uitgave Derby Pier, Amsterdam (ISBN 90-75377-03-7) In Middelburg ligt het graf van kanunnik Andries, die al vanaf 1832 pleitte een afwatering richting Noordzee aan te leggen. Van onze verslaggever Oostburg - De ziekenhuizen in Zeeuws-Vlaanderen moeten in nauw overleg met zorgverzekeraars nauwer gaan samenwerken met Belgische zie kenhuizen. Ook moet er meer grens overschrijdend gewerkt gaan worden door het uitwisselen van specialisten. Dat is het voorstel van de fractie van Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) om verdere uitholling van de gezondheidszorg in Zeeuws-Vlaanderen te voorkomen. A. Heijboer maakte gisteren tijdens de vergadering van de raadscommissies Al gemene Bestuurlijke Zaken en Financiën duidelijk dat na de realisatie van de Wes- terscheldetunnel ook De Honte in de geva renzone zal terechtkomen omdat de prio riteiten worden verlegd naar Goes. Daarom ook wil D&T een onderzoek laten uitvoeren naar de eventuele mogelijkheid tot het aangaan van een samenwerkings overeenkomst tussen het Oostburgse An tonius-ziekenhuis en het ziekenhuis van Knokke. I Wethouder A. Rosendaal vertelde dat een dergelijke samenwerking oncjerdeel van gesprek zal worden tijdens de onderhan delingen tussen de verschillende partijen met betrekking tot het afsluiten van con- venanten over de ziekenhuisstructuur in de toekomst. Uit het rapport van de speciale onder zoekscommissie over de toekomst van de ziekenhuisstructuur blijkt onder andere dat de uitstroom van patiënten naar Bel gië onder meer wordt veroorzaakt door de sneller en beter bereikbare voorzieningen in België. Als dat zo is, wil de VVD vergelijkbare omstandigheden in Oostburg realiseren. „Want anders blijft er onzekerheid over de toekomst van het ziekenhuis," aldus J Provoost. De commissie noemt als ander argument voor de uitstroom de minder lange wacht lijsten, waardoor Zeeuws-Vlaamse pa tiënten sneller worden geholpen. L. Flik weert (CDA) wilde weten hoe de lange wachtlijsten opgelost gaan worden nu het Antonius wordt afgeslankt tot een polikli niek. Ook vroeg ze hoe het zit met even tuele personeelsinkrimping of overplaat sing van ziekenhuispersoneel naar de thuiszorg. Rosendaal deelde mee dat er in ieder geval geen gedwongen ontslagen vallen en dat de postitie van de thuiszorg onderdeel van de besprekingen vormt. Ook de problematiek omtrent de wacht lijsten zal tijdens de gesprekken aan de or de komen. VOGELTENTOONSTELLING - Vogelvereniging Zanglust houdt morgen en zaterdag de gecombineerde tentoonstelling 'De Zuidwesthoek' in dorps huis Luctor et Emergo. Aan de ze tentoonstelling nemen de volgende verenigingen deel: De Gekleurde Edelzanger Bergen op Zoom, De Goudvink Roos endaal, De Vogelvrienden Os- sendrecht en Zanglust uit Ril- land-Bath. Vanavond is de ten toonstelling open van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. THEMADIENST - Het r.-k jongerenkoor verzorgt zondag een zogenaamde themadienst in de r.-k kerk aan de West straat. Deze eucharistieviering begint om 10.00 uur. MANNEN Poule B: Positivo's-IJzendijke 0-12, Albert Sport-SGZ 3 7-5, SGZ 2-Ador Sport 0-12, Polka Print-Breskens 12-0. MIXED Poule B: Groosman-Van Looy 12-0, Gravel Mixers-Wijland Neels 6-6, Ador Sport 2-Brako Krono 8-4, Meppers-BVC Sluis 4-8; poule C: 't Gemak-De Kra ker-Axel 7-5, Gravel Steps- Team'91 7-5, Erpelkappers- Top Spin 4-8, Cerestar-Vooruit 1 11-1. Onnie den Hollander/Sdrie de Looff-Ina Verhage/Carma Wondergem 13-5, Fransien Smith/Mab Pleijte-Willy Verg- ouwe/Corry van Kerkvoort 11- 6, Ineke Vriends/Margit Trap- man-Kitty de Rijk/Vera Blaak man 15-4, Oda Doens/Anneke de Groene-Paulien Verplan- ke/Ursula Corijn 9-11, Marie- Anne Grosveld/Klazien Min- naert-Anita Maas/Jolanda Wisse 0-10, Christianne Dhont/Riny Schijve-Carine Dekker/Claudine Timmerman 7-8, Dirma Verheul/Ina Bartel- se-Vera Smits/Elsie Polderman 12-5, Koos Vermeulen/Marleen Cuelenaere-Saskia IJzer- man/Kristine Provo 6-12, An nie Mabelis/Marietje de Mail- lie/Greta van de Slikke-Marie Willemsen/Lilian Heyens 11-6, Ineke van Noord/Josephine ten Braak-Ingrid D.usarduyn/Jetty Henry 8-10. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, clubcompetitie. A-lijn: 1. Ran- schaert/Zwartelee, 2. echtpaar De la Ruelle, 3. Claeyssens/Stevens. B-lijn: 1. Marquinie/Van de Bergen, 2. Ber- bers/Mijsbergh, 3. Goethals/Wil- lems. Hulst - Bridgeclub Hulst. A-lijn: 1. Van Belle/Mast, 2. Van Dierendon- ck/Simpelaar, 3. Herman/Van den Dries. B-lijn: 1. Nijs/Taalman, 2. Snuverink/Beuzenberg, 2. echtpaar Veldhoen en De Waele/Stam. C-lijn: 1. echtpaar Lammens, 2. Van Kalm- thout/Hofman, 3. echtpaar De Cock. D-lijn: 1. Seydlitz/Van Opstal, 2. Heiszler/Heijens, 3. Simpel- aar/Schauwaert. E-lijn: 1. Dei- man/Mannaert, 2. Burm/Bral, 3. Ne- ven/d'Hondt. Axel - Kaartclub Ons Genoegen, derde ronde in bieden en jokeren meetellend voor het clubkampioen schap seizoen 1996/97. Bieden: 1. T. Theunissen, 2. J. Hamelink, 3. H. Borgt. Stand: 1. Mevrouw De De- ijn,137 punten, 2. A. de Pooter, 129, 3. P. Asselman, 127 punten. Jokeren: 1. Mevrouw Theunissen, 2. Mevrouw Hamelink, 3. Mevrouw van Smaalen. Stand: 1. Mevrouw Theunisen, 81 punten, 2. Mevrouw De Pooter, 79, 3. Mevrouw Ambrosini, 76 punten. Clinge - Zaal De Gouden kroon met 28 personen, Bieden: 1. M. Rombout, 2. V. Gijsel, 3. P. Ras. Jokeren: 1. R. Rodrigo, 2. mevrouw Picavet, 3. me vrouw De Bruijn. Axel - Gregoriuscentrum met 25 per sonen. Jokeren: 1. Th. Theunissen, 2. mevrouw A. Verschuren, 3. M. Kei- zer. Sas van Gent - Zaal Sint-Albert met 58 personen. Bieden: 1. R. Poppe, 2. M. Hoekx, 3. T. Bleijenberg. Jokeren: 1. mevrouw Noz, 2. mevrouw Claeys- sens, 3. mevrouw De Pan. Ossenisse - Zaal De Jachthoorn met 20 personen. Bieden: 1. W. Sorber, 2. A. van Gink, 3. E. de Maat. Jokeren: 1. mevrouw Van Heese, 2. P. de Waal, 3. mevrouw Bouchaut. Axel - Zaal De Halle met 24 perso nen. Bieden: 1. T. de Groote, 2. M. Keizer, 3. J. Corbeel. Jokeren: 1. A. van de Wege, 2. G. Manhave, 3. J. de Poorter. Clinge - Zaal De Landbouw met 24 personen. Bieden: 1. M. Blommaert, 2. D. Verbraeken, 3. C. Weemaes. Jo keren: 1. mevrouw Rottier, 2. me vrouw Verschuren, 3. mevrouw De Cock. Kloosterzande - Zaal De Rozenhof met 41 personen. Bieden: 1. J. Tiele- man, 2. mevrouw Dierikx, 3. A. Jan sen. Jokeren: 1. mevrouw Stockman, 2. mevrouw Lafeber, 3. mevrouw Tieleman. Axel - Gregoriuscentrum met 22 per sonen. Bieden: 1. J. Schelleman/P. Lambert, 2. echtpaar Lammens, 3. mevrouw De Cock/mevrouw De Waele. Graauw - Gemeenschapshuis met 13 personen. Jokeren: 1. mevrouw Van Troost, 2. mevrouw De Koster, 3. me vrouw Mahu. St.-Jansteen - Zaal Zondagsvermaak met 12 personen. Bieden: 1. C. de Wit, 2. F. van Hecke, 3. A. van Dors- selaer. Axer - Gregoriuscentrum met 36 personen. Bieden: 1. R. Dumez, 2. M. Keizer, 3. H. Coalone. Nieuw-Namen - Zaal Sint-Cecilia met 23 personen. Bieden: 1. P. Ras, 2. J. de Winkel, 3. J. Schroder. Jokeren: 1. R. Drubbel, 2. F. Buijs, 3. L. de Bruijn. Westdorpe - Zaal Concordia met 40 personen. Bieden: 1. R. d'Hondt, 2. L. van Boxel, 3. J. de Caluwé. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike met 14 personen. Bieden: 1. E. Audenaerde, 2. Ph. de Guchtenaere, 3. R. Casteels. Sas van Gent - Zaal De Regenboog met 33 personen. Bieden: 1. mevrouw De Cock, 2. mevrouw Zwartelee, 3. C, de Smit. Jokeren: 1. mevrouw De Pan, 2. mevrouw Timmerman, 3. me vrouw Van de Velde. Koewacht - Zaal De Lange Akkers met 30 personen. Bieden: 1. A. de Booy, 2. Ch. Ongenae, 3. R. Verhoe ven. Nieuw-Namen - Kaarting café Nachtegaal: l.-E. de Kind/R. Thiele- man, 2. G. van Rooyen/K. Water schoot, 3. G. Verhulst/J. Vermeers- sen. Graauw - Gemeenschapshuis met 24 personen. Bieden: 1. A. de Klerk, 2. P. van Gassen, 3. mevrouw Van Hooye. Hulst - Zaal De Kroon met 48 perso nen. Bieden: 1. J. Bogaert, 2. E. Riet- jens, 3. Th. Bolssens. Jokeren: 1. me vrouw Bogaert, 2. mevrouw Ferket, 3. mevrouw Haulez. Hengstdijk - Zaal Jagershuis met 28 personen. Bieden: 1. E. Sturm, 2. J. Dierikx, 3. G. Boerjan. Jokeren: 1. M. de Cock, 2. R. Rodrigo, 3. J. Tiele man. Kloosterzande - Zaal Sint-Martinus met 44 personen. Bieden: 1. R. Se- gers, 2. H. Jansen, 3. J. Pauwels. Axel - Zaal De Boemerang met 32 personen. Bieden: 1. P. Lambert, 2. J. de Rijke, 3. mevrouw Poppe. Joke ren: 1. mevrouw De Cock, 2. J. de Ko ning, 3. W. de Loof. Eede - Zaal Hof van Eede met 28 personen. Bieden: 1. S. Snouwaert, 2. G. Standaert, 3. M. Laridaen. Nieuw-Namen - Zaal Sint-Cecilia met 33 personen. Bieden: 1. G. Fer ket, 2. mevrouw Van Dorsselaer, 3. J. de Winkel. Jokeren: 1. A. de Beer, 2. A. de Nijs, 3. C. de Cock. Hengstdijk - Camping De Vogel met 58 personen. Bieden: 1. D. van de Bergen, 2. C. Ambrosini, 3. J. de De- ijn. Jokeren: 1. P. de Waal, 2. L. Zwaans, 3. A. de Kort. Sluiskil - Zaal Atlanta met 79 perso nen. Bieden: 1. T. Bleijenberg, 2. R. Poppe, 3. G. van der Heijden. Joke ren: 1. J. Hamelink, 2. mevrouw De Leijzer, 3. mevrouw De Rijk. Sint-Kruis - Zaal oud Gemeentehuis met 16 personen. Bieden: 1. A. van de Bosse, 2. P. Laridaen, 3. M. Laridaen. De Griete - Zaal De Griete met 28 personen. Bieden: 1. P. Visser, 2. M. van de Bergen, 3. J. van de Bergen. Jokeren: 1. J. Carelse, 2. C. van de Veeke, 3. A. Boeye. Emmahaven - Zaal 't Verdronken Land met 16 personen. Bieden: 1. W. de Boey, 2. L. Vermue, 3. M. de Deijn. Hengstdijk - Camping De Vogel met 34 personen. Bieden: 1. G. Geluk, 2. F. van Driel, 3. F. Hakkens. Jokeren: 1. P. de Leij, 2. mevrouw Bosman, 3. mevrouw Lernout. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren met 57 personen. Bieden: 1. M. Rom bout, 2. mevrouw Goossen, 3. T. Ke gels. Jokeren: 1. mevrouw Strijp, 2. mevrouw Crombeen, 3; mevrouw Tieleman. Sas van Gent - Zaal Sint-Albert met 54 personen. Bieden: 1. M. Leenstra, 2. R. Poppe, 3. J. Hoogstad. Jokeren: 1. mevrouw Scheele, 2. mevrouw Lans, 3. mevrouw Noz. Nieuw-Namen - Zaal Sint-Cecilia met 41 personen. Bieden: 1. P. War rens, 2. Th. de Vet, 3. mevrouw Van Dorsselaer. Jokeren: 1. D. Apers, 2. A. Lauwreijs, 3. A. Drubbel. (van onze correspondent) Hoofdplaat/Knokke - Voor de drieëntwintigste maal wordt morgen de Canadese bevrijdingsmars gelopen. Deze mars over een afstand van 33 kilometer voert de deelnemers van Hoofdplaat naar Knokke en er wordt gewandeld in de voet sporen van de Canadezen. Het was immers het Canadese le ger dat zich een weg baande van af de boorden van de Schelde door West-Zeeuws-Vlaanderen om zodoende het laatste stukje Belgisch grondgebied te zuiveren van de bezetter. De organisatie van deze mars is in handen van de heemkring Cnoc, in samen werking met de Stichting Comité Thank you Canada. Tussen 8.30 en 9.30 uur kan er morgen in Hoofdplaat worden gestart. Om 8.45 uur is er een hul de aan de gedenksteen, terwijl om 16.45 uur een bloemenhulde staat gepland bij het monument in Knokke. Dit wordt gevolgd door een défilé langs het gemeen tehuis in Knokke. Zaterdag begint om 9.30 uur een herdenkingsmis in de H. Marga- rethakerk in Knokke, waarna om 10.45 uur vertrokken wordt naar de Canadese begraafplaats in Adegem. Daar zal om 13.45 uur op het verzetsplein nog een bloe menhulde worden gehouden. Zondag wordt er om 10.00 uur bij het Canadees monument in Eede en om 11.00 uur aan de herden kingssteen in Sluis een hulde gehouden.

de Stem | 1996 | | pagina 19