Belastingen Oostburg omhoog complex oorgaan' UIT IN ZEELAND Campinghouders doen mee aan protestmars Roofack krijgt tweede helft 1997 kabel-tv Onder meer hondenbelasting, leges en precariorechten stijgen met vier procent DE STEM ZEELAND IT NIEUWS jllege Terneuzen: kerkstraf voor iefstal uit issersvloot Kameleon schreeuw Colometa Karwei Torenbouwer Ontbijt Finkers Streektalenten Drie Zusters Operette Open Haard Concert Koffieconcert Sextetten Cheryl Studer Pop en Blues Meedogenloos Muziekspektakel Bulldoze Bluesband WEEKENDDIENSTEN Voor behoud ziekenhuis Oostburg Tentoonstelling van 700 vogels in IJzendijke Milieuweek voor jongeren in de regionale bibliotheken 25 OKTOBER 1996 Q VRIJDAG 25 OKTOBER 1996 C4 Eden 56 van de 875 voertuigen arder dan de toegestane 80 ki- jmeter per uur. Eén overtre- er reed 115 kilometer. Jromfiets 'erneuzen - De bromfiets van en 16-jarige Terneuzense is op et Oostelijk Bolwerk gestolen le ontvreemde tweewieler is uizend gulden waard. Vlcohol luist - Een 32-jarige Belgische utomobilist is vorige nacht in e Overdamstraat betrapt op et rijden onder invloed van al- ohol. De blaastest gaf ruim 0 6 romille aan. De man kreeg een oete van 350 gulden. Een uur ter was het raak op de Grote ireekweg, waar twee Belgen an 23 en 30 aangehouden wer en. Hun blaastesten gaven 'spectievelijk 0,7 en 0,9 pro- ïille aan. De eerste kreeg een oete, de tweede een dagvaar ing. sin aan de Savoyaardsweg bij et Noorderbos. In het bos zul- n onder andere mossen, pad- estoelen, trekvogels en winter- asten te zien zijn. 'ERGADERING - Woensdag 0 november is er om 19.30 uur :n vergadering van de werk- roep planologie in de Wal raat. Deze werkgroepsverga- Bring is openbaar. (ERKEN - Vanaf zaterdag 23 ovember wordt er door De teltkluut het gehele wintersei- Ben om de veertien dagen ge- erkt in het Zeeuws-Vlaamse mdschap. De aanvang is tel- ens om 09.00 uur aan de gara- in de Walstraat. Er zullen on er andere wilgen worden ge- iot, fruitbomen gesnoeid en inkputten schoongemaakt, oor meer informatie kan men ■recht bij P. Maas en L. Calle. (FORMATIE - In de kerkzaal m De Honte wordt dinsdag 12 Dvember om 14.00 uur een in- rmatiebij eenkomst gehouden nor slechthorenden. Er is een ngleiding aanwezig. De infor- latie is bedoeld voor slechtho- inden en hun relaties. Mede- erking verlenen KNO-arts H. lalmeyer, ervaringsdeskundige Jan NWS J. Marks en ver- eegkundige E. Baay. De toe- ingskaarten kosten ƒ2,50 en jn verkrijgbaar bij de recep- gs van de ziekenhuizen in Ter- :uzen en Oostburg, bij de poli- Uniek in Hulst en bij het inf or- latiecentrum van ziekenhuis e Honte tussen 09.30 en 14.30 grondtransactie op het Zui- ig De Sterre mag geen gevol- !n de accommodatie van de lys. B en W van Terneuzen i antwoord op vragen van de sting van twaalf bewoners en in n later stadium een uitbreiding aliseren voor 38 bewoners. Maar ■t ministerie stelt niet genoeg >ld beschikbaar. 3 beantwoording van het college de vragen van het CDA staat de lijst van ingekomen stukken lor de raadsvergadering op don- rdag 31 oktober. De vergade- ag begint om 19.30 uur in het idhuis van Terneuzen. jn onze correspondent iddelburg - De 33-jarige issinger A. de N. is gisteren tor de rechtbank in Middel- irg veroordeeld tot in totaal 0 uur dienstverlening (zes aanden cel) en een voor- tardelijke gevangenisstrat n vier maanden. ree weken geleden hoorde De een gevangenisstraf van drie ■anden plus drie maanden orwaardelijk plus nog eens ee maanden cel als ten uitvoer- ging van een eerder vonnis te- 1 zich horen eisen. N. kon weinig leuke dingen in van zijn sociale uitkeringen daar enige verandering in engen bezocht hij op zijn f>e ikelijks de Zeeuwse vissers* >ot in Vlissingen en stal dajj imhartig vis en proviand. D werd verkocht en de provian rdween in zijn eigen maag- en een en ander de spuigat gon uit te lopen hield de P° schepen in de gaten en kon op 7 juni van dit jaar op hete - ad worden aangehouden, ts, fietstassen, blikken bier je flessen alsmede een bos r s in de fietstas werden slaggenomen. Van onze verslaggever Oostburg - Een aantal belastin gen in de gemeente Oostburg gaat volgend jaar met vier procent omhoog. Het gaat om de honden belasting, forensenbelasting, le ges, lijkbezorgingsrechten, marktgelden en precariorechten. Deze verhoging levert de gemeen te 76.000 gulden extra op. Hier mee is in de begroting voor vol gend jaar rekening gehouden. De stijging past in het beleid om de ta rieven van lokale heffingen eenmaal per twee jaar te herzien. De tarieven moe ten worden aangepast in verband met opgetreden inflatie en dekking van eventuele tekorten. Bij de hondenbelasting wordt het tarief voor de eerste hond verhoogd van 50 naar 52 gulden per jaar, het tarief voor elke volgende hond van 110 naar 115 gulden. Het tarief voor de forensenbe lasting is afhankelijk van de waarde van de woning, zoals die voor de onroe- rende-zaakbelasting (ozb) is vastge steld. Wat de leges voor bouwvergunningen en meldingplichtige bouwwerken be treft is er geen afzonderlijk tarief meer voor het beoordelen of behandelen van een schetsplan. Het vooroverleg van een bouwplan kost voortaan geen geld meer. Het college wil hiermee drempel verlagend werken om bouwplannen in vooroverleg aan te bieden. Tevens is er sprake van service richting de aanbie der en de gemeente hoeft geen formele procedures meer te voeren. De opbrengsten van de marktgelden dekken na de tariefsverhoging 63 pro cent van de lasten. Aan de hand van de exploitatie-ontwikkelingen wordt be keken welke maatregelen nodig zijn om tot een sluitende exploitatie te komen. De verhoging van de tarieven wordt maandag besproken tijdens de vergade ring van de raadscommissie Financiën. Tijdens deze vergadering komt ook de notitie over het onderhoud aan het ge meentehuis aan de orde. Bij de renova tieplannen voor de Burgerzaal zijn za ken aan het licht gekomen die niet be taald kunnen worden uit de normale onderhoudspost. Om niet meer telkens geconfronteerd te worden met achter stallig onderhoud is een inventarisatie gemaakt van de staat van onderhoud van het gebouw en het noodzakelijk te verrichten (achterstallige) onderhoud. Voor onderhoud is tot en met dit jaar dertigduizend gulden geraamd. Met in gang van volgend jaar is dit bedrag ver hoogd tot een ton. Naast het achterstal lige onderhoud spelen nog enkele grote investeringen een rol, zoals een nieuwe telefooncentrale en uitvoering van de ARBO-wetgeving. Volgend jaar worden in ieder geval de stalen ramen vervangen door alumini um ramen, voorzien van dubbel glas. Het onderhoud aan de dakbedekking is een groter probleem. Deze heeft de af gelopen winter ernstige schade opgelo pen en is met noodreparaties opgelapt. Gelet op de vele lekkages moet deze be dekking worden vernieuwd. Tevens moet de bedekking worden aangepast om een betere klimaatbeheersing te krijgen. Gezien de hoge bedragen die hiermee zijn gemoeid, wil het college eerst een extern onderzoek laten uitvoe ren naar de noodzakelijke maatregelen. Alhoewel nog niet direct aan de orde heeft het college een bedrag van 125.000 gulden opgenomen voor vervanging van de telefooncentrale. Het college stelt ook voor de voortuin op de schop te nemen. De aanpassing van de voortuin loopt parallel met de reconstructie van de Zuidzandsestraat. Tevens wordt een bedrag van twintig duizend gulden opgenomen in de recon structieplannen om de bereikbaarheid voor mindervaliden van het gemeente huis via de Veerhoeklaan te vergroten. DE choreograaf Josef Nadj is dit seizoen met zijii bewegings theater driemaal te gast in de Singel in Antwerpen. Le cri du caméleon maakte hij met tien laatste jaarsstudenten van het Centre national des Arts du Cirque (de befaamde Franse circusschool). Het is een ont moeting tussen de hedendaagse dans en de wereld van het cir cus, van acrobatie en jongleren. Het lichaam lijkt bij Nadj steeds een onwerkelijke con structie, waarvan de onderling verwisselbare elementen bewe gen met de nauwkeurigheid van een uurwerk. Zijn wereld is die van de nar en de tovenaar, die bizarre fabels vertellen, als in een dorpskroniek. Muziek van een fanfare op de kiosk, het bonte gekakel van kennismark ten, het kabaal van het circus, marionetten en het spookachtig licht van een lantaarn. Tegen deze theatrale wereld zetten jongeren hun wapens in: preci sie, kracht en snelheid, hun elastische lichamen bewegen soepel als reptielen. Of deze ka meleon schreeuwt, blijft ge heim, zeker is dat hij beweegt. Op 29 en 30 oktober in de Rode zaal van de Singel, aan vang 20.00 uur. DE ROMAN La plaga del Dia mant is volgens Marquez de mooiste die na de burgeroorlog werd uitgegeven. Dit boek vormt de basis voor het stuk Colometa, een indringende mo noloog, gebracht door de Vlaamse actrice Antje De Boeck in de regie van Bob De Moor. Een productie van het toneelgezelschap De Korre. Puur theater voor de liefheb bers. I Morgen in het Museumthea ter (Zwijgershoek) in Sint Ni klaas, aanvang 20.00 uur. EEN Non-verbale, dansante, humoristische en muzikale fa milievoorstelling is Karwei. Een echtpaar wordt geconfron teerd, na een aardbevind, met het schuin wegzakken van hun huis. Methandwerkschoenen aan vier linkerhanden gaan ze vol optimisme aan de slag om alles in de juiste staat terug te brengen. Het wordt een dolle boel. De groep Unieke Zaken brengt dit familiespel. I Zondag 27 oktober in de Herbakker in Eeklo, aanvang 15.00 uur. EEN PAAR krukken, wat spot jes en Tibetaanse muziek. Meer heeft meesterverteller Helmert Woudenberg niet nodig om zijn publiek mee te nemen in de fas cinerende gedachtenwereld en belevenissen van Milarepa, een Tibetaanse volksheld uit de 11de eeuw. In De Torenbouwer dringt Woudenberg diep door in de gekwelde geest van de man die de zwarte magie be heerst en die, geplaagd door schuldgevoelens vanwege het ombrengen van veertig mensen °P zoek gaat naar een geeste lijke leraar die hem tot inzicht en bevrijding kan brengen. Zijn ontmoeting met Marpa leidt tot eén van de meest aangrijpende meester/leerling verhoudingen uit de geschiedenis. Deze pro ductie wordt als 'toneel-op-to- neel'voorstelling gebracht. Vrijdag 25 oktober in het Zuidlandtheater, aanvang 20.00 uur HET centrale thema van Een Soed ontbijt van David Hare, waarin Catherine ten Bruggen- cate schittert naast Peter Fa- ber, is de liefdesrelatie die voorbij is en waarin persoonlij ke passie en politieke overtui ging met elkaar verweven zijn. De relatie tussen Tom en Kyra - e® rijke ondernemer en zijn werkneemster- kwam drie jaar geleden abrupt tot een einde Le cri du caméleon van Nadj. toen zijn echtgenote de verhou ding ontdekte. Na haar dood is de man zichzelf niet meer. Vol gens zijn zoon is Kyra de enige die kan helpen. Wanneer de ex- geliefden elkaar weer ontmoe ten, laait de oude liefde, omge ven door herinneringen, weer op, maar de levenshoudingen blijken nogal uiteen te lopen. Dinsdag 29 oktober, Zuid- landtheater, aanvang 20.00 uur. De voorstellingen Geen spat ader veranderd van cabaretier Herman Finkers zijn uitver kocht. Op 31 oktober, 1 en 2 no vember in het Zuidlandtheater, aanvang 20.00 uur. VOOR de vierde maal wordt de vertelavond Ge keu mij nog meer vertell'n gehouden. Ra mon Wauters uit Biervliet heeft al eerder bewezen een aardig mondje te kunnen vertellen en ook deze keer is hij van de par tij. José Colman-van de Witte vertelt over haar geboorte plaats Hulst. De bekende ac teur van de Scheldegalm uit Kloosterzande William Assel- man ruilt zijn toneelplunje in en ontpopt zich als volksvertel ler en George Sponselee, die vooral bekend is geworden van wege zijn pennevruchten, laat zien dat hij bovendien niet op zijn mondje gevallen is. Pianis te Mimi van der Meulen vult de tussenpauzes op met aangepas te muziek. Vrijdag 25 oktober in de Baudeloozaal in Hulst, aanvang 20.00 uur. DE TRAGIKOMISCHE ge schiedenis van een generaalsfa- milie in een doodse provincie stad in Rusland anno 1900 wordt door Tjechov vertelt in Drie Zusters. Het is het verhaal van aarzelende deerniswekken de mensen die verlangen naar het grote geluk, maar het ook bij dat verlangen laten. Drie of ficiersdochters en hun broer vervelen zich stierlijk in het provincienest en zij dromen er van om naar Moskou te gaan. De enige die geen verwachtin gen meer koestert, is de leger arts Tsjeboetykin, maar nie mand luistert naar zijn waar schuwende aanwezigheid. Even lijkt de sleur doorbroken te worden als een regiment zijn tenten opslaat in het stadje. Een wirwar van liaisons ont spint zich, maar als het garni zoen opbreekt, hervallen de drie zussen weer in hun melan cholieke treuren. Een voorstel ling over verveling die geen mi nuut verveelt. Op 29 oktober in de stads schouwburg in Sint Niklaas, 30 oktober in de Herbakker in Eeklo (20.00 uur) en 31 oktober in het Cultureel Centrum in Lokeren om 20.15 uur. DE OPERA van Krakau, or kest, koor en solisten brengen de operette Der Bettelstudent van Karl Millöcker. In 1704 woedde de Poolse vrijheids strijd en de Saksen overheer sten. Overste Ollendorf (een Saks) wil zich wreken op de door hem begeerde aristocrate Laura. Zij heeft hem namelijk op een bal voor schut gezet. Hij vraagt de gevangenen Simon en Jan hem te helpen door zich als rij ke vorsten voor te doen. Want Laura wil alleen trouwen met een rijke vorst. Ollendorfs op zet lijkt in eerste instantie te slagen, maar dan volgen de ver wikkelingen elkaar snel op. Morgen in het Zuidlandthea ter, aanvang 20.00 uur HET eerste Open Haard concert zet wederom de schijnwerper op de viool. Theadora Geraerts wordt begeleid aan de piano door Kyoko Hashimoto die do cente is aan het Utrechts con servatorium. Geraerts behaalde, na haar stu die. verschillende prijzen met als kroon de Nederlandse Mu ziekprijs in 1989. Op het pro gramma een Sonatine van Schubert, Sonates van Fauré en Van Beethoven en de vier Pre ludes van Sjostakovitsj in een bewerking voor piano en viool. Zondag 27 oktober in Porgy Bess, aanvang 15.00 uur. HET HELIKON Kwartet ver zorgt het koffieconcert zondag in de raadszaal van het stad huis in Sluis. De vier strijksters zijn conservatorium geschoold en zijn allen lid van het Zeeuws Orkest. Zij spelen enkele mooie werken uit de strijkkwartet li teratuur. Zondag 27 oktober, aanvang 11.00 uur. De toegang is gratis. IN DE Singel in Antwerpen speelt vanavond en morgen het Arditti Quartet samen met twee leden van het Alban Berg Kwartet. Een gelegenheidssex tet van hoge kwaliteit met uit stekende musici. Er worden sextetten gespeeld en het ad hoe ensemble verzorgt ook twee premières voor België: Acht stukken naar Hölderlin-frag- menten van Cerha Ittidra van Yannis Xenakis. Op het pro gramma verder nog Verklarte Nacht van Schönberg, het 1ste en 2de strijksextet van Brahms en Ricercare van Bach in de sextetversie. In de Blauwe zaal van de Singel op 25 en 26 oktober, aanvang 20.00 uur. HET Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen speelt vanavond onder leiding van Grant Llewellyn een aantrek kelijk programma. Na de ou verture tot Die Meistersinger van Nürnberg van Wagner wordt het werk Wagner Nights van de composer in residence Robin Holloway vertolkt. Een compositie waarin motieven uit de Parsifal van Wagner zijn verwerkt tot walsen. Het is een burlesk verslag van het verhaal vap de opera, vol humor en met verfijnde muzikaliteit geschre ven. Het is het eerste concert in de Elisabethreeks en daarom heeft het orkest de wereldberoemde sopraan Cheryl Studer ge vraagd enkele liederen van Ri chard Strauss te zingen waar onder de overbekende Zueig- nung en Morgen. Bovendien zingt zij Tanz der sieben Schl- eier en de finale uit Salome van Richard Strauss. De vocale bij dragen worden afgewisseld door het strijksextet uit Capriccio. Een concert met. Wagner, Strauss en Holloway en veel humor en sfeer. Vrijdag 25 oktober in de Eli- sabethzaal in Antwerpen, aan vang 20.00 uur. DE ZEEUWSE Popgroep Scre aming Meaning treedt van avond op in Terneuzen. De viermansgroep uit Beveland sprrelt eigen nummers en be werkte covers. De band, be staande uit Mark Nijssen (gi taar/zang), Michel Jansens (vo cals), John Raas (basgitaar) en Mike van de Dries (slagwerk) is opgericht in 1993 en was pre sent op een aantal Zeeuwse fes tivals. De nummers bestaan uit een mix van funk, metal, hardcore en rap. Vrijdag 25 oktober in Porgy Bess, deuren open vanaf 20.00 uur. HARDCORE wordt ook een dag later gespeeld in Terneuzen door de meest furieuze old-sty- le-hardcorepunk band Rat Pat rol uit Groningen. Deze groep brengt compromisloze muziek met harde teksten. Ook uit Groningen komt Teenage War ning. Dit hardcore Trio brengt dankzij dynamische ingrepen, tempowisselingen en melodieu ze samenzangen muziek die subtieler overkomt. Morgen in Kalashnikov, aan vang 22.00 uur. BLUES en Goes vormen van daag een eenheid. In elf cafés wordt blues in uiteenlopende stijlen gepresenteerd tijdens de derde Bluesroute. Enkele na men: Keith Dunn, Juke Joints, BB the BluesfactoryEddon's Corner, the Dynamites. Er wordt vrijdag tussen 21.30 en 03.00 uur gespeeld. De passepartouts kosten 15 gul den. FOTO PHILIPPE CIBILLE De comedie To die for naar een roman van Joyce Maynard, over een vrouw met een meedogen loze ambitie, is de basis voor de film van Gus van Sant met Ni-, cole Kidman in de hoofdrol. Suzanne Stone wil naar de top en is bereid daar alles voor te doen. Zij trouwt onverwachts met Larry Maretto (Matt Dillon) die het Italiaans restaurant van zijn vader zal overnemen. Zij werkt bij een lokaal televisie station en maakt een documen taire over het leven van de he dendaagse jongeren. Zij ver liest de greep op de werkelijk heid en als Larry haar plannen dwarsboomt rijpt het plan tot moorden. Dit wordt haar door braak naar internationale be kendheid. Woensdag 30 oktober in Por gy Bess in Terneuzen, aan vang 20.00 uur. ZIJ die houden van de muziek uit de jaren zeventig, worden verwacht bij het grote muziek spektakel dat morgen wordt verzorgd in sporthal de Een hoorn in Oostburg. De deuren gaan om 19.30 uur open en er treden verschillende groepen op. Medewerking verlenen- de Twilight Road show, Hank the Knife and the Jets, Nick Mac kenzie en de Engelse groep Mud. Toegangskaarten kosten in de voorverkoop dertig gulden. Te krijgen bij video en muziek- shops in Terneuzen, Sluis, Breskens en Oostburg. Aan de kassa zijn de kaartjes vijf gul den duurder. MORGEN treedt in De Gravin in Westdorpe de Bulldoze Bluesband op. De band is in feite een gelegenheidsband die geformeerd is door drie leden van Anything met een voorlief de voor blues. Het gaat om zan ger/gitarist Gino Buysrogge, bassist Jeffrey Bax en drummer Patrick Sponselee. Het optre den begint om 22.00 uur en de toegang is gratis. HUISARTSEN Aardenburg, Oostburg en Zuid- zande - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 0117- 452121. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Fraanje, Voorburcht2, Zaamslag, tel. 0115- 431244. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak: zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u, zon. 11.30-12.00 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter v.d. Maas, Beursstr. 6, IJzendijke, tel. 0117-301266. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Hermanides, Dorpsstr. 17, Bres kens, tel. 0117-381566. Spreekuur zat. en zond. om 11-11.30 u. en 17- 17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter M. de Meijer, Badhuisweg 42, Cadzand, tel. 0117-391366 (autotel. 06- 52746001). Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter Peene, Monsterweg 8, Borssele, tel. 351203. Goes De Pijlers - De praktijk van dokter Buijs/Posthumus, Schut, Slager/Van de Werff wordt van vrijd. 18 u. tot zond. 19 u. waarge nomen door dokter posthumus, v. Dusseldorpstr. 3, Goes, tel. 0113- 230318. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Goes - De praktijk van dokter Keizer, Kooiman, Oortman, Schruer, Van der Stoep en Thijs- sen wordt van vrijd. 17 u. tot zat. 19 u. waargenomen door dokter Oortman, J.G.C. Lenshoeklaan 10, Kloetinge, tel. 0113-231805. Van zat. 19 u. tot zond. 19 u. door dok ter v.d. Stoep, Oostsingel 130, tel. 0113-215306. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Helmers, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 0114-68127-7. Spreekuur voor spoedgevallen op zaterdag om 11.30 u. in de prak tijk, Cloosterstr. 72. Heinkenszand, 's Heer Arendsker- ke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Har ten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. waargenomen door dokter v. Driel, Vermetstr. 23, 's Heer Arendskerke, tel. 0113- 561202. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst, Clinge, Koewacht en St.- Jansteen - Van vrijd. 17 u. tot maand. 8 u. dokter Lips en Dokter Roks, Grote Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 0114-313131. Spreekuur spoedgevallen za en zo 11 en 17 u. op vermeld praktijkadres. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Gadellaa, Europalaan 49, Sas van Gent, tel. 0115-452525. Visites aanvragen 9-10 u. Spreekuur uit sluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.00 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 0115-441356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 12 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter Meijerink, Beethovenhof 3b, tel. 0115- 613768. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter Nijsren en dokter Zuiderbaan, Anna Bijnsstr. 25, tel. 0115-612324. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vari onze verslaggever Breskens - De Vereniging van Campinghouders West-Zeeuws- Vlaanderen heeft zijn leden opgeroepen morgen aanwezig te zijn tijdens de protestmars in Sluis. De mars, georganiseerd door de stichting Behoud Antonius Zie kenhuis, vertrekt om 9.45 uur vanaf het parkeerterrein nabij de rotonde in Sluis. Rond elf uur worden op de Groote Markt peti ties aangeboden aan ziekenhuis-, provincie- en gemeentebesturen. „Het voortbestaan van het zieken huis is heel belangrijk voor ons," zegt camping-exploitant Arno Boomert van Camping Napoleon hoeve in Breskens. Hij is morgen met een opgetuigde caravan in de stoet aanwezig. „In Zeeland wordt er alles aan ge daan om seizoensverlenging te be werkstelligen, zodat ook in voor- en naseizoen mensen onze rich ting uittrekken. De ervaring leert dat het vooral de ouderen zijn die in die periodes op vakantie gaan. De oudere vakantieganger vraagt zich niet af of er een disco in de buurt is, men vindt een ziekenhuis op acceptabele afstand (en dat is niet 40 kilometer) een belangrijke zaak. In vrij veei gevallen is dat zelfs keuzebepalend." Woordvoerder A. Basting van de stichting die ijvert voor behoud van het Oostburgse ziekenhuis verwacht zaterdag een grote op komst. Hij leidt dat af uit het feit dat de door de stichting gemaakte pamfletten massaal op huizen en auto's in West-Zeeuws-Vlaande- ren zijn aangebracht. „Het leeft enorm bij de mensen." De ontwikkelingen binnen de zie kenhuiszorg in Zeeuws-Vlaande ren komen volgende week woens dag ook aan de orde op het Oost burgse gemeentehuis. Dan begint om 9.00 uur een gezamenlijke ver gadering van de raadscommissies voor Algemene Bestuurlijke Za ken en Financiën. De besprekin gen vinden plaats aan de hand van een notitie die vandaag bij de raadsleden in de bus valt. Van onze correspondent IJzendijke - Vogelvereniging Vo gelvreugd houdt van vandaag tot en met zondag de jaarlijkse ten toonstelling in het jeugdgebouw in IJzendijke. Er zijn ruim zeven honderd vogels ingezonden. Don derdag zullen negen keurmees ters en drie aspirant-keurmees ters van de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers de vogels keuren naar kleur, formaat, vorm, houding en conditie. Van avond opent Johan Torbijn, voor zitter van Vogelvreugd, om 20.00 uur de tentoonstelling. De zaal is dan tot 22.00 uur geopend. Zater dag kan men op de tentoonstel ling terecht van 10.00 tot 22.00 uur, zondag van 10.00 tot 19.00 uur. Zondag zal bovendien van 10.00 tot 13.00 uur een vogelbeurs wor den gehouden. De toegang is gra tis. Middelburg - Zekatel begint in de tweede helft van volgend jaar met de aanleg van een glasvezelkabel langs de Rijksweg van Sehoondijke naar Breskens. Ter hoogte van Roofack kan daar een aftakking worden gemaakt ten behoeve van een kabel-tv- voorziening voor woningen aan de Provinciale Weg, Rijksweg, Roof ack en Kruisdijk. Dit heeft Zeka tel laten weten aan L. Baarends in Groede. Die had voor een dergelij ke voorziening gepleit, nadat de commerciële zenders overgingen op het digitaal utizenden. De kosten per aansluiting bedra gen driehonderd gulden plus btw. Daarvoor wordt twintig meter ka bel aangelegd. Voor elke meter meer moet 27 gulden exclusief btw op tafel worden gelegd. In een brief aan Baarends, die het verzoek om aansluiting ook had neergelegd in Middelburg, schrij ven GS dat zij niet beslissen over individuele verzoeken en dat zij zich ook niet kunnen bemoeien met leveringsvoorwaarden. Dat is een zaak van de bedrijfsleiding van Zekatel. Oostburg - De openbare bibliotheken in West-Zeeuws-Vlaan- deren houden van 4 tot en met 9 november een milieu-week voor jongeren in de leeftijd van 14 tot 18 jaar. Dit gebeurt in sa menwerking met het ministerie van VROM. Jongeren kunnen in de bibliotheek een persoonlijke milieu-test doen met behulp van een interactief computerspel. Met dit computerspel kunnen jongeren ontdekken of zij meer, minder of evenveel doen dan andere mensen om de leefomgeving gezond te houden. Ook ontdekken zij hoe dat komt en welke mogelijkheden er zijn het anders te doen. De ze activiteit wordt gehouden in het kader van '1996, Het Jaar van de Natuur'. De West-Zeeuws-Vlaamse bibliotheken houden in de maand november in samenwerking met boswachter J. van Hage ook een na- tuurmiddag voor kinderen. De kinderen kunnen onder meer met een microscoop plantjes en braakballen bekijken en analyseren. Medewer kers van 't Duumpje en het Instituut voor Natuur- en Milieu-educatie (IVN) verlenen daarbij assistentie. Van Hage komt woensdag 6 novem ber in de bibliotheek Oostburg, woensdag 13 november in bibliotheek Aardenburg, woensdag 20 november in bibliotheek Breskens en woens dag 27 november in bibliotheek Sluis. Het programma begint telkens om 14.00 uur en eindigt om 16.30 uur. Natuurorganisatie 't Duumpje verzorgt tevens in november een tentoonstelling over de natuur in de bi bliotheken van Aardenburg, Oostburg en Sluis.

de Stem | 1996 | | pagina 15