Advocaat voorzichtig als vanouds Jol nieuwe trainer Roda 'KNV strafz in do< Beenhakker doet stap opzij, maar niet voor Thijssen 'En toch vrees ik voor mijn carrière' Raymond Atteveld naar FC Groningen I PESTEM Wibier naar derde ronde, Sampras uitgeschakeld DE STEM SPORT Hagenaar debuteert in eredivisie Paul Herygers wantrouwt ondanks vier zeges nog altijd zijn gekwetste knie: SPORTNIEUWS KORT Van der Geest stopt als bondscoach Rechter verdaagt zaak Seles Japanse sponsor voor Tyrrell Comeback Tomba in december Wimbledon-racket Krajicek is geld waard Britse artsenvereniging wil boksverbod Russische judokampioen neergeschoten ZAALVOETBAL Oud-scheidsr 11111 DONDERDAG 31 OKTOBER 1996 Door Gerard Lukken Eindhoven - Natuurlijk was daar gisteren de gebruikelijke ophemeling van de tegenstan der. Zo gaat dat aan de vooravond van Europese bekerduels. 'Stugge ploeg', 'aardig spel', 'veel inzet'. Maar SK Brann is kwalitatief ge woon minder dan PSV. Dus mag het voor de Eindhovenaren van avond geen probleem zijn om de in Noorwegen opgelopen 2-1 ach terstand ongedaan te maken. Trainer Dick Advocaat, voorzich tig als hij is, weigerde gisteren zulke stelligheden te verkondi gen. „Normaal gesproken moeten we ons kunnen kwalificeren," sprak hij behoedzaam. Twee we ken geleden, vlak voor de eerste ontnoeting tussen SK Brann en PSV, wees hij al op de kracht van de Noren. „Moeilijker dan Espa- nyol uit en Glasgow thuis," zei hij toen, refererend aan de Europa Cup-tegenstanders van Feye- noord en Ajax. Zo op het oog lijkt de 2-1-neder- laag in Bergen dat te bewijzen, maar Advocaats mannen speel den daar wel hemeltergend slecht. „Defensief waren we heel zwak. Niet alleen in de laatste li nie, maar ook op het middenveld en in de aanval. Ik neem aan dat we geleerd hebben van die wed strijd," aldus Advocaat, die de noodzaak van het meeverdedigen er gisteren tijdens de training nog maar eens inhamerde bij zijn middenvelders en voorwaartsen. Marc'Degryse ontbrak gisteren op de training. Net zoals vanavond op het veld trouwens. De Bel gische middenvelder ondervindt te veel hinder van een spierbles sure die hij afgelopen zaterdag in het duel met Roda JC opliep. Ver moedelijk speelt. Phillip Cocu daardoor centraal op het midden veld, wat betekent dat Zenden - wiens snelheid en behendigheid door de Noren wordt gevreesd - op zijn vertrouwde plek aan de linkerkant start. Hoewel Stan Valckx last heeft van een lies en een enkel kan hij vermoedelijk wel spelen. Ook René Eijkelkamp is naar alle waarschijnlijkheid ge woon van de partij. De goal die Phillip Cocu twee we ken geleden in Brann op de val reep scoorde, heeft er toe geleid dat PSV met een gerust hart naar de wedstrijd van vanavond kan toeleven. Zeker na de goede resul taten in de laatste twee thuiswed strijden tegen Feyenoord en Roda JC (7-2 en 8-0 winst). Die monsteroverwinningen heb ben het zelfvertrouwen fors opge krikt. De uitwedstrijd tegen Hee renveen (0-1) daar tussenin be wees nog eens dat PSV in eigen stadion van een heel ander kali ber is dan op vreemde bodem. En dat verschil baart Advocaat nog de nodige zorgen. Net als zijn spe lers trouwens. „We weten niet wat dat is", aldus aanvoerder Arthur Numan, die zich de laatste wedstrijden met zijn rushes langs de zijlijn nadrukkelijk in de kij ker speelde. „Onderling hebben we er over ge sproken, direct na de wedstrijd tegen Brann al, maar de oorzaak kennen we niet. Misschien dat we ons op vreemde bodem te gemak kelijk laten terugdringen. We we ten vantevoren precies wat we moeten doen. Dat krijgen we uit voerig te horen. Maar het ont breekt aan de uitvoering. Een gek verschijnsel, waar we vanaf moe ten. Want als we constanter wor den dan heeft PSV écht een hele goede ploeg." Kerkrade (anp) - Martin Jol en Roda JC hebben woensdag de laatste details over een contract van ruim twee en een half seizoen afgerond. Ook de club waar de Hagenaar als coach onder contract stond, Sche- veningen, is akkoord met de deal. De amateurs hebben wel een af koopsom bedongen. .Probleem was aanvankelijk nog dat Jol een lopende verbintenis had met de nationale kampioen van de amateurs. Voorzitter Wim Roos wilde de trainer daar in eer ste instantie aan houden. Vrij moeiteloos echter kon Jol aanto nen dat het hier toch wel ging om positieverbetering. Bij Roda volgt Jol feitelijk Huub Stevens op, die enkele weken te rug naar Schalke vertrok. „For the time being" (citaat voorzitter Pickée) kreeg assistent-coach Achterberg de leiding. Na een for se afstraffing afgelopen zaterdag bij PSV (8-0) werd duidelijk dat deze zijn langste tijd alweer ach ter de rug had. Achterberg keert terug in zijn rol als tweede man. Jol trainde nooit eerder een prof club. Eind vorig seizoen haalde hij het diploma coach betaald voet bal. „Ik heb mij altijd op het standpunt gesteld alleen de over stap te maken als het ging om een club uit de subtop. Dit was een mooie kans." Afgelopen maandag werd Jol voor de eerste keer benaderd. Geld schieter Nol Hendriks zei onder meer bij Ajax' coach Van Gaal in formatie over zijn nieuwe man te hebben ingewonnen. Als speler kwam Jol uit voor ADO, Bayern München, FC Twente, Coventry en West Bromwich. Hij speelde drie keer voor het Nederlands elf tal. Eddy Achterberg (links) verwelkomt zijn nieuwe baas foto anp Door Egbert van der Weerd Arnhem - Het huwelijk tussen Vitesse en Frans Thijssen staat op springen. Leo Beenhakker wil het liefst nog voor de kerst zijn veldwerk overgeven aan een nieuwe hoofdcoach, maar ziet zijn assistent niet als kandidaat. Voor Thijssen kwam die medede ling als een grote teleurstelling. De 44-jarige Maldenaar begon het seizoen in de overtuiging dat hij na een periode als assistent de beoogde opvolger was van Been hakker. Die weg is keihard afgesneden. In een persoonlijk gesprek met tech nisch directeur Beenhakker is Thijssen te kennen gegeven dat hij niet in aanmerking komt voor de enige functie die hij ambieert. Het huwelijk tussen Thijssen en Vitesse, dat al acht jaar stand houdt, staat nu op springen. Leo Beenhakker erkende gisteren dat de club op zoek gaat naar een nieuwe hoofdcoach. Namen wer den niet genoemd, evenmin als een termijn. Beenhakker kan zijn veldwerk niet meer combineren met zijn werk als technisch direc teur. Dat die scheiding van taken er aan kwam, was al bij zijn aan treden bekend. „Ik wilde eerst een periode met twee petten op werken om te kijken wat voor materiaal we in huis hadden. Die fase is min of meer afgesloten. Na vier maanden van observeren en analyseren is het tijd voor de vol gende stap." Vitesse staat een nieuwe struc tuur voor, die vergelijkbaar is met die bij PSV, waar Frank Ar- nesen als technisch manager werkzaam is. Beenhakker: „In onze filosofie gaan we werken met een hoofd betaald voetbal voor het eerste elftal, een hoofd scouting en een hoofd opleidin gen, daarboven staat een tech nisch manager die sturing geeft. Die functie kun je niet structu reel combineren met het veld werk." Volgens Beenhakker is Thijssen geen geschikte kandidaat voor de positie van hoofdcoach. „Ik heb kort geleden een persoonlijk ge sprek gehad met Frans. Daarin heb ik hem als collega afgeraden bij Vitesse te beginnen. Het is niet goed bij een club aan de slag te gaan waar je als assistent hebt gewerkt. Het slechtste voorbeeld daarvan is Eddy Achterberg bij Roda JC. Als Frans een trainers carrière wil, is het beter ergens als hoofdtrainer te beginnen." Zelf is Beenhakker wel als assis tent bij Ajax begonnen en vervol gens hoofdcoach geworden. „Ik heb toen het geluk gehad met een gelouterde spelersgroep te kun nen werken. Met jongens als Schrijvers, Krol en Lerby. Maar de ervaring leert dat veel mensen in en buiten de club daar niet mee overweg kunnen." Voor Frans Thijssen kwam de mededeling niet als een verras sing, wel als een grote teleurstel ling: „Ik ben aan het seizoen be gonnen met het idee dat ik een jaar of anderhalf jaar onder Beenhakker zou werken en daar na de groep zou overnemen." Thijssen, die een eenjarig con tract heeft bij Vitesse, ziet geen toekomst meer in Arnhem. „Ik denk dat ik als speler en in iets mindere mate als trainer heb la ten zien dat ik iets neer kan zet ten. Ik ben zeker niet van plan om jaren in deze functie te blijven zitten. Vitesse is onder Leo Been hakker een andere weg in gesla gen en daarin pas ik blijkbaar niet." „Beenhakker heeft gezegd dat ik al veel te lang bij Vitesse ben, dat ik tot het meubilair behoor. Dat is een heel ander verhaal dan ik aan het begin van het seizoen te horen kreeg. Nu komen de zaken dus ook anders liggen. Ik heb in die acht jaar met veel plezier bij Vitesse gewerkt, maar dat is de laatste maanden wel anders ge worden." Zolang Paul Herygers op de fiets kan blijven zitten, is er niets aan de hand. Door Ad Pertijs Westmalle - Paul Herygers heeft dit prille seizoen al vier veldritten gewonnen. „En toch vrees ik voor mijn car rière," zegt de Belgische oud wereldkampioen (1994), die eind april zwaar ten val kwam in het Franse Morbi- han. De 33-jarige Mallenaar ziet de toekomst zorgelijk tegemoet. Hij wantrouwt de knie van zijn rechterbeen. „Ik kan niet zeggen dat ik al echt aan het trainen ben," zegt D'n Pol. „Op de weg fietsen is geen probleem, maar in het veld durf ik me nog niet af te peigeren. En dat is toch wel nodig om in vorm te raken. Voorlopig durf ik niet al te ver vooruit te kijken. De Superpres- tige-rit in Gieten en het Belgisch kampioenschap hier vlakbij in Hoogstraten zijn de eerste wed strijden waarin ik voluit hoop te kunnen gaan." Herygers, de laconieke laat bloeier, zegt zich een maand ge leden kapot geschrokken te zijn. In zijn eerste veldrit van het sei zoen bleek de knie, waarop hij in het voorjaar zo hard gevallen was, verre van genezen. „Dat was een enorme schok voor mij. Op advies van de dokter heb ik drie weken absolute rust geno men. Doorgaan had het einde betekend." Afgelopen maandag reed hij in het Tsjechische Tabor voor het eerst pijnvrij. „En toch durf ik nog niet te juichen. Ik heb al eens eerder gedacht dat alles in orde was. Volgende maand word ik 34 en tot deze zomer heb ik nooit last gehad van een blessu re. Ik heb geen ervaring met re valideren en weet dus niet wat me nog te wachten staat." De Belg viel op 20 april in Dwars door Morbihan. De knie lag open en een pees was zwaar beschadigd. Herygers kon zes weken niets doen, waardoor zijn voorbereiding op het cross-sei zoen in het gedrang kwam. Toch meldde Herygers zich nog rede lijk opgewekt aan de start van de eerste cross in Wingene. „Ik had even daarvoor de Ronde van Denemarken uitgereden. Zoiets heb ik de zomer nog nooit eerder gedaan." In Wingene ging het echter mis. „Achteraf gezien had ik ook na de eerste zes weken door moeten blijven gaan met de behandeling van de fysiotherapeut. Want met trainen alleen krijg je de kracht in knie en bovenbeen niet terug. Na Wingene ben ik dan ook di rect terug gegaan naar de fysio therapeut." Herygers heeft aangetoond dat hij ondanks zijn zere knie cros sen kan winnen. „Maar dat zijn wel de wedstrijden waarin ik niet veel hoef te lopen of klim men," zegt de Belg. De wereld beker crossen laat hij op die van België (Koksijde) na allemaal lopen. De superprestigeritten en de wedstrijden in zijn geboorte streek pakt hij wel mee. „Voor de superprestige had ik al een contract getekend. Ik zal er ze ker aan de start staan, maar zo als zaterdag in Pilzen ga ik niet tot het uiterste. In principe kom ik alle contracten na. Ik zal er alleen een aantal met de gas kraan dicht rijden. Hoe moeilijk dat voor mij ook is." De 33-jarige Belg won jarenlang met speels gemak de veldritten in de regio Antwerpen. Nadat zijn vrouw hem had aange spoord serieus te gaan trainen, was hij in 1993 van het ene op het andere moment een interna tionale topper, die direct we reldkampioen werd en de we reldbeker won. „Omdat ik nog maar zo kort aan de top zit, wil ik graag nog een paar jaar door gaan en geld verdienen met het crossen. Normaal zou ik als bijna 34-jarige jarige met een dergelijke blessure al gestopt zijn." Van onze verslaggevers Arnhem - Raymond Atteveld heeft met onmiddellijke ingang Vitesse geruild voor FC Groningen. De bliksemtransfer werd gistermiddag afge rond met een medische keuring. Atteveld te kende een contract van tweeëneenhalf jaar en debuteert komende zondag al in de thuiswed strijd tegen Feyenoord. Het is de derde tussentijdse aankoop van FC Groningen, hekkensluiter in de eredivisie. Eer der werden Harvey Essajas en de Argentijnse spits Mariano Bombarda aangetrokken. Bom- barda keerde terug van een kort avontuur bij FC Metz. Raymond Atteveld (30) past niet in het toe komstplaatje van Vitesse. De verdedigende middenvelder kwam anderhalf jaar geleden over van Roda JC, maar kon in Arnhem niet overtuigen. Hij speelde eerder voor Haarlem, Everton, Bristol City en Waregem. Vitesse-trainer Leo Beenhakker heeft al een opvolger voor de positie van Atteveld. De Mexicaanse international Joaquin del Olmo maakte gisterochtend bij zijn eerste training zoveel indruk dat Beenhakker een positief ad vies bij voorzitter Karei Aalbers heeft neerge legd. Amateur Peter van der Veen krijgt van zijn club Dordrecht '90 een extra beloning. De aan valler scoorde in de afgelopen wedstrijden zes keer. Het bestuur geeft de van eerste klasser Capelle gekomen speler voor deze prestatie een dubbe le onkostenvergoeding. Ook krijgt de topscorer voor volgend seizoen een contract aangebo- den.Cor Lems blijft ook behouden voor Dord recht. De 35-jarige routinier tekende voor nog een jaar bij. De seheidsrechterscommissie betaald voet bal heeft Dick van Egmond bij de FIFA kandi daat gesteld voor de internationale arbiters- lijst. Jan-Willem van Veluwen is als nieuwe ling voorgedragen voor de internationale as- sistent-scheidsrechterlijst. De KNVB dient jaarlijks een kandidatenlijst te verstrekken. Op die van de scheidsrechters blijven staan de namen van Van der Ende, Jol, Temmink, Luin- ge, Van Dijk, Wegereef en Zuidema. De FIFA komt in december tot een uitspraak. De selectie van het Nederlands elftal verza- Raymond Atteveld foto de stem/johan van gurp melt vanaf volgende week woensdag in Oister- wijk om zich voor te bereiden op de kwalifica tie-interland voor de WK tegen Wales. De wedstrijd wordt zaterdag 9 november in Eind hoven gespeeld. Bondscoach Hiddink maakt maandag de selectie bekend. Die zal in princi pe, comform de nieuwe regels, uit achttien man bestaan. Als plaats voor de trainingen is de Herdgang aangewezen, het trainingscom plex van PSV. De Poolse bondscoach Antoni Piechniczek heeft Feyenoorder Marek Saganowski opgeno men in zijn selectie voor het WK-kwalificatie- duel tegen Moldavië. Die wedstrijd wordt op 10 november in Katowice afgewerkt. Feye- noords reservedoelman Jerzy Dudek kreeg geen uitnodiging. Middenvelder Dejan Govedarica van Volen- dam is opgenomen in de Joegoslavische selec tie van coach Santrac. Joegoslavië speelt in Belgrado op 10 november een WK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Tsjechië. Volendam-spits Radoslav Samardzic is dit keer niet uitverko ren. Het fameuze stadion Maracana komt in par ticuliere handen. De autoriteiten van Rio de Janeiro hebben besloten tot de verkoop over te gaan, teneinde een fatsoenlijke restauratie van de grond te krijgen. De nieuwe eigenaar moet wel over redelijke fi nanciële middelen beschikken. De kosten zijn zo'n tachtig miljoen gulden, daarnaast moet er een garantie zijn voor een investering van on geveer eenzelfde som in de komende drie jaar. Maracana, dertig jaar oud, was ooit één van de modernste stadions ter wereld, maar is door gebrek aan onderhoud de laatste tijd sterk ver ouderd. De piste biedt plaats aan ongeveer 125.000 toeschouwers, is daarmee de grootste in zijn soort. De voetbalbond van Saudi-Arabië heeft bondscoach Ze Mario ontslagen. De Braziliaan krijgt daarmee de schuld Van slechte prestaties in de strijd om de Golf Cup. Bij de laatste wereldtitelstrijd, in 1994 in de Verenigde Staten, waren de Saudisch nog ver rassend doorgedrongen tot de achtste finales. Op dat evenement verloren ze ondermeer van Oranje. Kort voor het WK had het land nog besloten zijn Nederlandse bondscoach Leo Beenhakker weg te sturen. Werder Bremen heeft de Zwitser Raphael Wicky voor drie jaar gecontracteerd. De Bun- desligaclub betaalt ongeveer drie miljoen gul den voor de 19-jarige verdediger van FC Sion. De verbintenis gaat met ingang van volgend 1 seizoen in. AC Milan krijgt niet voor het jaar 2000 een plaats op de beurs. De Italiaanse kampioen wilde al in 1997 aandelen verkopen. De afwijzing heeft te maken met strenge Itali aanse regels. Bedrijven moeten onder meer drie jaar winst maken en balansen openbaren. AC Milan leed de laatste jaren forse verliezen. AC Milan legt zich niet neer bij de beslissing en kondigde aan de eigen aandelen in het bui tenland te verkopen. Veel Italiaanse clubs zijn naarstig op zoek naar geld om hun dure spelers te kunnen betalen. Bloemendaal - Cor van der Geest heeft besloten met ingang van 1 januari 1997 zijn functie als bondscoach van de judoka's bij de vrouwen neer te leggen. Als reden geeft Van der Geest op de slechte communicatie tussen hem en zijn collega bij de mannen Willem Visser. Al voor de Olympische Spelen had Van der Geest zijn voornemen tot ontslag kenbaar gemaakt bij het bestuur van de Judo Bond Nederland. Om de voorbereiding op Atlanta niet te verstoren be sloten beide partijen dit echter niet in de openbaarheid te bren gen. Van der Geest ziet binnen de JBN geen kans meer tot een con structieve samenwerking te komen. „Daar is een aantal sleutelfi guren, onder wie Visser, in geen enkel opzicht toe bereid. Het i: vechten tegen de bierkaai en daar houd ik mee op." Met ingang van het volgend jaar zal Van der Geest weer uitslui tend als trainer/coach van zijn eigen club Kenamju fungeren. De Haarlemse vereniging is al sinds vijf jaar de sterkste van Neder land bij de mannen en de vrouwen. De 51-jarige Van der Geest volgde na de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona Leo de Vries op. Hij boekte vele successen, niet in het minst met zijn eigen pupillen Jenny en Jessica Gal, Claudia Zwiers en Maarten Arens. De zusjes Gal en Zwiers brachten het tot Europees kampioene, ook Arens werd nummer één van Euro pa. De grootste triomf boekte Van der Geest in 1994 door in Hout- rust in Den Haag de Europese titel voor landenploegen bij de vrouwen te veroveren. Hamburg - De Hamburgse rechter Peter Schade heeft de zaak van Monica Seles woensdag verdaagd. De Amerikaanse tennisster had een eis tot schadevergoeding ten bedrage van ruim 27 miljoen gulden ingediend tegen de organisatie van het Rothenbaum-ten- nistoernooi. De 22-jarige Seles werd daar op 30 april 1993 door een gestoorde toeschouwer met een mes in de rug gestoken. De uitspraak is op 19 december. In eerste instantie was de rechter tot de slotsom gekomen dat er geen sprake kon zijn van plichtsverzuim bij de organisatie van het evenement. De advocaat van Seles had betoogd dat de veilig heidsmaatregelen Am Rothenbaum volstrek onvoldoende waren. Daardoor kon Günther Parche, een doorgedraaide fan van Steffi Graf, tot zijn daad komen. Tokyo - De Engelse Formule I-racestal Tyrrell tekent binnenkort een contract van een jaar met de Japanse fabrikant van auto-ac cessoires PIAA. Dat heeft eigenaar Ken Tyrrell gisteren aange kondigd. De Japanner Satoru Nakajima (43) zou een verbintenis van drie jaar tekenen als directeur sportief. De Aziaat reed twee seizoenen als Formule I-coureur voor Tyrrell. Tegenwoordig is hij manager van een Japans Formule 3000-team, dat gesponsord wordt door PIAA. De Japanner Toranosuke, lid van het Nakajima's Formule 3000-team, zou testrijder worden. De Nederlander Jos Verstappen had vorige week een gesprek met Tyrrell, zonder dat het tot concrete afspraken kwam. Eerste cou reur is de Fin Mika Salo. Verstappens zaakwaarnemer Huub Rot- hengatter zegt dat er nog steeds geen zekerheid is over de toe komst van zijn pupil. Jordan, Ligier en Sauber zijn ook nog op zoek naar een rijder. Milaan - Alberto Tomba verwacht in december zijn comeback te maken. De wereldkampioen alpine-skiën raakte vorige week tij dens een training gewond aan zijn rechterknie en hand. Hij maak te gisteren bekend op 1 of 17 december de competitie te hervatten. Eind deze maand pakt Tomba la Bomba de training op. Dat doet hij in de Verenigde Staten. „Misschien dat ik dan 1 december in Beckenbridge deelneem aan de wereldbeker slalom," vertelde Tomba in Milaan. „Anders hervat ik op 17 december in Madonna di Campiglio (Ita)." Hoorn - Het racket waarmee tennisser Richard Krajicek dit jaar Wimbledon won, is verkocht. De opbrengst, 16.000 gulden, komt ten goede aan kinderen in Suriname. Dat heeft de stichting Tama ra in Hoorn gisteren meegedeeld. Krajicek had nadat hij als eerste Nederlander de Wimbledon-titel had behaald zijn racket gegeven aan bondscoach Stanley Fran ker. Die gaf het op zijn beurt cadeau aan de stichting Tamara in Hoorn ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan. Tamara mocht het racket, met daarop de handtekeningen van Krajicek en zijn tegenstander in de finale, Malivai Washington, verkopen voor kansarme kinderen in Frankers geboorteland Suriname. Jos Steenman in Alkmaar, een van de grootste goederenvervoer ders op Suriname, is eigenaar van het speeltuig geworden. Hij wilde met zijn bod iets terugdoen voor de Surinaamse gemeen schap. Londen - De Britse artsenvereniging (BMA) probeert met een kort filmpje boksen de wereld uit te helpen. Het filmpje draait vanat woensdag in ongeveer honderd Britse bioscopen. Volgens de ver eniging is boksen geen sport en leidt het tot hersenletsel en doden. Volgens de artsenvereniging zijn vanaf 1985 wereldwijd negen mensen als gevolg van boksen overleden. Voor de medici reden genoeg om te proberen een verbod op de sport te krijgen. Tsjeljabinsk - In Rusland is opnieuw een sportman slachtoffer ge worden van de snel toenemende criminaliteit. Onlangs werd de befaamde zwemmer Aleksander Popov met een mes ernstig ver wond, ditmaal was judokampioen Sergej Goritsjev het doelwit. Hij werd in Tsjeljabinsk neergeschoten door twee onbekenden. Volgens het Russische persbureau Itar-Tass was de judoka, titel houder in het lichtgewicht, betrokken geraakt bij dubieuze prak tijken. Parijs (anp) - Fernon Wibier heeft woensdag verrassend de der-1 de ronde van het tennistoernooi in Parijs bereikt. De Nederlandse qualifier won voor de tweede achtereenvolgende keft van een Spanjaard. Na Clavet bedwong Wibier ook de als veertien® geplaatste Alberto Costa: 3-6 6-4 6-4. Zijn volgende tegenstander is® Zweed Stefan Edberg. De Amerikaan Pete Sampras werd in zijn eerste de beste partij uitge schakeld. De nummer één van de wereld, die in de eerste ronde OT1 had, verloor met 4-6 4-6 van de Zwitser Mare Rosset. Eerder verloor de als vijfde geplaatste Kroaat Goran Ivanisevic van Paul Haarh* ging de als zesde geplaatste Duitser Boris Becker onderuit tegen Spanjaard Carlos Moya en trok de Oostenrijker Thomas Muster, nun-1 mer drie van de lijst, zich wegens een blessure terug tegen Edberg. I Voor Andre Agassi is het tennisseizoen over. De Amerikaan verloor j dinsdag in de tweede ronde van het Super 9 toernooi in Parijs v Zweed Gustafsson, 4-6 6-4 3-6. Door de nederlaag werd Agassi, achtste op de wereldranglijst loos voor een plaats bij de beste acht van het jaar die een startbeWJ I verdienen voor de Masters, half november in Hannover. Herkansing® j in Stockholm en Moskou, de twee toernooien die nog meetellen voor Hannover, grijpt Agassi niet. p Voor Krajicek betekent de uitschakeling een concurrent minder, b n Hagenaar heeft nog altijd uitzicht op deelneming in Hannover. voornaamste mededingers zijn Ferreira, Martin en Rios. Parijs. Mannen, 4,25 miljoen gulden. ,1. Tweede ronde: Haarhuis (Ned) - Ivanisevic (Kro/5) 6-3 6-2, Wibier (Ned) - I berto Costa (Spa/14) 3-6 6-4 6-4, Rosset (Zwi) - Sampras (VSt/1) 6-* Lil Moya (Spa) - Becker (Dui/6) 6-3 5-7 6-4, Washington (VSt/13) - Damml'iïl 6-4 6-2, Edberg (Zwe) - Muster (Oos/3) 6-2 opgave Muster, Enqvist (Zwe/ - Reneberg (VSt) 6-4 7-5. Chicago. Vrouwen, 765.000 gulden. Eerste ronde: Schultz (Ned/7) - McNeil (VSt) 7-6 6-7 6-4, Fernandez (V»" Saugnessy (VSt) 6-2 6-4, Capriati (VSt) - Raymond (VSt) 7-5 7-6. Moskou. Vrouwen, 680.000 gulden. j Tweede ronde: Schett (Oos) - Carlsson (Zwe) 1-6 6-0 6-4, Makarova (h Schnyder (Zwi) 6-3 6-1, Studenikova (Slw/8) - Boogert (Ned) 7-5 4-6 7-"- Van onze sportmedewerker Axel - In de eerste klas het regionale zaalvoe heeft TES92/Qutility in duel met ZVC/Max Kor fors uitgehaald. Met 10-2 de Terneuzense ploeg. E eens veel treffers vielen ontmoeting ABAB Boys/Benny Sport. In de hoorn in Oostburg bleef scorebord op 9-9 steken. ir k Verrassend was het puntvei Door Peter Snelders Axel - Het zit hem erg hoo zijn niet mis te verstane b KNVB. Twee zaken die scl seizoen aankaartte bij de tu neerd. Volgens hem is er he nen, want via via vernam h diende naar aanleiding van WR-Patrijzen nooit zijn be Tijdens het duel Luctor'88- VÖ stuurde arbiter Meeusen e speler van beide teams uit veld. „Eerst lagen ze te schoppi op de grond en daarna ging d geweld over in een handgemee Daar staat maar één sanctie en dat is rood," aldus de inmi dels gestopte 48-jarige Axela; Daar hield de zaak niet mee o „In de bestuurskamer hoorde zo het aanwezige afdelingsb stuurslid Nagelkerke, nota bei afkomstig uit Heinkenszai waar ook Luctor'88 vanda; komt, tegen een bestuurder v< DIVO zeggen dat hij de zaak w zou regelen. Dat was voor mij c druppel die de emmer deed ove: lopen. Ik heb die man daar oo op aangesproken. Het is toch i gek voor woorden dat een afde lingsbestuurder een scheids rechter op die manier laat va len." Gestaakt duel Daarmee was de kous nog nif af. Enkele weken later staakt Meeusen het duel WR-Patrij zen. „Ik werd door WR-speler en trainer op schandalige wijz uitgescholden. Ik ga die terme: hier niet herhalen, want ze zij: te grof om te publiceren. Daaro. staakte ik dat duel. Van zowe het duel Luctor'88-DIVO als vai de wedstrijd WR-Patrijzen diei ik een rapport in bij de tucht commissie in Zeist. Daar heb il nooit meer iets van gehoord. On langs hoorde ik tijdens du COVS-vergadering van de regit Zeeuws-Vlaanderen, dat dit rapporten nooit behandeld zijn Er zou zelfs sprake zijn dat dit nooit bij de tuchtcommissie ge arriveerd zijn. Dat sterkt mij de gedachte dat men de zaak dubieuze wijze onder tafel heeft gemoffeld. Tot mijn grote verba zing belde enkele weken later een bestuurslid van Luctor'88 mij op om te zeggen dat die zaak geseponeerd was. Die man moet mij daar toch niet over inlich- Tr?rl ^at 's *ock het werk van de KNVB! Op zich is het toch niet vreemd dat ik er mee gestopt ben. Als de KNVB je zo laat val len. Voor mijn prestaties moest ik met stoppen, want in het dis trict stond ik op dat moment ii ae top vijf met een puntenwaar dering van 8,15." Niets gezien Als de woorden van scheidsrech ter Johnny Meeusen op waarheid rusten, is dit op zijn minst een vreemde zaak. Rinus Nagelker- Ke, die volgens Meeusen het zaakje 'Luctor'88-DIVO' zou re- rit 2' ze§t daarover: „Ik was bij at duel aanwezig en er gebeur- e totaal niets. Waarom die spe- ers uit het veld gestuurd werden aoor de scheidsrechter was me een raadsel. Ik stond er tien me- vandaan en heb niets gezien, erwijl hij van veel grotere af stand oordeelde. Ik vond het mijn plicht om een rapport naar „ui 'e zenden met de ware toe- echt. Dat heb ik gedaan in overleg met Wim Jagt." e opmerking iets te zullen re- rw',ontkent hij ten stelligste, k at "eb ik niet gezegd. Daar n je toch niet aan beginnen als M uurder. Maar scheidsrechter eeusen moet zijn frustraties met op anderen uitwerken. Een scheidsrechter moet ook toe sWm* feven dat hiJ eens een slechte dag heeft. En dat had Meeusen tijdens dat duel." Interpretatie De voorzitter van COVS van het ker Zuid Cees Steenbak- zou de persoon zijn die il

de Stem | 1996 | | pagina 10