4 KNVB stopt strafzaken in doofpot' 4 Ik durf nu meer in de wedstrijden' Hoek in loodzware derby te gast bij Kloetinge KORT TES92 haalt thuis fors uit tegen team ZVC Baankampioenschap 1997 in Zierikzee Oud-scheidsrechter Meeusen: ie ronde, Lakeld B2 scoach 11 iber is geld waard boksverbod tergeschoten peStem SPORT ZEELAND B3 Robert Kroonen popelt op revanche na verlies in alle categorieën sportnieuws KORT Natuurloop in Cadzand-Bad Singelloop in Middelburg Road Runners sluit seizoen af sport AGENDA rOBER 1996 oten met ingang van 1 ran de judoka's bij de Van der Geest op de ollega bij de mannen Geest zijn voornemen rur van de Judo Bond niet te verstoren be- openbaarheid te bren- "ans meer tot een con- een aantal sleutelfi- cht toe bereid. Het is nee op." er Geest weer uitslui- Kenamju fungeren. De le sterkste van Neder- lympische Spelen van te vele successen, niet Jessica Gal, Claudia Zwiers brachten het ummer één van Euro- t in 1994 door in Hout landenploegen bij de :hade heeft de zaak van Amerikaanse tennisster ge van ruim 27 miljoen het Rothenbaum-ten- op 30 april 1993 door de rug gestoken. De otsom gekomen dat er de organisatie van het ietoogd dat de veilig- jk onvoldoende waren, draaide fan van Steffi rrell tekent binnenkort fabrikant van auto-ac- [yrrell gisteren aange- n verbintenis van drie aat reed twee seizoenen woordig is hij manager ;esponsord wordt door :t Nakajima's Formule week een gesprek met jken kwam. Eerste cou rwaarnemer Huub Rot- kerheid is over de toe- mber zijn ook nog op __iber zijn comeback te raakte vorige week tij- mie en hand. Hij maak- competitie te hervatten. training op. Dat doet ik dan 1 december in ;ker slalom," vertelde december in Madonna ichard Krajicek dit jaar jst, 16.000 gulden, komt eeftde stichting Tama- ider de Wimbledon-titel idscoach Stanley Fran- de stichting Tamara in lestaan. Tamara mocht n van Krajicek en zijn ington, verkopen voor md Suriname, rotste goederenvervoer- leeltuig geworden. Hij Surinaamse gemeen- A) probeert met een kort let filmpje draait vanaf scopen. Volgens de ver- jt hersenletsel en doden. 1985 wereldwijd negen Voor de medici reden ;port te krijgen. iportman slachtoffer ge- tliteit. Onlangs werd de aet een mes ernstig ver- ij Goritsjev het doelwit, door twee onbekenden, ass was de judoka, titel- ■aakt bij dubieuze prak- Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klas van het regionale zaalvoetbal heeft TES92/Qutility in het duel met ZVC/Max Korting fors uitgehaald. Met 10-2 won de Terneuzense ploeg. Even eens veel treffers vielen in de ontmoeting ABAB-Corn Boys/Benny Sport. In de Een hoorn in Oostburg bleef het scorebord op 9-9 steken. ZAALVOETBAL Verrassend was het puntverlies DONDERDAG 31 OKTOBER 1996 dat koploper Arrow in eigen huis leed. Tegen het bezoekende Kees Mechielsen werd 2-2-gelijk ge speeld. Vervaet-De Ridder/Vlaan deren werd 2-3 en Philippine- Vooruit 6-4. ARROW-KEES MECHIELSEN 2- 2 - De Terneuzenaren moesten tot en met de slotseconden wachten eer de gelijkmaker een feit werd. Dennis Hamelink mocht toen een strafschop nemen en faalde niet. Eerder scoorde voor zijn team Jo hn de Ritter. Voor de thuisclub schoot Edwin Martens twee keer VERVAET-DE RIDDER/ VLAANDEREN 2-3 - Deze score stond halverwege al op de borden. De gasten namen in eerste instan tie een 0-3-voorsprong door doel punten van Ylhan Ydohan en Mo hammed Anbar (2x). Voor de thuisclub knalde Jeroen Vervaet twee keer in de touwen. ABAB-CORN BOYS/BENNY SPORT 9-9 - Dit treffen mag als een goed duel de boeken in. Beide teams genoten door de vele treffers en open karakter van de wedstrijd. Voor de thuisclub knalden Henk Ottens (3x), Werner Corijn (2x), Marcel Meyer, Marc Corijn en Jac- ky Carniere (2x) raak. Luc van Hecke (3x, Dennis Inghels (4x) en Thierry de Koeyer (2x) maakten de negen van de mannen uit Assene de, die zonder keeper naar Oost burg waren afgereisd. TERNEUZEN-PREMIERE/Z A- MEN 2-4 - De tactische opzet van de Hulstenaren slaagde en dat was voor Terneuzen een tegenvaller. Voor de rood-zwarten scoorde Mark de Kunder beide doelpun ten. De winnende reeks kwam op naam van Manuel van Goethem, Peter Bouwman, Maarten Thomas en Philip van Hiel. TES92/QUTILITY-ZVC/MAX KORTING 10-2 - De cijfers spre ken voor zich. De gastheren domi neerden en drukten dat in een for se zege uit. Voor de zegevierende doelpunten kwamen Hubert van de Hemel (4x), Patrick de Meyer (3x), Menno den Dekker (2x) en Mirco Tomic in beeld. Davy van Overmeeren scoorde twee keer voor de gasten. PHILIPPINE-VOORUIT 6-4 - Na 3-0 werd het 3-4 en vervolgens 6- 4. Een knappe winst voor de man nen uit Philippine, die in Tonny Goossens (3x), Marnix Schieman (2x) en Harry Vermeire prijsschut- ters had. Michel de Ruysscher (2x), Hans Bakker en Wim Dees scoor den tegen. gTAND Arrow 5-13, Terneuzen 5-12, Corn Boys/Benny Sport 5-10, ABAB 5-10, TES92/Qutility 5-9, Premiere/Zaman 5- 7, Vooruit 4-6, Vervaet 4-4, Kees Me chielsen 5-4, ZVC/Max Korting 5-3, Phi lippine 5-3, De Ridder/Vlaanderen 5-3. Door Peter Snelders Axel - Het zit hem erg hoog. Frustratie ligt aan de basis van zijn niet mis te verstane beschuldiging aan het adres van de KNVB. Twee zaken die scheidsrechter Johnny Meeusen vorig seizoen aankaartte bij de tuchtcommissie in Zeist, zijn gesepo neerd. Volgens hem is er het één en ander onder tafel verdwe nen, want via via vernam hij zelfs dat de rapporten die hij in diende naar aanleiding van de wedstrijden Luctor'88-DIVO en VVR-Patrijzen nooit zijn behandeld. ïsdag verrassend de der- ijs bereikt. »de achtereenvolgende keei ibier ook de als veertiend volgende tegenstander is de eerste de beste partij uitge- die in de eerste ronde vrij Ifarc Rosset. Eerder verloor fcisevic van Paul HaarhuiSi i Becker onderuit tegen èijker Thomas Muster, num- ure terug tegen Edberg. -er. De Amerikaan verloor 9 toernooi in Parijs van p de wereldranglijst, kans iet jaar die een startbewijs In Hannover. Herkansing» ien die nog meetellen vo een concurrent lneming in Hannover, z. J 'artin en Rios. o/5) 6-3 6-2, Wibier (Ned) - i) - Sampras (VSt/1) 6- lington (VSt/13) - DaS™^/lfl gave Muster, Enqvist (Z 7-6 6-7 6-4, Fernandez (VS') lond (VSt) 7-5 7-6. 1-6 6-0 6-4, Makarova (Rus> - Boogert (Ned) 7-5 4-6 Tijdens het duel Luctor'88-DI- VO stuurde arbiter Meeusen een speler van beide teams uit het veld. „Eerst lagen ze te schoppen op de grond en daarna ging dat geweld over in een handgemeen. Daar staat maar één sanctie op en dat is rood," aldus de inmid dels gestopte 48-jarige Axelaar. Daar hield de zaak niet mee op. „In de bestuurskamer hoorde ik zo het aanwezige afdelingsbe stuurslid Nagelkerke, nota bene afkomstig uit Heinkenszand waar ook Luctor'88 vandaan komt, tegen een bestuurder van DIVO zeggen dat hij de zaak wel zou regelen. Dat was voor mij de druppel die de emmer deed over lopen. Ik heb die man daar ook op aangesproken. Het is toch te gek voor woorden dat een afde lingsbestuurder een scheids rechter op die manier laat val len." Gestaakt duel Daarmee was de kous nog niet af. Enkele weken later staakte Meeusen het duel VVR-Patrij zen. „Ik werd door WR-spelers en trainer op schandalige wijze uitgescholden. Ik ga die termen hier niet herhalen, want ze zijn te grof om te publiceren. Daarop staakte ik dat duel. Van zowel het duel Luctor'88-DIVO als van de wedstrijd WR-Patrijzen dien ik een rapport in bij de tucht commissie in Zeist. Daar heb ik nooit meer iets van gehoord. On langs hoorde ik tijdens de COVS-vergadering van de regio Zeeuws-Vlaanderen, dat die rapporten nooit behandeld zijn. Er zou zelfs sprake zijn dat die nooit bij de tuchtcommissie ge arriveerd zijn. Dat sterkt mij in de gedachte dat men de zaak op dubieuze wijze onder tafel heeft gemoffeld. Tot mijn grote verba zing belde enkele weken later een bestuurslid van Luctor'88 mij op om te zeggen dat die zaak geseponeerd was. Die man moet mij daar toch niet over inlich ten! Dat is toch het werk van de KNVB! Op zich is het toch niet vreemd dat ik er mee gestopt ben, Als de KNVB je zo laat val len. Voor mijn prestaties moest ik niet stoppen, want in het dis trict stond ik op dat moment in de top vijf met een puntenwaar dering van 8,15." Niets gezien Als de woorden van scheidsrech ter Johnny Meeusen op waarheid berusten, is dit op zijn minst een vreemde zaak. Rinus Nagelker ke, die volgens Meeusen het zaakje 'Luctor'88-DIVO' zou re gelen, zegt daarover: „Ik was bij dat duel aanwezig en er gebeur de totaal niets. Waarom die spe lers uit bet veld gestuurd werden door de scheidsrechter was me een raadsel. Ik stond er tien me ter vandaan en heb niets gezien, terwijl hij van veel grotere af stand oordeelde. Ik vond het mijn plicht om een rapport naar Aeist te zenden met de ware toe- dracht. Dat heb ik gedaan in overleg met Wim Jagt." opmerking iets te zullen re gelen, ontkent hij ten stelligste. «Dat heb ik niet gezegd. Daar kon je toch niet aan beginnen als bestuurder. Maar scheidsrechter Meeusen moet zijn frustraties met op anderen uitwerken. Een scheidsrechter moet ook toe kunnen geven dat hij eens een slechte dag heeft. En dat had Meeusen tijdens dat duel." Interpretatie De voorzitter van COVS van het district Zuid 1, Cees Steenbak ker. zou de persoon zijn die Meeusen tijdens de genoemde vergadering te kennen gaf dat de rapporten niet waren behandeld. Steenbakker zegt daar nu over: „Ik weet slechts van één rapport af. Ik weet dat het rapport van VVR-Patrijzen niet aanwezig was. Maar dat kun je verschil lend interpreteren. Is dat rap port niet aangekomen? Of heeft men het niet behandeld? Dat weet ik niet. Zoiets loopt vaak over zoveel schijven, dat je de ware toedracht bijna niet meer kunt achterhalen. Maar het is een vreemde zaak. Men zou als er geen rapport van de scheids rechter binnen komt toch altijd nog bij die persoon kunnen in formeren waar dat rapport blijft. Er is overigens daarna bij ons ook geen verzoek binnen ge komen om verder actie te onder nemen. Het wordt er allemaal niet gemakkelijker op, nu de re organisatie binnen de KNVB gaande is." Scheidsrechter Johnny Meeusen gaf direct na het duel VVR-Pa- trijzen aan dat hij definitief zou stoppen met fluiten. Zou dat een rol gespeeld hebben bij het sepo neren van beide zaken? Steen bakker: „Dat mag natuurlijk ten aanzien van het onderzoek geen enkele rol spelen. Het is allemaal erg onduidelijk. Misschien had scheidsrechter Johnny Meeusen toen bekend was dat de zaak ge seponeerd werd sneller in moe ten haken." Tuchtcommissie Bij de tuchtcommissie in Zeist weet men niets meer over deze zaken. De dienstdoende woord voerder verwijst naar het dis trict Zuid 1. „Vorig seizoen res sorteerden ook de lagere klassen van het amateurvoetbal onder de tuchtcommissie hier, maar sinds de herindeling vallen die onder de districten. Als u iets wilt we ten kunt u misschien het best contact opnemen met de tucht commissie van dat district." Die districts-tuchtcommissie verwijst terug naar Zeist. Woor- voerder Jac van Eijk zegt daar over. „Wij weten daar niets van. Dan moet je terug contact opne men met Zeist en vragen wie vo rig jaar de zaken tuchtcommissie behandelde en in welk district die nu functioneert." FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Robert Kroonen (rechts) aast in Hulst op de Zeeuwse judotitel alle categorieën. Door Rinus Verberkmoes Sas van Gent - Kampioen in eigen klas se worden en toch balen, was hetgeen Robert Kroonen vorig jaar tijdens de Zeeuwse titelstrijd judo overkwam. Hij rekende er min of meer op titelhouder in de klasse alle categorieën te worden, maar Werner de Baedts uit Opdorp gooide roet in het eten door een verras sende aanval op zijn benen succesvol af te ronden en de meest begeerde titel te pakken. Sassenaar Robert Kroonen mag het op za terdag 2 november opnieuw proberen. Dan krijgt hij in sporthal Den Dullaert te Hulst zijn herkansing. Een hernieuwde kans, die hij, zoals hij zegt, met vertrouwen tegemoet ziet. Dit vertrouwen heeft ondanks de wil om te winnen, toch een onzekere klank. De 28-jarige computer-operator bij Necker- mann zegt: „Er zijn wat sterke jongens bij gekomen. Kennen doe ik ze nog niet, dus wordt het even voorzichtig zijn. Dit stukje onzekerheid, maakt Kroonen overigens niet angstig. Deze door Werner de Baedts als 'lange, sterke en soepele judoka' getypeerde sportman weet eveneens dat hij in het afgelopen jaar sterker is geworden. Topplaatsen in het Ben Meesters-toernooi in Limburg, in Christal Palace in Londen, in Venray en tijdens de Zuid-Nederlandse kampioenschappen geven dat min of meer aan. De reden waarom de technisch vaardi ge Robert Kroonen zich sterker voelt dan ooit eerder, komt door, zoals hij zegt: „Sinds sportschool Delta met een nieuwe sport school is begonnen, lijkt het of de training is veranderd. Alles is door de komst van meer jongeren wat fanatieker geworden. Ik merk dat met name in wedstrijden waarin ik nu ook meer durf. Alles bijeen een gunstige wijziging." Onderdak Naast deze verandering in de aanpak tijdens trainingen, slaagde Robert Kroonen er 'ein delijk' in onderdak te vinden bij een Bel gische club. Niet dat hij daar geen lid mocht zijn of meetrainen, maar meedoen in de clubcompetitie was een taboe dat doorbro ken werd. Dit mede als gevolg van het in de voetballerij bekende 'Bosman-arrest'. Pa trick de Poorter, ook in de regio een beken de trainer/coach, die een goede kracht in de klasse tot 86 kilogram zocht, kwam zodoen de bij Robert Kroonen terecht. De Sassenaar, die al enige tijd met Ronse in de slag was, bedacht zich geen moment en greep die buitenkans met beide handen aan. „Uitkomen in de competitie met negen teams, betekent voor mij een goede kans aansluiting met de top te krijgen. Zeker nu de kans groot is dat we promotie naar de hoogste klasse in België zullen halen," weet Robert Kroonen, die zich hiertoe nog zo'n vijf jaar geeft. Daarna wordt het terugvallen naar recreatief judo. Zwaar Voorlopig is het dus nog volle bak. „Meer dan voorheen," zegt Robert Kroonen. „De aanpak in het Belgische is enorm zwaar. Ik kom nu regelmatig met een fiks zuurstofte kort te zitten. En alle oefenpartijtjes zijn ware wedstrijden. De kans om daarin alle kneepjes van het vak te leren kennen, liggen als het ware voor het oprapen. Daarmee om leren gaan en in succes om te zetten is een ander verhaal. Daar'werk ik nog altijd met plezier aan." Dat Robert Kroonen opnieuw Werner de Baedts, trainer van de judoclub Breskens, tegen zal komen, is denkbeeldig. Het zou in ieder geval een aardige partij kunnen wor den. Een gevecht waarin naast deze twee toppers ook regionale judoka's als Barry de Wilde en Martijn Loonen een rol kunnen spelen. Daarnaast is een knaap als Sander Schipper van Geelhoed een aanstormend ta lent, die zeker ook niet kansloos geacht mag worden. Bij de vrouwen lijken de hoofdrol len voor Jessica van der Spill, Elisabeth Willeboordse en Lindsay Wyatt - allen Geelhoed - weggelegd. Van onze sportmedewerker Axel - In het aanstaande weekeinde staat in de hoofd klasse van het KNVB-zater- dagvoetbal de provinciale kraker Kloetinge-Hoek op de rol. Een gevecht dat deze maal meer dan winnen om de eer inhoudt. Kloetinge won nog niets en is drager van de rode lantaarn. Hoek zegevierde drie keer en verloor vier maal en dat is krap voldoende om een nipte middenmoter te zijn. De belangen zijn dus groot. ZATERDAGVOETBAL In de schaduw van deze topper speelt AZW thuis tegen SSV65, ontvangt Terneuzense Boys VCK en verkast Zaamslag naar Hein kenszand. Hoek oefende vorige week in eigen huis tegen SSV65 en won met 5-2. Een verdiende zege, zonder best te voetballen. Desondanks schiep Hoek zich le gio doelkansen en dat is op zich positief en houdt de moed er enigszins in. Kloetinge vergaat het minder goed. De equipe van trainer Paul Telussa scoorde tot nu toe maar zeven maal terwijl Hoek er inmiddels elf tussen de palen knalde. Hoek kreeg intus sen 12 tegentreffers te incasseren. Kloetinge inmiddels 18. De ba lans slaat dus door naar Hoek. Beide teams zijn op en top gemo tiveerd om de slag te winnen. De coaches hebben wat dat betreft een gemakkelijke week. „Nu Pa trick Naudts weer beter gaat spe len, stijgen onze kansen," aldus Standaert, die samen met zijn landgenoot en zuiderbuur het hart van de verbindingstroepen tussen verdediging en aanval vormt. Twee linies, die tot nu toe nog niet echt imponeerden. Aanvallend loopt het bij Hoek niet lekker. Door miscommunica tie gaat het vaak fout. Hoek-trai- ner Johan Ballegeer probeerde vorige week daarom een andere opstelling uit. Het leverde eigen lijk niets op zodat ook hij weinig wijzer werd. De in Hoek gehoorde opmerking 'Kloetinge boekt za terdag de eerste competitiezege', vindt daarin zijn oorsprong. Paul Telussa, trainer bij Kloetin ge, zou er dolgelukkig mee zijn. Over de prestaties van zijn team tot nu toe zegt hij: „Het kan be ter." Telussa is daarbij de mening toegedaan dat zijn formatie goed speelt, maar problemen heeft met de afwerking. „Doelpunten zijn duur voor Kloetinge. Iets te duur nog. Maar, heb ik de jongens voorgehouden, als we zo blijven voetballen, moeten we het geluk eens afdwingen. Hopelijk is dat zaterdag. Want winnen van Hoek, is toch in Zeeland iets aparts," stelt Telussa. Hij moet het zater dag opnieuw doen zonder John Bentschap-Knook, die nog altijd geblesseerd is en node gemist wordt. Rond hem was het team vanKloetinge opgebouwd met voor hem een rol achter de spit sen. Een opzet die al snel de grond werd ingeboord. Dat Kloetinge voor dé drie punten gaat, is voor Telussa zo klaar als een klontje. In de tweede klasse E is AZW aardig bijgekrabbeld. De 0-2-ze- ge op Bruse Boys vorige week, mag als een opsteker gelden. Op zich niet verwonderlijk, want AZW presteert uit vaak beter dan thuis. Met SSV65 op visite, wacht AZW een pot voetbal waarbij het stevig aan de bak zal moeten. De jonge garde uit Goes heeft in de geslepen spits Paul Bom een man die wekelijks een goaltje meepikt. Dat AZW-trai- ner Paul van Kouteren, weet dat SSV65 behoorlijk speelt, brengt hem niet van de wijs. Zichzelf bewijzen moet ook Ter neuzense Boys. De hoofdmacht van trainer Jaap Goossen moest de hoofdrol aan WIK overlaten, maar kan die leidersrol mogelijk zaterdag tegen VCK terugpakken. Op zich moet dat een makkie zijn, want VCK pakte tot nu toe nog maar vier punten en won nog maar slechts een duel van de reeds gespeelde zeven. Met een zege kan Terneuzense Boys winnaar van de eerste periodetitel worden. Zaamslag komt uit bij Heinkens zand in een duel dat als degrada tiewedstrijd aangemerkt mag worden. Zaamslag kan maar geen vuist maken. En dat valt tegen Cadzand-Bad - De West-Zeeuws-Vlaamse atletiekvereniging De Wielingen organiseert op zondag 3 november haar tweede Na tuurloop uit de serie van vier die de komende maanden op de ka lender staan. Deze keer in Cadzand-Bad in de omgeving van pa viljoen De Zeemeeuw waar de jeugd om 10.15 aan hun 1500 meter begint. Om 10.30 uur worden de vijf en tien kilometer lopers op pad gestuurd. Er kan vanaf 09.30 uur worden ingeschreven in pa viljoen De Zeemeeuw gelegen die in de duinen aan de Zwinarm, Middelburg - In Middelburg wordt zaterdag 2 november de 35e editie van de Singelloop gelopen. Een wedstrijd die openstaat voor mannen en vrouwen in de categorieën senioren, veteranen en junioren A. Dat betekent dat voor het eerst sinds het bestaan van deze loop de jeugd niet meer in actie komt. Dit om veiligheidsre denen. De start van de 6600 meter lange stratenloop, verdeeld over vier ronden, is om 14.45 uur. Er kan vanaf 13.30 uur worden ingeschreven in de kantine van de W Middelburg op het sport complex De Nadorst waar tevens was- en kleedaccommodatie aanwezig is. De prestatielopen met naar keuze een tot en met zes rondjes op het 1650 meter lange parcours is om 15.30 uur. De or ganisatie is in handen van AV Dynamo. Axel - De Axelse Road Runners sluiten hun traditionele najaars serie van vier trimlopen af met de klassieker Axel-Terneuzen- Axel. Dit op zaterdag 2 november. Het is de vijfde wedstrijd van het Van Strien Runnerscriterium wat de Stichting Sportpromotie Zeeuws Vlaanderen dit seizoen in het leven heeft geroepen. Axel-Terneuzen-Axel gaat over een af stand van 21 kilometer. De start wordt om 15.00 uur in de Axelse Zeestraat gegeven. Naast de 21 kilometer kan er ook een drie en zes kilometer worden gelopen. Ook deze afstanden worden om 15.00 uur op gang geschoten. De 500 en 1000 meter voor de jeugd gaat om 14.45 uur van start. Er kan worden ingeschreven vanaf 14.00 uur in café Cambrinus aan de Markt. De Road Runners krij gen op het organisatorische vlak de medewerking van SV Aloy. BASKETBAL Vrijdag 1 november: BV Oostburg 1-BC Vlissingen 2 (vrouwen eerste klasse Zeeland), sporthal Noord- dijk Cadzand, aanvang 19.00 uur. BV Oostburg 1-BV Volharding 2 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal Noorddijk Cadzand, aan vang 21.30 uur. BV Volharding 2- Voorwaarts 1 (vrouwen eerste klasse Zeeland), Sportpunt Zee land Goes, aanvang 21.30 uur. Zaterdag 2 november: Schelde- sport 2-Souburg 1 (mannen eerste klasse Zeeland), sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 18.00 uur. Scheldesport 1-Blauw Wit 1 (mannen rayon eerste klasse A), sporthal 't Zwaantje Terneu zen, aanvang 19.30 uur. Hulst, aanvang 14.30 uur. Derde klasse E: Hilvarenbeek-Olympia. Vierde klasse D: Vlissingen-Goes, sportpark Bonedijke Vlissingen, aanvang 14.30 uur. Vrouwen, derde klasse E: Hoekse Waard-Olympia. Vierde klasse D: Gilze-Rijen-Goes, Rapide-Prin- senbeek, sportpark Grote Kreek- weg Hulst, aanvang 12.45 uur. TENNIS HANDBAL Zondag 3 november, afdeling Rot terdam. Vrouwen: GSC-TOG, Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 13.30 uur. Mannen: GSC-DES, Sportpunt Zeeland Goes, aanvang 14.45 uur. Afdeling Brabant. Vrouwen: HVSV-GHV 2, sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 13.00 uur. Mannen: HVSV-GHV 3, sporthal 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 14.15 uur. Zondag 3 november, Zeeuwse in- doorcompetitie. Mixed: Hulster Ambacht-Goes (eerste klasse), Racketcentrum Terneuzen, aan vang 11.00 uur. 't Halve Maantje- MLTC 3 (tweede klasse), Tennis- centrum Kapelle, aanvang 12.00 uur. Souburg 2-SJEF (derde klas se), Tenniscentrum Kapelle, aan vang 12.00 uur. MLTC 5-Ludo et Emergo (derde klasse), Racketcen trum Terneuzen, aanvang 11.00 uur. VOLLEYBAL HOCKEY Zondag 3 november, Mannen tweede klasse C: Rapide-Box- meeR, sportpark Grote Kreekweg Zaterdag 2 november, landelijk: Morres-Dimplex Ekspalvo (twee de ronde beker), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.45 uur. YVC-Dimplex Ekspalvo (tweede ronde beker), sporthal De Een hoorn Oostburg, aanvang 16.30 uur. Morres-Rentokil/ZVH (twee de ronde beker), sporthal Den Dullaert Hulst, aanvang 17.45 uur. WS'92-Alcom Capelle (tweede ronde beker), sporthal Van Duy- venvoorde Oost-Souburg, aan vang 14.00 uur. Van onze atletiekmedewerker Hulst - De individuele baankampioenschappen atletiek voor senioren en AB junioren worden in het seizoen 1997 op sport park De Bannink in Zierikzee gehouden. Dit met Deltasport als organisator in het weekend van 7 en 8 juni. Tegelijk worden de Zeeuwse meerkampkampioenschappen voor CD-junioren afge werkt. omdat er van het huidige Zaam slag meer verwacht werd dan vo rig seizoen, waarin het evenmin liep. Kortom, verliest de equipe van coach Jan de Lobel in Hein kenszand, dan wacht het een enorm zware competitie met overleven als doel. PROGKAMMA: Hoofdklasse A: Kozakken Boys- Veere, Scheveningen-ASWH, ARC- Katwijk, Quick Boys-Rijnsburgse Boys, Kloetinge-Hoek, Noordwijk- Achiiles Veen, Heerjansdam-Lisse. Eerste klasse C: Yerseke-Dinteloord, Groote Lindt-Spijkenisse, Good Luck-BLC, Oostkapelle-WGZ, Wil- helmina26-Altena, RWH-Roda Boys. Tweede klasse E: Bruse Boys-Kapelle, AZW-SSV65, WC68-s-Heer- Arendskerke, Dauwendaele-Middel- burg, Arnemuiden-Rillandia, Seroos- kerke-WHS. Derde klasse A: Terneuzense Boys- VCK, SKNWK-Colijnsplaatse Boys, DFS-Wolphaartsdijk, Bevelanders- WIK, Heinkenszand-Zaamslag, De Meeuwen-Wemeldinge. Vierde klasse A: Krabbendijke-Bors- sele, Niewland-GPC, Vrederust- ZPR84, Spui-Apollo69, SVD-Waarde, Nieuwdorp-Cadzand. Vierde klasse B: Alliance-Chrislandia, Stavenisse-Klundert, Brouwersha- ven-ZSC,62, Smerdiek-Duiveland, Unitas'30-Mevo, DSE-Hoedekens- kerke. Deze titelstrijd werd vastgelegd tijdens de halfjaarlijkse techni sche vergadering van de Vereni ging Zeeland Atletiek die in het clubhuis van RKHAV in Hulst werd gehouden. De zomerkalen der leverde in tegenstelling tot de voorgaande jaren weinig pro blemen op. Er was maar een 'heikele' datum en wel 30 okto ber. Een datum waarop de halve marathon van Haamstede, een werpmeeting van AV'56, de Hul- sterse Reynaertloop en de Re cordwedstrijden van Atletica stonden vermeld. Dat vond men wel wat te veel van het goede. Atletica trok zijn aanvraag in en zal nog een nieuwe datum vast leggen. De individuele CD kampioen schappen die voor het eerst in de geschiedenis het predikaat 'open' krijgen waardoor ook een niet-Zeeuw kampioen van Zee land kan worden, worden door Atletica gehouden op 24 mei. Nieuw komend seizoen is een baancircuit. Om de in het slop zittende baanatletiek te stimule ren hebben vijf Zeeuwse clubs de handen ineen geslagen om tot een circuit te komen. Dit met klassementen over een sprint tweekamp, 800/3000 meter, 1500/5000 meter en een werpt- weekamp. Deltasport opent op 13 mei in Zierikzee de reeks. Verder doen Dynamo (20 mei in Middelburg), Scheldesport (27 mei in Terneuzen), AV'56 (17 juni in Goes) en Atletica (8 juli in Vlissingen) aan dit nieuwe circuit mee. Het totale aantal wedstrijden bleef vrijwel gelijk aan het totaal wat afgelopen sei zoen werd afgewerkt. Nieuw wordt wel een interregionale crosswedstrijd in Dordrecht waarvan er nog geen exacte da tum kon worden vrijgegeven. Gedacht wordt aan eind februa ri 1997. Mini-pupillen mogen komend seizoen niet meer deelnemen aan de Zeeuwse pupillencompetitie. Een pupillencompetitie waarbij als het om de Zierikzee wissel bokaal (kwantiteit) gaat een nieuwe formule zal gelden. Om ook de kleinere clubs in aanmer king te laten komen voor de zege wordt nu gekeken naar de pro centuele deelname van het aan tal pupillen dat een club heeft. Ook aanwezig was Ben Moonen, de nieuwe manager regio-zaken van de KNAU die op 1 oktober met hun nieuwe structuur zijn gestart. Dat betekènt dat de Dis tricten zijn verdwenen. Daar voor in de plaats zijn 24 regio's gekomen. Dat betekent dat de Zeeuwse atletiek voorheen inge deeld in het District West II (Zeeland en Zuid-Holland) nu meer op het Brabantse georiën teerd zal zijn. Frank Bordui, de huidige voor zitter van de VZA, gaf tijdens de vergadering te kennen dat hij aan zijn laatste maanden toe is. Tijdens de algemene jaarverga dering volgend voorjaar levert hij de voorzittershamer in. Hij vroeg de vergadering uit te kij ken naar een opvolger met de waarschuwing dat het anders wel eens heel moeilijk zou kun nen gaan worden om het over- koelend orgaan in de Zeeuwse atletiek overeind te houden. De centrale trainings- en bij scholingsdag waaraan voorheen werd deelgenomen door trainers en atleten zal komend voorjaar alleen worden voorbehouden aan trainers. Namens de Zeeuw se sportraad was Natasja Keste- loo aanwezig. Zij wil meer vijf tigplussers in de atletieksport krijgen en stelde dat de Sport raad de verenigingen hierbij wil steunen. Peter van Vlierberghe, penningmeester van de VZA, werd bereid gevonden samen met Natasja rond de tafel te gaan zitten.

de Stem | 1996 | | pagina 11