Ophalen oud papier aan banden 'We spelen voor ons plezier en hebben er leut in' DAG klapper PLAATSELIJK nieuws ZAKEN nieuws Vendex verliest strijd tegen bouw Aldi-super ig In Heikant draait vijf DE STEM dagen alles om de kermis fers College Hulst heeft plan voor aanpak verpaupering omgeving Dubbele Poort DE STEM ZEELAND C2 feestelijke ctaoj Hulst verplicht verenigingen iedere maand huis-aan-huis in te zamelen "ABRAHAM" R6ER GEFELICITEERD Bedrijfsvolleybal Hulst is na dertig jaar nog altijd springlevend ■F Karaoke Mega Tour in De Gravin in Westdorpe Waardering Vijftigers Dominee Leeftink beroepen in Buitenpost Infomiddag diabetes in De Blide Kansen Op terrein van Milock in Hulst Gospelconcert voor restauratie van N.H. Kerk 3ER 1996 65 DONDERDAG 24 OKTOBER 1996 Van onze verslaggever Hulst - Verenigingen die in de ge meente Hulst oud papier inzamelen mogen dat in de toekomst niet meer vrijblijvend doen. De gemeente wil dat de inzamelaars zich verplichten iedere maand huis-aan-huis oud pa pier op te halen. Op die manier wil de gemeente berei ken dat er veel meer papier en karton buiten de afvalemmers blijven dan nu het geval is. Dat scheelt niet alleen in verwerkingskosten, maar ook in geld dat de gemeente ontvangt. Het ministe rie van Vrom stopt Hulst namelijk sub sidie toe voor de ontwikkeling van een gemeentelijk milieubeleid, maar dan moeten er wel resultaten op tafel ko men. Zo heeft Hulst zich verplicht een plan van aanpak te maken voor de ge scheiden inzameling van zogenaamde droge componenten. Daaronder vallen dus papier en karton, maar ook glas en textiel. De gemeente krijgt de tijd tot 1 januari 2000 om de voldoen aan het zogenaam de minimale scheidingsniveau. Dat er nog werk aan de winkel is blijkt uit de cijfers. Op dit moment wordt in Hulst jaarlijks 49 kilo oud papier per inwo ners opgehaald. Dat moet uiteindelijk naar 72 kilo per inwoner. Er moet ook meer glas in de glasbakken worden ge deponeerd. Nu brengen de Hulstenaren jaarlijks 18,5 kilo glas per inwoner naar de containers. Tegen het jaar 2000 moet dat 25 kilo zijn. Aan oude kleding wordt nu jaarlijks 4,2 kilo per inwoner ingezameld. Dat moet naar vijf kilo. Verspreid in de gemeente staan zeven containers voor het deponeren van kle ding. Daarnaast wordt er drie keer per jaar kleding huis-aan-huis ingezameld door charitatieve instellingen en zijn er ook inwoners die op persoonlijke titel kleding inzamelen voor Oost-Europese landen. Wat de glasbakken betreft heeft Hulst een zogenaamde dichtheid van één bak op 790 inwoners, landelijk is dat één op 650 inwoners. Volgend jaar zet de ge meente de glasinzameling op een rijtje en daaruit zal blijken of er eventueel glasbakken bij moeten. Oud papier en karton worden nu in de verschillende dorpen door verenigingen opgehaald. In de kern Hulst staat een container van de voetbalclub HVV waar mensen zelf hun oud papier kunnen dumpen. De opzet van de gemeente is dat overal in de gemeente huis-aan-huis oud pa pier wordt opgehaald door het vereni gingsleven. Aan zo'n sluitend systeem wordt nu nog gewerkt. Vast staat dat verenigingen die belangstelling hebben zich dan verplichten om eens per maand langs de deur te gaan. P )edemorgen... roor particulieren idankje, jubileum, huwelijk, verloving, prestatie, examen, Abraham enz. r kolom 0,65 incl. B.T.W., één grote regel verplicht. formaat 35 X 40 mm 26.- incl. B.T.W. en op aanvraag. Foto's worden niet 1 076-5.312.313 of geef uw tekst 2 dagen J ng af bij één van onze kantoren. ^ave te richten aan: De Stem, Postbus IB Breda t.a.v. 'Kleintjes Afdeling'. Ihet recht voor teksten, foto's en tekeningen pgaaf van redenen te weigeren. res van de opdrachtgever van deze n bij de uitgever bekend te zijn. Indien I idemorgen met opgave van een gewenst wordt, is men verplicht zich te I voorkoming van misbruik. Uitgever is /an de opdrachtgever bekend te maken, j iet verantwoordelijk voor de in de entie voorkomende teksten. e zijn jou niet vergeten ba tot zaterdag Je bure in Breda. Alex van Driel in Terneuzen. 'an Mourik in Stampersgat. )ma en tuwelijk. in ren Raad van Kerken Zeeland viert zilveren jubileum Van onze verslaggever Middelburg - De Provin ciale Raad van Kerken in Zeeland viert morgen het 25-jarig bestaan. De jubi leumherdenking begint om 15.00 uur in de Nieu we Kerk in Middelburg. Aan de jubileumviering wer ken gospelgroep Or Tamin uit Terneuzen en het Middel burgs Getijdenkoor mee. De (eestrede wordt uitgespro ken door professor dr. W. Houtepen, hoogleraar Oecu- menica aan de Universiteit van Utrecht. Na de viering vindt een informele ont vangst plaats in de ruimte van de Wandelkerk. De Provinciale Raad kwam tot stand in 1971. „Het zaad daartoe was uitgezaaid na de watersnoodramp van 1953. Bij de directe hulpverlening en de wederopbouw bleken de samenwerkende kerken de beste infrastructuur voor de verdeling van geld en goe deren en voor de broodnodi ge niet-materiële ondersteu ning," zo staat in het voor woord van het feestprogram ma te lezen. De samenwerking bleef in stand onder de naam Inter kerkelijk Delta-beraad. Ook na die tijd bleven de kerken in gesprek en dat leidde uit eindelijk tot de oprichting van de Raad van Kerken. erd pa en ie Hennie het is pijnlijk maar waar, je bent geen 35 meer, mai 50 jaar. Magi In de V.U.T. jn Frank, en Kim. ëÉÉSÉ; V; Na jarenlange noeste vlijt wordt het nu eindelijk je eigen tijd Vanaf morgen mag je zelf dag indelen, die ook dan nog in dienst staat van velen. Nog een fijne tijü. Ma, Annie Ronald, Ton Brigitte, Fred Anja, Dl Dirk, en je kleinzoon Hartelijk Gefeliciteerd met jullie 40 jarig huwelijksfeest Van onze correspondent Westdorpe - Zangtalenten uit ie regio kunnen binnenkort hun beste beentje voorzetten en kans maken op een zestien- daagse reis naar Curagao, twaalf dagen naar Mallorca of een weekend naar Disneyland Parijs. Kt zijn prijzen die te winnen zijn tij de Karaoke Mega Tour, waar van in De Gravin in Westdorpe voorrondes zullen plaatsvinden. De tweede is op zondag 27 okto ber en de volgende vindt plaats op 24 november. Op 8 december wordt de lokale finale gehouden. De winnaar hiervan gaat door en naakt op die manier kans op een van de hoofdprijzen. Van de win naar van de Karaoke Mega Toer wordt bovendien een cd-opname gemaakt. De voorrondes en de finale in ■Vesterdorpe beginnen om 19.00 Ireen Baart en Tini Provoost spelen al 28 jaar jaar bij het jubilerende BeVoBo Hulst. Door Rinus Verberkmoes Hulst - Het Hulster bedrijfsvolleybal viert zaterdag 26 oktober het dertigjarig bestaan. Een mijlpaal waarvan Tini Provoost zegt: „De BeVoBo is niet meer weg te denken uit Hulst." Haar teamgenoot Ir een Baart denkt daar niet anders over. Want door de BeVoBo vervullen zijn deze twee oud-gedienden, ge nietend van het spelletje, een voorbeeldfunctie in recreatiesport. Wat in 1966, onder aanvoering van de nog altijd regeren de voorzitter Gerrit Naesssens, op poten werd gezet bleek een schot in de roos. Het Hulster bedrijfsvolleybal, dat opende met wedstrijdjes in de diverse Hulster sportloka- len, leeft nog meer dan voorheen. Een goede zet in die richting kregen de Hulster volleyballers in 19870 toen sporthal Den Dullaert werd geopend. Vanaf die tijd gaat het crescendo met de recreatieve spor ters, die onder regie van voornoemde praeses, secretares se Jaqueline Rammeloo, penningmeester Ad d'Hont, com petitieleider Eric Burm en de bestuursleden Jan van der Heijden en Rudi de Bruine, een puike organisatie in stand weten te houden. Tevens een groep die op de waardering van één van de oudste teams in het geheel, SC Morres 2, mag en kan reke nen. „Dat team zorgt ervoor dat we wekelijks lekker ons partijtje kunnen spelen," weet Tini Provoost, die samen met haar vriendin Ireen Baart al zo'n slordige 28 jaar lid is van de BeVoBo Hulst. Ze begonnen als recreant-volley- balsters bij TCH, dat voorheen de textielcentrale heette. Later ging dit team op initiatief van Robert van Kerkho ven over naar SC Morres. Een formatie waarvan hij voor zitter, trainer en coach was. Momenteel is Vincent Colsen 'geestelijk' leider van de vijftigers, die het uitstapje naar sporthal Den Dullaert als een uitlaatklep ervaren. Tini Provoost zegt hierover: „Wij winnen graag, maar de sfeer waarin alles gebeurt, geeft voor ons de doorslag. Lekker napraten, wat drinken en wat eten en als laatsten naar huis. Dat is het liefste wat we doen." Om die sfeer en geest vast te houden, is hun team kieskeurig in het aantrekken van nieuwe speelsters. Ka meraden die niet beoordeeld worden op hun spel, maar meer op hun sfeergevoeligheid. Nieuwkomers moeten bij xelaar aag citeerd. (chter iam iciteerd! is :N ADVERTENTIE IN DE STEM A 260.000 LEZERS !N HET ZUIDWESTEN. ■R INFORMATIE BEL (076) 5 312 550 EVEN VAN EEN KLEINTJE (076) 5 312 3U EDITIE ZEELAND Redactie Terneuzen: wdlandstraat 32,4532 CG "645769, fax 0115-645742. «Meuren: Peter Oggel (editiechef), ««van den Assem, Frank van Cooten, 2 ?,e'i (P'v. ed. chef), Rein van der Ij*™'.Harold de Puysseleijr. btraat 1,4461 JK 0113-273700, fax 0113-273701. i«amëver)eSMaaS(Pr0Vinde" kleloo i6i 4561E5 ..'14.37277°, fax 0114-372771. fcvSSn.hH0ChStenbaCh' vrij. 0115-645751 tonda„ 0115 - 645753 -:entie-exploitatie ."•'tem enZVK kneuzen: '^"raat 32,4532 CG «115-645740, fax 0115-645741 - ^genwoordigers: »Jn80ei'e' Privé 0115-563976, «immers, privé 0115-562354 degenwoordigers: 'K/den Brande' Pr'vé 0114-314570, verstraeten privé 0114-316755. '"'"ijstijden: """r. 8.30- 17.00 uur Van onze correspondent Heikant - Van morgen tot en met 29 oktober staat Heikant in het teken van de kermis. In het dorpscentrum staan kermisat tracties zoals kindermolen, schiettent, minicars, olliebollen-, touwtrek- en snoepkraam. De kermis begint morgen met een kaarting in café Du Com merce om 20.00 uur. Op zaterdag 26 oktober maakt de muziekver eniging om 14.30 uur een rond gang door het dorp. Op hetzelfde tijdstip kunnen de kaartliefheb- bers weer terecht in café Du Commerce. Om 20.00 uur is er een balavond in gemeenschaps centrum 't Heike waaraan het Jumbo Trio zijn medewerking verleent. De organisatie van die avond is in handen van de Wielerclub Heikant die in verband met haar dertigjarig bestaan voor het op treden van toppers als Koos Al berts en Tina Rosita gezorgd heeft. Zondags is er in café Du Commerce een kermisschieting die om 14.30 uur begint. Om 21.00 uur is er in dit lokaal een bal met medewerking van het orkest Midnight. Op maandag 28 oktober is er een mis voor de overleden parochia nen in de Theresiakerk. Daarna is er gelegenheid tot dansen in t Heike. Om 11.00 uur kan de jeugd tot en met groep 8 uit Hei kant kermisbonnen ophalen in basisschool Heidepoort. Het geld hiervoor is beschikbaar gesteld door het feest- en wielercomité. In café Du Commerce kunnen de schutters vanaf 14.30 uur weer terecht en dansliefhebbers vanaf 21.00 uur terecht in zowel Du Commerce als 't Heike. De ker mis wordt afgesloten op dinsdag 29 oktober met een schieting in Du Commerce die om 14.30 uur begint. Van onze verslaggever Zaamslag - Dominee L. Leeftink (31) uit Zaamslag is beroepen door de gereformeerde kerk vrij gemaakt te Buitenpost. Buiten post is vacant sinds het vertrek van dominee Driest naar Zeist in 1994. Dominee Leeftink is sinds 1992 predikant in Zaamslag. Van onze correspondent Terneuzen - De Diabetesver eniging Nederland (DVN), afdeling Zeeuws-Vlaanderen houdet op zaterdag 2 novem ber in het kader van de We reld Diabetesdag een infor matiemiddag voor haar le den en andere belangstellen den. Er zijn twee sprekers uitge nodigd. Mevrouw drs. K. Liem-The, oogarts in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes, geeft een uiteenzetting over oogproblemen die zich bij diabeten kunnen voor doen. Mede aan de hand van videobeelden probeert zij duidelijk te maken wat de oogcomplicaties inhouden, hoe ze te behandelen of ze te voorkomen zijn. H. Heiwegen, DVN-educa- tor, gaat in op de problema tiek van ouderdomsdiabetes. Tevens is M. de Smet, podo- therapeute, aanwezig met een stand. De informatie middag vindt plaats in de zaal van het bejaardencen trum De Blide in Terneuzen en begint om 14.15 uur en eindigt om 16.30 uur. Van onze verslaggever Hulst - De omgeving van de Dubbele Poort baart niet alleen politiek Hulst 'grote zorgen', maar ook het college. B en W zeg gen dat in antwoord op de algemene beschouwingen van de verschillende gemeenteraadsfracties. Voor zichzelf hebben B en W zelfs al een plannetje gesmeed om het ge bied, dat steeds meer dreigt te verpauperen, aan te pakken. Ze willen daar nog niet al te veel over kwijt. „Zoals de ervaring leert moet men bij verwervingen niet al te veel naar buiten treden," motiveert het col lege zijn voorzichtigheid. „Duidelijk mag zijn dat aan de aanpak van de Dubbele Poort een aanzienlijk kostenplaatje hangt. Sanering van bebouwing, nieuwbouw en herinrichting zijn hier aan de orde." B en W willen het gebied projectmatig aanpakken. Een eerste verkenning en oriëntatie is inmiddels achter de rug. Een ander knelpunt is het kruispunt Stationsplein. Bij de aanleg heeft de gemeente niet voorzien dat de verkeersstroom daar enorm zou toe nemen. Het verdelen van de huidige verkeersstromen is volgens B en W een oplossing om de druk op het kruispunt te verminderen. Maar dat is alleen mogelijk als er een alternatieve ontsluiting kan worden gevonden richting rijksweg. Een korte ontsluiting langs de brouwerij' lijkt B en W geen echte oplossing. „Ook daar staat het verkeer vaak stil." Na het verkeersonderzoek is de volgende stap het onderbouwd uit werken van concrete maatregelen, zo houdt het college de gemeente raad voor. „Hierbij zal het kruispunt Stationsplein zeker een hoge prioriteit krijgen." In het kader van de verkeersafwikkeling is ook het verkeerslicht op de grens in Kapellebrug een doorn in het oog. Het licht is er door de Bel gen neergezet om de plaatselijke bevolking ook de kans te geven om op drukke tijdstippen van de weg gebruik te maken. Een regeling door middel van een agent vinden B en W een mogelijkheid die nader on derzocht kan worden. „Alles wat de doorstroming bevordertmoet worden uitgeprobeerd." DIVERSEN CLINGE Ouderengymnastiek - Malper- tuus KOEWACHT Bejaardenschieting - 't Hoekske - 13.30 uur LAMSWAARDE Bejaardenschieting - Lamsoren - 13.30 uur TERNEUZEN Prometheus - met Oscar van den Boogaard - 20.15 uur - Porgy Bess FILMS GOES Grand Theater - 20.00 uur Inde pendence Day Podium 't Beest - 20.30 uur Zusje HULST Koning van Engeland -14.00 uur A Goofy Movie 14.00 uur De Zeemeerman 14.00 uur Loch Ness 14.00 en 20.00 uur Independence Day 14.00 en 20.00 uur The nutty pro fessor 20.00 uur Tin Cup 20.00 uur Last man standing 20.00 uur Time to kill 20.00 uur Twister MIDDELBURG Schuttershof - 14.30 uur Mijn le ven als hond VLISSINGEN Alhambra Theater - 14.00 en 20.00 uur Independence Day 14.00 en 20.00 uur The nutty pro fessor 14.00 uur A Goofy Movie 20.00 uur Twister 14.00 uur Babe 20.00 uur Tin Cup BRUGGE Kennedy Complex 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Mission Impossible 20.00 uur Multiplicity 20.00 uur The nutty professor GENT Decascoop 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Mission Impossible 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Multiplicity 14.30, 20.00 en 22.45 uur Breaking the Waves 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Dia- bolique 14.30,17,00, 20.00 en 22.30 uur In dependence Day 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur Far- 9° 14.30,17.00,20.00 en 22.30 uur The Nutty Professor 17.00, 20.00 en 22.30 uur Trainspot ting 22.30 uur Phenomenon 14.30 uur A Goofy Movie 14.30, 17.00, 20.00 en 22.30 uur Twister 14.30 en 17.00 uur It takes Two 14.30,17.00 en 20.00 uur The Rock KNOKKE Beverly Sereens 20.00 uur Mission Impossible 20.00 uur Independence Day 20.00 uur Multiplicity 20.00 uur The Nutty Professor Clinge OUD PAPIER - De voetbalver eniging Clinge haalt zaterdag 26 oktober huis-aan=huis oud papier op. Vanaf 09.00 uur kan men het gebundeld klaarzetten op de stoep. DANSAVOND - Dansclub Fla mingo houdt haar maandelijk se dansavond op zaterdag 26 oktober in gemeenschapscen trum Malpertuus. De avond be gint om 21.00 uur. Hulst BAKERIJBEZOEK - Maandag 28 oktober en maandag 4 no vember brengt het KVG een bezoek aan bakker J. de Block. De bezoekers krijgen een rond leiding en er zal een de mon- stratie gegeven worden. De ex cursie begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. Koewacht HENGELWEDSTRIJD - Le- den van de hengelsportvereni ging Koewacht visten op het water van de Konijne-putten een zogenaamde koppelwed strijd. Elk duo werd gevormd door een senior- en een junior lid van de club. De vangsten waren matig. Winnaar werd het koppel W. Cer- pentier/T. van Bambost met 1380 gram aan gevangen vis, 2. G. Taaymans/K. Martens, 1160 gram, 3. J. van Cleemput/R. Baert, 900 gram, 4. W. Passemiers/P. d'Hoog- he, 800 gram, 5. A. de Schepper/P. de Schepper met 580 gram. Nieuw-Namen VOGELTENTOONSTELLING - De Nachtegaal houdt zater dag 26 oktober en zondag 27 oktober een vogeltentoonstel ling, die op zaterdag open is van 13.00 uur tot 21.00 uur. Op zondag is er een vogelbeurs van 09.00 uur tot 13.00 uur en om 18.00 uur is de prijsuitreiking. De beurs vindt plaats in het ge meenschapscentrum De Kau- ter. Terhole WAFELACTIE - De fanfare Excelsior houdt zaterdag 26 oktober de jaarlijkse wafelac tie. De lekkernij wordt in Ter hole en omgeving te koop aan geboden. De opbrengst is be stemd voor het instrumenten fonds van de vereniging. FOTO WIM KOOYMAN het team passen. Een gouden regel die tot nu toe succesvol was, gezien het geringe onderlinge verloop. Voornoemd duo speelt daarom als jarenlang samen met Annemarie Begijn, Lijn van der Heijden, Jeannine Vonck, Lilian Bareman en Ams Ferket. Een groep die naast het spelen in de sporthal wekelijks traint in een lokaal van de St.-Willibrordesschool. „En na afloop," zegt Ireen Baart, „genieten van zelf meegebrachte koffie en koek." Recreatiesportin optima forma. Precies de gedachte waarvoor het bedrijfsvolleyal werd opgezet. Een hoop ge zelligheid met de kans voor spelers met talent verder uit te groeien naar het meer prestatieve volleybal in de NeVoBo. Een wisselwerking die de heersende vriendschappelijke onderlinge sfeer volledig onderschrijft. Een combinatie die in Hulst meer is dan een gedachte. Voor zowel Tini Provoost als Ireen Baart moet dat ook zo. „Wij spelen voor ons plezier en hebben er leut in. Wie meer wil moet het ho gerop zoeken," stellen zij. Zaterdag 26 oktober behoren ook zij tot die groep sporters die het recreant zijn in de dertigjarige BeVoBo Hulst tij dens een groot toernooi met deelname van een 25-tal teams uit zullen dragen. Tapijt- en gordijnshow Heikant - Bouchaut Interieurs aan de Vylainlaan in Heikant houdt van morgen tot en met zaterdag 2 november een ta pijt- en gordijnshow. Tijdens dit open huis wordt de collectie voor 1997 gepresenteerd. Voor bezoekers staat er een kopje koffie met versnapering klaar. Van onze verslaggever Hulst/Middelburg - Het winkelconcern Vendex heeft zijn strijd verloren tegen de bouw van een Aldi-vestiging op het Hulster Milock-terrein. De arrondissementsrechtbank in Middelburg heeft de bezwaren van Vendex ongegrond verklaard. Of daarmee de weg voor Aldi eindelijk open ligt is nog maar de vraag, want Vendex kan ook nog naar de Raad van State stappen. Het is nog niet bekend of het concern dat ook daard- werkelijk wil doen. De kwestie rond een nieuwe Al di-vestiging op het Milock-ter rein, ter vervanging van het on derkomen in de Hulster binnen stad, speelt al jaren. De super markt zou bijna buurman wor den van de daar al gevestigde Basismarkt en Edah, beide ei gendom van Vendex. In zijn strijd vond Vendex eerst de pro vincie aan zijn zijde. Die werkte een verandering van het bestem mingsplan tegen, omdat er vol gens Middelburg al te veel de tailhandel buiten de de Hulster binnenstad is. De provincie werd echter teruggefloten door de Raad van State, waarna Vendex in zijn eentje de strijd aan ging. Zonder resultaat dus. De Aldi-supermakt met een op pervlakte van duizend vierkante meter komt te liggen aan de zijde van de Steensedijk. De bouw wordt ingepast in de plannen voor invulling van de rest van het Milock-terrein. De betrok ken projectontwikkelaar legt daar nu de laatste hand aan. Het plan voorziet in de bouw van kantoren langs de zijde van de Steensedijk en daarachter zou den dan appartementen moeten komen. Als er nu verder niemand meer roet in het eten gooit verwacht wethouder G. van de Voorde er na de winter met de bouw kan worden begonnen. Van onze verslaggever Hulst - In een poging het res tauratiefonds van de Her vormde Kerk in Hulst op een hoger peil te brengen wordt zondag 27 oktober in de kerk aan de Houtmarkt een gospel concert gehouden. Het concert wordt verzorgd door het gospelkoor Or Tamim uit Ter neuzen en begint om 16.30 uur. De gehele opbrengst, de entree is voor bezoekers vanaf twaalf jaar 3,50 gulden, is voor de restauratie van de kerk. Het is de eerste keer dat het koor Or Tamin in zijn bijna vijftienjarig bestaan naar Hulst komt. De kerkvoogdij en organisatie hopen dan ook op veel belangstelling. Na het concert krijgt de actie voor het restauratiefonds een vervolg tijdens de Hulster kerst markt op vrijdag 13 december. In een kraampje worden dan allerlei kerstcadeautjes verkocht. Ook volgend jaar gaat de actie nog door.

de Stem | 1996 | | pagina 15