SEC 'Oostburg moet erg oppassen' De stoomtram Wethouder Bolijn: 'Yerkeersproject onbegrijpelijk voor burgers' Leerlingen muziekcursus gokdag Zorgstichting kende in '95 een bewogen jaar UITSLAGEN unicef# slipdag idersurprisedag setjesdag jgeven morgen concert Fluoridegehalte van gras is niet gestegen in 1995 DESTEM ZEELAND C4 Foundations en redenen om UNICEF n kado's te kopen... oenen kinderen Bij ontwikkelen bouwlocaties 'oensdag 30 oktober dnderdag 31 oktober__ Bodem vervuild onder voormalig pompstation in Aardenburg I Roll; Koersbal Kaartingen Schietingen Gaaibollen DONDERDAG 24 OKTOBER 1996 E90 cup svorm Ina" van C70 tot G100 van de lingerie enda 1997 bij lanaf 50.- LIS DE VQSPLEIN 4 HULST Kj] Van onze correspondent Oostburg - Het landelijk demon stratieproject Duurzaam Veilig Vorkeer West-Zeeuws-Vlaande- ren is niet altijd even duidelijk ï0orde mensen/Zeker niet als je te maken hebt met verschillende wegbeheerders en met verschil lende soorten wegen. Deze uitleg gaf wethouder C. Bo- lijn-Hertzberger gisteren tijdens de vergadering van de commissie Openbare Werken. „Het is zelfs voor ons, bestuurders, een men gelmoes. Dan is het voor de men sen helemaal een moeilijke toe stand. De verschillende wegbe- heerders maken de zaak er niet helderder op." Zij stelde dat de geplande 30 km wegen wel duidelijk zijn voor de inwoners. Volgens haar staan de mensen hier achter. „Natuurlijk krijg je commentaar. Dat kun je verwachten." Zij wond er ook geen doekjes om, dat de wegen die de provincie en Rijkswater staat in beheer hebben, veel maatschappelijke weerstand op roepen. „Als gemeenteraad hebben we 'ja' gezegd tegen het plaatje dat toen voor ons lag, niet beseffend wat dat inhield." De wethouder doelde daarmee op de gebieds- ontsluitingswegen met onder an dere parallelwegen voor het lang zaam verkeer. Grote weerstand kwam er vanuit de werkgroepen van het wegvak Roofack - Schoondijke en on langs van Boerenhol - Potjes. „Ook in bestuurlijk overleg vin den pittige discussies plaats. Over deze kritiek stappen we niet zo maar heen. Hopelijk vinden we de goede oplossingen." De wethouder blikte verder al vast in de toekomst als de auto veerdienst Breskens - Vlissingen wegvalt. Bolijn wil dan vechten voor de industriegebieden en pleit alvast voor een goede ont sluiting. Van onze correspondent Oostburg - Bij het ontwikkelen van bouwlocaties moet de ge meente Oostburg niet alles uit handen geven aan projectont wikkelaars. Ook particulieren en de gemeente zelf moeten wo ningen kunnen bouwen. Dit stelde H. Lippens (CDA) tij- tas de commissie ABZ gister morgen toen de commissieleden discussieerden over bouwloca ties in de diverse kernen. Hij wees naar Terneuzen waar projectontwikkelaars de over hand hebben. „Daar moeten we met zijn allen voor oppassen. We zullen een discussie op gang moeten brengen waarin we dui delijk maken welke kant we op willen en kijken hoe we met pro jectontwikkelaars omgaan," vond hij. J. Provoost (VVD vroeg zich af of de verhoudingen in de prak tijk echt zo scheef liggen. „Of is alles afgedekt door de gemeen telijke voorwaarden?" Burge meester J. Kruize zei, dat de ge meente een goed bestemmings plan wil. „In de praktijk komt het er vaak op neer dat de mees te woningen door projectont wikkelaars worden gebouwd. Particulier initiatief laat niet al tijd blijken dat het goedkoper kan." Kruize was wel de mening toegedaan dat je, indien je als gemeente grip hebt op bepaalde huisvestingsmogelijkheden, de- Bij aanschaf van 3 slips 4E GRATIS ij aankoop van kinderondergoed IKE SURPRISE GRATIS, vrijdag 1 november, Van onze verslaggever Aardenburg - De bodem on der het voormalige benzine station aan de Oude Kerk straat in Aardenburg blijkt ernstig verontreinigd. Van 1935 tot 1993 werd op deze plek brandstof verkocht. Ook het grondwater ter plekke blijkt vervuild met aromaten. Tijdens veldwerk, blijkt uit een beschikking van GS, is in drie boringen een benzinegeur waar genomen. De diepste waarne- Bing ging tot 4,5 meter onder iet maaiveld. GS schrijven dat er sprake is van ernstige bodemverontreiniging' oie noodzaakt tot saneren. Be doeling is dat de vervuilde grond wordt uitgegraven en afgevoerd naar eenreinigingsinstallatie. GS verwachten door de omvang van de verontreiniging dat ook ffl een deel van de Oude Kerk straat gegraven moet worden, vier nog in het terrein aanwezi gelege ondergrondse tanks wor den verwijderd. be ontstane put wordt gevuld riet schone grond. "keet na de grondsanering Wordt het grondwater geanaly seerd om te bekijken of die dan Jog verontreinigd is. Wanneer dat het geval is, vindt een grond watersanering plaats. ze ook zelf moet invullen en dat niet aan een projectontwikke laar moet laten. Oesterput De commissie liet verder de no dige bouwplekken de revue pas seren die de komende vijf jaar ingevuld kunnen worden. Voor Breskens staan nog vijftig hui zen op de rol. Gedacht wordt aan het zogenaamde 'inbrei-mo- del'. Dat wil zeggen, in de kern zelf open plaatsen invullen. Natuurlijk kwam daarbij weer de Oesterput weer in beeld. L. Baarends D&T vond het een goed plan om hier weer naar te kijken. Lippens zei dat hier al meer naar gekeken was, maar dat het kostenplaatje toen zo hoog uitviel. Verder vroeg hij zich af, of dit wel binnen de vijf jaar te realiseren viel. De com missieleden Provoost en Ver- planke wilden er nu ook al aan werken. Want als het erg vrijblijvend is, kan het nog wel vijftig jaar duren," zei Provoost. Voorzitter Kruize wilde het wel stukje bij beetje realiseren. „Trouwens we zijn op zoek naar geschikte bouwlocaties en dan bekijken we niet welke de min ste problemen hebben." Baarends wilde verder dat de Golepoldersedijk in beeld kwam en niet een locatie op Baersan- de. Dit in verband met het ge bruik door sporters. De rest van de commissie kon zich hier wel in vinden. Sloppenwijk Bij het zoeken naar plekken in Oostburg waar nog 75 woningen gebouwd mogen worden, kwam de le Hogendijk ter sprake. Aangezien het grenst aan het in dustrieterrein mogen de kavels met een lagere grondprijs weg. Op het perceel kunnen tien zo genaamde 'niet aaneengebouw- de woningen' komen, met één meter tussenruimte. Provoost zag al een sloppenwijk voor ogen en verpaupering van de buurt. Voorzitter Kruize vond dit nogal een boute uitspraak. „Mensen die daar willen bou wen moet je voordeel van de twijfel geven. Een bufferzone schermt de huizen af van het in dustrieterrein." Ambtenaar F. Sanderse ver klaarde aan de commissie wat nu precies de huizenbouw zou worden, en wel twee-onder-een- kapwoningen Na deze uitleg er kende Provoost dat hij wel een verkeerde beeldvorming voor ogen had. De commissie kon zich wel vin den in het feit dat de grootste bouwlocaties in Breskens en Oostburg kwamen te liggen, maar dat de kleine kernen toch ook wel in beeld moesten blij ven. Bij aankoop B.H. SLIP 'A PRIJS °eze correspondente Saterdag 2 november, schaf van 50.- dobbelen met 3 dob e Het aantal ogen geeft de waarde aa uldens. Inwisselen mnd. november Oostburg - Stichting Welzijn West-Zeeuwsch-Vlaanderen, sec- w Jeugd- en Jongerenwerk uit Oostburg, laat de ex-cursisten Jan de popmuziekcursus morgen, vrijdag 25 oktober, optreden. 11 november begint een nieuwe cursus popmuziek. 1 tr.i on ,concert 's In de tent die door de Oostburgse winkeliersvereniging P het Ledelplein wordt geplaatst. Onder leiding van Ries de Vuijst 1 ,l ;ei! lussen 20.00 en 22.00 uur drie bands: de gelegenheidsformatie, mg Beatles uit Schoondijke en Good for Nothing uit Aarden- Gentsestraat 3-5 4561 EH Hulst Tel. 0114-314410 I ere november kunnen jongeren tussen 12 en 17 jaar muzikale CJ?ntlëen opdoen. Dan begint in de muziekruimte van het Muziek I ner Van Da'estraat 1 'n Breskens de cursus voor begin- hehti PrinciPe boeven de deelnemers geen muzikale ervaringen te I best eit' ^et vo^staal-om Sraag in een band te willen spelen. De cursus Isam UH acht lessen waarin men een instrument leert bespelen en I t® mu2^eh maakt met leeftijdsgenoten. Het produceren van enke- j [je|°i)nar"mers is het uiteindelijke doel. Stan 6 den kunnen informatie inwinnen of zich opgeven bij Jo neveld van bovengenoemde stichting (0117-455349). Halte Bontekoe in Zuiddorpe. Deze foto werd gemaakt tijdens de afgifte van de laatste vrachtbrief in 1949. Machinist C. Markus slaat het tafereel gade vanaf zijn hoge zitplaats. repro's wim kooyman Van onze verslaggever Breskens - In een nog niet zo grijs verle den was Zeeuws-Vlaanderen voor zijn openbaar vervoer aangewezen op de stoomtram. Maar niet alleen de reiziger was gebaat met dit vervoersnet. In het agrarische land was op een bepaald moment het vervoer van bie ten niet weg te denken zonder volbeladen wagons, voortgetrokken door een puffende locomotief. In het begin waren er verschillende maat schappijen, waarbij de Stoomtram Bres- kens-Maldegem het langst zelfstandig bleef. Alle andere lijnen - waaronder de in de vo rige eeuw opgerichte IJzendijkse Stoomt ram Maatschappij - waren al opgegaan in de ZVTM. Een wel bijzonder gebruik van de trams werd in de meidagen van 1940 gemaakt door de Duitse bezetter. In een paar dagen tijd werden ruim 50.000 Franse krijgsgevange nen vervoerd vanuit Sas van Gent naar Walsoorden. Niet in wagons met gerieflijke zitplaatsen, maar ze moesten staan, opge hoopt in wagons die normaal voor bieten- vervoer werden gebruikt. In een onlangs verschenen fotoboek (De stoomtram op Oost-Vlaanderen) komen al deze aspecten aan bod. Niet alleen voor de specifieke lief hebber van de stoomtram is het boekje het, bekijken waard. Want evenals dat in eerde re fotoboeken, met dikwijls een bepaalde plaats als onderwerp (Oostburg in oude an sichten, bijvoorbeeld) het geval is, wordt ook een algemeen tijdsbeeld opgeroepen. Een tijdsbeeld van nog niet door autoblik verpeste dorpsgezichten, mensen in kleder drachten en kleine bruggetjes over. een nog niet vergroot kanaal Gent-Terneuzen. De Duitsers gebruikten de bietenwagons in 1940 als transportmiddel voor ruim 52.000 Franse krijgsgevangenen. Van onze verslaggever Middelburg - De Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ), waarvan Ter Schorre in Terneuzen en De Vurssche in Axel onderdelen vormen, kende in 1995 een bewogen jaar. De diverse zorgsectoren kregen een nieuwe aansturing en de sec tor Verstandelijk Gehandicap tenzorg werd uit de organisatie gelicht en verzelfstandigd onder de naam Stichting Arduin. Aan het eind van het verslagjaar 1995 is de bestaande raad van be stuur teruggetreden om plaats te maken voor een interim-bestuur der die leiding gaat geven aan het reorganisatie- en herstructure ringsproces van SRVZ. „Het was een jaar met veel ingrijpende ver anderingen, die gepaard gingen met grote consequenties en emo ties. De medewerkers hebben veel veerkracht en flexibiliteit getoond. Grote waardering komt toe aan alle medewerkers en vrijwilli gers," staat in liet jaarverslag 1995 te lezen. De zorgvernieu wing, een van de beleidsdoelstel lingen van SRVZ, kreeg ook ge stalte in Zeeuws-Vlaanderen. Zo werden de noodzakelijke stappen gezet om de inventaris van Ter Schorre te vervangen en het ruim twintig jaar oude verpleeghuis aan te passen aan de eisen van deze tijd door een grondige reno vatie. Uitgangspunt voor het nieuwe beleid is de verpleeg- en ouderenzorg zoveel mogelijk over de regio te spreiden. Daarvoor wordt de capaciteit van Ter Schorre (de hoofdlokatie) ver minderd en komen er zestig ver pleeghuisplaatsen in verzor gingstehuis De Vurssche in Axel. Verder is het voornemen in het centrum van Terneuzen een bege leid wonen-project te realiseren voor 28 daarvoor in aanmerking komende patiënten. De wens leeft nog om in samenwerking met een verzorgingstehuis in de regio een verpleegunit te realise ren. Bedoeling is dat er uiteinde lijk in Ter Schorre 120 verpleeg huisplaatsen overblijven. Ook zijn plannen ontwikkeld om tegenover De Vurssche aanleun woningen te bouwen. 'Levens- loopbestendige woningen', zoals dat heet. Bewoners hiervan kun nen, indien nodig, een beroep doen op zorgverlening door De Vurssche, Naast de inzet van het eigen per soneel heeft SVRZ ook veel te danken aan vrijwilligers. De 187 vrijwilligers in Ter Schorre en de 37 in De Vurssche leverden vol gens het jaarverslag een onmis baar aandeel in de woon- en ver- blijfsituatie van de bewoners. St.-Jansteen - De Warande, KBO: 1. Th. Kints, 2. M. Taalman/M. van Bunder, 3. A. van Remoortere. Kloosterzande - Clubgebouw Ro zenhof, dertig personen: 1. A. de Waal/G. de Bruyn, 2. G. Cornelis- sen/A. Rombout, 3. M. van Goet- hem/A. Weesepoel. Lamswaarde - Zaal De Luifel, KBO: 1. L. Sala/A. Lauwers, 2. E. van Waterschoot/T. Vereecken, 3. A. van Driessche/L. Platjouw-van Poele. Terhole - Dorpshuis, KBO: 1. C. Freijzer-van Hoeij/A. Lauwers, 2. E. Volleman-Caluwé/A. van Driessche, 3. A. van Delft-Witte- man/M. van Campen-Schelfhout. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, tien personen: 1. A. Rottier/E. de Maat, 2. J. Schrauwen/M. Rade- makers-Warrens, 3. A. Mannae- rt/R. de Kort-Reyns. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, veer tien personen: 1. M. van der Sijpt/M. Thuy, 2. M. D'Hondt/J. Verbraken, 3. E. Bracke/J.Suy. Axel - Gregoriuscentrum, dertien personen. Mat 1:1. H. van Waes, 2. A. Willems. Mat 2: 1. G. Antheu- nis, 2. G. Braun. Westdorpe - Concordia, zeventien personen. Mat 1: 1. W. Kalle/C. de Smet, 2. A. Dobbelaar/A. de Pach ter. Mat 2: 1. E. de Smet/R. van Hecke, 2. G. Spuessèns/H. van Waes. Axel - De Halle, zes personen: 1. G. Navest, 2. J. Vercauteren, 3. R. Witte. Clinge - Zaal Malpertuus, 22 per sonen. Mat 1: 1. M. Vonk-van de Keelen/J. Spitters, 2. C. van Gij- sel/J. Boonman. Mat 2: 1. L. Buy- se/P. van Broeck, 2. W. Verton- gen/J. de Poorter. Nieuw-Namen - De Kauter, zes tien personen: 1. J. van Mol/J. van Ombergen, 2. L. Pauwels/L. van Damme, 3. B. de Vrieze/J. de Wijn. St.-Jansteen - De Warande, KBO, 22 personen: 1. mevrouw Jonge- neel, 2. mevrouw Verschueren, 3. mevrouw De Betue. Clinge - Malpertuus, 48 personen. Bieden: 1. mevrouw Peeters, 2. mevrouw Van Mullem, 3. R. de Vos, extra prijs: mevrouw Ver schueren. Zaamslag - Kaartclub DW, bie den zonder roem: 1. R. Hamelink, 2. T. van Pamelen, 3. M. de Vos. Tussenstand clubkampioenschap na 9 ronden: 1. Jac. van Doorn 431 punten, 2. J. van Doorn 420, 3. R. de Nijs 415 punten. Nieuw-Namen - Zaal De Nachte gaal: 1. L. Timmermans-R. Sturm, 2. E. de Kind-A. Bruynooghe, 3. H. Bogaert-J. Siellez. Nieuw-namen - Zaal St.-Cecilia: 1. E. de Kind-F. de Maayer, 2. F. Blommaert-G. van Rooyen, 3. G. Verhulst-R. Smet. Sas van Gent - Bridgeclub Sas van Gent, clubcompetitie. A-lijn: 1. De Vries-Al, 2. echtpaar Delaruelle, 3. Al-de Beleir en Vereecken-Van Waes. B-lijn: 1. Bruggeman-Ra- mondt, 2. Goethals-Willems, 3. Rijnberk-Riemens. Axel - Bridgeclub Axel, vierde wedstrijd najaarscompetitie. A- lijn: 1. De Wever-Scheele, 2. Za- man-Wolfert, 3. De Koning- Schreurs. B-lijn: 1. Luijckx-Luij- cks, 2. Herrebout-Herrebout, 3. Hoek-Van der heijden. C-lijn: 1. De Pooter-Schreurs, 2. Stoelinga- Van Asperen, 3. De Wever-De We ver. D-lijn: 1. Naeye-De Zeeuw, 2. Peeters-Mortier, 3. Sijnesael- Kalfsvel. Hulst - Bridgeclub Hulst, wed strijd clubcompetitie. A-lijn: 1. Van Belle-Kint, 2. Mast-Bies- broeck, 3. Van Dierendonck-Sim- pelaar. B-lijn: 1. Deltour-Van der Wielen, 2. Kint-Adriaansens, 3. Stallaert-Stallaert. C-lijn: 1. Hof man-Van Kalmthout, 2. Voet-Van Hootegem, 3. Eeckhout-Calon. D- lijn: 1. Seydlitz-Van Opstal, 2. Maenhout-Burm, 3. Schauwaert- Simpelaar. E-lijn: 1. De Ridder- Hageman, 2. Andeweg-Van An- rooy, 3. Kint-Huyskes. Sas van Gent - St.-Albert, 46 per sonen. Bieden: 1, R. de Wit, 2. L. de Knuyt, 3. C. van Biezen. Jokeren: 1. mevrouw Frusch, 2. mevrouw Belviso, 3. mevrouw Noz. Axel - De Halle, 26 personen. Jo keren: 1. A. van de Wege, 2. J. Hamelink, 3. G. Navest. Bieden: 1. T. de Groote, 2. A. van Hoeke, 3. P. Oosterling. Hulst - De Blaauwe Hoeve, 64 per sonen. Bieden: 1. A. de Bruyn, 2. F. Santos, 3. P. van Ietegem. Axel - Gregoriuscentrum, 21 per sonen. Jokeren: 1. mevrouw De Cock, 2. J. Hamelink, 3. A. van Gink. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 26 personen. Jokeren: 1. mevrouw Verbrugge, 2. R. Roctus, 3. me vrouw De Vos. Bieden: 1. J. Michielsen, 2. R. Himbrecht, 3. L. Buy se. St.-Jansteen - Zaal Zondagsver- maak, twaalf personen. Bieden: 1. A. Aarts, 2. F. van Hecke, 3. H. Coalone. Graauw - Gemeenschapshuis, twintig personen. Jokeren: 1. me- vruow Winterink, 2. mevrouw Kouyzer, 3. mevrouw Van Eerden burg. Clinge - Zaal De Gouden Kroon, 38 personen. Jokeren: 1. R. Rodri- go, 2. R. Warrens, 3. C. de Cock. Bieden: 1. M. Blommaert, 2. F. Piessens, 3. A. Buyse. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, 24 personen. Bieden: 1. Th. Praet, 2. P. Verras, 3.1. Inghels. Jokeren: 1. A. de Beer, 2. G. van Haver, 3. R. Sponselee. Sas van Gent - Zaal De Engelen roos, 24 personen. Bieden: 1. R. van Eerdenburg, 2. mevrouw Ele- geert-, 3. C. van Biezen. Jokeren: 1. mevrouw Timmerman, 2. me vrouw Lans, 3. mevrouw De Wit. Axel - Gregoriuscentrum, 32 per sonen. Bieden: 1. F. van Dam, 2. J. van de Bos, 3. Th. Theunissen. Koewacht - De Lange Akkers, 31 personen. Bieden: 1. L. Maenhout, 2. L. Woutier, 3. R. Baart. Hulst - Zaal De Kroon, vijftig per sonen. Jokeren: 1. E. Winterik, 2.1. Himbrecht, 3. S. de Bruyn. Bieden: 1. I. de Winkel, 2. mevrouw War rens, 3. L. Blommaert. Zuiddorpe - Zaal 't Kaaike, vijf tien personen. Bieden: 1. M. Ver- hegge, 2. R. Audenaerde, 3. M. Wille. Graauw - Gemeenschapshuis, twintig personen. Bieden: 1. A. Vereecken, 2. Th. Buysrogge, 3. A. de Bruyn. Stoppeldijk - Zaal 't Gelaag, 28 personen. Bieden: 1. mevrouw van Goethem, 2. mevrouw Rijers, 3. J. de Loos. Jokeren: 1. mevrouw Pa- tijn, 2. mevrouw De Cock, 3. me vrouw Tieleman. Westdorpe - Zaal Concordia, 34 personen. Bieden: I.E. van Hoeke, 2. A. de Krijger, 3. A. Knuyt. Axel - Gregoriuscentrum, twintig personen. Bridgen: 1. echtpaar De Wever, 2. De Cock-De Waele, 3. Peters-Scheele. Clinge - Zaal De Landbouw, 23 personen. Bieden: 1. F. Piessens, 2. L. Buyze, 3. E. Bracke. Jokeren: 1. G. Blommaert, 2. mevrouw Van Haver, 3. mevrouw Rottier. Axel - Gregoriuscentrum, Thalia, 54 personen. Jokeren: 1. A. de Beer, 2. mevrouw De Koning, 3. mevrouw Van Cadsand. Bieden: 1. G. Ferket, 2. R. Verhelst, 3. A. de Brouwer. Sluiskil - Zaal Dallinga, 87 perso nen. Bieden: 1. mevrouw De Geus, 2. K. Luykx, 3. T. Verschorre. Jo keren: 1. mevrouw Van de Wege, 2. mevrouw Dieleman, 3. mevrouw Lans. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, zestig personen. Bieden: 1. G. Boerjan, 2. H. Sturm, 3. P. Valent. Jokeren: 1. mevrouw Rietjes, 2. mevrouw Hamelink, 3. mevrouw Rombout. Nieuw-Namen - Zaal St.-Cecilia, achttien personen. Bieden: 1. R. Tilleman, 2. Th. de Vet, 3. P. Hau- lez. Jokeren: 1. J. van Kerkhoven, 2. A. de Nijs, 3. V. Vermeulen. Axel - Showband Axel, clublo kaal, 48 personen. Jokeren: 1. me vrouw Strijp, 2. C. Dey, 3. R. Die leman. Bieden: 1. G. Verschuren, 2. A. Ambrosini, 3. J. Verhelst. Ossenisse - Zaal Hof ter Nesse, 46 personen. Bieden: 1. mevrouw Ivens, 2. J. Kouyzer, 3. G. de Nijs. Jokeren: 1. mevrouw Gutscoven, 2. mevrouw Van Heese, 3. mevrouw Van Damme. Hulst - Zaal De Kroon, 73 perso nen. Jokeren: 1. E. Wilterink, 2. R. van Remortere, 3. T. de Vos. Bie den: 1. G. de Bruyn, 2. A.Timmer- man, 3. Th. Bolssens. IJzendijke - Zaal Les Amies, vijf tig personen. Bieden: 1. Th. Ver meiden, 2. A. van de Bunder, 3. L. Steyaert. Jokeren: 1. L. de Ruyter, 2. F. Impens, 3. J. Copmels. Heikant - 't Heike, KBO. Hoge vo gel: R. d'Hondt, eerste zijvogel: A. d'Hooghe, tweede zijvogel: E. Fie- rens, grootste aantal (5): Th. de Caluween Th. Herrewegh. 's-Heerenhoek - Zaal De Koren beurs, voor bejaaren, achttien schutrers. Eerste hoge vogel: A. de Jonge, Soranus; tweede hoge vo gel: H. van Leeuwen, Ravenstein; eerste zij vogel: T. Ponsaerts, Dia na; tweede zijvogel: J. van de Dries, derde zijvogel: C. de Jonge, vierde zij vogel: C. van de Dries, allen Soranus; grootste aantal (6): L. de Jonge, vliegende vogel: M. Verdonk, beiden Concordia. De volgende schieting is 29 oktober. Zuiddorpe - Zaal Gemeentehuis, 27 schutters. Hoge vogel: Th. Her- wegh, eerste zijvogel: W. Keizer, tweede zijvogel: R. Schalkens, grootste aantal (7): E. Fierens. Walsoorden - Zaal Rue du Nord, 21 schutters. Hoge vogel: P. Pauw els, eerste zijvogel: O. de Schrijver, tweede zijvogel: F. de Meyer, grootste aantal (5): J. de Theye. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, twintig schutters. Hoge vogel: P. Strobbe, eerste zijvogel: F. de Meyer, tweede zijvogel: O. de Schrijver, grootste aantal (7): O. van Laar. Zuiddorpe - St.-Sebastiaan, 64 schutters. Wip 1: eerste hoge vo gel: G. de Bruyn, tweede hoge vo gel: W. Ongenae, eerste zij vogel: E. Inghels, tweede zijvogel: J. Vers traten, derde zijvogel: R. Beelaert, vierde zijvogel: H. van de Hemel. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Arens, tweede hoge vogel: R. van Hoeke, eerste en tweede zijvogel: M. Suy, derde zijvogel: R. Smet, vierde zij vogel: R. de Vos. Ossenisse - Camping Mussenist, 21 schutters. Hoge vogel: S. Maas, eerste zij vogel: B. Maas, tweede zij vogel: O. de Bruyn, grootste aantal (6): T. Perdaen. Hulst - Zaal De Kroon, 32 schut ters. Eerste hoge vogel: W. van Kerkhoven, tweede hoge vogel: E. Goossen, eerste zijvogel: A. D'Hondt, tweede zijvogel: D. van de Branden, grootste aantal (6): J. Vernimmen. Ossenisse - Camping De Zee- sneeuw, twintig schutters. Hoge en eerste zij vogel: Th. de Kort, twee de zijvogel en grootste aantal (5): B. Maas. Hulst - De Batavieren, 73 schut ters. Wip 1: eerste hoge vogel: P. van Puyvelde, tweede hoge vogel: T. Hoogstrate, eerste zijvogel: J. Joossen, tweede zijvogel: P. Noens, derde zijvogel: P. de Waal, vierde zij vogel: W. Jacobs. Wip 2: eerste hoge vogel: E. Lambrechts, tweede hoge vogel: B. Boevere, eerste zij vogel: J. Sorber, tweede zij vogel: P. Nuskens, derde zij vogel: E. Joossne, vierde zij vogel: P. van Boven. Lamswaarde - Zaal De Lamsoren, 32 schutters. Hoge vogel: O. de Bruyn, beide zijvogels: B. Maas, grootste aantal (6): Th. Boone. Ossenisse - Camping Mussenist, 44 personen. Hoge vogel: T. Per daen, rechterzijvogel: R. de Cock, linkerzijvogel: A. van de Ende, grootste aantal (8): R. de Cock. Van onze verslaggever Sas van Gent - De Schaderegelingscommissie Veehouderij Sas van Gent e.o. heeft tijdens 22 bemonsteringen in 1995 vastgesteld dat het fluoridegehalte in de grasmonsters niet hoger lag dan in 1994. Samenvattend stelt de commissie dat in 1995 de fluoridegehaltes in het gras onder de norm zijn gebleven met betrekking tot de veiligheid voor de gezondheid van weidevee. Wel werd een aantal keren aan vijf schapenhouders anti-fluoridekor- rels verstrekt. Dat gebeurde in de periode januari tot en met maart. De werkgroep Begeleiding Veehouderij Sloegebied heeft bij zijn be monsteringen evenmin te hoge gehaltes fluoride in de onderzochte weilanden waargenomen. Een enkele keer werd op een monsterplaats een te hoge waarde gemeten. Warschijnlijk is hier sprake van veront reiniging met fluoridehoudende stofdeeltjes, omdat alle andere be monsteringen op dezelfde data geen verhogingen te zien gaven. ÜiiiiL;-

de Stem | 1996 | | pagina 19