Zieke Krajicek onderuit Ludt KNVB wil bij meer clubs veldverwarming De permanente schreeuw om aandacht Zeeuws Jaap Ev< voorzitte Ganze-m, eerste co UITSLAGEN standen Pierre van Hooijdonk nog steeds hot news in Glasgow 'Een man die zijn vrouw slaat is geen echte man' Harding redt leven vrouw Seles eist ruim 27 miljoen schadevergoeding Oostburger DE STEM SPORT Tegen de eenzaamheid van Paul Gascoigne kan geen grap of doelpunt op sportnieuws KORT Bakero verlaat Barcelona na acht jaar Kraay vervangt Derksen in WK Vrouw van IOC-official krijgt boete Schorsingen en boetes voor NBA-vedetten Cornelisse rond met Foreldorado Straffen betaald voetbal Van Raaij voorzitter PSV Eindhoven: geen nieuwe assistent-trainer Rominger naar ploeg Guimard BADMINTON BILJARTEN SPORTPRIJSVRAGEN BRIDGE PAARDENSPORT^ TENNIS HHWATERPOLO 11111 WOENSDAG 30 OKTOBER 1996 B2 dE STEM Zeist (anp) - Het bestuur be taald voetbal van de KNVB wil dat de clubs in het betaald voetbal massaal overgaan tot het aanleggen van veldver- warming. Dat bleek tijdens informeel overleg. Tot nu toe hebben vijf verenigin gen de beschikking over veldver- warming of zijn ze bezig met de aanleg ervan. Het gaat om NAC, ADO Den Haag, RKC, PSV en Ajax. Volgens een woordvoerder van de voetbalbond blijven de kosten onder de twee ton. De clubs kunnen een beroep doen op subsidie van de KNVB, waar door de daadwerkelijke belasting minimaal is. „Daar komt nog eens bij dat een afgelasting altijd tientallen duizenden gulden kost," zo verklaarde een woord voerder. „Programma's, catering, noem maar op. Dat kan op deze manier in de toekomst worden voorkomen." De kosten kunnen daarnaast aanzienlijk worden ge drukt wanneer meerdere clubs voor de aanleg van de veldver warming één bedrijf inschakelen. De competitie-leiders denken zo zeker twee speelronden te kunnen winnen. Het is beslist niet de be doeling dat in de nieuwe situatie altijd moet worden gevoetbald. Bijvoorbeeld bij extreme kou kan worden overgegaan tot afgelas ting. De KNVB denkt vooral winst te boeken bij zogenoemde opdooi-dagen. „Het weer is goed, alleen kan niet gespeeld worden omdat er nog vorst in de grond zit," aldus de woordvoerder. „Daarom kon bijvoorbeeld begin dit jaar de interland Nederland - België niet doorgaan. Dat heeft alleen maar geld gekost." De coaches in het profvoetbal hebben zich al eerder uitgespro ken voor het initiatief. Onlangs verklaarde bondsarts Frits Kes- sel in de vele afgelastingen begin dit jaar een oorzaak te zien van de nog steeds aanhoudende bles- suregolf van topspelers. „Door de omstandigheden moesten spelers in januari vier, vijf keer opnieuw opstarten. Dat heeft zijn weer slag gehad op de fysieke gesteld heid." De KNVB denkt met de maatre gelen aan te sluiten bij de inter nationale norm. Ook in de Pre mier League en Bundesliga staan clubs onder druk om veldverwar ming aan te leggen. In Nederland wil de bond hooguit een uitzon dering maken voor clubs die bin nen afzienbare tijd overstappen naar een nieuw stadion. Het is niet nodig voor bijvoorbeeld één seizoen de oude accommodatie aan te passen. Parijs (anp) - De kwalificatie van Richard Krajicek voor de Masters in Hannover staat onder druk. De Nederlan der verdween gisteren in de tweede ronde uit het Super 9- toernooi in Bercy, Parijs. De Spaanse gravelspecialist Be- rasategui schakelde de Nederlander uit in drie sets (6-3 1- 6 5-7). Krajicek, die last had van zijn maag, verspeelde in de derde set twee matchpunten. Krajicek is in de race voor de ATP- finale in Hannover, waar de sterk ste acht tennissers van dit jaar hun opwachting mogen maken. Van de acht plaatsen zijn er drie nog niet definitief ingevuld. Naast Kraji cek komen daar Becker, Agassi, Martin, Ferreira en Rios voor in aanmerking. De concurrenten van de Nederlander moeten in Parijs nog in actie komen. Krajicek voelde zich gisteroch tend niet lekker. De maagproble men verdwenen voor het duel te gen Berasategui. In de eerste set (6-3) speelde de Hagenaar bij vla gen briljant. Hij stond slechts twee punten op zijn eigen opslag af. Vanaf de tweede set keerden de maagpijnen terug. Vooral zijn op slag viel sterk terug, naar net bo ven de 50 procent, en hij grossier de in afzwaaiers, 50 in de tweede en derde set. Na de tweede set (1-6) nam Kraji cek een middeltje in tegen de pijn en in de derde kreeg hij zowaar kansen op de zege. Op 5-4 creëer de hij op de opslag van de Spaan se nummer negentien van de we reld twee breek- en matchpunten. Na vier keer deuce won Berasate gui alsnog de game. Dat demoraliseerde de Hagenaar dermate, dat hij zijn eigen opslag verloor en de eerste wedstrijdbal van de Bask buiten de lijnen sloeg. Na de partij meldde hij zich bij de toernooi-arts en verdween daarna schielijk naar het hotel zonder de pers te woord te staan. Berasate gui komt in de volgende ronde uit tegen de winnaar van het duel tus sen de Tsjech Korda en de Chileen Rios. Krajicek, in de eerste ronde vrij, kreeg voor zijn optreden in de tweede ronde 19 ATP-punten. Hij begon het toernooi in het sportpa leis met 134 punten voorsprong op Wayne Ferreira en 232 op Rios. Fernon Wibier bereikte verras send de tweede ronde. De quali fier versloeg de Spanjaard Fran cisco Clavet. Na het verlies in de eerste set (6-7) won Wibier vervol gens met 6-4 en 6-3. Zijn volgende tegenstander is Alberto Costa, op- Richard Krajicek in zijn par tij tegen de Spanjaard Berasa tegui. De door maagklachten geplaagde Nederlander verloor in drie sets. foto reuter nieuw een Spanjaard en veertien de geplaatst. Door zijn zege werd Wibier zeker van ruim 16.000 dol lar aan prijzengeld. Daar kan Paul Haarhuis ook op rekenen. Hij maakte een einde aan de opmars van Jan Siemerink, 3-6 7-6 6-4. De Rijnsburger stapte maandag Bercy binnen als 16e van de wereld, zijn hoogste klas sering ooit. Die positie raakte hij door de nederlaag tegen Haarhuis vermoedelijk weer kwijt. Haar huis staat in de tweede ronde te gen Goran Ivanisevic, nummer vijf van de wereld. UITSLAGEN Parijs. Mannen, 4,25 miljoen gulden. Eerste ronde: Moya (Spa) - Henman (Eng) 4-6 6-3 6-4, Edberg (Zwe) - Stich (Dui) 6-2 6-4, Wibier (Ned) - Clavet (Spa) 6-7 6-4 6-3. Wibier in tweede ronde tegen Alberto Costa (Spa/14). Haarhuis (Ned) - Sieme rink (Ned) 3-6 7-6 6-4. Tweede ronde: Berasategui (Spa) - Krajicek (Ned/7) 3-6 6-1 7-5. Boetsch (Fra) - Courier (VSt/15) 6-4 7-5. Chicago. Vrouwen, 765.000 gulden. Eerste ronde: De Ville (Bel) - Poruri (VSt) 6-4 6-7 6-3, Hingis (Zwi/5) - Watanabe (VSt) 6-1 6-1, Likotseva (Rus) - Garrison (VSt) 6-4 6-4, Mc- Grath (Vst) - Hy-Boulais (Can) 6-4 6- 3.Uitslagen tennis Glasgow (anp) - Blijft Pierre van Hooijdonk bij Celtic of ver huist hij naar Aston Villa? Is Celtic bereid zijn salaris op te krikken naar een slordige 30.000 gulden per week? West-Bra bantse Pierre, topschutter in de Schotse competitie, vult veel kolommen in de bladen van Glasgow. Daily Record heeft zelfs een hotli- nen zich niets meer te herinneren ne opengesteld. Vraag: moet Cel tic ingaan op de salariseisen van de Nederlander? De fans zijn niet allemaal positief. Eentje zegt: „Pierre denkt dat hij een ster is omdat hij doelpunten maakt te gen ploegjes als Raith Rovers en Kilmarnock. In Europa moet hij scoren". Een ander: „Sinds Pierre weet wat zijn medespelers Thom en Di Canio verdienen, geeft hij niet meer om de club. Alleen nog om zichzelf en zijn portemonnee". Deze week is normaliter een ge sprek tussen Van Hooijdonk, on langs in Wales de redder van Oranje met twee doelpunten, zijn zaakwaarnemer Rob Jansen en Celtic. Allereerst staat de lange aanvaller in de belangstelling van Aston Villa, dat Milosevic zag vertrekken naar Perugia. Manager Little is al wezen kij ken. Anderzijds wil Celtic hem behouden, maar de verhouding tussen Big Pete en zijn bazen is wat bekoeld. Van Hooijdonk beroept zich op een mondelinge overeenkomst: als hij goed zou presteren, zou hij meer gaan verdienen. Hij pres teert uitstekend, maar voorzitter McCann en manager Burns schij- van de afspraak. Jansen, dins dagavond: „Er is druk faxver- keer en dat gaat niet echt plezie rig. Het is een principekwestie. Wij willen het contract eerst ver beteren, dan eventueel verlen gen. Zo is het afgespoken in het gentlemens- agreement. Ik heb begrepen dat voorzitter McCann wil dat ik hem woensdag bel. Dat doe ik dan maar." Over belang stelling van Aston Villa heeft Jansen slechts geruchten gehoord. Op een banket na afloop van het EK voetbal in Engeland werd Paul Gascoigne in een toe spraakje van Rinus Mi- chels vergeleken met Cruijff en Pele. Zijn bril jante momenten in de duels tegen Schotland en Nederland hadden hem op het voetstuk ge plaatst. In de afgelopen weken tuimelde hij daar weer hard van af. Door John Graat Door het natrappen van Winston Bogarde moet hij vanavond de return tussen Glasgow Rangers en Ajax missen. Ook takelde hij zijn vrouw Sheryl zodanig toe dat zij zich in een ziekenhuis moest laten behandelen. En geland heeft nu schoon ge noeg van Gazza die onder tussen wel briljante dingen blijft doen voor Glasgow Rangers. Heel vroeger was Paul Gascoigne gewoon zo'n schoffie. Op de pleintjes in Ga teshead, een achterbuurt van Newcastle, was hij urenlang met een bal bezig. Dat verdreef de problemen thuis. Vader had chronisch last van hoofdpijn en kon daardoor niet meer werken. Moeder moest voor de kost zor gen. Een dramatisch voorval zou het leven van Gascoigne te kenen. Het broertje van Keith, zijn beste maatje, werd voor zijn ogen dood gereden. Paul kon zoveel zinloosheid niet be vatten. Het trauma liet hem nooit meer los, ook omdat hij zijn verwarde gemoed nergens kon uiten. De bal en niets dan de bal vormde zijn houvast. Hij bleek een bui tengewoon talent te hebben en op zijn zestiende ging hij van Redheugh Boys naar Newcastle United. Daar openbaarde hij zich rap als etterbak. Op een dag moest hij zich melden op het kantoor van de manager die hem waarschuwde. Of meer respect tonen voor de profs die er rond liepen, of hij zou nooit slagen in het voetbal. Het talent verloochende zich echter niet. Voor zes miljoen gul den ging hij naar Tottenham Hotspur en in 1988 maakte hij zijn debuut in het Engels elftal. Een groot voetballer was opge staan, een man met gouden voe ten, dacht men. En inderdaad. Hij won met Tottenham Hotspur de FA-Cup, ging een ton per maand verdienen bij Lazio Ro ma, werd in zijn eerste jaar bij Glasgow Rangers Schots voet baller van het jaar, stal de har ten van de natie door in huilen uit te barsten na de uitschake ling op het WK'90 en dit jaar leek hij heel Engeland via het EK in één klap van dertig jaar nationale voetbalfrustraties af te helpen. Maar, wie denkt aan de voetbal ler, aan zijn briljante ingevingen en weergaloze doelpunten, als de naam Gascoigne valt? Veel meer dan door de vele domme blessu res werd zijn carrière overscha duwd door ontelbare incidenten en ranzige relletjes. Een greep daaruit. In zijn tijd bij Tottenham woon de hij met verschillende spelers samen in één huis. Zijn huisge noten durfden pas te gaan slapen als ook Paul op één oor lag. Re gelmatig kwam het immers voor dat Paul 's nachts met een elek trisch scheerapparaat de haar dos van huisgenoten bewerkte. In een kroeg in Newcastle ging hij op de vuist omdat iemand scheef naar zijn zus had geke ken. Te gast bij de Europa Cup finale tussen Olympique Mar seille en AC Milan vrat hij in de Paul Gascoigne als lolbroek. officiële gastenruimte de plan tenbak leeg. Op de terugreis van een trip door Azië vierde hij zijn 29e verjaar dag samen met het Engels elftal door aan het interieur van het vliegtuig voor een slordige 15.000 gulden schade toe te brengen. Hij molesteerde ook een fotograaf en vernielde daar bij diens camera. Journalisten oogsten sowieso meestal alleen een boer als ze hem een vraag stellen. Of een gekke bek, ja Gascoigne kan eindeloos grap pig gekke bekken trekken. Als ze maar om hem lachen, want dan ook zijn de ogen op hem gericht. enquête van de Daily Mirror bleek dat 94 procent van de En gelsen nu vindt dat Gazza - op het EK nog de nationale held - de grens moet worden overge- jaagd. „Een man die zijn vrouw slaat is geen man," mengde ook Ian Rush zich in het maatschap pelijke debat. Naar buiten toe zal Gascoigne erom grimlachen. Waarschijnlijk leest hij de bladen niet. Ogen schijnlijk doet alle commotie hem ook niets. Dat bleek in de afgelopen twee wedstrijden van de Rangers. Gascoigne scoorde gewoon, afgelopen zaterdag zelfs driemaal. Zijn spel droop van de Hij is voor alles versleten. Een clown. Een dwaas. Een joker. Een hooligan. Een bezopen, lum melachtige imbeciel. Een vies, dik zwijntje. Twee weken gele den werd zijn reputatie nog wat kwalijker doordat hij Winston Bogarde in het duel tegen Ajax zonder enige aanleiding natrap te. Een paar dagen eerder gaf Gascoigne zich over aan de hem geliefde whisky, waarna hij zijn vrouw Sheryl mishandelde. Fo to's van haar kapotte gezicht en de drie gekneusde vingers sier den, veertien weken na de poeni ge bruiloft, de voorpagina's van de Britse schandaalpers. Uit een intelligentie. Zo onberekenbaar als hij zich door zijn privéleven baant, zo onberekenbaar en be toverend soms zijn acties in het veld. Soms is het niets, soms kan hij alles. Nederland moest het in juni op Wembley ook ondervin den. Toch zal hij volgende maand waarschijnlijk niet met Enge land tegen Georgië spelen. On der druk van de publieke opinie ziet bondscoach Glenn Hoddle mogelijk er van af de briljantste speler van Albion te selecteren. En dat zal Gascogine, in wie een blanke pit verscholen zit, pijn doen. Hij zal zich bedenken dat foto afp hij een puinhoop van zijn leven heeft gemaakt. Geliefd, gehaat, bejubeld, uitgespuugd, veraf good en dan weer vertrapt. Kan hij het ook helpen. Als jon geman ontsnapte hij aan de troosteloosheid van Newcastle, werd hij in het mondaine Lon den en Rome als een held ont vangen. Financieel kon hij zich alles veroorloven, op menselijk vlak durfde niemand hem de waarheid te vertellen. Schaap achtig lachten zijn medespelers altijd maar om zijn grollen. Fei telijk is Gascoigne een volksjon gen met een totaal gebrek aan zelfrespect waardoor hij, al dan niet onder invloed van drank, zich altijd weer leent voor clownsstreken. Maar op heldere momenten weet hij als geen ander dat hij de een zaamheid in hart nooit meer kan verdrijven. Onder al zijn domme drukte, ook die op het veld, schuilt een schreeuw om aan dacht. Zijn daden wijken prak tisch altijd af van het gangbare patroon en krijgen daarom aan dacht. Tot gewone vriendschap is hij niet in staat. De pogingen die hij onderneemt - tijdens het EK liet hij de Oranje-maatjes van Aron Winter van een enorme limousine gebruik maken - zul len nooit tot echt contact leiden. Want ook Winter weet dat je Paul toch beter op afstand kunt houden. Het leven van Paul Gascoigne is even leeg gebleken als de straten in Gateshead al deden vermoe den. Portland (sid) - Tonya Har ding, de spraakmakende feeks op schaatsen, heeft een 81-jari ge vrouw het leven gered. De voormalige kunstrijdster paste meteen mond-op-mond-beade- ming toe toen de bejaarde in een amusementshal onwel was geworden en geen teken van le ven meer vertoonde. „Ik dank God dat ik die vrouw heb mo gen redden," zei Harding, nog steeds niet gespeend van senti menten. Begin 1994 kwam de Amerikaanse in opspraak na dat in haar opdracht een aantal kennissen, onder wie haar ex- man, haar concurrente Nancy Kerrigan hadden verwond. Die werd toegetakeld met een ijze ren staaf. Ze liep onder meer een knieblessure op. Tijdens de Winterspelen in Lillehammer veroorzaakten de twee kemp hanen een mediagekte die zijn weerga niet kende. Over de sportieve prestaties werd bijna geen letter geschreven. Hamburg (dpa) - Ruim drie jaar na de aanslag op haar le ven bij een tennistoernooi in Hamburg probeert Monica Seles via een civiele procedu re i/uim 27 miljoen gulden schadeloosstelling te krijgen. Vandaag dient de rechtzaak van de Amerikaanse in Ham burg. Güijter Parche stak de Ameri kaanse tennisster op 30 april 1993 in Hamburg met een mes in de rug. De geestelijk gestoorde Duitser hoopte op die manier zijn idool Steffi Graf van haar belangrijk ste rivale af te helpen. Seles maakte pas vorig jaar haar rent ree op de tennisbaan. Haar mil joenen-eis is opgebouwd uit smartegeld en gederfde inkom sten. Seles stelt de organisatoren van het evenement, DTB Rothen- baum Turnier GmbH, verant woordelijk voor het incident. De toernooileiding zou onvoldoende veiligheidsmaatregelen getroffen hebben. De Duitse Tennisbond (DTB) en Albingia Verzekeringen dienen bij een positief besluit van de rechtbank het schadebedrag op te hoesten. Het toernooi was voor 57 miljoen gulden verzekerd. De premie van de door de tennisbond afgesloten polis bedroeg ruim 55.000 gul den. Beide partijen wijzen echter elke verantwoordelijkheid af. In een verweer van 41 pagina's zeggen de tennisbond en de verzeke ringsmaatschappij dat de daad van Parche niet te voorkomen Barcelona - Jose Maria Bakero verlaat na acht jaar Barcelona. De 33-jarige voormalig international gaat naar de Mexicaanse club Vera Cruz. Bakero won dertig wedstrijden met Spanje en scoorde voor Bar celona in 479 wedstrijden 136 keer. Sinds Bobby Robson bij Bar celona coach is, staat de middenvelder niet meer in de basis. Bakero is na voormalige Real Madrid-spelers Emilio Butragueno en Michel de derde Spanjaard die naar Mexico gaat. De Meern - Niels Kraay vervangt Robert-Jan Derksen in het we reldkampioenschap golf voor amateurs van 14 tot 17 november in Manila. Derksen plaatste zich voor het kwalificatietoernooi van de Europese Tour, trad om die reden onmiddellijk toe tot de rijen der beroepsspelers. Het Nederlands mannenteam bestaat nu uit Kraay (De Pan), Maarten van den Berg (De Haar), Niels Boysen (De Pan) en Maar ten Lafeber (Eindhoven). Een week eerder (7-10 november) speelt Nederland eveneens in het WK voor vrouwen. Oranje speelt in dat toernooi met Marieke Zeisman (Rosendaelsche), Marcella Neg- gers (Eindhoven) en Frederique Lempers (Noordwijk). Naast Derksen zijn nog twee Nederlanders actief in het kwalifi catietoernooi van de Europese proftour, 21-26 november San Ro- que en Sotogrande (Spanje): Chris van der Velde en Joost Steen kamer. Atlanta - Rechters maken geen onderscheid. Ook de vrouw van Richard Pound, vice-voorzitter van het IOC (Internationaal Olympisch Comité) dient volgens de regels van de wet te leven. Tijdens de Olympische Spelen minachtte Julie Pound het staats gezag. Die houding leverde haar een boete op van 3500 gulden. Het echtpaar Pound negeerde op 31 juli een wegversperring. Toen een agente het paar sommeerde terug te gaan, reageerde mevrouw Pound agressief. De ordebewaakster kreeg allerlei verwensingen en beledigingen over zich heen. Ook zou mevrouw Pound de agente in haar onder lijf hebben getrapt. New York - Charles Barkley en Charles Oakley hebben een paar dagen voor de start van het Amerikaanse basketbalseizoen schor singen en boetes gekregen voor een vechtpartij in een oefenpotje. Het tweetal raakte vrijdag met elkaar slaags. Oakley (New York Knicks) kreeg een schorsing van twee wed strijden en een boete van 17.000 gulden opgelegd. Hij mist de duels tegen Toronto en Charlotte. Barkley (Houston Rockets) kwam er van af met één wedstrijd en 8500 gulden. Hij zit op de tribune als zijn team het seizoen start tegen Sacramento. Amsterdam - Michel Cornelisse rijdt het volgend jaar voor de Ne derlandse profploeg Foreldorado Golff. Cornelisse (31) stond dit seizoen bij TVM onder contract. Vanwege een positieve plas in het Derny-criterium van Amsterdam, dat op 19 mei werd gehouden, werd hij ontslagen. In de urine van Cornelisse zouden sporen van het verboden pro duct meth/amfetamine zijn aangetroffen. De renner zelf heeft al tijd ontkend dat hij doping heeft gebruikt. Hij is inmiddels in be roep gegaan tegen de straf van zes maanden schorsing en het ont slag bij zijn werkgever. Michel Cornelisse won als beroepsrenner 41 wedstrijden. Dit sei zoen boekte hij zes overwinningen. De Amsterdammer behaalde zijn meeste zeges in de Belgische kermiskoersen, waar hij zijn scherpe eindsprint kon uitbuiten. Zeist - De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgende spelers voor een wedstrijd geschorst: Van Eekeres (Telstar), Inge (Tel star). Eindhoven - Harrie van Raaij is maandagavond tijdens de al mene ledenvergadering van PSV officieel benoemd tot voorzitter van de Eindhovense eredivisieclub. Van Raaij volgt Bill Maeyer op, die reglementair niet herkiesbaar was. Maeyer werd, evenals voormalig Philips-topman Jan Timmer, benoemd tot erelid van de koploper in de eredivisie. Eindhoven - EW Eindhoven zal geen nieuwe assistent-trainer van buitenaf aantrekken. De club wil de ontstane vacature bin nenkort intern oplossen. Maandag werd assistent Mario Verlijs- donk gepromoveerd tot hoofdtrainer na het ontslag van Rob Ja cobs. Algemeen directeur Wim Wouters sprak gisteren twee uur met Verlijsdonk. Deze week wordt hij, behalve door keeperstrainer Willy Heijink, geassisteerd door stagiaire Chris Burhenne. Ver lijsdonk blijft dit seizoen naast het eerste elftal ook het tweede onder zijn hoede nemen. Volgende week wil Eindhoven iemand van binnen de club aanstellen die de training en coaching van de A-jeugd op zich neemt. Parijs - Tony Rominger rijdt volgend jaar voor de nieuwe wieler ploeg van Cyrille Guimard. De Zwitser verruilt Mapei voor Cofi- dis, waarvoor ook de Amerikaan Lance Armstrong heeft gete kend. De komst van Armstrong is nog onzeker. De Texaan wordt mo menteel behandeld aan kanker in de testikels. Daarnaast onder ging hij afgelopen week een hersenoperatie, waarbij twee kleine tumors werden weggehaald. Cofidis liet dinsdag weten de hoop op Armstrong nog niet te hebben opgegeven. Met Rominger dekte de nieuwe ploeg zich vast in voor het even tueel wegvallen van de Amerikaan. De 35-jarige Rominger won de Ronde van Spanje in '91, '92 en '93 en de Ronde van Italië in 1995. Dit seizoen eindigde de Zwitser als derde in de Spaanse ronde. Op het WK tijdrijden pakte de voormalige houder van het werelduur record de bronzen medaille. Rominger begint bij Cofidis aan zijn laatste jaar als wielrenner. Dongguan. Chinese Open. Mannen, eerste ronde enkelspel: Van Soerland (Ned) - Wang Chia Chang (Tai) 15-8 15-10. Vrouwen, eerste ronde enkelspel: Liu Lufang (Chn) - Beenhakker (Ned) 11-6 11-4. 16, Taiwan - Polen 51-35. Mannen, kwartfinales, stand na tweede van vier zittingen: Neder land - Verenigde Staten 61-77, Oostenrijk - Groot-Brittannië 76- 52, China - Israël 99-33, Duitsland - Canada 56-86. Vrouwen, kwartfinales, stand na tweede van vier zittingen: Italië - Denemarken 97-56, Frankrijk - Rusland 86-77, Indonesië - IJsland 82-39, Taiwan - Polen 66-56. Bangkok. World Cup Snooker, 1 miljoen gulden. Eerste speeldag: Nederland - Au stralië 3-6. Fabrie - Hann 1-0, We- hrmann - Foldvari 0-1, Oenema - Gorski 1-0, Wehrmann - Hann 0- 1, Fabrie - Foldvari 0-1, Oenema - Hann 0-1, Wehrmann - Gorski 0- 1, Oenema - Foldvari 0-1, Fabrie - Gorski 1-0. Rhodos. Olympiade. Vrouwen, kwartfinales, stand na le van vier zittingen: Nederland - Verenigde Staten 25-47, Oosten rijk - Groot-Brittannië 52-17, Chi na - Israël 53-11, Duitsland - Ca nada 37-33. Mannen, kwartfinales, stand na le van vier zittingen: Italië - Dene marken 50-32, Frankrijk - Rus land 55-40, Indonesië - IJsland 47- Toto 43 Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 66 winnaars elk f. 119,7". derde prijs: 821 winnaars, f. 24,00. Den Haag. Wereldranglijst spring ruiters. 1. Ludger Beerbaum (Dui) 4531,4. 2. Sloothaak (Dui) 4223,2, 3. Si mon (Oos) 3908,6, 4. Tops (Ned 3647,5, 5. John Whitaker (GBr 3473,0, 6. Rodrigo Pessoa (Bra) 3285,8, 7. Skelton (GBr) 3144,8, Lansink (Ned) 2795,1, 9. Mellige (Zwi) 2492,5, 10. Kirchhoff (DJJ 2481,7, 26. Van der Vleuten 1372,2, 27. Raymakers 1329,6, Van der Schans 1117,1, 38. Van Pol 1068,2, 56. Geerink 829,8, W- Hendrix 723,6. Van onze sportmedewerker Kapelle - Aan het slot van tueuze vergadering, die Zuid 1 in De Vroone hield, Zeeuwse clubs verrast m deautje van 2,1 ton. Een penningmeester Henk Vissa na het sluiten van de boel opgedoekte afdeling Zeelan rug mag geven aan de club den sfeer, die heerste, verlof iets van zijn lading. De hee vrede bleef echter gestand i Van onze tennismedewerker Terneuzen - Ludo et Emei nestelde zich aan kop van tweede klasse in de Zeeuw indoortenniscompetitie. Oostburgers kwamen in 1 Terneuzense Racketcentn goed voor de dag met e 10-2-zege op MLTC. De 17-jarige Ruben Verheul, ei ste man aan Oostburgse zijde, w maar liefst met 18-3 van Ores Molopodis. Nochtans zijn beid voorzien van de speelsterkte De Ludo et Emergo-captain spe. de redelijk aanvallend en sloeg bal goed diep. Molopodis grossif de in fouten. Ook Donovan Blac man, met een minimale marge I gen Thijs Slagboom, en Dem. Bouman zetten hun partij in win om. Alleen Dylan Blackman ve loor met 8-7 van Sven Vermeule, De jongste Blackman maakte et 7-3-achterstand nog bijna oi klaar. Beide dubbels gingen vr overtuigend naar Ludo et Emergi Dit team voert na twee speeldage trots de ranglijst aan, met vie punten voorsprong op Vrouwen polder. In dezelfde klasse neemt het Aai denburgse SJEF niet onverdien stelijk een derde stek in. In Tennis; centrum Kapelle speelde SJE1 met 6-6 gelijk tegen Souburg I Uitgaande van de enkelspelen za er meer in het vat voor de Aarden, burgers. Dankzij Teun van Heels: bergen, Jacky de Paepe en Kee. van Kampen vergaarde SJEF eei score van 75 procent in de singles Hulst - Jaap Everwijn uit Zie- rikzee wordt tijdens de na jaarsvergadering van 23 no vember officieel voorgedragen als nieuwe voorzitter van de KNLTB Zeeland. Hij volgt daarmee Kees Zuidweg uit Tholen op die een tiental jaren aan het roer van de Zeeuwse ten nisbond heeft gestaan. Everwijn, een jurist, komt niet onbeslagen ten ijs. Hij was in het verleden voorzitter van het district Rotter- Van onze waterpolomedewerker Terneuzen - De mannen van Ganze pakten in de tweede klasse van het district hun eerste competitiepunten. In eigen huis was DIO het slachtoffer. De mannen van gehelde blijven in de eerste klasse district in positieve zin Vf+^jS,sen: *n Cuijk werd het altijd lastige Merlet aan de ze gekar gebonden. ok de mannen van Stormvogel vu derde klasse bond de 0 le buit in Spijkenisse tegen J<T1S- Minder goed vergaat in a wouwen van Stormvogel t ^eerste klasse van het dis- j Ook in hun vierde duel kon- n ze geen puntenwinst boeken. P Vrouwen perste idasse district: WARAN DE - STORMVOGEL 11-0 - De uitslag spreekt voor zich. Het pas üe hond gedegradeerde Wa- dc was vele maten te groot «ion j6 )®u§dige Vlissingse vrou- dsn iu6 bovendien nog zon- p arjolein Kik, Nicole van jj ,Peii en doelvrouwe Marie- rinj 4 moesten doen. Na pe riodestanden van: 2-0,4-0,5-0 en vaarden^'m61' aan" STHPie^l?sse district: NJORD - vrnm - De Terneuzense vrouwen moesten het doen zon-

de Stem | 1996 | | pagina 10