Sas van Gent wijst alle nieuwe subsidieverzoeken af Geen verschil in heffingen huisvuil Sas POLITIE RAPPORT Goes wil duidelijke regels hebben rond verwijdering witgoed SPORT IN HET KORT ZEELAND Gemeente volgt landelijk trend Honderd jaar Leger des Heils in Terneuzen Politie pakt man met gestolen auto in Oostburg Lezing bij Prometheus door schrijver Van den Boogaard Bekladdingen Bankbrandje Auto-inbraken Snelheidscontroles Meisjes van Zuidlandschool winnen zaalvoetbaltoernooi Concert van zes koren in Sluiskil Bedrijfsvolleybal Rollentweedaagse in Aardenburg Veldtoertocht Peters Vrouwentennis Hulst Beclrijfstennis Hulst Bowling vijftig-plus Bedrijfscompetitie squash Bedrijfstennis Ador Orgelreeks weer van start in Terneuzen Hardleerse dronken automobilist •DE STEM DONDERDAG 24 OKTOBER 1996 C3 Van orize verslaggever Sus van Gent - Het gemeentebestuur van Sas van Gent honoreert volgend jaar êeen en^e^ nieuw subsidiever zoek. Elf instanties hebben bij het c0llege van burgemeester en wethou ders vergeefs aangeklopt voor finan ce ondersteuning, pat blijkt uit een voorstel aan de leden van de gemeenteraad. Een van de elf subsidievragers is het centrum voor drugsverslaafden De Hoop. Het cen trum probeert junkies van hun versla ving af te helpen, onder meer door scho ling en arbeidsprojecten. B en W wijzen de leden van de gemeen teraad erop, dat de gemeente in de loop van de jaren regelmatig subsidieverzoe ken heeft gekregen van instellingen die, zoals De Hoop, werkzaam zijn in rand gebieden van de gezondheidszorg. 'De raad was steeds van mening dat het on juist is de gemeenten het prijskaartje van een terugtredende overheid te pre senteren via subsidieverzoeken. Dit be leid is consequent toegepast. Derhalve stellen wij voor het subsidieverzoek van de stichting De Hoop af te wijzen'. Ook de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) vist achter het net in Sas van Gent. De ZMF vroeg Sas 240 gulden als bijdrage in de oprichting van een steun punt Duurzaam Bouwen. Het gemeentelijk college zet zo zijn twijfels bij de nood zaak van zo'n steunpunt, dat ijvert voor de invoering van milieuvriendelijke bouwmethodes in de bouwwereld. „Voor de belanghebbende burger zijn er voldoende informatiemogelijkheden voorhanden," aldus B en W van Sas, wijzend op aannemers, architecten en gemeenten. Voor een organisatie maakt het college een uitzondering. De Zelzaatse radio Omroep, uit de lucht sedert de diefstal van een belangrijk deel van de zendap paratuur, krijgt een aanmoedigingssub sidie van vijfhonderd gulden. Van onze verslaggever Sas van Gent - Het is niet duidelijk wanneer de tarieven voor reinigingsrechten en afvalstoffenheffing in de gemeente Sas van Gent zijn afgestemd op de hoeveelheid aangeboden huis vuil. Het college van burgemeester en wethouders laat dat weten naar aanleiding van een schriftelijke vraag van die strekking door de gemeenteraadsfractie van D66. t dagelijks gemeentebestuur j in haar antwoord de lande- UJ,-e en regionale ontwikkelingen met betrekking tot de inning van Van onze verslaggever Oostburg - Een 37-jarige man uit Brugge is gisterochtend door de politie op de Com- itierswerveweg in Oostburg aangehouden met een auto die hij luttele uren daarvoor had gestolen in Brugge. De automobilist werd om 04.30 uur aangehouden tijdens een ver keerscontrole. Op het politiebureau in Oostburg bleek dat hij met proefverlof was uit gevangenis in Brugge, pe auto gaat terug naar de recht matige eigenaar, een 58-jarige man uit Brugge. In afwachting van zijn uitlevering aan de Bel gische justitie verblijft de man in de cel op het Oostburgse politie bureau. afvalstoffenbelastingen 'nauw lettend' te volgen. Zoals veel mensen betalen ook de inwoners van Sas zoals bekend volgend jaar fors meer voor het verwijderen van hun huisvuil. Alleenstaanden zijn vijf tientjes meer kwijt voor de afvalstoffen heffing en meergezinshuishou- dens betalen zestig gulden meer. Ook andere gemeentelijke belas tingen stijgen. Gemiddeld is er sprake van een lastenverzwaring van honderd gulden voor de Sas- senaar. In de aanbiedingsbrief bij de be groting wijst het college erop, dat uit een onderzoek van de Consu mentenbond blijkt dat Sas van Gent voor 1997 geen buitenspori ge tarieven hanteert, maar alleen de stijgende kostenontwikkeling bijhoudt. Voor de Partij van de Arbeid- fractie reden om in het kader van de begrotingsbehandeling een overzicht te vragen van de belas tingdruk in de overige Zeeuws- Vlaamse gemeenten. Portefeuil lehouder J. Platschorre zegt schriftelijk toe 'voor aanvang van de beraadslaging in de commissie financiën en de raad een zo actu eel mogelijk overzicht uit te rei ken'. De leges gaan met uitzondering van bouw- en milieuvergunnin gen volgend jaar met vijf procent omhoog. Zo komt het tarief voor een nieuw rijbewijs op 26,50 gul den en een paspoort op 87,50 gul den te liggen. Een jeugdgroep van het Leger des Heils uit de jaren zeventig. Van onze correspondent Terneuzen - Zieltjes worden er tegenwoordig slechts mondjes maat gevangen in het 'Halleluja-net'. Het korps Terneuzen heeft nu zo'n dertig broeders en zusters. Wat wel toeneemt is de armoede in de samenleving. Het Leger des Heils heeft daarvoor een eigen spreuk: 'Wij geloven, maar niet in eigen schuld dikke bult'. Van onze verslaggever terneuzen - De schrijver Oscar van den Boogaard geeft van daag op uitnodiging van de stichting Prometheus een lezing in Porgy Bess in Terneuzen. Van den Boogaard is vooral bekend geworden door zijn vorig jaar ver schenen roman 'De heerlijkheid van Julia'. Het boek werd omschreven als een 'lofzang op de extase' en die pretentie maakte de schrijver vol gens sommigen volledig waar. Evenals zijn eerder verschenen romans 'Fremdkörper' (1991) en 'Bruno's Optimisme' werd het werk echter wisselend besproken. De een vond het humorloos, de ander juist sprankelend van doodserieus bedoelde malligheid'. De schrijver wordt hoe dan ook beschouwd als een betrekkelijke eenling in de Ne derlandse literatuur. Van den Boogaard werd in 1964 geboren in Harderwijk. Een deel van Z1]n jeugd woonde hij in Suriname. Terug in Nederland studeerde hij aan het gymnasium, om daarna Frans te studeren in Montpellier. Hij maakte zijn studie, Frans en Rechten, af in Amsterdam. Na een jaar {werkt te hebben bij een groot advocatenbureau in Brussel, nam hij ontslag en schreef zijn debuutroman 'Dentz' in 1990. cavond begint om 20.15 uur. Toegangskaarten kosten 10,00/CJP, °3+ 7,50. Ze zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Van de Sande in Ter- Jeuzen en bij de hoofdvestigingen van de openbare bibliotheken in peuws-Vlaanderen. Luitenant Ruud Vermeij wordt in toenemende mate geconfronteerd met mensen die in financiële pro blemen zitten en daardoor in ar-, moede verzanden. „Het zijn vaak mensen die in het verleden fouten hebben gemaakt en daar nu voor moeten boeten," zegt hij. „Wij proberen daar tastbare hulp te genover te stellen. In samenwer king met maatschappelijk werk en sociale dienst proberen we voedselpakketten af te leveren. In dit licht moet je ook de kerstpak ketten zien die rond de kerst bij de mensen in nood worden afge geven. Ze kunnen dan iets extra's doen met de kerst." Vermeij laat zich niet verleiden tot een uit spraak over stelen als de nood tot de lippen is gestegen. Heilige Geest Samen met luitenant Ruud Ver meij van het korps Terneuzen bladeren we het geschiedenis boek van honderd jaar Leger des Heils in Terneuzen door. We le zen: 4 november openingsplech tigheid geleid door majoor N. Palstra. 'De woorden drongen door tot ieders hart. De Heilige Geest legde beslag op ieders ziel.' H. Visser was de eerste officier die in Terneuzen werd aange steld. Als in 1997 de commandant Booth Clibborn Terneuzen be zoekt 'loopt den geheele stad uit. Stoere geharde visschers en de typische Zeeuwsche boeren gil den van verrukking bij het zien van de rode pet van de comman dant en de Halleluja hoeden van de vrouwelijke officieren'. De schrijver eindigt zijn verhaal met de bekering van vijf zielen. 'Twee grote forse verweerde vis sers kwamen naar voren en plof ten op de knieën, toonden berouw en schreiden.' In oktober 1901 werd de nieuwe korpszaal geo pend aan de Donze Visserstraat 61, waar men momenteel nog ge huisvest is. Voor de officier was de aanschaf van een beroepswo ning in de Donze Vissersstraat een uitkomst. Halleluja-net In de annalen lezen we ook dat er regelmatig tent-bijeenkomsten gehouden werden. Deze trokken zo'n vijfhonderd belangstellen den. Soms zorgde een zwaar on weer ervoor dat letterlijk alle ze gen van boven kwam. De schrij ver beëindigt zijn stukje in ieder geval met de woorden 'We heb ben weer drie mensen gevangen in het Halleluja-net'. Tijdens de oorlogsjaren wordt het Leger des Heils in 1941 geliqui deerd. Vermeij: „Het openlucht- werk werd verboden en dat had voor Terneuzen ernstige gevol gen. Het zaalbezoek ging drastisch achteruit. Het jeugdwerk ver dween helemaal." In november wordt het vijftigjarig bestaan ge vierd van het korps Terneuzen. Burgemeester Telligen houdt een felicitatie-toespraak en er is een feestelijke soldatenbijeenkomst. Roeiboot 1 februari 1953 is ook voor het le ger een onvergetelijke dag. Het water komt de legerzaal binnen. 'Des middags om vier uur kwa men enkele makkers met een roeiboot om de Officieren naar een droog gedeelte te brengen.' In de jaren zestig kent iedere café- Luitenant Ruud Vermeij van het Leger des Heils in Terneuzen. FOTO'S WIM KOOUMAN bezoeker wel de heilsoldaat die de Strijdkreet verkoopt. „Momenteel zien onze mensen het niet zitten om de bars nog langs te gaan. Lange tijd heeft een zuster van ons de Strijdkreet verkocht voor de ingang van de Hema." Het bezoek van luite nant-kolonel Bosschardt op 21 maart 1982 is een hoogtepunt in de geschiedenis van het Leger des Heil. Maandag 4 november viert het korps het eeuwfeest met van- Oostburg - Twee jongens van zestien en zeventien jaar uit Oost-Zouburg en 's Gravenpol der zijn dinsdagmiddag door de politie aangehouden in ver band met bekladdingen in de fietstunnel aan de Zuidzand- sestraat. Ze krijgen de schoon- maakrekening gepresenteerd en mogen verder op het matje komen bij het Halt-bureau. Hulst - Toen een 21-jarige Hul stenaar onder een gemeentelijk bankje aan de Chopinstraat en kele kranten in brand stak, vatte het bankje ook vlam. Be halve de schade moest de man ook een bekeuring van tachtig gulden betalen. Sas van Gent - Een 38-jarige man en een 45-jarige vrouw uit Sas van Gent zijn het slachtof fer geworden van autokrakers. Uit de auto van de man, gepar keerd op de Oostkade, ver dween in de nacht van dinsdag op woensdag de autoradio ter waarde van zeshonderd gul den. Uit het voertuig van de vrouw aan de Alexanderstraat verdween een tiental liters benzine. Aardenburg - Bij een radar controle op de Oostburgseweg zijn gisterochtend 72 automo bilisten bekeurd. De hoogst ge-' meten snelheid bedroeg 121 ki lometer per uur in plaats van de toegestane maximumsnel heid van tachtig kilometer per uur. Kuitaart - Bij een snelheids controle op de rijksweg bij Kuitaart reden 160 van de 1570 passanten te hard. De grofste overtreder reed 145 kilometer per uur in plaats van de maxi mum toegestane tachtig. Van onze correspondent Terneuzen - Zeven meisjesteams streden gisteren in sporthal 't Zwaantje om de kampioenstitel van het zaalvoetbaltoernooi voor meisjes van basisscholen uit Groot-Terneuzen. De Zuid landschool won door de Oude Vaart te verslaan met 1-0. In poule A kwamen vier teams tegen elkaar uit. Oude Vaart werd pou lewinnaar, op de tweede plaats eindigde de Pr. W. van Oranjeschool. Het kompas en de Meerpaal gingen niet verder naar de kruisfinale. Bij poule B ging de strijd tussen de Zuidlandschool en de Golfslag. De Zuidlandschool won. In de kruisfinale won Oude Vaart van de Golf slag met 2-0 en de Zuidlandschool versloeg de Pr. W. van Oranje met 1-0. De Golfslag en de Pr. W. van Oranjeschool speelden om de derde en vierde plaats en eindigde in een 2-0 overwinning voor de Pr. W. van Oranje. In de finale versloegen de meisjes van de Zuidlandschool hun tegenstanders van de Oude Vaart met 0-1. Einduitslag: 1. Zuidlandschool, 2. Oude vaart, 3. Pr. W.van Oranjeschool, 4. Golf slag. Goes (anp) - De regering moet op korte termijn duidelijkheid scheppen over regels rond de verwijdering van witgoed (was machines, koelkasten) en bruingoed (audio-visuele aparatuur). af 15.00 uur een reünie in de Goe de Herderkerk. Om 19.30 uur be gint er een dankdienst onder lei ding van majoor Theo Wolterink. Als gasten zijn hiervoor uitgeno digd de gezamenlijke Zeeuwse muziekkorpsen. Natuurlijk zijn er ook bijdragen vanuit het eigen korps. „Iedereen is welkom. Er is weinig veranderd in honderd jaar, want elke bekeerde ziel is .er één," be sluit luitenant Vermeij. Een besluit hierover is van groot belang voor de werkgelegenheid bij bedrijven, vaak in de sociale werkvoorziening, die zijn opge richt om dit soort apparaten te demonteren. De gemeente Goes schrijft dit aan de ministers Melkert van Sociale Zaken en Werkgelegen heid en De Boer van Vrom. De praktijk is volgens de gemeente dat ondernemingen grote be langstelling hebben voor het Van onze correspondent Sluiskil - Zes koren uit de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone werken morgen mee aan de ko renavond in de Nederlands Her vormde Kerk in Sluiskil. De uit voering begint om 19.30 uur. De korenavond is een initiatief van het N.H.-kerkoor Sas van Gent/Philippine/Sluiskil. Verder werken mee het Ichtuskoor uit Axel, het r.-k.-kerkkoor uit Westdorpe, het r.-k.-kerkkoor uit Sas van Gent, het N.H.-kerkkoor uit Axel en Foundation uit Ter neuzen. J. Neeteson en mevrouw A. Bas ting uit Philippine zorgen tussen de zang door voor een muzikaal intermezzo. Hulst - Cerestar, nieuwkomer in Hulster bedrijfsvolleybal, is eerste puntje kwijt. In het zes- de treffen ontmoette de succesvol- Ploeg van aanvoerster Christa Haers uit Philippine L'Entree als ,eSenstander. Een opponent die er 111 daagde een set te winnen. Ce- tes'ar won weliswaar nog met 2-1 maar dat was na vijf keer 3-0 een '®assing. De leiding in de twee- e klasse, waarin de Sassenaren 'komen, bleef echter stevig in ^rrden van Cerestar. UITSLAGEN Em. i, BOUWEN r-, te Wasse: Broomchemie-SC Mor- »Lh"c? (6"15' 15"u. 9-15). Voor- m^-SC Moires 3-0 (15-7,15-6,15- (11 o ,F Rhodos-Van Damme 2-1 015-11. 10-15), WC Rhodos 2- 15 In n De Maat 2-1 (15-15,. 1-15, 0 0,V'. Waterschoot-De Fikser 3- 0(1S ,'c 15"7>. Zaman-CVC 3- 15-2,15-4) ^e.c(ie klasse: Cer (15-11 Cerestar-L'Entree 2-1 els .ft1". 10-15), Wentzler/Pauw- Teno» t eksken 2"1 (15-3,15-9, 3-15), 15) Morres 0-3 (6-15, 5-15, 3- 15 19 ic e~Jonë Morres 2 1-2 (10- W3nl«3,)k1Stal/DeBeule-sc res 0-3 (8-15,0-15,2-15). Eer**. MANNEN tor-Start/Smash 2000 0-3 (0-15, 0-15, 0-15), De Sterre-Stuntmarkt 0-3 (4- 15 2-15 4-15). Tweede klasse: ABN/AMRO-De Troubadour 0-3 (7-15, 6-15, 4-15), Van Westen-Rijk 3-0 (15-4, 15-5, 15- 6), Ambulo-Reinaertcollege 3-0 (15- 11, 15-11, 15-5), Brandax-Luctor 2 2- 1 (15-6,15-6, 13-15). STANDEN VROUWEN Eerste klasse: Zaman 6-18, Van Wa terschoot 6-16, WC Rhodos 6-14, WC Rhodos 2 6-13, De Fikser 5-10, SC Morres 2 6-9, Voorwaarts 6-8, Van Damme 5-6, Ferket en De Maat 5-4, Broomchemie 6-2, CVC 5-1, SC Mor res 6-1. Tweede klasse: Cerestar 6-17, Jong Morres 5-14, Jong Morres 2 6-12, Wentzler/Pauwels 6-10, 't Hoeksken 5-9, Van Wesemael 5-9, SC Morres 3 6-9, L'Entree 6-9, Tence 6-6, De Ster- re 6-6, Total/De Beule 6-1, CVC 2 5-0. MANNEN Eerste klasse: WC Rhodos 6-15, Stuntmarkt 6-12, Start/Smash 2000 6-11, Luctor 6-8, CVC Doolaege 6-5, De Sterre 6-1. Tweede klasse: Ambulo 6-15, Bran- dax 6-15, De Troubadour 6-11, Van Westen 6-10, Reinaertcollege 6-9, Luctor 2 6-3, ABN/Amro 4-2, Rijk 4- 1. Aardenburg - De Aardenburgse voetbalclub AVC houdt vrijdag 25 en zaterdag 26 oktober een rollen tweedaagse in het clubgebouw op het Burgemeester van Dongen sportpark. Er heeft zich tot nu toe een twintigtal koppels aangemeld. Dat betekent dat er nog twee kop pels bij kunnen komen om het veld compleet te maken. Beide avon den worden de onderdelen 500 meter sprint, 1000 meter afvalling en 1500 meter koppelkoers verre den. De aanvang is iedere dag 20.00 uur. De zaterdagavond wordt het geheel besloten met een disco, waaraan Captain Bout me dewerking verleent. Sas van Gent - De fietstrimvereni- ging uit Sas van Gent houdt zon dag 3 november voor de tweede keer de 'Peters Cleaning Veldtoer tocht'. Deze recreatieve, maar pit tige veldtoertocht over polder weggetjes en dijken rondom Sas van Gent en in de Belgische grens streek is uitgezet door Eddy de Rijke. Het bestuur verwacht dat het aan tal inschrijvingen dat van vorig jaar ruim zal overtreffen. Toen kwamen zo'n honderd liefhebbers naar sportpark De Valcke, waar men ook nu kan inschrijven en vertrekken tussen 09.00 en 10.30 uur. Daar is douchegelegenheid, kleedruimte en materiaal om de fietsen schoon te maken. De deel nemers kunnen kiezen uit 25 of 45 kilometer. Het is raadzaam een paspoort mee te nemen omdat het parcours gedeeltelijk België aan doet. Poule A: Tefrent-TAH 8-0, Deltour- Lappetem 8-0, Axel United-HAK 8-0. Poule B: De Vlasbloem-Graauwse Meppers 3-5, Vogelvlucht1-Drop shots 3-5, Eikenhoi-Veertig Plus 4-4. Poule A: *Grenszicht-De Ruysscher 6- 2. Poule B: Messagie Goudgeel-Hans Anders 5-3, V&K-CIS 7-1, STI-Fer- mont Terneuzen 4-4, Reinaert-Kre- dietbank 4-4, Luctor-ING Hulst 6-2. Poule D: Rabo Hulst 1-Rabo Hulst 2 5-3, Stuntmarkt 3-Media Video 4-4, Van Seumeren-HAS 1 0-8, Bellamy- Fassaert 5-3, Trablo-Bleyko 0-8. Poule E: Bun-Randstad 4-4, Van We- semael-Gemeente Axel 6-2. STANDEN Poule B: Kredietbank 2-12, Fermont Terneuzen en Luctor 2-10, V&K 2-9, ING Hulst, Hans Anders en STI 2-7, CIS en Messagie Goudgeel 2-5, De Letter en Reinaert 1-4. Poule D: Bleyko 2-14, HAS 1 2-13, Bellamy 2-10, Fassaert en Media Vi deo 2-9, Rabo Hulst 1 2-7, Rabo Hulst 2 en Stuntmarkt 3 2-6, Roctus 1-3, Trablo 2-3, Van Seumeren 1-0. Poule E: Bun Verzekeringen 2-12, Ce restar en Randstad 2-10, HAS 2 1-8, Eurogroen 2-8, Van Wesemael 1-6, Dico en Medico Fit 2-6, Rabo Kloos- terzande 2-4, Gemeente Axel 1-2, Wa- beko 1-0. Sas van Gent - Onder het motto 'Zeeland sportief in beweging' draagt de Zeeuwse Sprotraad me de zorg voor een gevarieerd en verantwoord sportaanbod voor een steeds groter wordende groep 50-plussers in de provincie Zee land. In samenwerking met sport- en evenementencentrum De Vlaan deren in Sas van Gent start in no vember een stimuleringsproject Bowling 50+. Binnen dit project worden mensen geschoold tot bowling 50+-leider en wordt een kennismakingscursus gehouden voor belangstellenden voor de bowlingsport. Soortgelijke projec ten waren reeds in Goes en Mid delburg. Vijftig-plussers kunnen in vier bijeenkomsten van twee uur, onder goede begeleiding, de grondbeginselen, basistechnieken en spelregels van het bowlen le ren. De kosten voor de gehele cur sus bedragen 25. De start is dins dag 5 of donderdag 7 november van 14.00 tot 16.00 urn-. Terneuzen - Voor de eerste klasse van de bedrijfscompetitie squash in Foaks te Terneuzen werd de tweede wedstrijddag gehouden. Foaks 1 moest eerste man Peter de Boever missen. Hij was onderuit gegaan met de motor en was nog niet voldoende hersteld. Matteo Milazzo is nog herstellende van een knieblessure, dus moest cap tain Ko de Ruiter als eerste man spelen. Toch won hij verrassend zijn partij van Jan Trimpeburger van Yellow Dot met 3-1 in toch wel overtuigende setstanden van 9-0,4-9, 9-1 en 9-1. Vrijdag speelt de tweede klasse en vrijdag 1 no vember de eerste klasse weer. UITSLAGEN De Feyter-Yellow Dot 0-4, Foaks 1- Engelhard 2-2, Politie Zeeuws-Vlaan- deren-ING 3-1, Volvo-Jongeneel 3-1, De Feyter-Engelhard 0-4, Foaks 1- Yellow Dot 1-3, Politie Zeeuws- Vlaanderen-Avis 3-1, Volvo-ING 4-0, Jongeneel-Avis 3-1. VROUWEN Poule A: Noordzuidkwartet-Zie- kenzorg 4-0, Match Point-TS Ador 4-0, Vijverboom-De Kreek 2-2, SJEF-Boskreek 1 0-4; poule B: Aardenburg-Verplanke 2-2, De Keyzer-Drive 2-2, Nouveau- Doesburg 2-2, De Parel-Zeeland Supply 2-2. MANNEN Poule A: Paepa's-Onze Zorg 12-0, Right Line-Cruson Coating 12-0, Zeeland Supply-Wabeko 8-4, Ron's Fashion-Dees 2-10. MIXED Poule A: GVD's-Verschelling 8-4, De Paepe-Boskreek 1 5-7, Ador Sport 1-Steenbakker 9-3, Bourgondies-Ziekenzorg 7-5; poule E: Ador Sport 3-Sarien 4-8, De Smesjers-Dierenland 12-0, De Plakkers-Palm Team 0-12, Zie kenzorg 2-Sukkeis 12-0. DUO Wisse/Maas-Gisen/Vantricht 5-1, Brenner/V erduin-Lunteren/Vers- traeten; Dieleman/Buysse-Van de Velde/Nijsse 6-0, De Milliano/Van de Hemel-Nijssen/Houlm 5-1. plaatsen van opdrachten bij de- montagebedrijven, maar de or ders uitstellen in afwachting van de definitieve regelgeving. In Goes kampt de Demontage Werkplaats Zeeland (DWZ), een samenwerkingsverband tussen de Sociale Werkplaatsen Zee land en Delta Nutsbedrijven, met dit probleem. De gemeente Goes schrijft beide ministers zich zowel uit econo misch als uit milieutechnisch oogpunt grote zorgen te maken over het uitblijven van het be sluit en de onzekerheid over de inhoud daarvan. Duidelijkheid over de regelge ving, onder meer door producen ten te verplichten hun producten na gebruik weer terug te nemen, zijn voor het voortbestaan van bedrijven als DWZ van groot be lang, stelt de Zeeuwse gemeente. Van onze correspondente Terneuzen - In november gaat de orgelreeks in de Grote Kerk in Terneuzen weer van start. Het eerste recital wordt vrijdag 1 november verzorgd door de Itali aanse organist Donato Cuzzato uit Treviso bij Venetië. Hij treedt regelmatig op in Nederland en België heeft een breed repertoire, van renaissance tot en met he dendaagse composities. Zo speelt hij het volledige orgelwerk van J.S. Bach en J. Alain. In Terneu zen speelt hij een aantrekkelijk programma met werken van Bach, Vivaldi, Moretti en Jehan Alain. Het concert begint om 20.30 uur. Oostburg - Een 26-jarige auto mobilist uit Eeklo is in de nacht van dinsdag op woensdag twee keer kort na elkaar in de kraag gepakt in verband met rijden on der invloed. Rond 01.50 uur kwam de politie hem slingerend over de Schorpioen tegen en had hij een promillage van 1,3. Met een proces-verbaal, dagvaar ding en rijverbod van zes uur stuurden de agenten hem om 03.00 uur weg. Tien minuten later kwam de surveillancedienst hem opnieuw rijdend in zijn auto te gen. Nu in de Nieuwstraat en met een alcoholpromillage van 1,1. Een tweede verbaal, tweede dag vaarding en tweede rijverbod werden opgemaakt.

de Stem | 1996 | | pagina 17