DE STEM Selectie MAC wordt overschat9 Van Gaal wisselt zich naar winst Ito Politie ziet rellen bij de Kuip als 'incident' KNVB hoopt alsnog op nacompetitie Personele problemen groeien bij Feyenoord Groenendaal start WB -seizoen met zege Let op! v.a. 7.500 Leendert v.d. Born b.v. v.d.Ven auto's Recycling pe nieuwe ford Classic! e f Bredanaars raken steeds verder verwijderd van begeerde subtop 'metBovag garantie Occasioncentrum Onderdelen Sloopauto's 50 tot 5000 voor Natterman Auto's schade auto's vanaf 125,- BMW OPEL PEUGE0T P.205 1.9 GTI SEAT tigchelaar SEAT IBIZA 1.5i ,3 V. ig. Stewart in selectie YS open haard blokken Containerverhuur A. Helmer B.V. Tel. 076-5140857 Betonschuttingen en schuurtjes Eakker ramde Van Gaal B1 Live-uitzending Feyenoord onzeker Indurain beslist binnen een week over toekomst 996 X 51 Audi 100 92 Citroen ZX 1.8 Furio 3-d. 93 Citroen BX 88 Citroen BX 1.4 90 Daihatsu Charade g4 Daih. Applause 1.6XL 92 Ford Escort 1.4 CL 87 Ford Escort dsl 93 Ford Orion 1.6 CL 89-91 Ford Scorpio 90 Ford Sierra 2.0GT 4-drs 93 Ford Mondeo 1.6 CLX 4-drs 93 Honda Accord 2.0coupe 94 Mits. Galant 2000 GLi 94 Nissan Bluebird 87-go Niss.Micra 1.3 SLX aut. 93 Nissan Micra 1.3 LX 5-d. 93 Nissan Micra 92 t/m 95 N. Sunny 1.4 Clair 3 drs. 95 Nissan 100NX 2.0GTi 93 Nissan Sunny 1.4 91 t/m 95 Sunny 1.4 Clair 5-drs 95 Nissan Sunny 1.6 92 t/m 94 Nissan Sunny 2.0 diesel 92 Nissan Sunny 3 drs.dsl. 95 Nissan Sunny 2.0 D LX 91 Nissan Sunny 2.0 dsl 94 N. Primera 1.6 LX 5 drs. 90 Primera 2.0 LX LPG 92 Nissan Primera 1.6 LX 94 Nissan Primera 1.6 LX airco 95 Opel Corsa Swing 88 Opel Vectra 1.8 4d.aut. 91 Opel Vectra 1.8 GL 4-d. 91 Opel Vectra 1.6 4-d 93 Opel-Ascona 1.8 87 Renault 19 RN 4-drs 93 Renault 19 5drs 94 Suzuki Swift 1.3 GS 89 Toyota Corolla 1.3 4-drs aut. 93 Volvo 340 12-86 Volvo 340 aut. 87-89 VW Polo 1.3 Coupé 92 VW Transporter 2.4 Dsl 91 Nissan Vanette 92 Donderdag koopavond Spinveld 33 37, Breda 076-5223166 donderdag koopavond. FIETSDRAGER voor dak imperial Mercedes 50,-, 0165-545657. loop/sloop en schadeauto's Tevens verkoop onderdelen 0165-559230. Loop- sloop en tevens onderdelen t.k. 0165-537878 of 542120 BMW 316i automaat 4 drs. 1989 met schuifdak. Tel. 076-5016229. •dra a. 5,- 25,- Bj.87.1e eigenaar. 87.000 km. Auto verkeert in abso lute nieuwstaat. 8.950,-. 076-5143969. doet meer voor u Breda - Etten-Leur - Oosterhout Sport Rotterdam (anp) - De regiopo litie Rotterdam-Rijnmond weigert te spreken van een in schattingsfout bij de rellen Lnd de voetbalwedstrijd Feyenoord - FC Utrecht, za terdagavond in stadion De |k# Het kwam onverwachts, maar I toch zien wij het als een incident. I Wij hadden geen signalen gekre- REKORD 2.0 S bj. '85 groen met. LPG, getint gt, centr. vergr., afstandbed. alarm, stereo. Prijs t.e.a.b. Tel. 0115-432421 Bj.91. Kuipst. Get.glas. In nw.st. APK. 6.950,-. 076-5143969^^ Moulinex MINIOVENENTJj- zeer geschikt voor campm» 50,-, 0165-537044 a's s A.P. antie. SM ij- |40 gen dat er gevechten zouden uit breken," zegt woordvoerder G. de Jong. „Na twintig minuten was er ook voldoende personeel op de been om de ongeregeldheden te stop pen." De gevechten deden zich voor kort na het eindsignaal van de wedstrijd rond 22 uur. Feye- noord-supporters zochten de confrontatie met Utrecht-fans buiten het stadion, toen de Utrechtenaren stonden te wach ten op hun bussen. De Rotterdammers gooiden ste nen door de lucht en trokken paaltjes uit de grond om naar het vijandelijke kamp te smijten. Drie agenten raakten gewond. Onder de supporters vielen ook gewonden, maar zij werden door hun eigen aanhang afgevoerd en naar het ziekenhuis gebracht. De politie arresteerde niemand. De vele slag- en steekwapens die de vechtende fans openlijk ge bruikten, werden evenmin in be slag genomen. Volgens ooggetui gen was de politie totaal niet voorbereid op het treffen buiten het stadion. Er stonden op het moment dat de stenenregen uit- boor Chris van Nijnatten Tilburg - Hoe diep kan I NAC nog zinken? Na de ne- I derlaag van gistermiddag I in Tilburg tegen Willem II ;-0) is er geen ander dan leen pessimistisch antwoord Imogelijk: heel diep. Met I achtereenvolgens uitwed- I strijden tegen FC Utrecht len Feyenoord en een thuis- Iduel met Ajax voor de boeg lis de degradatiezone plot seling een reële optie voor Bredanaars. En dat I vooruitzicht voelt aan als leen ijskoude douche. I Natuurlijk degradeert NAC uit- I eindelijk niet. De club heeft im- Imers, Earnie Stewart benadrukte Idat gisteren doodleuk in het pro- nmablad van Willem II, een I selectie die om Europees voetbal Ikan duelleren. Het komt er alleen Iniet uit en dat duurt nu toch al leven. „Ik denk dat onze spelers- Igroep wat overschat wordt. Zo Igoed zijn we niet, dat mag onder- Ihandwel duidelijk zijn," zei trai- lner/coach Wim Rijsbergen. IHem valt weinig te verwijten. 1 de trainer, het management len het bestuur wel te verwijten is, |is dat de selectie, zo blijkt nu, Iniet in balans is. Er zijn te weinig Ibalveroveraars, er zijn te veel be halende middenvelders (Van Ga llen, Gorter, Jalink), de mentale [weerbaarheid is bij de aankopen [gemiddeld te laag, het ontbreekt [aan leiderschap en het scorend [vermogen is te laag. [Op Arnold wordt al een half jaar [roofbouw gepleegd en dat begint ïzich nu te wreken. Lang is gewe izen op de aanwezigheid van [Scheepers, maar hij is een aan- [valler voor in een twee spitsen- [systeem en is onbruikbaar in een [faemans-voorhoede. Per saldo is [het dus alleen Arnold die moet [scoren. NAC komt simpelweg ook [een aanvaller te kort. Chimpansee [Dat is geen gering probleem. [Want wanneer je maar genoeg [scoort, kom je als voetbalploeg gvanzelf door een mindere periode [leen. „Kijk maar naar Barcelo na," zei Rijsbergen en relativeer de en passant zijn eigen vak. .Dankzij Ronaldo staat die ploeg [hvenaan. Al zit daar een chim- ee op de trainersstoel, ze ij'hmen toch door Ronaldo." Toch had NAC ook zonder Ronal- |"i en met Rijsbergen in plaats [(an een chimpansee in de dugout, [gisteren in Tilburg niet hoeven verliezen. Geruime tijd domi- neerden de gasten de buitenge woon slechte en matte derby. Met Edwin Gorter neemt in volle vaart het doel van Willem II onder vuur. de licht geblesseerden Abdellaoui en Scheepers op de bank, startte NAC met Van Galen als 'valse' linksbuiten en dat leek even aar dig uit te pakken. Het mentaal kennelijk toch aan geslagen gezelschap had in het eerste uur gewoon een voor sprong moeten nemen. Al was het alleen al via een strafschop na een half uur spelen. Schenning duwde met twee handen de op springende Brusselers onder de bal door en hielp zo een fraaie kans om zeep. Zelfs Willem II- trainer Jimmy Calderwood be aamde dat scheidsrechter Luinge een strafschop had moeten geven. Maar Luinge zwaaide wat met zijn armen, trok een olijk gezicht en liet doorspelen. Ook Willem II kreeg zijn moge lijkheden, zoals Heering, die al na een kwartier in vrije positie zijn schot door Karelse gekeerd zag. Maar de beste kansen vielen voor het Tilburgse doel. Zoals na rust, toen Van Galen de bal na een voorzet van Brusselers rich ting doel dook, maar keeper Van Fessem de bal nog net kon keren. Moedeloos NAC werd er moedeloos van, ging steeds verkrampter spelen en voetbalde uiteindelijk zelfs puur slecht. Angst leek de ploeg te verlammen en doofde ook de concentratie. Een treffer van FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Willem II kon daarom niet uit blijven. In de 65e minuut was het raak. Atmodikoro stond te sla pen, toen zijn man, Kolkka, de bal kreeg uit een pass van De Gier. De Fin plaatste de bal tus sen de benen van Karelse door in het doel: 1-0. Nog even trachtte NAC de rug te rechten. Van Hintum knalde een door Arnold voor het lege doel geplaatste bal zowat het stadion uit, Stewart trapte na voorzet Chicago/Tilburg - Ernie Ste wart (NAC) is opnieuw gese lecteerd voor de voetbalse lectie van de Verenigde Sta ten. Op 3 november spelen de Amerikanen in Washington de eerste wedstrijd voor het WK van 1998 tegen Guate mala. In eerste instantie zijn 24 spelers geselecteerd, on der wie vijf debutanten. Na het trainingskamp in Chula Vista (Califomië) blijven er achttien over. NAC's trainer/coach Wim Rijsbergen was gisteren na de wedstrijd tegen Wilem II kritisch over zijn rechters pits. „Ik heb bij NAC nog geen goede wedstrijd van Stewart gezien," bromde hij Stewart was het met zijn trainer eens. „Maar dat het bij mij niet loopt zoals ik wil, heeft niet alleen met mijzelf te maken. Het draait bij meerdere spelers niet," aldus Stewart. Hij reist vandaag af de VS waar hij de komende twee zondagen de WK-kwa- lificatiewedstrijden zal spe len tegen Guatamala en Tri nidad en dus de wedstrijden van NAC tegen FC Utrecht en Feyenoord moet missen. „Als Stewart daarvan terug komt, zal hij de vorm wel weer te pakken hebben. Dat had hij bij ons ook altijd," meende Jo hn Feskens, zijn oud- noot bij Willem II. Te koop KAWASAKI G?A 500S b.j. 1988, i.z.g.st. w pr. ƒ5.000,- 0115-696319 P.D.-tank voor Honda MJ'5 nvei-7 f 50.-. 076-5426154 Te koop droge beuken nu voor zomerprijs thuis* nehraohf.. 0416-3726^ Zr.mooie UIL v. Beton zwjjj gemeleerd H.50cm s 1 0165-533894. ook in steen- en bouW0 I Tel. 040-2264303/ 06-53390966. ^hem (anp) - De trainers braken openlijk hun warme jjevoel voor elkaar uit, nadat vroegere assistent met op- L d gemak had gewonnen zijn voormalige chef. Vi- ®se - Ajax, Beenhakker - °ai> Gaal, 1-4. noi 'a'eeg in september Lw kans kij Ajax, toen Been- rirt f W6er eens naar ^a" lo ft v ^U'm iaar iater ver" L Van Gaal met zijn ensemble F1 een sportief crisisje, nadat hij F Wereld veroverde. Beenhakker |„?e°ver de wereld, tot in uit- van Mexico en Saudi- ilo 'V06' 8n behindde bij de eg die al jaren in opbouw is: Llsse' ..Maar mijn Ajax-gevoel ir. u nood meer kwijt." Lrr^ei duel ioviaal op de schou- |evens e twee hadden de zaken des la i ®middels besproken. Van g'ng zelfs op de verkeerde ^foel Zitten. Van Gaal: Ptramer Thijssen zei: 'Louis, ..'jenual in de war?' Dat had natuurlijk nóóit moeten Want Van Gaal voelde zich juist in vorm, met een goede hand van wisselen. Bleek later. Niets wees daarop aanvankelijk. Ajax leek rijp voor de derde ne derlaag buiten Amsterdam, maar haalde uiteindelijk voor het eerst dit seizoen drie punten op. On verwacht makkelijk. Waar vier doelpunten per duel in voorgaan de jaren zo'n beetje het gemiddel de was, scoorde de kampioen voor het eerst in de competitie vier keer. Ajax staat weer vast op de vierde plaats. Het was stormachtig herfstweer en de Ajacieden, thuis gewend aan een dak boven het hoofd, mochten zich weren in de plens buien. Dat leek ze slecht af te gaan. Curovic, de spits met het lijf van een bodyguard, schoot een vrije trap onbedaarlijk hard in na ruim twee minuten. Vitesse kon daarop doen wat het graag wil: tegen het eigen doel aanleu nen en gokken op de snelheid van Laros of Makaay. Hoewel Vierklau, Jochemsen en Goossen ontbraken, waren met mannetjesputters als Bos, Atte- veld en Sturing nog genoeg lieden over om het straatje voor doel man Westerveld schoon te vegen. Van scheidsrechter Reygwart mochten ze toch bijna alles, ver blind door de regen als die blijk baar was. Zo had Ajax het over wicht, Vitesse de kansjes en zelfs nog een doelpunt, maar bij de voorzet van Laros op de inzet van Makaay zou de bal achter de lijn zijn geweest. Achteraf zei Beenhakker dat zijn ploeg te weinig lef had getoond, de 1-0 te veel had gekoesterd. Want Ajax is nog altijd matig in vorm. De recente geblesseerden heten Bogarde, Overmars en Ba- bangida. Frank de Boer heeft pijn in de lies, maar speelde. Witschge was voor de gelegenheid cen trumverdediger, hoewel hij door de afwachtende houding van Vi tesse eigenlijk voortdurend op het middenveld was te vinden. Santos was de goede vrije man. Van Gaal was nogal trots op zijn wissels en verschuivingen in zijn elftal. Met name na rust husselde hij met posities en poppetjes. Hij bracht eerst Dave van den Bergh voor jongeling Turpijn, de vierde linksbuiten in de hiërarchie voor de derde. De nummers een en twee, Overmars en Hoekstra, zijn gekwetst. Melchiot loste Frank de Boer af en Van Gaal stuurde meteen Gabrich op pad om zich warm te lopen. De Argentijn kon misschien wat afdwingen in een vol strafschopgebied. Maar op het moment dat Kluivert, voor het eerst weer in de basis, 1-1 maakte via de voet van Bos, kon Gabrich weer gaan zitten. Nu was het de beurt aan Dani. Vlak voor hij zou invallen, schoot Richard Witschge een vrije trap raak, 1-2. En dus was de veer tiende speler van Ajax uiteinde lijk Musampa. Een chaos was het soms op het veld. Helemaal nie mand was te vinden op het mid denveld. De wedstrijd was nu totaal omge keerd en Ajax counterde simpel naar de zege. Wooter was daarbij zeer actief. Hij pingelde dat het een aard had en was veel sterker dan Van Wanrooy. Wooter maak te 1-3, na een mislukt schot van Santos. Van den Bergh in blessu retijd 1-4. In de jaren van glorie had Ajax veel moeite met Vitesse. In tijden van misère volgde een makkelijke zege. 'Roy Makaay (rechts) en Ajacied strijd gistermiddag in Arnhem. VITESSE - AJAX 1-4 (1-0). 3. Curo- vic 1-0, 49. Kluivert 1-1, 62. Witsch ge 1-2, 77. Wooter 1-3, 90. Van den Bergh 1-4. Scheidsrechter: Reyg wart. Toeschouwers: 10.349. Gele kaart: Van Wanrooy (Vitesse). VITESSE: Westerveld; Sturing (89. Sjoekov), Bos, Van de Looi en Van Marcio Santos tijdens hun wed- FOTO JOHN VOERMANS Wanrooy; Mise (67. Bloeming), Atte- veld, Van den Brom en Laros; Makaay en Curovic. AJAX: Van der Sar; Veldman, Santos en Frank de Boer (46. Melchiot); Scholten, Witschge, Reuser en Ronald de Boer; Wooter, Kluivert (68. Musam pa) en Turpijn (46. Van den Bergh). BILJART 175x90 onderstel, incl. .45 475,-. Tel. 076-54154" 1 11111 MAANDAG 28 OKTOBER 1996 brak zes leden van de bereden brigade, twee 'stillen' en tien agenten in de buurt. De agenten te paard moesten vluchten. Omdat de politie de ontmoeting niet als een risico- wedstrijd inschatte, waren aan vankelijk niet meer dan 48 poli tiemensen ingezet voor de directe ordebewaking. Later kwamen er collega's uit de regio bij om char ges uit te voeren. van Arnold de bal naast het doel, Arnold verprutste een mooie kans door op de lat te schieten en Jalink 'beloonde' een fraaie rush van Brusselers met een junioren schot op Van Fessem. Het mocht allemaal niet baten. Het was bovendien nogal zuur voor NAC dat juist invaller Loef- fen, die in Tilburg als een dorps idioot wordt beschouwd, aan de basis van de tweede treffer stond. Hij legde een bal keurig af op Kolkka en die liet-vervolgens Ka relse kansloos, want Atmodikoro was wederom zowel fysiek als in gedachten heel ergens anders. WILLEM II - NAC 2-0 (0-0) - 65. Kolkka 1-0, 86. Kolkka 2-0. Scheids rechter: Luinge. Toeschouwers: 7760. Gele kaarten: Van der Vegt (Willem II), Brusselers, Vidmar, Ja link (NAC). WILLEM II: Van Fessem; Konter man, Hyypia, Feskens en Schenning; Galasek (83. Prommayon), Van der Vegt en Van Hintum; Heering (85. Loeffen), De Gier en Kolkka. NAC: Karelse; Atmodikoro, Brood (80. Oostrom), McDonald en Vidmar, Jalink, Gorter (80. Mukanya) en Brusselers; Stewart, Arnold en Van Galen. Zeist (anp) - De KNVB hoopt na de huidige competitie in de ere divisie toch een play-off te spe len met een plaats in het UEFA- bekertoemooi als inzet. De Eu ropese organisatie wees het voorstel in een eerder stadium af. De KNVB wilde de vier beste clubs die zich niet weten te plaatsen voor een Europees toernooi een herkansing bieden via de play-offs, een nacompeti tie dus. Dat zou de competitie voor meer clubs spannend ma ken en zorgen voor extra inkom sten. De UEFA wees het plan af, omdat de bond een zo sterk mo gelijke deelname wil aan de Eu ropese evenementen en niet het risico wil lopen dat pakweg de nummer acht zich plaatst. Ook is de UEFA huiverig voor toena me van het aantal speeldagen. Het schijnt dat de UEFA enigs zins op haar standpunt is terug gekomen door de vele hervor mingen in de toernooien en de al bestaande uitzonderingen in an dere landen. „We hebben goede hoop dat ons oorspronkelijke idee toch overeind blijft," aldus voorzitter Jos Staatsen van de betaalde sector. Binnen niet al te lange tijd verwacht hij uit sluitsel. Van onze verslaggevers Rotterdam - Ondanks de riante 3-0-voorsprong die Feyenoord morgen moet verdedigen tegen Espanyol ziet trainer Arie Haan de return in de tweede ronde van het UFA-cuptoernooi met lichte zorgen tegemoet. Behalve de geschorste Koeman en de door een beenbreuk lang durig uitgeschakelde Van Gastel mist Feyenoord namelijk moge lijk ook doelman De Goey en middenvelder Van Wonderen. De Goey viel in de slotfase van het duel met FC Utrecht ongeluk kig op zijn knie en verrekte daar bij een binnenbandje. „Fifty-fifty dat Ed dinsdag speelt," aldus Haan, die meldde dat De Goey gistermorgen nog verging van de pijn en de training dan ook aan zich voorbij liet gaan. Speelt De Goey niet, dan maakt de Pool Jerzy Dudek zijn debuut. Tot nu toe kwam hij alleen in vriendschappelijke wedstrijden in actie voor Feyenoord. Ook Kees van Wonderen bleef gistermorgen binnen om zich te laten verzorgen aan zijn boven- beenspier, een blessure die hij een week eerder opliep,in de wedstrijd tegen PSV. In Amsterdam is de zieken boeg weer 'ouderwets' vol. Hoekstra, Blind, Litmanen en Juan gaan zeker niet mee naar Glasgow voor de vierde poule- wedstrijd in de Champions Lea gue. Overmars (lies), Babangida (achillespees) en Bogarde (enkel) kwamen gisteren wegens hun blessures ook niet in actie tegen Vitesse. Of zij woensdag fit ge noeg zijn om tegen de Rangers te spelen, is zeer twijfelachtig. Bo vendien viel Frank de Boer giste ren ook uit met een liesblessure die hem al langer parten speelt. PSV-coach Dick Advocaa kent daarentegen nauwelijks problemen in de aanloop naar de return tegen Brann Bergen. Al- 'leen Mare Degryse kampt met een spierverrekking. Hij werd za terdagavond tegen Roda JC in de rust gewisseld. Centrale verdediger Stan Valckx ging in de wedstrijd tegen Roda JC ook voortijdig naar de kant. „Uit voorzorg," aldus Advocaat. „Stan had wat last van zijn lies. Dan kun je hem er beter afhalen." Overigens verkeerde Advocaat za terdag in de luxe omstandigheid dat hij René Eijkelkamp op de bank kon houden. „René was nog niet honderd procent, had nog wat last van zijn achillespees. Nu heb ben we hem kunnen sparen." Rotterdam (anp) - Het bestuu: van Feyenoord heeft aan de NOS-televisie nog geen toestem ming gegeven voor een live-uit zending van de UEFA-bekerre- turn tegen Espanyol, dinsdag ir de Kuip. De clubleiding neemt ir de loop van vandaag daarove een beslissing. In de voorverkooj zijn pas 17.000 kaarten aan d man gebracht. „Te weinig om nu al een recht streeks tv-verslag toe te staan,' stelde voorzitter Jorien van dei Herik zondag. „Ik vind dat onzi ploeg een goed gevuld stadioi verdient. Maar eerlijk gezegd ben ik niet optimistisch ge stemd." Feyenoord heeft met de NOS af spraken gemaakt over de mini male bezetting van de Kuip voo: een live-uitzending. „Daar doer we echter geen mededelinger over," zei Van den Herik. Eschenbach (anp) - Richard Groenendaal. heeft de vorm vroeg te pakken. De Brabantse veldrijder was bij de opening van hel wereldbekerseizoen in Eschenbach oppermachtig. Groenend aal reed wereldkampioen en teamgenoot Adrie van der Poel oj ruim een minuut. De voormalige wereldkampioen Dieter Run kei eindigde als derde. Het seizoen voor de veldrijders is nog maar net begonnen. Voor Groenendaal was het zijn vierde wedstrijd en zijn tweede zege. De nummer één van de wereldrang lijst reed al vroeg in de wedstrijd weg van zijn cóncurrenten. Op het gladde parcours zagen ze de Rabo-renner pas terug bij de huldiging. „Op de lastige stuk ken heb steeds tempo gemaakt. Op zo'n parcours is een minuut voorsprong niets," gaf hij na af loop aan. Groenendaal pakte maximaal anderhalve minuut voorsprong. Achter volgden Van der Poel en de Zwitser Runkei. De laatste probeerde het gat nog wel te dichten, maar vond in de team genoot van Groenendaal geen medestander. „Dat was best ont spannen rijden," zei de winnaar over de hulp achter hem. Groenendaal kwam een keer ten val. In een afdaling. Het had geen gevolgen voor zijn leidende posi tie. Zijn doelstelling naast de we reldtitel is goed presteren in de Superprestige- en wereldbeker cyclus. „Ik heb iedereen laten zien dat ik er sta. Ik wil toch een keer die wereldbeker winnen. Groenendaal pakte met zijn overwinning naast de koppositie in het WB-klassement ook nog eens 6000 gulden als premie mee. De eindzege in de cyclus levert dit seizoen bijna 50.000 gulden op. Uitslag: 1. Groenendaal (Ned 1.01.21, 2. Van der Poel (Ned) 1.01, 3 Runkei (Zwi) 1.10, 4. Janssens (Bel 1.21, 5. Chiotti (Fra) 1.29, 6. Simunel (Tsj) 1.38, 7. Van Santvliet (Bel) 2.05 8. De Clercq (Bel) 2.16, 9. Bramat (Ita) 2.42, 10. De Vos (Ned) 2.59. Caceres (anp) - Miguel Induraii beslist binnen één week over zij toekomst. In ieder geval voo zondag 3 november. „Voordat i met mijn gezin op vakantie gr hak ik de knoop door," verteld* de vijfvoudige Tourwinnaar za terdag in Caceres. Daar won zijl beoogde opvolger Abraham Ola no het lokale criterium. Miguelon gaf ook zijn mening oi het routeschame van de Rond van Frankrijk volgend jaar. Voc eerst sinds jaren ontbrak de lang uit Villava bij de presentatie i Parijs. „Tussen de eerste Pyreneëen- etappe en de tijdrit in Saint- Etienne wordt de Tour beslist," was de stellige overtuiging van Indurain. „De opzet bevalt me wel. Als ik start en in topconditie ben, zie ik mogelijkheden. Hier mee wil ik niet gezegd hebben dat ik volgend jaar op jacht ga naai de zesde Tourzege. Binnen een week beslis ik."

de Stem | 1996 | | pagina 11