Kritiek college Terneuzen op YPO Sloop betonwijk West Axel in najaar 1997 UITSLAGEN Internationale keuring KWPN Nieuwvliet POLITIE RAPPORT PLAATSELIJK NIEUWS 'Renovatie complex Boys kan doorgaan' Vrouw veroordeeld voor inbraken in Vlissingen Onder m DE STEM ZEELAND C3 Over verkoop bejaardencomplex Ter Walle in Biervliet aan particulier door Ouderenzorg Verwarmingsketel gestolen uit huis in Oostburg Geen bezwaar tegen bouw verzorgingsflats IJzendijke Dienstverlening voor messteek Politie rolt hennepkwekerij in Tholen op W ereldwinkels gaan samenwerken Schietingen Kaartingen Koersbal Uitzetting Pinnen Snelheid Bromfiets Alcohol Sas van Gent Westdorpe Terneuzen Duidelijk antwoord college Terneuzen: Dubbel-expositie stadskantoor Hulst Werkstraf voor diefstal uit vissersvloot DE STEM Kameleon schreeuw Colometa Karwei Torenbouwer Ontbijt VRIJDAG 25 OKTOBER 1996 Van onze verslaggever Terneuzen - B en W van Ter- neuzen hebben stevige kritiek op de Vereniging Protestantse Ouderenzorg (VPO) in West- Zeeuws-Vlaanderen over de manier waarop het bejaarden- complex Ter Walle in Biervliet is verkocht aan een particu lier. De kritiek spitst zich toe op twee punten. De gemeente is vooraf niet om toestemming gevraagd en de wijze waarop de vereni ging met andere kandidaten is omgegaan verdient in de ogen van het college niet de schoon heidsprijs. B en W reageren hiermee op schriftelijke vragen van de Pv- dA-fractie met betrekking tot de verkoop van Ter Walle en de mo gelijke gevolgen daarvan voor de realisering van een zorgvoorzie ning voor ouderen in Biervliet. Het college vond het vreemd dat de gemeente van de verkoop op de hoogte werd gebracht door middel van een telefoontje van Woonzorg Nederland, een ande re kandidaat. „Dat heeft ons be vreemd, aangezien verkoop met het oog op de voorwaarden ver bonden aan de door onze ge meente gegarandeerde geldle ningen niet mogelijk is zonder voorafgaande toestemming van onze gemeente," aldus het colle ge. De VPO was daarom uitgeno digd voor een gesprek. De VPO gaf aan het niet nodig te hebben gevonden om toestemming te vragen omdat de door de ge meente gegarandeerde geldle ningen volledig vervroegd wor den afgelost. De VPO moet ech ter alsnog om toestemming vra gen maar hiermee zal de verkoop niet worden teruggedraaid. Het college geeft aan dat deze proce dure mosterd na de maaltijd is. Het college is ook niet echt te spreken over de manier waarop de VPO met Woonzorg Neder land is omgegaan. De VPO heeft volgens het college op een be paald moment een prijs vastge steld en daaraan een termijn ge koppeld, die ook is medegedeeld aan Woonzorg Nederland. De VPO heeft volgens het college echter verzuimd aan Woonzorg Nederland te melden dat er meerdere gegadigden waren en dat het eerste bod zou worden aangenomen. „Woonzorg Neder land is terecht verontwaardigd over deze gang van zaken," me nen B en W. Het college is in ieder geval bij de provincie aan de weet geko men dat particuliere exploitatie van Ter Walle in principe geen belemmering vormt voor het bie den van zorg aan bewoners met een verzorgingshuis-indicatie door een andere zorginstelling. De exploitant van Ter Walle zal hiervoor contracten moeten slui ten met de desbetreffende zorg- leverancier. Of de bedoelde zorg inderdaad ingebracht kan worden in Ter Walle is volgens het college af hankelijk van een aantal facto ren, waaronder het feit of en hoeveel bewoners een verzor gingshuis-indicatie hebben. De brief van het college staat op de lijst van ingekomen stukken voor de raadsvergadering op donderdag 31 oktober. De verga dering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Van onze verslaggever Oostburg - Uit een huis aan de Kreeft in Oostburg is in de nacht van woensdag op don derdag een complete verwar mingsketel verdwenen. Het huis was onbewoond. Een 63-jarige Middelburger, die binnenkort de woning betrekt, werd naast de dief stal ook nog geconfronteerd met een forse waterschade. Die trad op bij het demonte ren van de ketel, die een waarde heeft van 2600 gul den. Van onze verslaggever Middelburg - GS van Zeeland hebben een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor de bouw van twaalf verzor gingsappartementen in IJzen dijke. Deze flats worden gebouwd in opdracht van de Algemene Wo ningstichting West-Zeeuwsch- Vlaanderen in Breskens. Ze ko men te staan aan de J. J. Bente- ijnstraat. Of er voldoende belangstelling voor deze flats is en wanneer met de bouw wordt begonnen, kon bij de woningbouwvereniging nog niet achterhaald worden. Van onze correspondent Middelburg - Hij was het irri tante geklier en de stampij die de ex-vriend van zijn nieuwe vriendin ten toon spreidde meer dan zat en na een wor steling kreeg die ex-vriend een mes tussen de ribben. Gisteren veroordeelde de recht bank in Middelburg hem daar voor en kwam hem dat op 180 uur dienstverlening als vervanging van vier maanden cel te staan. De officier van justitie had een gevangenisstraf van een jaar waarvan de helft voorwaardelijk geëist. Het verblijf in de cel mocht hij omruilen voor 240 uur dienstverlening. De worsteling vond plaats in de nacht van 10 mei. B. was op dat moment bij zijn vriendin op be zoek. Bijna traditiegetrouw bonkte ex-vriend L. op de deur van zijn ex-vriendin, gooide een koffiepot door het raam en stampte tegen de achterdeur. Om L. er voor eens en altijd van te overtuigen dat-ie moest maken dat-ie wegkwam en nóóit meer moest terugkomen, opende B. de achterdeur en liet L. een mes zien. Daarop ontstond een wor steling en daarbij werd L. door het mes geraakt. Hij liep een be schadigde maagwand, lever en ribbenkraakbeen opliep. Bij de behandeling van de zaak zei B. zich absoluut niets van enig steekwerk te herinneren en als er was gestoken, dat per ongeluk moest zijn geweest. De schade vergoeding van 865 gulden heeft B. inmiddels al betaald. Van onze verslaggever Tholen - Het district Ooster- scheldebekken van de Zeeuw se politie heeft woensdag in een kelder onder een woning in Tholen een hennepkwekerij opgerold. De professioneel ingerichte kwe kerij werd ontdekt tijdens een huiszoeking, waarvoor de rech- ter-commissaris opdracht had gegeven. De politie heeft de hele kwekerij met toebehoren in be slag genomen. Twee verdachten, bewoners van het pand, zijn door de politie verhoord. Ze gaven toe dat de kwekerij al jaren bestond. Deze duplexwoningen in Axel gaan op zijn vroegst pas eind 1997 tegen de vlakte. Van onze verslaggever Axel - De sloop van 230 woningen in de betonwijk West in Axel gebeurt op zijn vroegst pas eind 1997. Dat zegt directeur C. Reinhoudt van de Regionale Zeeuws Vlaamse Woningbouwvereniging (RZVW) in een toelichting op het jaarverslag over 1995. Het streven van de woningbouwvereniging is erop gericht om de be woners in het voorjaar duidelijkheid te verschaffen over hun toekomst. De sloopplannen spelen al jaren. Van de 230 woningen worden er door de RZVW honderd terug gezet. De resterende bouwgronden zijn bestemd voor koopwoningen. Huurprijs Een belangrijk item voor de bewoners is de huurprijs die ze zullen moeten betalen in de nieuwe wijk. Rein houdt gaat er vanuit dat de huurprijzen op hetzelfde ni veau komen te liggen als die in Oost. Welke oplossingen er voor de bewoners van de 64 du plexwoningen gezocht gaat worden is nog niet duide lijk. Voor hen is de overstap naar een nieuwe of andere woningen het grootst. De duplexwoningen hebben nau welijks comfort. Er is geen centrale verwarming, geen dubbel glas en in de benedenwoningen veelal ook geen douche. In de bo- venwonigen zit de douche in de wc. De bewoners betalen daarom ook weinig, de huur ligt beneden de 200 gulden. Maar voor dat bedrag, zegt Reinhoudt, kan de woningbouwvereniging geen nieuwe huisvesting aanbieden. Maar ook zij krijgen in het voor jaar uitsluitsel. De sloop van de betonwijk West volgt op de sloop van Oost waar de RZVW 120 woningen tegen de grond gooi de en er 86 voor terugbouwde. De woningbouwvereni ging besloot enkele jaren geleden tot de sloop van beide wijken, die met veel achterstallig onderhoud te maken hadden, omdat sloop uiteindelijk goedkoper bleek dan Van onze correspondent Middelburg - De 26-jarige Vlissingse T. E. kreeg gisteren door de rechtbank in Middelburg na een eis van dertig maanden cel een gevangenisstraf van 18 maanden opgelegd. In de periode juni tot en met sep tember van dit jaar was E. ver antwoordelijk voor zeker zeven inbraken, enkele winkeldiefstal len en een poging tot inbraak die alle in Vlissingen waren ge pleegd. Tijdens de behandeling van de zaak betoogde E. dat zij wel tot het inbreken was ge dwongen omdat zij absoluut geen geld had en ook niet kreeg van de sociale dienst kreeg. „Geen geld omdat ik geen vast adres had en ik kon geen vast adres krijgen omdat ik geen geld had," ver klaarde ze. „Het was overleven." In alle gevallen lukte het haar de woningen binnen te komen door haar arm door de brievenbus te steken of met een ijzerdraadje naar de klink te 'hengelen'. De 32-jarige Vlissingse A. L. werd wegens haar handel in harddrugs veroordeeld tot acht maanden celstraf. Een en ander vond plaats in de periode eind fe- Van onze verslaggever Terneuzen - De wereldwinkels van Breskens, Terneuzen, Oost burg, Hulst en Westdorpe gaan samenwerken. De samenwerking, op het gebied van inkoop, publi citeit en grote evenementen, moet resulteren in de oprichting van de regio Zeeuws-Vlaanderen van de landelijke vereniging. bruari tot en met eind april van dit jaar in Vlissingen. De zaak werd twee weken geleden bij ver stek behandeld. Pal nadat de be handeling van haar zaak was be gonnen liet zij weten dat zij zich had verslapen. Het was toen al tegen de middag en de rechtbank - anders nooit te beroerd om enig respijt te geven - oordeelde dat dat nu net géén geldig excuus was om de zaak aan te houden tot een later tijdstip. De officier van justitie had een gevangenisstraf van een jaar tegen haar geëist. St.-Jansteen - De Warande, veer tig schutters. Hoge vogel: G. Ste vens, tweede hoge vogel: E. Goos- sens, eerste zijvogel: R. Schalkens, tweede zijvogel: A. van Gimst, grootste aantal (3): P. de Bot. St.-Jansteen - Schuttersvereni ging St.-Jan, 57 schutters. Wip 1: eerste hoge vogel: F. de Gendt, tweede hoge vogel: M. Baas, eerste zijvogel: F. van Puyvelde, tweede zijvogel: P. Weemaes, derde zijvo- gel: T. de Vrieze, vierde zijvogel: E. Savooy. Wip 2: eerste hoge vo gel: R. Gijsel, tweede hoge en der de zijvogel: F. van Puyvelde, eerste zijvogel: M. de Cock, tweede zijvo gel: J. Doens, vierde zijvogel: R. de Maeyer. Kwadendamme - Zaal 's-Lands Welvaren, vijftien schutters van zeven verenigingen. Eerste hoge en eerste zijvogel: F. Koens, Spes Nsotra; tweede hoge vogel: B. Rooze, Zorgvlied; tweede en derde zijvogel: J. Doene, Victoria; vierde zij vogel: B. Vermeule, Zorgvlied; grootste aantal (9): O. Steenaert, Vooruitgang en R. Govers, Victo ria; extra hoge vogel: C. Jeremias- se, Zorgvlied; vliegende vogels: B. Rooze en R. Govers. Kwadendamme - Verenigigde so ciëteiten, elf schutters van zeven verenigingen. Eerste hoge vogel: J. Doene, tweede hoge vogel: A. Dek ker, Doel naar Hoger; eerste zijvo gel: L. van Dijke, St.-Sebastiaan; tweede zij vogel: J. Wouterse, Vic toria; derde zijvogel: L. van Dijke, St.-Sebastiaan; vierde zijvogel: L. de Jonge, ADLM; extra hoge vo gel: A. Dekker, vliegende vogels: B. Rooze en R. Govers, grootste aantal (6): R. Govers. IJzendijke - Bridgeclubh IJzendij ke, vierde wedstrijd: 1. echtpaar Koek, 2. De Meijer-Lievens, 3. Van Hijfte-Dobbelaere en Kerkaard- De Waal. Terneuzen - Bridgeclub Luctor, zesde wedstrijd eerste clubcompe titie. Groep A: 1. De Meyer-Van de Hemel, 2. echtpaar Sandrini, 3. Visser-Pieters. Groep B: 1. Dek- ker-Koole, 2. Koopman-De Jonge, 3. Kint-Vermunt. Groep C: 1. Van Opdorp-Fermont, 2. Mackaay- Folmer, 3. Reedijk-Buys.' St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. A. van Remoortere, 2. Th. Kints, 3. J. Schout. Clinge - Malpertuus, 35 deelne mers. Mat 1:1. mevrouw Kegels/P. van Broeck, 2. mevrouw De Vos/J. van Mol. Mat 2:1. mevrouw Ras/J. de Poorter, 2. mevrouw De Block/C. Baeyens. Mat 3: 1. me vrouw Bouvré, 2. mevrouw Heye/J. Bouvré. Van onze correspondent Nieuwvliet-Bad - De inter- landfokdag van de KWPN (Koninklijk Warmbloed Paar denstamboek Nederland) groeit nog steeds. Zaterdag 9 november is iedereen uit Zuid-West-Nederland en Bel gisch Vlaanderen die ook maar iets met de paardenfok kerij op sportgebied te maken heeft, te vinden in Nieuw vliet-Bad. Voor de dertiende keer wordt in het Paardensportcentrum Nieuwvliet van de familie Prins door het KWPN fokdistrict Zeeuws-Vlaanderen de inter- landfokdag gehouden. Om het fokbeleid in de praktijk te toet sen werd destijds door het Zeeuws-Vlaamse fokdistrict het idee opgevat de keuring een in ternationaal tintje te geven. Met succes. Hoog niveau De Belgen weten inmiddels de weg naar de Zeeuws-Vlaamse kustplaats prima te vinden en ook bij de Nederlandse fokkers raakt het evenement meer in trek. Zo is er nu sprake van een hoog niveau, zowel kwantitatief als kwalitatief. Dit succes is voor de organisatie geen reden om op zijn lauweren te gaan rus ten. Integendeel. Er is weer kei hard gewerkt om het programma rond te krijgen. De belangstelling van de fokkers is dan ook groot. Het heuglijke feit doet zich voor dat niet alleen de top uit België heeft inge schreven, maar ook de absolute Nederlandse topproducten in de baan verschijnen. Een garantie voor de fokkers en het publiek dat er weer valt te genieten tij dens de keuringen van één-, twee- en driejarige merries en hengst- en merrieveulens. Vrij springen Het twee jaar geleden geïntrodu ceerde vrij springen voor twee- en driejarige merries bleek een succes. Een rubriek die het pu bliek aanspreekt en veel belang stelling trekt. Voor de organisa tie is de groeiende interesse van de zijde van de fokkers en/of ei genaren aanleiding om voor de best springende merrie een extra prijs van vijfhonderd gulden be schikbaar te stellen. Eenzelfde bedrag ligt er te wachten voor de eigenaar van het beste veulen. Dit tevens als doel de kwaliteit van deze interlandfokdag naar een nog hoger peil te brengen. Rond de middag verzorgt de hengst Weltmeyer Twee van René Vets uit Lier ewn dressuur- demonstratie. Deze hengst pres teert op Prix St.-Georges-ni- veau. De interlandfokdag Zeeuws- Vlaanderen in Paardensportcen trum Nieuwvliet aan de Baanst- poldersetijk 10 te Nieuwvliet- Bad begint om 09.30 uur. Hulst - Bij een controle woens dagavond werden op de Hulsterweg twee Hongaarse vrouwen van 19 en 23 jaar aan gehouden. Zij bleken zonder middelen van bestaan in Ne derland te verblijven. Een en kele reis richting Hongarije werd gisteren geboekt. Oostburg - Uit een woning aan de Tragelsingel werd op een nog onbekend tijdstip een bankpas met pincode gestolen. De 31-jarige man, die gisteren aangifte deed van diefstal, is al geconfronteerd met een af schrijving van duizend gulden. Sluiskil/Kloosterzande - Bij snelheidscontroles afgelopen woensdag op de Provinciale- weg in Sluiskil en de Lange Nieuwstraat in Kloosterzande reden 56 van de 875 voertuigen harder dan de toegestane 80 kj. lometer per uur. Eén overtre der reed 115 kilometer. Terneuzen - De bromfiets va# een 16-jarige Terneuzense is o» het Oostelijk Bolwerk gestolen De ontvreemde tweewieler js duizend gulden waard. Hulst - Een 32-jarige Belgische automobilist is vorige nacht in de Overdamstraat betrapt op het rijden onder invloed van ai cohol. De blaastest gaf ruim On promille aan. De man kreeg eet, boete van 350 gulden. Een u® later was het raak op de Grote Kreekweg, waar twee Belgen van 23 en 30 aangehouden wen den. Hun blaastesten gaven respectievelijk 0,7 en 0,9 pro. mille aan. De eerste kreeg een boete, de tweede een dagvaar- ding. renovatie. De woningbouwvereniging sloot 1995, aldus het jaarverslag, met een batig saldo van 3,7 miljoen gul den. Het bedrag wordt in de bedrijfsreserves gestopt. Leegstand In het verslagjaar liep de RZVW zes ton aan huurpen ningen mis als gevolg van leegstand. De totale huurder- ving was in 1995 1,87 procent van de jaarhuur, in 1994 lag dat op 2,08 procent. In de gemeenten Axel en Hontenisse liep de Regionale de meeste huur mis. In Axel is er veel leegstand in de Generaal Meyerflat. In de gemeente Hontenisse wordt de toename van de leegstand veroorzaakt in een com plex aan de Brouwerijstraat in Kloosterzande. De wo ningen zijn begin 1996 verkocht. De gemeente Oostburg viel in positieve zin op met een duidelijke afname in de leegstand. De RZVW zette enige tijd geleden 187 woningen in de etalage, daarvan zijn er in 1995 veertien verkocht. SNUFFELMARKT - Zondag 27 oktober is er in de Vlaanderen- hal een snuffelmarkt. De ope ningstijd is van 10.00 utot 17.00 uur. OUD PAPIER - Morgen wordt het oud papier in de wijken ten westen van de spoorlijn weer opgehaald door het bestuur van harmonie De Vereenigde Vrien den. Zij beginnen hiermee om 09.00 uur. OUD PAPIER - Morgen wordt het oud papier weer opgehaald door bestuur en leden van RIA en harmonie Eikels Worden Boomen. Zij beginnen hiermee om 09.00 uur. BESTUURSVERGADERING - Maandag 4 november is er om 19.30 uur een bestuursvergade ring van De Steltkluut in de Walstraat, De vergadering is toegankelijk voor alle leden. STELTKLUUT - Zaterdag 9 november wordt er, in samenw- kering met De Wielewaal van de afdeling Moervaart-Zuidlede een gezamenlijke werkdag inge richt. De werkdag wordt gehou den in de buurt van Wachtebe- ke. Het vertrek is om 08.30 uur vanaf de garage in de Walstraat HERFSTWANDELING - Zon dag 10 november wordt er in het Braakmanbos een herfstwande- ling gehouden. De aanvang is om 10.00 uur bij het parkeerter rein aan de Savoyaardsweg bij het Noorderbos. In het bos zul len onder andere mossen, pad- destoelen, trekvogels en winter- gasten te zien zijn. VERGADERING Woensdag 20 november is er om 19.30 uur een vergadering van de werk groep planologie in de Wal straat. Deze werkgroepsverga dering is openbaar. WERKEN - Vanaf zaterdag 23 november wordt er door De Steltkluut het gehele wintersei zoen om de veertien dagen ge werkt in het Zeeuws-Vlaamse landschap. De aanvang is tel kens om 09.00 uur aan de gara ge in de Walstraat. Er zullen on der andere wilgen worden ge knot, fruitbomen gesnoeid en drinkputten schoongemaakt Voor meer informatie kan men terecht bij P. Maas en L. Calle. INFORMATIE - In de kerkzaal van De Honte wordt dinsdag 12 november om 14.00 uur een in formatiebijeenkomst gehouden voor slechthorenden. Er is een ringleiding aanwezig. De infor matie is bedoeld voor slechtho renden en hun relaties. Mede werking verlenen KNO-arts K Dalmeyer, ervaringsdeskundige van NWS J. Marks en ver pleegkundige E. Baay. De toe gangskaarten kosten 2,50 en zijn verkrijgbaar bij de recep ties van de ziekenhuizen in Ter neuzen en Oostburg, bij de poli kliniek in Hulst en bij het infor matiecentrum van ziekenhuis De Honte tussen 09.30 en 14.30 Van onze verslaggever Terneuzen - Het afketsen van de grondtransactie op het Z» derpark in Terneuzen met Stichting De Sterre mag geen gevol gen hebben voor de renovatie van de accommodatie van d( voetbalvereniging Terneuzense Boys. B en W van Terneuzffi maken dat nog eens duidelijk in een antwoord op vragen vande CD A-fractie. Het college bekijkt momenteel of aan het desbetreffende perceel een andere invulling kan worden ge geven. Aan de hand van de uit komsten van een aanpassing van de indertijd opgestelde voorlopige exploitatiebecijfering wordt be keken of tot een verantwoord voorstel voor de financiering van de bedoelde voetbalaccommoda tie kan worden gekomen. Een der gelijk voorstel wordt in de raads vergadering van 12 december aan de orde gesteld. De CDA-fractie stelde dat de re novatie van de accommodatie van de Terneuzense Boys geen vertra ging mag oplopen. Het CDA wilde bij monde van fractievoorzitter C. de Mol-Marcusse weten of het col lege bereid is de renovatie voor te financieren. Door deze voorfinan ciering kan de renovatie, volgens het CDA, volgens de tijdsplanning verlopen. Zover wil het college voorlopig niet gaan. Het college baseert zich in eerste instantie op de uitkomsten van een aanpassing van de exploitatiebecijfering. Het bestuur van De Sterre zag af van de grondaankoop omdat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport op dit moment geen medewerking verleent aan de gedachte uitbreidingsplannen in Terneuzen. De Sterre wilde aan de Zuiderparklaan eerst een de pendance bouwen voor de huis- Van onze verslaggever Hulst - In het Hulster stadskan toor wordt van 28 oktober tot en met 8 november een tentoonstel ling gehouden met werken van van Stien Franken uit Axel en Yvette Bakx uit Hulst. De exposi tie bestaat uit aquarellen, zijde schilderen en keramiek en is op werkdagen geopend van 09.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur. vesting van twaalf bewoners enk een later stadium een uitbreiding realiseren vöor 38 bewoners, het ministerie stelt niet genoeg geld beschikbaar. De beantwoording van het collejt op de vragen van het CDA staal op de lijst van ingekomen stukken voor de raadsvergadering op don derdag 31 oktober. De vergade ring begint om 19.30 uur in W stadhuis van Terneuzen. Van onze correspondent Middelburg - De 33-j Vlissinger A. de N. is gisterer door de rechtbank in Middel burg veroordeeld tot in t 240 uur- dienstverlening (®s maanden cel) en een voor waardelijke gevangenisstra van vier maanden. Twee weken geleden hoorde D N. een gevangenisstraf van dw maanden plus drie maande voorwaardelijk plus nog e® twee maanden cel als ten uitvoer- legging van een eerder vonniste gen zich horen eisen. De N. kon weinig leuke d doen van zijn sociale uitkering® om daar enige verandering in brengen bezocht hij op zijn ne» wekelijks de Zeeuwse vis vloot in Vlissingen en stal da® ruimhartig vis en proviand, vis werd verkocht en de provii verdween in zijn eigen maag- Toen een en ander de spuig® begon uit te lopen hield de polk de schepen in de gaten en kon,9 N. op 7 juni van dit jaar op hete daad worden aangehouden- fiets, fietstassen, blikken bie lege flessen alsmede een bos r dijs in de fietstas werden beslaggenomen. Bel Van onze verslaggever Oostburg - Een aant gen in de gemeente Oo, volgend jaar met vi omhoog. Het gaat om i belasting, forensenbe ges, lijkbezorgi marktgelden en precr Deze verhoging levert te 76.000 gulden extr mee is in de begrotin gend jaar rekening ge De stijging past in het bel rieven van lokale heffinge twee jaar te herzien. De t ten worden aangepast in DE choreograaf Josef dit seizoen met zijn be theater driemaal te ga Singel in Antwerpen. L caméleon maakte hij m laatste jaarsstudenten Centre national des Cirque (de befaamde circusschool). Het is e moeting tussen de hede dans en de wereld van cus, van acrobatie en jo Het lichaam lijkt bij steeds een onwerkelijk structie, waarvan de on verwisselbare elementen gen met de nauwkeurigh een uurwerk. Zijn werel van de nar en de tovena bizarre fabels vertellen, een dorpskroniek. Muzi een fanfare op de kios bonte gekakel van kermi ten, het kabaal van het marionetten en het spoo licht van een lantaarn, deze theatrale wereld jongeren hun wapens in: sie, kracht en snelhei elastische lichamen b soepel als reptielen. Of d meleon schreeuwt, blij heim, zeker is dat hij bew Op 29 en 30 oktober Rode zaal van de Singel vang 20.00 uur. DE ROMAN La plapa de mant is volgens Marqu mooiste die na de burger werd uitgegeven. Dit vormt de basis voor he Colometa, een indringend noloog, gebracht doo" Vlaamse actrice Antje Boeck in de regie van B Moor. Een productie va toneelgezelschap De Puur theater voor de li bers. Morgen in het Museu ter (Zwijgershoek) in Si klaas, aanvang 20.00 uur. EEN Non-verbale, dan humoristische en muzika milievoorstelling is K Een echtpaar wordt gecon teerd, na een aardbevind het schuin wegzakken va huis. Met. handwerksch aan vier linkerhanden ga vol optimisme aan de sla alles in de juiste staat ter brengen. Het wordt een boel. De groep Unieke Z brengt dit familiespel. - I Zondag 27 oktober i Herbakker in Eeklo, aan 15.00 uur. EEN PAAR krukken, wat jes en Tibetaanse muziek, heeft meesterverteller Hel Woudenberg niet nodig o~ publiek mee te nemen in d cinerende gedachtenwerel belevenissen van Milarepa Tibetaanse volksheld ui 11de eeuw. In De Torenbo dringt Woudenberg diep in de gekwelde geest va man die de zwarte magie heerst en die, geplaagd schuldgevoelens vanwege ombrengen van veertig me op zoek gaat naar een ge lijke leraar die hem tot in en bevrijding kan brengen, ontmoeting met Marpa leid één van de meest aangrijp meester/leerling verhoudi" uit de geschiedenis. Deze ductie wordt als 'toneel-op neel'voorstelling gebracht. B Vrijdag 25 oktober in Zuidlandtheater, aanv 20.00 uur HET centrale thema van goed ontbijt van David H waarin Catherine ten Brugf oate schittert naast Peter ber, is de liefdesrelatie voorbij is en waarin persooi ke passie en politieke over ging met elkaar verweven 2 De relatie tussen Tom en Ky een rijke ondernemer en werkneemster- kwam drie geleden abrupt tot een ei

de Stem | 1996 | | pagina 14