Angst verlamt dolend Feyenoord De Koek kopt Schalke ronde verder in UEFA-cup Feyenoord verlengt contract met NOS DE STEM 4We hebben een wanprestatie geleverd' birkenstock Bekkers schoenen Rotterdammers ronde verder ondanks zwakke prestatie tegen Espanyol Bogarde haakt geblesseerd af SPORTNIEUWS KORT Eddie Edwards naakt van de schans Supercup in twee wedstrijden Barinby naar Everton Regis moet stoppen Longo verbetert wereldrecord Yankees warm onthaald op Broadway Jol voornaamste kandidaat bij Roda Larsson in Zweedse selectie Rangers-Ajax rechtstreeks op radio en tv FEYENOORD ESPANYOL Intelligentie Trabzon (anp) - Het hoofd van Johan de Koek heeft Schalke W behoed voor een Europees debacle. De lange verdediger, eigenlijk te geblesseerd om te spelen, gebruikte zijn sterkste wapen in het tweede UEFA Cup-duel met Trabzonspor. De Nederlandse international kreeg gisteren één helft een hijsende menigte stil met twee rake kopballen binnen drie Minuten. Schalke verspeelde in de tweede periode zonder De Koek de voor sprong, kwam zowaar nog met 3-2 achter, maar bereikte na een bloedstollende slotfase en een tref fende kopbal van Max (3-3) toch ie derde ronde. Schalke en trainer Stevens vrees- tol de Turkse heksenketel. Ste- rens was er alles aan gelegen De ™ek gisteravond aan de start te tojgen. In de warming- up ston- aen de gezichten somber. De Koek esioot toch te spelen. De verdedi- c on<ier zijn leiding de eer- s e 45 minuten niets te vrezen. Ste vens koos ondanks de kleine mar ge vamde thuiswedstrijd (1-0) voor een offensieve houding, door met "e toe aanvallers Mulder, Max en Wilmots te starten. 6 positieve spelopvatting leverde eerste helft na een half uur sulfaat op. Alleen waren het niet e aanvallers die Schalke in een «wilortabele positie brachten. De "°k twee keer mee naar vo- n, reageerde alert op twee ho- L ,a, 511 ^et strafschopgebied, minuten strafte hij geknoei Schalke-spits Youri Mulder schreeuwt het uit van vreugde. Zijn club bereikte de derde bekerronde. foto reuter van de Turkse doelman af, drie mi nuten later kopte hij een vrije trap van Anderbrügge binnen. Stevens ging gerust de rust in, besloot zijn verdediger in de tweede helft aan de kant te houden en zag binnen twintig minuten bijna alles fout gaan wat maar fout kon. In die doldwaze periode bracht Trabzonspor het volgepropte sta dion in een explosieve stemming. Met hulp van de Duitse doelman Lehmann. De tegentreffer van Ar- waradse was het startsein van een voor onmogelijk gehouden inhaal race. Voor de Duitse televisie was De Koek nog bezig aan te geven dat in voetbal alles mogelijk is of het stond al 3-2 voor de Turken. Hami profiteerde van twee blun ders van Lehmann, die zich eerst verkeek op een voorzet en vervol gens bij een vrije trap over de bal dook. „Zo'n tweede helft hoop ik nooit meer mee te maken. Dat is niet goed voor mijn hart," stamel de Stevens na afloop. Max bracht de hartslag van Stevens weer tot een normaal niveau terug door 3-3 aan te tekenen. Die treffer, kort na de 3-2 van de Turken, bracht Schalke in veiligheid. „We zijn verdiend verder gekomen, al raak ten we even het hoofd kwijt." UEFA-CUP Tweede ronde. TRABZONSPOR (TUR) - SCHALKE 04 (Dui) 3-3 (0-2). 33. De Koek 0-1, 36. De Koek 0-2, 55. Arwaradse 1-2, 66. Hami 2-2, 70. Hami 3-2, 73. Max 3-3. Scheidsrechter: Blareau (Bel). Toe schouwers: 27.000. Eerste wedstrijd: 0- 1. Schalke 04 naar derde ronde. SPARTAK MOSKOU (Rus) - HAM BURGER SV (Dui) 2-2 (2-1). 10. Mel- josjin 1-0,29. Schupp 1-1,42. Tichonov 2-1 (strafschop), 73. Hartmann 2-2. Scheidsrechter: Roca (Spa). Toeschou wers: 11.000. Gele kaart: Litko, Anan- ko (Sp. Moskou), Henchoz (Hamburger SV). Eerste wedstrijd: 0-3. Hamburger SV naar derde ronde. AS MONACO (FRA) - BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH (DUI) 0-1 (0- 0). 70. Klinkert 0-1. Scheidsrechter: Temmink (Ned). Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Collins (Monaco), Neun (Borussia). Eerste wedstrijd 4-2. AS Monaco naar derde ronde. NATIONAL BOEKAREST (ROE) - CLUB BRUGGE (BEL) 1-1 (0-0). 61. Verheyen 0-1, 63. Niculescu 1-1. Scheidsrechter: Schüttengruber (Oos). Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Savu (Nat. Boekarest), Staelens, Ver heyen (Club Brugge). Eerste wedstrijd 0-2, Club Brugge naar derde ronde. CASINO GRAZ (OOS) - INTER (ITA) 1-0 n.v. (1-0, 1-0). Inter w.n.s (3-5). 35. Sabitzer 1-0 (strafschop). Scheidsrech ter: Veissiere (fra). Toeschouwers: 10.500. Rode kaart: 95. Ince (Inter/2x geel). Gele kaart: Potscher (Graz), Za- morano, Bergomi, Fresi (Inter). Eerste wedstrijd 0-1, Inter naar derde ronde. XAMAX NEUCHATEL (ZWI) - HEL- SINGBORG (ZWE) 1-1 (0-1). 43. Jons- son 0-1, 51. Bonalair 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Levnikov (Rus). Toe schouwers: 7200. Eerste wedstrijd 0-2, Helsingborg naar derde ronde. BESIKTAS (TUR) - LEGIA WAR SCHAU (POL) 2-1 (1-1). 14. Amokachi 1-0, 37. Kucharski 1-1, 78. Jankov 2-1. Scheidsrechter: Constantin (Roe). Toé- schouwers: 30.000. Rode kaart: 89. Jan kov (Besiktas). Eerste wedstrijd: 1-1. Besiktas naar derde ronde. BRÖNDBY (DEN) - ABERDEEN (SCH) 0-0. Scheidsrechter: Melnitsjoek (Oek). Toeschouwers: 12.005. Eerste wedstrijd: 2-0, Bröndby naar derde ronde. ANDERLECHT (BEL) - V1TORIA GUIMARAES (POR) 0-0. Scheidsrech ter: Merk (Dui). Toeschouwers: 18.000. Gele kaart: Riva (Guimaraes). Eerste wedstrijd: 1-1, Anderlecht naar derde ronde. AS ROMA (ITA) - KARLSRUHER SC (Dui) 2-1 (2-0). 21. Balbo 1-0, 27. Balbo 2-0, 84. Keiler 2-1. Scheidsrechter: Meier (Zwi). Toeschouwers: 46.439. Gele kaart: Totti, Di Biagio (AS Roma), Reich, Wittwer (Karlsruher SC). Eerste wedstrijd, 0-3. Karlsruher SC naar derde ronde. NEWCASTLE UNITED (ENG) - FE- RENCVAROS (HON) 4-0 (1-0). 42. Asprilla 1-0, 58. Asprilla 2-0, 65. Gino- la 3-0, 90. Ferdinand 4-0. Scheidsrech ter: Koessainov (Rus). Toeschouwers: 35.740. Eerste wedstrijd: 2-3, Newcast le United naar derde ronde. Glasgow - Hoewel Dave van den Bergh gisteren uit Am sterdam werd overgevlogen als achttiende selectie-speler, heeft Louis van Gaal volop personele problemen. Vooral defensief. Gisteren, tijdens de laatste training in Ibrox Park, werd duidelijk dat Winston Bogarde niet kan spelen in het Champions League-duel te gen Glasgow Rangers. Frank de Boer trainde helemaal niet met de groep mee. Vanochtend moet een extra training duide lijk maken of hij inzetbaar is, maar zelf was de verdediger gisteren niet optimistisch. Voorin zijn de pr oblemen beduidend minder, Babangida en Overmars bleken fit. „Het probleem zit 'm duidelijk in de achterhoede. Misschien dat ik daarom Menno Willems nog oproep,"vertelde Van Gaal. Glasgow-manager Walter Smith moet er moeite voor doen elf spelers bij elkaar te krijgen. Hij mist namelijk ook maar liefst elf spelers. Gas- coigne, Gough, Cleland en Moore zijn geschorst, Steven, Ferguson, McCall, Durie, Wright, McLaren, en doelman Goram zijn geblesseerd. Vermoedelijke opstellingen: GLASGOW RANGERS: Snel- ders; Shields, Björkhind, Wilson, Robertson; Mclnness, Albertz, Miller, Durant; Van Vossen, Lau- drup. AJAX: Van der Sar; Veldman, Santos, Witschge, Melchiot; Scholten, Reuser, Ronald de Boer, Wooter, Kluivert, Overmars. ■HHBHHHffluraE Rotterdam (anp) - Feyenoord blijft de komende jaren de NOS-televisie trouw. Na dit seizoen heeft de Rotterdamse club zich voor drie jaar verbonden aan de publieke partner uit Hilversum, voor wat betreft het voetbal op Europees ni veau. Het oude, doorlopende contract tussen beide partijen had een open einde. Daar is nu een termijn aan verbonden. „We gaan niets nieuws begin nen," zei voorzitter Jonen van den Herik veelbetekenend. Hij doelde daarmee op de histori sche woorden die KNVB-voor- zitter Jos Staatsen sprak bij de aankondiging van het nieuwe tv-station Sport 7. De Rotter damse zakenman ligt al vanaf het begin van de oprichting overhoop met het sportkanaal. Het nieuwe contract houdt in dat de komende jaren alle thuiswedstrijden van Feye noord in de Europese beker toernooien bij de NOS te zien zijn. Via een railsysteem gaat de publieke zender zich ook sterk maken voor de uitzending van de uitduels. De NOS sloot eerder met Ajax, Vitesse en FC Twente langlopende contrac ten af over de tv-rechten van de Europese thuiswedstrijden. Londen - Eddie 'the Eagle' Edwards keert binnenkort terug op de springschans. Naakt wel te verstaan. De Britse clown van de skipis te, glorieus laatste bij de Olympische Winterspelen in Calgary (1988), maakte bekend dat hij bij zijn rentree slechts een helm, ski's en een paar schoenen zal dragen. De 32-jarige Edwards is van plan volgend jaar deel te nemen aan de wereldtitelstrijd. Daarna staan de Olympische Spelen in Nagano (1998) op zijn programma. Van zijn officiële rentree is hij van plan een waar mediaspektakel te ma ken. Naakt van de schans dus. „Het is de ultieme sprong. Als ik het op het WK zou doen, zou ik extra punten voor mijn stijl krijgen," was de uitleg van de extravagante Brit. Edwards is wel van plan te wachten tot het wat warmer wordt. „Anders vries ik dood." The Eagle staat bekend om zijn fratsen. Hij ging al eens een schans af in zijn ondergoed. Parijs - Juventus en Paris SG spelen komend jaar twee duels om de Europese Supercup. De duels tussen de Italiaanse winnaar van de Champions League en de Franse houder van de Europa Cup voor bekerwinnaar vinden plaats op 15 januari en 5 februari. Paris SG speelt op 15 januari eerst thuis, de return is op 5 februari in Stadio Delle Alpi in Turijn. Middlesbrough - Nick Barmby verhuist van Middlesbrough naar Everton. De tienvoudige Engelse international kost de club uit Li verpool een transfersom van 15 miljoen gulden. Middlesbrough be taalde vorig jaar 13,5 miljoen voor Barmby, toen afkomstig van Tottenham Hotspur. De 22-jarige aanvaller stond ook in de belangstelling van Liverpool en Leeds United, maar koos voor Everton. Bij Middlesbrough was hij de laatste wedstrijden vooral wisselspeler. Vorig seizoen was topscorer van de Noord-Engelse club, met zeven doelpunten. Dit seizoen maakte hij pas één doelpunt, coach Bryan Robson geeft meestal de voorkeur aan de Braziliaan Juninho. Londen - Cyrille Regis heeft van specialisten het advies gekregen te stoppen met voetbal. De inmiddels 38-jarige aanvaller, geboren in Frans Guyana, speelde vijf interlands voor Engeland. Hij kwam achtereenvolgens uit voor West Brom, Coventry, Aston Villa, Wolverhampton, Wycombe Wanderers en ten slotte derde-di- visieclub Chester. In februari speelde hij zijn laatste wedstrijd. In dat duel raakte een zenuw in zijn kuit bekneld. Na een operatie ver liep het herstel minder voorspoedig dan was gehoopt. Genève - Jeannie Longo heeft op de wielerbaan van Genève het we reldrecord op de 10 kilometer verbeterd. De Franse renster reed de afstand gisteravond in 12 minuten en 11,99 seconden. Het oude re cord was in handen van de Britse Yvonne McGregor die op 17 juni 1995 in Manchester een tijd van 12.46,00 neerzette. Zondag ont troonde Longo in Mexico-Stad haar al als houdster van het werel duurrecord. New York - 3,5 miljoen New Yorkers hebben gisteren de tickertape parade van de Yankees op Broadway bijgewoond. De fans stonden op sommige punten veertig rijen dik. De honkballers wonnen zaterdag de World Series. Voor de 23e keer sinds de invoering in 1901, maar de fans hadden er achttien jaar op moeten wachten. Spelers en staf werden in auto's en brandweerwa gens over Broadway en bedolven onder de snippers papier. Alle spelers kregen in City Hall een sleutel van de stad van burge meester Giulani. Tijdens het feest werd ook stilgestaan bij het over lijden van Mickey Mantle, eerder dit jaar. Er waren ruim 2000 po litieagenten op de been. Het publiek onthaalde manager Torre vooral warm. De 56-jarige coach, van wie dit jaar een broer over leed en een ander vrijdag een harttransplantatie onderging, had 4272 wedstrijden als speler, manager en coach moeten wachten op zijn eerste World Series. Scheveningen - Martin Jol, oud-profvoetballer bij FC Den Haag, FC Twente en Bayern München, is de voornaamste kandidaat voor de positie van hoofdtrainer van Roda JC. Dat meldt Sport 7 gisteravond. Jol, trainer van amateurkampioen Scheveningen, had maandag in Eindhoven reeds een onderhoud met voorzitter Pickée van Roda JC. Dat was vóór de persconferentie in Kerkrade waarin Eddy Achterberg voorlopig het groene licht kreeg door te gaan als trai ner van Roda JC. En waarop Pickée zei de speurtocht naar een hoofdtrainer te intensiveren, maar absoluut geen lijstje met na men te hebben. Stockholm - Henrik Larsson van Feyenoord is opgenomen in de selectie van het Zweedse elftal voor de WK-kwalificatiewedstijd op 10 november in en tegen Schotland. Hij is een van de tien bui tenlanders in de groep van achttien spelers. Bondscoach Svensson liet ex-PSV-er Klas Ingesson (Bari) uit de ploeg, die met 1-0 verloor van Oostenrijk. Ook oud-Ajacied Ste fan Pettersson werd andermaal niet opgeroepen. Hilversum (anp) - De voetbalwedstrijd Glasgow Rangers-Ajax in de Champions League is woensdagavond rechtstreeks te volgen via radio en tv. NOS-Sportjournaal blikt op Nederland 2 om 18.43 uur vooruit op het duel. Het rechtstreeks verslag begint om 20.00 uur op hetzelfde net. Op Nederland 3 volgt een terugblik (22.16 uur). Studio Sport laat vanaf 22.25 uur op Nederland 2 sa menvattingen zien van de overige wedstrijden in de Champions League. Radioliefhebbers kunnen de wedstrijd tussen de Rangers en Ajax volgen via Radio 1 tussen 20 en 23 uur. Sport WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 b1 voor dames, heren en kinderen Kerkstraat 10 - Oosterhout - 0162-453873 Van onze verslaggever Rotterdam - Het schaamrood stond net niet op hun kaken, maar reden tot een feestje hadden de spelers van Feye noord ook niet bepaald, on danks het feit dat de derde ronde van het UEFA-cuptoer- nooi bereikt was. De povere prestatie tegen Espanyol (0-1) stond in een te schril contrast met de eerdere, eclatante 0-3- zege in Barcelona. „Het spel was niet om aan te zien, we hebben een wanprestatie gele verd," durfde een eerlijke Kees van Wonderen op te biechten. „We zijn totaal niet aan voetbal len toegekomen. Je ziet hoe be langrijk Koeman en Van Gastel zijn. Doordat zij ontbraken, moesten te veel jongens op andere posities spelen. Dat bleek funest want het ontbrak volledig aan au tomatismen." Ondanks de vroege achterstand was Feyenoord vol gens de middenvelder geen mo ment echt nerveus geworden. „Zij kwamen er toch ook niet door?" George Boateng, die net als twee weken terug in de mandekking op Lardin speelde, werd boos toen aangestipt werd dat de Rotter damse defensie een onzekere in druk had gemaakt. „Waarom be kijk je het niet anders," vroeg hij. „Vanavond kon je pas zien wat voor een prestatie het was om veertien dagen terug daar met 0-3 te winnen." Ook over de gele kaart, die hem de heenwedstrijd in de volgende ronde kost, maak te de Ghanese Rotterdammer zich kwaad: „De bal werd doelbewust tegen mijn hand geschoten. Die kaart sloeg helemaal nergens op." Over Lardin was Boateng vol lof. „Heerlijke spits om tegen te spe len. En ook een aardige kerel. Ik spreek Spaans en had voor de wedstrijd met hem afgesproken om er een sportieve wedstrijd van te maken en daar hebben we ons allebei keurig aan gehouden," vertelde hij trots. Minder trots was Gaston Tau- ment die vrijwel onzichtbaar bleef en dat zelf drommels goed besefte: „Ik kan niet tevreden zijn over mijn spel, ik was gewoon niet balvast genoeg. De enige winst is dat we een ronde verder zijn, de rest moeten we maar snel vergeten. Het publiek is niet aan zijn trekken gekomen vanavond. Daarom hoop ik nu op een sterke tegenstander." Rotterdam - Bijna 28.000 mensen hadden minimaal 50 gulden betaald om Feyenoord het eerder in Spanje al in kansloze positie gemanoeuvreerde Espanyol (0-3) defini tief uit het UEFA-cuptoemooi te zien knikkeren. Enkelen van hen zongen na afloop We love you, Feyenoord. De rest - verliefd of niet - moet zich toch ernstig bekocht gevoeld hebben, want de thuisploeg maakte er een rommeltje van en verloor zelfs van de matige tegenstander met 0-1. Daarmee bereikte Feyenoord weliswaar de derde ronde, veel good-will kweekte de ploeg van trainer Arie Haan niet en dat zal de financiële leiding van de club pijn doen. De toeschouwersaan tallen voldoen tot nu toe immers toch al niet aan de verwachtin gen. Hoe tegenstrijdig het ook moge klinken, de 3-0-voorsprong werkte blijkbaar louter in het na deel van Feyenoord. De ploeg zwalkte zonder de natuurlijke leiders Koeman (geschorst) en Van Gastel (geblesseerd) stuur loos over het veld. Nog geen van de spelers was toen al geboren maar misschien speel de toch in de achterhoofden dat Feyenoord in het seizoen '62-'63 ook eens met een mooie uitslag terugkwam uit het buitenland, ifet Zwitserse Servette was met 1-3 verslagen, maar in Rotterdam stond het twee weken later op- eens...0-3. In de slotfase pas scoorde Feyenoord tegen waarna het de beslissingswedstrijd - ver lengingen kende je toen nog niet - toch nog won, weer met 1-3. De schrik sloeg bij de generatie '96 helemaal in de benen toen het twee weken terug nog overklaste Espanyol al in de tiende minuut de leiding nam door Arteaga die zijn schot van richting veranderd zag waardoor de enige uitblinker, de toch fit genoeg bevonden doel man De Goey, kansloos was, 0-1. Herfstwind Met de harde herfstwind tegen maar ook omdat opmerkelijk veel Feyenoorders letterlijk en figuur lijk de allergrootste moeite had den om op de been te blijven op het natte veld kreeg Feyenoord geen enkele grip op de wedstrijd. De Spanjaarden daarentegen sneden regelmatig door het dun bemande middenveld van de thuisclub en zorgden voor paniek in het verdedigende vijfmansblok van Feyenoord waarin Claeys als UEFA-CUP Door Jacques Hendriks vervanger van Koeman libero speelde. Opmerkelijk was dat de meest ervaren Feyenoorder in het veld, Henk Fraser, vrijwel geen duel won van de forse Aldana, en daarmee de onrust alleen maar vergrootte. Wat overigens ook gold voor Schuiteman die als rechtsback een zwakke indruk maakte. Voorin was Sanchez veelal kans loos tegen de lange Herrera om dat hij te vaak door de lucht aan gespeeld werd en kwam Taument nauwelijks in het spel voor ter wijl er juist voor hem kansen la gen aangezien zijn directe tegen stander Torres Mestre in Barcelo na al had laten zien niet bepaald snel te zijn. Het duurde dan ook tot tien mi nuten voor de pauze eer de han den van het Rotterdamse publiek een keer op elkaar konden. En meteen was het een wonder dat de bal niet in het doel belandde. Sanchez kapte zijn mannetje stijlvol uit maar strandde op doelman Toni waarna Van Bron- ckhorst en Taument de bal maar voor het inschieten leken te heb ben. Ook zij mikten echter allebei op Toni. In de tweede helft werd het er niet beter op bij Feyenoord. De intelligentie ontbrak, niemand wierp zich op als leider om het dolende elftal op sleeptouw te ne men. „Enkele verdedigers zaten niet goed in de wedstrijd, waar door de middenvelders te weinig van hun man af durfden te spe len, bang als ze waren dat er een De Feyenoorders Patricio Graff (midden) en George Boateng maken het leven van Espanyol-speler Lardin zuur. foto anp mannetje vrij kwam. En van het rond spelen van de bal om vervol gens de spitsen te bereiken, kwam ook weinig," aldus Arie Haan, die zich erover verbaasd had dat Espanyol ook na de voor sprong niet nadrukkelijker op de aanval ging spelen. „In Barcelona speelden ze heel open en kregen we dus veel ruimte, nu bleven ze heel voorzichtig voetballen. Daardoor kwamen wij trouwens ook niet meer in de problemen." In de tweede helft zakte de moed bij de gasten helemaal naarmate het klokje verder tikte. En dus bleef het 0-1 en gaat de naam van Feyenoord vrijdag de UEFA-ko- ker in voor de loting van de derde ronde. „We hebben een keer fantastisch gespeeld tegen Espanyol en een keer minder, belangrijkste is dat dit jonge team nog een ronde Eu ropese ervaring op kan doen," besloot Haan, die dan weer over de gisteravond node gemiste Koeman beschikt. Boateng mist de heenwedstrijd, hij ontving gis teren zijn tweede gele kaart en is dus voor een duel geschorst. FEYENOORD - ESPANYOL (SPA) 0-1 (0-1). 10. Arteaga 0-1. Scheids rechter: Ceccarini (Ita). Toeschou wers: 30.000. Gele kaart: Boateng, Sanchez (Feyenoord), Torres Mestre, Lardin (Espanyol). Eerste wedstrijd 3-0, Feyenoord naar derde ronde. FEYENOORD: De Goey; Schuite man, Boateng, Claeys en Graff; Van Wonderen, Sanchez, Fraser en Van Bronckhorst; Taument (88. Vos) en Larsson (88. Saganowski). ESPANYOL: Toni; Cristobal, Her rera, Pochettino en Torres Mestre; Aldana, Brnovic, Arteaga en Pralija; Luis (73. Javi) en Lardin.

de Stem | 1996 | | pagina 9