er doorkomen Brandweer kan er niet Idestem Heikant wordt een zelfstandige parochie DAG KLAPPER PLAATSELIJK NIEUWS Algemeen Belang vindt college groen genoeg Pompoenkwekers kunnen oogst nauwelijks tillen Algemeen Belang Hontenisse veegt de vloer aan met begroting 'Brandweer betrekken bij bouwaanvragen' 20 jaar licef# Kloosterzande Hulst Nieuw-Namen Axel GEFELICITEERD ROOI JEN Jij bent de enige Axelse derde mooiste van Nederland Hulster commandant Der Weduwe: Op zondagmiddag in Hulst DE STEM ZEELAND Zwingelmolen Pilarenbijters 'Bijbaantjes' Mama redenen om UNICEF ido's te kopen... WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 THEATER EEKLO Drie Zusters - door De Tijd - thea ter - 20.00 uur - CC de Herbakker LOKEREN Bingo - van Ruud De Ridder - door Echt Antwaarps Teater - Cultureel Centrum-20.15 uur SINT NIKLAAS Omtrent Snoek - Theaterproject: Desnoods een sterfelijk oog' - over Paul Snoek - Stadsschouwburg - 20.00 uur - wo 30 en do 31 okt DIVERSEN CLINGE Soos KBO - Malpertuus Koersbal ANBO - Malpertuus - 13.30 uur ST.-JANSTEEN Bieden en jokeren KBO - De Wa rande -13.30 uur WESTDORPE Bodycontrole Concordia- 19.00 uur Aerobic - Concordia - 20.00 uur KOEWACHT Kaarting - De Lange Akkers -13.30 uur HULST Kaarting - De Kroon -14.00 uur SAS VAN GENT Kaarting - De Engelenroos -14.00 uur Aerobic vanaf 50 jaar - De Speije - 09.30 uur AXEL Koersbal -Gregoriuscentrum - 13.30 uur TERNEUZEN Jokeren - 't Schelpenhoekje -19.30 uur ZUIDDORPE Bieden met roem - 't Kaaike - 13.30 uur FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Inde pendence Day 14.00 uur Babe HULST Koning van Engeland - 20.00 uur Independence Day 20.00 uur The nutty professor 20.00 uur Tin Cup 20.00 uur Last man standing 20.00 uur Time to kill 20.00 uur Twister BRUGGE Kennedy Complex 14.30, 17.15 en 20.00 uur Indepen dence Day 14.30, 17.15 en 20.00 uur Mission Impossible 14.30 uur Multiplicity 14.30,17.15 en 20.00 uur The nutty professor 17.15 uur Diabolique 20.00 uur Crash GENT Decascoop 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Mis sion Impossible 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Multiplicity 14.30, 20.00 en 22.45 uur Breaking the Waves 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Dia bolique 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur In dependence Day 14.30,17.00, 20,00 en 22.30 uur Far go 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Nutty Professor 17.00, 20.00 en 22.30 uur Trainspot ting 22.30 uur Phenomenon 14.30 uur A Goofy Movie 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister 14.30 en 17.00 uur It takes Two 14.30,17.00 en 20.00 uur The Rock KNOKKE Beverly Sereens 15.00,17.30,20.00 en 22.30 uur Mis sion Impossible 14.30,17.15, 20.00 en 22.45 uur In dependence Day 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur Multiplicity 15.00,17.30 en 20.00 uur The Nutty Professor 22.30 uur Diabolique MARKTEN ANTWERPEN Boekenbeurs - 60ste editie - neder- landstalige en vreemdtalige boe ken, tijdschriften, grafiek en mul timedia - Bouwcentrum, Jan van Rijswijcklaan -10.00 tot 18.00 uur - zo 27 oktt/mza9nov GYMCLUB - Vrouwengym club Door Oefening Lenig (DOL) zoekt nieuwe leden. De club komt elke maandagavond een uurtje onder deskundige leiding van een docent bewe gen in gymzaal De Hinde aan de Kennedysingel. Belangstel lende vrouwen vanaf achttien jaar kunnen vrijblijvend een keertje komen meedoen of een kijkje nemen. De groepen gy- men tussen 18.30 en 21.30 uur. Inlichtingen bij M. de Meijer, telefoon 0114-682179. VERGEVING - De stuurgroep concilair proces Oost-Zeeuws- Vlaanderen houdt donderdag 7 november een bijeenkomst in het Maristenklooster aan de Carmelweg in Hulst. Domini caan dr. André Lascaris spreekt over het thema 'verge ving'. Aanvang 19.45 uur. DISCOAVOND - Met ingang van 1 november is er iedere eerste vrijdag van de maand een discoavond in café St. Ce cilia. De aanvang is telkens om 21.00 uur. Discobar De Mollen verzorgt de muziek. KVO - Op dinsdag 5 november brengen de leden van de KVO een bezoek aan het atelier van de juwelier De Bruyn te Hulst. De heer De Bruyn zal tonen hoe alles in zijn werk gaat bij het vervaardigen van allerlei soorten sieraden. Het vertrek is om 19.00 aan de kerk te Nieuw-Namen. Opgave voor deelname aan deze uitstap is mogelijk tot 3 november bij mevrouw M. Robbrecht te Nieuw-Namen. VERGADERING - Op donder dag 31 oktober zal het feest- en sportcomité een vergadering houden in café De Veehandel. De aanvang is om 20.00 uur. VOGELEXPOSITIE - P. Com- piet is tijdens de tentoonstel ling van vogelvereniging De Nachtegaal in Nieuw-Namen kampioen stammen geworden. Ook kreeg hij het bondskruis 'tropen en bastaarden'. Kam pioen derby werd E. Cornelis- sens die tevens beslag legde op de Nachtegaal-wisselbeker. In het klassement van verdienste staat E. van den Branden op de eerste plaats, tweede is Th. Lernout, derde P. Compiet. Bij de jeugd was de eerste plaats voor Sander Compiet, tweede werd Silvester Sturm, derde Debbie van den Brande, vierde Ankie van den Branden. NEDERLAND-ISRAËL - Het Genootschap Nederland-Israël houdt vandaag de eerste bij eenkomst van het nieuwe sei zoen in het wijkgebouw naast de Ichtuskerk. Aanvang 20.00 uur. Deze keer is D. Aronson bereid gevonden te spreken over: De protocollen van de wijzen van Zion. De lezing gaat over de geschiedenis en de noodlottige gevolgen van een anti-semitisch schotschrift. In troducés zijn welkom. Van onze verslaggever Kloosterzande - De Hontenisser fractie Algemeen Belang heeft gemengde gevoelens bij het motto "t Wordt groener', dat burge meester en wethouders de gemeentebegroting voor volgend jaar hebben meegegeven. lijke herindeling. „Wij hebben van deze zaak ge leerd dat Middelburg ver weg is, Gedeputeerde De Kok is de weg helemaal kwijt. Hij praat alleen met burgemeester en wethou ders. Leden van de raad die geen wethouder leveren, kent hij niet. Wij hadden van een PvdA-gede- puteerde iets anders verwacht. Het is toch opvallend hoe moei lijk het begrip democratie is voor een GS-lid uit het verre Middelburg." Algemeen Belang is voorstander van gemeentelijke herindeling. „Ieder weldenkend mens snapt dat gemeenten zoals Hontenisse niet zelfstandig kunnen blijven," zegt de fractie richting burge meester Th. Steenkamp. „Dat u als burgemeester vecht voor uw eigen gemeente, dat snappen wij wel. Maar vertolkt u dan toch de meerderheid van de gemeenteraad?" „Als u zou bedoelen dat het CDA in Hontenisse nog meer macht moet krijgen, dan delen wij uw mening niet," zegt de fractie in haar algemene beschouwingen. „Namelijk het dagelijks bestuur bestaande uit een CDA-burge- meester en een CDA-wethouder, is naar onze mening groen ge noeg. Vooral wanneer er daarnaast een wethouder zit die bij de laatste verkiezingen 85 stemmen haal de, is het voor ieder duidelijk dat het CDA in het college alles voor het zeggen heeft. De inbreng van de andere kant is gewoon nihil." Algemeen Belang spreekt van een zeer ongezonde zaak, 'want van enige inbreng, laat staan luisteren naar een andere frac tie, is er niet bij.' Dat verwijt krijgt ook gedepu teerde De Kok naar zijn hoofd geslingerd, naar aanleiding van de discussie rond de gemeente- ibileum, huwelijk, verloving, examen, Abraham enz. 0,65 incl. B.T.W., één grote lerplicht. 135 X 40 mm 26.- incl. B.T.W. ivraag. Foto's worden niet [2.313 of geef uw tekst 2 dagen ;én van onze kantoren, ihten aan: De Stem, Postbus [t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. \oor teksten, foto's en tekeningen redenen te weigeren. opdrachtgever van deze jitgever bekend te zijn. Indien !n met opgave van een v'ordt, is men verplicht zich te kngvan misbruik. Uitgever is Irachtgever bekend te maken, woordelijk voor de in de rkomende teksten. in Zevenbergen. IJDEN, ZWALUWE - oudste CDA-lid -STE VERJAARDAG. Van onze verslaggever Hulst - Op zondagmiddagen kan er maar beter geen brand uit breken bij het meubelbedrijf Morres of in de Hulster binnen stad. Vanwege de grote toeloop van bezoekers en kooptoeristen is er dan voor de brandweer namelijk geen doorkomen aan. Brandweercommandant G. der Weduwe zei dat in de commissie Algemene Bestuurlijke Zaken. De commandant wees erop dat beide locaties hem grote zorgen L baren, maar dat er geen enkele oplossing voor is. De bereikbaar heid van andere brandhaarden in de gemeente levert volgens Der Weduwe weinig problemen op, maar vaak speelt dan weer wel de tijd die de brandweer nodig heeft om er te komen. In theorie staat het allemaal mooi op papier. Volgens de zogenaam- Natasja in Oudenbosch, nu ben jij de klos. Fam. van de Pol. In de bedding van je heupen wil ik slapen I door de hemel van je ogen bedekt. w ul Je voeten zijn ver en toch behoren ze bij je als een vlieger zijn ze opgelaten in een zomerdag. W ik woon in een ander huis; soms komen we elkaar tegen ik slaap altijd zonder jou en wij zijn altijd samen Van onze verslaggever Axel - Evelien Nuijten uit Axel is derde geworden bij de Miss Nederland verkie zingen. De 19-jarige Miss Zeeland ging aanvankelijk over tot de laatste zes dames en uiteindelijk tot de laatste drie. De miss-verkiezing vond plaats tijdens de Vijf Uur show op RTL4. De Axelse schone heeft geen ambities voor een carrière als bijvoor beeld fotomodel en had ook weinig tijd om van haar der de plaats te genieten. Ze reis de deze week alweer meteen naar Amsterdam, waar ze studeert, om er te blokken voor enkele pittige tenta mens. de zorgnormen mag de brand weer er na de eerste melding niet langer dan acht minuten over doen om tot voor de deur te rij den. In de praktijk, zo schetste Der Weduwe, duurt het een mi nuut voordat alle brandweer mensen gealarmeerd zijn. Die moeten dan naar de kazerne en hun bluskleding aantrekken. Daarvoor hebben ze minstens vijf minuten nodig. Er blijven dan nog maar twee minuten over om van- de brandweerkazerne naar het brandend pand te rijden. Dat redden de pompiers uiteraard meestal niet. „We hebben dan ook een over schrijdingspercentage van onge veer vijftig procent," aldus Der Weduwe. „Hierdoor wordt de schade en de kans op slachtoffers groter." Er zijn volgens de com mandant verschillende oorzaken aan te wijzen, zoals de uitge strektheid van de gemeente en het feit dat de brandweer maar twee uitrukposten heeft. Eentje in Hulst en eentje in Nieuw-Na men. Ook wonen de brandweer mensen niet allemaal even dicht bij de kazerne, waardoor er meer tijd nodig is om naar de kazerne te komen. Daarnaast speelt ook de rage van de snelheidsremmers de brandweer parten. Deze voor zieningen duiken tegenwoordig overal op in de vorm van asver- schuivingen, verhoogde kruis punten, drempels en rotondes. Ook daardoor, aldus Der Wedu we, kunnen de gemiddelde snel heden zoals deze nu zijn aangege ven niet gehaald worden en zul len de opkomsttijden alleen nog maar groter worden. Kim van Damme heeft met haar twintig kilo wegende pompoen de eerste prijs gewonnen van de St. Josefschool in Hengstdijk. Een tijd geleden hebben alle vijftig leerlingen van de school samen met de ouderraad een pompoenzaadje geplant in een pot. Toen het plantje uitkwam, kregen de kinderen het mee naar huis om het verder te verzorgen. Er kwamen negentien pompoenen op school en die werden tijdens een feestelijke bijeenkomst met alle leerlin gen en belangstellenden een voor een op de weegschaal gelegd. Kim van Damme had dus de zwaarste gekweekt. Stijn en Rosalie Broeckaert hadden er een van veertien kilo en dat was de tweede prijs. Op de derde plaats kwam de twaalf kilogram zware sier- vrucht van Marieke Weemaes. foto camile schelstraete Waren de Heikantenaren al geen volgzaam en gewillig kerkvolk, ze hielden er ook een wat eigen geloof op na. Daarnaast waren ze voor een groot deel aanhan gers van de omstreden Hulster notaris Van Dalsum. Dat was een sociale voorvechter voor de arbeider, de kleine boer, de zelf standige handwerksman en win kelier en zeker geen vriend van de geestelijkheid. „Erger dan so cialistisch," omschreef de bis schop van Breda hem. U voelt de wrijving tussen de pastoor van Sint-Jansteen - met J. Preijers was dat boven dien niet zo heel moeilijk - en zijn Heikantse parochianen al komen? Zo wilden ze rond 1920 ook niet dat de openbare lagere school omgezet werd in een katholieke. Door de financiële gelijkschakeling van openbaar en bijzonder onderwijs kon dat toen en op veel plaatsen gebeur de dat ook. Heikant volgde pas in 1925. Zo als meer kleine dorpjes had Hei kant een gemengde school. De 'echte' katholieken stuurden hun kinderen dan ook naar Steen, waar jongens en meisjes geschei den werden onderwezen. Bedenk ook dat in 1926-1927 de grote en riante pastorie van Sint-Jan steen gebouwd werd. Dat was in een periode dat de naderende 'slechte tijd', de crisis, zich al aankondigde. Veel mensen zagen met afgrijzen aan dat zoiets kon gebeuren. Daar kwam nog bij dat de kerk van Steen eigenlijk te klein was en mede daarom gingen veel van de Heikantse 'Van Dalsum-man- nen' naar Koewacht ter kerke. Ook al geen manier om vrienden met de pastoor te blijven. Die grotere mate van onafhan kelijkheid van de Heikantenaren werd ook door de Eerste Wereld oorlog, die tussen 1914 en 1918 woedde, nog bevorderd. Voor dien was er in Heikant wel wat vlasnijverheid, maar dat mocht geen naam hebben. Dat veran derde door de oorlog. De vlassers uit Stekene laadden hun zwin- gel- en braakmolen op een kar en vluchtten naar Nederland. Nu het Zeeuws-Vlaamse vlas niet meer naar Stekene kon, gingen zij naar het vlas toe. Een zwin- gelstal is gauw gebouwd. Je staat binnen en tegelijkertijd ben je een zelfstandig onderne mer. Zie bijvoorbeeld foto 58 in het boekje 'Sint-Jansteen in oude ansichten'. Langzaam maar zeker weekte Deze steen, onderin getooid met het jaartal 1934, maakt deel uit van een van de staties van de aan St. Theresia gewijde staties bij de kerk van Heikant. foto camile schelstraete dacht werden uitgeoefend. Die priester kreeg opdracht van dat volkje van eigengereide hal ve heidenen een parochiege meenschap te maken en er een kerk te bouwen. Dat idee van een eigen kerk, dat dus uit de be volking was voortgekomen, sloeg merkwaardigerwijze goed aan. Er zaten weinig pilarenbij ters in Heikant, toch zette men zich als één man achter die zelf standige parochie en een eigen kerk. Veel mensen waarvan men dat nooit verwacht zou hebben, werkten geestdriftig mee. Om geld bij elkaar te krijgen mocht Doens in het hele bisdom gaan preken. Daarna was er dan een collecte-met-open-schaal. Hij stelde met een flink gevoel voor theater zijn nieuwe parochie voor als een arm gebied - wat maar ten dele waar was - be woond door moeilijk in het ga reel te houden mensen, lakse kerkbezoekers met een eigen ge loof op het randje van het hei dendom en meer van die dingen. Dat was niet zover van de waar heid vandaan. Hij kreeg de cen ten bij elkaar. Zeker ook door de hulp van de parochianen, die stenen konden kopen voor hun kerk. Ook de naburige parochies hielpen mee. Daar waren Tere- sia-genootschappen opgericht. Zelatricen, ongehuwde meisjes en vrouwen, haalden bij de leden van zo'n genootschap elke maand een kwartje op en dat een jaar lang. Er kwamen ook veel giften binnen. Een vermogende parochiaan schenkt in zulke ge vallen bijna altijd de grond. Ogenschijnlijk is dat een daad van grote godsvrucht, maar de Heer slaat niet of hij zalft ook... Meestal groeit er rond zo'n kerk een dorp. In feite stond de Hei kantse kerk midden in de polder met hooguit een stuk of tien hui zen in de nabijheid. Gaat zo'n dorp groeien, dan wordt de vroe gere landbouwgrond bouwgrond en die wordt nog altijd verkocht per vierkante meter, niet per ge- met of per hectare! Wordt vervolgd. Met dank aan de heren H. van Leemput, pastoor, en R. Marti net, Heikant en E. Egqermont Hulst. tegen het financiële huishoud boekje van de gemeente te zullen stemmen. Volgens Algemeen Belang weten B en W zelf niet goed waar ze mee bezig zijn. Bijvoorbeeld door steeds maar geld te blijven reser- ven voor een sporthal, terwijl die reserve volgens de fractie al te hoog is. „Of denkt u alleen maar een reden te moeten vinden om de lasten te verhogen?" Algemeen Belang concludeert bij het zien van de begroting dat de financiële leidraad van het colle ge ver zoek is. „Het enige dat u doet is onze inwoners laten beta len, zonder rem, en ze vriendelijk lachend de portemonnee laten leegmaken en ze vooral voorhou den 'zo gaat het goed'." De fractie stelt verder dat B en W de hertaxatie van het onroerend goed eerder ter hand hadden moeten nemen. „Zodat u rustig en in overleg met de raad het tarief zou hebben kunnen vaststellen. Voor raads- overleg is vast en zeker geen tijd, dus het wordt weer een one-man- show." Met de uitspraak dat de onroe- rende-zaak belasting niet wordt verhoogd loopt Algemeen Belang niet ver weg. „Zeg eens eerlijk dat de opbrengst een x-bedrag moet worden. Wanneer de taxatie dan bekend is, kan iedereen het tarief berekenen. Thans wordt er weer rond de pot gedraaid. Niet leuk voor onze inwoners. Wij vre zen dat onze inwoners - op slinkse manier en onder bedekte termen - de rekening gepresen teerd krijgen." Van de nieuwe fi nanciële verhoudingswet, die Hontenisse meer geld in het laa tje brengt, zouden de inwoners moeten profiteren via de tarieven voor huisvuil ophalen, vindt Al gemeen Belang. „Want wij krij gen dit cadeau uit Den Haag, om dat wij onze inwoners zo'n hoog ogb-tarief hebben laten betalen in het verleden." Door George Sponselee Heikant zich los van Sint-Jan steen en de behoefte aan een ei gen parochie met een eigen kerk gebouw groeide. Ook de toege nomen welvaart droeg daaraan bij. Vooral het hoofd van de school, Andries Eggermont, de vader van de regionale bekende schrijver van romans en toneel stukken Jo Eggermont, was de drijvende kracht. Zeer tegen de zin van de Steense parochiegees telijkheid en de middenstand - want die zagen hun klandizie af nemen - kreeg het actieve co mité toch zijn zin en er werd een bouwpastoor aangesteld: de Hulster kapelaan Eduardus Jo- sephus Doens. Hij werd op 1 maart 1887 geboren in Biervliet, in de parochie Hoofdplaat op de hofstee Villa Doens in de Sint- Pieterspolder. Op 17 mei 1913 werd hij in Hoeven tot priester gewijd en was kapelaan te Wa genberg en Hulst. Vanuit die laatste plaats werd hij als bouw pastoor te Heikant benoemd. Eduard Doens was een boeren zoon en hij stak niet onder stoe len of banken dat de boeren stand hem na aan het hart lag. Binnen die groepering genoot hij dan ook een grote bekendheid, was geestelijk adviseur van de Boerenbond en leraar aan de Landbouwwinterschool in Hulst. Toch zat zijn hart op de goede plaats en kregen ook de zwakken en de kwetsbaren die geen boer waren zijn volle aandacht. Ner gens hebben we gehoord dat hij geen goede parochiegeestelijke was en daarnaast was hij een manager, zoals zouden we tegen woordig zeggen. Iemand met God-weet-hoeveel 'bijbaantjes', die echter alle met evenveel aan- Van onze verslaggever Kloosterzande - De Hontenis ser raadsfractie Algemeen Be lang veegt de vloer aan met de door burgemeester en wet houders gepresenteerde ge meentebegroting voor volgend jaar. In de algemene beschouwingen kondigt de fractie dan ook al aan Ouder als toen ben je nu wei maar op je vijftigste word je pas echt tel. Opa Piet is pas 100 jaar Ashton en Mak I Van onze verslaggever Hulst - De gemeente moet ook de brandweer betrekken in de beoordeling van bouwaanvragen. De Hulster brandweercom mandant A. der Weduwe zei dat in de commissie Algemene Be- stuurlijke zaken. miljoenen kinderen pr de nieuwe catalogus P70 - 333 93 00 omdat de brandweer dan niet op de hoogte is wat er binnen het ei gen verzorgingsgebied gebeurt en voor wat voor risico's men kan komen te staan. Een enkele keer wordt wel eens advies gevraagd bij de regionale brandweer, maar meestal betreft het dan de wat grotere bouw plannen. Om hierin verbetering te brengen moet de brandweer betrokken worden bij de bouw aanvragen, vindt Der Weduwe. In Hulst komt dit nu moeizaam op gang. De brandpreventie is een van de knelpunten die is vastgesteld in het kader van het Zeeuwse pro ject versterking brandweer. Een andere probleem is dat van de vrijwilligers. Het wordt steeds moeilijker vrijwilligers bij de brandweer te krijgen. Voor Hulst is het op dit moment nog geen probleem, aldus Der Weduwe, maar voor Nieuw-Namen is het al een stuk moeilijker mensen te vinden die overdag ook beschik baar zijn. „Ook voor Hulst zal het in de toe komst moeilijk worden mensen te vinden die gechikt zijn om be paalde functies te vervullen, ik denk daarbij aan het midden- en hogerkader." Daar is namelijk een hogere beroepsopleiding voor nodig en men moet bereid zijn ge durende vijf jaar lang avondop leiding te volgen. Een ander probleem dat zich vol gens de commandant steeds meer gaat voordoen is dat vrijwilligers van hun werkgevers niet meer voor de brandweer weg mogen., Dit vanwege het verhoogd risico dat brandweermensen hebben op ongevallen. Op dit moment wordt brandpre ventie in de meeste gemeenten I door bouwtoezicht uitgevoerd. I Meestal wordt de brandweer kaar niet bij betrokken. Een I slechte zaak, aldus Der Weduwe, EDITIE ZEELAND Redactie iïerneuzen: Puidlandstraat 32,4532 CG I'd 0115-645769, fax 0115-645742. «Maaeuren: Peter Oggel (editiechef), wr van den Assem, Frank van Cooten, jank Deij (plv. ed. chef), Rein van der ^aro'd de Puysseleijr. Mstraat 1,4461 JK ®,°113-273700, fax 0113-273701. "edacteur: Cees Maas (provincie- erslaggever). Hulst: Baudeloo 16,4561 ES 5,°' '4-372770, fax 0114-372771 pM„acteuren: Gerlach Hochstenbach, Eugene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: Ton Koomen Je-ma t/m vrij. 0115-645751 iei-zondag 0115-645753 ^vmentie.Bxpiojtatie Stem en ZVK Terneuzen: tGToia|nrd?raat 32' 4532 CG Vml ^ax 0115-645741 ertegenwoordigers: S'".Boeiie. privé 0115-563976, Hulst- merS' Pfivé 0115-562354 Baudeloo 16,4561 ES tel 0114-372770. ïygenwoordigers: «,Jva "de" Brande, privé 0114-314570, J Verstraeten privé 0114-316755. Openingstijden: t/m vr. 8.30- 17.00 uur

de Stem | 1996 | | pagina 15