Pleidooi voor Hulster chipkaart Vrijwillige politie voor extra toezicht in Hulst op zondag Vrees voor illegaal dumpen afval in Hulst DE STEM 'Muziek is mijn allergrootste passie' Zakkenwasser jaagt Hulst op kosten sencJeoegi estelijke dcio j DAG KLAPPER ZAKEN NIEUWS PËSTEM ZEELAND C2 smorgen... Uitdaging voor alle banken' Catootje GEFELICITEERD Vandaag is Peter de sigaar. Eindelijk I „Ik zal de laatste zijn die zegt dat het niet makkelijk is," aldus Mat- I theeuws. „Maar er ontstaat een I gat in de markt voor degene die I zorgt dat hij een multifunctionele I kaart kan verzorgen. Zeker als je I op lokaal gebied een kaart zou I uitbrengen die het gebruik van al I die pasjes en aanverwante pinco- I des in één kaart zou kunnen bren- I gen." Dat zou dan de Hulst Rey- Als inwoners moeten gaan betalen Abraham pa en (0)ma Vroon-kantoor in Breskens mag groter Willy Waumans uit Hulst schrijft als eerste compositie driestemmige mis Winkels bereikbaar Van brandstichting verdachte Axelaar eerst naar psychiater 4Motoren op stoep extra attractie 96 VRIJDAG 25 OKTOBER 1996 ïarticulieren jubileum, huwelijk, verloving, tie, examen, Abraham enz. a 0,65 incl. B.T.W., één grote ïl verplicht. tat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W. tanvraag. Foto's worden niet .312.313 of geef uw tekst 2 dagen >ij één van onze kantoren, richten aan: De Stem, Postbus la t.a.v. 'Kleinyes Afdeling'. kt voor teksten, foto 's en tekeningen jan redenen te weigeren. de opdrachtgever van deze uitgever bekend te zijn. Indien gen met opgave van een st wordt, is men verplicht zich te ming van misbruik. Uitgever is opdrachtgever bekend te maken, mtwoordelijk voor de in de oorkomende teksten. yan onze verslaggever Hulst - De Hulster wijkagent krijgt 0p zondamiddagen assistentie van een vrijwillige politiefunctionaris. 9e gemeente heeft daarover met de politieleiding inmiddels afspraken gemaakt. Burgemeester en wethouders zeggen dat in antwoord op vragen van de verschil lende raadsfracties over extra geünifor meerd toezicht in de Hulster binnenstad. Daarnaast heeft de burgemeester de po litie verzocht extra alert te zijn op balda digheid in de binnenstad op vrijdag avonden. Daarbij is ook het verzoek ge daan via de mogelijkheid van vrijwillige politie voor versterking te zorgen. B en W wijzen erop dat er voor Zeeuws- Vlaanderen momenteel een aantal poli tiesurveillanten wordt opgeleid. In het districtscollege van de politie heeft bur gemeester A. Kessen al aangedrongen op een ruime toedeling van deze politiesur veillanten aan Hulst. Of Hulst zijn zin krijgt is nog niet bekend. Volgens B en W moet het snel reageren op klachten rond overlast een blijvende prioriteit krijgen. Dat namelijk is vol gens het college veelal de basis voor slui merende gevoelens van nveiligheid bij de burgers. „De politieleiding garandeert op dit gebied al het mogelijke, uiteraard binnen de beperkingen waarmee de poli tie te maken heeft," aldus B en W. Die kondigen verder aan te zullen aandrin gen op een evaluatie van de werkzaam heden van de Hulster wijkagent. Wat het drugsbeleid betreft zeggen B en W dat ze alert willen blijven inspelen op ontwikkelingen met betrekking tot de handel en verkoop van hallucinerende middelen. „Ons beleid is gericht op het beheersbaar houden van de situatie. Bin nen onze mogelijkheden zullen wij er al les aan doen om de bekende verkoop punten aan te pakken. Dat het Hulster drugsbeleid 'failliet' zou zijn volgens D66 ontkennen B en W met klem. Van onze verslaggever Hulst-Hulst moet een eigen electronische kaart krijgen, waar mee men de meest uiteenlopende financiële transacties kan verrichten en die de bezitter bovendien ook nog wat voordeel tjes oplevert. 3 in het huwelijksbootje, oers Zussen. Lomeyer in Moerdijk, ic in Etten-Leur. Dit is mijn scheet. En het is maar dat je 't weet. Want hij wordt 30 jaar. Esmeralda Abraham gehaald, al heeft hij er van gebaald. Hij liet™ niet veel over los, maar nu toch de klos. Je drie zusjes. Voorzitter Th, Mattheeuws van de ondernemersvereniging Hulst Eeynaertstad daagt de gezamen lijke banken van Hulst uit zo'n kaart te ontwikkelen. Technisch is het volgens Mat theeuws geen enkel probleem, maar de vraag is of de Hulster middenstanders al klaar zijn voor een dergelijk nieuw snufje. „Hulst zou er in ieder geval een schitte rend wapen mee in handen heb ben om de klanten een geweldige service te geven." Multifunctioneel In de nieuwsbrief van Hulst Rey- naertstad gaat Mattheeuws dieper op de electronische wonderkaart in. Hij constateert dat de klant best 'in' is voor electronisch beta- I len, gezien de enorme vlucht die Idepin-betalingen de laatste jaren hebben genomen. Het betekent I wel dat de meeste mensen inmid- I dels een forse stapel pasjes voor I van alles en nog wat moeten mee- I zeiden. En er komen er nog steeds bij, zoals nu weer de 'chipknip' en de'chipper'. naertstadkaart moeten worden. Daarmee, zo filosofeert Mat theeuws, kun je zowel bij post als bank terecht, je kunt hem opladen met geld, er in de supermarkt fles sen mee inleveren, mee telefone ren, benzine tanken, parkeergeld betalen en koopzegeltjes sparen. Er zelfs een lokaal spaarprogram ma mee opzetten. Instrument „Denk niet dat dit toekomstdro men zijn," zegt Mattheeuws, „want in 1997 zullen grootwinkel bedrijven met deze kaart komen. Wij in Hulst kunnen twee dingen doen. Wachten tot we gedwongen worden met deze beweging mee te doen. Of het andere alternatief, onze klanten verwennen. Is de bereid heid bij ondernemers er om hier aan mee te werken, of blijven we wachten tot we de slag om de klant verliezen. Doordat andere winkelcentra het wel voor elkaar hebben en niet zitten te muggen ziften. Ik daag de gezamenlijke banken van Hulst uit zo'n kaart te ontwikkelen en niet te verzanden in chipper, chipknip, maar daad werkelijk iets te betekenen voor de ondernemers van Hulst. Volgens Mattheeuws moet zo'n kaart een marketing-instrument worden waarbij zowel de banken als het bedrijfsleven garen spin nen, met als uitgangspunt de klant in Hulst te behouden en nieuwe klanten te werven. Van onze verslaggever Hulst - Als inwoners van de gemeente Hulst volgend jaar moe ten gaan betalen voor het inleveren van bouw- en sloopval bij het milieupark zou het illegaal dumpen van dit soort afval wei eens fors kunnen toenemen. Halio Piet, vergis je niet. Al ben je nog steeds mi|n vlam, vandaag zie je toen Je vrouw Paula en je zoon Richard. IDie vrees werd gisteren uitge sproken in de commissie Finan ciën, waar de tarieven voor het ophalen en verwerken van huis- rail aan de orde kwamen. I «et name mevrouw A. Hegger (MA) en Fr. de Vries (onafhan- I «lijk raadslid) spraken daar hun bezorgdheid over uit. Ook wet- I under G. van de Voorde zei er I twijfels over te hebben gehad. I -Jaar dat mag ons er toch niet rail weerhouden om de kosten EDITIE ZEELAND k Gefeliciteerd met -jarig huwelijk en jaren van Arno en ly, Jack en Ineke, ce en Mandy. krneuzen: Elandstraat 32,4532 CG tel-0115-645769, fax 0115-645742. ™acteuren: Peter Oggel (editiechef), eter van den Assem, Frank van Cooten, ,s« Deij (plv. ed. chef), Rein van der «ai, Harold de Puysseleijr. 11,4451 JK I nlh "27370°'fax 0113-273701 I Pffcur Cees Maas (provincie- erslaggever). Hulst: 3 Selco 16'4561 E5 y 14-372770, fax 0114-372771. I &i„acteuren: Gerlach Hochstenbach, 9ene Verstraeten. Sportredactie Zeeland: on Koomen 0 ma t/m vrij. 0115 - 645751 zondag 0115 - 645753 f^rtentie-exploitatie "e Stem en ZVK ''neuzen: I.S"dstraat32,4532CG 15-645740, fax 0115-645741 MlrtSennW00rCli9erS: Hanc'n privé 0115-563976, Hulst S' Pr'Vé 0H5-562354 117^016,4561 ES I JW'114-372770. I Edd9enwoordi9ers: <a. t/m zondag van 11 - 18 u. Eddv9enwoordigers: MsrlVawden Brande' privé 0114-314570, jan Verstraeten privé 0114-316755. KPeningstijden: pt/mvr. 8.30 - 17.00 uur daar neer te leggen waar ze thuis horen," betoogde hij. „Dus bij degenen die het afval komen inle veren." Het afvoeren van het in geleverde bouw- en sloopafval kost de gemeente ruim 213.000 gulden per jaar. Tot nu toe werd dat niet verhaald op de brengers. De gemeente moet voor schoon puin, bouw- en sloopafval en ver vuild bouw- en sloopafval res pectievelijk 5, 120 en 190 gulden per ton betalen. Die kosten wer den tot en met dit jaar doorbere kend in de tarieven voor de reini gingsrechten, die iedereen moet betalen. Bedrijven mogen ook nu niet gratis hun bouw- en sloopaf val komen afleveren. Volgens burgemeester en wethouders spannen bedrijven echter op gro te schaal particulieren voor hun karretje om hun rommel op het milieupark te dumpen. Dat is ui teraard niet te bedoeling. Om de ze ontwikkeling te stoppen wor den vanaf volgend jaar dan ook kostendekkende tarieven in reke ning gebracht voor het storten van bouw- en sloopafval. Onge acht of het om bedrijven gaat of om particulieren. Van onze verslaggever Breskens - GS van Zeeland heb ben geen planologische bezwaren tegen de uitbreiding van het kan toor van rederij Vroon aan de Ha ven Westzijde in Breskens. Tegen de uitbreiding waren bij de ge meente bezwaren binnengeko men, die echter door de gemeente zijn weerlegd. Het Zeeuws provinciebestuur kan zich hiermee verenigen, zo blijkt uit een brief aan de gemeente. Willy Waumans uit Hulst laat zijn 'pronkstuk' zien. Door Jeanette Vergouwen Hulst - Het is uitzonderlijk dat iemand van 51 jaar al meer dan veertig jaar koorzanger, is en ook nog eens veertig jaar koperblazer. Willy Waumans doet er zelfs een schepje boven op. Hij schreef een driestemmige mis, zijn eerste compositie, en deze wordt zondag 27 oktober uitgevoerd door het vocaal ensemble La Chorale, waarin hij zelf de baspartij zingt. Dat muziek zijn passie is, behoeft geen betoog. FOTO WIM KOOYMAN De Hulstenaar is geboren in Koewacht en kraakte daar de eerste nootjes. Zijn mis noemt hij de Missa in honorem S.S. Philippi et Jacobi. „Een soort eerbetoon aan Koewacht waar de mis wordt gecreëerd in de kerk van de Philippus en Jaco bus. Ik heb de mis geschreven in de stijl van de 16e eeuw en ik probeer het karakter van de ver schillende gezangen duidelijk te laten horen. Het is trouwens een bijzondere ervaring om muziek die jezelf geschreven hebt te ho ren zingen," vertelt Waumans die zelf meezingt. Hij wil er geen seconde van missen. Dat ook de fanfare Eendracht Maakt Macht, waarin hij hoornist is, enkele passende nummers speelt, maakt voor hem zondag tot de dag der dagen. Als hij zijn levensloop begint te vertellen, straalt het enthousias me er vanaf. Het is snel duide lijk, hij kan van muziek geen ge noeg krijgen. Als knaap van acht werd hij gebeten door de muziekmicrobe en hij koestert deze microbe met geduld en be steedt zijn vrije tijd bijna totaal aan muziek en nog eens muziek. Kinderkoor „Ik begon in het kinderkoor in Koewacht bij Piet Apers. Kinde rliedjes, het eerste was 'Hela, gij bloempje slaapt gij nu nog'. No ten lezen konden we niet dus leerden we alles uit het hoofd, ook de Gregoriaanse gezangen. We droegen als zangertjes van Sint Cecilia een witte pij met een houten kruisje en koord en ik was echt trots toen ik in 1956 een sopraansolo mocht zingen. We hebben wat Gregoriaanse diensten verzorgd als knapen koor. Ik ben toen ik de baard in de keel kreeg overgestapt naar het mannekoor waar ik. mijn partij zong tot 1973, het jaar waarin verhuisde naar Hulst. Voor mijn huis klaar was. zong ik al in het Hulsterse Blaauwe Hoeve koor en toen ik in 1989 in de Stem las dat Martin Polspoel een Gregoriaans Studiekoor wilde oprichten heb ik me on middellijk gemeld." Willy Waumans stak vanaf die tijd al zijn Latijn in dit Studie koor en werd ook lid van het Gregoriaans herenkoor Sint Jansteen. Martin Polspoel is ge specialiseerd in de semiologie en laat zijn koor zingen volgens de neumen uit de eeuwenoude ma nuscripten. „Mede door het be studeren van de oude hand schriften is mijn interesse voor de oude muziek gegroeid. Ik luister dagelijks naar muziek tot en met de renaissance en mijn favoriete componisten zijn Mon teverdi, Palestrina en de Vlaam se polyfonisten. Ik ben een trou we bezoeker van concerten. Ge lukkig zijn er veel op dit gebied in Antwerpen en via iemand van het conservatorium kan ik boe ken en partituren raadplegen in de muziekbibliotheek." Uit het hoofd Waumans heeft geen officiële muziekstudie gedaan en is dus autodidact. „Ik heb alles geleerd van de dirigenten bij wie ik in de groep zat en door veel te lezen en te bestuderen. Want ik zing niet alleen graag. Vanaf mijn tiende ben ik ook lid van de fan fare. Eerst tamboer, notenschrift voor slagwerk was er nog niet in 1955 en daarom leerde we alles uit het hoofd. Goed voor het rit megevoel, maar na een tijdje wilde ik liever een blaasinstru ment bespelen. In de kast van de fanfare lagen nog een ventiel trombone en een alto. Ik was maar een klein ventje dus koos ik voor de alto die trouwens een beetje lek was en dus eerst gere pareerd moest worden. Na enke le maanden liep ik zo trots als een pauw met 'de muziek' mee. Willy Waumans anno 1956 draagt als zanger van het Koe- wachtse koor Sint Cecilia een witte pij met een houten kruisje en koord. REPRO WIM KOOIJMAN Festivals, processies, enzo voorts. Ik werd vaak voor de keus gesteld wat doe je de vol gende keer, loop je mee met de fanfare of zing je mee in het koor. Ik koos steeds voor de groep die op dat moment het slechts bezet was." Hoorn Na een paar jaar kreeg hij een gloednieuwe alto en dit instru ment heeft hij nu 38 jaar later nog. Omdat de alto wat uit de mode raakte schakelde hij over op cor (een soort hoorn). „Eentje met cilinders in plaats van ven tielen. De echte hoorn kreeg ik veel later. Een Bes-A-hoorn en ik moest weer helemaal opnieuw beginnen. Dit instrument be speel je linkshandig en ik moest al mijn Es-partijen transpone ren in Bes-partijen." Met trots toont hij zijn lidmaat schap van het Nederlandse hoornistengenootschap, zijn gouden bondsmedaille en gou den medaille van de Gregorius Vereniging. „Ik hou van kamer muziek en ik ga vaak naar reci tals of concerten en thuis draai ik mijn favoriete muziek. Niet altijd klassiek hoor. Ik ben al ja renlang fan van Boudewijn de Groot en de Vlaamse Willem Vermandere. Nog meer schrij ven Ja ik denk het wel, ik heb nu al plannen voor een vier stemmige mis." De driestemmige mis van Willy Waumans wordt zondag 27 ok tober in Koewacht uitgevoerd in de dienst van 10.30 uur onder leiding van Paul Meeusen door La Chorale. De fanfare EMM wordt geleid door Anne Marie Hoefeijzers. Van onze verslaggever Hulst - De gemeente Hulst is plotseling opgescheept met een kostenpost van bijna een half miljoen gulden, veroor zaakt door een zakkenwasser van het bedrijf Scheldelin aan de Hogeweg. Omdat de zakkenwas-installatie zeer warm afvalwater produceert is een groot deel van de riolering onder de Hogeweg aangetast door scheurvorming. Bovendien zaten in het afvalwater van het bedrijf ook agressieve stoffen, die het beton van de rioleringsbuizen oplosten. Zaten, want inmiddels zijn de milieu-eisen voor het be drijf bijgesteld. Ook de tempera tuur van het afvalwater bedraagt nu nog maar een graadje of der tig. Dat neemt niet weg dat de riolering na amper zeventien jaar zijn beste tijd heeft gehad. Er zijn nog geen verzakkingen, breuken of lekken, zodat volgens de ge meente snel handelen nodig is. Door in de bestaande buizen een kunststofbuis in kousvorm aan te brengen is het euvel verholpen. „Ik vind dat die riolering wel heel erg snel versleten is," betoogde J. Steijaert (CDA). „Is er destijds dan geen rekening met dat be drijf gehouden," vroeg Th. Bom- maert (D66) zich af. „Door de lo zingen van dat bedrijf worden wij nu op kosten gejaagd." MARKTEN ANTWERPEN Antiekbeurs - antiek, curiosa en allerlei - Sint Jorispand -12.30-17.30 uur - t/m zo AXEL Daverende Vrijdag - koopjes- markt - kraampjes in winkelstraat SLUIS Ruilavond - diverse objecten - ge meenschapscentrum 't Zoute Vestje - Hoogstraat 35 - 20.30 uur THEATER HULST Oud ja...maar nog niet versleten - kluchtige thriller - door medewer kers van de Sterre - den Dullaert - 20.00 uur-vr en za Vertelavond - Ge Keu mij nog meer vertell'n - streekverhalen - Baudeloozaal - 20.00 uur MIDDELBURG Ines contreras y su Grupo Fla menco- flamencoprogramma met zang, muziek en dans - Stad- schouwburg Molenwater 99 - 20.00 uur SAS VAN GENT The Rose garden - komische thril ler - door amateurtoneelvereniging Siesa - de Speije - 20.00 uur - vr en zé TERNEUZEN Helmert Woudenberg - met 'Mi- larepa, de Torenbouwer - toneel op toneel - 20.00 uur - Zuidlandtheater VLISSINGEN Nieuwe Theatermakers - drieluik met jazz, toneel en moderne dans - Vestzaktheater - 20.15 uur MUZIEK GOES The Beets Brothers - Nederlands Jazzkwartet - Prins van Oranje - Nieuwstraat 14 - 20.00 uur MIDDELBURG Dudley Savage - Concert en Ge hoorzaal -Singelstraat 13 TERNEUZEN Screaming Meaning - Bevelandse viermansformatie - eigen nummers en bewerkte covers - Prgy en Bess VLISSINGEN Hans de Booy - theaterconcert 'Norm' - Arsenaaltheater - 20.15 uur Jamsessie - De Piek - 21.00 uur DIVERSEN CLINGE Bingo - Malpertuus -13.30 uur Bieden - Malpertuus -13.30 uur SINT-JANSTEEN Kaarting - café De Kroon - 14.00 uur STOPPELDIJK Competitie koersbal - 't Gelaag - 13.30 uur KLOOSTERZANDE Kaarting - Rozenhof -13.30 uur AXEL Expositie - aquarellen van Trees de Vree - streekmuseum Het Land van Axel - 13.30-17.00 uur (woe t/m vrij t/m 26 okt) Expositie - Groei Bloei - openba re bibliotheek (t/m 9 nov) Kaarting - De Boemerang - 19.30 uur Bingo - Gregoriuscentrum - 14.00 uur SPUI Open huis - De 3 Gehughten - 21.00 uur Puzzelspeurtocht - vertrek vanaf De 3 Gehughten -19.30 uur (leden 2,50, niet-leden 3,50) WESTDORPE Vrouwengymnastiek - Concordia -13.30 uur OSSENISSE Schieting - camping Mussenist - 20.00 uur EEDE Kaarting - Hof van Eede -19.30 uur LAMSWAARDE Modeshow - White Horse uit Hulst - KBO Lamswaarde en Graauw - café De Vier Jaargetijden - 14.00 FILMS GOES Grand Theater - 19.00 en 21.45 uur Independence Day Podium 't Beest - 20.30 uur Zusje HULST Koning van Engeland -14.00 uur A Goofy Movie 14.00 uur De Zeemeerman 14.00 uur Loch Ness 14.00, 19.15 en 22.00 uur Indepen dence Day 14.00,19.30 en 22.00 uur The nutty professor 14.00,19.30 en 22.00 uur Tin Cup 19.30 en 22.00 uur Last man stan ding 22.00 uur Time to kill 19.30 en 22.00 uur Twister MIDDELBURG Schuttershof - 14.30 uur James and the giant peach 19.30 uur Palookaville OOSTBURG Ledeltheater - 20.00 uur Eraser VLISSINGEN Alhambra Theater - 14.00, 19.00 en 21.45 uur Independence Day 14.00,19.00 en 21.30 uur The nutty professor 14.00 uur A Goofy Movie 19.00 en 21.45 uur Twister 14.00 uur Babe 19.00 uur Tin Cup 21.45 uur Last man standing BRUGGE Kennedy Complex 20.00 en 22.45 uur Independence Day 20.00 en 22.30 uur Mission Impossi ble 20.00 uur Multiplicity 20.00 uur The nutty professor 22.30 uur Crash 22.30 uur Diabolique GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mission Impossible 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Multiplicity 14.30, 20.00 en 22.45 uur Breaking the Waves 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Dia bolique 14.30,17.00, 20.00 en 22.30 uur In dependence Day 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Far- go 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Nutty Professor 17.00,20.00 en 22.30 uur Trainspot ting 22.30 uur Phenomenon 14.30 uur A Goofy Movie 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister 14.30 en 17.00 uur It takes Two 14.30,17.00 en 20.00 uur The Rock KNOKKE Beverly Sereens 20.00 en 22.30 uur Mission impossi ble 20.00 en 22.45 uur Independence Day 20.00 en 22.30 uur Multiplicity 20.00 uur The Nutty Professor 22.30 uur Diabolique Sint Jansteen - Wegens werk zaamheden is de Wilhelmi- nastraat in Sint Jansteen enige tijd afgesloten voor doorgaand verkeer. De winkels in deze straat blijven echter wel be reikbaar. Ook voor automobi listen. Van onze correspondent Middelburg - De 26-jarige H. van der M. uit Axel zal nog even op zijn berechting moeten wachten. Het punt is dat de riolering er al lag voordat het bedrijf zich ves tigde aan de Hogeweg. Toen dat gebeurde had de gemeente er ook geen idee van dat er moeilijkhe den van zouden komen én werden het bedrijf dan ook geen strenge regeltjes opgelegd. „Natuurlijk hadden we nu met dit geld liever wat anders ge daan," aldus wethouder G. van de Voorde. „Maar die investering is hier gewoon noodzakelijk om de riolering te behouden. Als we de zaak op zijn beloop laten krij gen we straks te maken met ver zakkingen en dan zijn we hele maal ver van huis." Zijn zaak werd gisteren voor de rechtbank in Middelburg inhou delijk behandeld, maar zowel de officier als zijn advocate oordeel den dat Van der M. eerst maar eens goed door een psychiater moet worden onderzocht. Van der M. ging het niet voor de wind. Samen met zijn vriendin was hij de uitbater van disco Tro pical Heat en de plannen die zij hadden waren groots. Volgens Van der M. traineerde de brou werij die het pand in eigendom had op allerlei manieren de be drijfsvoering en dus slonk hun beginkapitaal als sneeuw voor de zon. Al eerder had hij gezegd de boel in de fik te steken als het niet liep en op 13 juli van dit jaar voegde hij de daad bij het woord. Na sluitingstijd sprenkelde hij thinner op de draaitafel, hield er een aansteker bij en het gevolg was dat de gehele inventaris uit brandde. Naast de ten laste gelegde brand stichting wordt Van der M. nog verweten dat hij eind mei bij de politie in Terneuzen een valse aangifte heeft gedaan van afper sing. In het verleden is Van der M. al diverse keren veroordeeld voor het doen van een valse aan gifte en brandstichting en heeft hij enkele inbraken en verduiste ring op zijn naam staan. Wanneer de zaak opnieuw wordt behandeld is nog niet bekend. Van onze verslaggever Hulst - Op de stoep geparkeerde motoren moeten niet worden ge zien als hinderlijke obstakels, maar als een extra attractie. Dat vinden burgemeester en wethou ders van Hulst. In het centrum van Hulst zijn na bij de basiliek drie parkeervoor zieningen voor motoren aange legd. Op doordeweekse dagen is dat genoeg, maar niet op zondag. Motorrijders stationeren hun voertuig dan maar op de stoep. „Naar onze mening bestaat daar tegen geen bezwaar," aldus B en W. Het loopgebied kan dan welis waar nauwelijks meer gebruikt worden, maar dan kan men wel over de markt lopen. „Bovendien vormt voor sommigen een groot aantal geparkeerde motoren een attractie," weet het college.

de Stem | 1996 | | pagina 13