Voorkeur voor criteriums' 4Jeugd bij het fluiten betrekken' Trimloopklassieker Kemzeke-Graauw Donovan Blackman wint broederstrijd Bennie Visser verdedigt titel Peter Mol winnaar Stem Wielerklassement 1996 UITSLAGEN standen de stem MIEUWS kort urrecord Longo plaats jing bestrijden ement ïaar Banesto chooltennis e in Sydney SPORT ZEELAND B3 ATLETIEK e collectie WIELRENNEN Peter Scherpenisse voorzitter scheidsrechtersvereniging Zeeuws-Vlaanderen Wisselende prestaties voetbaljeugd SPORTNIEUWS KORT Oefenduel Hoek tegen SSV'65 Titelstrijd vierde klasse libre Regio-vergadering KNVB Zuid 1 VOLLEYBAL TENNIS Kampioenschap eerste klasse driebanden in Clinge BILJARTEN 24 OKTOBER 1996 [$2 vergeefs geprobeerd het we- eteren. De Francaise hield het van Mexico-stad na ruim een ie 38-jarige wielrenster 26,666 rind achtte ze het niet mogelijk Gregor, 47,411 km, te verbete- et recordschema. Longo waagt h de weersverwachtingen, een fand hebben samen het eerste gewonnen. Gelfand speelde al ama Piket zich ten koste van Beide grootmeesters haalden 'en ongeslagen. Van Wely (Ned) - Piket (Ned) 0-1 j (Rus) - Leko (Hon) 1-0, Sutovskv •a) - Svidler (Rus) 1/2-1/2. 'ov 6 1/2, 4. Leko, Van Wely 6, 6. Almasi, Lautier, Svidler 4 1/2,12. ebben de regering gevraagd ac- k van verboden middelen in de naar de minister van Sportza- n Verbruggen, de Nederlandse wielrenunie (UCI), kreeg een door voorzitter Daniel Baal van sger Legeay van de profsectie en ie Leblanc. „Stop de ontwikke- gezondheid van de wielrenners odschap. De brief werd gisteren publiceerd. regelgeving, meer tests en meer lerboden middelen. „Sommigen ke spullen te nemen," staat ge- de Franse wielrenners Jacky ingcontroles positief. Ze werden Franse wielerbond heeft het n die straf aan te tekenen. iet te worden verklaard. De vijf zijn schuldeisers niet meer be- chtigd door een groep credite- ïoogte van een bedrag van drie een mislukt avontuur met een hebben; wij beweren het tegen- nvrage voor een faillissement als ;ingen in Zweden niet afdoende oep gedaan op zijn buitenlandse Volgens de crediteuren heeft p een rekening op de Nederland- keningen in Zweden tekorten en j internationale toernooien won, Vorig jaar won Borg nog zo'n tenniscircuit voor oudere man- Ie Staten afspeelt. volgende twee seizoenen voor teur van Olano's huidige sponsor ,el bekend. Zondag had teamma- Banesto de transfer al aangekon- ederlandse Lawn Tennis Bond net hoofdsponsor Zilveren Kruis De KNLTB leent gratis tennis- Nederland. ng over dertig mini-rackets, spe- :k en -video. Lessen zijn, volgens ;even in de gymzaal of op het ïiermee een doelgroep van zo'n ge maand gaf Wimbledon-kam- ldiging al een demonstratie voor ;andswijk. -organisatie Greenpeace hebben oouwterrein in Sydney, bestemd 000. Volgens hen houdt het orga- ipraak dat het gebruik van pvc- 'perkt. Volgens campagne-leider an Sydney, dat in het jaar van de <roene' Spelen wil organiseren, op :oeven kilometers pvc-buizen op. t, heet schadelijk voor de gezond- lichael Gallagher, in Sydney spe- slaat Greenpeace vergeefs alarm, e een buis op iemands hoofd stuk lel is niet giftig en uitstekend ge- Grant, milieu-verantwoordelijke (unt die bewering. „Pvc is goed en teriaal is brandveilig en wordt ge- dergrondse elektriciteits- en tele- ig alternatief." juwenhandbalteam heeft gisteren rlland-toemooi met 28-25 gewon- it leidde de ploeg van bondscoach ron Oostenrijk met 30-16 van Tur- het zeslandentoemooi in de Mar en Zwitserland. en, eerste dag. DONDERDAG 24 OKTOBER 1996 van onze atietiekmedewerker Terneuzenaar Jan Locht: 'Nog steeds progressie' jemeuzen - Voor Jan Locht men meer. Hij kent de par- 1. coursen inmiddels uit zijn hoofd. Weet wat er zich achter iedere bocht bevindt. Het kerktorentje van Graauw is het baken van de nabije 'ver lossing'. o.w— o 26 oktober, wanneer i met Kemzeke-Graauw het klas sieke seizoen van SV Aloy wordt pend, is de 'lange', als er zich n verrassende ontwikkelingen meer voordoen, weer van de par tij nabij café De Kroon in Kemze- ke, waar de meute om 14.00 uur wordt weggestuurd naar het ruim zestien kilometer verder gelegen Graauw. Met zijn 1,97 meter is de 48-jarige Terneuzenaar inder daad een van de langsten van het peloton. Getooid met zijn onaf scheidelijke haarband is hij daar om altijd duidelijk in het peloton herkenbaar. Het sporten begon pas laat bij Locht. Pas op zijn dertigste begon het allemaal. Wel op de fiets. Locht: „Ik had voor mijn dertig ste weinig tijd wegens studie. Met de Tour du Flic is het eigenlijk al lemaal begonnen. Ik was abrupt gestopt met roken en de trim- koersen bevielen me wel. Won tij dens de Tour du Flic een paar loopschoeneri en zo is het eigen lijk allemaal gestart. Van kleine trimlopen tot het grotere werk zoals Terneuzen-Graauw, waar ik al vijf keer aan de start stond. Verder vele halve marathons, een afstand die ik, gezien mijn trainingsarbeid, zo'n zestig kilo meter in de week, kan behappen. Mijn persoonlijk record staat op 1 uur en 37 minuten. Geen we reldtijd, maar voor mijn doen niet slecht." Of er wel eens aan een volledige marathon gedacht is? „Gedacht wel, maar dan moet je er toch wat meer training in kunnen steken. Voorlopig zit dat er nog niet in, maar ik zou die af stand inderdaad ooit nog wel een keer willen doen. Dit seizoen richt ik me op de klassiekers van SV Aloy en verder op de midwin ter halve marathon van De Wie lingen in Cadzand en De Zwin- stedenloop in Sluis." Kemzeke-Graauw omschrijft Locht als een van de mooiste par- coursen. „Een schitterend traject met name het bosgedeelte in de grensstreek. Het is afwisselend en dat ligt me wel, al vind ik het ook weer leuk om over het strand en de duinen in Cadzand te lopen of langs het kanaal van Sluis naar Brugge. Ieder parcours heeft zijn bekoring." Locht gokt zaterdag op een tijd zo rond de 1 uur en 15 minuten. „Ik ben er gereed voor. De moti vatie is nog steeds aanwezig en ondanks dat de jaren klimmen zit er ook nog progressie in, al blijft voor mij het deelnemen belang rijker dan het winnen." Naast de klassieker is er zaterdag in Graauw nog een aantal af- wachtingslopen. Dit met als af standen 5,6 en 8 kilometer. De start voor beide afstanden is om 14.05 uur. De overige data van de inmiddels bekende SV Aloy-kias- siekers zijn zaterdag 23 novem ber Terneuzen-Graauw, zondag 26 januari Beveren-Graauw, za terdag 1 maart Axel-Graauw, za terdag 22 maart Graauw-Kield- recht-Graauw en zaterdag 12 april de halve en gehele mara thon van Graauw. Van onze sportmedewerker Kapelle - Peter Mol is winnaar geworden van het Zeeuws wielerklassement voor amateurs van dagblad De Stem. Daarvoor telden mee alle criteriums die in het afge lopen wegseizoen in Zeeland zijn gehouden, inclusief het districtskampioenschap. De 30-jarige renner uit Kapelle scoorde in dit regelmatigheidsklassement 284 punten, 57 meer dan zijn naaste belager Dennis Mesu uit Middel- burg, terwijl Franpois Franse (Kwadendamme) met 190 I punten als derde eindigde. werd al twee keer eerder I winnkar van het De Stern-klasse ment, „Een mooie prijs, die ik met genoegen incasseer" zegt hij. „Temeer omdat ik in feite ben land in de nadagen van I mijn wielercarrière. Ik heb im mers bewezen nog behoorlijk mee te kunnen in het peloton." Content Peter Mol is zeer content over het afgelopen seizoen. Hij verscheen aan de start in vijftig koersen. I Slechts acht keer viel hij buiten I de prijzen. Liefst 34 keer finishte I hij bij de eerste tien. Mol kwam twee keer met de bloemen thuis. Zegevierde een keer in eigen pro vincie en won ook een kermis- koers in België. Bij onze zuider buren acteert Mol graag. „Daar I zijn flinke rechte stukken in het I parcours opgenomen en dat ligt I me wel", zegt hij. „Bovendien roef ik daar nog een gezellige eer met de toeschouwers langs kant. Die leven echt met de i renners mee en dat doet je toch 1 wel wat. Dit seizoen ben ik dan ook dertien keer actief geweest in een Belgische koers en ook vol- jaar wil ik daar weer regel- I matig van de partij zijn." i terug I Peter Mol, die het vorige seizoen uitkwam voor de sponsorploeg Erotic Discount Centre, nam dit jaar bewust wat gas terug wat 1 wedstrijden betreft. „Er I was bij ons een kleine op komst", I verduidelijkt hij. „Vandaar dat ik me wat meer thuis moest laten zien". I Peter en zijn vrouw Peggy wer den in april verblijd met de komst van hun eerste baby, een wolk van een dochtertje, die de naam Melissa kreeg en die uiter aard letterlijk en figuurlijk op handen wordt gedragen. Hoewel Mol zich dit jaar minder vertoon de in het 'grote werk' dan voor heen, verscheen hij niettemin aan de start in drie Zeeuwse klassie kers. Werd vijfde in de Omloop van de Braakman, zeventiende in de Wim Hendriks Trofee en fi nishte als vijftiende in de Arjaan de Schipper Trofee. In het Neder lands kampioenschap tijdrijden in Hulst, waar ook profs aan de start kwamen, eindigde Mol op de twintigste plaats (tiende ama teur). Geen tegenslagen Terugblikkend op het afgelopen wegseizoen, waarin hij dus tot behoorlijke resultaten kwam, constateert de sympathieke Ka- pellenaar dat Vrouwe Fortuna hem tevens goed gezind was tij dens de koersen. „Ik kende geen tegenslagen wat blessures betreft en dat is wel eens anders geweest. In de twintig jaar dat ik als ren ner actief ben smakte ik meerde re keren tegen de keien en zo'n valpartij zette me nogal eens ge ruime tijd buitenspel. Vorig jaar bijvoorbeeld kwam ik na een on geval in een koers in Frankrijk een paar maanden op non-actief te staan, maar dit jaar bleef ik steeds in het zadel zitten, al laat ik dit afkloppen, want een onge luk ligt soms op een kleine plaats." Solist Peter Mol, die als jeugdlicentie- houder begon op 11-jarige leef tijd,. daarna als nieuweling goed Peter Mol met zijn dochter Melissa. aan de bak kwam, rijdt nu al van af zijn achttiende jaar rond in het amateurpeloton. Het aantal over winningen dat hij in die categorie behaalde schommelt rond de vijf tig. Hij werd een keer Zeeuws kampioen en die titel schreef hij ook op zijn naam als nieuweling. Ontegenzeggelijk had Mol tijdens zijn loopbaan meer palmares in de wacht kunnen slepen als zijn eindsprint wat scherper was ge weest. Als solist was hij overigens beres terk. Toch is Mol de laatste jaren wat rapper geworden in de laat ste meters en dat verbeterde eindschot heeft voor hem dan ook wel wat succes opgeleverd. „Bij aankomst van een niet al te grote groep voel ik me nu wat meer zelfverzekerd en kan soms mijn slag slaan. Natuurlijk is dat mooi meegenomen. Peter Mol, werkzaam op het As surantiekantoor van Boidin in Terneuzen, die onder andere uit kwam voor de sponsorformaties Swift-Casba en Erotic Discount Centre en ook deel uitmaakte van de Nederlandse militaire ploeg, is al geruime tijd lid van de wieler vereniging Zeeuws-Vlaanderen en heeft het bij die club uitste kend naar zijn zin. Voorkeur „Ik kan daar zelf mijn program ma uitkiezen, hoewel ze af en toe een beroep op me kunnen doen in enkele grote wedstrijden. Zo heb ik me voorgenomen om volgend jaar weer deel te nemen aan en kele Zeeuwse klassiekers. Mijn foto tanniede jonge voorkeur blijft overigens uitgaan naar de criterums. Daarnaast gaat mijn leeftijd wat meespelen. Ik wil het wat kalmpjes aan gaan doen. Ja, ik zit er wel eens over te dubben of ik na volgend seizoen zal stoppen. Dat zal van verschil lende factoren afhangen. De meest belangrijke daarvan is of ik me nog fit voel en de ambitie om te koersen even groot blijft als voorheen. Daarnaast zullen de resultaten die ik nog kan behalen natuurlijk meetellen om een be sluit te nemen. Laten we dus eerst het komend seizoen maar eens afwachten," besluit de man die in de loop der jaren een stevi ge reputatie heeft opgebouwd in de Zeeuwse wielersport en daar aan opnieuw gestalte wil geven in het nieuwe seizoen. toor Rinus Verberkmoes krneuzen - „Klop je bij ouderen aan met fluiten te beginnen, dan vraagt je onmiddellijk of je een gaatje in ]ehoofd hebt," zegt Peter Scherpenis- se, voorzitter van de scheidsrechters- Wreniging Zeeuws-Vlaanderen, als w nijpende tekort aan voetbalarbi- ters ter sprake komt. Die vraag geeft volgens hem tevens aan dat het imago de scheidsrechter niet best is. „Er hangt tegenwoordig een te negatieve Uank aan," bemerkte de Terneuze- naar. Ket 'eeuwige' tekort aan scheidsrechters 'ormt altijd een deel van de babbel met huurders uit de regionen van arbiters. gebrek aan nieuw bloed dat jaar na 'aar ernstiger wordt. Een oplossing ligt j°g niet in het verschiet, al wordt er na al- Wei acties toch weer gezocht naar nieuwe egen om verse krachten aan te trekken. Natuurlijk verloop ïfï?6' verPbcht leveren van een scheids- J 1 dat in Zeeland moest, door de re- Sanisatie van de baan is, wordt het er "gelijk nog slechter op. De zes tot zeven "uwelingen die we jaarlijks mogen be ta ziin er te weinig om het natuurlij- '®°°P °P te vullen. Ons ledenbestand f "at aan. Hadden we tot voor enkele i.te.n1§e'eden 140 leden, nu is dat aantal 1 k 18 teruggelopen. Om dat een halt tot teepen, moeten we initiatieven ont- n,.01,®' bijvoorbeeld door - ik ben er zelf e.|01ynende jeugd erbij te halen. Bij 20w°. dalvereniging Terneuzen fluiten nu bii H n a's C-junioren wedstrijdjes da e E- en F-pupillen. In totaal zijn fen mV11 ionSeren bij betrok- LJe-en dat is voor ons belangrijk, de leidp 6r en^e'en blijven fluiten. Het nu eerst!! Van .wedstrijdjes is voor hen een ervaring," aldus Peter Scherpenisse. Peter Scherpenisse, de nieuwe voorzitter van de scheidsrechtersvereniging Zeeuws-Vlaanderen. foto camile schelstraete Een man die zelf toevallig bij de arbiterij betrokken werd. Dit bij de voetbalvereni ging Spui waar hij zich aanmeldde na ja ren op de koopvaardij Europa 'afge stroopt' te hebben. Spui was één van die clubs die eveneens een scheidsrechter moest leveren en vond in 1988 in Peter Scherpenisse een man die daartoe bereid was. Band Daarna groeide een band richting scheids rechtersvereniging en begon de Terneu zenaar, getrouwd met de lieftallige Esther, vader van de tweeling Claudio en Alexan der en dochter Sabrina en als verkeerslei der werkzaam op de radarpost in het Ter- neuzense sluizencomplex, zich meer en meer in het wereldje van de arbiters thuis te voelen. „Toen moest je als scheidsrech ter nog helemaal onderin beginnen. Bij de laagste klassen. Nu is die start er al in wat tegenwoordig de zesde klasse heet. In plaats van Biervliet 4 begin je nu bij Bier vliet 1. Dit betekent automatisch dat een beginnend scheidsrechter het nu moeilij ker heeft dan voorheen. Het tekort aan ar biters heeft tevens een snelle doorstroming tot gevolg heeft. Daardoor kan het soms gebeuren dat men te snel op een hoger of te hoog niveau komt te fluiten. Dat soort pro moties haalt het imago van de leidsman weer omlaag," weet Peter Scherpenisse, die daarom met zijn club naar wegen zoekt om die cirkel te doorbreken. Eén van de mogelijkheden die voor een be tere sfeer rond de arbiter kan zorgen, is een goed clubverband. Temeer daar de COVS een belangenorgaan is. Maar even eens een club van éénlingen, die in een fiks verspreid gebied wonen. „Het sociale ge beuren ontbreekt daardoor wat in onze vereniging. Dat zou best beter kunnen. Een kans daartoe wordt onze leden op 30 oktober geboden tijdens een trainingsbij eenkomst in Zaamslag met bijpraten als toegift," stelt Scherpenisse, die als scheidsrechter in groep 3, voornamelijk wedstrijden fluit in de derde en vierde klassen. Groepen waarbij hij zich thuis- voelt en plezier in het fluiten heeft. Amateur „Als die voetballers en clubbestuurders maar geen al te hoge verwachtingen van de scheidsrechter hebben. Want evenals de spelers is de scheidsrechter ook een ama teur die voetballen als hobby heeft." Die hobby, met name het plezier erin, wordt overigens tegenwoordig aardig op de proef gesteld. Niet alleen door de rapporteurs met hun punten, maar eveneens door de KNVB zelf. „Een gevolg van het te hard van stapel lo pen. Reorganiseren is goed, maar niet door alles ineens opzij te zetten. Wij als scheids rechters kenden regionaal bekwame aan stellers. Deze mannen wisten van de hoed en de rand en kenden de wensen van onze leden. De hele aanstelling is richting bondsbureau in Breda gesluisd en dat loopt momenteel nog van geen kant ,en oogt ontzettend rommelig. We zijn er verre van blij mee. Daarnaast is er nog niets uit betaald. Zaken die voorheen ondenkbaar waren. Goed zal het wel komen. Daar ben ik stellig van overtuigd. Het moet alleen niet te lang meer duren, want dan wordt het tekort misschien nog groter," besluit de 37-jarige voorzitter van de COVS Zeeuws-Vlaanderen zijn praatje over de zorgen waar hij en zijn club mee worste len. Van onze sportmedewerker Terneuzen - De Voetbal jeugd van het district Zuid 1 heeft wisselend gepresteerd op de ope ningsdag van een groot internationaal toernooi dat in Terneuzen en di verse plaatsen in West- Brabant afgewerkt wordt. De jeugd tot 14 jaar ver loor ietwat geflatteerd met 3-4 van een Duitse regionaal team uit het Roergebied, maar de jeugd tot 15 jaar was veel te sterk voor de leeftijd genoten uit diezelfde re gio; 9-1. In feite had ook het team tot 14 jaar moeten winnen. Vooral in de eerste helft do mineerde Zuid 1 en kreeg le gio kansen. Daarvan werd er slechts één verzilverd door' Jasja Takac van PSV. In de tweede helft had Zuid 1 op nieuw een overwicht, maar liep in die fase tegen een aantal genadeloze counters aan en kwam zelfs met 1-4 achter door treffers van Marco Gandolfo (2x) (Bor- russia Mönchengladbach) en Frank Opits (KFC Uerdin- gen). In de slotfase kwam Zuid nog terug tot 3-4 door goals van PSV'ers Mohamed Luluchie en Ivo Rossen. De jeugd tot 15 jaar was ve le klassen beter dan de Duitse tegenstander. Na een kwartier stond het reeds 3- 0. Een stand die overigens tot aan de pauze gehand haafd bleef. In de tweede helft liep Zuid 1 uit naar 8-0 voordat Fantamady Dianc (Borrussia Mönchenglad bach) tegen kon scoren). Uitblinker Christan Dos Santos (NAC) legde met de fraaiste goal van de wed strijd de 9-1-eindstand vast. Daarvoor had hij reeds een keer gescoord en diverse malen malen aan de basis gestaan van doelpunten. De overige goals van Zuid 1 kwamen op naam van WV'er Roel Lankveld (3x) en PSV'ers Maarten van de Pluijm (3x) en Cor Prein. De wedstrijden beginnen van daag en morgen niet op de eerder aangekondigde tijd stippen maar om 15.00 en 16.30 uur op het sportcom plex van de VV Terneuzen. Hoek - Hoek speelt komend weekeinde niet voor de districtsbe ker. Het is vrij geloot. Aangezien de hoofdklasser uit het KNVB- zaterdagvoetbal ook geen competitieverplichtingen heeft, speelt Hoek nu op zaterdag 26 oktober een oefenwedstrijd tegen het Goese SSV'65, dat in de tweede klasse E van het KNVB-zaterdag- voetbal uitkomt. Het duel op het terrein in de Lovenpolder te Hoek begint om 14.30 uur. 's-Heerenhoek - De biljartvereniging De Toekomst uit 's-Heeren- hoek houdt van zaterdag 26 oktober tot en met zondag 3 novem ber het kampioenschap vierde klasse libre van het district Wal cheren en De Bevelanden. Op beide zaterdagen en zondagen geeft wedstrijdleider Toon Klaassen het startsein om 12.30 uur in het plaatselijke eetcafé De Kroon. De finale begint zondagmiddag omstreeks 16.00 uur. Deelnemers: 1. A. Geluk (HIO Heinkenszand) algemeen gemiddelde 1,800, 2. J. van de Berg (LBV Lewedorp) 1,739 (beiden promotie), 3. H. van Leerzum (ALM Goes) 1,658, 4. B. Poortvliet (VEG/ABV Oost-Sou burg) 1,652, 5. J. Vleugel (Scheldezicht Wemeldinge) 1,634, 6. A. de Jon ge (De Sportvisser Yerseke) 1,622, 7. E. Rentmeester (OBK 's-Heeren hoek) 1,582, 8. E. Verstraeten (HBC Heinkenszand) 1,510 Reserves: 1. M. Hamminga (HIO) 1,475, 2. N. de Leeuw (Avontuur Goes) 1,453, 3. M. Brandenburg (Avontuur) 1,455. Axel - De KNVB Zuid 1 houdt op maandag 28 oktober een regio vergadering in de aanloop naar de algemene districtsvergadering op 9 november in Rijen. Deze bijeenkomst in De Vroone te Kapel le begint om 19.15 uur en wordt, als de voortekenen niet bedrie gen, een beladen vergadering. Heet hangijzer tijdens deze regio-vergadering in De Vroone is de gedwongen opstap van Henk Hoogerland. Hem werd onlangs zijn portefeuille ontnomen. Hij verliest daardoor zo goed als zeker zijn zetel in het bestuur van het district Zuid 1. Hoogerland weet de communicatiestoring in zijn geheel aan het optreden van voorzit ter Walther van Hirtum en weet zich in het Zeeuwse enorm ge steund. De oproep van de regio-afgevaardigden laat daarover niets aan duidelijkheid te wensen over. Zij rekenen op een massa le opkomst en een vergadering met vuurwerk. Dat Hoogerland in tussen zijn bestuurszetel vacant heeft gesteld ('Ik ben bereid per 1 november terug te treden'), maakt de kans groot dat Zeeland een van zijn twee zetels kwijtraakt, omdat er zich nog geen opvolger heeft gemeld. De kans dat Henk Hoogerland alsnog als bestuur der aan zal blijven, is bijzonder twijfelachtig. STANDEN DISTRICT ZEELAND VROUWEN Promotieklasse: Morres 2 3-8, Dy- namo'70 2 3-6, WS'92 3 3-6, WS'92 2 3-5, De Kikkers 2-4, Scheldesport 1-3, Sgravo 2-3, Dy- namo'70 3-2, Morres 3 2-0, BOK 2- 0. Eerste klasse: De Sterre 3-8, YVC 2-5, CVC 2-4, BOK 2 3-4, Savok 2 1-3, Delta 2-3, WK 3-3, Ardito 2 2-0, Ardito 1-0 Tweede klasse: WS'92 4 3-8, Dy- namo'70 3 3-6, Scheldesport 2 3-5, WR 2 3-3, BOK 3 3-3, YVC 2 3-2 MANNEN Promotieklasse: Ardito 2-6, Mor res 2 2-6, De Sterre 2-5, Mytilus 2- 4, WS'92 3-4, De Kikkers 2-3, Dynamo'70 3-3, Mytilus 2 3-3, WS'92 3 3-3, Savok 2-2, Schelde sport 1-0 Eerste klasse: YVC 2 3-9, Dyna mo'70 2 2-6, Morres 3 3-6, WS'92 5 3-6, Savok 2 1-3, Mytilus 3 2-3, BOK 3-3, Voorwaarts 2-0, Ardito 2 2-0, De Kikkers 2 3-0. Tweede klasse: BOK 2 3-7, De Sterre 2 2-5, Ardito 3 2-5, Mytilus 4 2-4, WS'92 6 1-0, Savok 3 1-0, Dynamo'70 3 1-0, CVC 1-0, Schel desport 2 2-0. Van onze tennismedewerker Hoek/De Braakman - De 16-jarige Donovan Blackman moest aantre den tegen zijn enkele jaren jongere broer Dylan in de C-categorie van de Ador-jeugdtenniskampioenschappen in De Braakman. Donovan was zoals verwacht de sterkste. Desondanks gaven de broertjes elkaar in de eerste set geen duim breed toe. Na twintig minuten en ellenlange rally's waren er nog maar twee games gespeeld. Deze werden over beide partijen ver deeld waardoor beiden een punt kregen. Doorslaggevend was der halve de 4-1-winst van Donovan Blackman in de tweede set. Hier door eindigde het 'Blackman- treffen' in 3-1 in het voordeel van Donovan. Dennis Bommelijn won ook zijn vierde partij bij de tot en met 16- jarigen. De Terneuzenaar ver sloeg overtuigend met 6-1, 7-1 zijn clubgenoot Davy de Waal. Hierdoor is plaatsing voor de fi nale definitief een feit voor Bom melijn. Hij treft in de finale waarschijnlijk Koen van de Berg. Bij de meisjes tot en met 14 jaar won Annoeska Willemsen met ruime cijfers van achtereenvol gens Annabelle van Vooren, Wendy de Kesel en Angelique Neyt. De Schoondijkse moet al leen nog aantreden tegen Karin Cijsouw, maar plaatsing voor de finale kan haar niet meer ont gaan. UITSLAGEN JONGENS ENKELSPEL C: Donovan Blackman-Dylan Black man 1-1, 4-1. Tot en met 16 jaar: Davy de Waal-Wou ter Herrewegh 3-3, 1-7; Koos Alberda- Wouter Herrewegh 3-3, 1-4; Dennis Bommelijn-Davy de Waal 6-1, 7-1. Tot en met 14 jaar: Jordy Versprille- Davy de Waal walk over Versprille; Wouter Blokland-Willem-Jan van Doe selaar 1-5, 2-4; Dennis Bommelijn-Wil- lem-Jan van Doeselaar 6-1, 2-1. Tot en met 12 jaar: Yannick Bakker- Bart van Remortel 0-8, 0-8; Joël van Overloop-Bas Mulder 7-0, 7-0; Wouter Blokland-Davy de Kesel 3-2,1-2. Tot en met 10 jaar: Alexander Verhelst- Chiel de Smet 0-9,0-7; Stijn van Doese laar-Mart Flikweert 3-1, 3-1; Jimmy de Lijser-Dminique Loete 6-1, 6-0, Alexander Verhelst-Stijn van Doese laar 0-7, 0-8; Chiel de Smet-Stijn van Doeselaar 0-7,0-6; Alexander Verhelst- Mart Flikweert 0-6, 0-6. MEISJES ENKELSPEL Tot en met 14 jaar: Annoeska Willem- sen-Wendy de Kesel 6-1, 5-1; Karin Cij- souw-Annabel van Voren 2-4, 2-7; An nabel van Voren-Wendy de Kesel 1-4, 1-4; Angelique Neyt-Annoeska Willem sen 2-5, 1-6. Tot en met 12 jaar: Sharon de Witte-Jo- hanneke Maenhout 3-0, 4-1; Naomi Minnaert-Johanneke Maenhout 0-7, 0- 6. Tot en met 10 jaar: Imre van Overloop- Heleen Maenhout 6-2, 8-0; Machteld Fraanje-Heleen Maenhout 3-3, 3-4; Im re van Overloop-Kim Flikweert 4-0, 5- 1, Kim Flikweert-Machteld Fraanje 3- 3, 7-0. DUBBELSPEL Tot en met 10 jaar: Fraanje/Maenhout- Van 't Westeinde/Van 't Westeinde 6-2, 4-3. Van onze biljartmedewerker Clinge - Het clublokaal van de biljartvereniging CBC uit Clinge, het plaatselijke café De Smidse, vormt van vrijdag 25 tot en met zondag 27 okto ber het decor van het kam pioenschap eerste klasse drie banden van het district Zeeuws-Vlaanderen. Op die dagen komen de beste acht spelers uit de voorwedstrijden in actie onder het wedstrijd leiderschap van Frank de' Rijk. Bij die spelers uiteraard titelver dediger Bennie Visser van WBC uit Walsoorden. Een man van ui tersten. Als het allemaal goed zit in zijn bovenkamertje kan hij sterk uit de hoek komen. Dat be wees hij vorig seizoen in deze eer ste klasse, maar als het even alle maal niet op 'volgorde ligt', dan is het voor insiders niet vreemd dat hij genoegen moeten nemen met een figurantenrol. Een Visser in goede vorm zal waarschijnlijk, afgaande op de plaatsingslijst, de meeste concur rentie moeten dulden van George Joos van de biljartvereniging GBC uit Groenendijk. De besnor de biljarter uit Kloosterzande kwam in de plaatsingswedstrij den wel heel sterk voor de dag en promoveerde naar de hoofdklasse met het fraaie algemeen gemid delde van 0,723. Wat voor Bennie Visser geldt is echter in feite eveneens van toepassing op Ge orge Joos. Hij kan geweldig uit halen, maar ook een complete off-day hebben. Leuke bijkom stigheid voor 'vader Joos', is het feit dat ook zoon Angelo van de partij is. Weliswaar als achtste geplaatste, maar toch doorge drongen tot de fel begeerde eind strijd. Bennie Visser en George Joos mogen dan als de te kloppen mannen vrijdagavond 25 oktober om zeven uur aan deze eindstrijd beginnen, de overige deelnemers zijn uiteraard tot een verrassing in staat. Dan moet vooral gedacht worden aan Eddy Aerts van het organiserende CBC en Gennaro Pecoraro van Concordia Terneu zen. Zaterdag 26 en zondag 27 okto ber gaan de wedstrijden om 13.00 uur verder en de finalepartij ver wacht men zondagmiddag om streeks half vijf. Deelnemers: 1. Titelverdediger Ben nie Visser (WBC Walsoorden), 2. Ge orge Joos (GBC Groenendijk) moyenne 0,723, 3. Eddy Aerts (CBC Clinge) 0,656, 4. Louis de Vos (Dow Terneuzen) 0,611, 5. Nico Kalden ('t Bierwinkeltje Terneuzen) 0,579, 6. Ronny Roets (De Kastelein Eede) 0,563, 7. Gennaro Pecoraro (Concor dia Terneuzen) 0,560, 8. Angelo Joos (GBC) 0,559. Reserves zijn: 1. Jan Baart (GBC) 0,558, 2. Jo Boogaert (CBC) 0,535, 3. Harold Pluym (CBC) 0,533. Programma eerste ronde: De Vos- Kalden, Aerts-Roets, George Joos- Pecoraro en Visser-Angelo Joos.

de Stem | 1996 | | pagina 11