eemaes zou landelen met oorkennis DE STEM 'Vee! te leren van Belgisch kustlijntoerisme' chap voor Alphen low haalt 'het beste uit de mensen' met nieuw waarderingssysteem Buizerd verstrikt in prikkeldraad in Hoek 'Mijn afstudeerscriptie heeft niets te maken met advies commissie' ielaat definitief niet 'nig als politiechef est-Zeeuws-Ylaanderen MIEUWS kort Irist dreef grnooi GSC pt ethouder wist niets van bnef Jeugdcircus Reiiiardi naar Land van Ooit Ziekenhuisdirecteur G. Ramaekers: v, Servicepunt voor FNV-leden in Terneuzen Politie vult staatskas met 25 mille Gentse professor Allaert onderzoekt mogelijkheden van toerisme aan West-Zeeuws-Vlaamse kust 23 OKTOBER 1996 icap gespeeld werd veroverde i acht finalisten de officieuze 3e Bevelanden. Peter de Bree 3uders boven de rest van het te Ovezande waar DOS voor ader 38/2 zorgde, f uit Oost-Souburg niet zeker jOn. Daarin stonden zijn club- Rinus Hoondert tegenover el- lanks een veel lager algemeen omdat hij dan over een beter e dan De Bree. Zover kwam 'aliteiten van De Bree was het e. Dat dankte hij in dit geval ie Rinus Hoondert in de slot- :hts één partij in. Dat gebeur- atere concurrent Rinus Hoon- nen af na een remise tegen Jan Bree. Oost-Souburg) 12 matchpunten serie 175 caramboles, 2. Peter Vos idert (DOS Ovezande) 10-8,59-45 iijke) 9-6,37-37, 5. Jan Westdorp out (HBC Heinkenszand) 5-5,94- '-48, 8. Rob Tupanwel (VEG/ABV) t behaalde Peter Pivcavet een te manche van de strijd om de nnende wedstrijd kwam hij na iietsen op de mountainbike en kort om op het podium plaats 1.01.00 bezorgde de inwoner Ie veteranen. Plaatsgenoot Ka- nbike-duathlon beslag op een 1.15.51. .gdtoernooi bij de voetbalvere- ig 24 oktober vervolgd met de lelgië. De teams samengesteld dan om 16.00 uur en de teams morgenuren is er een zaalvoet- Vrijdag 25 oktober staan de lelgië en het district Zuid 1 op tien jaar spelen om 16.00 en de tie van de afdeling Rotterdam IC hun seizoen goed begonnen. 9-9. De mannen van GSC wa- rtingen. goede wedstrijd. Verdedigend n weinig kansen weggegeven, eveneens redelijk uit de verf, :n werd het houtwerk geraakt, g toe en de score ging over en ar zich toe te trekken door een IC toonde echter veerkracht en nd op 9-9. HV Hulst kwamen niet in actie sche competitie. De vrouwen d afwerken tegen Middelkerke tegen GBSK. Beide duels von- st moest zich twee keer afmel- Hulst slechts over vier spelers, lster ploeg, die toch al over een meer spelers op de been bren- t kampen met dit euvel. Slechts ïheid af te reizen naar Middel- ens genoodzaakt was zich af te Bij de mannen is het zelfs niet n kunnen treden. We zullen de- s nog eens op de rails te zetten, ïu naar uitziet, volgende week e komen." •s start het veldritseizoen op za- Het gevarieerde parcours met ang. Was- en kleedgelegenheid lur geopend door de A-amateurs, en minuut later vertrekken de n en jeugdrenners. De ATB-ers Je categorie jonger dan 35 jaar in de ouderen op pad. De Zeeuwse bestaan uit twaalf wedstrijden, ipectievelijk op 2 en 9 november) gehouden. Daarna volgen: Vlis- man Hoek (23 november), West- december), 's-Heer Arendskerke imber), Westénschouwen (alleen Wemeldinge (31 december) en ft zijn functie als voorzitter van :t ingang van maandag 21 okto- oe gedwongen door zijn steeds drijfsleider van Controlec Engi- algemene ledenvergadering van du Puy als ad-interim voorzitter hen van de biljartvereniging 1 tde de titel in de vijfde klasse li- aanderen. Al voordat de finale- André d'Hondt in café De Vier as Van Alphen vrijwel zeker van ruim afstand en won met de cijfe^ 31-40 in 30 beurten. Daarmee hield hij zijn ongeslagen stat vast. Hij zette ook de kortste pa tij neer door de 40 caramboles slechts 15 beurten te voltooi^ Zijn algemeen gemiddelde w echter te hoog om afgevaardig worden naar de gewestelijke ti strijd die van vrijdag 15 tot en zondag 17 november in het trict West-Brabant a^8eW8 wordt. Zijn plaats wordt inge men door Frans d'Hont. EINDSTAND Tcr. 1. Machiel van Alphen ('t Kelder] .e. neuzen) 14 matchpunten, algern ca, middelde 1,48 en hoogste serie ramboles, 2. Frans d'Hont (OnsV Lamswaarde) 12-1,33-9, 3. Fi Kort (GBC Groenendijk) 8-1,30-». .A g. trick van Gaever (De Smickel j is) 1,28-11, 5. Jos Vermeulen (TMW 8-1,25-13, 6. René van Boven IJ* Eede, Eede) 4-1,00-7, 7. Trud^3.7,8. Zeeland WOENSDAG 23 OKTOBER 1996 onze verslaggever neuzen - Dow Benelux in Terneu- introduceert een nieuw loop- en waarderingssysteem dat het «te uit de medewerkers moet halen (liet bedrijf in een betere concur- Itiepositie moet manoeuvreren. liet nieuwe zogenaamde People Sue ts Systems (PSS) schetst Dow welke Ljtaties en inzet zij van, de medewer- ij verwacht en wat die daarvoor be- Bld krijgen. Medewerkers kunnen met JS tan eigen carrièrekansen inschatten (beïnvloeden. Het nieuwe systeem on der het motto 'de juiste persoon op de juiste plaats op het juiste moment' geldt voor alle fabrieken van Dow, en moet binnen anderhalf jaar wereldwijd zijn ingevoerd. „Het systeem stelt mensen in staat om hun toekomst in eigen hand te nemen. Ze zijn zelf verantwoordelijk voor hun ont wikkeling en worden naar prestatie en ontwikkeling beloond. Dow krijgt hier door vaardige en gemotiveerde werkne mers," geeft B. Visser van Dow aan. Dow'ers krijgen onder meer via een in terne vacaturebank inzicht in banen die vrijkomen en kunnen zelf cursuspakket ten samenstellen die hun kansen op een gewilde functie vergroten. De meeste verschuivingen zullen binnen de eigen vestiging moeten gebeuren. Dow wil vanwege de kosten het aantal overplaat singen beperken. Aanleiding is de nieuwe organisatievorm bij Dow dat vorig jaar in vijftien pro ductgroepen is opgedeeld. Mensen gaan in de nieuwe opzet in zelfsturende teams werken en hebben minder bazen boven zich. In die nieuwe opzet past volgens Dow ook een nieuw inzichtelijk en door zichtig loopbaan- en waarderingssys teem. Op dit moment kent Dow nog zo'n vijftig afzonderlijke beloningsniveaus. De medewerkers worden de komende drie maanden in groepjes van twintig geïnformeerd over PSS. De uitkomst daarvan moet volgens coördinator M. Komola zijn dat alle medewerkers weten wat er van hen verwacht wordt, hoe ze aan die verwachtingen kunnen voldoen en welke gevolgen dat heeft voor hun ontwikkelingsmogelijkheden en belo ning. Komola denkt heel 1997 nodig te hebben om PSS in te voeren. PSS heeft consequenties voor de belo ning, die bij Dow voornamelijk bestaat uit een basissalaris en variabele belo ning. Aan de variabele beloning wil Dow niet tornen, aan het basissalaris wel. De schaal voor het 'basissalaris wordt be paald door de toegevoegde waarde van het werk dat iemand verricht. De positie op deze schaal wordt bepaald door prestatie en resultaten over een lan gere periode en de manier waarop een werknemer zich ontwikkelt. Voor elke baan wordt namelijk een zoge naamd competentieprofiel gemaakt dat als uitgangspunt dient voor de beoorde ling of prestaties hoger of lager dan het gemiddelde liggen. De ondernemingsraad van Dow vindt het volgens voorzitter P. Acke nog te vroeg om een oordeel uit te spreken over het nieuwe systeem. Eis van de OR is dat nie mand er op achteruit gaat. Van onze verslaggever Hoek - Waarschijnlijk na een mislukte duikvlucht op een fazant of patrijs is gisterochtend een buizerd verstrikt ge raakt in prikkeldraad van de omheining van een landbou wer aan de Willemskerkeweg te Hoek. Als dank voor de poging van de boer om de buizerd te bevrij den, haalde de roofvogel uit met zijn klauw. Hoewel de "agrariër werkhandschoenen droeg, liep hij toch een bloe dende hand op. De door de politie ingeschakel de vogelkenner R. van Rattin gen uit Biervliet slaagde er uit eindelijk in de vogel uit zijn be narde positie te verlossen en te overhandigen aan een dieren arts. Met ernstig letsel aan zijn vleugel is de buizerd aan diens zorgen overgelaten. „Een kous over zijn kop ge daan. Toen was hij tam," aldus de nuchtere verklaring van Van Rattingen gistermiddag desge vraagd. Hij heeft al vaker met het bijltje gehakt. Als er in de buurt van Biervliet dieren uit nood bevrijd moeten worden, klopt de politie vaak bij hem aan. „Geen mens durfde hem los te halen. Het zijn kwaaie vogels met een stevige klauw. Die man z'n hele hand lag open," aldus Van Rattingen. «onze verslaggever list - Financieel Adviesbureau Haulez verdenkt de Hulster (houder P. Weemaes, zelf mede-eigenaar van een hypotheek - ikel, ervan te handelen met voorkennis. In een brief aan bur- jaeester en wethouders en de gemeenteraad vraagt W. Haulez ■heldering daarover. Van onze verslaggever Terneuzen/Oostburg - De scriptie, waarmee directeur G. Ra maekers van Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in mei afstudeer de bij het TIAS (Tilburg Institute for Advanced Studies), heeft niets te maken met het advies over de toekomstige gezond heidszorg in Zeeuws-Vlaanderen. «leiding zijn de bouwplannen [Haulez' zoon, die nog maar fluitend bekend zijn bij de ge- Jentelijke afdeling Stads- en ipsontwikkeling. Toch kreeg ju zoon kort na een bezoek aan Igemeente al een aan hem per- mlijk gerichte brief in de bus |n de hypotheek- en assurantie- ikel 'Uw Eigen Woning', waar- (n wethouder P. Weemaes mede- Kcnaar is. g me af waarom de heer |kmaes aan H. Haulez een mai- g stuurt voor een hypotheek," lus W. Haulez in zijn brief. Koe kan hij weten dat H. Haulez p.plannen heeft? Er is aan «enkele aannemer in de buurt prijsopgave gevraagd. Alleen de gemeente Hulst is om in flatie gevraagd." Haulez zegt (bevreesd te zijn voor concur- 'maar tegen concurrentie :t 'voorkennis' werkt, kan ik It op en met mij mijn collega's (Hulst, lulezwil graag op korte termijn B en W weten of Weemaes in ge heeft gehad in 'voor de ge- i' 1 - - - Weemaes: 'Integer genoeg 'Juncties te scheiden' foto camile schelstraete meente Hulst en haar inwoners vertrouwelijke dossiers ten aan zien van bouwplannen'. .Ook in formeert hij wat het college daar tegen denkt te doen. Toeval De. kwestie is voor B en W geen aanleiding actie te ondernemen, liet burgemeester A. Kessen giste ren weten. „Wij zijn als college van mening dat die bewuste brief louter op toeval berust. Verschil lende mensen hebben zo'n mailing in de bus gekregen en het is toe vallig dat meneer Haulez nu nét bij de gemeente is geweest. De wethouder heeft duidelijk uitge sproken dat hij op geen enkele wijze voorkennis kan hebben, om dat het nu eenmaal zijn porte feuille niet is. Het is wel een sig naal naar de wethouder: ga met deze twee petten op reuze voor zichtig om. En dat doet hij ook." Weemaes zegt al te hebben ver wacht dat er vroeger of later vra gen zouden worden gesteld bij zijn dubbelfunctie. „Het wordt ook tijd dat er eens duidelijkheid wordt geschapen in het geruch tencircuit," stelt hij. „Ik kan ver zekeren dat niemand mijn integri teit in twijfel kan trekken. Zaken uit het stadhuis komen absoluut niet terecht in de hypotheekwin kel en omgekeerd. En wat wat die brief betreft. We doen allerlei soorten mailings de deur uit, al dan niet op naam. Maar onze re clame- en promotie-activiteiten worden door mijn compagnon be handeld, daar weet ik niets van. Zo wist ik ook niets van die brief. Geen vermenging Volgens Weemaes leidt het feit dat hij wethouder en mede-eigenaar is van een hypotheekwinkel abso luut niet tot vermenging van func ties. „Er zijn in Nederland genoeg verzekeringsmensen die daar naast ook wethouder zijn," weet hij. „Ik ben integer genoeg om die functies te scheiden." onze verslaggever «burg - Het hoofd van politie in West-Zeeuws-Vlaanderen, telaat, keert op eigen verzoek niet meer terug in die functie. Reeuwse korpschef A. Smeels beraadt zich in nauw overleg met justitie en de leiding in het politiedistrict over de conse- nes. Hoofdinspecteur J. Muller blijft voorlopig aan als interim- j'tun het gebied. .'Weren bekendgemaakt door de afdeling voorlichting van de j^mensen van een andere politieregio is een vooronderzoek inge- fadat de bom binnen het West-Zeeuws-Vlaamse korps enkele amy ^en barstte. Pielaat werd met ziekteverlof gestuurd na uigen binnen de leiding van de basiseenheid Oostburg en tus- 1 o7g M Personee' aldaar. ibu beeft aangetoond dat er inderdaad sprake was van «en °P dit vlak. Er is echter geen enkele aanleiding voor een al!)na'r strafrecHtelijk onderzoek naar de hele gang van za- 1 ous politiewoordvoerder H. Kramer. Tijdens het onderzoek is |w Sjieken van niet-integer gedrag door Pielaat. H F0™™ politiechef werd voor de keuze gesteld verlof op te ne- °p non-actief te worden gesteld. Hij verkoos het eerste. In •g met Pielaat wordt momenteel voor hem uitgezien naar een uuohe binnen het Zeeuwse korps, tame a'3Pen er verder binnen de basiseenheid Oostburg worden n uaar aanleiding van de problemen is nog niet bekend. Ook woet de korspchef zich met genoemde andere partijen nog Voor het optreden in het Land van Ooit wordt druk gerepeteerd. Van onze correspondente Hulst - Het Jeugdcircus Rei- nardi uit Hulst verzorgt ko mende zaterdag een optreden tijdens het kindercircus-festi val in Het Land van Ooit in Drunen. Het is de tweede keer dat de Hulstenaren uitgeno digd zijn om tijdens dit festi val op te treden. Het festival duurt tot 28 oktober en de jeugdige circusartiesten van Reinardi laat twee uur lang zien wat ze in hun mars hebben. Het optreden van de Hulsten aren begint om 15.00 uur. „In een echte circustent, compleet met piste, tribunes, licht en ge luid. Dat is toch even iets anders dan een optreden in de open lucht of in een gymnastiekzaal," vertelt voorzitter Jan van Eeke- len. De artiesten hebben, omdat het de tweede keer is dat ze in Het Land van Ooit mogen optreden een nieuw programma ingestu deerd. „Natuurlijk ontbreken de tradi tionele circusnummers niet. We brengen een aantrekkelijk pro gramma met koorddansen, lage- en hoge fietsen op een wiel, acrobatiek, de grote rollende ko gels, antipode, goochelen, rol- balans, jongleren, clowns, komi sche acrobatiek en een stukje pure show." Voor Reinardi, dat dit jaar het Voorzitter Jan van Eekelen helpt bij het passen van de Reynaert-kostuums. foto's wim kooyman zilveren jubileum viert, is dit op treden een van de twintig uit voeringen die in 1996 verzorgd zijn. Het optreden in Michel- stadt wordt als een hoogtepunt gezien, maar Het Land van Ooit is voor de Hulster artiesten toch een mooie bekroning. „In 1996 staan er nog vier voor stellingen in de agenda en voor het volgende jaar hebben we ook al enkele contracten binnen, zo als een in Leersum op Koningin nedag. Die mensen hebben ons in 1995 aan het werk gezien tij-' dens het kindercircus-festival en waren blijkbaar onder de in druk." De jeugdige artiesten werkten zaterdag tijdens de trai ning de laatste onvolkomenhe den weg en gebruiken ook de herfstvakantie daar een beetje voor. „We gaan er nog een week je heel hard tegenaan en hopen zaterdag een goede show met veel acrobatiek neer te zetten," aldus een van de begeleidsters. Geruchten hierover worden door Ramaekers naar het rijk der fa belen verwezen. „Mijn scriptie 'Anticiperen en profileren' is een theoretische beschouwing over strategisch management in de ge zondheidszorg, Hoe je eventueel vooruit kunt lopen op toevalsont- wikkelingen en daarop een stra tegie plannen." Weerslag De scriptie "is een weerslag van gesprekken die Ramaekers heeft gevoerd met collega-directeuren over door hen gevoerde strate gieën. Ramaekers ontwikkelde vervolgens een aantal modellen, Van onze verslaggever Terneuzen - De Industriebond FNV opent maandag 28 okto ber een ledenservicepunt in Terneuzen. Daar kunnen le den terecht met allerlei vra gen over werk en uitkering. Volgens een woordvoerster van het bondsdistrict in Goes is er duidelijk een behoefte aan zo'n servicepunt De vraag naar infor matie en hulp tijdens of na een arbeidsrelatie groeit. „We verwachten met de opening van dit servicepunt te kunnen voldoen aan de nog steeds groeiende vraag om advies." Daarbij komt dat het districts kantoor in Goes alleen overdag te bereiken is. „Terwijl veel leden vooral of alleen 's avonds de tijd hebben," aldus de woordvoerster. Het servicepunt is gevestigd in het kantorencentrum aan de Wil lem Alexanderlaan 45 in Terneu zen. Het is het eerste, en voorals nog enige, in Zeeuws-Vlaande- ren. Kaderleden zullen het Terneu- zense kantoor bij toerbeurt be mannen. Het servicepunt is elke maandagavond van 18.45 tot 19.45 uur geopend. waarvan volgens zijn eigen zeg gen wel iets is terug te vinden in het verschenen commissie-ad vies. „Maar mijn scriptie heeft niet bij de commissie op tafel ge legen, anders zou die in de litera tuuropgave zijn opgenomen." De scriptie van Ramaekers, die sinds mei MHA (master of health administration) achter zijn naam mag zetten, is overigens voor nie mand te lezen. „Dat is niet ge bruikelijk," zegt hij. „Het is een weergave van hoe ik over bepaal de zaken denk. Maar'wie met mij over strategie-in de gezondheids zorg wil praten, is altijd wel kom." Ramaekers studeerde af bij prof. dr. A. de Roo in Tilburg, die ook namens het ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen werd afgevaardigd in de commissie van 'wijze mannen'. „Professor De Roo is een van de weinige mensen in Nederland die zich bezighouden met strategisch management in de gezondheids zorg. Een voor de hand liggende keuze," aldus Ramaekers. De Roo moest hartelijk lachen om de suggestie dat de bewuste scriptie leidraad voor de commis sie was geweest. „Zo heeft het écht niet gewerkt. Het feit dat die geruchten de ronde doen zegt wel iets over de emotionaliteit waar mee men betrokken is bij het zie kenhuis. Het is ook niet echt dankbaar werk wat wij doen en wij beseffen ook hoe ingrijpend het advies is." Alles op alles De Roo benadrukt nog eens dat wat nu is voorgesteld volgens de commissie het uiterst haalbare voor Antonius is. „Wij hebben al les op alles gezet toch nog klini sche zorg in Oostburg te houden. Ons enig advies is: haal risicovol le patiënten daar weg. Financieel rendeert het ziekenhuis best goed. Met een constructie zoals is geadviseerd, kan men zeker tien tot vijftien jaar vooruit." Wat de scriptie betreft wees De Roo erop dat de bij het TIAS in geleverde afstudeerscripties in principe niet voor de buitenwe reld bedoeld.zijn. Van onze verslaggever Terneuzen - De Zeeuws- Vlaamse politie heeft de staatskas sedert 1 mei van dit jaar 25.000 gulden rijker gemaakt door de inning van reeds lang openstaande boe tes. Het betreft uitsluitend inwoners van de Kanaalzo ne. Alles bij elkaar hebben zo'n veertig veroordeelden in dat gebied dat bedrag inmid dels betaald. Nu staan er, al dus politiewoordvoerder C. Verdoorn, nog negentien ver oordeelden met nog niet be taalde bekeuringen bij de politie in de boeken. Die mensen in de gemeenten Axel, Sas van Gent en Ter neuzen kunnen binnenkort ook bezoek van agenten ver wachten. I.uu-I, I. „"03. brink-Perdaan ('t Keldertje) 2- Piet van Meurs (TMW) 0-0,90-15 Van onze correspondent Oostburg - Hoe zijn toeristen, ondernemers en bewoners op één lijn te krijgen, zodat zij zich gezamenlijk inzetten om de positie van West-Zeeuws- Vlaanderen te versterken in de regio? En hoe worden de geldstromen naar dit gebied geleid om bepaalde projecten van de grond te krijgen? En moet West-Zeeuws-Vlaande ren zich spiegelen aan de Bel gische kust of een eigen koers varen? Onder meer op die vragen moet de universiteit van Gent, en met name de afdeling Toegepaste Wetenschappen onder leiding van professor dr. G. Allaert, het komende half jaar een antwoord zien te vinden. Prof. Allaert ver telde gisteravond in de burger zaal van het gemeentehuis van Oostburg wat het doel zal zijn van zijn onderzoek in opdracht van de Kust VVV Zeeuws- Vlaanderen. De Kust VVV heeft de Stichting Kust VVV Zeeuws-Vlaanderen in het leven geroepen om met zogenoemde 5B-gelden het pro ject 'Kijken achter de golven' ingevuld te krijgen. Dat is een onderzoek naar het toerisme in de streek. Voor dat onderzoek is 320.000 gulden beschikbaar, waarvan 70 procent subsidie is en de andere 30 procent door de leden van de Kust VVV opge hoest moet worden. Voorzitter J. van Wijck kon het redelijk opgekomen publiek vertellen, dat al een begin is ge maakt door het kantoor in Cad- zand te verbouwen en door de nodige software aan te schaffen. Ook is er al een projectmanager aangesteld in de persoon van C. van Hyfte. Professor Allaert gaf tekst en uitleg van hetgeen hij van plan is te onderzoeken. Hij vertelde dat bij een kustlijn van 89000 km zeker 55000 km bewoond is. Die bewoning is zeer belangrijk voor de Europese Unie. „De uni versiteit van Gent is daarom al bezig om verschillende regio's met hun eigen speciale kwalitei ten te bekijken." De professor richt zich vooral sterk op wat hij noemt 'de posi tionele ruimte die deze streek in de regio vervult'. Met andere woorden, hoe kun je hét ruimte lijk - ecologisch - invullen. Hij verwees daarmee naar een plan dat hij al.tien jaar geleden had gelanceerd door te stellen dat nagenoeg heel Zeeland als een 'groen-blauwe oase' gezien kan worden. „Het landschap is hier een sterk element. Veel mensen zien het niet als ze er doorheen fietsen." Volgens professor Allaert moet de WOV aangegrepen worden om de.hoofdstructuren in Zee land vlugger van de grond te krijgen. Er zal dan volgens hem meer toerisme en recreatie om de hoek komen kijken. „Maar een spanningsveld zal altijd de ruimte blijven. Oostburg is het centrum, maar het zal instru menten in handen moeten krij gen om de nodige geldstromen deze kant op te krijgen, zowel van de overheden als van parti culieren om projecten van de grond te krijgen," aldus Allaert. Hij benadrukte dat er goed ge keken kan worden naar de Bel gische kust waar veel activitei ten plaatsvinden, het zogenaam de kustlijntoerisme. De onderzoek zal bestaan uit enqüetes onder toeristen, onder nemers en bewoners. Onder de toeristen is die al afgerond. Het D&T-raadslid A. Heijboer wilde naar aanleiding daarvan weten of de toeristen ook is gevraagd hoe zij dachten over een goed ziekenhuis in de streek. Stich tingsvoorzitter A. Boomert moest bekennen dat die kans echter gemist was. „We waren helaas te laat met wat op ons af kwam. Maar voor de recreant is een goed ziekenhuis zeker belang rijk in de streek. De stichting zal zaterdag dan ook zeker aanwe zig zijn in Sluis."

de Stem | 1996 | | pagina 11