'Plan Nuis jaagt leden omroep weg' SSaJweTSW Het gebeurde allemaal achter mijn rug Weg van de cacao-rook Celstraffen geëist overvallers Geldnet Bruinvissen zeggen Neeltje Jans vaarwel Clingendael geeft VN-stukken Srebrenica voorlopig niet af I )e$re|H Volksschrijver in de beste zin van het woord 'Nieuw onderzoek naar Herculesramp' Slapeloze nacht door Alexander A2 de stem BINNENLAND A3 VPRO en EO minst gedupeerd JS V? Genoegdoening asbestslachtoffers Laatste groet Caroline Pino JKTOBER 1996 111 WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 Brittannië en letland' dag naast wolkenvelden jpklaringen en vooral de Schotse westkust nog buien. Later op de dag iand, donderdag ook el_ >ewolkt en regen en veel Middagtemperatuur (dag rond 11, donderdag :er 13 graden, en Luxemburg: Woens- erioden met zon en vrij. reral droog. Donderd; ft westen uit toenemende king gevolgd door regen, de kust donderdag op- veel wind. Middagtem- ur rond 11 graden. en Midden-Frankrijk: idag in het zuiden moge- st. Verder zonnige perio- droog. Donderdag van- westen meer bewolking £n. Langs de Kanaalkust rdag sterk aantrekkende estenwind. In de Jura en en op beide dagen flink :on en tot donderdag- droog. Maxima tussen 8 ;raden, donderdag overal graden hoger. Frankrijk: In de nacht en id plaatselijk mist. Ver oog en tamelijk zonnig De Mistral gaat woens- ater op de dag liggen, gtemperatuur rond 14 in het zuiden enkele hoger. al: Op beide dagen flink )n en droog. Temperatuur aiiddag uiteenlopend van den langs de Costa Verde in de Algarve. e: Flinke perioden met n droog. Alleen langs de Blanca soms ook wolken- en kans op een bui. Mid- mperatuur van 17 graden de Golf van Biskaje tot 24 zuiden. Zonnige perioden en Vooral langs de Adriati- kust woensdag nog een bui. Donderdagochtend op mist. Maxima van 14 n in de Po-vlakte tot 22 dlie. enland en Kreta: Afwis- zon en stapelwolken en langs de kust en op Kre- ;ele buien, misschien met (r. Donderdag geleidelijk end buiig. Maxima tus- en 22 graden, donderdag noordoosten rond 15 gra- land: Woensdag afwisse- zon en wolkenvelden en in het noordwesten en en nog enkele buien, sgtemperatuur rond 10 n. erland: Perioden met zon. Ie noordflank van het Al- assief woensdag eerst ook nvelden en nog wat re- boven 1200 meter ook w. Middagtemperatuur in den uiteenlopend van 8 n aan de noordzijde tot id Locarno. nrijk: Woensdag wolken- en nu en dan regen, bo- 200 meter sneeuw. Aan de ijde van de Alpen meest en geregeld zon. Maxima 10 graden. 10 11 12 13 14 15 Saarn; 5. rond; 7. makke; 8. nre; 3. gein; 4. bemalen; 6- ?JFS uit-endief". a set 'uieejuei }ue>pspu0 joq uga >pnq 'ujeetuel ue [els gafze voor rechtbank C in Breda toe. „Maar van de hele zaak, van al die transac ties die mijn man deed, heb ik niets geweten. Het gebeurde allemaal achter mijn rug." nje woorden maakten weinig in- jjuk op officier van justitie mr. A de Veer. nat Mies C. wist dat haar echtge noot Jan de Kuijper een aantal jaren geleden zakelijk geld van 'klanten' voor privé-doeleinden oebruikte, was volgens haar zo klaar als een klontje. Daarom eis ik zes maanden iraarvan drie maanden voor waardelijk. Aanvankelijk wilde ik zes maanden cel eisen, maar gelet op de lange duur van deze zaak wil ik volstaan met drie maanden onvoorwaardelijk." Aan het begin had de officier nog gevraagd of de verdachte in aan merking wilde komen voor dienstverlening. „Nee," ant woordde haar raadsman mr. W. Voorvaart. „Mijn cliënte wil maar één ding, vrijgesproken worden omdat ze onschuldig is." Mies C.: „Achter in het jaar '91 hoorde ik voor het eerst dat er wat aan de hand was. Dat mijn man geld geleend had en dat voor privézaken gebruikt had. Dat hoorde ik van een klant." Daarvoor had haar echtgenoot alle twijfels weggepraat. Mies C. geloofde het verhaal dat geld in Noorwegen werd uitgezet en dat dat veel winst op zou leveren. „Ik heb wel eens gevraagd, hoe werkt het nou. Maar het was ingewik keld en daardoor kon het wel eens wat langer duren. Overigens zag ik wel regelmatig documen ten die er goed en betrouwbaar uitzagen." Daarom vroeg ze niet verder. Ook niet toen er in Roosendaal een huis werd gekocht en er niet veel later een dure Mercedes voor de deur stond. Mies: „De extra dingen deden we van mijn salaris, ik had een baan. Van buitenlandse rekeningen wist ik niets. Inderdaad heb ik mijn verzekeringspapieren be haald. Maar voor de grote zaken kwam er altijd een expert bij. Onze intentie was hard 'werken en zuinig leven. We hadden al een faillissement achter de rug, we wilden er weer bovenop komen." Om zekerheid te krijgen over de handelwijze van haar man was Mies C. volgens eigen zeggen zelfs naar de bank en een accoun tantskantoor gestapt. „Voor meer informatie. Maar die kreeg ik niet omdat ik geen aandelen in de bv had. Ik moest het maar aan mijn man vragen. Ik heb hem altijd ge zegd, vertel me de waarheid. Hij zei me steeds dat er niets naar privézaken ging." Ze kreeg later het ware verhaal te horen van 'klanten' die in totaal 825.000 gulden aan haar echtge noot 'geleend' hadden en geen cent terug gezien hadden. Dat was het begin van een lange reeks rechtszaken die Jan de Kuijper uiteindelijk verliezend afsloot. Hij werd veroordeeld wegens verduistering en zit sinds eind september in de Bredase gevan genis De Koepel zijn opglegde straf van anderhalf jaar uit. De Rotterdamse zakenman Van Zetten is een van de voornaamste slachtoffers van De Kuijper. Hij is al jaren bezig om zijn geld te rug te krijgen. Dat heeft hem in middels een vermogen gekost. De aanklager vindt vrijspraak van Mies niet op zijn plaats. „Uit de verklaringen van gedupeerden die bij haar thuis kwamen, blijkt dat ze wel degelijk op de hoogte was. Mevrouw is zeker niet het onnozele huisvrouwtje dat zich bezig hield met het stoffen van de meubels." Uitspraak over veertien dagen. Van onze verslaggeefster Hilversum - „Onredelijk, ongepast en oneerlijk", noemt de Tros het reorganisatie-voorstel van staatssecretaris Nuis. De KRO vreest een ledenverlies van 150.000 a 200.000 en ook de EO - de omroep met de meest trouwe leden - verwacht fiks te moeten inleveren. Het wetsvoorstel van Nuis om het fenomeen tientjeslid af te schaf fen en het lidmaatschap van een omroep te verhogen naar 25 gul den - exclusief het omroep blad - heeft in Hilversum tot grote verontrusting geleid. De omroepen geloven niet dat ze op die manier 50 miljoen gulden extra kunnen binnenhalen om te genvallende reclame-inkomsten te compenseren. „Nuis biedt geen oplossingen, maar hij schept juist extra pro blemen", aldus voorzitter F. Slangen van de KRO met 'slechts' 8.500 tientjesleden op een totaal van 615.000. „Dit voorstel bete kent op den duur het einde van het huidige pluriforme omroep bestel gebaseerd op verenigingen. Een regelrechte verschraling." Volgens Slangen heeft de NOS een goed plan liggen waarmee 250 miljoen kan worden bezui nigd, EO-woordvoerder R. Kraan: „Het plan van Nuis is slecht voor de omroepen omdat het onver mijdelijk tot ledenverlies leidt." Merkentrouw Uit een recent onderzoek van het Hilversumse bureau Intomart blijkt dat de EO en de VPRO - de omroepen met de meeste tientjes leden - de trouwste aanhang hebben. Van de EO'ers is liefst 94 procent van de tientjesleden be reid 25 gulden te betalen en van de VPRO-aanhang weet 64 pro cent dat al zeker. Dat is met name voor de EO met 420.000 tientjesleden (van de to taal 572.000 leden) een opsteker. EO-woordvoerder R. Kraan: „Die getallen liggen erg hoog. Ze ge ven ons een prachtig steuntje in de rug. Maar ik ben pas echt blij als die cijfers in de praktijk ook blijken te kloppen." Volgens Kraan moet ledentrouw overigens niet worden verward met loyaliteit aan de omroepgids. Van de EO'ers zegt 22 procent een andere gids te zullen nemen, 46 procent wil de eigen gids be houden en 32 procent moet daar nog eens over nadenken. Bij de VPRO-leden (254.000 tien tjesleden, tegen 241.000 gewone leden) staat behoud van de eigen gids op eenzame hoogte in om roepland. Maar liefst 61 procent weet nu al dat zij de gids er af zonderlijk bij zal houden. Slechts 8 procent wil een andere gids en 31 procent weet het nog niet pre cies. Verlies van tientjesleden voor spelt Intomart vooral bij de Tros (slechts 12 procent blijft), Vero nica (die behoudt 23 procent) en de Vara, waar naar schatting 34 procent van de tientjesleden zal overblijven. Vara-woordvoerder H. Elzendoorn: „Over onze 25 a 30.000 tientjesleden maken wij ons nog het minst zorgen. Het gaat erom wat de overige lid abonnees gaan doen. Veel gezin nen zijn namelijk tientjeslid en hebben daarnaast ook een Vara- gids." NOS-voorzitter A. van der Louw voorziet een omroepbladenoor log. En dat terwijl alle omroepen, met uitzondering van Veronica, stellen dat ze nauwelijks winst maken op hun omroepgids. MS* I Door het aanwakkeren van de wind werd de stank in de buurt van een cacao-opslag bij 'Wormerveer onhoudbaar. West-Knollendam (anp) - Burgemeester Quené van West-Knollendam heeft de bewoners van zijn dorp gisteren geadvi seerd elders te overnachten. Aanleiding is de stank- en rookoverlast van smeu lende cacaoresten in een nabijgelegen loods op het industrieterrein van Worme rveer, aangewakkerd door een felle wind. Dit weekeinde woedde daar een grote brand. Na lang beraad is besloten niet tot een ver- plichte evacuatie over te gaan. Eerder op de dag ontruimde de politie wel verplicht veertig bedrijfspanden op het industrieterrein zelf en ongeveer tien woningen die op circa 200 me ter afstand van de loods staan. Het nablussen duurt nog zeker tot het einde van de week. Cacao laat zich moeilijk blussen omdat het geen water opneemt. Dat het gehucht West-Knollendam gisteren in zware nevelen werd gehuld had alles te maken met de sterke wind die opstak en draaide van z.uidwest naar noordwest. Over het algemeen viel de schade die de storm aanrichtte mee. Rijkswaterstaat adviseerde dijkbewaking in het Schelde-gebied en sloot de stormvloedkering. Toen de zuidwester storm gisteren tegen de avond in kracht was afgenomen bleek de schade in Nederland be perkt te zijn gebleven tot een paar ondergelo pen kades, een aantal losgeslagen schepen, ontwortelde bomen en overlast voor het ver keer. De Zeeuwse veerdiensten konden door het hoge water enige tijd niet aanmeren en werden daarom in de voormiddag aan de kant gehouden. De storm met een gemiddelde windkracht 9 trof vooral de kustprovincies. Het KNMI meldde windstoten van 25 meter per seconde. Arnhem (anp) - Voor de rechtbank in Arnhem is gisteren tegen de 22-jarige G. de M. uit Amsterdam dertig maanden celstraf geëist, waarvan tien voorwaardelijk, wegens medeplichtigheid aan de Geldnet-overval in Duiven. &j die overval in september 1995 werd een Geldnet-werknemer doodgeschoten en 8,8 miljoen Solden buitgemaakt. De rechtbank doet in deze straf zaak en die tegen de 29-jarige BK uit Amsterdam, ook ver dacht van medeplichtigheid aan de overval, pas uitspraak als von- jjis is gewezen tegen de drie hoofdverdachten in deze zaak. ™gens officier van justitie mr. Pomper waren De M. en L. op "e hoogte van de plannen voor de overval. M. zou een bus hebben gehuurd, waarmee hij naar Dui ven reed. L. zou de hoofdver dachten onder meer hebben ge tipt over het tijdstip van vertrek van een Geldnet-auto. Tegen L. wilde de officier nog geen eis for muleren, omdat de reclassering haar rapportage nog niet klaar heeft. De M. was bevriend met één van de hoofdverdachten, J.V. Hij had de bus een paar dagen voor de overval gehuurd. Van onze verslaggever Neeltje Jans - 'Marco' en 'Roy' hebben Neeltje Jans gisteren vaarwel gezegd. De twee bruinvissen (de kleinste soort uit de dolfijnenfamilie) verbleven een half jaar op het voormalige werkeiland in de Oosterschelde, waar sinds vorig jaar een dolfijnenop- vang is ingericht. Ze zijn met een busje overgebracht naar Harderwijk. De dolfijnenopvang op Neeltje Jans is een gezamenlijk project van Dolfinarium Harderwijk en Delta Expo. De bedoeling daar van is om gestrande dolfijnen voor te bereiden op een terug keer naar zee. Marco werd in 1993 gevonden op het Duitse ei land Sylt. Hij was toen onge veer vijf weken oud. Roy strand de, negen maanden oud, in maart 1994 op Terschelling. De babys werden aanvankelijk opgevangen en verzorgd in Har derwijk, maar zijn in mei dit jaar overgebracht naar Neeltje Jans. Daar hebben ze meege daan aan een onderzoek dat be doeld is om dolfijnen uit de net ten van vissers te houden. Marco en Roy leerden daarnaast hun eigen vis vangen. Daar zijn ze 'J I foto jaap wolterbeek echter nog niet volledig toe in staat, en daarom zullen de die ren tijdens de wintermaanden nog in Harderwijk verblijven. Als alles volgens planning ver loopt, zullen de bruinvissen in het voorjaar definitief worden terug gezet in de omgeving waar ze thuis horen: de Noordzee. Prins Willem-Alexander bracht giste- j® een informeel werkbezoek aan Bra bant. De kroonprins ging naar de pro- vtncie, Heineken en DAF, maar ook "aar het kleine bedrijf CZL Tilburg BV. 'rectie en personeel kunnen het ach- eraf nog niet geloven. boorToine van Berkel MAANDAG had-ie zijn zenuwen in bedwang anen houden. Maar 's nachts was het directeur vlaktV3n Laarhoven van CZL Tilburg BV Opper- Ktetechnieken teveel geworden. De wetenschap Prins Willem-Alexander op bezoek zou komen zorgde hem een slapeloze nacht. „Om zes uur ben Van I3' °PhSestaan om televisie te gaan kijken", zegt FnrVcClillsdagmiddag half drie. De donkerblauwe v a hcorpio met kenteken AA 6 is net weggezoefd r»i„aJ bedrijfsterrein van CZL op industrieter- [«aVossenberg. Hp et kader van een werkbezoek aan Brabant heeft 2 irins "et Tilburgse familiebedrijf 50 minuten be- r t na een ontmoeting met het stadsbestuur. Di- 7,„.eur Mari van Laarhoven (49) en zijn broer Tini (41) plantmi anager - kaarten met de pers na, die van de Rijksvoorlichtingsdienst niet bij het bezoek aanwezig mocht zijn. Vooral Mari struikelt over zijn woorden om over het prinselijk bezoek te vertellen. Geen wonder, want hij moest het geheim wekenlang met zich meedra gen. Op 13 september ontving het ultramoderne mi lieuvriendelijke galvaniseerbedrijf CZL de Tilburg se Moderne Industriestadprijs. Een week later kreeg de directeur een telefoontje van de secretaresse van burgemeester Brokx of hij 23 september naar het stadhuis wilde komen. Daar hoorde hij dat de kroonprins bij CZL op bezoek wil de komen. Voordat de prins Tilburg aandeed, had hij gisteren een ontmoeting met het provinciebestuur. Hij werd ontvangen door Commissaris van de Kon- inging F. Houben. In het kader van zijn oriëntatie op het staatsbestel bezoekt prins Willem-Alexander dit jaar allerlei politieke en maatschappelijke instellingen. Maan dag was hij nog te gast bij de Tweede Kamer. De kroonprins woonde gistermorgen op het Provin ciehuis een deel van de wekelijkse vergadering van Gedeputeerde Staten bij. Daarna ging hij naar de Bossche vestiging van Hei neken. De kroonprins sloot de dag af met een bezoek aan DAF Trucks in Eindhoven. Den Haag (anp) - Het insti tuut voor internationale be trekkingen Clingendael be schikt sinds kort over VN-ma- teriaal dat mogelijk licht werpt op de val van Srebre nica. Maar pas na eigen onderzoek is het bereid de dossiers te overhan digen aan het Riod, dat in op dracht van de regering het dos sier-Srebrenica doorlicht. Prof. A. van Staden, directeur van Clingendael, weigert in te gaah op de inhoud van de VN- stukken. Wel wil hij kwijt dat het onderzoeksinstituut niet zelf achter de papieren is aangeweest; Clingendael kreeg de documen ten; aangeboden. Of de leveran cier' uit militaire of civiele hoek kwam wilde Van Staden niet zeg gen. Bij zijn eigen onderzoek richt Clingendael zich op de geruchten dat Frankrijk een internationale verdediging van Srebrenica heeft tegengehouden. De Franse presi dent Chirac, daarin gesteund door de Franse VN-bevelhebber Janvier in Zagreb, zou de. mos lim-enclave een sta-in-de-weg hebben gevonden voor vrede in Bosnië. Van Staden wil niet het Riod voor de voeten lopen. Maar het Rijks instituut voor Oorlogsdocumen tatie moet wel op zijn beurt wachten. Eerst rondt Clingendael zijn ei gen onderzoek af, vervolgens komt het Riod aan bod. Clingen dael hoopt rond de jaarwisseling het onderzoek te hebben afge rond. Het Riod reageert verbaasd op de aanwezigheid van nieuw VN-ma- teriaal op Clingendael. Het zou graag zelf de VN-documenten in zien omdat op die manier een eventuele blokkade kan worden omzeild. Het rijksinstituut loopt het risico dat organisaties zoals de VN en de NAVO de inzage in vertrouwelijke stukken weigeren. „Wij zouden er met Clingendael graag een goed gesprek over voe ren", zegt hoofd onderzoek Peter Romijn. Riod-directeur Blom heeft in middels contact opgenomen met zijn collega Van Staden. Blom zinspeelde in dat gesprek op de aanwezigheid van relevant VN- materiaal op Clingendael, maar vroeg niet concreet om inzage, al dus Van Staden. Buitenlandse Zaken en Defensie laten in een reactie weten dat het Clingendael uiteraard vrijstaat een eigen onderzoek in te stellen. Zij vragen zich wel af of dat zin heeft nu het Riod van het kabinet de opdracht heeft gekregen. De week is nog niet eens halverwege, maar niettemin hebben zich al drie collectanten aan mijn deur gemeld. De eerste kwam voor brandwonden, de volgende wilde mij ronselen voor god en de laatste trachtte onduidelijk gemotiveerde kerstkaarten te verkopen. Ze trotseerden weer en wind en avondlijk ontij en dat is op zich bewonderenswaardig, maar het lijkt me zo zin loos. Veel mensen doen tegenwoordig 's avonds niet eens meer open en ik kan hen daar geen ongelijk in geven. Bovendien, wat voor medische voorzieningen hebben we eigenlijk als anno 1996 nog steeds voor elk inwendig orgaan en elk uiterlijk uitsteeksel met zo'n rammelende bus collectief schuldgevoel wakkergeschud moet wor den? Is de medische wetenschap afhankelijk van fooien of gaat er jaarlijks wel degelijk veel belastinggeld aan op? Al die stichtingen en fondsen zijn vanachter mijn voor deur bekeken toch tamelijk schimmige instanties Ik zeg niet dat er geen zijn die goed werk doen, maar dat werk moet je de overheid niet uit handen nemen. Daarmee maak je autoriteiten alleen maar laks. Als er daar problemen zijn, moet je die niet met een mantel van stoffelijke naastenliefde toedekken. Goede doelen beargumenteren met redenaties als 'Het moest u maar eens overkomen' is speculeren op laf lijfs behoud. Dat maakt wél geven eigenlijk nog egoïstischer dan niet geven. MERIJN Van onze verslaggever Luyksgestel - Zelf noemde hij zich 'een middelmatig letterkun dige'. En in de Nederlandse literatuurhistorie is hij vooralsnog niet terug te vinden. Toch is met het overlijden van de zondag in zijn woonplaats Luyksgestel gestorven auteur Arie van der Lugt volgens velen een groot schrijver heengegaan. Van der Lugt was een volks schrijver in de beste zin van het woord. Hij schreef meer dan veertig romans, waarvan ruim een miljoen exemplaren zijn ver kocht, zeker tachtig toneelstuk ken en een onbekend aantal kin derboeken. Hij is een van de meest-uitgeleende auteurs van het bibliotheekwezen. Zijn eerste verhaal schreef hij op zijn 17e. Onduidelijk is waar dat geschiedde: op het semenarie van Cadier en Keer, bij de paters van St.-Michielsgestel of in Zeeland. Wel is eensluidend dat hij in een ruk drie schoolschriften vol schreef met het smokkelverhaal 'Een kreet in de nacht', dat tot zijn stomme verbazing als feuil leton in het periodiek De Room- sche Jeugd werd geplaatst. Een carrière was geboren. Met een na de oorlog scoorde Van der Lugt zo goed met het toneelstuk 'Het vaderland getrouwe', dat hij een eigen gezelschap oprichtte en er mee door het land trok. Zijn eerste echte roman 'Het lied van de zee' (1948) werd in België bekroond met de Vlieberghprijs, waarna al snel zijn nu nog popu lairste titels volgden: 'De gekke dokter' en het op de watersnood ramp geënte 'God schudde de wateren'. Het laatste is in zeven Arte van der Lugt foto ton van de meulenhof talen uitgebracht. In 1963 kwam het gezin Van der Lugt naar Bra bant. Toen zijn jongste dochter gebo ren werd, timmerde hij eigenhan dig zijn werkhok omdat hij enkel in totale rust kon werken, maar tegelijkertijd zijn kroost niet wil de temperen in hun speelvreugd: „Iedereen moet zijn gang kunnen gaan". Eindhoven (anp) - De Algemene Federatie van Militair Perso neel en de Nederlandse Officieren Vereniging vinden dat er een nieuw onafhankelijk onderzoek moet komen naar de juiste toe dracht van de hulpverlening na de ramp met het Hercules transportvliegtuig op de vliegbasis Eindhoven. Dat is volgens beide bonden no dig omdat in het onderzoek dat is ingesteld door de Inspectie Brandweerzorg en Rampenbe strijding aan een aantal wezenlij ke zaken onvoldoende aandacht is besteed. Daardoor zijn wellicht onjuiste conclusies getrokken, al dus de bonden. De Hercules stortte op 15 juli tijdens de lan ding neer op de vliegbasis Eind hoven. De hulpverlening kwam daarna traag op gang. De onder zoekers komen in het omstreden rapport tot de conclusie dat veel eerder met de feitelijke redding van de slachtoffers begonnen had kunnen worden. Dan zouden er vermoedelijk aanzienlijk minder doden en gewonden zijn geweest. Het rapport legt de verantwoor delijkheid daarvoor vrijwel hele- Rotterdam (anp) - Het Comité Asbestslachtoffers lijkt begonnen aan een juridische zegetocht langs verschillende rechtbanken in Nederland. Binnen enkele maanden heeft de Utrechtse raadsman mr. B. Ruers namens het comité voor vier slachtoffers of hun nabestaanden procedures gewonnen die werk gevers verplicht zijn een schade vergoeding te betalen. Meestal betreft het een voorschot tot 75.000 gulden, in afwachting van het definitieve schadebedrag, eventueel inclusief smartengeld. Twee andere zaken komen eer daags voor. maal op het bord van de militaire hulpverleners. Bij de ramp kwa men 34 van de 41 inzittenden om het leven. De twee militaire bon den zeggen dat ook de civiele hulpverleners fouten hebben ge maakt. „Toen de eerste melding dat er een Hercules was neerge stort bij de Eindhovense brand weer binnenkwam, had meteen een scenario van het rampenplan in werking moeten treden. Dat is niet gebeurd", aldus voorzitter B. Snoep van de Algemene Federa tie van Militair personeel. Vol gens hem zijn de problemen voor een deel ontstaan door het ont breken van goede verbindings middelen. Daarnaast heeft het de hulpverleners opgebroken dat er in het verleden volstrekt onvol doende is geoefend. Aan die as pecten besteedt het onderzoeks rapport nauwelijks aandacht. Vught (anp) - De in Frankrijk vermoorde Caroline Pino (24) is gisteren in Vught begraven. Na een dienst in de stampvolle Heilig Hartkerk is haar stoffelijk over schot op een plaatselijk kerkhof ter aarde besteld. Caroline Pino verdween op 24 juli tijdens een vakantie in Frankrijk. Op 7 augustus vond een voorbijganger haar stoffelijk overschot. Door de trage houding van de plaatselijke politie kon haar lichaam pas afgelopen weekeinde naar Nederland wor den gebracht. r,

de Stem | 1996 | | pagina 3